Voor het eerst in de geschiedenis Ontslagaanvraag van kabinet nog niet ing Kard. Alfrink teruggekeerd KONING HOESSEIN OP DE MOTOR Meisje vermoord door BUURMAN Krabben in het gezicht verraden de dader Diplomatieke betrekkingen Bonn-Oosteuropese landen WIMBLEDON TENNIS Savannah" dit jaar NIET in ROTTERDAM LONG- KANKER ongekend snel toegenomen Kabinetsinformatie dr. Beel krijgt vaart Deelname van socialisten niet uitgesloten indien V.V.D. niet inbindt Het weer- JURYCONCERT Nederlands schip gezonken Paus Paulus naar Castel Gandolfo DRAMA TE WALSOORDEN Bekentenis bij routine-verhoor vW'MORRIS't^®^ [falcoh regehjasseh F.D.P.-MINISTER STELT VOOR EUROVISIE WOENSDAG 3 JULI 1963 87sfe JAARGANG No. 31477 BRUSSEL, 3 juli Voor de eerste keer in Belgiës parlemen taire geschiedenis heeft de Vlaams-Waalse taalstrijd tot een kabinetscrisis geleid. Tot veler verrassing heeft eerste minister Theo Lefèvre gistermiddag inder daad koning Boudewijn het ont slag van zijn katholiek-socialisti sche coalitieregering aangeboden. De ogenschijnlijk niet meer bij te leggen onenigheid tussen de CVP en de socialistische partij over het wetsontwerp inzake het taaista tuut van zes Vlaamse randge meenten van de hoofdstad had die beslissing onvermijdelijk gemaakt, aldus de katholieke premier. Het staatshoofd aanvaardde het ont slag evenwel niet direct en hield zijn antwoord in beraad, zoals bleek uit een communiqué van het hof. De vorst begon wel onmid dellijk de traditionele raadplegin gen met de voorzitters van Kamer en Senaat, evenals met de leiders der verschillende partijen. (Advertentie) Vrij warm weer 56 JANSSTRAAT 56 (Advertentie) Internationaal Orgelconcours 1963 Hedenavond 20 uur Grote of St Bavo Kerk Kaartverkoop aan de ingang van de Kerk. Geen ontbinding Alle opvarenden vijf in veiligheid Blanke moet wegens moord op negerleider in V.S. terechtstaan TERNEUZEN, 3 juli Na twee dagen intensief speurwerk is de dader van de moord op het bij na zeventienjarige meisje Maria Louise Duerinck uit Walsoorden bekend. Het is een 31-jarige buur man van het vermoorde meisje. De dader van beroep heftruck chauffeur bij een betonfabriek te Walsoorden heeft een beken tenis afgelegd. Gistermorgen is hij door agenten van de rijkspoli tie van zijn werk weggehaald. Het was aanvankelijk niet meer dan het gevolg van het routine-onder zoek. Koop nu een Aristona en geniet van a.s. vrijdag en zaterdag en de dagelijkse filmverslagen van de Tour de France Vliegtuigongeluk in V.S.: zeven cloden Vliegtuigongeluk in Nieuw-Zeeland Amerikaans atoom schip Werktuigkundigen staken Gestichtsdirecteur ontslagen wegens mishandeling patiënt „Rook liever pijp" DEN HAAG, 3 juli Morgen avond zal dr. Beel weten of de meest voor de hand liggende op lossing, die hij ziet voor het samenstellen van een nieuw kabi net, ook praktisch bereikbaar is. Hf wil nu allereerst de moeilijk heden trachten op te lossen, die 2,jjn ontstaan tussen de drie chris telijke partijen en de WD, dat zijn dus de vier partijen waarop het demissionaire kabinet-De Quay is gebaseerd. Korf memorandum BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM felefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. LJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr, W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents Der millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents oer m m.-hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventuee1 zonder oogave van redener te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents oer week f 2.65 per maarte. 