Melckenbeek wint „op één been Zilverberg na val gewond en., opgelucht Tour in cijfers Haarlem een stapje en BW verder Atleten geven de Noren ferm pa rtij Evers en Van Uden ondanks regen niet te houden de Wimbledon Matthews'zoon tovenaar" in de dop Mogelijke kampioen OSUNA kan hem nauwelijks temmen m AEG De Tour morgen Zeilers hebben 't zwaar in Kiel Sportieve blinden kunnen aan de slag in Bussum Moeizame strijd om één plaats in eerste divisie Vooral AGO VV is slecht op dreef I Linkse pitcher is honkbalploeg niet welgevallig Van Duyl zakt een plaats Sportcomplex uniek voor Europa -geopend Snelle trainingstijden voor TT van Assen Uitslag Slotemaker achttiende in Coupe des Alpes uitzonderlijk kleurrijke, bijzonder heldere, zonnige kleuren, kleuren, kleuren Het sprookje van iedere dag II Courses Duindigt DONDERDAG 27 JUNI 1963 rAGINA 55 ROUAAN, 27 juni Met bloedende schaafwonden aan rechterarm en -been en een ge scheurd tricot fietste Huub Zil verberg midden in het langgerek te peloton op de Rampe Bouvreuil in de havenstad Rouaan over de eindstreep van een weinig interes sante vierde etappe in de Tour de France, die door de 23-jarige Belg Frans Melckenbeek „op één been" in de eindspurt van vrijwel het gehele veld was gewonnen. ,Heb ik even geluk gehad". Zilver berg wees op het stuur van zijn «ets... „Ik was de oorzaak van die grote valpartij bij Belleville. Mijn stuur brak plotseling af en voordat ik het wist lag ik onder een hoop coureurs. Het had veel erger kunnen aflopen. Wat typisch niet? Het vorig iaar gebeurde precies het zelfde, hiaar toen bemerkte ik het nog bij tijds en hield ik de stukken van het stuur in mijn handen". Zilverberg greep dankbaar naar het flesje mi- heraalwater, dat hem werd aange reikt en vertrok hoofdschuddend met sijn ploegmakkers in het hotel om Öjn wonden te laten verzorgen en zich wat op te knappen. Rik van Looy zakelijk Futloos WIMBLEDON, 27 juni Stan ley Matthews jr., 17 jaar oud, heeft op Wimbledon geïmponeerd. Hij won de eerste ronde gemakke lijk van een Italiaan en vervolgens moest hij gisteren tegen de sterke speler, Mexicaan Osuna. Zijn be roemde vader kwam kijken en nog een heleboel familieleden en vrienden. De jongeman speelde erg goed en leek zelfs te gaan winnen. De Mexicaan had echter meer routine en won, de laatste set zelfs zeer snel en gemakkelijk. Maar Stanley sr. was trots en zijn zoon niet teleurgesteld, want iedereen vond dat hij erg goed had gespeeld en dat hij volgend jaar vast wel verder zou komen. Nog vijfgeplaatsten" en /p P ISvw CT 18 DIAFILM. «wrr ff# a m» (Van een speciale verslaggever) De Brabander had inderdaad geluk gehad. Want toen minstens tien ren ners op hem terecht kwamen, had hij gemakkelijk heel wat ernstiger letsel kunnen oplopen, zoals de Belg Fore, hie later toch nog doorfietste en sa- ftien met zijn ploegmaat Roman met een achterstand van meer dan 22 mi- huten de geboorteplaats van de grote schrijver Corneille bereikte. Bovendien Was het een geluk bij een ongeluk, dat Ook de ploegmakkers Aerenhouts, Schroeders en Van Tongerloo van Zil verberg bij de valpartij rijwieldefecten hadden opgelopen, zodat zij met de uiiiiimiiiiiiiitiiiiiiiiniiimiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiniiiimmi VIERDE ETAPPE 1. Melckenbeek (B-Magne) 6.41.04 m. bon. 6.40.04; 2. Derhoven (B-Driessens) 6.41.05 met bon.; 3. Van Looy (B-Dries- Sens) 6.41.06 4. Gilbert Desmet 1 (B- E>e Kimpe) 6.41.08; 5. Van Aerde (B- Naeye)6. Bocklandt (B-Schotte)7. Simon (B-Plaud); 8. De Cabooter (B- Naeye)9. Gainche (Fr-Magne)10. Darrigade (Fr.