„Ondanks recente crisis vooruitgang in E.E.G." Dr. Mansholt kritiseert rede van Luxemburger Schaus LEXINGTON Eerste kraaneiland te water in IJmuiden Lepelaaren Kraanvogel m Aardbeien zeer verschillend Voorlopig buitenlandse tv-programma's op 2e net J. W. Rengelink: „Dwaas plan en bewijs culturele armoede Parachutisten konden weer niet springen wereldmerk 11 „CLOSE-UP"- AFFAIRE Verslag Europese ministerraad Semi-arts uit voorarrest ontslagen VIER JAAR cel voor weduwe Eén grote winnaar in de sporttoto Inval in speelhol te Rotterdam Politie strenger tegen razende bromfietsers Rott. Tramweg Mij verhoogt tarieven Botter gezonken opvarenden gered m» BEST RTM voor 80 in handen van N.S. Vermiste huzaar is terecht Nieuwe wet voor beslaglegging DE Militairen oefenen samen met B.B. Baron Bentinck wordt ambassadeur in Parijs Marihuana-bezit Wegens verwaarlozing van haar knecht Hazardspelers in arrest BLIKSEM DOODT LANDBOUWER 1 Prijzen naar kwaliteit Expogé stelt geen prijs op smartegeld van Nederland Nederlandse studenten in Berlijn aangehouden P.T.T. weet niets van proeven KNBTB tot SER: Arbeidson geschikt heids verzekering zelfstandigen nodig Amerikaanse senatoren vragen optreden tegen EEG-landbouwpolitiek Jubileum Luchtmacht Vrijwillig aangemeld in Rotterdam DONDERDAG 27 JUNI 1963 PAGINA 17 ècrAJ, Bfck Cl GA R ETTES AMERICA'S BEST TOBACCOS j M FROM AMERICA'S fg|gig||§| ff i door Francis Durbridgo VLAANDEREN STRAATSBURG, 26 juni Ondanks de crisis van het afgelopen half jaar heeft de Europese gemeenschap op merkelijke vooruitgang kunnen boeken, zowel intern op het gebied van de landbouw, als extern bij de GATT- onderhandelingen in Genève. Dit heeft de Luxemburgse minister van Buiten landse Zaken Eugène Schaus gisteren Verklaard in het Europese Parlement b\j de indiening van het verslag over de werkzaamheden van de Europese ministerraad sedert januari. Nu de onderhandelingen met Enge land niet onmiddellijk schijnen te kun nen worden hervat, is het streven er in de eerste plaats op gericht, dat de Europese landen in de nabije toekomst geen al te uiteenlopende politiek vol gen zo verklaarde Schaus. Bij de GATT-onderhandelingen in Genève heeft de Europese ministerraad in een positieve geest gestreefd naar een werkelijke vrijmaking van het handels verkeer ondanks bezorgdheid over een ongunstige ontwikkeling van de han delsbalans der gemeenschap. Deze ver toonde in 1962 namelijk een tekort van anderhalf miljard dollar, omdat de invoer van de zes landen voortdurend stijgt, terwijl de uitvoer een neiging tot stilstand geeft te zien. De onder handelingen in Genève zijn volgens minister Schaus zeer moeilijk ge weest, maar dank zij wederzijdse con cessies heeft men tijdens het eerste deel van de besprekingen toch al aan- zienl'jke resultaten bereikt. Het optimistische verslag van Schaus Werd bij het korte debat dat op zijn rede volgde, hartelijk toegejuicht, doch ook gekritiseerd. Dr. S. L. Mansholt, de Nederlandse vice-voorzitter van de E.E.G.-commissie verklaarde, dat een groot aantal uitermate belangrijke po litieke beslissingen „door de vele moei lijkheden opgeschort moesten worden". Hjj sprak de hoop uit, dat de ministers in het komende half jaar die besluiten zullen kunnen nemen, die terwille van de interne versterking en de verbete ring van de buitenlandse betrekkingen hard nodi;; zijn. Veel kritiek kreeg de ministerraad van de woordvoerder der liberale frac tie, de Franse oud-premier Pleven. Hij had een duidelijker verklaring ver wacht voor de ontstane crisissituatie. „Inderdaad zijn er op het gebied van de externe betrekkingen resultaten be reikt", zo gaf hij toe „maar de keer zijde van de medaille is, dat de in het vorig verslag door de ministerraad in het vooruitzicht gestelde beslissin gen betreffende het landbouwbeleid achterwege