Kamerbeek in zij n element Nederlands succes in drielandenslag op de tienkamp Amerikaan Hayes sprint naar wereldrecord 9.1 seconde op de 100 yards ÉL pzi Sparta: protest tegen „homerun Enerverende taferelen op het veld van O VVO aan Maathuis schittert in springconcours Ierse Diana Conolly Caren excelleert in hoofdnummer Vijfkampsters op tweede plaats Thea Duif boekt fraaie kano-zege Brit Aisher sterk in Kieler Woche Buthchercentury op de Engelsen Rood en Wit met HCC I op kop Hookfoal in cijfers Zwemprestaties onder glans Jan Cijs wandelt weer naar titel Concours Hippique Enschede Van Duyl en Brink horst op tweede plaatsen Fraai testcricket Tino Jansen superieur voor zwembeker In Rotterdam en Hengelo Korrie Winkel twee maal winnares Voor de achtste maal MAANDAG 24 JUNI 1963 VLAARDINGEN, 24 juni Eef Kamerbeek, op de Europese kampioenschappen 1962 in ^elgrado, slechts 11 punten tekort kwam om op tienkamp een bronzen medaille te veroveren, heeft het afgelopen weekeinde in het sportpark i.De Vijfsluizen" opnieuw zijn atletische veelzijdig heid aangetoond. Hoewel hij met een totaalscore yan 7102 punten ruim 600 punten verwijderd hleef van de topprestatie waarmee hij in Bel grado zijn plaats tussen Europa's allersterksten bevestigde, bleken zijn verrichtingen toch ruim schoots voldoende om in de drielandenontmoeting bissen België, Groot-Brittannië en Nederland een eerste plaats te veroveren. De atleet, die hem in he tweedaagse uitputtingsdag het dichtst benader de was een debutant, de Leidenaar Jan van Heek, die êen week geleden bij de nationale tienkamp in Sreda als overwinnaar eindigde 'het een puntental van 5677 en thans met 5875 pnt nog dichter hij de grens van 6000 pnt kwam, dankzij welke score hij de Brit Kettle naar de derde plaats kon herwijzen. Jong talent In Groningen Gerda Kraan snel iiiiimiimiimiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiniiiiiiiii 1 55 Rake fikken Rood en Wit ontsnapt Eerste klasse B Maathuis verrast - hi.::-:;: PS WSt V fA Kamerbeek en Van Heek legden al- PUs de basis voor een zege van het Nederlandse herenteam, een succes, dat d?or onze vertegenwoordigsters op de vijfkamp niet geëvenaard kon worden. 8ij de dames gingen de eerste twee Plaatsen naar de veelzijdige Britse at letes Peters en Gill. De beloftevolle ''-jarige mej. Lansink uit Enschede Mst nog juist vóór de derde Britse 'tteté Nutting de derde plaats te ver deren. t>at mej. Lansink, een van de vijf de butanten m het Nederlandse team, slechts °P de derde plaats belandde, moet ove- r'gens voornamelijk worden toegeschre ven aan de zwakke verrichting op het jogelstoten van de Emschedese atlete. De "•97 m., die zij op dit nummer bereikte, •taat wel in bijzonder schrille tegenstel- ~hg tot haar uitstekende prestaties op ue springnummers. Met een formidabele ;ertesprong van 5.70 m. behaalde de talentvolle atlete een fraaie eerste plaats, bij het hoogspringen kwam zij met 1.61 "l. uit de bus en ook haar tijd op de 80 bi. horden (11.7 sec.) mocht er zijn. Zelfs Op het zware slotnummer, de 200 m. HAYES ....wereldrecord,, behaalde zij met een tijd van 26.3 sec. nog een derde plaats. De 21-jarige mej. Thomas van het Be verwij-kse DEM kwam op het hoog springen eveneens goed voor de dag. Ook z(j sprong over een hoogte van 1.61 m., waarmee zij de prestatie van mej. Lansink, evenals die van de Britse Peters evenaarde. Op de 80 m. horden was de Britse Nutting een klasse apart. In de fraaie tijd van 11.1 sec. scheerde zij over de horden en effende daarmee de weg naar een onbedreigde zege. Ook bij de heren kwam het jeugdige talent op verheugende wijze naar