CONCLAAF geopend met H. Mis in St. Pieterskerk Erfenis van Joannes XX/// drukt zwaar op opvolger Vostok 6 veilig op aarde geland V alentina Ter es jkova was drie dagen in de ruimte Bykovsky ook geland DUITSERS EN NEDERLANDERS IN BUDEL Hans Kaart overleden GOUDEN BOKAAL VOOR CONCLAAF Formatie duidelijker gericht op partij en-kabinet Prikkelbare stemming parlementaire kringen Mr. Cals geen minister meer TIMMERT MEE arasysssffi REDEVOERING VAN MGR. AMLETO TONDINI OVER DE TAKEN VAN DE NIEUWE PAUS Film en plaat gewijd aan de overleden Paus HONGERSNOOD op MIDDEN-JAVA Antwoorden van 111 fracties komen hinnen Wel in de Kamer Ook mej. Klompé kiest definitief voor de Kamer Lijk aangespoeld in Zandvoort Het weer- Ovnieuw regen Woningbouw MORRIS 1beforeijóuêtuj! Veel bewolking WOENSDAG 19 JUNI 1963 87sfe JAARGANG No. 31465 VATICAANSTAD, 19 juni. (KNP) Vanmorgen om half tien heeft de Deken van het H. College van Kardinalen, Eugène kardinaal Tisserant, in de basiliek van St. Pieter de Votief mis van de H. Geest opgedragen ter offi ciële opening van het Conclaaf. De plechtige, maar sobere H. Mis werd bijgewoond door 77 kardi nalen. Vijf kardinalen waren ver- hinderd:kardinaal Mindszenty van Boedapest om politieke redenen alsmede de kardinalen De la Tor- re van Quito (Ecuador), Chiarlo (Curie), Bacci (Curie) en Micara (vicaris van Rome) wegens ziekte. Deze laatste drie zullen echter wel deelnemen aan het eigenlijke Conclaaf. MOSKOU, 19 juni (U.P.I.) De eerste vrouw, die in een ruim tecabine rond de aarde heeft ge cirkeld, Valentina Teresjkova, is vanmorgen omstreeks half tien naar de aarde teruggekeerd. Zij heeft, volgens de Russen, een be houden landing gemaakt. Haar ruimtevlucht heeft langer dan drie dugen geduurd. Haar mannelijke collega, Bykovsky, die twee dagen eerder dan Valsnt:na Teresjkova (verleden week vrijdag) werd ge lanceerd, zet zijn ruimtereis nog voort. Hij vertoeft nu al vijf da gen in zijn Vostok 5 en is daar mee 's werelds recordhouder ge worden, zijn Russische voorgan gers Nikolajev en Popovitsj vér achter zich latend. De plotselinge landing van mej. Teresjkova heeft L.middels velen verrast, omdat in het begin van deze week werd aangenomen dat de Russen zou den proberen een rendez-vous in de ruimte van de twee Vostoks tot stand te brengen. Daar is het dus niet van gekomen, althans voorzover bekend. Radio Moskou en het persbureau Tass hebben ook geen enkele mededeling in deze richting gedaan. LAATSTE NIEUWS MOSKOU, 19 juni Bij het ter perse gaan van deze eiditie bereikte ons het bericht uit Mos kou dat ook Bykovsky met zijn Vostok 5 veilig op aarde is terug gekeerd. IS HL De gouden bokaal, waarin de stembriefjes voor de verkiezing van de nieuwe Paus worden gedeponeerd. FALCON REGENJASSEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk. Zeestraat 50: telet. 4790 Bijkantoor en Red llmuiden: Leeuweriklaan30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents oer week 1 2.65 per maanc. 1 7.90 oei <wartaal. Voor klachten over de bezorging 's avond* tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. De plechtigheid van vanmorgen werd rechtstreeks door de Italiaanse televi sie uitgezonden en, via de Eurovisie, doo- een groot aantal Europese landen, waaronder Nederland, overgenomen. De Italiaanse TV-mannen schonken aan de H. Mis als religieus gebeuren vrijwel geen aandacht en bepaalden zich er voornamelijk toe de camera's langzaam Van kardinaal tot kardinaal te laten gaan. Eén voor één kwamen de Prin sen der Kerk in het beeld, waarbij com mentator Jan Dijkgraaf hen aan de kij kers „voorstelde". Na de H. Mis hield mgr. Amleto Tondini, secretaris van de brieven aan de staatshoofden, de traditionele rede, waarin h(j de taken beschreef, die de nieuwe paus wachten. Mgr. Tondini liet zich hierbij leiden door hetgeen door Paus Joannes in bewe ging is gebracht in en buiten de Kerk. De voornaamste opdrachten voor de nieuwe Paus zijn, volgens de rede naar, die als het ware hiermee een blauwdruk gaf voor het nieuwe pon tificaat: 1. Herstel van de geestelijke be ginselen in het leven van de christe nen, 2. Arbeid voor de vrede en het we derzijds begrip tussen de volkeren en hun leiders. 