N.S. dit jaar weer verlies ondanks hogere tarieven n| !Hlk Negatief saldo in beliep bijna f30 min. SPORT Akkoord over „hete lijn" ondertekend CONTACT Wereldomroep nu in eigen studio Schip van de Week meert nu in thuishaven Een Midzomernachtsdroom I V Luisteren naar: naar: Minder reizigers meer goederen Tennisbeker voor Amerikaansen Dank zij 19-iarise Moffitt Haarlem - VSV om half drie Bleyenberg zoekt andere club Simpson en Altig niet in de Tour Nïberco's school voor goochelaars vanavond op TV Erik de Vries naar Amerika Vrijdag Vrijdag Zaterdag Zaterdag "T" IHüf r In grote party-bottle (niet 3/4 liter, maar een héle liter!) R.T.M. Wegenwacht bijzonder actief bij races te Zandvoort en Assen Washington-Moskou Na Ronde van Neder land Geschorste renners in hoger beroep Vanavond Buitenland Buitenland VRIJDAG 21 JUNI 1963 t I J v r— iHf UTRECHT, 21 juni Aan de ononderbroken reeks van 16 jaren Waarin Nederlandsche Spoorwe gen de verlies- en winstrekenin gen telkens met een beschiden winst konden afsluiten, kwam in 1962 een einde. Ons nationaal Vervoerbedrijf leverde in het af gelopen jaar een verlies op van 34,6 miljoen. De uit de deel nemingen ontvangen dividenden reduceerden dit tot 28,9 mil joen (v.j. winst 150.000). Dit vooral in het licht van de gun stige conjunctuur, zeer teleur stellende resultaat is een gevolg geweest van het achterblijven van de stijging der ontvangsten bij die van de kosten. De eerste namen toe met 3 de laatste met 9 aldus de directie van de N.S. in haar jaarverslag over 1962. Aan de vergroting van het goederen- Vervoer en aan de hogere tarie ven in de laatste vier maanden is de 3 stijging der ontvangsten te danken geweest. De ont vangsten uit het reizigersvervoer bleveri nagenoeg gelijk aan die Van het voorgaande jaar. De di rectie acht de,laatste verhoging Van de reizigerstarieven niet vol doende voor het herstel van het financiële evenwicht. De winst marges zijn te beperkt om de voortgaande kostenstijgingen op te vangen. Er zal wederom op Verlies moeten worden gerekend. De strenge winter Beveiliging Materieel Bottled by'Raak 'n f r -1 l v ife. r m 7^; - Pcze foto uit het jaarverslag over 1962 van de Nederlandsche Spoorwegen stelt het nieuwe station van Almelo voor, dat in de loop van het verslagjaar gereed kwam. De belangrijkste oorzaak van de toe neming van de kosten was in 1962 ge legen in de personeelsuitgaven (plm. 9 Pet) bjj een ongeveer gelijk gebleven Personeelssterkte van 30.350 man. Het effect van de salarisherziening is gun stig geweest; eind 1962 waren de in- en bitstroming van personeel vrijwel met elkaar in evenwicht. Het optreden van verliezen heeft in 1962 een druk op de investeringen tot Kevolg gehad. Dit houdt ernstige geva- r®n in voor het concurrentievermogen vsn het bedrijf. Het is daarom van groot belang, dat aan de bestaande Verliessituatie een einde komt. Een spoedig herstel van de rentabiliteit is hodig om te kunnen doen hetgeen voor be naaste en verdere toekomst van het bedrijf onontbeerlijk is. Tot de belangrijke investeringspro- jpkten voor de komende jaren behoort be aanleg van het systeem van auto matische treinbeïnvloeding, waarmee ■NS dit jaar hoopt te beginnen en waar- •hee een geraamde investering van in Wtaal 62 miljoen is gemoeid. Voor NS weegt zwaar, dat de bedrijfs economische rentabiliteitsvooruitzichten voor dergelijke nieuwe spoorwegprojek- len voor een reeks van jaren na ge- fcedkoming ongunstig plegen te zijn. Uitsluitend hanteren van bedrijfsecono mische normen zou betekenen, dat zul- *e projekten in vele gevallen niet tot stand komen. De directie acht het ge- ™cnst, dat ook spoorwegprojekten uit ?igemeen-economisch oogpunt worden beoordeeld. In het afgelopen jaar werden de over heid de resultaten voorgelegd van het °nderzoek inzake de aanleg van de spoorlijn Den-Haag - Leiden - Schiphol Amsterdam en tezamen met de «erneente Amsterdam inzake een voltooiing van de ringspoorbaan om fVnsterdam in verband met het sterk Jbenemende spoorwegvervoer van en baar de havens-west. Met de gemeente *V«sterdam werd verder overeenstem ming bereikt over een plan tot inscha keling van de ringbaan voor het reizi- fersvervoer in samenhang met het ^hiphollijn-projekt. 