1 7.9C oe> Kwartaal Voor klachten over de bezorging 's avonds tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. Belgische regering valt over taalkwestie Brussel (Van onze Brusselse correspondent) rijwel algemeen scheen vannacht in de Brusselse Wetstraat de verwachting te zijn dat de koning, na afloop van zijn consultaties, de huidige regering zau verzoeken aan het bewind te blij ven aangezien geenszins is bewezen dat zij niet langer het vertrouwen geniet van haar (zeer ruime) parlementaire ■n«erd»rheid. Wel hielden sommige waarnemer» rekening met de mogelijk heid dat een andere politieke figuur ZOU worden aangezocht om het eerste ministerschap op zich te nemen in een voor de rest ongewijzigd kabinet. Erg •erieus werd deze trouwens bizarre stap nochtans niet geacht, aangezien men het er in politieke kringen vnjwel over BARfELJORISSTR HAARLEM TEL 1343? LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223jJL Verwachting tot donderdagavond (Opgemaakt te 11.15 uur) Vry warm weer met overwegend zwakke wind. Perioden met zonne schijn, maar in de middag kans op onweer. Donderdag Zon: 4.25-21.02 Maan: 18.49-2.45. Aan zee. en S? met g°ed zonnig strandweer buitie IL® °P.,enke3e plaatsen nog een middag Hohtl Zwakke wind, in de 20 grafen zeewateW\nd- °verdag ruim Vooruit l. ater 16 graden. tzichten: rustig strandweer met *on. f Advertentie) 9 30-45 korting op a||e monfii ren voor iederéén I u" Ziekenfondsleden glazen op voorschrift zonder bijbetaling. 2 jaar garantie tegen breuk en verlies. Leden Co-op Haarlem ontvan gen dividendzegels. DE BRILLENSPECIALIST tegenover het Gerechtsgebouw Let U vooral op het juiste nummer 56 eenb is dat Lefèvre wens integri teit, moed en gematigdheid ten zeerste wori.cn geprezen ind.? gegeven om standigheden zeer moeilijk te vervangen zou zijn. li. elk geval werd vannacht de even tualiteit uitgesloten dat het staatshoofd na het ontslag van de regering te heb ben aanvaard, tot een ontbinding van het parlement zou overgaan als uiter ste middel om uit de cirsis te geraken. Wetgevende verkiezingen naar aanlei ding van de taalkwestie zouden de ver deeldheid in het land zonder twijfel op de spits drijven. Het risico zou groot zijn dat de krachtsverhoudingen in het parlement brutaal zouden worden ge wijzigd ten gunste van de extremis tische groeperingen, waardoor een leef bare regeringsformule om zo te zeg gen onvindbaar zou worden. De uit een dergelijke toestand voortvloeiende con flicten zouden, zo vrezen velen, wellicht terecht, 's lands eenheid definitief on dermijnen. Maandagnacht nog had een buitenge- wo. - kabinetsraad plaats gevonden in Brussel, tijdens welke de ministers het grotendeels eens waren geworden over een compromis inzake de randgemeen ten. Een dergelijk compromis was noodzakelijk geworden ingevolge het scherp verzet van de Vlaamse vleu gel der CVP tegen de oorspronkelijke schikking van het wetsontwerp, waar bij de zes Vlaamse gemeenten zonder meer zouden worden aangehecht bij een nog te creëren volstrekt tweetalig ar rondissement Brussel hoofdstad. De te elfder ure na een drukke week van overleg tussen de regering en de meer derheidspartijen en binnen deze partij en vooral ontdekte tussenoplossing hield in het eentalig Vlaams karakter der gemeenten te bewaren gedurende een overgangsperiode van drie jaar, Kardinaal Alfrink verlaat met zijn secre taris op Schiphol het vliegtuig. Toe schouwers vroegen zich af wat de kar dinaal uit Rome wel heeft meegenomen in h<-+ pak, dat zijn secretaris, de heer P. Geurts, draagt. SCHIPHOL, 3 juli Kardinaal Al frink is gisteravond met een lijntoestel van de KLM uit Rome op Schiphol aan gekomen, na zijn deelname aan het con claaf en het bijwonen van de kroning van Paus Paulus. De kardinaal werd op de luchthaven verwelkomd door de hulpbisschop van het bisdom Utrecht, mgr. Th. Hendrik- sen en door mr. D. J. M. van Thiel Coovels, van de directie