Keurige Fransman5 berooft juwelier van 20 briljanten Afzet aardgas kan voor 1970 opgevoerd tot 8 miljard m3 m ASPIRIN® Beweerde invasie van vijfhonderd ballingen op Cuba Havana en Moskou zwijgen Beslissingswedstrijden in Halfweg en Hillegom Aöemda Haarlem OE „CLOSE-UP"- AFFAIRE Nieuwe slag op A'damse Heiligeweg Twee en half jaar voor roofoverval v;EMCIO PITTIGE drop Renova~ETO en Van Nispen-DOSR Penningmeester stal 1700 gld. van voetbalclub Bij TIMastara kost 't slechts ct. per week, WAARDE BUIT: 18.000 DOLLAR „Geen lol meer" STER- KLASSE Politie naar puzzletocht v. DUIVENBODEN j NDEXAMENS WASHINGTON BETWIJFELT WAARHEID VAN BERICHTEN v. 'iwiwtewëiede Waterpolo-competitie HaarlenHVZV 4-1 Haarlemse rechtbank Hillegommer slaat vrouw met schroevendraaier Zware straf geëist Recepties bij jubilea De weg naar een moderner leven A. DE HOOP HAARLEM N.V. FORNUIZEN door Francis Durtrldge VRIJDAG 21 JUNI 1963 PAGINA 2 Man met bolhoed aluminium jaloezieën vakantie, goede reisl daar staat BAYER achter WASHINGTON, 21 juni (Rtr, UPI) De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft meegedeeld dat een eerste onderzoek nog geen bevestiging heeft opgeleverd voor de berichten dat Cubaanse commando's een inval op Cuba zouden hebben ondernomen. Het Amerikaanse ministerie van de fensie weet evenmin iets van de invasie waarvan sprake is in be richten van Cubaanse ballingen uit Miami. c-fs* Lambswool pullovers, met rag- lanmouw, dus heerlijk royaal in de schouders, in nagenoeg iedere kleur y.a. f 29.75 en zó heeft v. Kimmenaede nog veel meer modetips, ook voor corpulente of lange heren! deze luxe radio/grammo fooncombinatie in teak of donker-noten uitvoering. 24 maanden volledige ga rantie op het hele appa raat. Dit kan alleen met een toestel dat technisch volmaakt is! 2 luidspre kers - 4 golfbereiken w.o. FM - hoge en lage toon regeling - aansluitmoge- lijkheid voor bandrecor der en extra luidspreker. Volautomatische platen- wisselaar, klaar voor Hi- Fi- en stereoweergave - 4 snelheden. Zonder aan betaling, slechts f 5.- per week. Alléén bij Nieuwe Groenmarkt 2 Gen. Cronjéstraat18 Haarlem tel. 15220-57900 Huur een 125 I. Italiaanse koelkast voor f. 1.70 per week. HAARLEM Grote Houtstraat 176, Tel. 02500-20784 Filialen: Den Haag, Zaandam en Wormerveer. Films Muziek Dans Diversen I .a bar et Tentoonstellingen Zijlstraat 56 3 i Telefoon 11828 -- BB» m PAUL VLAANDEREN (Van onze speciale verslaggevers) AMSTERDAM. 21 juni Een juwe lier op de Heiligeweg Is gistermiddag de dupe geworden van de manipulaties van een keurig geklede goed Frans sprekende man van middelbare leef tijd, die kans zag met twintig briljanten van divers karaat voor een totale waar de van 18.000 dollar uit de juweliers zaak te verdwijnen. De man, die zich Gaston Baudet noemt, was ineens uit de winkel verdwenen. De man is circa 1.65 lang, heeft een klein zwart snorretje en donker dun haar. Hjj heeft een blauwachtige regenjas bij zich en draagt soms een bril. Uit het voorlopig onderzoek is geble ken. dat hij vermoedelijk met een taxi gevlucht is Om drie uur gistermiddag was de taxi met de Fransman nog spoor loos. Nader vernemen wij dat het ge dupeerde juweliersbedrijf de firma Bouwmeester en Gerrand is, dezelfde juwelier waar kort geleden ook een geslaagde inbraak werd gepleegd door een mysterieuze man met een bolhoed op. Deze man speelde het klaar om 's avonds omstreeks zeven uur, gade geslagen door voorbijgangers, een forse hamer door de dikke winkelruit te werpen en kostbare juwelen ter totale waarde van circa 75.000 gulden in zijn opzichtige bolhoed te vegen. Voor de ogen van de onthutste en als ver lamd toeziende voorbijgangers stapte hij daarna bedaard in een wagen stapte langzaam met hem was opgereden. De