DRAADLOOS CONTACT Hans van Hemert wil niets liever dan acteur worden m m Trek er eens uit I I 0 'tl LUISTEREN NAAR: KIJKEN NAAR: Vele vrienden op receptie van dr. E. D. Spelberg mJMUé een Maandag Zondag Zaterdag Maandag Zondag l. Verdachteis zoon van T.V.-regisseur Willy van Hemert T .V .-rechtbank Afscheid van de VPRO V.P.R.O. breidt zijn radiostaf uit Vanavond Zondag Reporter Wim Ruth verlaat AVRO-radio Geniet nóg meer van uw vacantie: met Suprimal onbezorgde/^/ reis SUPRIMAL Buitenland Buitenland Buitenland ZATERDAG 29 JUNI 1963 PAGINA 10 ALST.JONGEMOETfüZIJN Tintel/ris, zacht van smaak Gelderland bewaarde Middeleeuws spel Langs oud en nieuwe Standwerkers Gildefeest Zomer in Koblenz Slaapcabines Naar Vlieland Auto-slaaptrein Biesbosch Binnenwegtoerisme Vakantie voor meisjes WAT KOST DE BENZINE IN EUROPA (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM. 29 juni De recht bank heeft (tieteravond na kort beraad uitspraak gedaan in de zaak-Van der Heavel. Daarmee is de vierde tele- Advertentie) DRINK visie-rechtbank voorbij. Oe achttien jarige Hans van Hemert (zoon van tv- regisseur Willy van Hemert) bleef nog enige ogenblikken terneergeslagen in de verdachtenbank zitten. Maar het was niet meer het vonnis dat hem van streek gebracht had. ,,Ik ben een beet je kwaad op mezelf. Ik moest een wat schuchtere jongen voorstellen en in werkelijkheid ligt mij dat helemaal niet. Ik had willen schreeuwen, en op standig willen zijn, maar ik kreeg nooit de kans. De getuigen logen bijna nooit en de president pakte me ook heel voorzichtig aan", vertelt hü lichte lijk timide. Nee, Hans van Hemert was niet bijster te spreken over zijn aandeel. En ook de bemoedigende woorden van regisseur Milo Anstadt, die zeer te vreden was, gaven hem maar weinig vertrouwen. Want Hans, die nu tijde lijk tot hij in dienst moet werkt bij een grammofoonplatenmaatschappij, heeft maar één groot ideaal: acteur worden. Vorig jaar heeft hij al een toelatingsexomen voor de toneelschool gedaan, maar men vond dat hij toen BUSSUM, 29 juni De zitting van de TV-rechtbank. die men op gezette tijden mag beleven, was gisteren ge comprimeerd tot een avond en dat leek ons wel een verstandig besluit. Men kon, als kijker, de zaak nu beter over zien dan bij vorige gelegenheden het geval was. Overigens, het ging ditmaal om een weinig spectaculaire kwestie bjj voorbaat vaststaande joy-riding en een tenlastelegging van een aanrijding met eventuele dood door schuld, die al na het eerste getuigenverhoor niet houdbaar bleek. Men wil bij dit soort uitzendingen het accent kennelijk leg gen op het educatieve. En wij hopen dan maar dat zulks zijn uitwerking niet zal missen. Maar van enige spanning, die het geheel toch zou kunnen opsie ren was geen sprake. Wel hadden de getuigen weer voortreffelijk geselec teerd uit levensechte „types". En ook nu weer hebben wjj met stijgende ver bazing waargenomen hoezeer deze recht bank-uitzendingen aanleiding geven tot een zeer merkwaardig fenomeen: dat van acteren-in-onschuld. H. Hn (Van onze radio- en tv .-redactie) HILVERSUM, 29 juni Groot was de belangstelling gistermiddag in een van de zalen van „Hof van Holland", waar bjj gelegenheid van het afscheid van dr. E. D. Spelberg, tot voor kort predikant-directeur van de VPRO, en van mevrouw L. Spelberg- Stokmans, een feestelijke receptie werd gehouden. Zeer vele vertegenwoordigers van ra dio en televisie, een groot aantal ge trouwen uit kringen van de VPRO en talrijke vrienden en bekenden hebben het echtpaar Spelberg ten afscheid de hand gedrukt. Onder hen waren prof. J. B. Kors O.P., oud-voorzitter van de KRO, de heren mr. J. Burger en J. W. Renge- link, namens de VARA, mr. A. B. Roosjen, G. Hoek en drs. van Dis, na mens de NCRV, mr. H. W. van Doorn en mr. W. Wagenaar, namens de KRO, drs. A. T\jmstra, directeur van de We reldomroep, het lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, tevens oud bestuurslid van de NCRV, de heer J. de Jong Czn, de heer W. Vogt, direc teur van de Nozema, dr. Anton van der Horst en Albert van Dalsum, die een zeer goede vriend is van de fa milie Spelberg. De AVRO, waarvan het bestuur verhinderd was, door het jaar lijkse „Groot Appèl" dat juist op deze dag werd gehouden, was vertegenwoor digd door ae perschef, de heer H. Rein- hardt. Er werden geen toespraken ge houden. Hans van Hemert als de verdachte Hans van der Heuvel nog te jong was. Na zijn dienst zal hjj het nog eens proberen. Op de vraag of hü van zjjn vader voor de uitzending raadgevingen had gekregen, kon