gebleven zijn. Aan de har monisatie van het ver roers- en energie beleid IS zelfs helemaal niets gedaan." Pleven vroeg zich af, wat de stand punten van de afzonderlijke regeringen t.a v. de verdere ontwikkeling van de ministerraad zijn geweest, want „er moest wel een diepgaand gebrek aan overeenstemming zijn". In het debat, dat zich voornamelijk toespitste op de onderlinge verhou- DORDRECHT, 27 juni. Ruim dui- zen militairen voor het grootste deel op herhaling hebben gisteren alhier deelgenomen aan een grote oefe ning in samenwerking met de organi satie bescherming bevolking, A-kring Dordrecht. Deze oefening was georga niseerd om het reddingswerk bij bom bardementen en andere calamiteiten met de B.B. samen te demonstreren. Tijdens de oefening moest het burger lijk verkeer enkele malen worden stil gelegd. DEN HAAG, 26 juni Binnenkort is de benoeming te verwachten van mi. A. W. C. baron Bentinck van Schoon- heten, momenteel hare majesteit» bui tengewoon en gevolmachtigd ambas sadeur te Londen, tot ambassadeur in Parijs. Baron Bentinck zal in zijn nieuwe post de opvolger zijn van mr. J. W. Beyen. Baron Bentinck is in 1908 geboren en hij trad in 1937 in dienst van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Van 1951 tot 1956 was hij gezant te Bern en van 1956 tot 1958 plaatsvervangend secretaris-generaal van de NAVO. Hij werd in 1958 ambassadeur te Londen. ding der gemeenschapsorganen, kwam ook de positie der permanen te vertegenwoordigers der zes lan den in Brussel naar voren. De socia listische woordvoerder Metzger meende, dat de permanente ver tegenwoordigers verantwoordelijk heden op zich nemen, waartoe zij geenszins bevoegd zijn. Pleven vroeg zich zelfs af of de mislukking op het gebied van het vervoer tot op heden niet ten dele aan de permanente ver tegenwoordigers moet worden toege schreven, omdat deze volgens hem dikwijls worden geremd door departe mentale bezwaren. De Italiaan Battista, verklaarde na mens de christendemocratische frac tie, dat de positieve kanten van het werk van de Europese ministerraad er geei bewijs voor vormen, dat de ge meenschap hecht en vooruitstrevend is en evenmin, dat zij in staat is, haar verantwoordelijkheid op zich te nemen voo hei oog van de wereld. Battista en ook andere pleitten voorts voor uit breiding van de parlementaire be voegdheden en een fusie van de uit voerende organen van de gemeen schap. Schaus zei in zijn antwoord, dat deze kwesties op de volgende zitting van de ministerraad op 10 en 11 juli aan de orde zullen komen bij de be spreking van het algemene actie program. Ze staan echter niet boven aan op de agenda. Die plaats wordt ingenomen door het probleem van de contacten met Engeland. AMSTERDAM, 26 juni. (ANP) De Amsterdamse semi-arts Bart H. is van daag uit zijn voorlopige hechtenis ont slagen. Dit heeft het Gerechtshof beslist na de behandeling van het appèl dat mr. H. A. Kater namens zijn cliënt had aan getekend tegen de beslissing van 11 juni van de raadkamer der rechtbank tot verlenging van zijn voorarest met der tig dagen. De semi-arts werd in de namiddag van 4 juni in zijn woning aan de Lange Leidsedwarsstraat gearresteerd, toen re chercheurs van de afdelingverdovende middelen daar een half ons marihuana hadden gevonden. (Van onze correspondent) DEN BOSCH, 26 juni Het gerechts hof alhier heeft vanmorgen de 53-jarige weduwe te Tull-Schinnen schuldig be vonden aan het haar ten laste gelegde misdrijf: verwaarlozing van haar 68- jarige knecht Theike Otten zodat de dood er op volgde, en haar veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek van het voorarrest. De ad vocaat-generaal had een straf van zes jaar geëist. Het Hof acht bewezen, dat de wedu we haar knecht in hulpeloze toestand had gebracht en gelaten, terwijl zij krachtens wettelijke overeenkomst