'D© directie besloot tot de bouw van Pvee nieuwe stations, te weten „Lom- jhndijen" aan de lijn Rofterdam-Dor- ffbcht en „Rijswijk" aan de Hjn Den blaag-Delft. Het reeds verstreken deel van het 'jopende jaar heeft, zowel wat de ge leverde prestaties in het bijzonder in "et goederenvervoer als wat de fi nanciële uitkomsten betreft, duidelijk bet stempel gedragen van de zeer sfrenge winter 1962-1963. De toene ming van het goederenvervoer zal Sroter zijn dan aanvankelijk werd Seraamd. Tegenover deze onverwach- groei van dit vervoer staan echter cachtstreeks met de bijzondere weers omstandigheden samenhangende zeer Aanmerkelijke kostenstijgingen. De Cm vang van het reizigersvervoer toonde geen extra stijging. bedroegen de min tegen rp J111I1 III J.ÏTOA. len n behoeve van de scheepvaart zul- fti? ide bruggen over het Amsterdam- kolïbanaal bij Utrecht en Weesp in de h mende jaren worden vervangen door ovf6r Selegen bruggen met grotere "spanningen. Als eerste zal die in - spoorlijn Amsterdam-Utrecht wor- j) gebouwd. nieuwbouw en modernisering van tionsgebouwen werd voortgezet. Te Almelo, Zevenaar, Veenendaal - de Klomp en Driebergen - Zeist (zijde Driebergen) kwamen nieuwe stations gebouwen gereed. Na het gereedkomen van het nieuwe stationsgebouw te Al melo kon het oude gebouw worden af gebroken om ruimte te maken voor de bouw van een nieuw autobusstation. De stationsgebouwen van Zaandam, Tiel, Wormerveer en Doetinchem werden geheel gemoderniseerd. In de afgelopen tien jaar zijn naast een groot aantal moderniseringen 35 van de bijna 300 statoinsgebouwen ge heel vernieuwd. Circa 30 stations wach ten nog op vernieuwing, terwijl 40 andere ingrijpend moeten worden ge moderniseerd. De grootst mogelijke aandacht werd ook In 1962 besteed aan de verdere verbetering' van de beveiliging van overwegen. De bouw van vrije kruisin gen werd voortgezet. De NS erkent de noodzaak, dat op dit gebied met de grootst mogelijke voortvarendheid wordt gewerkt. Het zijn niet in de eer ste plaats financiële factoren, die hier bij beperkingen opleggen. In aanmer king te nemen levertijden van leveran ciers van de verschillende delen waar uit de installaties zijn opgebouwd en de eigen teken- en bouwcapaciteit, waarop voor verschillende doeleinden gelijktij dig een beroep wordt gedaan, staan een aanmerkelijke versnelling op korte termijn in de weg. De stelselmatige vernieuwing van het baanvakbeveiligingssysteem werd voort gezet. Voortgegaan werd met de aanleg van centrale verkeersleiding (CVL), welk systeem het mogelijk maakt de bediening van alle beveiligingen van de stations op een bepaald baanva': in één post te concentreren. De vernieuwing van het reizigers- materieel werd krachtig voortgezet. Aan het park werden toegevoegd 5 elektrische vierwagenstellen, 23 elek trische tweewagenstellen en 9 diesel- elektrische driewagenstellen. Afgevoerd werden 4 elektrische tweewagenstellen, 15 elektrische driewagenstellen, 1 elek trisch vierwagenstel, 10 rijtuigen van dieselelektrische driewagenstellen en 19 getrokken rijtuigen. Naar het voor beeld van een nieuw type elektrisch vierwagenstel, dat zich o.m. kenmerkt door een hoge aanzetversnelling, wer den 10 vierwagenstellen besteld. Deze zullen aan het eind van 1963 worden afgeleverd. Inmiddels is ook de bestel ling van een tweede serie van 10 van deze treinstellen geplaatst. Er werden bijna 1150 nieuwe goederenwagens aan het park toegevoegd. De regelmaat in de reizigers- en goederentreindienst verbeterde in het verslagjaar aanmerkelijk in vergelij king met 1961 en bereikte weer een bevredigend niveau. De vertragingen, voortvloeiend uit win termoe nykhed en in het begin van het verslagjaar, ble ven beperkt van