voren. De 19-jarige van Lieshout van het Rot terdamse ALO behaalde in de rangschik king weliswaar slechts een zevende plaats, waarmee hij de derde Neder lander in het klassement werd, maar hij toonde naast zijn voor zijn leeftijd op merkelijk stevige bouw een uitstekende wedstrijdmentaliteit te bezitten. Ook voor hem betekende de tienkampontmoe ting tegen de Belgen en de Britten een tweede zware krachtproef binnen een week, want hij was jl. zondag in Breda eveneens present geweest. Achter Van Heek bezette hij toen een fraaie tweede plaats, na tot het voorlaatste nummer de leiding gehad te hebben. Van Lieshout, clubgenoot van De Jong, die de door familieomstandig heden verhinderde Haarlemmer Doorn bos verving, bracht het tot een ne gende plaats. Tot zijn opmerkelijkste verrichtingen behoorden de tijden, die hij op de eerste dag op de 100 en 400 m. liet noteren. De 100 m. liep hij als snelste in 10,9 sec., terwijl hij op het slotnummer van zaterdag, de 400 m., nog genoeg energie over had om in 50,8 sec. te finishen. Zaterdag was overi gens de dag van de Nederlandse over winningen. Naast de triomfen van De Jong, boekte Eef Kamerbeek twee on bedreigde zeges. Bij het verspringen bereikte de PSV-er een afstand van 6.92 m. en ook op het kogelstoten was hjj dankzij een stoot van 14.74 m. on bereikbaar voor de concurrentie. Van Heek deelde tenslotte met de Brit Walker de eerste plaats, op het hoog springen. Beide atleten wipten over de 1.81 m. De totaalstand na de eerste dag toonde ondanks beide overwinningen van Ka merbeek aan, dat onze nationale kam pioen zijn prestatie van Belgrado niet zou overtreffen. Met 3844 pnt. was hij na vijf nummers al omstreeks 200 pnt. qnder zijn recordprestatie en zondag werd zijn achterstand geleidelijk groter ondanks de overwinningen op de 110 m. horden, het discuswerpen, polsstokhoog springen en speerwerpen, die hij nog aan zijn staat van dienst toevoegde. Het be nadrukte alleen maar hoe oppermachtig Eef Kamerbeek in de drielandenontmoe ting geweest is. De Nederlandse heren behaalden 18.366 punten tegen Gr. Brittannië 16.992 en België 15.264. De Nederlandse dames kwamen tot 8341, achter de Britse met 8824. GRONINGEN. De atletiekdriekamp tussen Noord-Nederland, Oost-Nederland en Bremen, die zaterdag in Groningen werd gehouden, is zowel bij de dames als bij de heren met duidelijk verschil gewonnen door de Noordnederlandse ploeg. Bij de heren was de eindstand: 1. Noord-Nederland 134 pnt., 2. Bremen 115 pnt., 3. Oost-Nederland 86 pnt. De uitslag de damesontmoeting was: 1. Noord- Nederland 85 pnt., 2. Oost-Nederland 75 pnt. en 3. Bremen 52 pnt. Hans Smit noteerde op de 100 meter hjd_ van li sec. Henk Evers haalde bij het hinkstapspringen een afstand van 14.78 meter. OOST-BERLIJN. gij grote in ternationale atletiekwedstrijden in Oost- Berlijn heeft Gerda Kraan zaterdag be- ST. LOUIS, 24 juni Bob Hayes, de donkere Amerikaanse sprinter heeft in Louis, bij de Amerikaanse atletiek- Jampioenschappen twee maal overdui- "riijk bewezen momenteel tot de beste 'Printers ter wereld te behoren. Hayes beteerde zowel in de halve finale als 'lnale van de 100 yards een tijd van 9.1 •econde, waarmee hij het wereld- r'cord op de ze afstand 0.1 seconde Jrherper stelde. Aleen de tijd, die ?