DRAADLOOS CONTACT Jan Vrijman: Ik wil werkelijkheid tonen Ontmoeting met vrijgezellen maandagavond op TV Ja y uOok al bent u gewend wat u koopt direct te voldoen, omdat u niet van afbetaling houdt. Ook u kan het gebeuren dat er een bedrag-ineens nodig is, dat u niet altijd zo maar contant beschikbaar hebt. Een verhuizing, de inrichting van een studio, de aan schaf van vakliteratuur... en zo meer. ROTTERDAMSCHE BANK m m V Trek er Kommödchen LUISTEREN NAAR: KIJKEN NAAR: PERSOONLIJKE LENING uit SS-bij eenkomst in Hameln afgelast van do Zaterdag Maandag Zondag Zaterdag Zondag Maandag Prof. Martin Buber maandag op t.v. VPRO over reclame in de televisie Vanavond Zondag Buitenland Buitenland Buitenland ZATERDAG 6 JULI 1963 Dom-oren Knipoogje De F rsoonüjke Lening van de Ro'tterdamsche Bank is een gemakkelijke en verantwoorde oplossing. Een bijzonderheid: bij de Rotterdamsche Bank krijgt u het gehele geleende bedrag in handen, de rente wordt dus niet - zoals veelal gebruikelijk is - vooruit daarvan afgetrokken. Uw Persoonlijke Lening is voor ons een "bank-zaak", d.w.z. een zaak van vertrouwen tussen u en ons. Eén telefoontje - wij zijn met meer dan 340 vestigingen het wijdst vertakte bank-bedrijf in Nederland - en u ontvangt nadere inlichtingen over de Molens kijken Vri jheidstocht Naar Pembroke Kaart voor Amblève Licht in Antwerpen (.TA.. IfS - f I k»?: S' i miaÉÉÉi Uitwisseling Evenementen en Jeugdpuistjes PUROL-POEDER (Van onze radio- en tv-redaoteur) AMSTERDAM, 6 juli ,,Denk voor al niet dat ik nu het vrUgezellenpro- bleem ga belichten", zegt cineast Jan Vrijman als hü praat over zijn ontmoe tingen met vrijgezellen, die hij voor de VARA-televisie heeft samengebracht in een documentaire van een half uur, welke maandagavond zal worden ge toond. „Ik ben slechts registrerend te werk gegaan, heb de mensen gewoon laten praten, ze gewoon laten zeggen wat hen bezig hield. Ik heb geen we tenschapsmensen nodig om de proble matiek te benaderen en verantwoord toe te lichten. Wat deze mensen na aan het hart ligt, blijkt uit hun con versatie en iedere kijker kan daar het zijne uit putten." Dat Jan Vrijman zijn filmdocumen- taires maakt, geheel afwijkend van de doorgaans in Nederland gebruikte me thode, is geen nieuw geluid. Reeds in zijn vorige „ontmoetingen", met kinde ren en andersdenkenden, heeft hij dat duidelijk aangetoond. „Er is in Neder land zo veel verborgen werkelijkheid, die nooit aan het üoht komt. Dat is mijn credo. Dat is wat mij intens boeit, dat houdt mij iedere dag weer bezig, en dat is het ook dat ik m mijn televi siefilms wil laten zien." „Als filmer gaat men in Nederland uit van een norm, een idealistische norm. Maar ik ben op zoek naar authen ticiteit. Ik zoek situaties, mensen zoals ze zijn: leugenaars, waarheidslief hebbers, domoren noem maar op." En Vrijman verzucht: „Weet je, dom» me mensen komen nooit op de televi sie, écht domme mensen. En misschien is vijf-en-negentig procent van alle men sen wel dom. Ik wil de werkelijkheid benaderen. Immers de mensen hebben recht op hun eigen waarheid. Neem nou de groep van de gebedsgenezers, die ik in mijn volgende documentaire zal laten zien. Die mensen leven niet in enige „behuizingen", die mensen wil len praten, willen alles aan iedereen zeggen. Goed dan laat ik ze ook alles zeggen." En zo ging het ook met de vrijge zellen. Bqna zestig heeft Jan Vrij man er in de afgelopen maanden be zocht, mannen, vrouwen, oude, jon ge, wonend overal in het land. In de steden, maar vooral ook op het plat te land. Niet allen waren bereid mee te werken. De helft liet het afweten: „Ik ga niet te koop lopen met mijn eigen misère", hadden ze Vrijman openhartig gezegd. Zesentwintig ble ven er over. „Ik heb ze met liefde benaderd. Ze opgezocht in hun eigen omgeving. Voor de één was da. zijn kamer, voor de ander het cafJ. Ik heb lang met ze gepraat, met som migen wel een hele dag. En ik heb ze zoveel ik kon vertrouwen ingeboe zemd." Toen zijn we gaan filmen. Zeven da gen lang. Geen storende commentaren of hinderlijke