-Remy); 11. Jansen (N- de Muer); 12. Van Schil (B-Naeye); 13. Graczyk (Fr-Remy); 14. Bariviera (It-Milano)15. ex aequo bijna alle ove rige renners in 6.41.08 (ook de Neder landers Enthovcn, Zilverberg en Gel dermans). ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Elliott (lerl.-Geminiani) 21.15.58; 2. Anglade (Fr-De Muer) op 1.14; 3. Van Tongerloo (B-Driessens) op 1.35; 4. G. Desmet (B-de Kimpe) op 1.35: 5. Otano (Sp-Remy) op 2.28; 6. Sta- blinsky (Fr-Geminiani) op 6.03; 7. Sua- rez (Sp. -Schotte) op 6.19; 9. Van Aerde (B-Naeye) op 7.27; 10. Sorgeloos (B- Driessens) op 7.48; 11. Ramsbottom B-de Muer) op 7.57; 12. Bahamontes (Sp-Remy) op 8.25; 13. Enthoven (Ned- de Muer) op 8.27; 14. Van Looy B- Driessens) op 8.44; 17. Janssen (Ned- De Muer) op 9.25; 23 Anquetil (Fr.- Geminiani) op 9.44; 29. Poulidor op 9.59 35. Geldermans (Ned-Geminiani) op 10.30; 39. Zilverberg (Ned-Driessens) op 10.32; 58. Gaul (Lux.) op 14.40. PLOEGENKLASSEMENT 1. De Muer 63.58.42; 2. Geminiani 64.00.11; 3. Driessens 64.00.26: 4. De Kimpe 64.07.33; 5. Schotte 64.08.13. De Belg Fore heeft de prijs van de renner met de meeste pech gewonnen, Lacombe die van de meest strijdlustige PUNTENKLASSEMENT 1. Van Looy 51 pnt; 2. Melokenbeeck; 3. Gilbert Desmet 40 pnt; 4. Van Aerde 31 pnt; 5. Sorgeloos 27 pnt; 14 Janssen 17 pnt. iiiiiiiiiimiiufiiiimniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiif RE1NI NES PARIJ Reriers Povanee 58km Montreui! ANGERS CL RONDEVAN FRANKRIJK 28juni- 6eeh- 116,5km route tfomnlndiv.l-ijdrif 24,5 km Spanjaard Mas een krachtig groepje konden vormen om het weinig strijdba re peloton weer te achterhalen. Nog twee Nederlanders waren bij de ze ruïne betrokken geweest: Ab Gelder mans en Dick Enthoven. Beiden kon den echter na een wiel gewisseld te hebben de tociht voortzetten en eindig den evenals Jan Janssen in het pelo ton. De Nootdorper had niet serieus deelgenomen aan de beslissende eind spurt. Ongeveer een kilometer vóór de streep had een gevaarlijke afdaling zo veel indruk op Janssen gemaakt, dat hij d.e remmen stevig had vast gekne pen. '„Ik had geen zin om op mijn kop te vallen" zei hij na aankomst. Des ondanks was hij toch elfde geworden. Het resultaat van deze rit is van wei nig invloed geweest op de klasserin gen. Alleen de winnaar, Frans Melcken beek, schoof door de minuut bonifica tie achttien plaatsen naar voren. De ge le trui bleef in het bezit van Elliott en in het puntenklassement versterkte Rik van Looy zijn positie door achter zijn knecht Derboven de derde plaats te be zetten. Het is met die groene trui van Van Looy een merkwaardige geschiedenis. Nu al voor de tweede maal achtereen onttrok de oud-wereldkampioen zich aan do huldiging, die aan het bezit van dit tricot in de aankomstplaats vastzit. Van Looy heeft dan ook woensdag in zijn normale extra-sportieve shirt gereden. Uit commerciële overwegingen? Wie zal het weten. Van Looy was niet meer aan de finish om uitleg te geven: hij was volgens zijn gewoonte direct door gereden naar zijn hotel. Heeft de meute zich willen sparen met het oog op de 285 km lange etappe van vandaag van Rouaan naar Rennes, de langste rit van deze jubileumtour, of hebben de renners op adem willen komen na de inspannende eerste dagen? Een feit is. dat voor het grootste deel de afstand van woensdag werd afgelegd in het tempo van een groep wielertou- risten. Op