*ayes in de halve eindstrijd maakte, zal garden erkend omdat de windsterkte 'J m./sec.) toen ruim onder het toege- Jfane maximum van 2 m. per seconde "'eef. In de finale had Hayes een rug- bind van 4 m./sec. De wereldrecordhouder Brian Stern berg won het pollstokhoogspringen met •'97 m. terwijl John Uelses, die zijn oude /prm weer terug heeft, en Ron Morris •pet 4,88 m. resp tweede en derde wer- •}eh De jonge Dave Davis was de enige, hij het kogelstoten met 19,04 over de 19 meter kwam. Veteraan Parry O'Brien vei Veroverde met 18,93 m. de tweede plaats Gary Gubner stelde met 18,43 m. en derde plaats enigszins teleur. De wereldrecordhouder Ralph Boston "h Darrel Hom waren de twee enige 'esp ringers, die over de acht meter kwamen. Boston met 8,17 m. het verst, Horn liet 8,02 m. opmeten. De talrijke toeschouwers kregen op de 220 yards een enorm duel te zien tussen de wereldrecordhouder Henry Carr en de kapioen van het vorig jaar Paul Drayton. Beide atleten finishten in 20.4 sec., 0.1 sec. sneller dan het wereldre cord. De prestatie kan echter niet als wereldrecord erkend worden, omdat het windvoordee' te groot was. De finishfoto wees Carr enkele uren na afloop van de wedstrijden ris winnaar aan. Een grote verrassing was de nederlaag van wereldrecordhouder Adolph Plum- mer op de 440 yards. Ulis Williams pro longeerde zijn titel met 45.8 sec., waar mee hij Plummer 0.1 sec. voorbleef. Ver der zorgden Dyrol Burleson, die in een lange eindsprint de mijl won en Jay Silvester bij het discuswerpen voor voortreffelijke prestaties. MOSKOU De Rus Viktor Baykow heeft zaterdag in Moskou het wereldre cord op de 30 kilometer, dat sinds 3 ok tober van het vorig jaar op naam stond van de Belg Van den Driesscne (1.34.41,2 uur), met negen seconden ver beterd. De Rus maakte een tijd van 1.34.32,2. Zo won Eef Kamerbeek de 110 meter horden in de tienkampstrijd met Groot Brittannië en België. wezen dat zij op de 800 meter de snelste in Europa is. In een revanchewedstrijd tegen de nummer twee van de Europese kampioenschappen in Belgrado vorig jaar, de Oostduitse Waltraud Kaufmann, werd zij overtuigend eerste. De tijd van de Haagse kampioene was 2.10,3, de Duitse deed er 1,3 seconde langer over. Tilly van der Zwaard eindigde op de 200 meter in 24,7 sec. op de zesde plaats. De beste prestatie kwam op naam van de Russische Maria Itkina in 23,5 sec. Joke Bijleveld werd derde bij het ver springen met 5.74 meter. HANNOVER, 24 juni. Bij de interna tionale kano-wedstrijden in Hannover zijn de Nederlandse deelnemers over het alge meen slechts tot bescheiden prestaties ge komen. Een uitzondering was het uitste kende werk van Thea Duif in de kl op de 500 meter, welke Wedstrijd zij won in' 2 min. 27,9 sec. vóór de Hongaarse Clara Banfalvy. De heren kwamen niet verder dan twee tweede plaatsen: Geurts in de kl 10.000 meter achter de Duitser Briel en de ploeg in de k4 10,000 meter, achter Duitsland. De Roemenen waren de grote winnaars bij deze wedstrijden met negen overwinningen op 16 nummers. Rood en Wit had het tegen Haarlem bijzonder moeilijk. Hier de Rood en Witter Engelenberg aan bat, terwijl wicketkeeper Voogd gretig naar voren komt voor een stump-actie. KIEL, 24 juni Onder zeer 'goede weersomstandigheden zjjn zondag de zeilwedstrijden van de Klelerwoche be gonnen. Ruim 260 jachten met 500 zei lers nemen aan deze wedstrijden deel. In de vier van de vijf Olympische klas sen zegevierden de Brit Aisher in de 5.5 voor de sterke Italiaan Straulino. Voor een grote verrassing zorgde de Zweed Wennerstroem in de Starklasse door alle groten achter zich te laten. De enige Nederlandse successen kwa men op naam van Van Duyl in de dra- kenklasse, waarin hij als tweede achter de Duitser Paul Springer eindigde en Van Brinkhorst en Prins, die op de tweede en derde plaats eindigden bij de Sharpies. De uitslagen luiden: 5.5: 1. Aisher (G.B.). 2. Straulino (It.). 3. Pankofer (Did.). Draken: 1. Springer (Did.) 2. Van Duyl (Ned.). 