interviews. Dat remt ze alleen maar. Nee, gewoon voor zich laten uitpraten, zonder het irriterende licht van schijnwerpers, zonder die hin derlijke synchroon-klap, met de came ra op vijf, zes meter afstand, ogen schijnlijk ongeïnteresseerd in het gebeu ren. En ik heb de camera laten lopen, ook toen ze allang uitgesproken waren. Want kijk, dan begint net eigenlijk pas. Je moet ze zien. Ze kijken voor zich uit met duizend verschillende gezich ten, niet wetend wat nog aan hun ver haal toe te voegen. Zij bijten eens op hun lip, of plukken aan het gezicht. Dan volgt, geheel onverwacht, een be vrijdend zinnetje als: .ja, dat was het wel zowat Dergelijke momenten heeft Jan Vrij man vastgehouden. Zij zijn mede bepa lend voor de zeggingskracht van de film. „Waarom is het regie-principe toch steeds: wat je ziet moet je horen en wat je hoort moet je zien? vraagt Vrijman zich met omhoog gestoken ar men af. „Neem nou ken trompettist. Wat vindt men aan zijn volgezogen wan gen, zijn dichtgeknepen ogen. Nee, let eens op zijn lippen, als hij zijn instru ment afzet, op het veelbetekende knip oogje naar de leider van het orkest, of op de boord van zijn overhemd, die hem te nauw zit. Dat moet je laten zien, dat is de werkelijkheid." (Van onze radio- en tv .-redactie) HILVERSUM, 6 juli In de uitzen ding van de gezamenlijke kerkgenoot schappen van maandagavond zal in de rubriek „Ken-merk" aandacht worden besteed aan de Israëlische filisoof prof. Martin Buber. Dit brengt met zich mee dat de rubriek „Logboek" voor deze avond zal komen te vervallen. De uit zending begint om half acht. O HANNOVER, 6 juli (DPA) De op 5 september vastgestelde bijeenkomst van voormalige leden van de W'affen- SS in Hameln gaat niet door. De „Hilfsgemeinschaft Ehematiger An- srehöriger der Waffen-SS" iHa») nam dit besluit, nadat een vertegenwoordi ger van de Hiag op verzoek van het stadsbestuur van Hameln ontboden was door de minister van binnenlandse za ken de deelstaat Neder-Saksen. De Hiag gaf geen redenen op voor haar besluit. Ook liet zij niet weten of de bijeenkomst nu wellicht elders zal wor den gehouden. Zowel in de Bondsre publiek als daarbuiten zijn vele pro testen tegen de voorgestelde bijeen komst In Hameln geuit. (Advertentie) m de waterschappen van de Överwaa de Nederwaard, deze molendagen Molens betekenen voor het Hol landse landschap ongeveer zo veel als kruiden in de soep. Zij geven pit aan dat landschap en niemand zou ze graag willen missen. Vandaar dat men ook alles in het werk stelt om de nog bestaande molens gaaf te bewaren en zonodig te restaureren. Toeristen uit binnen- en buitenland, die op de zaterdagmiddagen van juli en augustus het molengebied van Kinder dijk gaan bezoeken doen een duit in het zakje voor de Instandhouding van de molens in de Alblasserwaard en de V'ljf Heerenlanden. De molendagen van Kinderdijk heb ben een goede naam. Zij bieden de bezoekers het zich op zeventien werken de molens, die bijeenstaan op een klein gebied tussen de Lek en de Noord, tus sen Rotterdam en Dordrecht. In beproef de samenwerking hebben de provinciale VW van Zuid-Holland, de provinciale overheid, de gemeentebesturen van Nieuw-Lekkerkerk en Alblasserdam en Overwaard en geor ganiseerd. Wind en weder dienende wordt de bezoekers toegestaan de an ders niet toegankelijke molenkaden van Over- en Nederwaard te betreden. De zestien molens van de beide waarden en de wipwatermolen van Blokweer wor den in werking gesteld van half twee tot half zes. De twee molens van de Ne derwaard mag men bezichtigen. Aan de Ingang van het molengebied kan men zich een toegangsbewijs verschaffen. rljheidsllevende autobestuurders hebben er wellicht een vrije dag voor over om de eerste vrije ver gadering van de Staten van Hol land ce herdenken. Die eerste verga dering werd gehouden op 19 juli 1572 in de Statenzaal van Dordrecht. Dit jaar voor de tiende maal wordt ter herden king van deze bijeenkomst op vrijdag 19 juli een autorally door Noord- en Zuid-Holland gehouden. Ook deze tiende Statentocht laat de