verplicht was geweest in zijn onder houd, verpleging of verzorging te voor zien. Theike Otten stierf op 21 septem ber 1961. Een week later werd de vrouw in hechtenis genomen. DEN HAAG, 27 juni Van de 337.255 deelnemers aan de sporttoto van de afgelopen week, heeft er één zich ge meld voor de eerste prijs, die 77.239,20 gulden bedroeg. De eerste prijswinnaar ontvangt een bruto bedrag van 58.823,53 gld. Het restant van de eerste prijs (18.415,67 gulden) werd gevoegd bij de tweede prijs, die daardoor op 69.908,47 gulden kwam. Dit laatste bedrag wordt gedeeld door zeventien gelukkigen, die twaalf uitslagen juist invulden. Zij ont vangen elk een bruto-bedrag van 4.112,20 gulden. Op de foto de ponton voor het eerste kraaneiland voor de havenwerken te IJmuiden. ROTTERDAM, 27 juni. Zestien personen zijn hier aangehouden We gens het bedrijven van hazardspel. Dertien van hen zijn inmiddels in vrij heid gesteld. In arrest bleven een 54- jarige mevrouw, bewoonster van het pand aan de Claes de Vrieselaan, een 30-jarige controleur en bankhouder en nog een 30-jarige mevrouw. De inval in het speelhol werd ver richt door drie inspecteurs en tien re chercheurs. Zij troffen in het souter rain een bedrag aan van tienduizend gulden, vele flessen drank en een speeltafel met spelattributen. Dat alles werd in beslag genomen. ROTTERDAM, 27 juni De politie gaat strenger optreden tegen het over- treden van de maximumsnelheid (86 km) door bromfietsers. In enkele stads delen heeft de verkeerspolitie al een scherpe controle uitgeoefend met be hulp van gatsometers. Daarbij werden soms snelheden gemeten van 60 kilome ter per uur. Ook de Groningse politie zal stren ger gaan optreden tegen de meren deels jonge bromfietsers, die de binnen stad onveilig maken. Het afgelopen weekend heeft de marechaussee 122 jonge Duitse bromfietsberijders in Nieu we Schans teruggestuurd. ROTTERDAM, 27 juni. De Rot- terdamsche Tramweg Maatschappij het streekvervoerbedrijf, dat de ver bindingen onderhoudt tussen Rotterdam en de Zuidhollandse eilanden zal haar tarieven medio juli met gemid deld acht 4 tien procent verhogen, zo heeft de president-commissaris drs. D. J. Wansink gisteren bekend gemaakt in de jaarvergadering in Rotterdam. De verhoging is niet van toepassing op de veerdiensten. Er zullen specia le vijfdaagse weekabonnementen wor den ingevoerd. Drs. Wansink verwacht dat het bedrijf uit deze tariefsverho ging jaarlijks 200.000 gulden extra aan inkomsten zal verkrijgen. DEN HAAG, 26 juni Driekwart mijl ten noordwesten van Staveren is gisteravond een botter gezonken. De sleepbootkapitein A. J. de Groot uit Sta veren nam de vier opvarenden, die tot hun middel in het water stonden, aan boord. Het waren allen studenten van de Technische Hogeschool in Delft, n.l. A. J. Zij'lstra, A. M. J. Bezujean, H. J. M. Bezujean en A. E. M. Frenskens. De vier jongelui, die gistermorgen met de botter een tochtje over het IJs- selmeer maakten, waren dicht onder de Friese kust door een stormbui overval len, waarbjj de boot lek sloeg. ASSEN, 26 juni De ongeveer 40- jarige landbouwer M. Brink uit Hoog halen is vanmorgen door de bliksem op slag gedood. De heer Brink was in de wei koeien aan het melken, toen hij door de bliksem werd getroffen. i Advertentie) l 'ii'tfWfflrflWfcirl TOBACCOS ROTTERDAM, 27 juniDe Rotter- imsche Tramweg Mij is na de trans actie tussen de N.S. en de gemeente Rotterdam nu voor 80 procent eigendom van de Nederlandsche Spoorwegen; de gemeente Rotterdam participeert voor bijna 20 procent. In verband daarmee heeft de Rotterdamse wethouder voor openbare nutsbedrijven, de heer H. W. Jettinghoff, het voorzitterschap van de raad van commissarissen gistermiddag vóór de jaarvergadering overgedragen aan drs. Wansink. Bovendien werd het college uitgebreid met een vertegen