de bovenste foto de vier Nederlan ders in de Tour de France, die voorbe stemd zijn een ondergeschikte rol te spelen, v.l.n.r. Jansen, Enthoven, Gel dermans en Zilverberg. Daaronder drie breed-lachende favorieten, die zich tegen de regen beschermen vóór de start van de vierde etappe, v.l.n.r. Elliot, Stablins- ky en Anquetil. KIEL, 27 juni. De Nederlandse geselecteerden in de Olympische klas sen, die deelnemen aan de Kieler Wo- che, hebben op de vierde dag van dit Europese zeilevenement geen grote rol kunnen spelen. Van Duyl en Verha gen, die in de draken- en Flying Dutchman klassen tot de kanshebbers behoren, noteerden resp. een elfde en een achtste plaats, waardoor hun ach terstand op de leiders in de klasse menten groeide. Van Duyl zakte in de algemene rangschikking één plaats en staat nu derde. Toch leverden de wedstrijden op de laatste dag voor de rustdag van van daag nog een Nederlandse zege op. In de Sharpiekilasse behaalde Binkhorst na een gevecht op de finish met de Duitser Schaper de triomf. Wim van Duyl bleef woensdag bij het uitstekende zeilweer, waardoor ook nu de buitengaatse traject kon worden gekozen, met een elfde plaats beneden zijn kunnen. De Nederlander startte minder goed en raakte hier door gezeild in d grote middengroep. Allef pogingen om van zijn tegenstan ders weg te lopen, mislukten. In het algemeen klassement is Van Duyl der de met een achterstand van 134 pun ten op de Duitser Mulka. BUSSUM, 27 juni. In het boscom- plex van het Koninklijke instituut tot onderwijs van blinden aan de rijksweg te Bussum (gemeente Huizen) is gis teren een sportterrein voor blinden in gebruik genomen. Het terrein, dat ge legen is in een zeven meter diepe val lei, speciaal voor dit doel uitgegraven, kan op het gebied van sportonderricht aan blinden uniek voor Europa wor den genoemd. Het is voorzien van akoestische wal len, die tevens als windvangers fun geren. Voorts zijn de sintelbanen in de bochten verhard, zodat de blinde atle ten kunnen voelen wanneer ze van richting moeten veranderen. Het gehe le terrein is zodanig aangelegd, dat de blinden terstond de overgang van het grote binnenveld voor balspelen naar de sprintbaan en springbakken voelen Er is tevens ruimte gereserveerd voor het kogelstoten. De sprintbaan heeft een lengte van 120 meter, waarvan twintig meter is bestemd voor het lopen. Voor de opening was belangstelling uit Zweden, Duitsland en België. Blin deninstituten uit deze landen hadden groepen leerlingen gezonden die giste ren aan de sportwedstrijden deelna men. ASSEN, 27 juni. Bij de training voor de TT van Asser), die zaterdag wordt gehouden, heeft de Japanner Indhino op Suzuki in de 50 cc-klasse de snelste tijd gemaakt, die ooit op het Asser circuit is genoteerd: gemid deld 117.375 km. per uur. Ais de snelle mannendankzij hun machines?) dien den zich verder aan de Duitser Deg- ner (125 cc), de Italiaan Provini (250 cc), de Zwitser Taveri (300 cc) en de Australiër Aheam (500 cc). De promotiewedstrijd RPC-ESV, die oorspronkelijk zaterdag zou plaatsvin den, is woensdagavond gespeeld. RPC won met 2-1 en promoveert daardoor naar de derde klasse van het district Zuid 1. In.de interland basketbalwedstrijd Belgie-Nederland militair, die woens dag in Brussel werd gehouden, zege vierden de Belgische „jassen" met 78—70. (Van onze sportcorrespondenten) HAARLEM/DEN BOSCH Voor één plaats in de eerste divisie van het be taalde voetbal wordt nog hard gevoch ten door de clubs, die