DOSR promoveert na overwinning op Van Nisp en Alphia velt vonnis over Lisse: 7-3 Renova sneuvelt met ere mi ET O promoveert dankzij doelpunt in 3e verlenging Voorbarige Haarlemmers hijsen VS V*vlag halfstok Dollemannen verstoren de wedstrijd t ABC bakt AJAX lelijke poets WVHEDW en HCK springen omhoog in honkbalcompetitie BILJARTCOMPETITIE krijgt sluitstuk in Haarlem Rood en Wit II verliest weer Warmunda kent met zwak SVLV geen pardon Burgemeester ontvangt gepromoveerd VSY Kampioenstitel voor ETO 186 partijen op veertien tafels Hermes DVS te sterk Softball'Competitie DSS en TY^B winnen van Onze Gezellen Onze Gezellen en EHS winnen Bondstoernooi H. Voor zevende maal Peter de Jong wint met voorsprong Aanvullingskrediet voor zwemvijvers Beter aanvalsspel MAANDAG 24 JUNI 1963 PAGINA 13 Geen strafschoppen Ster van het veld Offensief HILLEGOM, 24 juni Wie van de twee tot gelijke hoogte geklommen can- didaten, van Nispen uit De Zilk of DosR uit Roelofarendsveen, zou het kam pioenschap in de vierde klasse A der KNVB als sluitstuk van een succesvol le competitie aan de ongeveer vijf dui zend in spanning verkerende toeschou wers voorleggen? Eindexamen met de ze twee clubs als slachtoffers? Gedeel telijk. De wedstrijd zou niet alleen be slissen over de volgorde waarin deze competitie zou eindigen, het resultaat van dit examen bepaalt tevens de pro motie naar de derde klasse. Eind- en te vens toelatingsexamen dus. LISSE, 24 ju strijd op het LI juni De beslissingswed- LFC-terrein in Leiden met als "inzet het behoud van het derde-klas seschap is voor Lisse in een desillusie geëindigd, want door enkele verdedi- gingsfouten in de tweede helft ging een verdiende zege verloren en won Alphia zelfs nog met 7S. Voor de bollenstreek is dit een groot verlies, want het heeft nu geen enkele derde klasser meer. Hillegom immers promoveerde naar de tweede klas, SJC en nu Lisse degraderen naar de vierde klas en Van Nispen miste in de beslis singswedstrijd tegen DOSR net de boot om tot de derde klas door te dringen. Na ruim een kwartier spelen kwa men de kansen voor Lisse. Eerst kop te linksbuiten Vink rakelings over, maar twee minuten later scoorde midvoor Faas toch de verdiende gelijk maker (11) uit een voorzet van rechtshalf Th. Castien. Reeds in de volgende minuut kreeg Lisse weder om een opgelegde kans, maar de Al- phense doelman Rietveld wist het schot van Vink fraai te stoppen. Al phia was kennelijk aangeslagen en kort hierop had Lisse door linksbin nen Van Gerven opnieuw succes (21). De vreugde was echter van korte duur, want uit een hoekschop maakte midvoor Koopman voor Al phia weer gelijk. Een grove blunder van linksback De Jong van Alphia was er de oorzaak van dat Lisse na een half uur spelen door midvoor Faas opnieuw de leiding kon nemen (32)..Lisse bleef sterker, maar slaagde er niet in de voorsprong Voor rust verder te vergroten. In de tweede helft was de stand na Vijf minuten wederom gelijk, toen de Alphense linksbinnen Van Wieringen profiteerde van een mistrap In de Lisser achterhoede (33). Alphia kwam nu meer in de aanval, maar een fout van rechtsback In 't Veld moest er aan te pas komen om Venekoop de kans te geven Alphia op 3— 4 te brengen. De achterhoede van Lisse ging nu onzeker spelen en een weifeling van doelman Hoogendoorn werd Lisse noodlottig, want Koopman kreeg voor Alphia een niet te missen kans (35). Enkele mi nuten later verzuimde Hoogendoorn uit te lopen, waardoor De Leeuw Alphia op 36 bracht. Lisse was nu een gesla gen ploeg en uit een voorzet van Van Wieringen bracht De Leeuw de eind stand op 37 voor Alphia. HAARLEM, 24 juni. - Rood en Wit II tvacht in de eerste klasse B van de cricketcompetitie nog op zjjn eerste overwinning. Overeenkomstig de ver wachtingen konden de Haarlemmers het zondag ook niet bolwerken tegen Hermes DVS, dat met 5 wickets aan het langste eind trok. Bij een stand van 65 voor 8, stond Rood en Wit er bijzonder slecht voor. Slechts Peereboom 17, Pliester 15 en F. van Buchem 18 hadden het hoofd boven water weten te houden. Captain Cor- beth, die als 9e man inging, zorgde echter voor een onverwacht keerpunt. H(j bracht met steu van Molijn 17 een