deelnemers de keu ze van startplaats en te volgén route. De s'artplaatsen ziin de twaalf Staten- steden Dordrecht, Haarlem, Leiden, Gouda. Gorinchem, Alkmaar, Oudewa ter, Hoorn, Enkhuizen, Medemblik, Edam en Monnickendam. Controlepos ten zijn in deze steden vanaf vijf uur geonend. Alle deelnemers defileren om half twee in Medemblik voor de com missaris van de koningin in Noord-Hol land en de burgemeesters van de twaalf steden. In een klank- en lichtspe) zal deze zomer vrijwel elke avond in Pem broke de geschiedenis worden ont rafeld van Pembroke Castle, een kasteel In Wales dat tot de schilderach- tigste en belangwekkendste kastelen van dit land wordt gerekend. Emlyn Wil liams. acteur en toneelschrijver, is de verteller. Het spel is samengesteld en wordt geleid door Christopher Ede, die op het gebied van klank en lichtspe len in de laatste jaren veel heeft ge presteerd. De muziek werd gecompo neerd door Michael Hurd; Rosemary Anne Sisson zorgde voor de tekst. Pembroke Castle is gebouwd op de plek, waar zich eens een Romeinse nederzetting bevond. Het dankt zijn te genwoordige vorm aan de Norman- diërs. De vesting heeft de lange strijd tossen de Normandiërs en de bewoners van Wales meegemaakt. Henry Rich mond, de latere koning Henry VII, de eerste in de rij van de Tudors, werd er geboren. Hij woonde tot zijn tiende jaar in Pembroke Castle en vluchtte daarna naar Bretagne. Hij kwam terug en won, door een zege by Bosworth Field, de kroon. BU de bestorming van het kas teel door Cromwell werd het zo ernstig beschadigd, dat het verder als verde digingswerk geen diensten meer kon verlenen. Pembroke, het stadje aan de voet van het kasteel, ligt tien mjjl van de populaire badp 1 a31 s lenby. De verenigde V. V. V. s van de Am blève, aangesloten bij de Toeris tische Federatie van Luik, Ave nue Blonden 33 te Luik stellen dit jaar een „Toeristenkaart" beschik baar die geldig is tot en met 31 maart 1964. Met deze kaart kunnen belang rijke reducties verkregen worden op de hotel- en restaurantprpzen, de toegangs prijzen tot de grotten van Remou- champs, de musea, de kampeerterrei nen en de diverse attracties, die zich langs de Amblève bevinden De hou ders van de „Toeristenkaart genieten dezelfde reducties voor, van hun gezin. Om in het bezit te komen van deze kaart kan men volstaan met toezenden aan het bovenvermelde adres van vier internationale antwoordcoupons a vijftig cent (verkrijgbaar aan de post kantoren in Nederland) toe te zenden. Behalve de Toeristenkaart wordt de aanvragers dan nog een algemene gids voor de Amblève-vallei toege stuurd, die opzichzelf een waarde heeft van tien Belgische francs. Te oordelen naar de opsomming in de maandkalender van de stad Antwerpen, moet een zomeravond, in deze havenstad doorgebracht .Pembroke Castle in Wales, een grimmig vestingwerk uit vroeger tijden. om de geïllumineerde gebouwen te be kijken, een welbestede avond zijn. Niet minder dan negenentwintig objecten worden met behulp van grote schijn werpers in êen kunstmatig zonnètje ge zet. Lichtjes kijken in Parijs en Brussel mag aantrekkelijk zijn, de Dienst van Toerisme van Antwerpen is er vast van overtuigd, dat toeristen die een zomer avond het Antwerpse floodlight naar waarde komen schatten, daarover na afloop beslist niet ontevreden zullen zijn. Van de gebouwen, kerken en mo numenten die worden verlicht, zouden we er enkele willen noemen: de Sint- Jacobskerk, de Nederlandse Schouw burg, het Museum voor Schone Kunsten en het Maagdenhuis. De VW'l van de Brabantse steden Eindhoven, Tilburg, Breda en Bergen op Zoom hebben samen het initiatief genomen om uit- wisselingstochten te organiseren. Per tocht worden twee stéden bezocht, die onder deskundige leiding bezichtigd worden. Zo heeft Den Bosch een ex cursie naar Tilburg en Eindhoven en een andere naar Breda en Bergen op Zoom; Breda combineert Bergen <>P Zoon en Tilburg en op de tweede tocht Den Bosch en Eindhoven. De excur sies beginnen op 13 juli en worden daarna tot eind augustus elke zaterdag gehouden; men