in de bovenste regionen van de tweede divisies zijn geëindigd. Het zijn Haarlem, BVV, AGO VV en HVC. De eerste twee wedstrijder leverden successen op voor Haarlem en BVV, die respectievelijk van AGOVV (30) en HVC (20) wonnen. DEN BOSCH, Bijna twaalfdui zend supporters hebben B.V.V, na afloop van het duel tegen H.V.C. een ovatie gebracht. Dit gold vooral de jeugdspeler Harmse, die vier mihu- voor het einde aan alle onzekerheid een einde had gemaakt, en invaller- doelman Van de Burgt. Deze vete raan, die de moeilijke taak had de uitstekende doelman Van de Heijden te vervangen, heeft zich uitstekend en .bijzonder dapper geweerd. In de tiende minuut juchten al vele duizenden, toen Heijmans de bal langs de tevergeefs uitlopende doelman Heijt- man schoof, maar de bal raakte de pari. H.V.C. werd er door wakker ge schud en vooral de linkervleugel Maas en Marcus betekende een voortdurend gevaar. Toch wist de thuisclub het ini tiatief te behouden en in de 25ste mi nuut op winst te komen, toen Harmse op rechts de bal vrijmaakte en voor de voeten van Lugters schoof, die Gösgens ir, staat stelde de score te openen. Na de rust waren de Amersfoorters een kwartier duidelijk de meerderen, maar zij kregen door goed ingrijpen van de hechte defensie van B.V.V. wei nig kans om gevaarlijk te worden. B.V.V. bleef door technisch beter spel en vooral door het hogere tempo ster ker en dat kwam vier minuten voor het einde tot uitdrukking, toen Harmse na goed werk van Gösgens doelman Heijt- man opnieuw deed capituleren HAARLEM, Na een futloze eerste helft, waarin beide ploegen een stuk be- OSLO, 27 juni Terwijl de regen met bakken uit de hemel viel, waar door de sintelbaan onder water kwam te staan, heeft de Nederlandse atletiek- ploeg op de eerste dag van de landen- wedstrijd tegen Noorwegen verrassend goed gewerkt. Zij behaalde vijf overwin ningen en boekte daardoor een voorlo pig resultaat, dat beter is dan men mocht verwachten: 58-48 in het voor deel van de Noren. Henk Evers zorgde voor een knappe prestatie door het hinkstapspringen te winnen met een afstand van 15.47, waar mee hij slechts enkele centimeters on der zijn Nederlands record bleef. Voorts zag men een sublieme race van Jan van Uden en Cees Koppelaar op de 800 meter, welke door Van Uden werd gewonnen in 1.54, successen van onze sprinters Hans Smit en Frans Luitjes op de 100 meter (10.8 en 10.9) terwijl de Nederlandse estafetteploeg ongenaak baar was. De sprinters wonnen met een straatlengte verschil, geheel in te genstelling met het beeld op de 400 meter. Hier werd door Fred van Her pen nu weer bevrijd van examen- zorgen en Jaap Noordenbos, die voor de eerste maal in een landwedstrijd De Engelse jeugdkampioen slaagde erin de rappe Rafael Osuna drie sets lang in bedwang te houden, alvorens de weerstand knapte als een snaar, die te lang onder grote spanning was gehou den. Het was in vlagen formidabel sterk tennis, dat Matthews liet zien met een schitterende service, die nog extra kracht had door de harde tweede bal, met een muurvaste, uitermate sterk geslagen volley uit fore- en backhand, een nimmer falende smash en met een wapen voor noodgevallen, dat tegen de kleine Amerikaan nog ad eens succes had: een van effect spinnende en scherp duikende lob. Osuna, door sommigen, onder ande re door de oud-kampioen Jaroslav Drobny getipt als de Wimbledon-win- naar, kwam in de grootste moeilijk heden. Matthews kwam na 5-4 in de eerste set op setpoint, verloor met 