Regeringsmaatregelen na chaos door métrostaking EX A MENS Franse overheidsstakingen niet meer onaangekondigd Invasie duizend Duitse militairen GESPREK IN TREIN OVER „HET CORRECTE GEDRAG" Recruten even timide als hier te lande ROTTERDAMSCHE RANK „Elke school een eigen zwembad" Paradijsje in Den Haag „Broederlijke" ontmoeting op Schiphol PERSOONLIJKE LENING 2.95 Telers van fruit en groente weer aan het betogen Geluidshinder bromfietser kan „op het gehoor" worden gestraft van de 'Aten, sl^ WIE KIJK HEEFT OP KOUSEN KIEST PARIJS, 2 juli Toen er vorige week donderdag in Parijs voor de zoveelste maal weer een onbeschrijflijke verkeerschaos heerste en het dagelijks leven van miljoenen Parijzenaars duchtig gedesorganiseerd was tengevolge van een staking bij verrassing van het métropersoneel, waarschuwde de regering bij monde van de minister van informatie, dat hier klaarblijkelijk een leemte in de wetgeving moest worden opge vuld. De heer Peyrefitte doelde daarmede op de reeds sinds jaar en dag als noodzakelijk bestempel de, maar even vaak als te riskant gevoelde en dus tot later uitge stelde wettelijke regeling van het stakingsrecht bij de openbare diensten. PAGINA 7 DINSDAG 2 JULI 1963 JLjLm- wd, u! Ook voor u kan een Persoonlijke Lening van de Rotterdamsche Bank de oplossing zijn, wanneer er een bedrag-ineens nodig is, dat u niet altijd zomaar contant beschikbaar hebt. Een bijzonderheid: bij de Rotterdamsche Bank krijgt u het gehele geleende bedrag in handen, de rente wordt dus niet - zoals veelal gebruikelijk is - vooruit daarvan afgetrokken. Eén telefoontje en u ontvangt nadere inlichtingen over de Parijs loopt leeg nu de vakantietijd is begonnen. Anderhalf miljoen inwoners van de Franse hoofdstad ontvluchten het huizenconglomeraat, maar ze moeten daarvoor eerst door een rijstebrijberg van verkeer. In een file van zes trekken de Parijzenaars de stad uit over de Pont de Suresnes. Advertentie en vrolijk als een vlinder vliegt zij naar de winkel voor een paar JOVANDA GRACIA - sterke, naad loze nylons, speciaal voor slanke benen. Héél bijzondere 'AU'' bijzonderheid ook de naadloze nylons van Jovanda hebben ladderstops in boord én teen. Jovanda Gracia in alle nieuwe mode kleuren voor dit seizoen. I En natuurlijk met Skinfit rimpelloze pasvorm.! I (Van onze Parijse correspondent) Mede aangemoedigd waarschijnlijk door het feit dat de staking van ver leden donderdag om motieven waar van ditmaal de zwaarwichtigheid geens zins in het oog sprong ook bij het publiek de maat van geduld kennelijk had doen overlopen, heeft de regering ditmaal echter besloten de koe bij de horens te vatten. Een wetsontwerp het stakingsrecht regelend bij de overheids diensten is reeds in de maak en zal morgen door de ministerraad in behan deling worden genomen. Indien het daar de goedkeuring krijgt zal het waar schijnlijk nog deze week bij het parle ment worden ingediend. Gistermiddag is (1e aangelegenheid onderwerp van bespreking geweest tussen de minister van binnenlandse zaken, Hoger Frey, en generaal De Gaulle. Naar verluidt zou de nagestreefde regeling de drie volgende hoofdpun ten behelzen. Ie. Stakingen dienen te worden aangezegd met een termijn van meerdere dagen. 2e. Besluiten over staking al dan niet dienen te worden genomen bij geheime stem ming door het gehele personeel. 