woordiger van de N.S., mr. J. P. A. van Ballegoyen de Jong (chef exploita tiedistrict Rotterdam der N.S.), waar door Rotterdam en de Spoorwegen nu elk vier zetels bezetten; de negende plaats in het college is een „kwaliteits zetel" voor een commissaris namens de obligatiehouders. Drs. Wansink maakte bekend, dat de investeringen dit jaar iets lager zullen zijn dan die over 1962. Het personeel is nu verzekerd op een niveau, dat ge bruikelijk is bij streekvervoerbedrijven. Vorig jaar heeft geen rentebetaling en inkoop van de zgn. restantbewijzen plaats gehad, hetgeen kritiek tot gevolg had van de enige aandeelhouder buiten de N.S. en de gemeente Rotterdam. Drs. Wansink verklaarde, dat de liqui diteit geen inkoop en rentebetaling had toegelaten. Hij zei zeer nadrukkelijk, dat het bestuur zich zijn verantwoordelijk heid tegenover de crediteuren bewust is. De kwestie van de restantbewijzen zal elk jaar worden afgewogen tegen de andere belangen van het bedrijf. IJMUIDEN, 27 juni De grote werk zaamheden aan de pieren van IJmuiden ter vergroting van de havenmond zul len over enkele maanden een geheel ander aanzien krijgen. Dan zullen daar, elk op acht poten, de twee grote kraan eilanden staan, die de werf Gusto in Schiedam in aanbouw heeft voor de rijkswaterstaat. De ponton voor het eerste kraaneiland, de „Lepelaar", die Gusto iaat bouwen bij de scheepswerf en machinefabriek De Merwede te Hardinxveld, is daar dinsdag ondanks het slechte weer te water gelaten. De S*8f kranen en verdere installaties voor dit „eiland" bouwt Gusto zelf, evenals het gehele tweede kraaneiland, de „Kraan vogel". De pontons zijn 70 meter lang, 27,50 meter breed en 4,25 meter hoog. Er wordt 1200 ton staal in verwerkt. De ponton van de „Lepelaar" zal nu verder bij de werf Gusto in Schiedam worden afgebouwd. Er bevinden zich tal van compartimenten in voor machi nekamers en verblijven ten behoeve van de bemanning. Op elk van de vier hoeken bevinden zich twee gaten, waar door straks de poten van het eiland zullen steken. Langs deze poten, die 57 meter lang zijn, zal het „eiland" zichzelf omhoog kunnen trekken tot bo ven de waterspiegel, zodat het kraan eiland dan met acht poten op de zee bodem zal staan en vrij zal zijn van de golfslag. Moet het eiland verplaatst worden, dan laat het zich langs die poten weer op het water zakken, trekt de poten nog een eindje verder in om ze, na verslepen, weer ergens anders neer te zetten. De ponton zal zich met een snelheid van 12 meter per uur langs de poten omhoog of omlaag kun nen bewegen. Op de ponton zal een verrijdbare kraan worden gemonteerd met een hefvermogen van 25 ton. Deze kraan krijgt een vlucht van 56 meter. Met y deze kranen op elk eiland één moeten de gestorte stenen voor het nieuwe pieriichaam worden geprofi leerd en moet ook het bitumarinbeton worden aangebracht, dat met speciaal daarvoor geconstrueerde wagens in grote bakken over het bestaande ge deelte van de pier wordt aangevoerd. Het bitumarinbeton, dat het nieuwe pieriichaam tot een hecht geheel moet maken, is een speciaal voor dit doel ontwikkelde steenasfalt, waarin stenen van 4 tot 60 kg. zijn verwerkt. Het zal worden gefabriceerd door drie grote installaties, ieder met een capaciteit van 100 ton per uur. De eerste installa tie is reeds in gebruik. BEVERWIJK, 27 juni Men zou kun nen zeggen dat de aardbeienaanvoer woensdag met de volle honderd procent was toegenomen, want er waren nu 2000 manden, precies dus eens zoveel als daags tevoren. Ondanks het koele weer kon men de aardbeien weer goed verkopen, al lagen de prijzen nogal eens heel ver uit el kaar. Maar hier speelt de kwaliteit een zeer grote rol. Er zijn aardbeien waar weinig kleur op ligt, die nu al na het prille begin een verval vertonen. Maar er komen ook gelukkig nog aard beien uit goede