wagen verwijderde zich geruisloos en zwenkte het Spui op. De politie op het Singel, nauwelijks een paar honderd meter van de juwelier ver wijderd, zette onmiddellijk een in tensieve speurjacht op de wagen en de man met de bolhoed in, maar deze had geen succes. De wagen, die ge stolen bleek te zijn, werd onbeheerd teruggevonden in de Paleisstraat. Een prachtige gouden ring hadden de ju- welendieven achteloos op de voor bank laten liggen. Ondanks de signale menten van de voorbijgangers, onder wie een jongetje van tien jaar dat voor het zwembad Heiligeweg op een vriendje had staan wachten, slaagde de politie er niet in de man met de bolhoed of zijn belager te achterhalen. „Er is op deze manier geen lol meer aan. Of je krijgt een steen door je ruit af ze pakken je op deze manier." Dat DEN HAAG, 20 juni Ondanks al de onzekerheden die er nog bestaan over de toekomstige aardgasprijs - de feitelijke onderhandelingen daarover zijn nog niet eens begonnen - vernemen we uit betrouwbare bronnen in Den Haag. dat de afzet via het openbare net tussen nu en 1970 kan worden op gevoerd van een miljard kubieke meter tot ongeveer acht miljard kubieke me ter. De openbare gasvoorziening levert thans gas aan alle huishoudingen en asm een aantal industrieën. Beide categorieën nemen ongeveer de helft van het afgeleverde gas voor hun rekening. Daarnaast vinöi nog recht streekse levering aan industrieën plaats uit de afstandsnetten van Staatsmijnen, Hoogovens, het voor malige staatsgasbedrüf en de olie raffinaderijen. Philips b.v. is een zeer grote klant voor staatsmijngas. Van de uitslag van het overleg tussen de Gasunie en de SROG (waarin 90 pet van de gemeenten samenwerken) hangt onder meer af het feit of de Gas unie een groter deel van het voor indus trieel gebruik benodigde gas zal gaan leveren. De gemeenten verzetten zich daartegen. De tarieven die zij aan de Gasunie zullen moeten betalen, zijn o.a. gebaseerd op de „verbruikspiek" in de winter, omdfi bij een hoge piek de daarvoor noodzakelijke toevoerleiding ln de zomermaanden een - renteloze - overcapaciteit heeft. Het kan dus voor de gemeenten aan trekkelijk zijn, wanneer zij veel indus trieën onder hun klanten hebben. In dustrieën gebruiken uiteraard winter en zomer ongeveer dezelfde hoeveel heid gas. De piek van het huishoudelijk gebruik ln de winter - die door een grotere toepassing van gasverwarming toch al toe zal nemen - wordt dan op het totaal verbruik van industie en huishoudingen tezamen verhoudingsge wijs weer minder belangrijk. De gemeenten hebben bij de ont vangst van de voorstellen van de Gas unie wel verlicht ademgehaald toen bleek dat de afstand tussen ,,Slochte ren" en de plaatselijke distributiebe drijven in de tarieven geen rol zal spelen. AMSTERDAM. 20 juni De recht bank heeft een 33-jarige Amsterdamse kok wegens medeplichtigheid aan een overigens mislukte roofoverval op een bankloper van het Algemeen Handels blad, veroordeeld tot twee en half jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De politie beeft de hoofddader niet kunnen opsporen De overval geschiedde op klaarlichte dag op 11 maart in het hart van d. krantenwijk. Tezamen met een an dere expeditiebediende van zijn krant ke<u Hp de loper met een tas, waarin 87 500 gulden aan bankpapier zat, van eer bank naai de krant terug. De kok was met de geroofde tas, die de noofd- dadc: aan hem. over had gegeven ge vlucht. Een magazijnbediende van de Telegraaf" bracht hem ten val en zo kon hij worden gearesteerd." vertelde ons kort na de beroving de somber gestemde M. C. Bouwmeester. De man kwam gewoon binnen, 'n keurige vent. Ik heb met hem gesproken en mijn bediende heeft hem verder geholpen. Hij wilde meteen in dollars betalen. Maar bedacht zich. De