fraaie 46 bijeen, waaronder liefst 7 vie ren. Zo werd het toch nog 128 all out. Voor Hermes bowlden Baris 435, Noordijk 2—37, Geeratz 1—38 en Meyer 2—6. Toen de telegraaf voor Hermes op 55 voor 4 stond, leek de ploeg nog even in moeilijkheden te komen. Maar aan voerder Stolk 36 not out en Meyer 28 hielden het hoofd koel en van 55 voor 4 werd het 129 voor 5. Daarna werden de stumps getrokken. Bowling Rood en Wit: Peereboom 155, Ley er 120, Pliester 333. HAARLEM, 24 juni DSS met 11-4 en TYBB met KM zijn beide de baas gebleven over de nieuwe eerste klasser Onze Gezellen. Tegen DSS heeft Onze Gezellen een moeilijk begin gehad. Bet sy Nederstigt, Annie Kroon en Corrie Hoogeboom kwamen tot goed slagwerk, omdat werpster Ans Ruygvoorn een veel te trage bal werp. Een catastrofe dreigde toen de stand tot 7-0 door fou ten uitliep. In de innings, die daarna volgde, bleek Onze Gezellen zich ech ter te hebben hersteld. TYBB behaal de door haar zege de eerste competitie winst. Het programma is: Dinsdag HCK Onze Gezellen en DECDSS. Woens dag 26 juni: HHC—TYBB. Vrijdag 28 juni: Onze GezellenO WO en TYBB de Pinguins. HAARLEM, 24 juni De junioren van Onze Gezellen hebben het bonds- jeugdsoftballtoernooi gewonnen. Samen met DSS en Terrasvogels kwamen zij als winnaars uit hun poule. DSS ver loor van beide, zodat de finale werd: TerrasvogelsOnze Gezellen. Onze Ge zellen, dat een krachtiger slagploeg had, bleef met 11-2 in de meerderheid en kon voor d ederde maal met de eerste prijs naar huis gaan. EHS won bij de adspiranten de eerste prijs. Onze Gezellen a werd tweede. Bij de junio ren won DSS de stijlprijs, bestaande Uit een softballslaghout. Alle reden voor een geladen stem ming rondom het veld van Hillegom, waarop zaterdagavond de twee exami nandi hun voetbalkennis en -kunde ten toon moesten spreiden. Na een zeer korte aanloopperiode, waarin de spelers even moesten wennen aan de ongewoon grote belangstelling, kwam de eerste sensatie in de vijfde minuut. De keeper van de Zilkenaren ver giste zich bij de beoordeling van een toch niet hard schot uit de vuurlinie van DosR. (01). Naast de niet te loochenen factor der zenuwen, kwam met dit doelpunt tevens de mentaliteit als factor om de hoek kijken. Wel niet duidelijk, maar voor dé insider toch zichtbaar, bleek het zelfvertrouwen der Zilkenaren iets te zijn aangetast. De echte promotiesfeer maakte het verdere verloop der wed strijd meer spannend dan fraai en of schoon Van Nispen ook en haast even veel in de aanval was, toch merkte men het gemis aan soepelheid in het samen spel tussen de linies. Het element ver- sassing boette daardoor veel aan be langrijkheid in. De examenvrees was er bij Nan Nispen nog lang niet uit. Ook niet, toen na vele wederzijdse aan vallen dit elftal een hoekschop te nemen kreeg, welke door rechtsbuiten Weyers subliem werd voorgezet en door midvoor v. d. Linden even prachtig werd inge kopt (11). Tot even vóór de rust bleef het weer bij -weliswaar gevaarlijke aan vallen door beide teams, maar de verde digingen hielden daarbij stand. Iets voor het einde van de eerste helft kreeg DosR een vrije schop toegewezen welke bijzonder listig werd verwerkt tot op nieuw een veilig ruggesteuntje voor het elftal uit Roelofsarendsveen. De mid voor deed alsof hij hard in zou schieten, de verdediging van Van Nispen stelde zich daarop direct geheel in, doch op het laatste moment veranderde het ver meende harde schot in een zuivere voor zet naar de vrij opgestelde spil. Voor hem was het scoren toen niet zo moei lijk (1—2). DosR zat nog lang niet op rozen. Van Nispen kwam ook in de tweede helft tot gevaarlijke aanvallen. Midvoor v. d. Linden knalde een keer hard tegen de lat, rechtsbuiten Weyers miste een ju weel van een kans, maar meer houvast voor de beoordeling door de duizend koppige examencommissie kwam er toch niet uit. De intense spanning bleef tot een minuut voor het einde. Toen zorgde DosR voor een denderend sluit stuk met een gedegen goal, waarmede Van Nispen dit seizoen niet, maar DosR wel verdiend door dit dubbele examen kwam. (Advertentie) PRODUKT VAN P1ETER SCHOEN VERFCHEM1E WARMOND, 24 juni. Warmunda heeft zijn sportieve plicht