3. Hervatting van het door de dood van Joannes XXIII afgebroken Con cilie. De erfenis, die Paus Joannes heeft nagelaten, zal zwaar op de schouders van zijn opvolger drukken, aldus mgr. Tondini, die er bijzonder op wees, dat van de nieuwe Paus vooral worden ge- eist: voorzichtigheid, vastbeslotenheid en liefde. Over de verschrikkelijke pijn, die Paus Joannes op zijn sterfbed moest lijden, zei mgr. Tondini: „Van dit bed kom. een boodschap tot ons, een kreet om vrede en verzoening, als het ware een samenvatting van diens korte pon tificaat". (ANP, Rtr.) De nieuwe Paus, al dus mgr. Tondini, zal wijs moeten zijn, krachtig en menslievend om de nala tenschap van Joannes XXIII aan te kunnen, want zijn taak zal liggen op een uitgestrekt gebied met vele door nen en slechts weinig rozen. Hij zal het geschikte tijdstip moeten vaststel len voor hervatting van het Tweede Vaticaanse Concilie, dat door zijn voor gangers is bijeengeroepen en door diens dood werd onderbroken. De jongste buitengewone vorderingen op wetenschappelijk en technologisch gebied, aldus mgr. Tondini, hebben on getwijfeld het onderlinge verkeer tussen de volkeren vergemakkelijkt, maar dit heeft ongelukkigerwijze niet geleid tot het reeds zolang vurig gewenste we derzijdse begrip. De betrekkingen tus- ROME, 19 juni (KNP) „Joannes XXUI, een leven voor de vrede" is de titel van een kleurenfilm, waaraan hier de laatste hand wordt gelegd. In de film, die uitkomt onder preduktie van Angelo Rizzoli is o.a. een repor tage opgenomen van de uitreiking van de Balzanprijs voor de vrede aan de overleden Paus in het Vaticaan en het Quirinaal op 10 en 11 mei. Een langspeelplaat over Paus Joan- bes is uitgebracht in Milaan in op dracht van het Pauselijk Instituut voor buitenlandse missies. De titel is „Joan nes XXni. Zjjn stem en Zijn geestelijk testament". Aan de ene kant staan de woorden van Paus Joannes, die Hij op de avond van de opening van het Concilie, 11 oktober 1962, tot de menig te op het St. Pietersplein richtte. Hij besloot toen Zijn korte toespraak met de woorden: „Gaat terug naar huis en omhels Uw kinderen en zeg dat het de liefkozing van de Paus is". Bovendien op de ene kant de nieuwjaarswens van de overleden Paus, van 1 januari vun dit jaar opgenomen. Op de andere ®t)de wordt het geestelijk testament Van Paus Joannes uitgesproken. sen de volkeren berusten nog steeds op een politiek van wantrouwen en vrees. Dit moet in het bijzonder wor den geweten aan de materialistische opvattingen die de waardigheid van de menselijke persoon verstikken, en het relativisme, dat de wezenlijke eenheid van de mensen negeert. Om deze valse ideologieën en de gevaren daarvan te gen te gaan moet men terugkeren tot de door de kerk van Christus onderwe zen beginselen, de enige waarop broe derlijk en duurzaam begrip onder de mensen gevestigd kan worden. De morele en maatschappelijke ver warring, die ook valt waar te nemen on der olkeren van oude christelijke tra ditie, die nu trots gaan op wetenschap pelijke en technologische successen, al dus mgr. Tondini, wordt veroorzaakt door het loslaten van de godsdienstige beginselen. Alleen die kunnen een be schaafde maatschappelijke orde ver zekeren. Het gezag wordt heden ten dage niet mee.' gezien als afkomstig van God en de vrijheid is niet meer gefundeerd in het geweten van de mens, door de be