koers beviel hem niet. Wacht, zei hij. Ik stop de 18000 dollars in deze verzegelde enveloppe en hij voegde de daad bij het woord. Ten minste dat dachten we. Vanavond kom ik terug en betaal u het Hollands geld en neem dan de dollars weer mee. De bediende ontving de verzegelde enve loppe en de man verdween met de dia manten. „Toch een beetje vreemd," rede neerde men bij de juwelier. Toen hij weg was, meteen in een gereedstaande taxi gesprongen, maakte men de enve loppe open. In plaats van 18000 dollar zaten er slechts ongeveer 400 dollar in de enveloppe, allemaal biljetten van een. Ik heb de verzekering maar weer ge waarschuwd zuchtte de heer Bouwmees ter, die zo'n 25 jaar zijn juwelierszaak aan de Heiligeweg drijft. Ook Interpol is volledig op de hoogte gesteld. Het is de derde keer dat de firma Bouwmeester en Gerrand door roof wordt gedupeerd. Hoewel de politie onmiddellijk alle uitvalswegen van Amsterdam en ook Schiphol nauwgezet liet controleren, is z(j er niet in geslaagd ook maar een spoor van de vreemdeling te achterhalen. (Advertentie) BLOEMENDAAL, 21 juni Van Hil versum uit wordt donderdag .onder auspiciën van de Nederlandse Politie Sportbond een puzzletocht voor auto's gehouden. Hieraan wordt deelgenomen door vijf equipes van de Bloemendaalse politie. De officiële equipe bestaat uit de brigadier A. A. Schouten en de hoofdagent M. Prenen. (Advertentie) De beste service bij Ged. Oude Gracht 108-110 - Haarlem Telefoon 17165—16657 Kruisstraat 22 - Telefoon 17209 Vraagt prijsopgaaf AMSTERDAM, 19 juni R.K. Kweek school „De Voorzienigheid", eindexa men 2de leerkring v.d. kweekschool. De dames: A. Boddeke C. Schaafsma, A. v. Walstjjn, Amsterdam; R. Blom, Als- meer; E. Asberg, Amstelveen; H. Voor huis, Baak; J. de Wit, Beverwijk; L. Braun. Hillegom; L. Roosen, Overveen; T. Tieleman. Afgewezen: geen. (Advertentie) De Amerikaanse zeestrijdkrachten in de Caribische Zee hebben geen grote troepenverplaatsingen ontdekt en het staat vast, dat zij elke belangrijke be weging zouden constateren, aldus een zegsman te Washington. Het ministerie betwijfelt of bier sprake is van een militaire operatie van enige impor tantie, zo werd meegedeeld. Sinds het aftreden van dr. José Miro Cardona, vorig jaar, is de Cubaanse vluchte- lingengemeenschap in de V.S. uiteen gevallen in een aantal betrekkelijk on belangrijke groepen, aldus merkte de woordvoerder van het ministerie op. Verscheidene officiële instanties ln de Cubaanse hoofdstad zeiden gis teravond niets te weten van troepen- Advertentie) 1/ voor exclusieve herenmode grote houtscr. 59 gen. eronjéstr. 86 tel. 21392 haarlem tel. 55477 Invasies. Ook ln Rusland is tot dus ver nog geen melding gemaakt van de berichten over commando-landin gen op Cuba maar het is te ver wachten, dat zo deze werkelijk voor gevallen zijn de schuld daarvoor op nieuw aan Washington gegeven zal worden, zoals steeds gebeurd is bij de overvallen door Cubaanse ballin gen in het verleden. De Sovjet-Unie heeft verklaard, dat een aanval op Cuba een derde wereld oorlog zou uitlokken, maar volgens waarnemers werd hiermee gedoeld op een grootscheepse invasie, uitgevoerd door Amerikaanse strijdkrachten. De „Cubaanse revolutionaire raad in ballingschap" had gistermiddag bekend gemaakt, dat zijn commandotroepen „ergens op Cuba" zijn geland. Vol gens Cubaanse kringen in Miami zou den ongeveer 500 man bij de landin gen zijn betrokken. Een woordvoerder van de Cubaanse ballingen wilde geen verdere bijzonderheden geven. Mogelijk zijn op twee plaatsen landingen uitge voerd. De Cubaanse revolutionaire raad overkoepelt een aantal revolutionaire organisaties. Hoofd van de revolutio naire raad is Antonio Maceo, de klein zoon van een held uit de Cubaanse on