omvang. De vorst periode in december stelde de exploi tatie voor een zware taak, die echter redelijk kon worden opgelost. Het aantal installaties voor wisselverwarming werd in het afgelopen jaar met name op de nieuw geautomatiseerde empla cementen en baanvakken uitgebreid. De totale omvang van het reizigers vervoer, gemeten in reizigerskilome ters, is in het verslagjaar ten opzichte van 1961 met 1.4 pet verminderd tot 7.878 miljoen. Het aantal afgelegde reizen daalde met 1.1 pet tot 198,2 mil joen. Deze vermindering is vooral toe te schrijven aan het vervoer op abonne- Advertentie) 'WHOUD 1 LITER »KEEPc00L mentskaartenhet gebruik dat van dit type plaatsbewijzen wordt gemaakt, is gedaald als gevolg van de vijfdaagse werkweek. Zonder deze omstandigheid zou het totale aantal reizigerskilome ters in vergelijking tot 1961 met bijna 0.4 pet zijn toegenomen. Een andere ongunstige omstandigheid vormde het sln.l., het najaar van 1961 vrijwel geheel weggevallen vervoer van geallieerde militairen. De personenauto heeft vooral in de vakantiemaanden juli en augustus veel treinvervoer doen wegvloeien. Ook dit jaar werd daardoor de zo- merpiek in het treinvervoer verder afgevlakt. Het binnenlands vervoer op enkele reizen steeg op basis van reizigerskilometers met 1.4 pet en dat op retours met 1.3 pet. De verkoop van algemene abonne mentskaarten zette de dalende tendens van de laatste jaren voort en nam af met 6 pet. Onder invloed van de feboortegolf van na de oorlog vermeer- erde het aantal afgenomen jeugdkaar- ten met bijna 9 pet. De aantallen ver kochte maand- en weektrajektkaarten namen in het verslagjaar toe met resp. 1 en 3 pet. In het afgelopen jaar daalde het aantal weekkaarten met 3 pet. De toeneming van het gebruik dat van vakantiedagtochten wordt gemaakt, bedroeg ten opzichte van 1961 60 pet; het aantal reismogelijkheden werd uit gebreid. 1962 heeft aanmerkelijke stijgingen in het goederenvervoer te zien gegeven. De vervoerde tonnage nam met 5.1 pet toe tot 27.8 miljoen. Gerekend naar tonkilometers bedroeg de stijging (ex clusief stukgoederen) 9.2 pet. De om vang van het goederenvervoer kwam daarmee op het nog niet eerder bereik te niveau van 3.700 miljoen tonkilome ters. In het verslagjaar verkreeg de ven nootschap de vereiste ministeriële toe stemming tot verwerving van 80 pet van het geplaatste kapitaal van de Rotterdamsche Tramweg-Maatschappij. NS acht deze deelneming voor de ver- voervoorziening in het ontwikkelings gebied ten zuiden van Rotterdam van grote betekenis, ook voor wat de te verkrijgen goede coördinatie betreft tus sen het streekvervoer, het stedelijk vervoer van Rotterdam en het landelijk vervoer. LONDEN, 21 juni Het Amerikaanse ten nis-team zegevierde donderdag in de finale van het dames landentoernooi, dat op de banen van de Queens club in Londen werd gehouden dank zij de 19-jarige Billie-Jean Moffitt met 2-1 over Australië. Als zovele ronden in het 16-landen- toernooi werd de finale in verband met de hevige regenval niet op gras maar op een overdekte baan gespeeld. Billie- Jean Moffitt, het meisje uit Californië, dat een jaar geleden op Wimbledon de grote verrassing was, toen zij in haar eerste wedstrijd de hoog geplaatste Mar garet Smith versloeg, zegevierde in 90 minuten over haar Australische tegen standster Lesley Turner. Haar landge note Darlene Hard verloor in 40 minu ten met 3-6, 0-6 van Margareth Smith. In het dubbelspel zagen de toeschou wers wederom een superieure Billie- Jean Moffitt aan het werk en het was grotendeels dank zij haar, dat de Ame rikanen de beker veroverden. (Van een verslaggever) HEEMSTEDE, 20 juni De op het Heemsteeds^ Sportpark te spelen be slissingswedstrijd om een plaats in de eerste divisie tussen Haarlem en VSV begint zondag niet om zes uur, maar 's middags om half drie. In verband met de rond half zes te verwachten enorme verkeersdrukte uit Zandvoort, waar de "Grand Prix wordt verreden, werden grote verkeersmoeilijkheden