Vanmorgen zwarte rook Conclaaf van korte duur? tenfien VAN DE BUITENWERELD AFGESLOTEN Grote kans op mislukken van formatie-De Kort Groeiend pessimisme in politieke kringen Zeer moeilijke positie voor de formateur Examenfraude op Haagse h.t.s.administrateur door jongens omgekocht Vandaag ondertekening akkoord „hete lijn" ANTIEKE KLOK VOOR DRAKESTEIJN v Formatiepoging in kritiek stadium éo/tJuxd'SkAk VRIJWEL IEDEREEN TEGEN EEN VIJF PARTIJENKABINET PROFUMO door politie verhoord Prof. T. A. Birrell rector-m a gnif icus in Niimesren Net weer- Bedrijfsschool Eerste stemmingen WEER UN EUROPA Politiebescherming voor miss Keeler Nationaal monument koningin Wilhllmina Iets hogere temperaturen DONDERDAG 20 JUNI 1963 87ste JAARGANG No. 31466 VATICAANSTAD, 20 juni (KNP) Om 6 minuten voor 12 gaf een dunne sliert zwarte rook Uit het schoorsteenpijpje op de Sixtijnse kapel te kennen, dat de eerste twee stemmingen van de 80 kardinalen vanmorgen nog geen resultaat hebben opgeleverd. Zo spoedig werd trouwens ook geen positieve uitslag verwacht. ROME, 20 juni In de pers- Zaal ten Vaticane hoorde men heden, dat op het scheiden van de markt in Vaticaanse kringen de mening de overhand zou heb ben gekregen, als zou het con claaf wel eens zeer vlug afgelopen kunnen zijn en zou kunnen lijken op dat van 1939, toen na twintig uur de kfeuze viel op kardinaal Pacelli. Be conclaaf-maarschalk, prins Sigismondo Chigi Albani della Rovere, verantwoordelijk voor de bewaking van de gesloten bijeenkomst van het Heilig College tegen alle contacten met de buitenwereldsluit de laatste deur. De verkiezing van een opvolger voor Joannes XXIII is begonnen. POND LICHTER SN 10 DAGEN 2.40 De maaltijd in een koekje De afwtfiekef en dieaist hsbbeo SiisS GENÈVE, 20 juni (UPI) De Amerikaanse en de Russische de legaties bij de VN-ontwapenings- conferentie in Genève hebben volledige overeenstemming be reikt over het aanleggen van een directe verbinding tussen het Pentagon in Washington (met een verlengstuk naar het Witte Huis) en het Kremlin in Moskou, de zogenaamde „hete lijn". De Amerikaanse delegatie heeft van morgen meegedeeld dat het ak koord inzake nog vandaag op het Europese hoofdkwartier van de VN in Genève zal worden onder tekend. Nobele bedoelingen n^ai éde MORRIS 'êcforeipuêui/f Suède dames- en herenjasjes INSCHRIJVEN VAN -EERLINGEN DAGELIJKS Telefoon 11805 EMMY VERHEY ®UK£AU SMEDESTRAAT S - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 «jlcantoor en Red. IDmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 ®*»octie: W. C H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARiEf- 28 cents oer millimeter- hoogte Omroepers 16 cents oer m m.-hoogte. De administratie oehoudt zich net recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week f 2.65 per maano t 7.9C oe> kwartaal Voor klachten over de bezorging s avonds tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. De eerste conclaafdag begon vanmor. Sen met een H. Mis opgedragen door kardinaal-deken Tisserant, waarna de eerste twee stemmingen werden gehou den. De nieuwe Paus moet minstens 64 stemmen op zich verzamelen. .Van de 80 kardinalen, die thans de nieuwe Paus kiezen, nemen er acht Voor de derde maal aan een conclaaf deel. 27 kardinalen kiezen nu voor de tweede maal, terwijl het grootste deel, dat door Paus Joannes gecreëerd werd, nu voor het eerst de Pauskeuze mee maakt. Radio Vaticana is vanmorgen begonnen met een directe reportage van het Con claaf. De eerste keer gebeurde dit bij de verkiezing van Paus Joannes in 1958. De reporters van de Vaticaanse ra dio staan 's morgens om 10.30 uur en 's middags om 17.00 uur gereed bij de linkerkolonnade van het Sint Pietersplein. Vandaar hebben zij een goed uitzicht op de schoorsteen van de Sixtijnse kapel, waaruit de zwarte of witte rook komt. De paters Je zuïeten, die gewoonlijk de uitzendin gen van Radio Vaticana