afhankelijkheidsstrijd van dezelfde naam in de jaren vóór 1898. Volgens sommige waarnemers kun nen ae landingen niet als een invasie worden beschouwd, doch werden zij uit gevoerd om mensen en wapens aan de ondergrondse strijdkrachten op Cuba te leveren. De Cubaanse revolutionaire raad zei later, dat de commando's door boeren werden verwelkomd nadat zij op verscheidene plaatsen op Cuba wa ren geland en een grote hoeveelheid wapens hadden meegebracht. Ook zou den de commando's speciaal in de guer rilla zijn geoefend. Het „oorlogscommuniqué nummer een" zegt verder; „De eerste berichten van onze strijdkrachten mak%n duidelijk dat de landingen zonder moeilijkheden zijn uitgevoerd en de volledige steun genieten van de boeren in het omlig gende gebied". Het communiqué van de revolutio naire raad vermeldde nog het volgen de; „De commando's zijn voldoende be wapend. Zij zijn binnengedrongen op Cubaans grondgebied. Morgen om een uur in de middag (vrijdagavond zeven uur onze tijd) zal het militair comman do van deze strijdmacht een radio-uit zending verzorgen op de 40-meterband op 7018 kilocycles, bestemd voor Cu baanse ballingen. „De raad kondigt aan, dat de be vrijdingsoorlog begonnen is en dat zijn strijdkrachten klaar zijn om de strijd over te brengen naar het gebied van de vijand". De Cubaanse revolutionaire raad is dezelfde, die betrokken was bij de mis lukte landing in april 1961. Een niet met name genoemd lid van het Arnerikaanse congres heeft donder dag gezegd dat donderdagochtend vroeg drieduizend man zwaar bewapende con tra-revolutionairen van midden-Ame- rika uit op drie plaatsen van de Cu baanse kust zijn geland. De manschap pen waren goed geoefend in oerwoud gevechten en zouden de tegenstanders van premier Castro, die al geruime tijd een guerrilla voeren, gaan verster ken. Zoals bekend verklaarde de Cu baanse revolutionaire raad in balling schap eerder op de dag dat niet meer dan ongeveer vijfhonderd commando's des morgens op Cuba waren aangeko men. HAARLEM, 21 juni Op twee fron ten tegelijk wordt 'zaterdagavond een beslissingswedstrijd gespeeld om het kampioenschap van de vierde klas klas KNVB. Op het terrein van NAS te Hlafweg treden Renova en ETO aan liet titelgevecht en op het Hillegom- terrein zijn het Van Nispen en DÓSR, die gaan uitmaken wie van hen zich kampioen zal moge noemen. Hoge be langen staan in beide wedstrijden op het spel. De winnaar wordt niet alleen be loond met het kampioenschap, maar promoveert tevens automatisch naar de derde klas. De voetballiefhebbers uit Haarlem en omgeving zuilen de resultaten van de beide beslissingswedstrijiden ongetwij feld met grote belangstelling temoet- zien. Renova, dat pas negen jaar be staat, kan terugzien op een „bliksem carrière". De ploeg behaalde in zijn kor te bestaan een indrukwekkende reeks kampioenschappen en wij zijn dan ook te zeerste benieuwd, of het de zwart-witten zaterdagavond in Halfweg tegen ETO zal gelukken andermaal een kampioens titel te grijpen. De competitie-wedstrij den, die Renova en ETO dit seizoen tegen elkaar speelden, werden beide door de Hoofddorpers gewonnen: 3-2 en 2-1. E ook het vorig jaar trok ETO tweemaal aan het langste eind: 2-1 en 1-0. Zou dit een vingerwijzing kunnen zijn dat ETO als favoriet dient te wor den gezien? Wij vermoeden dat de ploe gen elkaar hoegenaamd niets zullen toe geven en dat een voorspelling naar de uitslag slechts een slag in de ruimte be tekent. De wedstrijd op het NAS-terrein waarvoor grote belangstelling bestaat, begint zaterdagavond om 7 uur. Mocht Renova de kamioenstiitel behalen, dan zal het bestuur zondagavond in Restau rant Brinkmann recipiëren. De belangstelling van de voetballief hebbers uit de Bollenstreek is voor ko mende zaterdag geheel en