voorzien. De burgemeester van Heemstede kon om deze redenen daarom ook geen toe stemming verlenen om de wedstrijd om zes uur te laten beginnen. Na overleg met de Heemsteedse en Haarlemse ver keerspolitie besloten de besturen van Haarlem en VSV het tijdstip van de match te bepalen op half drie. Ver wacht wordt dat het terrein van RGH zondagmiddag wederom totaal uitver kocht zal zijn. DEN HAAG, 21 juni De wegen wacht van de ANWB zal het komend weekende met zes extra wegenwachten verschijnen op de aan- en afvoerwegen van Zandvoort, waar zowel zaterdag als zondag autoraces worden gehouden. Bovendien zal de wegenwacht het vol- Ï;end weekeinde een massale hulpver- ening op touw zetten voor de pechvo gels op de wegen rond Assen, waar dan de TT-races worden gehouden. Rond Zandvoort zullen voor en na de autowedstrjjden twee inspectiewagens van de wegenwacht een non-stop pa trouille uitvoeren. Verkeersopstoppingen veroorzaakt door pechgevallen, zullen de inspectiewagens onmiddellijk signa leren. Zij melden dit via de mobilofoon aan de wegenwachten, die op deze manier snel naar de onheilsplek wor den gedirigeerd. Nog grootser wordt de aanpak vol gende week rond Assen. Een speciaal mpbilofoonpeloton van de wegenwacht, versterkt door twee basisstations zal hier worden ingezet. Zowel na de races te Zandvoort als na die te Assen zullen de wegenwachten niet eerder naar huis terugkeren alvorens ook de parkeerter reinen door hen zijn bezocht om even tuele pechvogels nog een veilige thuis komst te verzekeren. De Nederlandse tennisploeg (dames) die op 8 en 9 juli in Eindhoven uitkomt tegen Zwitserland, is als volgt samen gesteld: Patricia van den Heuvel, Eva de Jong, Madeleine Kieboom-Weurman, Anja Lepoutre en Jenny Ridderhof. Mur zal De Vroet opvolgen als trai ner van Heerenveen. Hij was dit sei zoen werkzaam bij Velocitas. GENèVE, 21 juni (UPI) De Ver enigde Staten en de Sovjet-Unie heb ben gistermiddag het akkoord gete kend over de aanleg van een directe telexlijn tussen Moskou en Washing ton om de leiders dezer landen in staat te stellen te verhinderen, dat een of ander incident leidt tot een wereldoorlog. De ondertekening werd verricht door de leiders van de Amerikaanse en Russische delegaties in Genève, Char les C. Stelle en Semyon K. Tsarap- kln. Zij is, na twee maanden van ge heime onderhandelingen tussen Mos kou en Washington, het eerste concre te resultaat van de Geneefse ontwa peningsconferentie die begon in maart van het vorig jaar. De lijn zal van het Kremlin vla Helsinki, Stockholm en Londen naar het Pentagon, het centrum van de Amerikaanse strijdkrachten, en waar schijnlijk het Witte Huis lopen. Bood schappen van Kennedy en Khroesj- tsjev zullen gelijktijdig vertaald en in code gebracht worden volgens een sys teem dat door Amerikaanse en Rus sische technici uitgewerkt werd. De ondertekening duurde 25 minuten en werd gevierd met een half dozijn flessen champagne. „Ik hoop dat we de lijn nooit zullen hoeven te gebrui ken en dat alle landen in eeuwige vrede naast elkaar kunnen leven", zei Tsarapkin na de plechtigheid. Hij knik te instemmend, toen Stelle op een vraag wat het volgende akkoord tus sen Amerika en Rusland zal zijn, ant woordde: „Wij hopen dat het een ver bod van kemproeven zal zijn". (Van onze radio- en tv-redactle) HILVERSUM, 21 juni, Voor Ra dio Nederland Wereldomroep is het vandaag een bijzonder vreugdevolle dag, nu bijna twee jaar na de ope ning van het omvangrijke complex in Hilversum eindelijk een eigen studio ruimte voor het opnemen van grote re programma's in gebruik genomen is. Bij het inrichten van deze studio is men uitgegaan van de laatste idee ën op het gebied van de geluidstech niek. Zo zijn de opname-Instrumenten in de studio aan te sluiten op twee van elkaar onafhankelijke regeltafels. terwijl ook een dubbel opname-instru mentarium aanwezig is. De nieuwe studio is ingericht door Philips en niet zoals bij de omroepen tot nu toe gebruikelijk