hij volmondig „nee" ant woorden, want zijn ouders zijn met va kantie in Portugal. „Ze hebben mij dus ook niet op het scherm gezien en daar ben ik eerlijk gezegd wel een beetje blij om", zegt Hans met een zucht. En hij laat erop volgen: „Als mijn aandeel in deze rechtbank een rol in een stuk was geweest, zou ik er echt niet gelukkig mee zijn". Vraagt men hem op de man af wat hij van joy riding denkt, dan zegt hij zonder aarzeling: „Ja, ik hen ook wel eens een auto gepikt en er stukken mee gereden, maar dat was dan altijd de wagen van mijn vader, die ik stiekem uit de garage haalde". Achter Hans, vriendin, de getuige Marianne Versteeg, ging de 19-jarige Eva Lensing schuil. Zjj beoefent harts tochtelijke Spaanse dans en traint vele uren in het klassieke ballet. Na haar M.M.S.-opleiding is zij, om haar dansstudies te kunnen betalen, als stenotypiste gaan werken. Charles Doeleman, die als derde aan de joy riding deelnam, heet in het gewone leven Hans Oosterhuis. Hij is twintig jaar en werkt als leerling-fotograaf in Amsterdam. Toen hij op een terrasje op het Leidseplein „ontdekt" werd, was zjjn enige reactie „Wat verdien ik ermee". Na de uitzending dacht hij er anders over. Ook wat de verdien sten betrof. HILVERSUM, 29 juni (ANP) In verband met zijn zendtijduitbreiding per 1 oktober heeft de V.P.R.O. een aantal nieuwe medewerkers voor de -sectie ra dio in dienst genomen. Als hoofd „ge sproken woord is aangesteld de heer H. H. Knap, die thans by de Wereld omroep werkzaam is als „chef gespro ken woord en reportage", als mede werker voor de kinder- en jeugdpro gramma's is aangesteld de heer P. G. Flik, thans onderwijzer aan de Prof. Kphnstamm-school in Utrecht. Als twee de reporter zal bij de V.P.R.O. in dienst treden de heer L. J. C. L. van Weljma thoe Kingma, thans redacteur bij de journaaldienst van de N.T.S. Voorts heeft de V.P.R.O. als medewerker voor de lichte muziek in dienst genomen de heer H. G. Reiziger, thans musicus in Amsterdam. HILVERSUM, 29 juni Om half acht vraagt de KRO aandacht voor de Avonturen van Ivanho, waarvan de 20ste aflevering is getiteld „De Ker ker". Onmiddellijk na het journaal zal Kardinaal Alferink vanuit Rome een toespraak houden over de Pauskroning. Na Brandpunt zal Prins Bemhard om negen uur „De Nieuwe Ark", een film reportage over het redden van in nood verkerende flamingo's inleiden, dit in rijn kwaliteit van voorzitter van „The World Wildlife Fund". Wim Sonneveld is het middelpunt in de KRO-showpro- duktie „Blijf in Holland", die om half tien op 't scherm komt. Pater P. Wes- seling besluit het KRO-programma om twintig vóór elf met de epiloog, waar na nog het tweede journaal, een film- verslag van de Tour de France en om vijf over elf beelden van de TT-races in Assen. De radio verzorgt vanavond een Na tionaal Programma ter gelegenheid van de 52ste verjaardag van Prins Bomhard. Via beide zenders zal prof. W. F. de Gaay Fortman om vijf over acht een toespraak houden. Albert Mil- hado zal via Hilversum II om acht uur veertig enkele persoonlijke herinne ringen aan de Prins ophalen, stam mend uit de laatste wereldoorlog. HILVERSUM, 29 juni De NTS zal vanmiddag om half zes het weekover zicht op het scherm brengen, omdat vanaf vijf vóór zes tot ongeveer half negen een rechtstreekse reportage zal worden uitgezonden van de Kroning van Paus Paulus VI in Rome. Onmid dellijk na deze uitzending volgt het „Sport in Beeld", dat tot precies negen uur zal duren. Dan is het tijd voor AVRO's Cavalcade, waarin artiesten uit binnen- en buitenland zullen optre den. De uitzending komt rechtstreeks uit de Expo-hal in Hilversum en duurt tot half twaalf. Daarna dan nog het NTS-joumaal en het filmverslag van de Tour de France. De KRO-radio zal vanaf kwart vóór acht rechtstreeks commentaar geven bjj de Pauskronirg. Via de andere zen der wordt om negen uur eveneens over geschakeld naar de Expo-hal voor AVRO's Jubileum Cavalcade. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 29 juni De komende maanden zijn by de AVRO verschillen de mutaties te verwachten. Radiore porter Wim Ruth, die sinds 1946 by deze omroep werkzaam is, zal met in gang van I september in dienst treden van de IBM. waar hy staffunctionna- ris by de afdeling voorlichting wordt. Ook Philippe Ia Chapelle jr., chef van de afdeling actualiteiten, gaat de AVRO verlaten om terug te keren in de dag bladjournalistiek. Pim Elfferich, afkomstig van een Amsterdams dagblad, zal hoofd van de afdeling actualiteiten worden en Roma no Stinga zal de leiding van de afde ling documentaires op zich nemen. Fred Oster zal zich als regisseur gaan toeleggen op TV-amusement. Zijn re gie-werk voor de actualiteiten-rubriek zal worden overgenomen door Bob Bre mer. Voorts zal Klaasjan Hindriks, die als presentator van AVRO's Televizier de laatste maanden veel op het scherm is geweest, naar alle waarschijnlijk heid weer naar de radio terugkeren. Hindriks is een half jaar geleden van de VARA-radio overgestapt naar de AVRO-tv. Ilse Wessel zal met ingang van 1 oktober, na tien jaar bij de AVRO-radio omroepster te zjjn geweest de vaste dienst verlaten en als free lance met Roel Balten „Op de plaat rust" gaan presenteren. Deze keer dreigt onze rubriek over te lopen van toeristische nieuw tjes uit Gelderland, het natuur- sehoonrijke gewest, waar een ac tieve provinciale VVV een onstuit bare stroom „Gelderse bulletins" de we reld instuurt. Er is heel wat gaande gedurende het zomerseizoen, daar in het oude Gelre, en is het zo verwonderlijk, dat dit gewest zyn gasten vaak leer zame ontspanning biedt door te putten uit zijn rijke verleden? Gelderland telt in totaal niet minder dan 36 musea en oudheidkundige kamers, maar wie kent ze, op een paar na? Veel van die in stituten leiden een verborgen bestaan, ten onrechte, maar verklaarbaar. Je moet ze immers maar weten te vinden. Misschien komt daar spoedig verande ring in, nu een handige gids is gepu bliceerd, waarin alle oudheidkamers en musea worden beschreven door de auteur Jac. Gazenbeek. Het provinciaal bestuur, het Anjercomité en de vereni ging „De Museumdag" maakten de uit gave. die de titel kreeg „Gelderland bewaarde", financieel mogeiyk. Daarom is de rijkeiyk van foto's voorziene gids nu kosteloos verkrijgbaar bij de bu reaus van de VVV. Oud Gelderland ook op de uitvoe ringen, die 6, 13 en 14 juli ge geven zullen worden in het open luchttheater „De Zandkuil" in Lochem, maar hier geldt het een meer levende presentatie van historische én minder historische gebeurtenissen. Het te verbeelden stuk heet „Vrouwe Eleonore". en niet minder dan 150 me dewerkenden zullen aantreden om er iets mooisvan te maken. Het perso nage naar wie het verhaal is genoemd, is een vroegere hertogin van Gelre. Zij en haar gemaal, hertog Reinood. spelen de voornaamste rollen in het stuk. maar uiteraard is in dit middeleeuwse spel ook plaats ingeruimd voor de lokkende „witte wieven De uitvoeringen begin nen om 8 uur 's avonds. oor een contrast tussen oud en nieuw Gelderland is een bustocht aan te bevelen, die iedere don derdag wordt gereden door een groot deel van de provincie. De route voert langs Biddinghuizen, Dronten (Oostelijk Flevoland) Kampen, Epe. Vaassen, Apeldoorn, door de Kroondo meinen en langs het Uddelermeer. Een hele dag lang bent u dan aan de zorgen van de Veluwse Autodienat toevertrouwd die u al dit schoons laat zien voor de somma van ƒ4,50. Plaatsbespreken bij de VW-kantoren van Harderwflk. Put ten. Ermelo of Nunspeet. We zijn nog met uitgekeken in Gel derland, want we vragen graag aandacht voor de standwerkers concoursen. die In diverse va kantiecentra van dit gewest worden ge- .uuaen en die, blijkens de ervaring, de toeristen als attractie hoog geno teerd staan. Noteert u ook even: 16 juli te Putten, 23 juli te Doetinchem en Lobith-Tolkamer, 24 juli in Zutfen, 31 juli in Apeldoorn en 2 augustus in de Gelderse hoofdstad. Die in Arnhem en Doetinchem vinden 's morgens en 's middags plaats, de overige concour sen in de avonduren. Boeren, burgers en buitenlui, gaat dat zien! Nog één bericht over Gelderland en dan houden we er mee op. De gildef eesten waarmee het Overbetuwse stadje Huissen morgen en maandag wordt opgeluisterd menen we nameiyk toch niet onver meld te mogen laten. Twee gildes zul len in kleurrüke uniformen die dagen doo. de stad trekken. Vendelzwaaien, vogelschieten, een spiegelgevecht maanuagmiddag 3 uur, de bieieman en de wildeman, kortom de gilde juicht en viert, met alles wat er bij hoort, de komende twee dagen in Huissen n Koblenz breken binnenkort de zo merspelen weer uit. Het program ma wekt bepaald geen kinderach tige indruk. Van 6 juli tot 15 sep tember dagelijks, behalve maandag en vrijdag, op het plateau in de R(jn voorstellingen van „Maske in Blau", voorts in de Blumenhof elke woensdag en zaterdag tussen 10 juli en 14 sep tember opvoeringen van Goldoni's „Diener zwei Herren", en van 8 juli tot 16 september op maandag de opera D: Liebestrank van Donizetti. Ook zal iw blik wel eens afdwalen naar het slot Ehrenbreitsteln, dat tot eind sep tember in