3. Ravenborg (Did.). Starklasse: 1. Wennerstroem (Zw.). 2. Fischer (Did.). 3. Rolandi (It.). Flying Dutchman: 1. Fogh (Den.). 2. Samuel. 3. Courtead (beiden Frankr.). Finjollen: 1. Mares (Did.). 2. Devillard (Fr.). 3. Za- charias (Did.). Sharpies: 1. Schaper (Did.). 2. Binkhorst (Ned.). 3. Prins (Ned.). LONDEN, 24 juni. Basil Buthcher, de 28-jarige rechtuhandige batsman, redde West-Indië met een prachtige century uit een moeilijke situatie op de derde dag van de tweede test match tegen Engeland, die op Lord's wordt gehouden. Aan het einde van de dag had Indië 214 runs voor 5 in de tweede innings. Het had daarmee een voorsprong van 218 runs. Butcher was 129 n.o. Nadat West-Indië een onverwacht kleine voorsprong van vier runs in de eerste innings had genomen, zorgde de Engelse aanval van pace-bowiers Fred die Trueman en Derek Shackelton voor enkele schokkende gebeurtenissen, toen Indië opnieuw aan bat kwam. Shackleton, voor het eerst weer uit verkoren voor testcricket na een af wezigheid van 11 jaar, en Trueman namen elk twee wickets en vier van de beste Westindische batslieden wa ren al naar de kant verwezen, toen het scorebord pas 84 runs aanlees. Even later was de helft van de ploeg uit voor 104, maar toen sloeg Butcher twee zessen tot groot enthousiasme van de West-Indiërs onder het 35.000 koppige publiek. Hij voltooide zijn der de testcentury en eerste century tegen Engeland in 3 uur en een kwartier. Tevoren hadden de laatste Engelse batslieden in 82 minuten 53 runs toe gevoegd aan de score van 244 voor zeven, waardoor hét Engelse totaal kwam op 297, slechts vier minder dan de 301 runs van West-Indië. (Van onze honkbalmedewerker) AMSTERDAM, 24 juni Sparta heeft zich, ondanks het verlies van een van de twes wedstrijden tegen OWO, aan het hoofd van de ranglijst in de hoofd klasse honkbal kunnen handhaven. Re latief liepen EHS en HHC twee punten in, maar veel deerde dit de Spartanen niet. De Rotterdammers verloren hun eerste wedstrijd tegen OWO met 7-2, maar tegen deze uitslag werd protest aangetekend; de tweede wedstrijd werd na spannende strijd met 5-4 gewonnen door Sparta. Beide ploegen speelden goed en spectaculair honkbal. EHS zorgde ervoor de uiterst kleine kans op een verlenging van het landskampioen schap te behouden door met 5-3 van EDO te winnen. W«GA neemt door de nederlaag van 3-1 tegen HHC en de overwinning van 15-2 van UVV op Scho ten weer de laatste plaats in. OWO begon de eerste wedstrijd nood gedwongen met Gerard Spoelstra op de werpheuvel. Spoelstra, die vorige week tegen EHS uitstekend stand hield, was goed opgewassen tegen de gevaarlijke aanval van de Rotterdammers, die van hem slechts weinig kansen kregen. OWO speelde onbevangen en wist het Jaap de Koning bijzonder moeilijk te maken. Wil Meijer speelde in deze wed strijd een belangrijke rol. Vier maal kwam h|j aan slag en viermaal sloeg hij raak, In de zevende slagbeurt raak te hij de bal zo hard, dat deze vol gens het oordeel van de scheidsrechters over de omheining vloog en als ho merun geteld moest worden. Op dat moment waren drie honken bezet en dat leverde OWO vier punten op. Dui- delij- zichtbaar was echter geweest, dat dè bal vóór het hek neerkwam en erover heen stuiterde, zodat er slechts sprake van een tweehonkslag had kunnen zijn. Die zevende inning was ook om een andere reden zeer bewogen. Met drie honken bezet poogde Gerard Munnik een stootslag te geven om zodoende de op het derde honk staande Hans Over- wagt te laten scoren. Zijn stootslag mis lukte en hierop hinderde Munmjt de catcher van Sparta. De hoofdscheids- rechter gaf alleen Munnik uit; de coach van Sparta, was