7-5, maar won de tweede met 6-4 en kwam in de derde op 6-5 30-30. Het werd 6-6 en toen maakte de scheidsrechter een fout in het nadeel van de jonge Brit, die twee dubbele fouten tot gevolg had en Osuna alle mentale troeven in handen gaf. De Mexicaan won de set met 8-6 en liep vervolgens zonder moeite over de jon ge Stanley heen: 6-2. De donkere Rafael plaatste zich daar mee in de derde ronde tegen de Span jaard Santana, die in de avonduren van de Braziliaan Mandarino won. Emerson had met de boomlange Sirola meer moeite dan werd verwacht, al ging het na de taaie 8-6, 7-5 heel snel; 6-2. De slordige, gejaagde, maar o zo specta culaire Chuck Mckinley kwam tegen de sterke Australiër Lane in hetzelfde parket, maar redde zich eveneens via twee longsets: 7-5, 6-4, 8-6. Lundquist (als zevende geplaatst) moest tegen de Fransman Jauffret een set afstaan (8-6, 6-4, 3-6, 6-3). Maar hoe moeilijk het voor deze „see ded players" op de derde Wimbledon- dag ook was, zjj wonnen. En dat geluk was voor twee andere geplaatsten niet weggelegd. De Australiër Ken Fletcher nummer drie in de plaatsing en de Fransman Pierre Darman (zesde) kregen beiden klop van leerlingen uit de Australische school, resp. Stole en Howe. Na het drama Sangster van de eerste dag zijn dus nog maar vijf ge plaatste spelers overgebleven. De Nederlanders Piet van Eysden en Willem Maris speelden tegen het jonge Franse duo Bêust-Contet, niet hun slechtste tennis, maar als combinatie klopte het bij hen niet. En na de vele hoopvolle momenten in de vierde set kwamen de zwakke punten uit de eer ste weer te voorschijn, waardoor een be slissende vijfde'set niet meer nodig was. De cijfers waren: 6-2, 6-4, 1-6, 8-6. Dames enkelspel: Darlene Hard (V.S.) mej. Fulton (G.B.) 6-0, 6-0, Darlene Hard (V.S.)Carolyn Yates-Bell (G.B.) 6-2 6-1, Carol Hanks (V.S.)Shirley Brasher (G.B.) 6-4, 6-2, Mevr. Sladek (Can.)—Janet Knight (G.B.) 3-6, 6-3, 6-3, Renate Ostermann (Did)Janine Wagstaff (G.B.) 6-3, 6-4, Ann Jones (G.B.)Virginia Wade (G.B.) 6-3, 9-7, Christine Truman (G.B.)Suzy Kormoc- zi (Hong.) 6-1, 6-3, Mary Hunt (Za)— Rita Bentley (G.B.) 6-2, 6-3, Judy Te- gart (Austr.)Anna Dmitrieva (Rusl.) 6-1, 6-4, Jan Lehane (Austr)mej. Bar- cley (G.B.) 6-3, 6-2. Heren enkelspel: McKinley (V.S.) Lane (Austr.) 7-5, 6-4, 8-6, Osuna (Mex) Matthews (G.B.) 7-5, 4-6, 8-6, 6-2, Le- jus (Rusl)—Gulyas (Hong) 6-3, 12-10, 6-2, Lundquist (Zweden)Jauffret (Fr) 8-6, 6-4, 3-6, 6-3, Stolle (Austr.)—Flet cher (Austr.) 7-5, 9-7, 13-15, 6-0, Taylor (G.B.)—Lall (India) 6-3, 6-4, 6-4, Emer son (Austr.)Sirola (It) 8-6, 7-5, 6-2, Krishnan (India)Ralston (V.S.) 6-3, 6-3, 3-6, 12-10, Howe (Austr)Darmon (Fr) 3-6, 1-6, 6-3, 6-4, 6-3, Pietrangeli (It)—Hann (GB) 5-7, 7-5, 6-2, 6-4, He witt (Austr)—Phillips (Z.A.) 6-1, 6-3, 6- 2, Bungert (Did)Drossart (Belg) 10-8, 6-8, 6-3, 6-3, -Santana (Sp.)Mandarino (Braz.) 6-3, 6-3, 6-3, Palafox (Mex— Hoogs (V.S.) 6-2, 6-2, 8-10, 1-6, 6-2. op dit nummer uitkwam, een keiharde strijd-om-centimeters gevoerd met de sterke Noor Carl Frederik Bunaes. Van start tot finish is op deze af stand strijd geleverd tussen deze drie en slechts 80 meter vóór de finish kon de Noor iets uitlopen. Van Herpen en Noordenbos lieten tenslotte beiden een tijd van 48.6 afdrukken en dat wa ren prestaties, die in dit seizoen door de Nederlanders nog niet werden ge leverd. De 5000 meter was een uitermate span nende race, waarin Cees Clement en Joep Delnoye de hoofdrollen speelden. Clement