verzorgen, zijn ditmaal versterkt met enkele le- kejoumalisten. De uitzendingen geschieden op de 196 meter in het Italiaans en op zes korte golflengten in het Frans, Engels, Swa- nili, Japans, Pools en Portugees. Ver schillende radiostations zijn direct met ket Sint Pietersplein verbonden. Ook de ■KRO hee#t een directe lijnverbinding met Rome. (Van onze Romeinse correspondent) Als reden wordt opgegeven, dat uit de contacten in de afgelopen dagen tus sen de kardinalen een grote eenstem migheid van mening is gebleken. De hamen, die thans naar voren komen, zijn vooral die van kardinaal Montini (65 jaar), gewezen pro-staatssecretaris onder Pius XII en thans sinds tien jaar de geestelijke leider van Italië's grootste bisdom, Milaan, en de tweede is van de man, wiens papieren in de keuzespeculatie de laatste week enorm stegen, kardinaal Castaldo (73 jaar) Aartsbisschop van Napels. Bij deze geruchten tekenen wij toch maar drie dingen aan: le: niemand weet iets zeker dan de kardinalen, en die zwijgen. 2e: na de dood van Leo XIII heeft kardinaal Mathieu deze historische zin hen geschreven: „Toen werd de Eeu wige Stad overvallen door een ziekte, die alleen zij kent en waarvan de weten- Schap de bacil nooit zal doden. Gewoon lijk maakt 'zij om de tien jaar slacht offers in alle rangen der Romeinse sa menleving, onder de adel, de burgerij en onder het volk niet minder, maar fooral onder de hogere en lagere prela ten en onder de dagbladschrijvers, van We er geen enkele gespaard blijft. Nie mand sterft eraan en na enige weken £tjn doorgaans allen weer genezen. Al "lijven nog een tijdlang sommigen rou wig en zwartgallig". Deze ziekte heet de conclaafkoorts. 3e: de Romeine volkswijsheid wil, dat wie als Paus het conclaaf ingaat als kardinaal uitkomt! "i'iiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiii Station Heidei *penburg Ue But Twente eindhoven Heii^lburg OsioKh"lm Kopenhagen ~°nden Sister dam ®russel jggnburg max min aeersi Weer temp temp af gel gisteren 14 uur zw. bew. 15 10 2 motregen 16 11 5 regen 15 11 3 zw. bew. 15 10 2 motregen 16 10 1 motregen 16 9 0.1 motregen 16 10 3 geh. bew. 16 10 4 licht bew. 19 9 0 half bew. 23 13 5 licht bew. 16 11 4 regenbui 17 11 8 regen 15 11 1 regen 16 10 1 regen 15 9 3 regen 13 8 4 geh. bew. 15 12 HHR (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 20 juni De liberale leider, mr. Toxopeus heeft als fractie voorzitter van de WD voor een ver rassing gezorgd, die de gehele kabi netsformatie wel eens kan doen mis lukken. In een persconferentie heeft hij een toelichting gegeven op zijn schrif telijk antwoord aan dr. De Kort en daarin uiteengezet waarom hij geen vijf partijenkabinet wenst. Bovendien heeft hij gezegd, dat de hele formatiepro cedure van dr. De Kort hem niet aan staat. De heer Toxopeus noemde in zijn briqf aan de formateur, die hij op deze persconferentie voorlas, met na me diens poging om alsnog een vijf partijenkabinet samen te stellen een miskenning van de verkiezingsuitslag. Deze uitslag immers wijst stellig niet op een meer socialistisch beleid, maar eerder op een voortzetting van het be leid van het kabinet-De Quay, aldus de liberale leider. Hij noemde ook de algemene bezwaren, die de fractievoor zitters van de CHU, de AR en de KVP met hem delen. Een vijf partijenkabi net maakt een gezonde krachtige oppo- (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 20 juni Ex-minister Profumo, die eergisteren terugkeerde naar Londen, werd gisteren gedurende twee uur verhoord door de politie ten kantore van zijn notarissen. Naar giste ren bekend werd, hebben dezelfde poli tiemannen maandag Lord Astor ver hoord op diens landgoed Cliveden bij Maidenhead. De osteopaat dr. Ward was de huurder van een villa op dit landgoed. Deze villa werd bezocht door Profumo, Christine Keeler en de Russi sche diplomaat Ivanov. De politie moest gisteren Christine Keeler onder