hoeken vandaan. Waar de prijs dan ook naar is. Zo gaf men voor de „eenen" tot ƒ5,- per mand, maar ook een goede slof tweede kwaliteit kon men nog goed verkopen. Hier lagen de prijzen tot in de vier gulden per slof. De aanvoer van doosjes heeft weinig te betekenen. Men betaalde tussen de 20 en 60 cent per stuk. LEIDEN, 26 juni In zijn openings rede op het congres van de Nederland se vereniging van ex-politieke gevan genen uit de bezettingstijd heeft mr. G. Oh. Aalders vanmiddag aandacht geschonken aan het Duits-Nederlands Verdrag en aan het standpunt van de vereniging, als rechtstreekse betrokke ne, ten opzichte van de schade-uitke ring. Mr. Aalders weerlegde de opvat ting als zou dit bedrag van 125.000.000 DM te weinig zijn om het toegebrach te leed te vergoeden. „De verplichting tot vergoeding van de geleden schade zien wij niet primair als een morele doch hoofdzakelijk als een juridische verplichting, voortspruitend uit internationale rechtsgelden", aldus de heer Aalders. Naar zijn overtuiging is hierin geen plaats voor een uitke ring van smartegeld door de Nederland se regering, die zo werd gezegd zich niet heeft misdragen en van wie wij dus bepaaldelijk uit dezen hoofde geen cent willen ontvangen. „Wij willen geen geldelijke beloning als honorering van ons verzet." De tweede consequentie is, naar het oordeel van mr. Aalders, dat de hui- duige Duitse regering, door haar be reidverklaring tot vergoeding, volmon dig schuld erkent, die niet afhankelijk is van de grootte van het aangebo den bedrag. „Ik meen dan ook dat men in dit opzicht de Duitse regering wel enigszins onrecht heeft gedaan", aldus mr. Aalders. Hij sprak zijn grote erkentelijkheid uit jegens de Neder landse onderhandelaars, die zich volle dig hebben gegeven voor de behartiging van de belangen. BERLIJN, 26 juni (Rtr.) De West- Berlijnse politie heeft gisteravond vijf Nederlandse studenten en nog zes per sonen aangehouden, die bezig waren met het uitdelen van communistische vlugschriften. Hierin stond: ..Mijnheer de president (Kennedy), West-Berlijn wenst normale betrekkingein met de (Oost-) Duitse De mocratische Republiek". De aangehoudenen werden vrijgelaten nadat hun namen en adressen waren opgeschreven. (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM, 26 juni De PTT in Den Haag ontkent, dat er proeven zou den zijn genomen met het doorzenden van Belgische en Duitse programma's teneinde in 1964, wanneer het tweede televisienet gereed zou zijn, uitzendin- ?en van deze landen over te nemen. roeven in deze richting zouden volgens de PIT zelfs In het geheel niet geno men behoeven te worden daar een der gelijke gang van zaken technisch reeds jaren tot de mogelijkheden behoort. Men wees daarbij op de Eurovisie-uitzendin gen die via de verschillende straalzen ders tot stand komen alsook op de pro gramma's die bijvoorbeeld in samenwer king met België gelijktijdig in Nederland worden uitgezonden en waarvoor het beeld naar Nederland wordt getranspor teerd. De proefnemingen zouden zijn morgen, om toch TV-programma's te kunnen uitzenden Indien er in 1964 nog geen politieke beslissing is genomen over het beheer van het tweede net. Technisch vormt dit dus geen enkel probleem. Echter wel juridisch omdat het overnemen van buitenlandse pro gramma's wordt beschouwd als een her uitzending en dus valt onder de auteurs wet. Wel zjjn door de PTT proeven ge nomen voor het transport van Belgische en Duitse programma's ten behoeve van het door haar in te richten net voor draadtelevisie in Den Haag. Daarmee zal, zoals bekend, in dit najaar in de Bezuidenhout worden begonnen Men heeft het uitgeprobeerd via de zenders Mierlo, Lopik en Den Haag. De proefne mingen zijn naar wens verlopen. ©e PTT kan bovendien aantonen dat geen proefnemingen met betrekking tot het tweede net