al geconcen treerd op het grote duel tussen van Nispen en DOSR. Evenals Renova, heeft ook Van Nispen de laatste jaren heel wat kampioenschappen gevierd. In 1959 speelde de ploeg nog in de 3e klas van de HVB, waarna de Zllkenaren in één ruk doorstoomden naar de 4e klas KNVB Na een uirterst spannende strijd, waar bij vijf ploegen kandidaat waren voor de titel, is Van Nispen uiteindelijk met DOSR op .gelijke voet geëindigd en deze ploegen zullen zaterdagavond in Hille gom dus gaan beslissen, wie van hen de kampioenstitel met de daaraan ver bonden automatische promotie naar de 3e klas zal behalen. De competitiewedstrijden tussen DOSR en Van Nispen resulteerden dit seizoen tweemaal in een gelijkspel. Het vorig jaar wonnen de Zilkenaren hun beide partijerr van DOSR. Hoe zal de uitslag ditmaal uitvallen? Wij hebben er zo'n idee van dat het aan spanning niet zal otbreken. Wü ver namen, dat voor het komende tref fer. te Hillegom enorme belangstelling bestaat. De wedstrijd begint 's avonds om half zeven. Ingeval Van Nispen (Advertentie TELE- RAMA kampioen wordt, dan is het zaterdag avond in Café Klinkenburg feest voor de leden. Zondagmiddag van twee tot vier uur zal het bestuur dan in dezelf de gelegenheid receptie houden en na afloop daarvan zullen die feestelijkhe den bij Klinkenberg worden voortgez HAARLEM, 21 juni De dames van De Vest uit Naarden kwamen op be zoek bij de dames van Haarlem voor de tweede klasse van de zomerwaterpolo- competitie. Tegen de snelheid van de gasten kon Haarlem niet op en verloor met 5-2. VZV uit Velsen was de gast van Haar lem 1, Hoewel het water koud was lie pen de ploegen spoedig warm, zodat de scheidsrechter handelend optrad en de spelers het water uitstuurde onder wie de VZV-keeper. Nadat Martin van Gooi de bal het lege VZV-doel had ingejaagd kwamen de ploegen compleet en werd rr.tt 1-0 de tweede periode ingezet. Wel moest verder de scheidsrechter de spe ler: tot kalmte manen, maar het bleef een pittige strijd. Een schot van Martin van Goor op het VZV-doel was wat zwak maar de wind deed de rest en dreef de bal over de doellijn. Jan Wa tertor had er 3-0 van gemaakt, toen Piet Hamers voor VZV de juiste treffer lanceerde. De derde periode werd met de stand 3-1 door gehobbeld en het was in de vierde periode dat Höleken de Haarlem-overwinning op 4-1 bracht. HAARLEM, 20 juni Acht maanden waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en af trek van voorarrest eiste de Haarlemse officier van justitie, mr. G. W. F. v.d. Valk Bouman, vanmorgen tegen een 25-jarige los arbeider uit Hillegom, om dat hij op 23 maart van dit jaar in een driftbui zijn 28-jarlge echtgenote met een schroevendraaier op het hoofd zou hebben geslagen en met doodslag zou hebben bedreigd. Al geruime tijd heerste er een slech te verstandhouding tussen beide echte lieden. Op de avond van 23 maart kwam het tot een uitbarsting. Hevig aan het hoofd bloedend was de vrouw na de klap met de schroevendraaier het huis uit en de tuin in gevlucht en had zich toen haar man haar schreeuwend en dreigend achterna liep achter een. auto moeter verbergen. Hij zou volgens de buren hebben geschreeuwd: „Ik ver moord je". Verdachte bekende de mis handeling en de bedreiging. Over een week zal de rechtbank uitspraak doen. HAARLEM, 20 juni Wegens ver duistering van een geldbedrag van 1700 ten nadele van de Haarlemse voetbalvereniging Ripperda en valse aangifte bü de politie eiste de Haar lemse officier mr. J. Bredius vanmor gen tegen een 41-jarige metaalbewer ker uit Haarlem, die ook de functie van penningmeester van de voetbalvereni ging vervulde, negen maanden gevan genisstraf waarvan vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van voorarrest. De man zou de laatste jaren