tegenover clubs als ASC, Altior en Oranje Groen gedaan, door SVLV een nederlaag toe te brengen, waardoor SVLV degradeert naar de Afdeling Leiden. SVLV was zeker niet de mindere en domineerde zelfs lange tijd in de tweede helft, maar het ontbrak de Voorschote naren aan schutters. De eerste helft ging gelijk op met kansen voor beide ploegen. Na een half uur gaf Wanders uit een vrije trap War munda de leiding (1—0) en hoewel SV LV hierna meer in de aanval kwam, het kon voor rust geen wijziging brengen in de stand. Ook na de rust was SVLV sterker, maar doelpunten bleven uit. Na een half uur bracht Wanders de thuis club op 20 en vijf minuten later liet Van Grieken de ver opgedrongen SVLV- achterhoede zijn hielen zien en scoorde 30, waarmee het lot van SVLV was bezegeld. VELSEN, 24 juni De IJmuider Harmonie in ceremonieel tenue stond zondag aangetreden in de tuin van de ambtswoning van burgemeester mr. J. C. Biihrmann, toen daar tegen half ze ven een lange stoet auto's met het ge promoveerde VSV-elftal arriveerde. De burgemeester, die vergezeld was van zijn echtgenote en beide kinderen, liet alle spelers aan zich voorstellen. Hij uitte zich in zeer waarderende woorden over de prestatie, die geleverd was en bood daarbij een zilveren voetballer aan, die nog voorzien zal worden van een in scriptie. Daarna begon, voorafgegaan door de IJmuider Harmonie en met het zege vierende elftal op een grote, met VSV- vlaggen versierde auto, de triomftocht door IJmuiden. Bij het Antonius-zieken- huis werd halt gehouden. De in de vo rige wedstrijd tegen Haarlem gebles seerde back Jan Rijnders, kreeg al zijn ploegmakkers aan zijn bed. Huilend van geluk om het nu toch bereikte resultaat, liet hij zich de bloemen aanbieden, die de spelers na de zege hadden ontvangen. Verder ging het.daarna, met als eind punt het Marktplein, waar in café restaurant „Du Commerce", het club gebouw van VSV, de vreugde nog tot heel laat zou duren. Eerst moesten na tuurlijk de beelden van het TV-sport- journaal bekeken worden. Het blijft nog altijd een sensatie jezelf op het scherm te zien. Pas daarna was er tijd voor een feestelijk diner, waar voorzitter W. A. de Bruijn nog eens dunnetjes heeft over gedaan, wat hij reeds in de kleedkamer op het RCH-terrein had gezegd: zijn jongens complimenteren met de over winning, maar meer nog met de gede monstreerde mentale kracht om een 20 achterstand om te zetten in een 32 eindstand. Een officiële receptie werd niet gehouden. Die is pas geweest, nl. toen VSV de kampioensvlag kon hijsen. Maar ook nu weer kwamen er in de loop van de avond toch heel wat felicitaties binnen. De wens van wet houder De Jong bij de opening van de Velser Sportweek 1963, zaterdagmiddag uitgesproken, dat déze sportweek be kroond zou worden met een eerste di visieclub, is na een enerverend duel, in vervulling gegaan. (Van onze verslaggever) Wat een sensatie zaterdagavond in Halfweg, waar 2500 bezoekers de be slissingswedstrijd tussen Renova, de sympathieke vereniging uit Haarlem, en ETO, de Hoofddorpse ploeg, met in gehouden adem volgden. Vol bewonde ring voor het technisch superieure spel van de Renovanen, maar soms ook voor het directe, ongecompliceerde spel van de mannen uit Hoofddorp zag men na een gelijk spel van 22 drie verlen gingen van elk 7l/2 minuut, waarin ETO toesloeg. Niet Renova, maar ETO het volgend seizoen in de derde klasse als de kampioen van de vierde klasse C, het is de verrassende konsekwentie van een beslissingswedstrijd, waarin Reno va aanzienlijk beter voetbalde, maar een reeks fraaie kansen ongebruikt liet, terwjjl de ETO'ers de paar kansen, die zij zich wisten te scheppen, met grote koelbloedigheid benutten, zoals hen dat geleerd is op de training. Het was bitter voor Renova om zo te verliezen, na een voorsprong van 20 in de tweede helft te worden in gehaald en in een benauwende verlen ging, waarin men slechts wachtte op een doelpunt van de Haarlemmers, te wor den uitgeteld. Voor ETO, dat de laatste jaren in de vierde klasse steeds een be langrijke rol heeft gespeeld, dat in deze wedstrijd nog wel eens met te forse ac ties een beslissing wilde forceren, maar geen onsportieve