Na overplaatsing binnen ministerie van Defensie Uitstekend ambt voelt zich thans de klusjesvrouw55 Discussie voor ambtenaren gerecht over „onwaarachtige gang van zaken" „Wat ze gaan uithalen is niet netjes Jongen gedood door bliksem ISSEMOKBOLS BOLSfSSEHAtTUD l Nu in Europees jasje atS Europa's geurige lichte pijptabak ..ZO VERGAAT 'S WERELDS ROEM" Vandalisme in de Renaissancetijd Bloemen op de tombe van Joannes XXIII V Alleen BOLS kan BOLS maken Fotograaf contra uitgever Zonder toestemming drie foto's geplaatst in Karei Appel Korte stop van FRENCH Woods een optimist BOLS -eiken dag een glaasje 11 mn Beeldhouwwerk verkozen boven zwembad t Hogere uitkering gemeentefonds Ster in de honkbalweek „Wij winnen van de Sullivans De Kroon contra besluit raad van Eindhoven Discussie in Enschede Expositie van Haagse beeldhouwerskring op de Linnaeushof Benoemingen bisdom Haarlem Zomercursus Amerikaans recht Lt.-kol. Schuurmans vraagt ontslag uit militaire dienst Kosten niet evenredig aan beperkte nut DINSDAG 2 JULI 1963 PAGINA 5 99 Vliegende Hollander Niet netjes 2° het werk „spelende kinderen" van yhilla Krosch na, dat in het najaar *6ri plaats zal krijgen bij een school k Uithoorn, zijn alle beeldhouwwer- ®h te koop. De werken staan zowel ,®rspreid in het park opgesteld als de grote bloemenkas, waarin zich ®t minicorso bevindt. De exposdtie- aatsen zijn met zorg gekozen, zo- at de kunstwerken geheel tot hun *°ht komen. Niets bijzonders Uit vier continenten komen ze naar Groningen, de achttien kostbare tabakken waarvan Niemeyer Voor trekkers maakt. Voortrekkers: de geliefde tabak van alle Europese pijprokers die van licht en geurig houden. In de crypte van de St. Pieter trekt ononderbroken een stroom mensen langs het graf van Paus Joannes. Het ligt er vol bloemen en kransen. Een jongen legt een boeketje anjers op de tombe,volks vrouwen komen met enkele bloe men en die zijn duur in dit land corporaties deponeren een bloemstuk met een lint. Dagenlang prijkten er prachtige kransen van gevangenen, er staan twee kostelijke uit filigrein zilver en filigrein goud. De bloemen, die verwelken, worden weggehaald, de anonieme rij zorgt steeds voor nieuwe. 9V (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 2 juli. Is het waar, dat de toenmalige directeur generaal g. D. Duyverman in een vergadering, op een ochtend medio 1960, gezegd heelt dat na het vertrek van secre taris-generaal Rietveld mejuffrouw M. Chr. M. van Malssen overgeplaatst zou worden voor werk van minder be- J^ng? Deze vraag van mr. W. H. Ver meer aan drie getuigen leidde giste- ren voor het ambtenarengerecht de Zaak in die mej. Van Malssen des- "jds een vooraanstaande functie ver hullend bij het inmiddels opgeheven bureau van de secretaris-generaal van het ministerie van defensie heeft aangespannen tegen de minister. De klacht van mej. Van Malssen richtte zich bijzonder tegen het „onjuiste en willekeurige beleid van de heer Duy verman". Zij hoopt te bereiken, in haar vroegere kwaliteit of tenminste in een aan de vroegere gelijkwaardi ge functie te worden hersteld. Op de vraag aan de drie opge roepen getuigen kreeg mr. Vermeer geen enkel positief antwoord. Van wat er in die vergadering medio 1960 gezegd was, wist geen van de (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 2 juli Gistermid dag ontlastte zich boven het Friese dorp je Holwerd een kort maar hevig on weer waarbij de tienjarige Tjeerd Van der Wielen door de bliksem getroffen en op siag gedood werd. Het kind, zoontje van een aannemer, was met vier vriend jes in de buurt van- het voormalig sta tion gras aan het zoeken voor zijn ko nijnen. (Van onze correspondent) ENSCHEDE, 2 juli De Enschedese gemeenteraad heeft gisteravond languu- r,S gediscussieerd over een voorstel Van D. en W. om voor de aankoop van ®en beeldhouwwerk ter verfraaiing van ue nieuwe buitenwijk „Mekkelholt" een krediet