was door de technische dienst van de NRU. De NRU heeft destijds wél de andere studio-ruimten van technische appara tuur voorzien, maar bleek niet in staat op korte termijn, gelet op de vele ac tiviteiten die voor de binnenlandse om roep ontplooid moesten worden, voor Een scène met de handwerkslieden. In het midden Ko van Dijk. BUSSUM, 21 juni Dat de voorstel ling van Shakespeare's „Een Midzo- mernachtsdroom" door de Nederlandse Comedie een voortreffelijke zou wezen stond natuurlijk van te voren vast. Het ging er alleen nog maar om hoe zij het op het scherm zou doen. Als men die vraag gaat beantwoorden zal men, DEVENTER, 21 juni De 32-jarige Wim Bleyenberg, de middenvoor van Go Ahead, is op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst, omdat hij geen overeenstemming kon bereiken in ver band met de verlenging van zijn con tract. Bleyenberg onderhandelt momen teel met Sportclub Enschede. Bij Go Ahead zijn eveneens Koning, Pfeiffer Van der Kuit en Van Doorne- veld al dan niet op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. DEN HAAG, 21 juni Het incident rond de Ronde van Nederland, in ver band waarmee aan een aantal renners geldboetes werd opgelegd, is nog niet afgesloten. Michel Stolker, voorzitter van de vereniging van beroepsrenners, heeft in samenwerking met alle ren ners, die om hun handelwijze in de Ronde van Nederland werden beboet, hoger beroep aangetekend bij de KNWU door tussenkomst van de jurist mr. P. P. Tap. Deze zal op korte ter mijn een onderhoud hebben met de KNWU. PARIJS, 21 juni De Brit Tommy Simpson en de Westduitser Rudy Al tig hebben donderdagavond meege deeld, dat zij niet aan de Ronde van Frankrijk zullen deelnemen. Beiden verklaarden een vermoeiend seizoen achter de rug te hebben en waarschijnlijk de kracht te missen om de Ronde uit te rijden. dunkt ons, van gemengde gevoelens be zield zijn. De tv-regisseur had werkelijk wel getracht er iets „teievisionairs" van te maken. Dat lukte hem, dunkt ons, slechts ten delen. Soms bereikte hij voortreffelijke effecten met na me als hij de spitse Puck. gespeeld door Henk van Ulsen, met de camera's ging vatten maar op andere momen ten vertoonde hij een zekere onmacht waar het ging om het realiseren van de juiste sfeer. Dat was zeker het ge val in de „massascènes", en dan weer in het bijzonder als het ging om be wegende beelden. Zij waren van een groezeligheid, die met dromigheid niets meer te maken had. Maar wij zijn er niet helemaal zeker van of dat óók niet enigszins aan de choreografie van Albert Mol heeft gelegen. Op som mige momenten vroeg men zich zelfs af, of het misschien tóch niet de voor keur verdient, de opvoering van zo'n stuk gewoon van het toneel af op te ne men. Het slot, de op een televisie-toe stel leunende Puck, was van een aan gepaste, maar geforceerde grappigheid, die geheel uit de toon viel. Hoe dat zij, men heeft gisterenavond natuurlijk oprecht genoten. Al was het maar van de magistrale Spoel de We ver van Ko van Dijk, een rol, die men in heel haar verbluffend toegespitste techniek én verrukkelijke genuanceerd heid kon waarnemen. Als hij op het scherm was, werd het een feest, dat men niet licht zal vergeten. H. Hn. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 21 juni Voordat de Niberco's, twee uit den Haag afkom stige jonge goochelaars, aan net einde van deze maand voor een uitgebreide toernee naar Amerika vertrekken, zul len ztf vanavond in een programma van de NCRV hun kunsten op de tele visie vertonen. Hoewel zjj niet van plan zjjn de toeschouwers rg veel van hun veelal verbazigwekkende trucs te ont hullen, hebben zü hun half-uur-show toch „School voor goochelaars" ge noemd. De twee broers Bob en Nic Niberco brengen een serie interessante „acts" op het scherm, daarbij ondersteunt doe een combo onder leiding van Ton- ny Eyk. Het programma is de eerste produktie die Rijk de Gooyer voor de NCRV heeft verzorgd. Voorlopig zal het hierbij blijven, nu De Gooyer