van mening, dat ook honkloper Overwagt uitgegeven had moeten worden waardoor deze slag beurt van OWO beëindigd zou zijn. Nu sloeg Wil Meijer nog zijn homerun", die stand een geheel ander aanzien gaf. Of het protest van Sparta kans van slagen heeft wagen wij, gezien de po sitieve mening van de hoofdscheids- rechter, te betwijfelen. In de tweede wedstrijd voerde Han Urbanus de verdediging van OWO aan. Lange tijd heeft hü zich tegen een op dringend Sparta kunnen handhaven, maar ten slotte moest hij zwichten voor homeruns van Simon Arrindell en Ha milton Richardson in de achtste inning. Ook in deze tweede wedstrijd had OW O aanvankelijk de beste kansen. Een ho merun van Wim Crouwel in de tweede inning en een tweehonkslag van Wil Meijer In de zesde inning leverden OV VO vier punten op en tot en met de zevende inning had OWO met 4-3 de leiding. Ook bij EHS-ECDO was een home run beslissend. EHS scheen lijnrecht op de overwinning af te gaan, toen de Bulldogs na zes innings met 3-1 leidden. Een homerun van Gerie Kro- der in de negende inning bracht EDO echter op gelijke voet en de strijd leek weer geheel open. Herman Beid- schat dacht er echter anders over en met Simon Heemskerk op het derde horik raakte ook hü de door Ton Ter- neuzen geworpen bal vol, hetgeen hem een homerun en EHS de zege van 5-8 opleverde. Jan Kars, secretaris van de techni sche commissie van de KNHB, heeft van UW een herboren ploeg gemaakt. Schoten verloor in Utrecht met niet min der dan 15-2. Victoria en Kersout (twee maal) sloegen voor UW homeruns. Ni co Brands is voorlopig? van het tapijt bij WGA verdwenen. Coach Max Rietbergen heeft besloten de oud-inter national niet meer op te stellen, zolang hij niet voldoende traint. Deze ingro- Wally van Weelde-briljant bat - redt VOC niet (Van onze crioketmedewerker) AMSTERDAM, 24 juni Het Rotter damse VOC, dat zich na drie gewonnen wedstrijden met groot machtsvertoon had aangemeld als een der pretendenten voor het cricketlandskampioenschap, heeft dit weekeinde tot verrassing van vriend en vijand tweemaal het hoofd moeten buigen. De VOC-erg hadden in hun twee matches zo'n kleine 400 runs b\j elkaar geranseld, maar niettegen staande deze fraaie battingprestatie trokken de „zwakke broeders" HCC 2 en AAC aan het langste eind. Rood en Wit, dat in het duel tegen zijn stadge noot Haarlem ternauwernood aan een nederlaag ontkwam, behield zyn onge slagen positie en deelt nu met HCC 1 de leidersplaats. De ontmoeting tussen HOC 2 en HBS resulteerde in een draw. De wedstrijden VOC—HCC 2 en VOC— ACC zullen lang in de herinnering blij ven voortleven. Beide ontmoetingen le verden prachtig spel op en bovendien was de spanning zo groot, dat men tot het laatst toe in het onzekere bleef verkeren. In het zenuwslopende duel VOCHCC2 begonnen de Hage naars met een score van 177 runs. De innings werd gedragen door de subliem spelende Spekking, wiens bijdrage van 63 runs, 7 vieren en 2 zessen bevatte. Spekking werd voortreffelijk gesteund door zijn partner V. Blaisse 32. Bowling VOC: B. Trijzelaar 3-31, Groen 1-49, Huising 2-51, W. van Weelde 2-18, P. Trijzelaar 1-9. VOC, dat nog 150 minu ten aan speeltijd kreeg toebedeeld, viel terstond met agressief spel aan. Het openingspaar moest voor een handvol runs zijn biezen pakken, maar daarna sloegen B. Trijzelaar 32, Schoonheim 62 (8x4) en Wally van Weelde 42 de bowlers naar alle kanten weg. Bij een stand van 169 voor 8 had VOC de zege voor 't grijpen- Maar In de laatste minu ten van de strijd sneuvelden twee bats- men voor... één run! VOC was op 170 gestrand. Bowling HCC: Van den Bosch 5-72, Van Staay 