van 80.000 gulden beschikbaar stellen. Tenslotte werd het voorstel ■net 22 tegen II stemmen aanvaard. De tegenstemmers vonden het ge vraagde krediet te hoog. Men was van jjordeel dat de nieuwe wijk met de vrij en Ki bebouwing meer vraagt om groen bloemen dan om een kostbaar beeld houwwerk, waarop het publiek spoedig s uitgekeken. Men stelde voor het be- h K.S te verdubbelen en er een instruc- pcoad voor aan te leggen, of anders n vijver met een fontijn. De heer Bout, wethouder van onder- Os en culturele zaken meende dat tvw?n Enschedese bevolking niet «ton onderschatten door te veronder- ilen dat een kunstwerk niet zou wor- n gewaardeerd. De stedebouwkundi- Ln architecten hebben van het be- ieeirn,o?eZeKÏ'' dat de nieuwe wijk een ■eeldhouwwerk van allure nodig heeft. da^ons^anï" 'fhomassen betoogde aan beeldhnm."1 i algemeen arm is Jtmètuur kansen6biertt ?U d<? h00gC2n" ring te breniiï, daarin verande- pen. Het oaaf >,'i moet men die grij- van een daad, dte lettS*1®1 verrichten die in Overiissef gt van een Vlsle het groeien is, zo betoogd aa" getuigen zich nog iets te herinneren. Hoewel het getuigenverhoor derhal ve niets opleverde, was mr. Ver meer geenszins ontmoedigd. Hij deed een scherpe aanval op de zijns inziens onwaarachtige gang van za ken op het ministerie van Defen sie. „Het heeft er toe geleid', dat mejuffrouw Van Malssen", zo be toogde hij, „zich onder druk van een onhoudbare toestand ziek heeft moe ten melden". Mr. Vermeer geloofde niet, dat het bureau van de secre taris-generaal werkelijk opgeheven is. Het bewijs vond hij in een brief van eind vorig jaar waarin een amb tenaar werd aangezegd, dat hij bij het bureau van de secretaris-gene raal was geplaatst. Het bureau moet dus nog bestaan, concludeerde hij. Als dat met zo is, zei hij, is die ambtenaar een „Vlie gende Hollander". Het weren van mej. Van Malssen uit haar vroegere functie moest vol gens hem gezocht worden in allerlei controversen en spanningen, die on der het hogere personeel van Defen sie heersen. Merkwaardig vond hij, dat bij het afscheid van secretaris generaal Rietveld in december 1960 de heer Duyverman had verzekerd, dat er wel een reorganisatie van het bureau bij de secretaris-generaal werd overwogen maar dat daarover nog geen beslissing was gevallen. De dag daarop echter werden zeer ingrijpen de wijzigingen aangebracht. Het was een operatie in overleg en met in stemming van de minister, aldus de heer Vermeer. Niet minder merkwaardig vond hij, dat mej. Van Malssen uit haar functie was ontheven, omdat het bu reau opgeheven was, maar dat haar taak door een andere ambtenaar, de heer Ruitenberg in de rang van administrateur, overgenomen was. Hoe de verhoudingen op het mi nisterie van Defensie liggen illu streerde mr. Vermeer met het cite ren van een opmerking van een ho ge ambtenaar. Deze zou tegen mej. Van Malssen tien dagen voor het vertrek van secretaris generaal Riet veld' hebben gezegd: „Zul je je waardig gedragen? Want wat ze gaan uithalen is niet netjes". „Ze hebben Ruitenberg promotie be loofd". Bijzonder kwalijk vond mr. Ver meer, dat men mej. Van Malssen na de ontheffing uit haar functie met zo als hij het noemde „klusjes" hadden opgeknapt. Een van die klusjes was het samenstellen van een vademecum van het ministerie. In, hoge mate bevreemdend achtte hij dat een ambtenaar uit de omge ving van de heer Duyverman mej. Van Malssen heeft gevraagd: „Vind jij de heer Duyverman een schurk?" „Dat zal de tijd leren", had mej. Van (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, 2 juli De minister van Binnenlandse Zaken heeft aan de gemeentebesturen meegedeeld dat zij bij de samenstelling van de begroting voor 1964 kunnen rekenen op een iets hogere uitkering uit het gemeentefonds. Het uitkeringspercentage wordt name lijk verhoogd van 118 tot 120. Het zogenaamde „sohaalbedrag" per inwoner varieert van 48,50 gulden voor gemeenten met minder dan 2000 inwo ners tot 75 gulden voor de grootste gemeenten. Ook de uitkeringen voor het lager on derwijs zijn verhoogd. Men heeft hier voor de gemeenten ingedeeld in drie groepen: minder dan 50.000 inwoners, 50.000 tot 250.000 inwoners en boven 250.000 inwoners. Met het aantal inwoners stijgt ook de vergoeding voor het lager onder wijs. Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) BENNEBROEK, 2 juli Een aan tel jonge Haagse beeldhouwers (-sters) allen leden van de drie weken £e'e" den door de beeldhouwster Agnes Berck in het leven geroepen Haagse kunstenaarsvereniging „Caroius Kring" exposeert gedurende de zo mermaanden met ongeveer twintig 5®eldhouwwerken in het bloemenpark Hnnaeushof te Bennebroek. Het zijn ■Sshalve de initiatiefneemster van de 7ir'hg: o.a. Adriaan Bruggeman, Marian V*°hius, Ma ja van Hall, Kees de Kat, t;d van Moorsel, Pim van Moor- eh Erna Postuma en Frans Reuvers. De organisatrice van de expositie, de Haagse beeldhouwster Agnes Berck, bij een van haar werkstukken in gesprek met mevr. Roozen van de Linnaeushof. Malssen gezegd. ,,In de vraag ligt een bewijs, dat men haar wilde weg werken". De gemachtigde van de mi nister van Defensie, mr. E. Droogle ver Fortuyn, zag het allemaal heel anders. In zijn verweer tegen de door mr. Vermeer ingebrachte grieven bracht hij naar voren, dat het bu reau van de secretaris-generaal niet meer nodig was, omdat de heer Duy verman thans waarnemend secre taris-generaal veel meer detail werk deed. De ambtenaren, die eerst op het bureau van de secretaris-ge neraal werkzaam waren zijn daarom elders op het ministerie ingezet. Hij zag niet in dat er met mej. Van Malssen iets bijzonders was ge beurd. „Zij is ambtenaar en blijft ambtenaar", zei hij. Hij onderstreepte nog hetgeen mr. Vermeer reeds had gezegd, dat mej. Van Malssen een uitnemende en lan ge staat van dienst heeft. Zij is door dat zij het ministerie zo door en door kent uitstekend geschikt om een va demecum samen te stellen, meende hij. Dat het een klusje is, waarmee men haar wilde bezighouden, be streed hij met stelligheid. Uitspraak over drie weken. Advertentie) TRADE MARK* NIEMEYER KWALITEIT VT-263A In St. Pieter slechts 31 graven van Pausen bekend (Van onze Romeinse correspondent) Pius XII schreef in zijn laatste wils beschikking op de achterkant van een enveloppe, dat hij niet behoefde te vra gen om gebeden. Hij wist hoe de Kerk in haar liturgie en hoe de leden der Kerk een Paus herdachten. Op het graf van Pius XII hebben biddende personen en Memmen tot vandaag de dag nooit ontbroken. Maar ook de laatste rust plaatsen van Pius XI, van Benedictus XV en boven in de basiliek aan de gla zen schrjjn van de H. Pius X herdenken de mensen de Pausen van onze genera ties. Zij bidden voor hen, meer nog tot hen als voorsprekers. In de loop van negentien eeuwen heb ben de leden van de Kerk de Opper herders niet vergeten, of zjj marte laren en belijders, middelmatige fi guren, schitterende vorsten, helden of notoire mislukkingen waren. De ge slachtslijst dezer priestervorsten is daarvan al het bewijs. De overleve ring waar de ongeveer 260 Pausen werden bijgezet, bleef levendig, al is de juiste ligging hunner graden en van hun inhoud merendeels onbekend. In de gang, die van de Vaticaanse basiliek naar de sacristie en naar de schatkamer leidt, is in de muur een marmeren plaat ingemetseld, die de namen van 144 Pontifices meldt, wel ke in en onder de Sint Pieter werden bijgezet. Maar als u zoudt vragen u de plaats te tonen, waar hun gebeen te rust, dan blijft men u het antwoord schuldig. In de Sint Pieter zijn slechts 31 Paus graven van de 144 bekend. Een daar van stamt uit de oudste tijd, het bij de recente opgravingen blootgelegde graf van Sint Petrus. In de crypte zijn be waard de -graven van 10 Pausen tussen ca. 460 en het eind van de zestiende eeuw en uit de tijd van de nieuwe basi liek 20 Pausen (21 met de stoffelijke resten van Joannes erbij). De kronie ken doen weten, dat uit de eerste en tweede eeuw 10 of 11 Pausen dicht bij het graf van de Prins der Apostelen begraven werden, dit is dus op het een voudige Romeinse kerkhof tegen de hel ling van de Vaticaanse heuvel. Wanneer ooit eens de archeologische onderzoe kingen onder de Sint Pieter worden voortgezet, is het niet uitgesloten dat de sporen hunner nederige graven terug gevonden worden. 