schijnwerpers is gevat. n het nieuwe jeugdcentrum Fran- kenhof ln Erlangen is een compro mis gevonden tussen servet en (tafel)laken. Jongelui die zich niet meer thuisvoelen in jeugdherbergen, mai r een hotel te duur vinden, kunnen hier overnachten in een zogenaamd cabinehotel met slaapgelegenheden zo- als mei die in de riaaprijtuigen der spoorwegen aantreft. Het centrum om vat evenwel ook een gewone herberg met liefst honderd bedden, en voorts een zwembad, sportvelden, een biblio theek, usw., usw„ usw. Geen slaapwagons, maar wel veel ander gemak biedt de trein, die deze zomer een rechtstreekse verbinding onderhoudt tussen Utrecht en Harlingen-haven. Deze mo gelijkheid is vooral van belang voor reizigers die hun vakantie op Vlieland of Terschelling willen doorbrengen. We wijzen er maar even op. Naast slaaptreinen voor reizigers zijn er slaaptreinen voor auto's. Drie jaar geleden kpn men er in ons land voor het eerst ge bruik van maken, toen diensten ge opend werden op Avignon en Milaan. De Nederlandse Spoorwegen bracht vo rig jaar ongeveer 3000 wagens op deze manier naar hun plaats van bestem ming. en dit seizoen verwacht men de 4500, misschien zelfs de 5000 berei ken, dank zij de dit jaar geopende lijn tussen Hoek van Holland en Salzburg en Villach. Tot eind september rijdt de trein iedere week. De reis van De Hoek naar het eindpunt Villach duurt onge veer twintig uur. ver het lot van de Biesbosch doen al jarenlang allerlei geruchten de ronde. Het pleit ïykt nu toch beslist te worden ten gunste van het handhaven van deze unieke water streek. Daarop wijst byvoorbeeld de instelling van een Brabantse commis sie, die tot taak heeft een recreatieplan voor de Biesbosch te ontwerpen en tevens de bestuurlqke aspecten te be studeren. Zo strekt het resultaat van een ramp de Elisabethsvloed van 1421 tot zegen van latere generaties. Voor diegenen onder u die de plat getreden paden van het toerisme willen vermijden, maar niet goed weten welke weg dan in te slaan, biedt een nieuwe serie toeristische boekjes met tal van beknopte en daar om handzame gegevens wellicht uit komst. We bedoelen de reeks „Binnen wegtoerisme", uitgegeven door de NV Uitgeverij W. van Hoeve, waarvan nu drie deeltjes verschenen zjjn. Tom Hoogland heeft in Frankrijk, Duitsland en het eigen land rustige gebieden met gevarieerd natuur- en stedeschoon be zocht en daar juist die dingen geno teerd, die de bezoeker hogelijk van pas kunnen komen. HU beschrijft soms zelfs de wijze waarop men in de hotels ontvangen en behandeld wordt. De boekjes richten zich duidelijk tot die groep, die prijs stelt op een persoonlij ke, aan de eigen aard aangepaste vakantie. Gezien de omvang (ongeveer 60 pagina's) zijn de deeltjes echter niet goedkoop: f2,50 per stuk. Bouvigne organiseert deze zomer weer vier vakantieweken voor meisjes van 14-17 jaar. Van de activiteiten vermelden wij een bus tocht naar Antwerpen. De kosten bedra gen f 60,- per week, bustocht en entreé's voor zwembad e.d. inbegrepen. Opgaven te richten aan directie kasteel Bouvigne, Breda. (^enzineprij^pe^ soort benzine super normaal Zwitser-' iNeder- lana Luxem burg Dene marKen Zweden West- Duitsland Portugal AMSTERDAM, 29 juni GU: doet. biol. F. Pelt en met lof mej. E. Peeters (Amsterdam); doet. natuurk. R. v. We zel (Amsterdam); kand. wisk. en na- tuurwetensch. mej. I. Obbema en de heren W. Zyistra, P. v. Duynen, J. Buhre, C. Stroom, H. de Vries en C. Horstmeier (Amsterdam); MO-B wisk. J. Klein (Rotterdam)doet. Frans mèvr. J. Newland-Zeeman (Amster dam); doet. kunstgesch. F. Gribling (Amsterdam); kand. kunstgesch. mevr. M. Blusse v. Oud-Alblas (Amsterdam); kand. Engels F. Bot, G. Dyxhoorn, D. Ee.'t (Amsterdam); kand. rechten mej. D. Strijbis en de heren J. Bader, G. Bossers, L. Quant, B. v. Wagtendonk (Amsterdam) en W. v. Bergen (Gra ve) doet. econ. T. Bakker en H. Mauser (Amsterdam). GRONINGEN, 29 juni Rijksuniver siteit: kand. geneesk. 