4-56, Kloppenburg 1-16. Niet minder spannend was het verloop van de match VOC—ACC, waarin de Rotterdammers van wal staken met een totaal waarvoor zij zich waarlijk niet hoefden te schamen: 220 voor 7 geslo ten. Waly van Weelde, die dit seizoen een vorm heeft bereikt als nimmer te voren, bracht het publiek in vervoering met een „verschrikkelijk" harde 79 not out. Zijn score telde tien vieren. Ook B. Trijzelaar 56 en Schoonheim 26 had den zich aan de wickets van hun beste zijde laten zien. ACC, dat na 5 wed strijden nog geen enkele partij had ge wonnen, werd na dit geweld volstrekt kansloos geacht. Maar de Amsterdam mers logenstraften alle beweringen. De battingside zette zich schrap. Rikse be gon als eerste met 21 punten. Met Jan sen 55 en Milner 40 op de mat gingen de ACC-ers nog een stap verder. Dit tweetal liet spel zien om van te smul len. Nadat Van Waesberge met 26 runs eveneens een stevige duit in het zakje had gedaan, lonkte bij een stand van 192 voor 4 de overwinning. Captain Henk van Weelde en Van der Maas die respectievelijk met 44 en 19 not out ble ven, loodsten hun ploeg onder geweldige spanning naar de zege. Met nog tien minuten te spelen hadden de overge lukkige ACC-ers bij een stand van 221 voor 5 de buit binnen. De oude glorie van ACC was tot nieuw leven gekomen. Bij een wedstrijd tussen de aloude ri valen Haarlem en Rood en Wit kan er altijd „van alles" gebeuren. Het publiek beleefde ditmaal de sensatie dat het trotse Rood en Wit-team naar de kant werd verwezen voor het magere totaal van 93 runs. Engelenberg 14 en Ter Haar 25 hadden goed stand gehouden, maar daarna kregen de bowlers P. Maas 2-22, Van Wijk 2-23, Van Alphen 4-21 en M. Maas 2-0 de overhand. Slechts De Ruig 17 en Van Son 15 kwamen nog tot scores van enige betekenis. Het optreden van de Haarlemse bats- men deed voor de gastheren het ergste vrezen. Wel bracht M. Maas een uitste kende 36 bijeen, maar daarna stortte de ploeg in elkaar: 57 voor 8. Rood en Wit leek zeker te zijn van de zege, maar de gtaartwickets Thoden van Velsen 10 en Brongersma 21 zorgden voor een ver rassend eindspel. Met slechts 9 runs van de overwinning verwijderd moest Haar lem in de opwindende slotface toch nog het hoofd buigen: 85 all out. Onstein 2-14, Van Son 4-34, Venker 1-12 en Wijk huizen 3-21 hadden niet tevergeefs ge- bowled. Drie fraaie vangen van wicket keeper Voogd en twee catches van Bij leveld mogen niet onvermeld blijven. Ondanks zijn hoge score van 200 voor 5 moest HBS tegen HCC 2 met een draw genoegen nemen. Van der Vegt 48. Winters 22, Ricworth 43 en Mulder 46* not out, hadden voor de Houtrust- bewoners aan de wickets belangrijk werk verricht. HCC 2 zat krap in de nog toegemeten speeltijd en vandaar dat de „Haagse" geen andere uitweg zag dan 't op een draw aan te sturen. Bij een stand van 101 voor 5 was de koek op. V. Blaisse 12, Van Manen 33 en Van der Vlugt 34 niet uit, zorgden voor de runs. De stand luidt: HCC1 5-20; Rood en Wit 5-20; VOC 5-14; VRA 5-14; HBS 6-13; HCC 2 6-11; ACC 6-10; Haarlem 7-10. Excelsior—PW gewonnen door Ex celsior met 13 runs. PW all out voor 45 runs, Excelsior maakte er 58. Sparta—Quick H Quick wint met 7 wickets. Sparta 124 all out, Quick 127 voor S. Rood en Wit IIHDVS gewonnen door HDVS met 5 wickets. Rood en Wit II all out voor 128 runs, HDVS scoorde 129 runs voor 5 wickets. De stand luidt: Quick 6-20; HDVS 6-17; SCHC 5-13; Excelsior 6-15; Sparta 7-17; HCC 3 4-9; PW 8-12; Rood en Wit II 4-6. .iimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimtiiiii WGA 000001000 1 HHC 01010001x 3 HHC: Smidt 8-1—4; 1 lout; beste slagman B Vrenegoor 