methodes gebruikte, kwam de overwinning als een daveren de surprise. De Hoofddorpse suppor- tersschare zag in de eerste verlen- fingsperiode gelaten toe hoe het elftal er zwart-witten een overmacht demon streerde, die elk ogenblik tot een tref fer kon leiden. Maar dan een uitval van ETO's wanhopige leger, een overtre ding en een vrije trap even buiten het strafschopgebied. De in de loop van het gevecht geblesseerde doelman Hans van Es kon Renova niet meer redden bij het sqhot in de hoek, dat ETO's mid voor Leonhard, die ook de twee andere doelpunten had gemaakt, afvuurde. De doelpunten beslissen. Terwijl de ETO'ers hun triomf vierden en de sche mering viel over het veld van NAS, (Van onze verslaggever) HEEMSTEDE, 23 juni De motoren van de racemachines op het Zandvoortse Circuit hebben met al hun gebrul niet zoveel enthousiasme en medeleven on der de toeschouwers kunnen losslaan als tezelfdertijd tweeëntwintig voetballers uit het onvolprezen Kennemerland uit hun meer dan twintigduizend fans uit Velsen en Haarlem, die zondagmiddag voor de tweede maal binnen vijf dagen in het Heemsteedse Sportpark waren het hobbe- op bij: zonders op samengestroomd. Dat er o. lig'e terrein van RCH iets 1 het spel stond kan zelfs de meeste achte loze inwoner van Heemstede niet zijn ontgaan. Toen de stroom oost-west, richting Zandvoort begon te minderen, ontwik kelde zich namelijk een verkeerslint in de richting noord-zuid, waarvan het stadion tussen Groenendaal en de Ringvaart het culminatiepunt vorm de. Auto's tot in de verre omtrek daar van geparkeerd en duizenden fietsen en brommers in een soort staat van door voetbalkoorts opgewekte zorge loosheid links en rechts tegen bomen, palen en hekken uitgestald, vormden voor een eventuele onbekende een tweede aanwijzing voor iets, dat ten slotte alleen nog maar een belangrijke voetbalwedstrijd kon zijn. Toen we een half uur voor de aan vangstijd tot binnen de beschuttende tribunes waren doorgedrongen, werd het met één oogopslag duidelijk, dat het persen en dringen zou worden. Vanaf onze op bijna wonderbaarlijke wijze open gebleven persplaats zagen we rusteloos ronddrentelende clubbestuurders. Voor zitter W. A. de Bruyn van VSy aller eerst, die de indruk had, dat zijn jongens de strijd tegen de roodbroeken uit Haar lem met iets meer gevoel van en- waarde tegemoet gingen dan woensdag avond. Wim Roozen, die natuurlijk te rugdacht aan de voor Haarlem zo roem volle tijd waarin op ditzelfde terrein een landskampioenschap werd veroverd. Ook toén was net vol. Jawel, maar zoals nu? Van d - meest ter zake kundige kant werd de massa op 21.000 man geschat. Meer dus nog dan enkele dagen geleden. „VSV kan zo'n extraatje best gebrui ken", werd ergens achter ons opgemerkt. Het klonk bescheiden en tegelijk erg eerlijk. De Velsenaren hebben, ondanks hun in sportief opzicht zo goede seizoen, beslist niet best geboerd. Was het deze overweging geweest, die er toe leidde, dat de rood-witte vlag boven de staan- tribunes aan de lange kant halfstok werd gehesen? Ook onder de schare uit Velijn dook een kampioen van vroeger jaren op in de massieve figuur van Wim van Gelder, compleet met zonnebril, vanwege het voor ons zomerse weertje. Het was eivol en nog bleef het toestromen. Jeugd, vlot en eigengereid als altjjd en overal, vlijdde zich al spoedig in het gras binnen de omheining rond de arena. De opmars der spelers geschiedde' te- Feest op het veld van RCH. De supporters van VSV stromen van de tribunes om hun helden op de schouders te nemen. Voor Haarlem was deze plezierige heksen ketel niet weggelegd. gen half drie in de ganzenpas en daarna was het wachten op scheidsrechter Ra vens en zijn twee helpers. Het jasje van de referee week af van het gebruike lijke zwart. De kleur kwam ietwat over een met de rode shirts van de Velsena ren, hetgeen aanvankelijk niet, maar later wel hinderlijk werd gevonden. Na de hervatting maakte dit scheidsrech terlijke rood plaats voor het smetteloze wit van een overhemd. Bravo! Nóg kon het beginsignaal niet worden gegeven. Netteninspectie en gedachten- wisseling tussen de heer Ravens en corpschef Hetterscheid van de plaatse lijke politie, waarvan