zich voor een serie amusementsprodukties heeft verbonden aan de AVRO. de Wereldomroep déze studio in te richten. Tot de vele mogelijkheden be hoort ook het maken van stereofoni- sche opnamen, die voornamelijk zul len worden toegepast voor de op het buitenland gerichte programma's. Donderdagmiddag waren er in de nieuwe studio de eerste opnamen. Daarvoor was uitgezocht het groeten- programma voor zeevarenden, dat we kelijks onder de titel ..Schip van de Week" naar twee Nederlandse koop vaardijschepen wordt uitgezonden. Met dit programma werd op 11 maart 1947 begonnen. Aanvankelijk was het de bedoeling wekelijks slechts één schip van groeten te voorzien, maar de uit breiding van de vloot bracht met zich mee dat sinds 1951 twee maal per week groeten via de korte golf wor den uitgezonden, éénmaal naar een zo- genaams West-schip, en éénmaal naar een Oost-schip. De uitzendingen van een half uur worden gepresenteerd door Guus Weitzel, daarbij geassisteerd door Teddy Scholten, die met de familie leden, afkomstig uit het gehele land een plezierige „babbel" houdt. Tót gisteren moést men voor het opne men van deze programma's, waar bij de groeten worden afgewisseld met een muziekje, gebruik maken van de gastvrijheid van andere om roepverenigingen. Daaraan is nu de finitief een einde gekomen. Met het in gebruik nemen van de nieuwe studio heeft in het gebouw van de Wereldomroep bovendien een ge heel nieuwe figuur zijn intrede gedaan, te weten de musicus. Voordien ge beurde het slechts bij hoge uitzonde ring, en dan nog altijd min of meer toevallig, dat een misicus mét instru ment de appartementen van de We reldomroep betrad. DEN HAAG, 21 juni Op uitnodi ging van de Amerikaanse regering zal de TV-deskundige en regisseur Erik de Vries 1 augustus naar de VS vertrek ken om deel te nemen aan een intei> nationale studiebijeenkomst inzake com municatiemiddelen aan de Brandeis- University te Waltham te Massachusetts. De bijeenkomst zal worden bijge woond door 25 deelnemers uit evenzo veel landen en heeft vooral ten doel inzicht te geven in de talloze aspecten van de educatieve televisie. De deelnemers stuk voor «tuk vooraanstaande TV-deskundigen zullen gedurende zes weken van onder zoek en discussies samenwerken onder leiding van specialisten van de Bran deis University, welke instelling be kend staat als een van de belangrijk ste wetenschappelijke centra op het ge bied van de massacommunicatie. Vervolgens zullen de deelnemers individueel en naar eigen keuze zich gedurende zes weken op de hoogte kun nen stellen van de praktijk van de edu catieve TV in de gehele Verenigde Sta ten, en de toepassing en invloed op alle onderwijsniveaus. De heer De Vries zal, als waarne mend directeur van de IKOR-televisie tevens in de gelegenheid gesteld wor den studie te maken van de kerkelijke aspecten van de Amerikaanse televisie. HILVERSUM, 21 juni De NCRV zal vanavond de eerste in een serie van zeven afleveringen van de televisiefilm „De graaf van Monte Christ»", naar het gelijknamige boek van Alexancre Dumas, op het scherm brengen. Na het NTS-journaal om twintig over acht: „Alles draait om moeder", waarvoor de familie ditmaal haar intrek neemt in een pension, met alle gevolgen van dien. Peter van Campen presenteert om kwart vóór negen de rubriek „At tentie", waarna om half tien het woord, of liever de daad is aan de Niberoo's, twee uit Den Haag afkomstige gooche laars. Om tien uur een documentaire over de militaire luchtvaart, waarna de dagsluiting en het tweede NTS- joumaal. Frankrijk. Op 1 juni zaten nog ruim veertienhonderd personen in Franse gevangenissen wegens OAS- activiteiten. Ruim de helft van hen wacht nog op berechting. Dit heeft minister van voorlichting Peyrefitte woensdag gezegd toen hem door ver slaggevers gevraagd werd naar de mo gelijkheid van amnestie (Rtr.) 16.10-16.30 Boekbespreking. 17.30 Week- joumaal. HILVERSUM I, 402 m. KRO: 18.20 Lof van Valkenburg, documentaire. 