0,667. VVGA:: Smith 807; 1 fout; Vissers 0.500. EDO 000100002 3 EHS 002001002=3 EHS: Herman Beidsehat 8—1—8; 2 fouten; Simon Heemskerk 0,600. EDO: Temeuzen 91—7; 5 fouten; Jan Kops en Kroder 0,500 Sparta 100000001 2 OVVO 02000041x 7 O VVO: Spoelstra 844; 5 fouten; Wil Meijer 1,—. Sparta: De Koning 7—6—9; 2 fouten: Bouts 0,667. Sparta 000002120 5 OVVO 000202000 4 OVVO: Han Urbanus 10—1—7; 3 fouten; Han Urbanus 1,—. Sparta: Bouwen 5—6—5; geen fouten; Richardson 0,667. Schoten 000100001 2 UVV 20223060x= 15 UVV: Campbel 8 18: 3 fouten; Hiele en De Vries 0.600. Schoten: Munsterman, Zijl stra en Maat 7—11—11; 5 fouten; Klooster 0,400. f Op de helft van de competitie ziet de slaglijst er als volgt uit: 1. Crouwel (OWO) 0,142: 2. Arrindell (Sparta) 0,327; 3. Meijer (OVVO) 0.324 4. Leo Kops (EHS) 0,321: 5. Hiele (UW) 0.313; 6. Victoria (UVV) 0.294; 7. Klooster (Schoten) 0,292 8. Vissers (VVGA) 0,282: 9. Kruithof (HHC) 0,282; 10. Hendriksen (HHC) 0,281. pende maatregel betekende dat WGA in de uitwedstrijd tegen HHC met Reg gie Smith op de werpheuvel verscheen. De Amsterdammer wierp niet onver dienstelijk, maar de rechte slagballen werden een dankbare prooi van enkele Haarlemse hitters, die daarmee de zege voor hun ploeg bewerkstelligden. Twee homeruns was de wedstrijd rijk: Henk Talens opende in de tweede inning met zo'n tik de score en Erik Nahar bracht met een homerun het enige punt voor de GA tot stand. Dc stand in de hoofdklasse luidt: Sparta 12-21, HHC 10-12, OVVO 11-12, EHS 9-10, Schoten 9-8, UW 12-7, EDO 9-6, WGA 10-6. TIEL, 24 juni In het AmsterdamRijn kanaal bij Tiel zijn zondag lange afstand wedstrijden gehouden voor de Zwemkro- niekbeker. De uitslagen waren: Dames; 2 km vrije slag: 1. Judith de Nijs, 27.41.2; 2. Carla Jansen. 28.44.2; 3. Margriet Schimmel, 28.45.0; 4. Tineke Lagerberg, 29.14.4. Heren: 2 km vrije slag: 1. Tino Jansen, 27.40.0; 2. Van der Kamp, 29 43 0 3. Van Schijndel, 29.46.0 4. Oomen, 29.48.0. ROTTERDAM, 24 juni Ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de raad voor lichamelijke opvoeding van Rotterdam, zijn zaterdag nationale wed strijden gehouden in het Sportfondsen- bad noord. Het water van dit vijftig meter-buitenbad was kunstmatig op temperatuur gebracht. De beste prestaties werden geleverd door de Groningse zwemsters Korrie Winkel en Klenie Bimolt. Korrie Win kel versloeg op de 100 meter rugslag haar Haagse rivale Ria van Velsen met duidelijk verschil en finishte in 1.11.4. Op de 200 meter rugslag moest zij de overwinn'ug laten aan haar stad- en clubgenote Ineke Revmerink. die won in 2.36,1. Klenie Bimolt zegevierde zo wel op de 100 als 200 meter in resp. 1.21,4 en 2.52.2. De drievoudige Europese kampioene Adrie Lasterie heeft haar vorm nog steeds niet hervonden. Ze ein digde op de 100 meter vrije slag al» derde achter Winnie van Weerdenbu.g (1.06.0) en Paula van der Wildt (1.06.61 en werd eerste op de 400 meter in de zwakke tijd van 5.12,2. Het prestatie-niveau van de heren was zeer bescheiden. Alleen de 58,4 seconden waarmee Rinus van Baaien de 100 meter vrije slag won vóór Johan Bontekoe, wettigt enig optimisme. HENGELO Enkele prominente zwemsters gaven acte de presence bij de nationale zwemwedstrijden, die zon dag in Hengelo werden gehouden. Zij konden echter niet tot imponerende prestaties komen. Korrie Winkel won de IOC meter rugslag in 113.2 en Ada Kok de 100 meter vlinderslag i:i 1.14.4. Voor het overige zegevierde Jopie Troost op de 100 meter vrije slag in 1.08.4 en won Harrie van Oscb de 100 meter rugslag in 1.09.3. BADHOEVEDORP, 24 juni Jan Cijs van de vereniging „De Lat" uit Badhoevedorp is zaterdag voor de acht ste maal nationaal kampioen 50 km snelwandelen geworden. Hij behaalde hiermee zijn tiende snelwandeltitel in to taal. Gedurende de eerste 35 km van de wedstrijd in de Haarlemmermeerpolder. waarvan het parkoers een lengte had van ruim acht kilometer, liepen de at leten in de regen. Later werd het droog en kwam zelfs de zon door. De uitslag was: 1. Jan Cijs (De Lat) 5.03-50. 