2A A. Drewes (Groningen), P. de Jong (Groningen), H. Hummelen (Ede), J. Huizinga (Norg), C. Weljer (Heerenveen), O. Nljquist (Oslo, Noorw.), G. Hopster (Sappemeer); arts le ged. F. v. Ake- ren (Groningen), J. v. d. Meer (Hee renveen), J. Leeser (Arnhem), P. Nieu- wenhuis (Groningen), J. Beekhuis (Zaandam), J. Hoving (Groningen); arts M. Bierens de Haans (Groningen), L. Bogstra (Groningen), P. Stoei (Zuid- wolde), G. Mook (Assen), R. Massaro (Heerlen). WAGENINGEN, 29 juni Landbouw hogeschool kand. akker- en weidebouw: G. Bos, Nieuw Vennep; J. Koert, Steen bergen; A. Mulder, Assen; kand. tro pische landbouwplantent.mej. J. Jo- hanns, Delft; A. Braun, Berg en Dal. Veeteelt: J. v. Enckevort, Sevenum; C. Janmaat. De Hoef. Zuivelbereiding: J. den Blanken, Zoeterwoude; R. de Boer, Bolsward. Tuinbouwplantenteeltmej. B. Bier, Nieuwerkerk a d IJssel: mej. S. Stienstra, Hallum en G. Wissink, Zutphen. Bosbouw (houtteeltk. richt.: J. Edens, Wageningen; techn. econ. richt.: H. van Asperen, 's Hertogen bosch, W. Faber, Stadskanaal. Landhuis- houdk.mej. I. Kloosterhuis, Arnhem: L. Zachariasse, Marknesse. Cultuurtech niek: Tj. Bierman, Steenwijk; E. Gold- schmidt, Vlaardingen; E. Huizing, Uden; P. Schipper, Opmeer; W. Sprokholt, As sen; P. Willems, Beers. Trop. cultuur- techn.: H. van Dijken, Velp; W. Genet, Amsterdam; H. Maaren, Jubbega; R. Oosterbaan, Heemstede, P. Willems, Kessel. Plantenveredeling: P. Welles, Grubbenvorst; Plantenziektenk: V. Koch Meerssen; W. v. Marrewijk, Honselers- dijk; R. Rens, Amsterdam; J. Tem mink, Amstelveen. Bodemk. en bemes tingsleer: H. Hooghoudt, Assen, V. Hou- ba, Arnhem; A. de Jong, Oud-Alblas; J. van der Maarl, Nieuw Vennep. Land- bouwtechn.: H. Beltman, Heelsum, S. Bruin, Huizen; N. Brull, Maastricht; J. van der Lijn, Amsterdam; A. Muntje- werf, Heelsum; P. Remmers, Tilburg, H. Schreuder, Heemstede; J. Staal, Arn hem; A. Wientjes, Wageningen. Agra rische sociol.: J. de Ru, Zandvoort. Ingenieursex.: Akker- en weidebouw: A. Calon, Hoofdplaat; J. Wolthuis, Vroomshoop; Zuivelbereiding: Th. Geurts, Venray. Tuinbouwplantent.A. Sweep, Breda; D. Piekenaar, Wasse naar; Bosbouw techn.-econ. richt.: J. Zijlstra, Huizen. Tropische landhuis- houdk.: J. Drieduite, Rotterdam. Cal- tuurtechn.: Th. Bos, Uithuizen; J. Deur- loo, Rhenen; M. de Jong, Bennekom. Tropische cultuurtechn.J. Doorenbos, Enschede; M. Eybergen, Dieren; F. IJserinkhuysen, Amsterdam. Planten ziektenk.: mevr. A. Vermeulen-Aten, Wageningen ;K. Veen, Rotterdam. Land- bouwtechnol: H. de Boer, Wageningen. Agrar. sociol.H. Pijlman, Wassenaar. Landbouwhuishoudwetensch. soc .-econ. richting)mej. M. van Oers, Alem. ROTTERDAM, 29 juni Ned. Econ. Hoogesch. kand. econ. J. Kruyskamp, Rotterdam; A. de Boer, Den Haag; G. Kersten, Amsterdam en R. Hagen, Monnikendam. LEIDEN, 29 juni De rijksuniversi teit kand. Engels: De dames: C. Nap, Lelden, M. Smalbraak, Bloemendaal, en M. Adriaanse, Goes, doet. not. Stu- dier. I Maathuis, Rotterdam, F. van Overbeek, Rijswijk, H. Bak, Ridderkerk en l. Rondeel, 's-Gravenhage. AMSTERDAM, 27 juni Accountants diploma van het NIvA: S. van Althuis, Eindhoven; S. T. Bok, Oosthuizen; C. van den Bol, Amsterdam; A. H. van Boven, Delft; R. Broersma, Haarlem; H. Bijleveld, Leidschendam; E. Cohen, Advertentie) legen reisziekte tijdig ingenomen, reisziekte voorkómen. (in de blauw» varpakking lat op de juiste dosering) Amsterdam; Th. H. H. van Daalen, Amsterdam; A. P. Donkersloot, Roer mond; J. van Eeken, Voorschoten; G. M. Elferink, Nijmegen: E. van Faas- sen, Den Haag; D. J. Gelderblom, Haarlem; K. Th. J. C. Gerritse, Vught; J Graafland, Rotterdam; G. Harema ker, Purmerend; J. Hogen Esch, Rot terdam; H. den Hollander, Rotterdam; KI. Jongsma, Rotterdam; A. M. Kanne- kens, Rotterdam; M. P. M. Knaapen, Heeze; W. J. Korpershoek, Voorburg; R. H. de Lang, Den Haag; H, J. M. Machielsen, Rijswijk (ZH)E. Meijer- hof, Amsterdam: C. M. L. van Osta, Den Haag; J. C. van Ouwerkerk, Rot terdam; J. R. Poppe, Amsterdam; J. van Putten, Rotterdam; G. Schaaf, Am sterdam; P. C. M. Schellekens, Gel drop; F. W. Schmitz, Rotterdam; R. Soeting, Amsterdam; C. C. de Valk, Vlaardingen; A. G. Verwoerd, Breda; H. Volten, Amsterdam: J. W. van Wes- trienen, Amsterdam; C. P. M. de We ver, Heerlen; H. Wichertjes, Onnen (Gr.); L. Zevenbergen, Den Haag. J HILVERSUM I, 402 m. - KRO: 18.00 Kunstkron. 18.30 Roulette, muz. spellet je. 18.50 V. d. kleuters. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.22 Tour de 'l'avgnir 1963, voorbe schouwing. 19.30 Lichte gram. NATIO NAAL PROGRAMMA: 20.00 Nws. 20.05 Toespraak. 20.10 Radio Filharm. orkest en solisten: mod. en klass. muziek. 21.10 Het schoonste, rijekste ende grootste open dorp van gantsch Europa, klankb. over 's-Gravenhage. 21.45 Massale koorzang. Hollandse liedjes. 22.05 Espejo del hom- bre (spiegel van de mens), muz. groet uit Latijns-Amrerika. 22.30 Nws. 22.40 Lichtinstrum. ens.: Hollandse melodieën. 23.00 Persoonlijke en gemeensch. verant woordelijkheid. Europees Credo. 23.20 Amsterdams pianokwartet: mod. muziek. 