kan zich bi) de VW aanmelden tot de voorafgaande vrij dagmiddag vijf uur. In dè genoemde steden zijn de ko mende weken allerlei evenemen ten op til. Bergen op Zoom heeft van 13 juli tot en met 15 augus tus een unieke camavalstentoonstelling in het Markiezenhof. Breda houdt van 1 tot en met 15 augustus haar bier festival en daarna, tot en met 22 sep tember, een klank- en lichtspel. Tilburg waagt het er weer op met midzomer feesten: tien grote dansfestijnen in de openlucht. Den Bosch herhaalt de open- luchtmarkt oude ambachten en zet de traditie voort van de beiaardconcerten en Eindhoven tenslotte legt de nadruk op de bezienswaardigheid van de stads- evolutie, met daarbuiten het verukke- lijk contrast van het ongekunstelde Kempenla'nd. „Buiten", dat wil zeg gen in de omgeving van de vijfsteden, is er nog zoveel te doen, dat het niet allemaal kan worden opgesomd. We volstaan met een willekeurige greep: De Acht van Chaam, op 7 augustus: de stadsfeesten van het 750-jarige Geertruidenberg van 10—18 augustus, de Groot-Kempisohe Cultuurdagen in Hilvarenbeek, op 20 en 21 juli, de to renfeesten in Oirschot, eind augustus, en de openluchtspelen in Heeswijk op de zondagen van half juli tot eind augus tus. BUSSUM, 6 juli De KRO heeft gisteravond waarachtig wel voor een bonte afwisseling gezorgd. In „Voorpro gramma" hadden een aantal jongeren zich om de tafel geschaard teneinde zich af te vragen „Hebben wij wat in te brengen?" Afgaande op deze ietwat wilde gedachtenwisseling zou men ge neigd zijn deze vraag met een volmon dig „ja" te beantwoorden. Althans wij hebben zelden meegemaakt dat in zo korie tijd zo veel al of niet veel omvat tende onderwerpen werden aangesne den en „afgedaan." Daar waren verder de nauwelijks vol prezen „Flintstoners" en een bijzonder charmant filmpje van Edmond Séchan: „De kat en de goudvis". In „Schatten op zolder" gaf rar. Romke de Waard een uitvoerig college over oude speel dozen van welke men twee aardige specimina kreeg te zien en het is ongetwijfeld toeval geweest dat daarna in de tweede uitzending van „Das Kom mödchen" Kay Lorentz een liedje zong op het thema „Mein Tick ist der An- tik." Dit half uur Duits cabaret werd voor afgegaan door een inleiding van Jan Wil lem Hofstra, die o.m. betoogde dat ook een uitzending voor wat men wel noemt de „happy few" af en toe moet kun nen. Hij had daarin ongetwijfeld gelijk, zoals de KRO gelijk had dit program ma zonder „ondertiteling" te brengen. Al was het alleen maar hierom, dat het niet eenvoudig zou zijn geweest de vele spitsvondigheden vertaHenderwijs bij te houden. Overigens was deze tweede aflevering van het „Kommödchen" van minde re kwaliteit dan de vorige. En wij per sisteren ook na gisteravond bij onze reeds eerder neergeschreven mening dat deze cabaret-groep op haar best is in het uitgesproken satirische genre. Zoals dit keer vooral bleek in „Erbfeind ge- sucht" „Tussen Duitsland en Frank rijk is een eeuwige vrede uitgebroken" en in Bonner Parkett", welk laat ste nummer overigens voor een goed be grip behalve een grondige kennis van de Duitse taal mitsgaders van het Advertentie mmmmm f1.60- f1r daaraan ontspruitende gesproken dialect enige wetenschap omtrent Duits-po litieke toestanden vereiste. H.Hn. BARCHEM, 6 juli „Wat er ln ons volk aan cultuurscheppende onderne mingen leeft en nieuw ontstaat moet een plaats krijgen by radio en tele visie. Het huidige omroepbestel blok keert de ontwikkeling en roept mede daardoor tegenkrachten op, die op zichzelf wederom niet zonder beden kingen zijn," aldus de voorzitter van de VPRO. dr. J. A. de Koning op de jaarvergadering van deze omroep. De VPRO heeft zich op onafhanke lijke wijze zowel gedistaneieerd van verwoede verdedigers zonder meer van het bestaande als zich tegen ver klaard toen radio en televisie dreigden te worden uitgeleverd aan eenÉ> com merciële instantie. Als mogelijkheid ziet de VPRO afzonderlijke reclame. „Blijven de grote omroepverenigingen verstard op hun standpunt staan, dan zullen de ontwikkelingen in onze sa