meermalen gel den hebben verduisterd die hij uit hoof de van zijn functie als penningmeester onder zich had. De man verkeerde in financiële moeiliikheden. Meer dan de helft van het verduisterde bedrag zou hij, terwijl hü onder invloed van sterke drank verkeerde, zijn kwijtgeraakt. Op 5 maart van dit jaar kwam de metaalbewerker bij de Haarlemse poli tie vertellen, dat er in zijn woning de avond tevoren was ingebroken. Na en kele dagen bleek dat de man de zoge naamde inbraak met behulp van een kennis, een 42-jarige koopman uit Haar lem, geënsceneerd had. De metaalbe werker zou de koopman op de avond van 4 mei in een café in de Haarlemse binnenstad ontmoet hebben en hem heb ben verteld dat de kas van de voetbal- HAARLEM, 21 juni De_ Rotter- damsche Bank N.V. bestaat dit jaar een eeuw. Ter gelegenheid hiervan worden in tal van plaatsen recepties gehouden- Voor Haarlem en omgeving is deze op dinsdag 2 juli 's middags tussen vier en zes uur, in de Vleeshal. Het makelaarskantoor de firma J. D. Wildeboer bestaat deze maand 40 jaar. Ter viering van dit achtste lustrum recipieert de directie vrijdag 21 juni. 's middags van vier uur to half zes, m restaurant „De Bokkedoorns" aan de Zeeweg in Overveen. De receptie ter gelegenheid van het gouden bestaansfeest van de Haarlems® reddingsbrigade voor drenkelingen zal zaterdagmiddag 29 juni, van half vief tot half vijf worden gehouden in de Voorzaal van restaurant Brinkmann. club een ernstig tekort had. Ook waar aan dat te wijten was. De koopman zou direct hebben voor gesteld een inbraak op touw te motten om de politie wijs te maken dat het door de penningmeester verduisterde geld gestolen was. Dezelfde avond nog bracht de koopman een bezoek aan de woning van de penningmeester en overhandigde na enkele uren een geld bedrag van 250. De 42-jarige koopman, die ook terecht stond, ontkende. Hij zou de metaalbe werker niet eens die avond hebben ge sproken Hij zou bij zijn zuster zyn geweest in verband met een tv-uitzen- ding. De officier van justitie geloofde weinig van het verhaaltje temeer daar de man bij de Haarlemse politie zeer ongunstig bekend staat. Hij achtte op grond van de getuigenverklaringen het ten laste gelegde bewezen en eiste tien maanden onvoorwaardelijk. De raadsman van de koopman, mr. Prinsen Geerligs uit Haarlem, vroeg zich af of de diefstal die hij met goed vinden van de metaalbewerker pleegde, in juridische zin wel als diefstal gekwa lificeerd kon worden. Zijn cliënt had met de geënsceneerde diefstal met braak wel de politie op een dwaalspoor gebracht. Maar dat was hem niet ten laste gelegd. Mr. Prinsen Geerlig* vroeg vrijspraak. Mr. Blankevoort, raadsman van de metaalbewerker, vroeg voor zijn cliënt een straf gelijk aan het voorarrest. Over een week zal de rechtbank in beide za ken uitspraak doen. (Advertentie) Wilt U naderhand de koelkast kopen, dan: wordt 70°/o van de totaal betaalde huurprijs ais-een gedeelte van de aankoopprijs beschouwd. 700/o van C 1.70 f- UI Het eigenlijk huren kost U.dus maar bij latere koop 51 ct. per week. CINEMA PALACE: Muiterij op de Bounty, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. FRANS HALS: De indringer, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. LIDO: Zorro en de drie musketiers, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Vrouwenjacht in Kenya, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Moordende handen, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m zo.: De piraten van de bloed rivier, 14 jaar. Ma. t/m do.: Het monster in dr. Jekyll, strikt volw. 2.30, 7 en 9.15 u. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, STUDIO: Vivre sa vie (2e week), volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrij., ma. en di. 8.15 uur; Za. en zo. 7 en 9.15 uur: Als 2 druppels water, volw. Za. en wo. 2.30 uur en zo. 2 en 4.15 uur: Op verboden terrein, alle leeftijden. Wo. en do. 8.15 uur: Grafin Maritza, - a. 1. Vrijdag 21 Juni. Concertgebouw. 8 uur: Mij. tot bevordering der toonkunst met concert orkestklasse o.l.v. Marinus Adam. Concertgebouw, tuinzaal. 7.30 uur: Leerlingenuitvoering. Mejuffrouw Coby Riemersma. Zaterdag 22 juni. Rest. Brinkmann, Hildebrandzaal. 2.30 uur: Leerlingenuitvoering Haarlems Muziek In stituut, kinderoperette. Zondag 23 juni. Concertgebouw. 12 uur: Concours van de Noord- en Zuidhollandse Katholieke Zangersbond. Dinsdag 25 juni. Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Klaas Bolt. Woensdag 26 Juni. Stadsschouwburg. 7.30 uur: Mij. tot bevor dering der toonkunst, lèerlingenuitvoering Donderdag 27 juni. Grote of St. Bavo Kerk. 3 uur: Orgel concert door R. C. Baldwyn (Engeland). Concertgebouw. 8.15 uur: N. Ph. O., zomer - concert o.l.v. Henri Arends. M.m.v. Hans Dercksen, piano. Programma: Beethoven en Tsjaikowsky. Concertgebouw, tuinzaal. 7.30 uur: Leer lingenuitvoering Haarlems Muziek Instituut. Vrijdag 21 juni. Stadsschouwburg. 7.30 uur: Leerlingen uitvoering Balletschool To Venema. Dinsdag 25 juni. Openluchttheater. 8.15 uur: Holland- Festival. Uitvoering Nationale Ballet. (Even tuele uitwijk naar Musis Sacrum, Bloemen- daal). Zaterdag 22 juni. Kathedrale basiliek St. Bavo, Leidsevaart. 3 uur: Rondleiding. Zondag 23 juni. Kathedrale basiliek St. Bavo, Leidsevaart. 3 uur: Rondleiding. Adam en Eva, Raamvest 5. Iedere avond vanaf 8 uur. Cabaret van 9 tot 11 uur. Waagtaveerne, Damstraat Iedere avond 8 1 uur internationaal programma door Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Frans Halsmuseum Werken uit de Haar lemse School van da 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dag van 105 u Zo 15 uur Teylers Museum Schilderijen 19« en 20e eeuw TekenmgeD Nederlandse Italiaanse en Franse school i«e t/m 19e eeuw Fos sielen natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen behalve maandag van 113 uur Eerste zondag van de maand van l3 uur Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76 Oude religieuze kunst, schilderijen mlddel- Advertentie) Vi-'-':' 1rfiérJ..;- - I In de Vishal aan de Grote Markt zal komende week voor het laatst gelegen heid bestaan de tentoonstelling van Keltische kunst en bodemschatten uit de omgeving van Salzburg te bezoeken. eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012 30 en van 1.30—5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen va- '4---6 uui Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land. Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Geopend van 105 uur. „ln 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein. i'entoonstelling van tekeningen van Henk Broer, t/m 30 juni Geopend 10-18 uur eo 20 22 uur. Vleeshal. Tentoonstelling van wandtapijten, schilderijen, tekeningen en grafiek van Mario Prassino. Beeldbouwwerken van Jacques Lipchitz. Geopend van 105 uur en 8 3U—10.30 uur Zondag 35 uur. (Tot en met 15 juli) Vishal. Tentoonstelling Keltische kunst, bodemschatten uit Salzburg. Geopend dage lijks van 105 uur. Zo. - feestdagen l-".9 uur. Iedere vrijdagavond 810 uur. Tot 1 juli. Museum Van Looy: Herdenkingstentoon stelling André van der Vossen, schilderijen, tekeningen, grafiek, postzegels, metaal plastieken en collages. Dagelijks van 10—5 uur. Zon.- en feestdagen van 15 uur. (Tot en met 7 juli). JAMMER DfiT -S JE GEEN DYNA MIET HEBT, HIER 5TRAT DE KAST MET SCHANDAALTJES ...MET EEN ERG LASTIG SLOT GE LOOF IK. VLAANDEREN GRUWELKAMER r,F7Pr.n l DYNAMIET 15 EEN LEL'JK WOORD IN M'JN VAK. M'JN METHODE SUBTIELER.'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2