speciale bewaking plaat sen vanwege anonieme telefonische drei gementen, dat men zou proberen haar te vermoorden. Vandaag komt de Pro- fumo-affaire ter sprake, zij het wellicht gedurende slechts enkele ogenblikken, als een door de regering en de oppositie in onderling overleg geformuleerde motie in behandeling komt in het Lagerhuis. In de motie wordt verklaard dat de heer John Profumo zich schuldig heeft gemaakt aan ernstige minachting voor het Lagerhuis door het afleggen van een verkleuring op 22 maart, die woorden bevatte waarvan hij later er kende dat ze in strijd waren met de waarheid. Deze motie is nauwelijks van meer dan technische aard en is bedoeld om de gehele affaire recht te trekken voor het parlementaire journaal. Vandaag vindt een ontmoeting plaats tussen Macmillan en Harold Wilson, widens welke de kwestie zal worden besproken in welke vorm men een ver der onderzoek zal wijden aan de veilig heidsaspecten vein de Profumo-affaire. In Westminster, waar wordt verwacht dat Macmillan nog deze zomer zal af treden, heeft men de indruk dat minis ter Maudling, kanselier van de schat kist, op het ogenblik de grootste aan hang heeft als kandidaat voor het opvolgerschap. DEN HAAG, 20 juni Het comité van advies inzake de oprichting van een nationaal monument ter nagedach tenis aan koningin Wilhelmina heeft kortgeleden advies aan de ministerraad uitgebracht. Gelezen dit advies heeft de ministerraad besloten Den Haag aan te wijzen als plaats waar het mo nument zal worden opgericht. Advertentie Verkrijgbaar met vanille-, kaas- of chocoladesmaak Pak voor 3 a 6 maaltijden (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 20 juni. Zes Haagse jongelui zijn wegens fraude in hun schriftelijk examen uitgesloten verder deel te nemen aan het examen electro- techniek van de gemeentelijke hogere technische school aan de Sneeuwbal straat alhier. De fraude is hun moge lijk gemaakt door de administrateur van de school, die de jongens een blik heeft gegund in de opgaven. De man zou daarvoor een beloning ontvangen; van het geld er worden bedragen genoemd van 75 gulden per opgave heeft hij overigens niets gezien. Wel is hij onmiddellijk in de uitoefening van zijn functie geschorst. De admi nistrateur wordt vandaag 65 jaar en zou aan het einde van dit schooljaar met pensioen gaan. De fraude is ontdekt toen de leraren Zoals bekend is de directe lijn, waar- schunlijk een telexverbinding, bedoeld om de Amerikaanse president en de Russische premier op kritieke ogenblik ken in de wereldsituatie in de gelegen heid te stellen snel contact met elkaar op te nemen, zonder dat kostbare tijd verloren gaat voor het coderen, over- seinen en decoderen van boodschappen. Op deze wijze hoopt men het niet denk beeldige gevaar van een „war bij acci dent", een oorlog door vergissing, te bezweren. De moderne stand van de bewapening brengt nu eenmaal met zich mee dat snel politieke en militaire beslis singen moeten worden genomen, diel als zij eenmaal genomen zijn, niet meer ongedaan kunnen worden gemaakt. het schriftelijk examenwerk, dat de jongens op 10, 11 en 12 juni hadden gemaakt, nakeken. Het viel hen daar bij op, dat juist deze zes. die niet tot de uitblinkers behoorden, vijf van de zes opgaven van het schriftelijk exa men feilloos hadden gemaakt. Zij licht ten de directeur van de school, ir. J. C. Kok, in, die van de fraude gisteren aangifte heeft gedaan bij de afdeling onderwijs van de gemeentesecretarie. Wethouder M. Vrolijk, die de zaak zeer ernstig opneemt, gaf de directeur op dracht schriftelijk rapport uit te bren gen. Dit is inmiddels gebeurd; de wet houder heeft voorts de zaak ter kennis van de politie gebracht. De fraude werd mogelijk, omdat het examen een schoolexamen is: de leraren maken zelf de opgaven, die vervolgens door de administrateur worden uitgetikt. Daarna gaan zij in verzegelde enveloppen. Van de tijd dat de