18.50 RegeringsuitzendingSociaal beleid in de probleemgebieden, door drs. H. J. H. Bo- derie, van het Min, van Maatsch. Werk. 19.00 Nws 19.10 Actualiteiten. 1925 Jeugd en boeken. 19.30 Politiek praatle. 19.40 Vliegende schijvenverzoekprogramma voor de militairen. 20.30 Leeuw met ver lof (Les vacances de Brutus), humoris tische fantasie. 21.35 Dansorkest en so listen. 22.15???? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Metropole-orkest en zang- soliten. 23.25 Orgelconcert. 2325-25.00 Nws. HILVERSUM n, 298 m. VARA 18.00 Nws;- 18.15 Gesproken brief uit Vlaande ren. 18.20 Zangkoor. 18 50 Loon naar wer ken, praatje. 19.00 Paulus de boskabou ter. 19.10 Zeemansliederen en -verhalen. VPRO: 19.30 Literair programma. 20.00 Nws. 20.05 Leven op het land, gesprek. 20.20 Vlaamse chansons. 20.40 Vlaanderen ls vlakbij, lezing, VARA: 21.00 Metropole orkest: amusementsmuziek. 21.30 Surin. progr. 21.50 Zangrecital: opera-aria's. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Medeburgers: De Indische Nederlanders, gesprek. VARA: 23.00 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gevar. gram.muz. van het continent. 19 30 Weense muziek. 20.10 Reportage. 20.15 Weense muziek (vervolg). 21.35 Amus.muz. 20.10 Reportage. 20.25 Weense muziek (vervolg). 21.25 Amusementspro- gr. 22.00 Nws en ber. 22.30 Gevar. muz 22.45 Parlementsoverz. 23.00 Nws. 23.02 Voordracht. 23.15-23.45 Kamermuz. ENGELAND, BBC Light Programme, 1500 en 247 m.18.35 Sportoverz. en uit slagen races. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. en Journaal. 19.25 Sport. 19.31 Chansons. 20.00 Filmkroniek. 20.30 Nws en actuali teiten. 20 40 Discussie. 21.10 Gevar. muz. 22.31 Sportnws. 22.36 Ouderwetse dans- muz. 23.31 Orgel en pianospel. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR, 309 m.19.00 Nws. 19.15 Ope rant uz. 21 30 Chansons. 21.45 Nws. 22.15 Amusementsprogr. 23.05 Amus.muz. 24.00 Nws 0.20 Gevar. muz. 1.00 Weerber en gevar. muz. (Om 2.00, 3.00 en 4.00 Nws). FRANKRIJK IH, 280 en 235 m.19.00 Nws. 20.00 La Fanciulla del West, opera. 21.17 La Fanciulla de West, opera, (verv.) 23.10 Kamermuz. 23.53-24 00 Nws. BRUSSEL. 324 m.: 18.00 Nws. 18.03 Mo derne muziek. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.40 Volks zang- en dans in onze Vlaamse Gewes ten 20.00 Amusementsmuziek. 20.35 Thea terkroniek. 21.00 Grammofoonmuz. 21.10 Klassieke muziek. 21.35 Klass. muz. 21.45 Volksmuziek. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.35 De zeven kunsten 23.00 Nws. 23.05 Kamermuz. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL. 484 m. :19.30 Nws. 20.00 Hoor spelen. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.00 Kroniek voor automobilisten. 12.30 Interviews 12.55 Weerber. -13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gevar. muz. 14.10 Hoorspel. 15.10 Hoogtepunten uit de programma's van de afgelopen week. 16.00 Lichte orkestmuz. 17.00 Voor de kin deren. 17.55 Weerber. ENGELAND, BBC Light Programme 1500 en 247 m.12.00 Hersengymnastiek. 12.31 Gram.muz. 13.30 Berichten voor 13.45 Amusementsprogramma. 14.30 Sp. nws 14.35 Lichte orkestmuz. en solisten. 15.30 Sportnws. 15.35 Gevar. muz. 16.30 Sportnws. 16.35 Gevsr. muz. 17.30 Sport nws. 17.40 Zwemwedstrijden W. Duitsland -Gr.-Brittannië NDR-WDR: 300 m.12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 13.30 Amu sementsprogr. 15.-30 Gevar muz. 16 90 Volksmuz. FRANKRIJK UI, 280 en 235 m.: 12.00 Nws. 12.10 Klass. muz. 14.40 Kamermuz. 15.46 Hoorspel. 18 05 Gevèr. muz. BRUSSEL. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Amus. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. muz. 12.5Q Programma-overz. 13 00 Nws. 13.15 Voor de teenagers. 14.00 Nws. 14.03 Voor de filmliefhebbers. 14.45 Voor de platenliefhebbers. 16.00 Nws. 16.03 Amu- sem.muz. 16.30 Operettemuz. 17.00 Nws. 17.15 Liturgische zangen. 17.25 Lichte muziek. 17.45 Engelse les. BRUSSEL, 484 m.12.18 Gevar. muz. 12.30 Gevar programma en actualiteiten. 