menleving langs en door ze heenbreken met het bijzonder grote gevaar, dat zij naast of in plaats van het bestaande een al even eenziidig tegenovergesteld initiatief krijgen. Wat ons opnieuw voor jaren ln onverkwikkelijk geruzie zou storten," aldus dr. De Koning. Mevrouw L. Spelberg-Stokmans en dr E. D. Spelberg zijn tot ereleden van de VPRO benoemd. HILVERSUM, 6 juli In het VPRO Erogramma van vanavond eerst een eeld van het afscheid van dr. E. D. Spelberg. Na het journaal het tweed» deel van „Een mannenhuishoudüig",om vijf over negen gevolgd door Simon van Collem's visie op de bekende filmregis seur Billy Wilder. Van Collem heeft met hem onder meer een gesprekje over zijn laatste film „Irma la Douce". De rest van het programma wordt ge- vuldt met twee reeds eerder uitgezonden programma's. Om tien voor tien „De goudzoeker en de boterham", een ver filmd gedicht van De Schoolmeester, en om tien over tien de reportage van Jan Brusse getiteld „Van vogels en men sen". Het tweede journaal komt om elf uur op het scherm. de KRO-radio zendt om acht uur ln ?pulaire klassieken een concert uit van het Radiokamerorkest onder leiding van Roelof Krol. HILVERSUM, 7 juli uit de kerk van de H.H. Antonius en Lodewtjk in Den Haag wordt zondagmorgen elf uur de plechtige hoogmis op televisie ge bracht. In het middagprogramma om tien over half vier turnen uit Belgrado, waar de Europese kampioenschappen voor heren worden gehouden, en om vijf uur het concours hippique van Aken. Het weekoverzicht en „Sport in Beeld" gaan de uitzendingen van de NCRV vooraf, welke om half 9 beginnen met een filmpje over de stripfiguur mr. Ma» goo. „Met de commissaris valt te pra ten" om tien over half negen. Het is een éénacter, die speelt in Parijs in de winter van 1910. In „Onder vier ogen' heeft Kees van Langeraad om tien over negen een gesprek met dr. M. van Bflankenstein, de oudste, nog werken de journalist in Nederland. Vervolgens concerteert het Amsterdams Kameror kest (21.45) en vertelt het echtpaar Browning over „De reis van hun le ven" (22.15). Na het tweede journaal volgt om twintig voor elf nog een film- verslag van de Tour de France. HILVERSUM I. 402 m. KRO: 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Sopraan en piano: klass.- en moderne liederen. 18.50 Voor de kleuters. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.22 Motorpraat. 19.30 Licht ens. 19.50 Lichte ork. muz. (gr.). 20.00 .Pop. klass. muz. door kamerork. en solist. 21.00 Snipper- avond: muz. v. vakantiegangers en thuis blijvers. 21.40 Operettemuz. (gr.) 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Rus sische kamermuz.: sopr. en piano of cello. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comment. 18.20 Promena- de-ork.Romantische muz. 19.00 Artis tieke staalkaart. VPRO: 19.30 Muzikale lezing. 19.50 Gram. muz. 19.55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Disco- Festival. 21.15 Soc. comment. 21.30 On bewoond... gram. muz. en interviews. 22.15 Sportnws. 22.40 Hoe later op de avondlicht progr. 23.10 Ramblers Hit Parade. 23.40 Honderd jaar vrijheid, lezing (1). 23.55-24.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Pari. overz. 19.00 Lichte ork. muz. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Hoorsp. 21.45 Recital. 22.00 Nws. 22.10 Beekbespr. 12.40 Avond gebeden. 23.00 Nws. 23.02-28.45 Klassieke muz. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 18.00 Autorennen. 18.10 Lichte muz, 18.31 Gevar. progr. 19.00 Nws., en journaal. 19.18 Sportber. en journaal. 19.31 Klass, muz. 20.30 Nws. 20.40 Auto rennen. 20.50 Klass. muz. 21.30 Lichte ork. muz. 22.00 Latijns-Amerikaanse mu ziek. 23.15 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR 309 m: 18.55 Koorzang. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 21.45 Nws. 22.10 Klass. muz. 22.35 Dansmuz. 23.30 Gevar. muz. 24.00 Nws. 1 00 Dansmuz. 2.00 Weerber en gevar. muz. (Om 3.00, 4.00 en 5.00 Nws.). FRANKRIJK progr. III 280 en 235 m: 18.25 Klass. muz. 20.00 Operafragmenten. 