3e. Instelling van paritaire commissies aan welke de regering de vraag zal kunnen voorleggen of de voorgenomen stakingen wettelijk zijn of niet. Diverse vakbonden van personeel der openbare bedrijven dat zijn voorna melijk de spoorwegen, gas en elektrici teit en voor Parlls de ..autonome ver- voersregie", métro en bus hebben gisterenavond reeds de felste protes ten doen horen tegen deze voorgenomen aanranding van het stakingsrecht en van de syndicale vrilheden." De bij de CGT aangesloten machtigste bond van Parijs vervoersnersoneel heeft doen we ten dat hij met alle beschikbare middelen zo nodig strijd tegen het snode rege ringsplan zal voeren. Het is aannemelijk dat de regering er nochtans op specu leert dat de vakantieperiode, weinig ge- eigend om de werknemers te kunnen bewegen tot eigen vakantiepret beder vende ..acties" bijzonder geëigend is om een hachelijke zaak als de regeling van het stakingsrecht erdoor te druk ken. Ervaringen uit het verleden slui ten echter niet uit dat deze speculatie een misrekening zou kunnen blijken. AVIGNON (AFP) In Avignon is het gisteren tot ongeregeldheden geko men tussen landbouwers uit de depar tementen Bouches-du-Rhóne en Vauclu- se en leden van (1e republikeinse ligheidsdienst. De naar schatting 4-000 boeren waren naar Avignon gekomen om voor de prefectuur te protesteren tegen de huns inziens te lage prijzen die zij voor hun produkten krijgen. De politie van Avignon heeft traangas ge bruikt om de menigte van voornamelijk fruit- en groentetelers te verspreiden. De demonstranten wilden door een van de hoofdstraten van Avignon trekken, doch werden in hun voornemen gestuit door drie auto's van de antl-oproerbn- gade. Er vielen aan beide kanten enke le gewonden. De Franse regering heeft besloten tot een voorlopig verbod op de invoer van tomaten en abrikozen. Volgens het re geringscommuniqué kan de maatregel, wanneer dit nodig is, worden uitge breid tot ander fruit en groenten, in het bijzonder wordt hier gedacht aan tafel druiven. De maatregel is genomen we gens de buitengewoon grote oogst. In het bijzonder zal de import uit Noord- Afrika worden beperkt, voorzover de Franse verplichtingen jegens de landen aldaar zulks toelaten. AMSTERDAM, 2 juli (G.U.) doet. geschiedenis: de heer C. A. J. Vogels en met lof de heer H. van Hij, Am sterdam; kand. geschiedenis: de heren D. Boer, S. Groeneveld, P. A. Hen drik, Amsterdam en W. G. van der Weiden, Haarlem; kand. economie: de heren J. E. van Tijen, J. P. W. C. Korthals Altes, B. A. F. Vermeulen, Amsterdam; en C. H. E C. van de Heuvel, Amersfoort; doet. Frans: m. lof mej. C. Hogetoorn, Amsterdam; kand Frans: mej. M. C. A. Willemsen, Am sterdam; kand. rechten: mej E. A. Buwman en de heren H. L. J. M. Gies- kes J. Schaap, C. J. Koningsberger, M B. Josephus Jitta, Amsterdam en B. J. Huzink. Enschede. UTRECHT, 2 juli Semi-arts: de he ren W. G. Bliek, Utrecht; O. H. Buyne, utrecht' P de Putter, Nijmegen; H. W D. Voskuil, Utrecht; mej A. M. Rognerud, Utrecht; art£- -d®J1- A. M. van de Wouw, Nedemeert, R. Haaxma, Vught; me). T. H- Utrecht; kand. Franse taal- en letter kunde: de heren A. G. P. Utrecht; G. F. J. E. Smet, Nieuw- Namen; doet. Ned. taal- en letterk.. de heer Ohr. Nabben, Grubbenvorst, tandarts: mevr. A. Slop-Remtjes, Utrecht; de heren D. Roest, Rotter dam; J. P. Smits, Oss. ROTTERDAM, 2 juli kand. econ. wetensch.: de heren H. A. Vos, Rotter dam; G. Th. J. M. Storimans, Rijswijk; E. van den Ouwelant, Voorburg; C. de Voogd, Rotterdam; H. A. van Dijk, Rotterdam; E. F. van Veen, Den Haag en M. G. Sen, Den Haag. OUDENBOSCH, 1 juli Thomas More College 5 j. H.B.S. A: C. Am bages, Oudenbosch, L. Avontuur, Made; H. van den Beemt, Etten; J. Boezeman, Wassenaar; Th. van den Boogaard, Bunnik; A. Enthoven, Honselersdijk; B. Funk, Oudenbosch; P. van 't Hof, Rot terdam; M. de Jong, Standdaarbuiten; A. Knijnenburg, Wassenaar; A. v. Stra ten, Stampersgat; P. Struys, Etten; R. Tieman, Heemstede; H. Vergouwen, Sprundel. Afgewezen; geen. NIJMEGEN, 28 juni Dominicus College Gym. B: F. Dirks, Amster dam. Afgewezen: geen. Gym. A: K. Brenninkmeijer, Sneek. Afgewezen: geen. WAGENINGEN, 2 juli Ingenieur: akker- en weidebouw: A. P. A. Calon, Hoofdplaat; J. C. Wolthuis, Vrooms- hoop; zuivelbereiding: Th. J. Geurts, Venray; tuinbouwplantenteelt: A, A. M. Sweep, Breda, D. Piekaar, Wasse naar; bosbouw (techn.