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. - VARA 18.00 Nws. en comm. 18.20 Promenade orkest en solist: klass. en mod. muziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Vrijzinnig Christendom in Oost-Europa, lezing (III). 19.45 Klass. kamermuziek. 19.55 Deze week, praatje. NATIONAAL PROGR. t.g.v. de verjaardag van prins Bernhard: 20.00 Nws. 20.05 Toespraak. 20.10 Kapel v. d. Koninklijke Luehtm 20.40 Herinneringen a. d. prins tijdens de laatste wereldoorlog. 21.00 Promenade ork. m. zangsol. koor. 21.35 Een man in de zomer, cabaretprogr. 22.05 Down Town Jazz Band en zangsol. 22.30 Nws. 22.40 Mensen verlaten de aarde, klankb. gewijd a. d, ruimtevaart. 23.00 Gram. 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nieuws. en zangsol. 19.00 Bij nader Inzien, jour nalistenforum. 19.35 Liedjes. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Omroepork. en sol: moderne muz. 21.00 40 jaar AVRO-Amusement, gev. progr. 23 55-24.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.18.00 Nws. 18.15 Sportuitz. 18.45 Par- lem. overz. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Ge varieerd progr. 20.30 Hoorspel. 22.00 Nis. 22.10 Boekbespr. 22.45 Avondgebeden 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Kamermuz. ENGELAND. BBC Light Progr. 1500 en 247 m.18.00 Ritm. muziek. 18.31 Gevar. progr. 19.00 Nws. en journ. 19.18 Sportjoum. en ultsl. cricket. 19.31 Lichte muz. 20.30 Nws. en sportber. 20.40 Gram. u. h. verleden. 20.50 Lichte muz. 22.00 Gevar. muziek. 23.15 Gram. 23.56-24.00 Nieuws NDR, WDR, 309 m.19.30 Koormuziek. 21.45 Nws. 22.10 Klass. muz. 22.40 Gevar. muziek. 24.00 Nws. 0.25 Dansmuz. 1.00 Duitse schlagers uit 1962. 2.00 Weerber. en gevar. muziek. (Om 3.00. 4.00 en 5.00 Nieuws.). FRANKRIJK III, 280 en 235 m.: 19.00 Kamermuz. 19.48 Kamermuz. 21.16 Hoor spel. 21.10 Nws. 23.40 Gram. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m.18 30 Paardesport- ber 18.32 V. d. sold. 18.45 Ronde van Frankrijk. 19.00 Nws. 20.00 Amus. muz. 22.00 Nws. 20.00 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Amus. progr. 23.00 Nws. 23.05 Dans muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 484 m.19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. 20.30 Lichte muz. 22.00 Wereld- nws. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muziek. 23.55 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 331) m: 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankbeeld. 13.40 Praatje. 14.00 Wenken voor de tuin. 14.30 Inter view 15.00 Klass. en mod. ork. muz. (In de pauze: Lezing). 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. en journ. 18.45 Lichte ork. muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsdienstig programma. 20.25 Lief- dadigheidsoproep. 20.30 Hoorsp. 21.30 Ka mermuz. 22 00 Nws. 22.10 Lez. 22.30 Mo derne muz. 22.50 Epiloog. 22.59 Weerber. 23.00 Nws 23.02-23.45 Kamermuz. ENGELAND. BBC Light Progr. 150(1 en 247 m. 12.00 Verzoekprogramma. 13.31 Am. muz. 14.00 Gev. progr. 14 30 Gev. muz. 15.00 Filmkron. 16.00 De top twen ty en de beste nieuwe gram. platen. 17.00 Reisreportage. 18.00 Zang. 18.31 Gev. progr. 19.30 Nws. 19 35 Ouderwetse muz. 20.31 Godsdienstige samenzang. 21.00 Gev. muz. 22.00 Lichte ork. muz. 23.00 Zuid- Amerikaanse muz. 23.30 Lichte muz. 23.50 Avondgebeden en gewijde muz. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR, 309 m: 12.00 Am. muz. 13.00 Nws. 13.10 Am. muz. 14.30 Kapelmuz. 15.00 Verzoekprogr. 15.56 Am. muz. 16.50 Dans- en am. muz. 18 15 Klass. muz. 18.40 Liederen. 19.00 Nws. 20.00 Der Zigeunerbaron, operette. 21.45 Nws. 22.30 Dansmuz. 23.15 Lichte muz. 23 30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.15 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gev. muz. (Om 2.00, 3.00 en 4.00 Nws.). FRANKRIJK IH, 280 en 235 m: 12.00 Nws. 12.10 Klass. en mod. muz. 15.50 Le pont des soupirs. operabuffa. 17.45 Klass. muz. 21.30 Mod. muz. 22.30 Gev. muz. 23.00 Gev muz. 23.52-23.59 Nws. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Kapelmuz. 12.30 Weerber. 12.35 Am. muz. 12.50 Progr. overz. 13.00 Nws. 13.15 Voor de soldaten, 14.00 Nws. 14.03 Ope ra- en Bel Cantoconc. 15.30 Am., progr. 18.00 Nws. 18.03 Pianorec. 18.30 Gods dienstige ultz. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muz. 20.00 Am. progr. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz 23.00 Nws. 23.05 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL, 484 m: 12.18 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Gev. muz. 17.00 Nws. 17.05 Gev. muz. 19.30 Nws. 22.56 Nws. 23.00 Jazzmuz. 28.56 Nws. 10.10 Klass. gram. 10.20 Theol. etherleer gang. 11.05 Klass. kamermuz. 