ginselen van de natuurwet geleid. Daar om zal de opvolger van Paus Joannes, diens voorbeeld volgend, alles moeten doen om de bovennatuurlijke beginselen in het leven van de christenen te her stellen. De kerk moet de organisatie van haar menigvuldige activiteit bjj de tijd brengen, onder volkomen eerbie diging van haar eigen karakter, om haar leer sneller te kunnen verbrei den en haar gewijde bediening met meer vrucht te kunnen uitoefenen. Ten aanzien van het Concilie zei mgr. Tondini dat de katholieken overal ter wereld hopen dat deze grote onderne ming tot een goed einde zal worden gebracht. De geruchten dat Valentina Teresjko va vandaag zou landen circuleerden gis teravond en vanmorgen reeds in Mos kou. De geruchten kregen vaste vorm toen het bekende ruimtestation in Bo- chum (West-Duitsland) vanmorgen liet weten dat de signalen van Vostok 6, waarmee Valentina door de ruimte suisde, sinds 9.20 uur niet meer wer den gehoord, hetgeen moest wijzen op een landing. Opmerkelijk is dat twee Franse ruimtestations (Besamjon en Meudon) gistermiddag vergeefs hebben geprobeerd de Vostok 6 in het vizier te krijgen. De voorafgaande dagen was dat wel gelukt en de omstandigheden voor een goede waarneming waren gis teren in Frankrijk gunstig. Bovendien werd de Vostok 5 van Bykovsky wél waargenomen. Deze gang van zaken geeft voedsel aan de geruchten dat er met de ruimtevlucht van Valentina Te resjkova iets mis is gegaan, maar ge ruchten als deze mogen natuurlijk al leen maar worden beschouwd als spe culaties. Volgens de Bochumse directeur kan Bykovski in zijn Vostok 5 nog zeker tien tot twaalf dagen in de ruimte verblij- ven als hij het. huidige traject aan houdt met een minimum hoogte van 156 km en een maximum van 196 km. Op deze hoogte zal een object van 80 kg per seconde 30 centimeter zakken. Radio-Moskou berichtte gistermid dag, dat het laagste punt van Bykov- sky's baan zich op 159 kilometer van de aarde bevond. Om 10.22 uur Euro pese t\jd mocht de 28-jarige piloot zich" de nieuwe wereldrecordhouder voor ruimtevluchten noemen. Op dat tijdstip verwees hij het record van majoor An- drian Nikolajev, die in augustus 64 om wentelingen maakte in een tijd van 94 uur en 22 minuten, naar de nog zo jonge geschiedenis van de ruimtevaart. Om 12 uur Europese tijd meldde radio Moskou, dat Bykovsky 66 omwentelin gen achter de rug had en een afstand van 2,6 miljoen kilometer had afgelegd. Ondanks aanwijzingen, die op het te gendeel duidden, voorspelden commu nistische zegslieden in Moskou, dat By kovsky „de volle acht dagen In de ruimte zal blijven". Het Centrale comité van de Russische communistische partij deelde gisteren mee, dat het heeft besloten Bykovsky tot de partij toe te laten. De kosmonaut had via de radio het Centrale Comité verzocht om lid van de partij te mogen worden. De uitslag van het verzoek werd aan de ruimte-reiziger bekendge maakt, die op zjjn beurt het Comité „uit het diepst van zijn hart" bedankte. - V De Duitse militairen in Budel gelegerd mogen nog niet het kamp uit, maar men probeert het elkaar zo aangenaam moge lijk te maken en de samenwerking tussen Duitsers en Nederlanders is goed. Deze week komen er zeshonderd man bij en wordt de wacht aan Duitsers overgedragen. 