-ec. richting): J. H. Zijlstra, Huizen; trop. landhuis houdkunde: J. Drieduite, Rotterdam; cultuurtechniek: Th. J. Bos, Uithuizen, J. A. Deurloo, Rhenen, M. H. de 3ons. Bennekom; tropische cultuurtechniek: J. Doorenbos. Enschede, M. J. Eyber- gen, Dieren, F. J. IJserinkhuysen, Am sterdam plantenziektenkunde: mevr. A. M. Vermeuien-Aten, Wageningen, K. H. Veen, Rotterdam; landbouwtechno- logie: H. C. de Boer, Wageningen: agrarische sociologie: H. R. Pijlman, Wassenaar: landbouwhuishoudweten- schappen (so.ee. richting)mej. M. H. W. Vanoers, Alem. Kand.: akker- en weidebouw: G. Bos, Nieuw-Vennep, j. j. Koert, Steen bergen, A. Mulder, Assen; tropische landbouwplantenteelt: mej. J. C. Jo- hanns, Delft, A. L. Braun, Bergendal; veeteelt: J. W. F. van Enckevort, Se- venum, C. J. Janmaat, De Hoef; zuivel bereiding: J. G. den Blanken, Zoeter- woude, R. de Boer, Bolsward; tuin bouwplantenteelt: mej. B. M. Th. Bier, Niewerkerk a.d. IJssel, mej. S. Stien- stra, Hallum, G. Wissink, Zutphen; bos bouw techn. econ. richting: H. N. S. M. van Asperen. 's-Hertogenbosch; W. J. B. Faber, Stadskanaal: landhuis- houdk.: mej. I. Kloosterhuis, Arnhem, L. C. Zachariasse Marknesse: tro pische cultuurtechn.H. van Dijken, Velp, W. G. M. Genet, Amsterdam, H. Maaren, Jubbega, R. J. Oosterbaan, Heemstede, P. J. J. Willems, Kessel; plantenveredeling: P. L. H. Welles, Grlbbenvorst; plantenziektenkunde: V. J. M. Koch, Meerssen, W. J. A. van Marrewijk, Honselersdijk, R. G. Rens, Amsterdam-SIotervaart, J. H. M. Tem mink, Amstelveen; bodemkunde en be mestingsleer: H. O. Hoogoudt, Assen, V. J. G. Houba, Arnhem, A. D. de Jong, Oud-Alblas, J. van der Maarl, Nw-Ven- nep; landbouwtechnologie: H. Beltman, Heelsum, S. Bruin. Huizen, N. A. J. H. C. Brull, Maastricht, J. van der Hin. Amsterdam, A. K. Muntjewerf, Heel sum, P. A. J. F. Remmers, Tilburg. H. R. Schreuder, Heemstede, J. F. Staal, Arnhem, A. G. Wientjes, Wage ningen; agrarische sociologie: J. H. de Ru, Zandvoort; bosbouw (houtteeltkun- dige richting)J. H. Edens, Wagenin- fen; cultuurtechniek: Th. A. Bierman, tenwjik, E. J. Goldsehmidt, Vlaardin- gen, E. B. Huizing, Uden, P. A. Schip per, Opmeer, W. Sprokholt, Assen, P. L. M. Willems, Beers. VENLO, 2 juli St.-Thomascollege Gymnasium B: De heren: G. Berden, P. Botman, J. Jacobs allen te Venlo; G. Poeth, B. Winnemuller Tegelen; J. Dietz, Horst; A. Lichteveld, Maasbree; F. Poilé, J. Titulaer VenloBlerick; A. van Tol, Amsterdam; H. Wenting, Reu ver. Afgewezen: geen. VLODROP, 2 juli Gistermiddag stopte op het oude goederenstationnetje van Vlodrop de eerste lange personen trein met vijfhonderd Duitse militairen. Later volgde nog éea trein, eveneens met vijfhonderd man. Sinds jaar en dag rijden hier geen reizigerstreinen meer De drie goederentreinen die het dorp dagelijks van en naar Duitsland passe ren waren de enige zorg van Je een- mansbezetting van de spoorwegen in dit puntje van Limburg. Coupéraampjes werden naar beneden geduwd en flarden muziek uit draag bare radiotoestellen sloegen naar bui ten. Uit de coupéramen hingen de Duit se militairen, de eersten die in ons land de drie maanden durende rekrutentijd In het Kamp Budel zullen doorbrengen. Toen enkele Nederlandse spoorweg autoriteiten de trein binnenstapten waren de negentien onderofficieren juist gereed met een „gesprek". Nog maar nauwelijks haddm de jongens nog in burger in Keulen afscheid genomen van hun familie of het ge sprek was al begonnen: Over het ge drag van de Duitse militair in Neder land „correct heren, correcter zelfs dan in Duitsland", want de Nederlan ders. zo werd hun gezegd, hebben er alle reden voor deze, zji het vreed zame Duitse Militaire invasie, kri tisch te bekijken. De honderden jongens, voornamelijk uit Keulen en München Gladbaoh luis terden apatisch. Zij waren nog ;e veel vervuld van het afscheid. Zi1 zijn van een na-oorlogse generatie. In niets onderscheidden deze .