kennelijk de op verboden grond aanwezige jeugd het onderwerp was, kostten een vijftal mi nuten. Maar om vijf over half drie begon het. Jaap Bakker een stem als een brulboei!riep zijn Velser club vanaf de tribune vrijwel tegelijk met het be ginsignaal moed in. Het hielp aanvan kelijk niet veel. Haarlem scoorde. Honderden dolle mannen renden het speelveld op en scheidsrechter Ravens liet na enig af wachten de hele zaak inrukken. „We komen niet terug voor dat alles achter de hekken is", liet hij bekend maken. Toen na bijna een kwartier iedere boosdoener buitenheks was kwam mijnheer Ravens weer eens kijken. „Dit mag zich niet herhalen", werd door de speaker nog eens goed dui delijk gemaakt. Het hielp. Wel dien den even later de lichtmasten op een bijterrein een vijftal ontheemden tot verheven kijkplaats en werden elders opgewonden gesprekken gevoerd tus sen jeugdige verdrevenen en de aan hang, die zij op een vol voetbalveld merkwaardigerwijs steeds vlot weten te verwerven, enerzijds en gedupeerde kijkers, die misschien al om één uur een plaats pal tegen het hek waren gaan bezetten anderzijds. Dat VSV mentaal wat in de melk had te brokkelen bleek overduidelijk in de tweede helft, waarin Haarlem een voor sprong van twee treffers zag teniet gaan. Het werd bijzonder benadrukt door een derde treffer van Velsense voet, die Haarlem het directe uitzicht op pro motie benam. Of zou Toon Angenent toch nog iets in zijn schild voeren? Er waren er, die de gelijkmaker wensten. Haarlemmers natuurlijk, maar ook neu tralen, die zich de kans op de opperste sensatie van vijf strafschoppen voor elke ploeg zagen ontglippen. Wij vonden het welletjes zo. VSV ook. Deinend op bereidvaardige schouders dreven rechtsbuiten Immers tweemaal de roosparmantige Piet Jager, de nu breed-lachende doelman Stuy (spreek uit: Stoei), de omstreden middenvoor André en alle anderen naar de kleedkamer. Ook trainer Toon van der Enden. En toen ging het Velsenwaarts. VSV is er. Haarlem wacht nog meer sensatie, een halve competitie van vier met een kans van' vijfentwintig procent! waar dit enerverende duel zich had af gespeeld, drukten de elf Renovanen el kaar zwijgend de hand. Er was met ere verloren. De man, die het elftal dit sei zoen tot een ware vriendenclub aaneen- smeedde en die er samen met de Engel se trainer Mynett voor zorgde, dat Renova in het Haarlemse voetbal een voortreffelijke naam kreeg, de heer J. de Graaf, kon zijn jongens geen enkel verwijt maken. Elftalleider De Graaf zei het aldus: „Wij hebben het beste gevoetbald en er hard voor ge werkt. Dat de promotie niet is behaald, kan voor ons alleen maar een reden zijn om het volgend jaar met nog meer over tuiging, gesterkt door de ervaring van deze beslissingswedstrijd, aan het werk te gaan. Ik vertrouw er op, dat het ons dan zal lukken." In de rust hadden de heer De Graaf en voorzitter H. van Liemt met voldoe ning geconstateerd, dat het vurig be geerde succes voor het grijpen was. Renova leidde met 1—0, dankzij een doelpunt van rechtsbuiten Aad Smit, de speler, die unaniem werd uitgeroepen tot de ster van het veld. Hij etaleerde een serie dribbles en ragfijne passes, die ETO's linksback tot een figurant maakte en de aanvallen van Renova een wervelend karakter gaven. Uit een van die fraaie acties van Aad Smit was het dan ook, dat de voor deze gelegenheid als rechtsbinnen opererende Stef Toen- breker na de rust voor 20 kon zor gen, een stand, die zoals Haarlem de volgende dag tegen VSV zou ervaren, de springplank zou zijn voor vreemde ontwikkelingen. ETO, ontzet door de achterstand, maar loerend op elke kans, kwam terug. Een loeiend schot van Leonhard, dat de voortreffelijk spelen de kanthalf Wim van de Veldt nog tegen het lichaam kreeg, verdween tegen het net en zeven minuten vóór het eind signaal dreef Leonhard een vrije trap in de bovenhoek. Inmiddels hadden de Renovanen Piet van der Zalm en Paul Spren- gers last gekregen van zware bles sures. De eerste speelde verder een figurantenrol, hinkend op de links buitenplaats, zijn teamgenoot werd vervangen door de jonge Frans Ha gen. Aanvoerder Gé Smit lenging het sein voor sief. Renova wilde de gaf In de