opgaven onder beheer van de administrateur waren hebben de jon gens gebruik gemaakt. Het zesde vak, waarvoor de opgaven niet op de school waren gestencild is prompt door alle betrokken leerlingen slecht gemaakt. De achterdocht werd nog aangewak kerd door het feit, dat een van het zestal bq een der vakken een uitwer king inleverde, die letterlijk overeen kwam met een uitwerking, die een van de leraren bij de samenstelling van de examenopgaven had gesuggereerd. Achteraf bleek, dat een veei eenvou diger uitwerking was toe te passen en inderdaad ook door een aantal leerlin gen was toegepast. Aan de ontdekking droeg nog bij, dat enkele leerlingen hadden ontdekt, dat er door anderen was geknoeid. Toen zij hieromtrent ernstige verdenkingen gingen koesteren, hebben zij een van de leraren ingelicht, die besloot de he le zaak te laten uitzoeken; pas daar na zou het examen worden voortgezet. Reeds aan het begin van het onder zoek kwam uit, dat de administrateur de hoofdschuldige was. Ook de direc teur gaat echter niet geheel vrijuit, ofschoon hij volkomen te goeder trouw was. Volgens de wettelijke bepalingen dient hij bij het kopiëren van de exa menopgaven aanwezig te zijn en na dien behoort hij ze onder persoonlijk beheer te houden. Nadat er gedurende het afgelopen weekeinde uitvoerig door de leraren was vergaderd, samen met de examencommissie, is men tot op richting overgegaan van een commis sie van onderzoek, die de gehele zaak grondig heeft uitgezocht; de laatste dagen zijn de leerlingen, die niet bij de fraude betrokken waren, als getui gen gehoord. De betrokken jongens zullen niet van de school worden gestuurd: zij zouden dan meteen in militaire dienst moe ten en dit zou een ernstige sta-in-de- weg worden voor de voltooiing van hun studie. Zij mogen volgend jaar weer aan het examen deelnemen. Maar hun klasgenoten z«n ondertussen mede-slachtoffer van hun oneerlijk heid. De hele klas moet immers, te beginnen op 29 juni, het schriftelijk examen opnieuw maken omdat het niet uitgesloten wordt geacht, dat de zes door lospippigheid ook anderen van de aard van de opgaven op de hoogte hebben gebracht. Tegen de om koopbaar gebleken administrateur zul len waarschijnlijk verder geen maat regelen worden genomen; ontslag wordt bijvoorbeeld niet overwogen, zo deelt men van gemeentewege mee. sitie in het parlement onmogelijk en zou de discussie van het parlement naar de raad van ministers kunnen verleggen. De vijf zouden een kunstma tige eenheid vormen. De homogeniteit zou dus zoek zijn met alle gevaren voor interne spanningen, die daaruit kunnen voortvloeien. De liberale fractieleider, die waar schijnlijk mede onder druk handelt van bepaalde groepen in zijn partij, die ai geruime tijd hun ontevreden heid te kennen hebben gegeyen, zou wel eens de situatie kunnen hebben geschapen, dat dr. De Kort, die za terdag de koningin rapport zal uitbren gen over de eerste fase van zijn for matie, met lege handen in Soestdijk aankomt. Mr. Toxopeus zegt niet, dat dit zijn bedoeling zou zijn, integen deel. Hij vertrouwt erop dat in een gesprek met de drie christelijke par tijen en de WD redelijke oplossingen voor alle bereikt zullen kunnen wor den. Hij meent dat ook eerst in dat gesprek eenheid van begrip over be paalde programmapunten zal kunnen ontstaan. Voorts hoopt hij op een ver snelling van de gehele formatie. In politieke kringen gelooft men niet zo direct in de nobele bedoelingen van de Liberale leider. Mr. Toxopeus heeft namelijk tegelijkertijd laten weten, dat het eerst wanneer met vier partijen overleg wordt gepleegd, voor hem mo gelijk wordt „zaken te doen". Nog meer verontrustend klonk zijn medede ling, dat het program van de forma teur hem in grote lijnen wel aan zou staan, maar dat er ook punten in voor komen, waartegen de WD „ernstige en soms overwegende bezwaren heeft". Daaruit blijkt wel dat mr. Toxopeus het initiatief in