99 nawijsbare graven tussen de tijd van Leo de Grote en de bouw van de nieuwe Sint Pieter zijn hopeloos verloren gegaan. De Renaissancetijd is beslist een grootse periode geweest in de historie, een explosie van krach ten en nieuwe denkbeelden. Maar tegeljjk was het een zeer hoogmoedige tijd, die zo vervuld was van het eigen kunnen en het eigen gelijk, dat men oog, noch respect had voor het verle den. De eerbiedwaardigste, 1200 jaar oude kerk der christenheid werd toen niet alleen afgebroken, alle kostbaar heden aan kunstschatten en mozaïeken - werden vernield, de graven van Heili gen, Pausen, Keizers, Rijksgroten en eenvoudige mensen, wier laatste wens het was de opstanding te mogen af wachten „ad sanctos", dicht bjj de groeven der Heiligen. Zij werden met moker en pikhouweel opgeruimd. In de letterlijke zin waren hun zerken en hun gebeenten goed genoeg om als funda ment te mogen dienen voor het trotse bouwwerk, dat naar de getuigenis dier jaren alles te boven zou gaan, vooral de kunde van de klassieke oudheid. Men ging immers in architectonische prestatie „het Pantheon, de meest fa meuze koepelbouw der antieken, plaat sen op de als grootste bekende hallen- bouw, de Basilica van Maxentius-Con- stantijn". De Meesters der Renaissan ce hebben dit streven in de constructie van de nieuwe Sint Pieter ruimschoots zelfs overtroffen. Maar heden besef fen wjj, dat hun trots hen verleidde tot vandalenwerk en erger. 31 Pausen zijn, voorzover wij we ten, bijgezet in de Catacomben. In de Pauscrypte van de Callixtus-cata- combe werden vijf authentieke gra ven van de oudste Pausen terugge vonden. Het gebeente van vele ande re tezamen met bloed- en geloofsge tuigen is in de negende eeuw uit de catacomben overgebracht naar Romeinse kerken en daar bewaard ?L.even- Clemens I stierf omtrent 100 in de Krim. Ook de H. Martinus I stierf het was in 655 in Rusland en werd te Sebastopoi begraven. 6 Pausen zjjn bijgezet in Avignon, 1 in Cluny en l in Bamberg. De resten van Benedictus V die in Hamburg stierf (963), werden later naar Rome overgebracht. erschillende Pontifices, die in Ro me stierven, zijn begraven in an dere Romeinse kerken dan de Sint Pieter. 20 hunner rusten in de kathedraal van Rome, de Sint Jan van Lateranen, maar ook daar is ten gevolge van ombouw en restauratie, de kennis van de eigenlijke plaats hunner groeven merendeels verloren gegaan. Monumenten of resten daarvan bleven van slechts 6 Pausen en'de graven van Clemens XII en Leo XIII zon be kend. De stoffelijke overschotten van 22 Pausen vonden voorts hun tomben in verschillende andere kerken te Ro me en 20 liggen begraven in andere Italiaanse steden, waarvan 4 m viter- bo, 4 in Perugia en 2 in Florence. Het verloop der gebeurtenissen vormt een grillig patroon. Van vele Opperherders, die een sieraad waren van de Stoei van Petrus, is de juiste plaats hunner bij zetting niet meer bekend, van anderen als Benedictus IX of Alexander VI, die in de historie bekend staan als „slech te Pausen", toont men u hun grat. Toen zondag in de solemnele Pause lijke stoet de nieuwe Pontifex gedra gen werd naar de plaats van zyn kro ning, verbrandde een diaken driemaal een bundel vlas en hield die de Paus voor met de woorden: „Zo, Heilige Va der, vergaat 's werelds roem needs een vluchtig overzicht van de Pausgra ven bevestigt dit adagium. Niet de herinnering van het christenvolk, maar de laatste eer, die