zjjn gedaan omdat in dien dit wel het geval zou zijn geweest een groot aantal televisiekijkers dit zou moeten hebben opgemerkt. Immers, via de experimentele zender in Lopik die bestemd is voor het tweede net wordt thans het eerste programma uitgezon den en een ieder die een toestel heeft met daarop kanaal 27 en bovendien woont binnen een straal van vijftig kilo meter rond Lopik zou bij proefnemingen het Duitse of Belgische programma moe ten hebben gezien. De heer J. W. Rengelink, programma- commissaris van de NTS, deelde ons vanmorgen mee zeer verbaasd te zijn DEN HAAG, 27 juni Het bestuur van de katholieke Nederlandse boeren- en tuindersbond is van oordeel, dat de invoering van een wettelijke arbeidson geschiktheidsverzekering voor zelfstan digen in het belang zou zijn van boeren en tuinders. Dit oordeel wordt onder steund door de uitspraken van de aan gesloten gewestelijke organisaties. Desgevraagd hebben de hoofdbestu ren van deze organisaties unaniem ge antwoord dat gestreefd moet worden naar de verwezenlijking van een wette lijke verzekering, die zal voorzien in een bodemuitkering bij langdurige of blij vende invaliditeit. Deze opvatting is in middels neergelegd in een schrijven van de K.N.B.T.B. aan de commissie so ciale verzekeringen van de Sociaal-Eco nomische Raad. De commissie, die het S.E.R.-advies over deze zaak moet voor bereiden, stelt een onderzoek in naar de gedachten, welke in de groeperin gen van de zelfstandigen leven met be trekking tot het vraagstuk van de ar beidsongeschiktheidsverzekering. WASHINGTON, 26 juni (Rtr.) ,Van de zijde van de republikeinse en de de mocratische parti) is gemeenschappe lijk aangedrongen op krachtig Ameri kaans optreden tegen de hoge invoer rechten, die door de EEG-landen gehe ven worden op Amerikaanse landbouw- produkten. Senator Everett Dirksen, leider van de republikeinen in de senaat, en senator Hubert Humphrey, demo cratisch leider, hebben een gemeen schappelijke motie ingediend, waarin wordt verklaard, dat de Amerikanen, die met de EEG onderhandelen verze keringen moeten eisen, dat de Ameri kaanse export toegang tot West-Euro pa zal hebben. Senator Humphrey zei in zijn verkla ring, dat hij „sterk verontrust is over de toenemende aanwijzingen, dat de EEG gaat in de richting van een pro tectionistische handelsbeperkende poli tiek" Senator Dirksen merkte op, dat het naar zijn mening zijn nut zou heb ben als president Kennedy steun van de twee partijen zou krijgen bij de uiterst moeilijke handelsbesprekingen, die de Verenigde Staten wachten. DELFT, 27 juni. Bij K.B. zijn benoemd aan de technische hoge school alhier tot gewoon hoogleraar in de afdeling der scheeps- en vliegtuig- bouwkunde, om onderwijs te geven in de scheepsbouwkunde, ir. J. H. Krie- temeijer en tot buitengewoon hoogle raar in de afdeling der bouwkunde, om onderwijs te geven in de stedebouw- kunde, ir. L. H. J. Angenot. Ir. Krietemeijer is onder-directeur van de n.v. .Haarlemsche Machinefa briek" v.h. Gebroeders Flgee te Haar lem. Ir. Angenot ls adjunct hoofd van de afdeling stadsontwikkeling van de dienst voor publieke werken te Am sterdam. over publikaties in deze richting. De gedachte om het tweede net met Duitse en Belgische programma's te vullen, is bij de NTS zelfs niet opgekomen. De heer Rengelink zei niet te zien op welke wijze buitenlandse programma's zo maar zouden kunnen worden overgenomen daar hiervoor een groot aantal regelin gen dienden te worder getroffen. „Het is onmogelijk zonder afspraken de prestaties van artiesten over te ne men terwijl bijvoorbeeld op Amerikaan se programma's die In België of Duits land worden uitgezonden ook nog vele rechten berusten. Besprekingen in deze richting hebben dan ook niet plaats ge had", aldus de heer Rengelink. De heer Rengelink noemde het een bewijs van