handen wil krijgen en dat hij wel iets meer in. de zin heeft dan de procedure verbeteren. Zijn „za ken doen" betekent ongetwijfeld: het program bijschaven, zodat een liberale partner in een vier partijenkabinet zon der enige kans op protest dit program aan zijn geestverwanten kan verkopen. Het is nu maar de vraag of dr. De Kort daarop nog kan ingaan. Mr. Toxo peus heeft in zijn brief het program van de formateur geheel onbesproken gelaten. Hij houdt zich dus de handen wat dat betreft geheel vrij en wil blijk baar eerst zijn positie verstevigen. Van die versterkte positie uit kan hij bij voorbeeld gaan eisen, dat het televisie- bestel naar de wens van de liberalen en met miskenning van wat de Tweede Kamer in meerderheid heeft uitgespro ken, wordt omgebogen naar het tegen deel van wat dr. De Kort in het pro gram heeft geformuleerd. Mr. Toxo peus zal ongetwijfeld zo enigszins mo gelijk er een echt commerciële opzet willen doordrukken. Het is duidelijk dat naast de commerciële televisie ook het woningbouwbeleid wel enkele liberale amendementen zou kunnen krijgen. Zal dr. De Kort de liberale frac tieleider in zijn verlangen naar dit soort zaken doen zodanig kunnen af remmen, dat zijn program nog intact blijft, zoals hij in zijn brief aan de vijf fractieleiders als voorwaarde had gesteld? Gaat de formateur toegeven, dan zullen zeker de socialisten niet nalaten hem te verwijten dat wat zij niet konden bereiken, nu aan de libe ralen wordt toegestaan. Zij zouden hier dan nog geen ongelijk in hebben ook. Dr. De Kort komt dus wel in een bijzonder moeilijke positie te ver keren. Hij is tot zaterdag naar Ulvenhout getrokken om de situatie te overzien en zijn rapport aan de koningin op te stel len. Weinigen zouden verbaasd ziin wanneer hij zich uit dit wespennest gaat terugtrekken en hare majesteit vraagt om een ander met de opdracht te belasten. Wie dat zou zijn is nog niet te zeggen. Dat in dit geval de formatie steeds moeilijker dreigt te worden is duide lijk. Vandaar dat er een algemeen groeiend pessimisme in politieke krin gen waarneembaar is, al zijn er na tuurlijk ook partijen die dit alles juist aangenaai is. De socialisten voelen zich thans de lachende derden, nu de partijen die hen wegens de ver kiezingsuitslag niet wilden aanvaarden, onder eikaar grote onenigheid dreigen te krijgen. Hoop kan onder de socialisten des te eerder ontstaan, nu hier en daar ai met de mogelijkheid rekening wordt gehouden, dat een volgende formateur zal trachten de KVP met de tweede grootste fractie, de Partij van de Ar beid, verenigd te krijgen. In ieder ge val zal men het over een geheel ande re boeg moeten gooien, wanneer zou blijken dat de partners van vandaag dr. De Kort het formeren onmogelijk zouden gaan maken. Mr. Toxopeus heeft al laten weten, dat hjj voor het spelen van de rol van oppositie in het parlement geen be zwaar zou hebben, al is het ook niet zijn bedoeling het er op -an te sturen, dat deze rol hem wordt toevertrouwd De heer Toxopeus heeft namens mr. Beernink, fractievoorzitter van de CH. medegedeeld dat ook deze zijn fractie niet wil binden aan een vijf partijenka binet. En de heer Van Eijsden heeft verklaard, dat ook de AR-fractie een vijf partijenkabinet afwijst. Het is bekend dat de KVP zich eveneens van deze regeringsbasis heeft gedistancieerd. Namens zijn fractie heeft mr. Beer nink aan de formateur laten weten dat het concept-basisprogram zeker wei mogelijkheden biedt voor een vier par tijenkabinet en dat het grosso modo zijn instemming wei kan hebben. i NIJMEGEN. 