1 juli komen de eerste recruten, Nederlandse en Duitsers samen aan de bar; onze landgenoten zijn mess-bedienden. HANS KAART AMSTERDAM, 19 juni In een ziekenhuis in Lugano is dinsdag op 43-jarige leeftijd overleden de opera zanger-acteur Hans Kaart, die de laat ste tijd samen met zijn Schotse vrouw Caroline Raitt verbonden was aan de Deutsche Oper am Rhein in Dussel- dorp. De heer Kaart was in de kiniek opgenomen voor een ooroperatie. Tij dens deze behandeling onder narcose is hij plotseling overleden. Hij woonde sinds korte tijd in het Zwitserse plaats je Giornico. (Zie ook pagina 7) DJAKARTA, 19 juni (Rtr) Auto riteiten van de sociale dienst in Midden- Java hebben meegedeeld, dat ongeveer 1700 mensen wegens ondervoeding in de ziekenhuizen worden verpleegd. Door de hongersnood, die ontstond door een rat- tenplaag die schade toebracht aan de rijstoogst, zijn meer dan 5000 mensen ge troffen. HM (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 19 juni Vandaag heeft dr. De Kort de beschikking over de offi ciële antwoorden op schrift van de frac tieleiders die maandag zijn ontwerp- program voor een nieuw kabinet met hun fracties hebben besproken. De KVP is er gistermiddag het eerst mee ge reedgekomen. De heer Andriessen bracht als waarnemend voorzitter zijn schriftelijke reactie tussen vier en vijf uur bij de formateur. Ook deze fractie heeft echter nog wel moeite gehad met de juiste formulering van dit antwoord. De vragen waren bedoeld om niet al leen de Kamer maar ook de formateur en het staatshoofd, dat hierover rapport verwacht, duidelijk te maken welke mo gelijkheden er zijn met betrekking tot de vorming van een nieuw kabinet. Dr. De Kort heeft gevraagd of men bereid was eventueel op basis van het ontwerpprogram steun te verlenen aan een vijf-partijen-kabinet en of in dat geval bevestigd kan worden, dat de formateur-minister-president het risico van een zodanige niet homo gene ministersclub voor zijn verant woording zal moeten nemen, terwijl de fractieleiders van hun kant het voorkomen van spanningen in de sa menwerking zullen moeten beheersen, Zij zullen dienen te voorkomen dat een atmosfeer ontstaat, waarin men ach teraf zou moeten zeggen dat men er bi - niet aan had kunnen beginnen. Bo vendien heeft de formateur gevraagd of men zich tenslotte wil uitspreken over de vraag, of de parlementaire democra tie wel gediend kan zijn met een kabi net dat op deze samenstelling berust, waarbij een krachtige oppositie in het parlement zal ontbreken. Tegelijkertijd heeft dr. De Kort dan de grote lijnen van zijn program aan de fracties voorgelegd. Wanneer dat wordt aanvaard het kan alleen prendre ou a laisser zijn althans op deze hoofdpunten geen „vrije kwes ties" meer denkbaar De bedoeling is duidelijk: dr. De Kort wil het parlement verantwoordelijk stellen voor wat het in samenwerking met de formateur ga. ondernemen en hij werkt volgens strenge regels naar een vierpartijen ka binet toe. Uit de antwoorden verwacht hij zijn conclusies te kunnen trekken. Geen wonder dat de stemming in parlementaire kring gisteren nogal ge prikkeld was. Men moet nu voor de dat, komen met uitspraken die geen twijfel meer overlaten en men wordt vastgepind op consequenties, waarvan een formateur-minister-presi dent later zal kunnen zeggen: Ik heb u tevoren gewaarschuwd. U heeft hel zelf gewild. De antwoorden zijn dan ook eerst na druk beraad samengesteld. Terwij] de Kamer met minister Cals bijeen was voor de behandeling van een wetsont werp, kwamen andere ministers in het gebouw om met hun fractie te overleg den. Minister Zijlstra bezocht de AR- fractie, terwijl ook staatssecretaris Roolvink daarbij aanwezig was. Minis ter Veldkamp, die het fractieberaad van maandag wegens uitstedigheid niet heeft kunnen bijwonen, kwam gisteren met de heer Andriessen praten. De antwoorden die dr. De Kort van daag krijgt zijn van groot belang voor de volgende fase van de kabinetsfor matie. Hi. hoopt niet alleen de basis van het kabinet definitief te kunnen vast stellen, hij zal ook verder kunnen wer ken met de hoofdpunten van beleid, die dan vastliggen. Van groot belang is dat de Kamer door het aanvaarden van het program een zekere binding op hoofdpunten tussen parlement ®n ka binet aanvaardt. De tv-kwestie wordt dan onherroe pelijk