-ekruten zich van Nederlandse aankomende mi litairen, die zich voor het eerst oü hun onderdeel melden. Of het nu kwam door de nadrukkelij ke instructie of alleen maar door het in dienst zijn" en het afscheid thu s, in leder geval was het opmerkelilk tus- tig. Geen gezang. In Roermond en Weert werd gewuifd naar wachtende reizigers, eerst aarzelend, toen spon taan alsof de ingepompte reserve was weggevallen. Waarom wuiven die mensen eigen lijk?" vroeg een van de recruten aan een vriend. Cynisch luidde het ant woord: ..Omdat we nog geen uniform aan hebben". Er waren weinigen onder hen die ons land al eens eerder bezocht hadden. De transportofficier, een Jonge luitenant vertelde over de hartelijkheid, die hy in en rond Budel de afgelopen weken had ontmoet. Toen ik werd aangewezen om in Budel dienst te gaan doen. ben ik bang geweest", zo vertelde hij. Ik vreesde dat de Nederlanders ons 'mks zouden laten liggen. De Nederlanders zullen rond Budel feen excercerende Duitse militairen zien. )e exercitie speelt zich allemaal bin nen de omheining \an het kamp af. En de korte marsen zullen ook binnen de beslotenheid van het kamp worden ge houden. Vandaag zijn duizend Duitse militai ren hun eerste exercitielessen in Budel begonnen. Drie maanden lang zullen zij hier blijven om dan weer plaats ie maken voor duizend nieuwe recruten. BOLSWARD, 2 juli In zijn ge boortedorp Komwerd is de op 95-jarige leeftijd overleden dr. O. Postma gis- teif.i ter aarde besteld. Vele vrienden en Friese dichters en schrijvers heb ben deze nestor van de Friese dichters de laatste eer bewezen. DEN HAAG, 2 juli. De politie kan op grond van feitelijke waarne ming optreden tegen bromfietsers die overmatig: geluid produceren. Er is in de meeste gevallen geen speciale meetapparatuur nodig om een over treding vast te stellen. Dit heeft de minister van Verkeer en Waterstaat mede namens de minister van Justi tie, geantwoord op schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid mej, mr. J. J. Th. ten Broecke Hoekstra. De minister zegt dat de politie soms ten onrechte dus aanneemt dat er een meetapparatuur nodig is. In bepaalde gevallen kan dit wel eens gewenst zijn, en dan doet zich het probleem voor dat er nog geen eenvoudig apparaat is ontwikkeld waarmee men op elke gewenste richten 690 zuivere meting kan ver- De voorschriften die het meest wor- toegepast leveren echter geen moeilijkheden op, zo zegt de minis ter. Reeds in mei 1960 heeft de minis ter van Justitie de politic gewezen op de verschillende mogelijkheden om op te treden tegen onnodige geluidshin der. Hij zal nu het Openbaar Minis terie verzoeken de politie, voor zover nodig, opnieuw te instrueren. Als een bestuurder van een voer tuig in stilstand beurtelings gas geeft en de gastoevoer afsluit, ter wijl hij niet van plan is aan het verkeer te gafan deelnemen, dan staat het onnodig en hinderlijk ka rakter van het door hem veroorzaak te geluid zonder meer vast. Wordt tijdens het rijden een hinder- 'jk geluid voortgebracht, dan zal dit in vele gevallen een gevolg zijn van net feit, dat de uitlaatpijp niet be hoorlijk geluiddempend of over de ge- r? 