de geschiedenis aan de Romeinse Pontifices brengt, blijkt door de eeuwen heen gezien als bran dend vlas, een snel verslotend kleed. BONN, 2 juli. Op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn zijn gisteren de ratificatie-oorkonden be treffende het Nederlands-Duits ver drag uitgewisseld. Hierdoor kan het verdrag gelijk was voorzien per 1 augustus van dit jaar rechtsgeldig heid krijgen. (Advertentie) AMSTERDAM, 2 juli Voor de pre sident van de rechtbank alhier mr. F. Dozy is gisteren een kort geding be handeld over enkele foto's die zijn ge plaatst in het boek „Karei Appel Pain ter", van Hugo Claus. De fotograaf O. S. van Noppen had geëist dat de uit gever, A. Strengholt de verder publica tie zal staken, dit tegen een dwangsom van 500 gulden voor Iedere overtreding, omdat de foto's van Van Noppen zon der diens toestemming in het boek zijn opgenomen. Na het verschijnen van het boek dien de de fotograaf voor de drie gepubliceer de foto's een rekening in van 1.200 gul den. Bovendien eiste hij 10.000 gulden schade-vergoeding omdat zjjn naam niet in het boek was opgenomen. Op de eis tot schadevergoeding wilde de uitgeverij niet ingaan. Wel werd alsnog de naam van de fotograaf in de nog niet verkochte boeken ge plaatst. Als honorarium bood men hem 500 gulden aan, waarmee de free lance fotograaf geen genoegen nam. De raadsman van de uitgeverij, mr. D. Schut, deelde mee dat men dit een zeer redelijke vergoeding had gevon den, vooral in vergelijking met de 550 gulden die de fotograaf Ed van der Elsken voor alle overige foto's in het boek (totale oplage 2500) kreeg. De raadsman van de fotograaf, mr. M A. Verdaasdonk, noemde dit een zeer lage beloning. Hij deelde mee dat zijn client in een later stadium een honorarium, inclusief schade-claim, van 4000 gulden had gevraagd. Mijn client wil geen schadevergoeding betalen wegens gemiste publiciteit van de fotograaf. Als men zijn prijs had ge kend, waren de foto's niet in het boek opgenomen", aldus mr. Schut, die vond dat Van Noppen tijdig bij de uitgeverij had dienen te informeren of zijn mate riaal werd gebruikt. Zijn tegenpleiter was van oordeel dat de uitgeverij contact had moeten opne men met de fotograaf óf de foto's niet had moeten gebruiken. Besloten werd de zaak voor onbe paalde tüd aan te houden, zodat mr. Verdaasdonk gelegenheid heeft met zijn client de mogelijkheid te bespreken om deskundigen te benoemen voor het uit brengen van een bindend advies. De uitgeverij heeft zich reeds bereid ver klaard deze oplossing te aanvaarden. De korte stop van de French Woods, Hart, wiens spel bijzonder veel indruk maakt. HAARLEM, 2 juli Mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, heeft met ingang van 1 Juli benoemd tot directeur van de Congregatie van de Zusters Ursu- linnen te Bergen en tot rector van het St. Antonius Pensionaat te Bergen de heer W. J. de Graaff. Met ingang van 1 juli is benoemd tot rector van Huize St. Elisabeth en tot moderator van de r.-k. kweekschool „Magister Vocat" te Amsterdam de heer F. H. Th. H. M. Meijer, die kapelaan was aan de kathe drale basiliek St. Bavo te Haarlem. LEIDEN. 2 juli (ANP) In het juridisch studiecentrum „Het Graven steen" is gisteren een zomercursus voor de studie van het Amerikaans recht geopend, georganiseerd door de universiteiten van Leiden en Colum bia (V.S.). Gedurende de gehele maand juli zullen juristen uit de Ver enigde Staten verschillende aspecten van het Amerikaans recht belichten voor de ongeveer zestig cursisten uit tien Europese landen, benevens uit Is raël en Formosa. Aan 25 van deze cursisten kon een beurs worden ver strekt door de financiële medewerking van een aantal grote industrieën. if (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM, 2 juli Van de ruim 50 spelers, die aan de Haarlemse honk balweek deelnemen, heeft de korte stop van de French Woods, W'endel Hart, de meeste