aan een pacificatiecommissie overgelaten. Ook moeilijkheden over de vraag, of de besluiten die deze commissie te zijner tijd gaat nemen het parlement zullen binden, zijn wel opgeworpen in de mondelinge toe lichtingen van maandag, maar de formateur wijst erop dat de fractie leiders zelf in de commissie zitten en dat de Kamer achteraf altijd kan reageren zoals zij wil. De woningbouw wordt nu zo geregeld, dat er voor de socialisten concessies (•pitten wat betreft de verhouding tus- sW vrije sector en gesubsidieerde bouw, terwijl voor de VVD het totaal van van 70.000 te subsidiëren woningen aan vaardbaar lijkt. De door de PvdA ge vraagde maatregelen tegen speculatie worden aan zodanige voorwaarden ge bonden, dat geen socialist er meer kwaad mee kan. Behalve de mogelijk heid daartoe moet nu ook de wenselijk heid duidelijk blijken. De vraag in hoe verre sociale maatregelen uit de alge mene middelen moeten worden gefinan cierd wordt afhankelijk gesteld van een andere vraag: hoever die middelen zui len reiken. Bovendien wordt het gelei delijk streven naar deze wijze van fi nancieren voorop gesteld terwijl het ge bruik maken van algemene middelen ook wordt gebonden aan bepaalde sociale wensen, o.a. de verbetering van de kin derbijslag. Er wordt een eigen risico voor ver zekerden in de ziekenfondswet in het vooruitzicht gesteld, hetgeen voor de li-, beralen interessant is. Van de andere kant wordt niet voldaan aan het liberale verlangen naar belastingverlaging ten zij in de vorm van het tegengaan van eon stijgende progressie in verband met oplopende nominale inkomsten. De mdruk van het program was bij de socialisten ronduit teleurstellend. Het samenvallen van enkele hoofdpun ten die hun n iet liggen, kan een breek punt worden. Ook de liberalen waren uiterst terughoudend in hun beoorde ling. De CH is vooral ontevreden omdat de formateur in dit concept geen inzicht geeft in de financiële mogelijkheden. Fractieleider mr. Beemink is zich daar over gaan beklagen, maar hij zal de cijfers niet te zien krijgen, omdat net vooreerst gaat over principiële stand punten Zo zijn er nog ai wat haken en ogen ontstaan, waar dr. De Kort in de ant woorden ongetwijfeld wat van te zien zal krijgen. De formateur heeft ook onderwerpen opgenomen, die niet direct betrekking hebben op het vinden van een soliede basis voor het kabinet. Hij wil een wat ruimer beleid inzake toelating van spijt optanten, zegt iets over de internatio nale rechtsorde, over conglomeraties rond de grote steden en over de struc tuur van het georganiseerd overleg in ambtenarenzaken. Hij blijkt ook reke ning te willen houden met de wensen van belangengroeperingen die zich tot hem hebben gewend. H(j wijdt aandacht aan de problemen van landbouw en middenstand. In de paragraaf over steun aan minder ontwikkelde gebieden heeft hij ook iets opgenomen over het ontwik kelingswerk van missie en zending Tegen dit laatste zijn in AR-kring bezwaren gerezen. Zü zullen echter niet tot een breekpunt leiden. Van belang is voorts, dat In het pro gram niets voorkomt dat erop kan dui den, dat de formateur de afdeling Volksgezondheid van het departement van Sociale Zaken naar dat van Maat schappelijk Werk zou willen overheve len. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 19 juni De minister van O., K. en W„ mr. Cals heeft na zijn terugkeer in Den Haag officieel meege deeld, dat hfl in het komende kabinet geen ministersportefeuille zal aanvaar den. De minister moet zich na zijn laatste ziekte, nog enige jaren in acht nemen. Wel zal hij de consequentie trek- k van zijn kandidaatstelling voor de KM en het Kamerlidmaatschap voor deze partij op zich nemen. Het is een goede gewoonte dat een oud-minister zijn opvolger niet „voor de voeten" gaat lopen. Mr. Cals heeft daar om de bedoeling zich in de Kamer niet met onderwijs bezig te houden. Behalve op het terrein van O. K. en W. zal de KVP-fractie ook van de grote juridische kennis van Mr. Cals kunnen profiteren. In 1950 werd Mr. Cals staatssecretaris en in 1952 minister van O. K. en W. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 19 juni De demissio naire minister van maatschappelijk werk, mej. dr. Marga Klompé, zal in de komende parlementaire periode deel uitmaken van de KVP-fractie in de Tweede Kamer. Gisteren, de dag waar op zij definitief afscheid heeft genomen van haar naaste medewerkers op het ministerie, heeft zij dit officieel laten meedelen. Haar beslissing houdt onder meer verband met familieomstandig heden; mej. Klompé wil gaarne wat tijd vrijmaken voor de verzorging van haar bejaarde moeder. Zij heeft dan ook officieel laten weten dat zij haar werkzaamheden in de fractie beperkt wil houden, in die zin, dat zij geen „Europees" of ander tijdrovend werk op zich zal nemen. Voordat mej. Klompé in 1956 minister van Maatschappelijk Werk werd, was zij van 1948 af reeds lid van de KVP- fractie in de Tweede Kamer. Zij hield zich, behalve met maatschappelijk werk, vooral bezig met de internationa le politiek en was op deze beide terrei nen een der beste deskundigen in de fractie. Zij werd in 1956 de feerste vrou welijke minister in Nederland en had sedert 1952 als enig vrouwelijk lid zit ting in het parlement van de EGKS; van 1949 tot 1956 was zij tevens lid van het parlement van de Raad van Euro pa. Met grote toewijding heeft zij in haar parlementaire periode steeds voof de Europese zaak geijverd. ZANDVOORT, 19 juni In Zand voort is gisteravond omstreeks elf nnr tussen de Zeestraat en de Van Galen straat het stoffelijk overschot aange spoeld van een man. Het lichaam heeft vermoedelijk lange tijd in het water gelegen. Vanmiddag zou sectie worden verricht. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de man. In Zandvoort zelf worden dit seizoen nog geen personen vermist. IIIIIIIIIIIIIIIIIIlIIlllllUIIIIIIIMIIIIIlllllllllllllllllllllIHIIHIHnH (Advertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM TEL 13439 .LEIDSESTRAAT {BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223*96 Verwachtlng tot donderdagavond (Opgemaakt te 11.15 nnr) Veel bewolking met op de meeste plaatsen tijdelijk regen of motregen. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Overwegend matige wind tossen zuid e. Zuidwest. Donderdag Zon: 4J9-21.03. Maan: 3.43-19.53. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 19 juni In de afgelopen 24 uur is er in het hele land vrij over vloedig regen gevallen. Het meest in de noordelijke provincies, waar plaatselijk 30 mm werd overschreden. Langs onze kust stond tijdelijk een harde tot storm achtige wind. Een zwakke rug van hoge druk passeert met enkele opklaringen, maar woren zal ons alweer een nieu we storing bereiken, waarbij opnieuw regen is te verwachten met een voor juni te lage temperatuur. Het zomer weer is met recht van de kook Aan zee Ook morgen onaangenaam met tijde lijk enige regen. Matige tot krachtige Z.W. wind. In de middag 13-15 graden, zeewater 14 graden. Vooruitzichten; oceaanstoringen blijven het koel en sterk wisselvallig karakter houden. Rhodesië. Op 28 juni zal een con ferentie beginnen waarop de ontbin ding van de federatie der Rhodesiën en Njassaland zal worden besproken. Dit werd dinsdag bekendgemaakt door de Britse minister Butler. (AFP) Berlijn. Aan het internationale filmfestival, dat van 21 juni tot 2 juli in West-Berlijn wordt gehouden zullen veertig landen deelnemen. Er zijn zes enzestig films ingezonden. (DPA) (Advertentie) w zie advertentie elders.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1