door de wijze, waarop hij het veld leidde met tussentijden van 2.47 op de 1000 meter, 5.40 op de 2000 meter en 8.89 op de 3.000 meter en Joep Del noye, omdat hij, vooral in de eindfase, de sterk aanvallende Odd Fuglem 250 meter naast hem hield in een lange sprint en slechts op de laatste meters verloor. Cees Clement had, met een be tere indeling van zijn krachten, deze twee zeker kunnen bedreigen. Naast de 800 meter, die door een herboren Jan van Uden na een onge meen spannende strijd werd gewonnen en waarin Cees Koppelaar bijzonder sterk liep, dienen de prestaties van Piet van der Kruk, met 15.50 tweede bij het kogelstoten vóór de sterke Noor Stein Haugen en de hoogtesprong van Harry van Kleef met 1.80 achter de twee meter springers Arve Van en Anders Kamsvag te worden genoemd. neden heelt hun normale vorm speelden. Haarlem nog een grote overwin ning behaald. De zege met 3-0 danken de Roodbroeken aan een betere tech niek en een goede conditie, alsmede grotere schotvaardigheid van de voor hoede. De Apeldoomse vuurlinie stelde hope loos teleur en hoewel de bezoekers aar dig begonnen en door midvoor De Vries en linksbuiten Brouwer de Haarlemse doelman Van 't Kruijs op de proef stelden, zakte het spel daarna tot een zodanig laag niveau, dat Haarlems de fensie waarlijk geen moeite had de score aan haar kant op nul te houden. Nadat de thuisclub in de twaalfde mi nuut door Angenent de leiding had ge nomen, miste Temming even later de kans op de gelijkmaker.Toen AGO VV in een laatste wanhopige poging om de gelijkmaker te forceren 'naar voren trok. sloeg Haarlem zijn slag. Tie., minuten voor het einde lanceerde Bosdijk Jaski en deze laatste schoot onhuodbaar in. Vier minuten later was het opnieuw Bosdijk die de bal goed voor de Apeldoomse doeimond plaat ste waarna Vreeken inknalde. MARSEILLE, 27 juni De Coupe des Alpes, waarvan Marseille start en finish was, is bijzonder zwaar geweest. Van de 82 deelnemers bereikten er slechts 24 de finish. Drie Nederlandse equipes kwamen in deze klassieke rit uit, t.w. Albert Ilcken-Rob Gorris, Rob Slote- maker-Frits Honhof en Luc van den Bergh-Jan Smulders. Slechts de combi natie Slotemaker-Honhof haalde de fi nish. In het algemeen klassement bezet ten zij de achttiende plaats. De oud-Feijenoorder Cees van Dijke is voor het komende seizoen geënga geerd als trainer-manager van HDVS. Hij volgt Bob Janse op, die naar Xer xes is overgegaan. (Advertentie) \i t j meer beltchtings-speelruim- dfc alle kleuren natuurgetrouw: helder, stralend rood - krach- tig blauw - ruk genuanceerd X groen «afe, milde tussentinten - natuur- AA TT lijke huidskleur - ook bij flits A foto-s A, Agfacolor voor scherpe beel- AA TT den in zonnige kleuren. 4150/349 D 10a Een prachtige wissel van Smit (rechts) en Bos op de 4x100 meter estafette tij dens de interland tegen Noorwegen. Onze landgenoten waren ongenaakbaar. -WW Advertentie) De meest krachtige handige steelstof- zuiger uit de grootste fabriek voor electrische huishoudelijke toestellen in VAMPYRETTE ALU de LUXE f135.- Polirette f 145.- Tapijtklopper f123.