20 juni Voor het stu diejaar 1963/64 is prof. T. A. Pirrell benoemd tot rector magnificus van de katholieke universiteit in Nijmegen. Prof. Birrell, die de Engelse natio naliteit bezit, doceert Engelse letter kunde en hedendaagse Engelse taalkun de. Hij is tevens buitengewoon hoogle raar aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam voor moderne Engel se en Amerikaanse letterkunde. De huidige rector magnificus prof. dr. H. J. Lammers zal het ambt aan zijn opvolger overdragen op de voor deze plechtigheid gebruikelijke datum: de derde maandag van september. - -■ Voensdagavond heeft prinses Beatrix in het stedelijk museum Het Prinsenhof in Delft de officiële opening verricht van de vijftiende Oude-Kunst- en Antiekbeurs. Va een rondgang over de tentoonstelling bood de voorzitter van de stichting Oude-Kunst- en Antiekbeurs, de heer J. Schulman, de prinses namens de stichting een achttiende-eeuwse klok aan bestemd voor het kasteel Drakesteyn. Nu de heer Toxopeus een vijl par tijenkabinet van de hand wijst komt er een curieuze wending in de for matiepoging van dr. De Kort. Het streven naar een vijf partijenkabinet had niets anders moeten zijn dan een dode, een tactische opzet, die ofwel de V.V.D. ofwel de Partij van de Arbeid naar de oppositie moest drijven. Dit is mislukt. De V.V.D. heeft zich op handige wijze aan het spel onttrokken zonder zich over het basisprogram van de formateur uit te spreken. De liberalen hebben daar mee van een tactische bijzaak een hoofdzaak gemaakt. De formateur beeft dit aan zichzelf te wijten. Hij beeft in feite de informatie-techniek van prof. Romme geprolongeerd, boe- wel de formatie-opdracht duidelijk van beperkter strekking was dan de informatie-opdracht. De beer De Kort heeft bet spel te theoretisch ge speeld. Wat zijn nu de gevolgen? Een samengaan met de socialisten blijkt bij de C.H.U. en de Anti-Revolutio nairen niet goed te vallen. Vee! kiezers zouden zoiets trouwens ook niet begrijpen. Bovendien zal de Par tij van de Arbeid wel wat amende menten willen aanbrengen in bet* basisprogram, dat immers geheel op het lijf van een vijf partijen kabinet geschreven is. Maar wat moet er dan gebeuren? Als dr. De Kort alsnog met de V.V.D. gaat praten komt hij helemaal in strijd met zijn oorspron kelijke opzet. De socialisten zullen dit, na hun toegeeflijke houding, als een stoot onder de gordel ervaren. Daarin zouden zij geen ongelijk hebben, want de formateur laat zich in dat geval door de liberalen het spel uit handen nemen. Het verwijt van de vorige kabinetsformatie, als zouden de socialisten er niet aan te pas gekomen zijn, zou dan met meer recht dan destijds herhaald kunnen worden. Dat is geen aanlok kelijk perspectief. Hiermee bevindt de formatiepoging van dr. De Kort zich in een kritiek stadium, als men haar al niet reeds als mislukt mag beschouwen. Wij hadden ons al niet veel illusies ge maakt over een snel verloop van de formatie. Het ziet er naar uit dat we ons reeds op een tweede formatie poging moeten voorbereiden. .•liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiniiiiiimii (Advertentie) BARTEL JORISSTR HAARLEM TEL 13439 lEIDSESTRAAT (BIJ.KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Enkele opklaringen en iets hogere temperaturen maar ook nu en dan nog wat regen of n- itregen. Over wegend matige zuidwestelijke wind. VRIJDAG: Zon: 4.19-21.04. Maan: 4.25-21.05. (Venn onze weerkundige medewerker) DE BILT, 20 juni Vein de oceaan zijn nog enkele storingen naar West- Europa onderweg waardoor ook mor gen enige regen is te verwachten. De aangevoerde lucht blijft te koel maar de wind is minder sterk dan gisteren. In geheel Zuid-Europa blijft het warm zomerweer, met in Spanje maxima tot 34 gr. C. Eerst tegen het weekeinde is een kleine verbetering waarschijn lijk. Aan zee Nog onaangenaam strandweer met te veel bewolking en nog wat regen. Ma tige zuidwesten wind. In de middag ongeveer 15 16 gr., zeewater 14 gr. Vooruitzichten: tegen zaterdag wat meer opklaringen. (Advertentie) (Advertentie) Hedenavond, Concertgebouw, 8.15 u. speelt de 14-jarige met iet Noordhollands Philharmo- nisch Orkest het Vioolconcert van Tschaikowsky. Entrée f 1,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1