ver een fel offen- winst forceren, Het tweede doelpunt van Renova in de beslissingswedstrijd met ETO, tien mi nuten na rust gescoord. Rechtsbinnen Toenbreker heeft de bal ontvangen uit een fraaie pass van Aad Smit en hoeft slechts een simpele voetbeweging te maken. maar wat er ook geprobeerd werd, vrouwe fortuna lonkte in deze wedstrijd naar de hard werkende ETO'ers, die in de derde verlenging aan een bepaald niet verdiend, maar doorslaggevend doelpunt kwamen. Na de wedstrijd stond behalve ETO ook Aad Smit in het middelpunt van de belangstelling. Een vertegenwoordiger van Ajax was zo geïmponeerd door het spel van de jonge Renovaan, dat hij op windende voorstellen deed en over kon trakteren sprak. Hij kreeg nul op het request, want Aad Smit stelde zeer nuchter vast, dat hij geen middelbare schoolopleiding had gevolgd om onder te duiken in de wereld van het betaalde voetbal, die vol risico's is, terwijl dit bovendien gepaard zou gaan met het afscheid van de club en de vrienden, die hem zeer na aan het hart liggen. HOOFDDORP, 24 juni Het door ETO behaalde kampioenschap in da vierde klasse C van West I, waarop zelfs de meest verstokte supporter niet meer had durven hopen, is in Hoofd- dorp met uitbundige vreugde begroet. Men heeft zaterdagavond dan ook alvast een voorproefje genomen op het komen de kampioensfeest. Overigens heeft ETO, dat 17 juli i927 werd opgericht en voortkwam uit het reeds bestaande WH, al meerdere ke ren een kampioenschap kunnen vieren. De eerste titel werd behaald op 6 april 1929 in de derde klas van de HVB door een 6—0 overwinning op De Kennemers. ETO kwam met succes door de promo tiewedstrijden tegen Zeemeeuwen en RCH en ging over naar de tweede klas se. Daarin behaalde men in het seizoen '32-'33 het kampioenschap door de be slissingswedstrijd tegen Zeemeeuwen, die gespeeld werd op het terrein van RCH, met 43 te winnen. Het beslis sende doelpunt werd pas in de vierde verlenging gescoord. De promotiewed strijden werden niet met succes be kroond. In het seizoen '40-'41 werd ETO oonieuw kampioen van de tweede klas HVB en bleef in de competitie onge slagen. Er volgde promotie naar de eer ste klas van de HVB en de vasthou dende Hoofddorpers rukten meteen op naar het kampioenschap en stapten in het seizoen '42-'43 de vierde klasse van de KNVB binnen. Ook in de KNVB deed ETO het lang niet slecht en in het seizoen '45-'46 werd beslag gelegd op het kampioenschap, maar helaas gingen de promotiewed strijden met WB en DTS voor een olaatsje in de derde klas verloren. In het seizoen '56-'57 werd ETO weer kam pioen en opnieuw struikelden de Hoofd- doroers in de promotiewedstrijden met DTS, Meervogels '31 en RCZ. Ze zijn nu voor de derde keer kampioen in de vierde klasse geworden en promoveren nu automatisch naar de derde. De kampioensreceptie wordt vrijdag avond gehouden in „De Landbouw" aan de Hoofdweg in Hoofddorp en daarbij zal het stellig niet aan belangstelling en gezelligheid ontbreken. (Van onze honkbalmedewerker) AMSTERDAM, 24 juni Ajax heeft zaterdag in de eerste klasse van de honkbalcompetitie zijn eerste nederlaag geleden. ABC zette zijn overwinningen reeks ten koste van de koplopers voort en won na spannende strijd met 5-4. Deze nederlaag, en de overwinningen van WVHEDW en HCK deden Ajax naar de derde plaats zakken. WVHEDW won de moeilijke uitwedstrijd tegen PSV met 3-1 en Storks won de Haagse derby te gen ADO met groot machtsvertoon: 17-3. Door deze resultaten is ABC op de ze vende plaats gekomen met een punt voorsprong op ADO, Kennemerland en SC Haarlem, die nu de laatste plaats delen. ABC en Ajax hebben in Buitenveldert voor een maximum aan spanning ge zorgd. Reeds in vroeger dagen kenmerk te de strijd tussen beide ploegen zien door spanning en goed spel en de wed- HAARLEM, 24 juni Het afgelopen weekeinde vond in de zalen van café restaurant Brinkmann de finale plaats van de landelijke biljartcompetitie. Uit alle delen van het land waren 99 biljar ters naar Haarlem getrokken om geza menlijk 186 partijen op 14 tafels te spe len. Een zwaar programma dus. Maar dank zjj de goede organisatie, welke in handen was van de technische commis sie van de K.N.B.B. en