kabinet en pro tocol bij het ministerie van Buitenland se Zaken. THEO LEFÈVRE waarbij dan wel bepaalde administratie ve en onderwijsfaciliteiten verleend zou den worden aan de Franstalige minder heden ter plaatse. Dezelfde dag reeds had de CVP haar goedkeuring gehecht aan dit com promis, zij het niet zonder voorbehoud van de Vlaamse vleugel, die het on derste uit de kan scheen te willen en graag ook de voorziene faciliteiten ge schrapt had gezien. De verrassing kwam echter dinsdagvoormiddag, toen de so cialisten het in onderling beraad eens moesten worden over deze wijziging aan het oorspronkelijke regeringsont werp: vruchteloos pleitten de socialis tische ministers bij de leiders van hun partij voor een positieve uitspraak. Am per een paar uur voordat in de Kamer van Volksvertegenwoordigers het beslis sende debat moest beginnen over de definitieve regeling publiceerde het bu reau van de BSP haar „advies" aan de socialistische Kamerfractie: hierin (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 3 juli Gisteren kwam een klein Nederlands kustvaartuig, de Netty", in dichte mist in botsing met het 20.000 ton metende tankschip „Fina Canada". De aanvaring voltrok zich op enige kilometers van de zuidoostelijke badplaats Ramsgate. Het Nederlandse vaartuig zonk, maar de vijf opvaren den werden gered en aan boord geno men van het tankschip. werd het tegenvoorstel van de regering „onaanvaardbaar, want minder goed dan de eerste tekst, en gevaarlijk, we gens de nog drie jaar dreigende onze kerheid" genoemd. Evenwel wilde BSP- vcorzitter Collard een eventueel nieuw en verbeterd voorstel niet uitsluiten. Kort nadien keurde de socialistische Kamerfractie het standpunt van de par tijleiding goed, hetgeen premier Lefè vre versterkte in de mening dat de re gering derhalve ontslag diende te ne men. (Vervolg op pagina 7) VATICAANSTAD, 3 juli Paus Paulus VI zal zich, naar verwacht wordt, eind volgende week naar zijn zomerresidentie in Castel Gandolfo aan het Meer van Albano begeven. Hoelang hp daar zal blijven is niet bekend. JACKSON, 3 juli (AFP) Een jury, bestaande uit zeventien blanken eii één S»g?r'de 42-iarige Byron de la Beckwith in staat van beschuldiging ge- st®ld wegens moord op de negerleider Medgar Evers uit Jackson in de Ame- nkaanse staat Mississippi. Evers werd op 12 juni, toen h\j uit een auto stapte en zpn huis wilde binnengaan, in de rug geschoten. Hjj stierf aan de gevolgen. De la Beckwith is op 22 juni door agen ten van de Amerikaanse federale re cherche gearresteerd na het vinden van een geweer, waarop zijn vingerafdruk ken voorkwamen. °PGÏ?bare aanklager heeft aange kondigd de doodstraf tegen de gevan gene te zullen eisen. (Van een onzer verslaggevers) Sinds de ontdekking van het misdrijf op zondagmorgen waren al tientallen personen vóór hem gehoord. Het ge- j S?. van de chauffeur wekte onmid dellijk argwaan. Bijzonder bezwaarlijk waren de verwondingen die hij aan het gelaat had opgelopen. Later bleek dat het vermoorde meisje hem tijdens de worsteling had gekrabd. Hij legde in de namiddag een vol ledige bekentenis af. Uit die bekente nis is gebleken dat hij het meisje za terdagavond even na half tien heeft ontmoet aan de ingang van het land weggetje dat naar de boerderij vein landbouwer Hiel leidt. Zoals bekend was het meisje op weg naar haar MtlNCHEN, 3 juu (Reuter) 6e Westduitse minister voor economische samenwerking, Walter Scheel, heeft gis teren op de tweede dag van het con gres van de Vrije Democratische Par tij (FDP) gezegd, dat West-Duitsland diplomatieke betrekkingen met Oost- europese landen zou moeten aangaan. Hij zei tot de commissie voor buiten landse politiek van het congres, dat niets moet worden nagelaten om Mos kou te