11.30 Licht ens. 12.00 Lichte gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Gram., event, act 12.40 Trip tiek, een progr. v mensen die vrij willen zijn. 13.00 Nws. 13.15 Licht ens. 13.45 Zee mansliedjes. 14.05 Schoolradio. 14.35 Kin derkoor. 14.50 Kamerork, en solist: klass. en mod. muziek. 15.40 Vocaal ens. eng orgel: oude liederen. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Viool en piano: klass. muziek. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Zuidzeemelodieën. 17.40 Beursbor. 17.45 Lichte gram. 17.50 Regeringsuitz. Waar in Nederland studeren Surinamers? door H. van Boheemen. HILVERSUM 11, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 lichte gram. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9.00 De groenteman. 9.05 Klass. gram 9.40 Morgenwijd. 10.00 Arb. vitaminen. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. huisvr, 12.00 Licht instrum. ens. en zangsolisten. 12.30 Meded t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Lichte ork. muziek. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Die Tiroler Holzhacker Bub'n en zangsolisten. 14.00 Pianorec.: mod. muziek. 14.30 Voordr. 14.45 Kleurrijke klanken: Muziek Revue. Tussentijds: event, rep. Tour de France. 15.45 Balletnvuz, 17.15 V. d. padvinders. 17.30 Country and Western Music. HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass. gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 8.30 Lichte gram. 9.00 V. de zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 12.00 Klass. gram. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muziek m. comm. 13.40 Schoolradio 15.00 Rep. Wimbledon. 15.15 Hoorspel 16.15 Rep. Wimbledon. 17.00 V d. Jeugd. 17.55 Weerber ENGELAND. BBC Light Progr., 1500 en 247 m.12.00 Pop. gram. 12.31 Gevar. muziek. 13.30 Nws. 13.35 Cricketuitsla gen. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Dansmuziek. 15.31 Muz. b. h. werk. 16.15 The Dales, dagb. 16.31 Uitsl. races en cricket. 16.35 Gram. v d. jeugd. 17.00 Gevar. muziek. 17.31 Gevar. progr, NDR, WDR, 309 m.: 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 16.00 Dans muziek. 17.00 Nws. FRANKRIJK Hl. 280 en 235 m.12.00 Nws. 12.10 Klass. en mod. muziek 14.25 Gram. 16.00 Klass. muziek. 17.30 Gram. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Land- bouwkroniek. 12.42 Liedjes. 12.50 Beurs berichten en progr. overz. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nws. 14.03 Ge varieerde muziek. 14.30 Operamuz. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Zangrec. 17.45 Franse les. BRUSSEL, 484 m.12.30 Gevar. progr. en act. 14.03 Klass. muziek. 15 03 Heden daagse muziek. 16.08 Operettemelodieën. 17.00 Nws. 17.15 Belgische muziek. HILVERSUM I, 402 m NCRV: 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Kamerork.: ge wijde muz. IKOR: 8.30 Goede Morgen. 9.00 Kampdienst in het openluchttheater van het recreatiecentrum Het Grote Bos, te Doom. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Fluit en clavecimbel: klass. muz. 9.55 Inleiding hoogmis. 10.00 Pontificale hoog mis. 11.30 Klass. pianokwintet. 12.05 Klein beraad: vragen - soms ook ant woorden 12.15 Licht orkest en solisten. 12.50 Buitenlands commentaar. 13.00 Nws. en meded. 13.10 De Stemvork: bel canto-programma met toelichting 13.45 Van Poeïe Pantje tot Torarica, progr. gewijd aan Suriname. 14.00 Pianoduo klass. nduz. 14.20 Brabants ork. met koor: klass. muz. 15.00 Zondagmiddag- klankén: lichté gramm. muz sportrep., commentaren en uitslagen. Tijdens dit programma: De hand aan de ploeg, lezing. 16.30 Vespers. Convent van ker ken: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. NCRV18.30 KerkconeSopraan en or gel. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Kamerkoor en orgel: gewijde muz. 19.30 Gesprekken over de Heidelberger, lez KRO: 19.45 Nws. 20.00 Reportage Tour de France. 20.05 Een avond in Italië, klankbeeld 21.30 Klassiek strijkkwartet. 21.50 Meisjeskoor. 22.10 Lichte gram. muz. 22.20 Gulden zondag: Loterijber. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avond gebed. 22.60 Le jugement de Salomon, oratorium. 33.20 Spiegel van de heden daagse muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n 398 m - VARA: 8.00 Nws. postdulvenber. en soc. strtjdl. 8.18 Weer of geen weer, gev progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO: 10.00 Vacantie-halfuur voor de kind [KOR 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. VPRO: 11.45 Flitsen: nws van eigen erf. AVRO: 12.00 Beiaard, met fanfare en tamboers. 