geestelijke armoede al> men zou besluiten uitsluitend program ma's van buitenlandse herkomst uit te zenden. ..Alleen om deze twee ar gumenten lijkt het mij al een dwaas plan", aldus de heer Rengelink Als meest voor de hand liggend noem de hij de tijdelijke verzorging van het tweede net door NTS of omroepver enigingen. Dat dit een tijdelijke con cessie is in afwachting van een nadere beslissing is volgens de heer Rengelink volkomen logisch. DEN HAAG, 27 juni Dertig para chutisten van de Eerste Nederlandse Parachutisten Club stonden gistermid dag gereed om boven het vliegveld Ypenburg een demonstratie parachute springen te geven. Voor de derde maal kwamen de parachutisten niet te pa» aan de vliegdemonstraties, die de Ko ninklijke Luchtmacht deze maand ter gelegenheid van haar vijftigjarig be- s-.an op een zevental militaire vlieg velden heeft georganiseerd. De wind snelheid bedroeg dertien meter per se conde. De organisatoren vonden het ook nu niet verantwoord de demonstra tie te laten doorgaan. Overigens is de zogenaamde „open dag" op het vliegveld Ypenburg een groot succes geweest. Duizenden bur gers vooral jeugdige bevolkten het uitgestrekte vliegveld langs de rijksweg tussen Delft en Den Haag. Na dat de burgerij de hele dag gelegen heid had gehad van nabij de gestatio neerde vliegtuigen te bekijken, rond te wandelen in de hangars en zich over het luchtvaartterrein te bewegen, werd in de late namiddag een lucht vaartshow gehouden. Hoogtepunten van de show waren de stunts van de Bel gische instructeur Brustem, die de ui terst snelle Fouga Magister voorvloog en de demonstratie van het beroemde stuntteam „The Wiskey Four". Be halve de straalvliegtuigen waren ook de minder snelle toestellen in het pro gramma opgenomen. De demonstra ties werden onder anderen bijgewoond door de staatssecretaris van Defensie, Calmeijer. ROTTERDAM, 27 juni De 19-jarige dienstplichtige huzaar A. H. W. Kan- ters uit Rotterdam, die sedert maan dag spoorloos was, heeft zich vanmop- gen om half acht vrijwillig gemeld bfl de brigade van de Koninklijke Mare chaussee in zijn woonplaats. Hij lever de de meegenomen uitrustingsstukken en het pistool in. De munitie, die hjj voor het wapen had meegenomen, werd niet op hem aangetroffen. De huzaar zal door de marechaussee worden verhoord. Het ligt in de bedoe ling, dat hij in de loop van de dag naar de brigade van de Koninklijke Mare chaussee in Amersfoort wordt overge bracht om vervolgens ter beschikking te worden gesteld van z\jn comman dant. Huzaar Kanters keerde van weekend verlof niet terug en was met onbekende bestemming maandagmorgen per fiets vertrokken, omdat hfo, naar hij zei, „er genoeg van had". DEN HAAG, 27 juni De regering heeft wetsontwerpen in voorbereiding ter vereenvoudiging van de beslagleg ging onder derden en van de beslag legging op een gerechtelijke verkoop van roerend goed. De voorzitter van het Landbouwschap, de heer A. W. Bie- wenga, heeft dit gisteren in de bestuurs vergadering meegedeeld naar aanleiding van een bij de rondvraag gestelde vraag. Uit zjjn woorden bleek dat de ont werpen nog in een eerste stadium zijn: zij moeten de Raad van State nog pas seren en het staat dus nóg niet vast of ze mettertijd inderdaad zullen worden ingediend. Het Landbouwschap had reeds lang voor de gebeurtenissen in Hollandsche Veld bij de regering aangedrongen op wettelijke maatregelen, die het gemak kelijker zouden maken vorderingen op weigerachtige heffingspliehtingen op een voor dezen minder kostbare wijze te innen dan door beslaglegging op onroe rend goed. IK HEB NOG MEER IN M'JN BUREAU, BEHALVE WHISKY... WAT ZEGGEN JULLIE HIERVAN MAAR POPULAIR ONDER DE GROTE AF PERSERS DEZE WHISKY 15 EIGENL'JK TE GOED VOOR ORDINAIRE OPLICHTERS.... 11-49

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 17