overtuigen van het Duitse ver langen naar vrede. Groter vrijheid in Oost-Duitsland zou tot hereniging kun nen leiden, aldus Scheel. Scheel ondersteunde voorts president De Gauiles eis tot vorming van een afzonderlijke Europese kernmacht, die (Advertentie) i ftmtona EL M atopmzwaard van Rusland en de Y'®- zat evenaren. Hij deelde de opvat- Tr,™,y„ de Franse president, dat ?yiP£a ei\°P den duur niet op zou vertrouwen dat Amerika het met zou verdedigen. Scheel de plaats inneemt van de Westduitse minister van buitenland se zaken, Gerhard Schröder, als de be windsman afwezig is, stond zijn verkla- r- m„scyLeiT® tegenstelling tot de me- u1 ^r°der, die verleden week kritiek had geleverd op de Gaullistische beweging inzake Amerikaanse onbe trouwbaarheid. ROCHESTER, 3 juli (Rtr) Een Amerikaans vliegtuig is gisteravond met drieenveertig personen aan boord neer gestort kort nadat het van een vlieg veld by Rochester, in de staat New York was opgestegen met bestemming Newark in New Jersey. Zeven inzitten den, onder wie de gezagvoerder kwa men om het leven. Het vliegtuig, een tweemotorïge Martin 404 van de Mo hawk Airlines, kwam in een zware storm terecht, viel op de landingsbaan en vloog in brand. WELLINGTON, 3 juli (Rtr-AFP) Een passagiersvliegtuig van een Nieuwzeelandse luchtvaartmaatschap pij is tijdens een vlucht van Auckland naar Tauranga in het Kaimai-gehergte neergestort. Gevreesd wordt, dat de 23 passagiers en de 3 leden der bemanning zijn om gekomen. grootmoeder om daar de nacht door te brengen. Hij maakte een praatje met het meisje waaruit een discussie groeide over de verhouding tussen de beide gezinnen, die de laatste tijd niet zo goed was. Tijdens dit gesprek, dat een ruzie-achtig karakter kreeg, moet de buurman zich bijzonder hebben op gewonden. Het meisje zou enkele on aangename opmerkingen over hem hebben gemaakt. Aangezien hij ter plaatse bekend staat als een driftkop werd het meis je bang, en vluchtte het donkere landweggetje op. H'J volgde haar. Bij de twee steenhopen achter de betonfabriek, waar hij werkte, kreeg hij haar te pakken. Daar heeft hij haar een aantal slagen toegediend met een straatklinker. Het meisje is daar ineengezakt waarna hij haar ongeveer veertig meter heeft mee- gesleept en in een RrGPPel gewor pen. De verdachte is gehuwd en heeft geen kinderen. Hij woonde reeds en kele jaren in Walsoorden. De kleding en het schoeisel van de verdachte zijn gistermiddag voor on derzoek opgezonden naar het gerech telijk laboratorium in Den Haag. In de gemeente Hontenisse, waartoe Walsoorden behoort, bleek dinsdag middag uit de verschillende gebeurte nissen al direct dat men met de aan- houding van do chauffeur een toch wel meer dan gewone verdachte te pak ken had. Dit vermoeden werd sterker toen in de loop van de middag in zijn woning huiszoeking werd verricht. Kort na zijn bekentenis is de buur man onder zware politiebegeleiding naar de plaats van het misdrijf over gebracht voor een voorlopige recon structie van het misdrijf. Gisteravond nog is hij overgebracht naar Middel burg en ingesloten in het huis van be waring. Hoewel d® arrestatie van een van de eigen bewoners in Walsoorden grote beroering heeft verwekt is men toch opgelucht over het feit dat de dader bekend en aangehouden is. Vj AMSTERDAM, 8 juli. - Het moet onwaarschijnlijk worden geacht dat het Amerikaanse atoom-koopvaardij schip „Savannah" in september Rot terdam zal aandoen. Tengevolge van een staking van het machinekamer- personeel zullen de reizen van hel schip naar Europa een vertraging van een half jaar tot neren maanden on dervinden, zo bericht het blad „Atoom- forum". Rotterdam moet de „Savan nah", zo vernemen wij, zeker niel vóór het voorjaar 1964 verwachten. Oorzaak