1215 Muz. voor al len: Am. muz. (pim 12.30 mogelijke af gelastingen van wedstrijden). 13.00 Nws. en postduivenber. 13.07 De toestand ln dé wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. muz. 13.30 Klass. gram muz. 13.50 Boek bespr. 14 00 Lichte muz. 14.30 Hij is goed, klucht ln één bedrijf 14.55 Leden van het Radio-kamerorkest en zangsol moderne muz 15.15 De Mastreechter Staar, met pianobegeleiding. 15.45 Ca baretliedjes. 16.00 Johan Willem Friso Kapel. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 In- tervieuws. 17.15 Stad en land, gespr. VARA: 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nws sportuitsl. en sportjoum. 18.30 Salonork. KRO: 18-30 De avonturen van Ivan- hoe, TV-fflm. (deel 20). NTS: 20.00 Jour naal en weeroverz. KRO: 20.20 Brand punt. 21.00 De nieuwe ark, filmrep. over het redden van in nood verkerende fla mingo's in Kenya. 21.30 Blijf in Holland, cabaret. 22.40 Epiloog. NTS: 22.50 Jour naal 22.55-23.05 Filmverslag van de Tour de France DUITSE TELEVISIEPROGR 18.00-18.30 Kook-Club (Reg. progr. WDR: 14.00 Die Woche Hier und Heu- te, weekjoum. 18.30 Hier und Heute, jour naal. NDR: 18.30 Geheime opdracht voor John Drake. 19.00 Nws. 19.03 Act. 19.10 Nordschau. WDR: 19.12 Nws. 19.15 Ber 19.20 Hauptgewinn: 6. 19.45 Hucky en zijn vrienden NDR: 19.59 Progr. overz.). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Es kommt auf die Sekunde an, muz. amus. progr. 21.15 Karl Valentins filmtheater vertoont. 21.45 Journ. en weeroverz. Daarna: Het Woord v. d. zondag. 22.15 Llebe, Frauen und Sol daten, speelfilm 23.40 Rep. v. d. Tour de France. 23.50 Overz. v. d. progr. v. d. komende week. TWEEDE DUITS PROGR. 18.00 Rep. uit Duitsland. 18.40 Nws. 18.45 Wie gewünscht... amus.progr. 19 15 Tips voor automobilisten. 19.30 Nws. en act. 20.00 Er soil dein Herr sein, comedle. 21.25 Finale v. h. Duitse voetbalkam pioenschap 23.00 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPOGR. 18.50 Ber. 18.33 Le fils du cirque, feuil leton. 19.00 A vos marques, wedstr. pro gramma. 2U.U0 Jobrn 20 30 Eurovisie: Filmverslag v d. Tour de France. 20.40 Le Bigame, speelfilm. 22.15 Zwitsers-Bel gische week: Rep. over Canada, geluk kige federatie. 22.45 Journaal. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 Religieus pro gramma. 20.00 Nws 20.20 Tour de France. 20.30 Er kan altijd eentje bij, tv-feulU. 30.55 Echo. 21.25 Hocus Focus, amus. progr. 21.55 Dick Powell stelt voor: De brandkast, tv-film. 22.45 Nws. NTS: 19.30 Weekjoum. 20.00 Sport in beeld. AVRO: 20.30 In AVRO's Televi zier. 20.40 Prijs de zee, documentaire film. 21.00 40 Jaar AVRO-Amusement, gev. progr. NTS: 23.30-33.35 Journ. 23.35-23.45 Filmverslag Tour de France. DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 10.00 Nws. 10.05 Journ. (Herh. van de vorige avond) 10.20-10.50 Het wandtapijt van Bayeux, film. 11.00 800 Jaar Loc- cum: verleden en heden van een protes tants klooster, reportage. 11.30 Week joum. 12.00 Int. borreluurtje. 12.50 Over zicht van de programma's van de lopen de week. 13.15 Reg. progr. 14.30 Engelse les. 14.45 Voor de kinderen. 15.15 Mekka van de zeilers: De Kieler Week 1963. 15 45 Duitse derby 1963 16.20 Gesprekken 16.40 Reise zu Dir, speelfilm. 18.00 Repor tage. 18.30 Sportjoum. 20.00 Joum. en weeroverz. 20.15 Rep. over de FDP-Par- tijdag. 20.20 Feuerwerk. TV-spel. 22.10 Gespr. 22.40 Nws. en weeroverz. 22.50 Rep. van de Tour de France. TWEEDE DUITS PROGR. 17.00 Int. athletiekfeest. 18.50 Sport ber. 19.00 Vragenbeantwoording. 19.30 Heute: nws., act en sportber. 20.00 Die Liebesprobe, komische opera in 2 actes 22.20 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 11.00-12.00 H. Mis. 14.30 Eurovisie: Grand Prix Automobile te Reims. 15.00 Le dimanche en pantoufles: gev. progr. (ca. 16.15 Grand Prix Automobile te Reims). (Tussen 16.00 en 17.00 Repor tage Tour de France) 19.30 Défi, speel film. 20.00 Journaal. 20.30 Eurovisie: filmverslag Tour de France. 20.40 C'est arrivé a sunrise, film. 21 30 Victoire des Ailes, m. commentaar door Joseph Pas teur. 22.15 Filmkron. 23.05 Joum. IKOR: 10.30-11.30 Mensen onderweg: drive-in dienst Blauwkapel bij Utrecht DUITSE TELEVISIEPROGR. 10.00 Nws. 10.05 Journaal 16.30 800 Jaar Loccum: verleden en heden van een pro testants klooster, rep. 17.00 Grote stad tussen woud en water: reisdoel: Berlijn, klankbeeld. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. Tussen 16.00 en 17.00 Eurovisie: rep. Tour de France.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 10