aandacht op zich ge vestigd. De bijna twee meter lange Amerikaan uit Palo Alto in Californië speelt op de korte stopplaats een voor treffelijke partij honkbal en zjjn flitsen de aanworpen naar het eerste honk frapperen de toeschouwers telkenmale. De Franse ploeg van Amerikaanse luchtmachtmilitairen is samengesteld uit spelers van de ploegen Shape (Fontainebleau), Chateauroux, Laon en Toulon. De selectie is streng geweest en iedere speler heeft voor zijn plaats fel moeten vechten. Wendel Hart had echter geen concurrentie. Hij heeft vooral in de wedstrijd tegen de Sulli vans geëxcelleerd. Vele malen moest hij, zeer diep staand in het binnenveld, de bal fielden en naar zjjn eerste honk- man werpen. Hij deed dat feilloos en met een gemak, alsof hij dagelijks niets anders doet. Zijn worpen zijn een rechte streep naar de eerste honkman, die met het vangen van de door Hart geworpen ballen geen moeite heeft. De 22-jarige Wendel Hart honkbalt al ruim vijftien jaar. Als zevenjarige speelde hij in de little league en ook in Babe Ruth League (voor jeugd spelers tot en met vijftien jaar) speelde hij zijn „partijtje" mee. Wendel Hart heeft altijd rond het (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 2 Juli Luitenant-kolo nel mr. J. Schuurmans heeft ontslag gevraagd uit de militaire dienst. Het verzoek zal worden ingewilligd. Mr. Schuurmans kwam enige tijd geleden in het nieuws, toen hij getroffen werd door het geruchtmakende „pleitver- bod", waarbij hem verzocht werd niet meer als raadsman op te treden in zaken van militairen, die zich bij het ambtenarengerecht beklaagden omdat zjj ontslagen werden. Nadat hierover vragen waren gesteld in de Kamer, werd dit pleitverbod opgeheven. Over de mo tieven van het gevraagde ontslag is niets bekend. tweede honk gespeeld. Hij was of korte stop of tweede honkman en daardoor heeft h(j een grote routine gekregen. De jeugdige Amerikaan verblijft thans op de vliegbasis Laon. In oktober 1964 verlaat hij de militaire dienst en gaat naar een college om daar als amateur, en op het woord amateur legt hij de na druk, te gaan honkballen. „Het Nederlandse team is een goede ploeg" zegt Wendel Hart, „maar wij zullen vanavond en morgenavond onze wedstrijden tegen hen winnen". Die woorden liegen er niet om en het is niet moeilijk te begrijpen, dat iedere Nederlandse spéler en de enthousias te toeschouwers dat oneens met hem zijn. Wendel Hart gaf ons ook zijn com mentaar op de vrijdagavond te spelen wedstrijd Sullivans-French Woods. „De tweede wedstrijd tegen de Sullivans winnen wij" en hij zei dat met zo'n rots vaste overtuiging, dat wij moeilijk in zijn ongelijk kunnen geloven. Of hij met zijn uitspraken gelijk zal krijgen, zullen wij in de komende dagen zien. DEN HAAG, 1 juli De Kroon heeft het besluit van de Eindhovense ge meenteraad om 40.000 beschikbaar te stellen voor een reis van de burgemees ter en drie wethouders naar de Verenig de Staten in strijd geacht met het fi- nanciëla belang der gemeente. Dit bezoek zou in augustus van het vorige jaar plaats hebben ter bestude ring van de stedelijke ontwikkeling al daar. Voorts zou men van dit bezoek gebruik maken om de jaarlijkse bijeen komst bij te wonen van de 101ste Air- borndivision. die op 18 september 1944 Eindhoven bevrijdde. De Kroon blijkt in principe tegen zulk een reis geen bezwaar te heb- ven, mits het nut daarvan de kosten wettigt. Zij zou niet, dan om dringen de reden goedkeuring aan een zoda nig besluit willen onthouden. Gedepu teerde Stater} hebben in dit geval ech ter terecht zegt zij het voor deze reis geraamde kostenbedrag niet evenredig geacht aan het wel zeer beperkte nut ervan. De Kroon acht het besluit dan ook in strijd met het financieel belang der gemeente. Zy verklaarde het tegen het besluit van Gedeputeerde Staten inge stelde beroep dan ook ongegrond. (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 5