het enthousiasme van de spelers werden zeer goede pres taties bereikt. Partijen van 14 en 15 beurten waren geen zeldzaamheid, In de laagste klasse (CIV) wist Vis- ner en de Amsterdammer Slotboom zeer goed op dreef. Beiden hadden 16 beurten nodig om hun partij te winnen. Lucassen uit Amsterdam haalde een huzarenstuk je uit door 176 caramboles te maken in slechts 9 beurten, waarmede hij tevens in de libre-klasse C II het hoogste alge meen gemiddelde behaalde. Opmerkelijk afdeling een bijzonderheid. In de libre- klasse C. III waren de Hagenaar Wiess- uit te maken in 18 beurten, voor deze ser uit Nieuwerkerk (ZLD.) zijn partij was, dat in de B afdeling (cadre) moy ennes werden bereikt, die bijna uitslui tend behaald worden in de persoonlijke kampioenschappen. Het is dan zeer rus tig, terwnl bij deze finale waar zo vele "JiTj; biljarters gelijk aan het spelen zijn, de trh< luit dwe- van stilte nog wel eens te wensen over liet. Verdonschot uit Sittard had respectie velijk 12 en 16 beurten nodig om zijn partij van 420 caramboles te winnen, terwijl de Amsterdammer de Vos voor 450 caramboles slechts 10 en 14 beurten nodig had. Dat de populariteit van het driebandenspel nog steeds toe neemt, werd wel bewezen door het feit, dat er partijen beëindigd werden in 50, 51 en 52 beurten. Voor wat het nationale wedst: zen betreft was dit een goed beslui: een geslaagd seizoen. Internationaal kunnen de spelers Scholte en Wijnen hun queu echter nog niet opbergen. Van 27 t/m 30 juni komen deze spelers nog uit in het Europees kampioenschap 47/1, dat in San Sebastian wordt gehouden en waar de Nederlandse deelnemers ze ker niet kansloos ziin. De einduitslag van de competitiefina- le luidt tenslotte: Klasse A driebanden 1 en kampioen „Volendam" 17 pnt.; 2. „De Oude Tol", Ubbergen, 12 pnt.; 3. „D.O.S.", Den Haag, 11 pnt. en 4. K.N.K., Tilburg 2 pnt. Klasse B kader 38/2: „De Pool", Am sterdam, 15 pnt.; 2. „The Corner", Mon ster, 12 pnt.; 3. „Sittard" te Sittard 10 pnt. en 4. „D.V.W.", Amersfoort 5 pnt. Klasse llbre C I: „Insulinde", Amster dam 18 pnt.; 2. „Ons Genoegen", Ven- lo 16 pnt. 92.58 3. "t Anker", Die ren, 16 pnt. 82.06 4. „O.D.I.", Delft, 15 pnt. en 5. „L.M.Z.", Tilburg, 5 pnt. Klasse libre C II: 1. „Cosy Place", Gouda, 22 pnt.; 2. „Zeldenrust", Eist, 20 pnt. 92.34 3. „Musketiers", Venlo, 20 pnt. 89.41 4. „De Valken", Til burg, 18 pnt. en 5. „Voorwaarts", Utr., 10 pnt. Klasse llbre III: 1. „Stella Artois", Amsterdam, 26 pnt.; 2. „O.B.K.", Zeven bergen 23 pnt.; 3. „Kasteelzicht", Vaas- sen 15 pnt.; 4. „Laura", Eijgelshoven, 13 pnt. 83.69 en 5. „Zuiderkwartier" Klasse libre IV: 1. „O.K.K.", Nieuwer- Den Haag, 13 pnt. 82.97 kerk (Zld.), 28 pnt. ;2. „Niet Klossen", Nijswiller, 20 pnt.; 3. „Het Zwarte Paard", Ommen 15 pnt.; 4. „Stolwijk" te Stolwijk, 14 pnt. en 5. „Alcmaria Vic- tric", Alkmaar, 13 pnt. HAARLEM. 24 juni Een door de Haarlemse Raceclub „Excelsior" ge houden zomerrit, waarvoor vijftien A- en B-klassers aan de start verschenen, is op overtuigende w ijze gewonnen door de A-klasser Peter de Jong. Hij ont snapte in de slotfase uit het peloton en bleef ondanks een telle jacht van de B-rijders Leen Kreuger en Ron Philips volledig buiten schot. Aan de finish had De Jong een voor sprong van bijna 300 meter op zijn naaste concurrenten. Hij kwam door de ze prestatie in het bezit van een door Tonny Peters beschikbaar gestelde zil veren lauwertak. De uitslag luidt: 1. P. de Jong, 2. L. Kreuger. 3. R. Philips, 4. J. Phi lips. 5. G. de Bruin, 6. F. Hirs. 7. D. Schouten, 8. K. Kossen, 9. G. Keyzer. Uitslag C-klasse: 1. J.* Molenaar, 2 P. Neeskens, 3. J. Sweyen, 4. C. Kie kens. Uitslag jeugdklasse: 1. J. Westerveld. 