21.09 Nws. 23 40 Gram. muz. 23.52-23.59 Nieuws. BRUSSEL 324 m: 18.00 Nws. 18.03 Koorzang. 18.28 Paardesportber. 18.30 V. d. sold 19.00 Nws. 19-40 Dansmuz. 20.00 Casinóconc. 21.00 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Amus. muz. 23.00 Nws. 23.05 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL 484 m: 18.03 V. d. soldaten. 18.38 Gevar. muz. 19.30 Nws. 21.00 Chan sons 22.00 Wereldnws. 22.1o Jazzmuziek. 22.55 Nws. 23.00 Geyar. muz. 23.55 Nws. Klankb. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. en journ. 18.45 Lichte ork. muziek. 19.30 Brief uit Groot-Brittannië. 19.45 Godsd. progr. 20.25 Liefdadigheids- oproep. 20.30 Hoorspel. 21.30 Liederenrec. 22.00 Nws. 22.10 Orgelrec. 22.50 Epiloog. 22.59 Weerber. 23,00 Nws. 23.02423.45 Ka mermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.12.00 Verz. progr. 13.31 Amus. muziek. 14.00 Gevar. progr. 14.30 Gevar. muziek. 15.00 Filmkron, 16.00 De Top Twenty en de beste nieuwe gram.platen. 17.00 Relsrep. 18.00 Liederen. 18.31 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 Ouderwetse dans muziek. 20.31 Godsd. samenzang. 21.00 Gevar. muziek. 22.00 Lichte muz. 23.00 Zuid-Amerik. muziek. 23.30 Lichte muz. 23.50 Avondgebeden en gewijde muziek. 23.55-24.00 Nieuws. NDR, WDR, 309 m.12.00 Klass. or kestmuziek. 13.00 Nws. 13.10 Operamuz. 14.45 Kamermuz. 16.30 Dansmuz. 19.00 Nws. 20.00 Dansmuz. 21.00 Hoorspel. 22.15 Dans- en amus. muziek. 0.15 Moderne en klass. muziek. FRANKRIJK III. 280 en 235 m.12.00 Nws. 12.10 Klass. en mod. ork. muziek. 13.40 Hoorspel. 15.50 Operamuz. 17.45 Mo derne ork muziek. 21.30 Klass. en mo derne muziek. 22.30 Gevar. muziek. 23.00 Gevar. muziek. 23.52-24.00 Nieuws. HIM "S-SK1324 m. 12.00 Nws 12 fa Noordzeefestival. 12.30 Weerber' "123# Amus. muziek. 12.50 Progr. overz. 13'.00 Nws. 13.20 V. d. soldaten. 14.00 Nws. 14.03 Opera- en Bel Canto conc. 15.30 Amus. progr. 18.00 Nws. 18.03 Gevar. muziek. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Moderne ork. muziek. 20.00 Amus. progr. 21.00 Noordzeefestival. 22.15 Nws. 22.25 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 484 m.12.18 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muziek. 17.00 Nws. 17.05 Gevar. muziek. 19.30 Nws. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuziek. 23.55 Nws. delingen en comm. 8.00 Nws. en soc. strijdl. 8.18 VARA's boottocht 1963 met m.s. Kenau: amus. muz. 8.40 Lichte gram. 9.00 Gymm. v. d. vrouw. 9.10 Klass. gram. VPRO: 10.00 Bij bena dering overdoen. VARA: 10.20 Onbe woond.. interview en gram. 11.05 Voor- dr. 11.25 Proomenade-ork. Romantische muz. 12.05 Gitaar-recital, (gr.). 12.30 Mc- delingen t.b.v. land- en tuinb. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Elektronisch orgel spel 13.00 Nws. 13.16 V. d. middenstand, lezing. 13.20 Licht instr. sextet. 13.45 Het Midden-Oosten, lezing (1). 14.10 Radio Filh. ork. en zangsol.: mod. Nederlandse muz. (Het middagprogr. kan onderbro ken worden door reportage Tour de Fran ce 1963). 14.50 Nederlandse kamerkoor (gr.). 15.05 Nocturne in het Grand Hotel, hoorspel. 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Ita liaans ens. en zangsol. 17.50 Pianospel: lichte muz. HILVERSUM I, 402 m. KRO- 8 00 Nws 8.15 Oude muziek. 8.25 Inl. Hoog mis. 8.30 Plechtige Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Geestelijke koor liederen. CONVENT VAN KERKEN: 10.00 Kerkdienst v. d. Vrije Evangelische Gemeente. NCRV11.30 Vocaal ens. ou de muziek. 11.55 Klass. gram. 12.00 Kerk- orgelconc. klass. muz. KRO: 12.15 Lich te gram. 12.25 De Springplank: jonge artiesten. 12.50 Buitenl. comm. 13.00 Nws. en meded. 13.10 De Stemvork: bel-canto- Progr. m. toelichting. 13 45 Oude kamer muziek. 14.00 Sopraan en piano: klass. liederen. 14.25 Muzikale aspecten, muzi kale causerie m. voorbeelden. 15.00 Lich te gram., afgewisseld m sportrep., comm. en uitslagen. Tijdens dit gros7-- De hand a. d, ploeg, lezing. 1"-?°, wijde muz. IKOR: 17.00 Liefdemaal t g.v het Emancipatiefeest der EYjP5„i Broedergemeente te Zeist. 18.00 Het Ge laden Schip: culturele critieken. 