'engte gasdicht Is. Ook in dat geval kan de politie op grond van een artikel van het wegen verkeersreglement proces-verbaal op maken. 's de geluidshinder het gevolg van het feit, dat de bromfiets voorzien is i van een andere dan de voor dit type goedgekeurde carburateur, dan wordt aangenomen, dat het voertuig niet langer voldoet aan de definitie van bromfiets, of dat de bromfiets niet van deugdelijke bouw of inrichting is. In beide gevallen kan proces-verbaal worden opgemaakt. Twello's eigen schoolzwembad. (Advertentie) GYMNASIUM A: De heren: H. Bis- schops, J. van Gooi, A. Niessen, J. Smit, Th. Timp, L. Verhoeven, J. Aerdts allen te Venlo; F. Hermans, Helden- Panningen; H. van Kinderen, Schiedam: Th. Pas, Amsterdam; Th. Ruyter, Haarlem; F. v. d. Voort, Te- gelen; J. Seegers, Grubbenvorst. Afge- wezen: 1 kandidaat. De hoofdonderwijzer van de open bare lagere school te Twello, de heer W. Versluis is ervan overtuigd dat elke school een eigen zwembad kan hebben Zjjn schooi hééft het al; sinds half me) krijgen de 280 leerlingen elke week 11 driemaal ruim een uur zwemles in het eig"en bad achter de school. Een bad, dat tot stand kwam zonder enige overheidssubsidie. In Twello het hoofddorp van de gemeente Voorst - is geen zwembad en de bewoner* die willen zwemmen zijn aangewezen op Zou het Haagse Westbroekpark, zoals het er vandaag bjj ligt, door Amerikaanse reclamedes kundigen omschreven moeten worden, zij zouden vermoedelijk zonder aarzelen spreken over „The fi nest garden since Eden Het is dan ook een klein paradijs: temidden van verzorgde gazons (waarop wel degelijk gelopen mag worden), zilveren vijvers, veelkleurige borders en fraaie plas tieken van beeldhouwers staan zo'n miljoen rozen te bloeien, in al hun geheimzinnige schoonheid, hun kleu renpracht en welriekendheid. De ro zen zijn, voor de derde keer dit jaar, bijeengebracht voor het internationale rozenconcours, dat door de gemeen telijke plantsoenendienst in samenwer king met andere organisaties wordt gehouden. Zo'n 350 verschillende soor ten waaronder Orange sensation, Honeymoon, kardinaal Mindtzenthy, souvenir d'Anne Frank afkomstig uit de halve wereld, vertellen er woor deloos, maar niettemin in geuren en kleuren van hun schoonheid. Behalve een welvoorzien rosarium, dat dezer dagen is opengesteld, is er ook een streng bewaakt en afgeslo ten proefveld, waarvoor kwekers nieu we variëteiten hebben ingezonden om mee te dingen naar de „Gouden roos van de gemeente 's Gravenhage", die wordt toegekend aan de door een in ternationale jury aan te wijzen fraai ste bloem. Streng bewaakt omdat ook de rozenkwekerij een hard-zakeljjk be drijf is, waar men weieens wil profi teren van wat een ander tot stand heeft gebracht. Meer dan eens heeft men kwekers die trachtten zich zo'n nieuwe variëteit van een ander toe te eigenen moeten verwijderen. De jury zal maandag 15 juli haar oordeel vellen. Later zullen er nog drie dames bepalen welke roos het lekkerste geurt, waarvoor ook een extra prijs beschikbaar is. De dames zijn verenigd in de zogenaamde „snuf- felcommissie", welke naam kort na dat hij was geboren door scrupuleuse ambtenaren ogenblikkelijk werd Inge trokken zijnde niet waardig genoeg. Deventer, Apeldoorn of Voorst. Toen op een ouderavond de heer Versluis het plan opperde zelf een zwembad achter de school te laten aanleggen was dan ook iedereen enthousiast. De kosten zouden zesduizend gulden be dragen en in korte tijd waren de toe- zegginger tot dat bedrag als rente loos voorschot gedaan. Zo eenvoudig verliep de zaak in tussen verder niet; de inspectie van de Volksgezondheid kwam tussenbei de met bezwaren en eiste dat er bij het bassin een zuiveringsinstallatie moest komen. Kosten tweemaal zo