2. Jan van Dijk (De Lat) 5.06.58. 3. Pieter Mul der (Suomi, IJmuiden) 5.10.39 4. Wout van Wieringen (RWV, R'dam) 5.14.47 ENSCHEDE. 24 juni De laatste dag van het driedaagse Internationale Concours Hippique in Enschede was de dag van de „outsiders". De Ierse ama zone Diana Conolly Carew liet bijna de teugels van haar „Barrymore" los, toen ze met een juichkreet het barrage parkoers in het hoofdnummer het springconcours om het kampioenschap van Enschede practisch foutloos be ëindigde. Het was ook boven haar el- gen verwachting dat zij zelfs de Duitse crack Merkel, die „Schlagetta" be reed de baas was gebleven. De groot ste verrassing moest echter nog ko men. In het springconcours „Speel-uw- spel" legde Jan Maathuis uit Geeste ren beslag op de eerste en tweede prijs door met „Troongraaf" en „Troon- gravin Anna" het hoogste aantal pun ten te verzamelen. In het door prins Bemhard bijge woonde hoofdnummer mochten slechts de ruiters en amazones uitkomen, die vrijdag en zaterdag de beste prestaties hadden geleverd. Het aantal uitverko renen bedroeg zeventien. Het parkoers, was ver van gemakkelijk. In de eerste manche gelukte het slechts de Duitsers Mayer, Merkel en de Ierse Diana Co nolly Carew zonder fouten de dertien hindernissen te springen. In de tweede manche viel Mayer af. De Ierse ama zone en Merkel streden om de eerste prijs in een barrage. Merkel reed wel snel, maar hij wierp twee hindernissen om en was nagenoeg kansloos met zijn acht strafpunten. Diana Conolly Carew ging zonder brokken naar de eindstreep. Een kwart fout was nauwelijks een vlekje te noemen bij deze fraaie presi de. Toon Ebben was met een zeverde plaats de beste Nederlander. In het concours ,,Speel-uw-spel" mochten de deelnemers zelf bepalen in welke volgorde zij de hindernissen, die verschillende puntentallen waard waren, wilden springen. Maathuis kwam met „Troongravin" als tweede het terrein van Rigtersbleek op en verzamelde 850 punten. Slechts een keer werd die prestatie geëvenaard en dat deedhijzelf met „Troongraaf". De ongeveer 6000 toeschouwers brach ten hem welhaast een ovatie voor zijn dubbele overwinning. Mayer had pech dat Freiherr III weigerde voor de muur. Hij werd derde. Zaterdag voerden de Ierse en Duitse rijders de boventoon. Brennan verover de toen in het jachtspringeoncours met Kilrush de eerste prijs en werd met Kilkenny vierde. De laatste ruiter. Maathuis, kwam onder grote bijval van de toeschouwers met „Troongraaf" uit op 77,7 sec. en daar hij geen fout had gemaakt deze werden met zes se conden beboet kwam hq in de eind rangschikking als vierde te staan. In de barrage van het puissance-Con cours kwam de Duitser Mayer met Frega goed over de 1.90 meter hoge oxer, maar het paard wierp zijn be rijder over de twee meter hoge muur af. Duizelig kwam Mayer overeind, wees alle hulp af en besteeg Freiherr III die nog geen tien minuten later feil loos over de oxer en de muur sprong. Toch trok Mayer zich hierna terug. Merkel moest om de zege te beha len alleen nog maar starten. De Duitse Ute Richter kwam tijdens het Concours Hippique in Enschede ten val met het paard Scholli. De muur stond dan ook wel erg hoog, op twee meter.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 11