2. H. Neeskens, 3. J. Brouwer, 4. G. Muinck. Uitslag veteranen.: 1. B. Groeneveld, 2. F. Tollenaar, 3. J. Schouten, 4. F. Astra, 5. G. Bettink. De vijfde etappe van „Excelsior's Tour de Fleur" wordt dinsdagavond als een handicapwedstrijd gereden. De twaalf best geplaatste renners in het al gemeen klassement gaan anderhalve minuut na de rest van start. Er kon den in deze etappe wel eens belang rijke verschuivingen plaats vinden. HEEMSTEDE, 24juni - Voor de bouw van de nieuwe zwemvijvers aan de Sportparklaan stelde de Heemsteed se raad in april een krediet van 902.000 gulden beschikbaar. In verband met de sindsdien gestegen bouwkosten vragen B. en W. een aanvullingskrediet beschik baar te stellen van 270.000 gulden. strijd van zaterdag vormde daarop geen uitzondering. Niets wees erop, dat hier de koploper, Ajax, tegen nummer laatst, ABC, speelde; beide ploegen staken in een goede vorm en vooral aanvallend werd fraai slagwerk ten beste gegeven. De thuisclub was ongetwijfeld aanval lend de sterkste (11 tegen 7 honkslagen), maar - wanneer men daarbij het aantal fouten van beide ploegen in aanmerking neemt (3 tegen 7), dan ziet men, dat beide ploegen veertien maal een speler op het eerste honk kregen. Hieruit blijkt wel. dat er van 'n gelijk opgaande strijd sprake was. Doby Peters (13 maal drie slag, 1 maal vier wijd en 7 honkslagen tegen) en Herre Kok (3-4-11) hebben niet alleen als werper een belangrijke rol gespeeld, maar ook als slagman. Herre Kok kwam tot de uitzonderlijke prestatie van drie honkslagen in drie slagbeurten (een vierde maal kreeg hij vier wijd) en Peters produceerde het zelfde aantal honkslagen in vijf slag beurten. Ajax nam in de le inning door G. Mosing Holstein op 'n honkslag van Herre Kok de leiding, maar ABC kwam door achtereenvolgende honk slagen van Peters, Dulfer, Telle en Eist in de tweede inning aan een voor van 3-1. Een schitterende dri»- lag van Herre Kok bracht in de vijfde inning twee Ajacieden over de thuisplaat en de stand in evenwicht 3-3. Vanaf dat moment was het duide lijk, dat de punten schaars zouden zijn. Een fout in de gelederen van Ajax bracht ABC in de zevende inning op 4-3, maar in de achtste slagbeurt wa ren het honkslagen van Visser en v. d. Berg die de partijen weer op gelijke voet brachten (4-4). Onder hoogspan ning verstreek de laatste slagbeurt van Ajax. Doby Peters gaf Ajax geen kans en ABC begon aan zijn laatste inning. Binch-hitter Ed Staller ontfutselde Herre Kok vier wijd en zag kans tot het derde honk door te dringen. Herre Kok maakte daarop achteraf beke ken waarschijnlijk een kapitale denkfout. In plaats van de gevaarlijke slagman Peters vier wijd te geven en zich te concentreren op de volgende, zwakkere, slagman, poogde Kok Doby Peters uit te maken. De intemation.-.l sloeg echter raak en die rake tik bracht een juichende Ed Staller over de thuisplaat en ABC een paar zeer kostbare punten. Kennemerland en de Volewijckers hebben in Haarlem een zeer zwakke partij honkbal gespeeld, die ontsierd werd door vijftien fouten. Aanvankelijk hadden de Haarlemmers de beste kansen een voorsprong van 5-1 in de vierde inning maar de kan sen keerden toen de Volewijckers in de zevende slagbeurt vijf punten bijeen- sloeg. Ten slotte werd het 9-9 en met die stand kan men vrede hebben, want beide ploegen speelden even slecht PSV en WVHEDW waren ln Eind hoven bijzonder goed aan elkaar ge waagd. In een uitstekende wedstrijd, die tot en met de zesde inning puntloos bleef, wonnen de gecombineerden tea slotte door beter aanvalsspel. Honksla gen van Blom, Van Lieshout en Geest man bezorgden WVHEDW in de zevende inning een voorsprong van 2-0 en hoe wel PSV in de gelijkmakende slagbeurt tot 2-1 kon terugkomen, ging de zege toch naar de Amsterdammers, die hun derde en beslissende punt in de achtste inning scoorden. Ruud Geestman (8-4-3) legde de gevaarlijke Eindhovense aan val goed aan banden. De PSVer Richardson moest WVHEDW vijf honk slagen toestaan. HCK en SC Haarlem hebben het el kaar in het nieuwe honkbalstadion aan de Orionweg bijzonder moeilijk ge maakt De voorsprong van 4-0 die HCK, o.a. door een homerun van Martin Möll- mann, reeds na twee innings had opge bouwd, leek voldoende voor de over winning, maar met drie bezette honken sloeg Levay voor de Sportclub een ho merun en daarna waren de verdedigin gen overheersend. Twee punten in de achtste slagbeurt brachten HCK en Bert Paalman (9-4-6) ten slotte de zege. De stand luidt: WVHEDW 9-14, HCK 10.14, Ajax 8-13, Storks 9-12, PSV 10-10. de Volewijckers 10-8, ABC 9-6, ADO 9-5, Kennemerland 9-5, SC Haarlem 9-5.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 13