veel als die van het bassin. Niet zon der schroom werden de ouders van deze gang van zaken op de hoogte gesteld. Maar de tegenvaller kon het enuiousiasme niet doven. Nog dezelf- davond van de vergadering had men de toezegging van nogeens tussen de vier- en vijfduizend gulden aan rente loze voorschotten binnen en binnen d- drie maanden kon men beschik ken over de nodige achttien mille en met de aanleg van het zwembad be ginnen. Behalve de 180 gezinnen, waar uit de leerlingen kwamen, werkten ook andere belangstellenden gaarne mee. Met de vrijwillige bijdragen van de ouders ongeveer twee kwartjes per kind per maand en een gemeentelij ke premie op het schoolzwemmen van vüftien cent per kind per week hoopt men de geleende gelden vrij «nel te kunnen terugbetalen. Men behoeft ove rigens al niet meer met de volle 18.000 gulden op tafel te komen: bij de ope ning van het bad hebben verschillen- d ouders, die zagen hoe hun kinde ren genoten tegen het schoolhoofd ge zegd „Mijnheer Versluis, maakt u van ons voorschot maar een gift." Toen het bad wend geopend kon den van de vijftig kinderen van de hoogste klasse er slechts dertien zwemmen. Nu zijn dat er al bijna dertig. Na de grote vakantie zullen zeven honderd kinderen van de katholieke St. Martinus-jongens- en meisjesscho len te Duistervoorde evenals de scho lieren van de openbare school in hun buurtdorp Twello in het eigen bad, naast de school zwemles krijgen. Een bad met plastic wanden en overloop- goten en een diepte van 40 tot 120 cm. staat daarvoor ter beschikking, dank zij het hoofd van de Jongensschool de heer L. v.d. Sluis die met zijn collega Versluis uit Twello al geruime tijd piekerde over de vraag of liet niet mogelilk zou zijn een eigen schoolbod te krijgen. Allerwegen hoorde hij dat bouwvergunningen haast niet los te krijgen waren; in een gesprek met een directeur van een Twellose plastio fabriek werd hem echter duidelijk ge maakt dat een plastjcblad geen bouw vergunning nodig heeft. Voor de finan ciering had de heer v. d. Sluis al een plan: hij had berekend dat uit de overheidsbijdragen voor de aanschaf van leermiddelen voldoende kon wor den besteed aan het vak lichamelijke opvoeding om de aflossing en rent» van het voor de bouw benodigde be drag te kunnen financieren. iimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiniitiiiiiimiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniimiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiimmiimiiiiiiii De dochter van de familie Gageldonk uit Rotterdam moet zich dezer dagen wel wat eenzaam gevoeld hebben op Schiphol, toen haar vier broers, allen broeders van St. Louis uit Oudenbosch elkaar daar weer ontmoetten. Zij was met man en kind aanwezig, toen het toestel uit Montreal arriveerde met aan boord de vier broeders Sebastian, Marcianus, Marianus en Timotheus. De beide laatsten reizen naar een volgende standplaats, nl. Tabora in Tanganjika. Zij hebben juist hun studies aan de Universiteit van Toronto voltooid en zijn nu benoemd aan St. Mary's College in Tabora. Broeder Sebastian en broeder Marcianus gaan naar het kapittel van de Congre gatie van St. Louis. De vier Broeders van Gageldonk zijn allen werkzaam in het onderwijs. Broeder Sebastian is hoofd van een school in Aylmer (Canada); broeder Marcianus is directeur van een middelbare school in Djakarta. De beide andere broers, broeder Timotheus en broeder Marianus zijn leraar aan de Bisschoppelijke Kweekschool In Oudenbosch. Ook de algemene overste van de Broeders, vader Theophaan en de vicarius voor Canada, broeder Antony, waren op Schiphol ter begroeting aanwezig. (Advertentie) fit Ja

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 7