18.30 De kerk a. h. werk: act. v. h-.ke Ji? 18.40 Klankb.Totale indruk van de ac tie Brood voor het Hart. NCRV. 19.00 Nws. u. A kerken. 1905 Vocaal ens.: Engelse psalmen 19-30 Gesprekken over de Heidelberger, lezing. KRO: 19-45 Nws. 20.00 Een avond ln Mexico. ..1.30 Modern strijkkwart. 21.50 Lichte gram. 22.05 Mu- sette-klanken. 22.20 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Lichte gram. 23.20 Retourtjes. 3.55 -24.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 m. VARA 8.00 Nws., postduivenber. en soc. strijd lied 8.18 V. h. platteland. 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geeste lijk leven, toespraak. 10.00 Strijkork.: oude muziek. 10.35 Binnenste buiten, zelfportretten van beroemde en minder bekende mensen (3e afl.). 11.05 Lichte gram. AVRO: 12.00 Muz. voor allen: populaire muziek, (plm. 12.30 uur mo gelijke afgelastingen van wedstrijden). 13.00 Nws. en event, postduivenber. 13.17 Meded. of gram, 13.20 Op de plaat rust... strijdkrachtenprogr. 14.00 Boekbespreking 14.10 Holland Festival 1963: Resldentie- ork. en solisten: mod. muziek. 16.00 Dansork. en zangsol. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Discobal: dansmuz. voor tieners. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte Remonstrantse kerkdnst. IKOR: 19.00 Kinderdnst. 19.30 De Open Deur. veertiendaagse rubriek. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Fragmenten u. d. musical Annie get your gun. 20 55 De Fakir, hoorspel. 21.30 Romantische orkestwerk- ies. 21.55 Amerikaanse schetsen - New York. 22.00 Licht instrum. ens. en zang- solist. 22.30 Nws. 22.40 Act. en meded. Daarna: Nabeschouwing Tour de Fran ce. 23.00 Lichte Italiaanse muz. 23.20 Mo derne gram. 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass. gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws 8.15 Gewijde muziek (gr.). 8.30 Lichte gram. 9.00 V. d, zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 V d Rondom het Woord: theol. etherleergang' 11.05 Mezzo-sopraan en piano. 11.30 Lichte sram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Gram. event, act, 12.40 Triptiek, een progr. voor mensen die vrij willen zijn. 13.00 Nws. 13.15 Licht ens. 13.45 Meisjeskoor met ork. (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Ougurku- mer Muziekfestijn, (herh. van donderdag 4 juli j.l.). 15.35 Voe. ens.: gewijde muz. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Cello en piano: mod. muz. 17.00 V .d kleuters. ïf.io V. d. jeugd. 17.30 Lichte gram. IJ-W Beursber. 17.45 Lichte gram. 1T„ o„L,f ringsuitz. Industriebevordering m öunna- me, door mr. C. C. de R°oy. HILVERSUM II, 298 m. VARA7 00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. f.20 boe. strljdl. 7.23 Klaarwakker: lichte gram, rep. me- ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.00 Klass. gram. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. met comm. 13.40 Verhaal over blinde kinderen. 14.20 Lichte gram. 14.40 Pianorecital. 15.00 Hoorspel. 16.15 Kamermuz. 16.30 Porgr. voor oudere luisteraars. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerber. ENGELAND, BBC Light Programma. 1500 en 247 m.12.00 Popul. gram. 12.31 cricket ?auSk I,3'30 Nws. 13.35 Uitslagen vrouw? werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen races en uitsl. cricket. 16.35 Gram. v. d. jeugd. 17.00 Gevar. muz. 17.31 Gevar. progr. NDR-WDR, 309 m.12.00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Mod. ork. muz. 14.so Operamuz. 16.00 Popul. fclass. muz. i7-*° Gevar. muziek. FRANKRIJK' m, 280 en 235 m-12.00 Nws. 12.10 Klass. en mod. °rk- muz. 14.30 Gewijde muz. 15.00 G*Yar- muz. 1-5.30 Franse ork. muz. 1S.„ we gram. 16.30 Gevar. muz. 17.30 Gram. BRUSSEL, 324 m-12.00 Nws. 12.03 Noordzeefestival. 33 Weerber. 12.35 Landbouwkron. l2-*2 lachte muz. 12.50 Beursber. en progr. övêrz. 13.00 Nws. en ber. over de Ronde v. Frankr. 13.20 Kamerm«z- ïs 'HJ Nws. 14.03 Mod. muz. 14.30 Kamemuz. (Tussen 15.45 en 17.30 Rep. Tour,?® France.) 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 V. d. zieken. 