van de staking ls, naar de mening van de werktuigkundigen, de te lage honorering van het machtne- kamerpersoneel ten opzichte van de dekofficieren. De rederij heeft de kwestie voorgelegd aan een gerechts hof in New York. De arbeid werd in afwachting van de beslissing hervat, doch de werktuigkundigen wilden de zaak geregeld zien voor de „Savan; nah" het dok in Amerika op 7 mei voor de Europese reis zou verlaten. Een besluit bleef echter uit. Volgens de laatste berichten heeft de regering alle hoop op een vergelijk met de vak bond van de werktuigkundigen opge geven. Volgens „Atoomforum bestaat zelfs het plan de „Savannah" in an dere handen te geven. Dit zou echter inhouden, dat de huidige werktuigkun digen dan vervangen moeten worden en nieuw reactorbedieningspersoneel zou dienen te worden opgeleid. Dat vergt veel tijd. Behalve van skelteren houdt koning Hoessein van Jordanië ook bijzonder van motorrijden. Men kan hem soms op zijn zware Matchless in de omgeving van de hoofdstad Amman tegenkomen. NIEUWVEEN, 3 juli Naar wij ver nemen heeft de directeur van de Jo- hannes-stichting alhier wegens me ningsverschil met het bestuur ontslag genomen uit zijn functie. In feite heeft de directeur door zijn optreden tegenover een der patiënten, die hji zou hebben mishandeld, zich zelf onmogelijk gemaakt. AMSTERDAM, 8 juli Volgens een recente publikatie van het Centraal Bu reau voor de Statistiek zijn in Neder- lan in 1962 in totaal 3142 mannen aan longkanker overleden. Met het oog op de ernst van de inhoud van dit bericht heeft dr. L. Meinsma, directeur van het bureau kankervoorlichting, daaro ver nadere mededelingen gedaan. „Er is," aldus dr. Meinsma, „op dit ogen blik in Nederland geen ziekte die, vóór de Tweede Wereldoorlog nog nagenoeg onbekend, sedert 1945 zo snel in fre quentie is toegenomen en daardoor in evenredig stijgende mate een bedreiging vac onze volksgezondheid gaat vormen al, longkanker." In 1925 stierven nog geen honderd, in 1946 reeds ongeveer zevenhonderd man nen aan deze ziekte. Van de 3142 man nen die in 1962 aan longkanker stier ven was ruim 53 procent jonger dan 65 jaar en bijna twintig procent jonger dan 55 jaar. Dit betekent dat velen van dez mannen nog actief in het arbeids proces waren betrokken. De artsen in Nederland zijn zo vervolgt dr. Meinsma unaniem van mening dat het roken van sigaretten ah, de belangrijkste oorzaak van deze ziekte moet worden aangemerkt. Hoe wel het dus enerzijds allereerst zaak is om vooral de sigarettenrokers op de schadelijkheid van hun gewoonte te wijzen, worden anderzijds de moeilijk heden tot een staken van het roken wel onderkend. Een algehele staking van het sigaret tenroken biedt uiteraard de beste be scherming, maar toch kan volgens dr. Meinsma een aantal alternatieven wor den gesteld, zoals een drastische beper- kin- maar ook en vooral het overgaan op sigaar of pflp. Van veel belang acht de directeur van het bureau kankervoorlichting voorts een door de overheid gesteunde actie onder de jeugd, teneinde de potentiële „rokers van morgen" bij voorbaat van de schadelijke gevolgen van het sigaret tenroken te overtuigen. Dr. Meinsma besluit: „Daar recente onderzoekingen hebben aangetoond dat het voorbeeld van de ouderen grote in vloed uitoefent op de rookgewoonten van de jeugd, zullen in het kader van de binnen afzienbare tijd te ondernemen Het bestuur van de stichting weigert actie ook ouders 'en opvoeders worden elk commentaar in afwachting van het benaderd onder het motto: „Laat het resultaat van het verdere onderzoek. voor uw kinderen." (Van onze parlementaire redacteur) Dr. Beel pakt de zaak anders aan dan dr. De Kort. Hjj heeft vooral politieke gevolgtrekkingen gemaakt. Lukt zijn eerste opzet, dan