- Populair over de hele wereld; de vlot han teerbare steelstofzui- ger. AEG Vampyrette de Luxe. Hangt in een klein hoekje altijd voor •onmiddellijk gebruik gereed. Heel krachtig, heel handig. Papieren stofzakken. Geen rom mel. Practische hulp stukken. En uit te breiden met vloer- wrijver of met de spe ciale tapijtklopper Zuigen, kloppen en borstelen of wrijven met 2' krachtige mo toren. Uniek. AEG. AMSTERDAM metdeproducten AEG, Telefunken en Osram U Wereldvermaard sinds mensenheugenis fri (Van onze honkbalmedewerker) AMSTERDAM, 27 juni De links handige Amerikaanse werper Len Turn ker van de Wiesbaden Flyers is ver antwoordelijk voor de eerste nederlaag (2-5) van het voorlopig Nederlands ne» gen tal in dit seizoen. Op het honkbal- veld van OWO wist Tucker rijf in nings lang de Nederlandse aanval met zijn effectvolle curveworpen in toom t« houden en zelfs hitters als de Sparta nen Richardson en Arrindel werden een prooi voor zijn grillige worpen. Als figuranten stonden die Nederland se aanvallers in het slagperk. Neder land telt slechts weinig linkshandige werpers en in de hoofdklasse is er niet een. Uiteraard komen onze topspelers voornamelijk uit die hoofdklasse en het was daarom begrijpelijk, dat de Nedei> landse slagploeg „zijn draai" niet kon vinden. In de zesde inning werd Tucker ech ter vervangen en toen bleek, dat da voorlopigen toch nog in de naderende schemering tot honkslagen konden ko men. Richardson plaatste met een in field-hit de eerste honkslag en onmid dellijk daarna sloeg Simon Arrindell een homerun, waarmee hij zijn prestatie van zondag j.l. op dit veld in de strijd tegen OWO herhaalde. Het waren de enige Nederlandse punten. Nederlandse werpresultaten: Beid- schat 3 inn 4-0-2, Terneuzen 3 inn 4- 1-2, Peters 2 inn 4-2-2. Vanavond spe len biede ploegen in het Haarlemse honkbalstadion een lichtwedstrijd. DEN HAAG, 27 juni De uitslagen van de op woensdag gehouden drave rijen te Duindigt (avondmeeting) luiden: Prijs van Friesland, 2000 m. met auto start: 1. Benny Parisien (J. van Dooye- weerd) 2.58, 1.29 2. Bergen's Glorie, 3. Black Lady. Tot.: Winn. 2.50, pi. 1.30, 1.40, 1.40, gek. 51 cov. 3.50. Prijs van Zuid-Holland, 2000 m.auto- start: 1. X Hanover (J. Wagenaar sr.) 2.47.3, 1.23.7, 2. Zilvervos, 3. Ysloper. Tot.: Winn. 14, pi. 2.50. 1.50, 1.50, gék. 13.10. cov. 4.60, trio 104.60. Prijs van Groningen. 2040 m.: 1. Bold Mac (W. Leeuwenkamp) 3.02.6. 1.31.3, 2. Zeggers Hollandia, 3. Antoinette van Rehoboth. Tot. winn. 2, pi. 1.40, 3.60, 2.40, gek. 8.60. cov. 10.40. Prjjs van Overijssel. 2000 m.: met autostart: 1. Acrobaat (J. van Dooye- weerd) 2.54.9, 1.27.5 2. Apollo H, 3. Abdullah Hanover. Tot. winn. 2.10. pl. 1.30. 1.50. 1.70, gek. 3.60, cov. 3.50. Prjjs van Limburg. 2100 m.: 1. Attila (B. Borsboom) 2.59.9. 1.25.7, 2. Y Saint Parisien, 3. X Anno Hanover. Tot. wfcy 2.60, pl. 1.50, 2.50, 2.20, gek. 7.20. cwfc 6.70. Prijs van Noord Holland. 2100 m.: L Urdy Mars (J. Wagenaar jr.) 2.58.A 1.25.-, 2. Ylite Rose, 3. Yewel Boy, Tot.: winn. 1.80, pl. 1.30, 2.10, gek, 5.30, cov. 4.80. Ie Veefonds prijs. 1350 m.: 1. Pa ta lon (A. Kammerzelt) 1.24.9, 2. Flying Peters S., 3. Nina. Tot. winn. 2.70, pL 1.20, 1.40, 1.30. gek. 14.10. cm'. 4.20. Prijs van Drente. 1800 m.: 1. Crusa der (D. J. Rowan) 1.59.5, 2. Fair War ning, 3. Cambronne. Tot. winn. 9.20, pl 3.30, 3.70, 3.10, gek. 36.40, cov. 9.90, trio 1.085.40. De totale omzet bedroeg 114.155,50 gul den. Indië Een staking van bemanningen van havensleepboten heeft het scheeps verkeer in de haven van Bombay stil gelegd. De stakers eisen herziening van de salarissen. (Rtr) Berlijn Twee Oostduitse grens- grenswachten zijn gistermorgen vroeg van Oost- naar West-Berlijn gevlucht. Dit brengt het aantal gevluchten sinds de instelling van de „verboden zone'' op negen. (Rtr)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 15