14.03 Klassieke muz 17.00 Nws. HILVERSUM I. 402 m.— KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke gram.muz. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8 00 Nws. 8.15 Lichte gram- muz. 9.00 Djlnn: gevar. progr. 12.30 Me dedel. t.bb.v. Land en Tuinbouw, 12.30 Licht lnstrum. ensemble en zangsol. 12.55 Katholiek nws. 13.00 Nws. 13.15 Platen- nieuws. 13.20 Musicerende dilettanten. '13.45 Franse les. 14 05 Voor de jeugd. 15.00 Lichte gram.muz. 15.15 Tierelantij nen-Tops; hoogtepunten uit 6 Jaar Tiere lantijnen. 16.00 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.30 Lichte gram.muz. 17.00 'Voor de Jeugd. 17.15 Lichte gram.muz 17.30 Boekbespreking. 17.40 Omroepdub belkwartet HILVERSUM n. 298 m. VARA: 700 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Socia- ltstlsen strijdlied. 7.23 Lichte gram.muz 7.45 Elektronisch orgelspel. 8.00 Nws. en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram- muz. 8.50 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snipperdagen. 9.00 Postduivenber. Aan sluitend: Gymnastiek voor het gezin. 9.10 Klassieke grammofoonmuz. 9 45 Bultenl. weekoverz. VPRO: 10.00 Samen thuis, boekbespreking. 10.05 De raadselachtige spiegel, lezing. VARA: 10.20 Klassieke gram.muz. 10.45 Geknipt voor herhaling: gevar. progr. 12.15 Elektronisch orgelspel. 12.30 Mededelingen t.b v. land- en tuin bouw Aansluitend: postduivenber. 12.34 Tussen 'start en finish: actueel sportnws. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia 13.20 Tijd voor teenagers. 14.10 Multiplex, program ma voor de twintigers. 14.45 Radio Jazz club 15.15 Van de wieg tot het graf- vragenbeantwoording. 15.30 Matinee op de vrije zaterdag: Brabants orkest en solist: klassieke en moderne muz. In de pauze: NCRV: 19.30 De Graaf van Monte Chris to, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzieht. NCRV: 20.20 Alles draalt om moeder, TV-film. 20.45 Attentie. 21.30 Ni berco's school voor goochelaars. 22.00 Vijftig Jaar Nederlandse militaire lucht vaart ln vogelvlucht. 22.25 Dagsluiting NTS: 22.35-22.40 Journaal. DUITSE TELEVISIEPROGR. 18 06 Overzicht van de middagprogram ma's van de komende week. 18.10-18.15 Nws. (Regionaal programma: NDR: 18.15 Nordschau en Programma voor de kin deren. WDR: 18.30 Hier und Heute, Jour naal. NDR: 19.00 Nws. 19.03 Actualitei ten. WDR: 19.12 Nws. 19.15 Berichten. NDR: 19.19 De schuldvraag. WDR: 19.20 Geiselgasteig. Bavaria-Film-Platz 7. 19.45 Lieder aus der Kuche. NDR: 19.59 Pro grammaoverzicht). 20.00 Journaal en wee overzicht. 20.15 Reportage uit Bonn. 20.30 Berichten van buitenlandse corresponden ten. 21.00 Toestanden als in het oude Rome: cabaretprogramma. 21.45 Journaal en weeroverzicht. 22.05 Unter einem Him- mel, speelfilm. TWEEDE DUITSE TELEVISIEPROGR. 18.40 Nws. 18.45 Melne Frau Susanne: Jeden Donnerstag, tv-feuilleton. 19.15 Voor huis en huishouden. 19.30 Nws en actuali teiten. 20.00 Het interview. 20.15 Ihre Ver- mahlung geben bekanttt: ten bruilofts partij. 21.30 Wat doen we als we niets doen? Filmreportage. 22.10 Nws. 22.15 Sportber. en overzicht van de program ma's van de komende week. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Berichten 18.33 Séssune: Dat staat niet. 19.00 Engelse les. 19.30 Katholieke uitzending. 20.00 Journaal. 20.30 Orphée, speelfilm. 22.15 Kunstkroniek. 22.50 Jour naal. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR 19.30 Teletaalles. 19.42 Jeugdkroniek. 19.55 De weerman. 20.00 Nws. 20.20 Twee maal drie is zes. liedjesprogr. 30.50 Flit sen: korte gefilmde documentaire ru brieken. 21.30 Programma met filmnws en fragmenten uit nwe films. 22 15 Nws. NTS: 14.10-15.00 Eurovisie: Cricketwed- str. Cngeland-West-Indië. VARA: 15.00 Op reis met dr. L. van Egeraat 15.20 Raw hide de verstoorde bruiloft, TV-film. 16.10 Griekse amus. muz. 16.30 Expeditie zij die de Ijstijd overleefden, filmdocu mentaire. 17.06-17.30 Voor de kinderen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 11