is de formatie snel tot een goed einde te brengen. Het ka binet-De Quay wordt gereconstrueerd en komt dan vermoedelijk met nieuwe bewindslieden onder leiding van de hui dig minister-president, terug. Het kan echter ook mislukken. In ciat geval zal dr. Beel niet aarzelen de P.v.d.A. uit te nodigen om aan een vierpartiJenkabinet dee) te ne men. Het zal afhangen van het ge sprek in Wassenaar, of de vier frac tieleiders, die nu het eerst zijn uitge nodigd, bereid ziin zoveel te geven en te nemen, dat hun meningsverschil len worden bijgelegd. Dat betekent voor mr. Toxopeus, de liberale fractieleider, dat hij heel wat zal moeten inslikken. Allereerst kriigf hij niet meer de kans om het program- m. van dr. De Kort „aan een aanpas- singskuur te gaan onderwerpen Hij mag nou maar één maal onderhande len Dr. Beel geeft hem een dag lang met desnoods een avond erbij en hij mag vandaag nog zijn fractie raadplegen over de punten die datn aan de orde zullen komen. Maar in die ene dag moet hij dan ook zien het eens te worden op vele belangrijke punten. Allereerst het probleem van de commerciële televisie, waarvan de liberalen nog altijd een „vrije kwestie" willen maken. Dat zou betekenen, dat zij in het parlement rus- tip tegen de oplossing, die de Kamer wn, zouden kunnen stemmen, zonder dat er een regeringscrisis over zou ont staan. Zij zullen echter de instelling van een pacificatie-commissie moeten aan vaarden en zolang deze nog geen op lossing heeft gevonden, vrede moeten nemen met het gebruik van het tweede net door de bestaande concessionaris sen. Zjj zullen het verder met de an deren eens moeten worden over het punt van de kinderbtjslagregeling, die nog altiju het lelijke litteken vertoont van ee compromis, dat de christelijke par tijen met de V.V.D. in het parlement hebben moeten sluiten. Met name zul len voorts de prioriteiten moeten wor den vastgesteld. Hoe hoog komt op het lijstje het verlangen naar belasting verlaging te staan? Welke plaats krijgen de maatregelen om de land- bouv te saneren en om volksvijand nummer een, de woningbouw, nu eens me.' een frisse nieuwe aanpak te lijf te gaan? In het memorandum, dat dr. Beel aan de vier fractieleiders heeft toege zonden, staan alle punten van geschil vermeld met een omlijning van maxi mum- en minimumgrenzen, ook wat de financiën betreft. Dr. Beel heeft zfln memo welbewust zeer beknopt gehou den. Geen ellenlang programma dus, waarin details van het financieren van het vervoer van schoolkinderen, de be strijding van de pornografie e.d. als een visitekaartje voor de goede inten ties van een christen-democratisch for mateur staan opgesomd, maar tevens als een uitnodiging aan andersdenkende politici om aan vele draadjes te gaan tomen. Dr. Beel heeft een klein lfistje van problemen, waarop zijn voorgangers zpn vastgelopen. Lukt het morgen niet de vier partijen tot een goede samenwerking te bren gen, dan is het onherroepelijk uit en komen de socialisten waarschijnlijk in het nieuwe kabinet weer terug. Zou ook dit niet lukken, dan kan dr. Beel nog verder. Hij zou een driepartijenkabinet en zelfs een met twee sterke partners kunnen adviseren. Zijn opdracht biedt mogelijkheden genoeg. De kabinetsformatie gaat nu span nend worden. Het zit erin, dat dr. Beel nog deze week met zijn rapport naar Soestdijk vertrekt en de koningin kan adviseren om een formateur te benoe men, wiens pad dan voldoende gebaand is. Dat hij alleen maar rozen op dat pad zal vinden is niet te verwachten, want de formateur zal nog alle minis ters moeten aanwerven. Voorwaar in ons land met zijn steeds ingewikkelder wordende problemen van sociaal-econo mische aard niet zo'n eenvoudige zaak.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1