17.00 Nws. en weerber. 17.15 Lichte muz. 17.30-Zang- recital. BRUSSEL, 484 m.12.30 Gevar. progr. en aot. 14.03 Klass. muz. 15.03 Heden daagse muz. 16.08 Operettemuz. 17.00 Nws. 17.15 Belg. muz. Televisie 10.00 Nws. 10.05 Joum. 10.20 Sportjoum. 10.50 De avontuurlijke gesch. van twee jongens, die eens iets anders wilden be leven. 12.00-13.00 Act. 16.30 Van Nicea tot heden: In het land van het eerste concilie. 17.00 Wij richten ons in. 17.20 Knutseiuitz. 17.35 Disc. NTS: 14,00-19.00 Eurovisie: Rechtstr. E?v '®nrdswedstrijden te Wimbledon; fi nales dames enkel, finales heren dubbel, nnales dames dubbel en finales gemengd dubbel. (VPRO: 17.00-17.45 V. d. kinde ren). VPRO: 19.30 Progr. n.a.v. het af scheid van dr. E. D. Spelberg. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. 20.20 Een mannenhuishouding (It's man's world). TV-film. VPRO: 21.05 Fllmprogr. 21.50 De goudzoeker en de Botemham, ver filmd gedicht, 22.10 Van vogels en men sen en mensen met vogels, rep. nis: 23.00-23.05 Journaal. DUITSE TELEVISIEPROGR. 18.00-18.30 Vesperdienst. (Reg. progr. WDR: 14.00 VVeekjourn. NDR 18.30 'Sprong uit de wolken. WDR. 18.30 Hier und Heute: joum. NDR: 19.00 Nws. 19.03 Act. 19.10 Nordschau. 19.12 Nws. 19.15 Ber. 19.20 Keine Zeit fur alte Steine. 19.45 Moment malNDR: 19.59 Progr. overz.) 20 00 Joum. en weerber. 20.15 Die Sonntagsrlchter. 21.45 Joum. en weeroverz. DaaxnaHet woord voor de zondag. 22.15 Internat, conc. hippique, Aken. 22.35 Manner im gefahrlichen Al ter. speelfilm. 23.55 Tour de France. 0.05 Progr. overz, van de komende week. TWEEDE DUITS PROGR. 18.00 Querschnitt: rep. uit Duitsland. 18,40 Nws. 18.45 Vertelling. 19.15 Zonder hockslag op de kin en revolver, rep. 19.30 Heute: nws. en act. 20.00 Liebe auf krummen Belnen, speelfilm. 21.50 Sport. Daarnanws, FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Ber. 18.53 V. d. jeugd. 19.45 Les aventures du progres. 20.00 Journ. 20.30 Eurovisie: filmverslag Tour de France. 20.40 Ciboulette. operette. 22.00 Prototype 63. 23.00 Journaal. zangsoliste: klass. muziek. 32.15 De reis van hun leven, tv-fllm. NTS: 22.35 Jour» naai. 22.40-22.50 Tour de France, film- verslag. DUITSE TELEVISIEPROGR. 10.00 Nws. 10.05 Journaal. 10.20-10.05 Brug naar de rijzende zon. klankb. 11.00 Ti, 'Pd, van het eerste concilie. 11.30 Weekspiegel. 12.00 Internat, borrel uurtje. 12.50 Overz. v. d. progr. v. d. week. 13.15 Reg. weekjoumaal. 14.30 Engelse les. 14.45 V. d. kinderen. 15.15 Europese kampioensch. keurtumen Belgrado. 23.20 Nws. en weerber. 23.30 Filmverslag v. d. Tour de France. TWEEDE DUITS PROGR. 18.50 Sportnws. 19.00 Rep. over de ka tholieke journalistiek in Duitsland. 19.30 Nws., act. en sportber. 20.00 Wie es euch gefallt, komedie. 22.10 Nws. 22.15 Rep. van de landing 1963 van de CSU t» Munchen. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 15.00 Gevar. progr. Tussen 16.00 en 17.00 Rep. v. d. Tour de France. 19.30 Défi, TV-spel. 20 00 Joum. 20.20 Filmver- slag van de Tour de France. 20.40 Euro pe-Police, detectivefilm. 21.05 Histoires de Bates dierenfilm. 21.30 Klankb. 22 00 Jazz voor allen. 22.30 Joum. 22.40-23.20 Rep v. d. Europese kampioensch. keur- turnen te Belgrado. Eurovisie. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 11.00-11.40 H. Mis. 15.00 Het 5e Inter nationale Volksdansfestival te Schoten. 16.00 V. d. kleuters. Tussen 1600 en 17.00 Rep. v. d. Tour de France. Eurovisie: 17.00-18.30 Eurovisie: Ruitersport. Rep. v. d. jumping om de Grote Prijs van Aken. 18.45 Wat een warboel, filmklucht. 20.00 Nws. 20.20 Eurovisie: Filmverslae van de Tour de France. 2030 Een avond met Robert Stolz, muz. TV-show. 21.25 De geschiedenis van een schoonheidsko ningin. 3e aflevering in een reeks ster ke verhalen uit de werkelijkheid. 21.50 Sportprogr. 22.20 Eurovisie: rep. van de Europese kampioenschappen keurtumen voor heren te Belgrado. 23.20 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankb. 13.40 Praatje. 14 00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Klass. en mo derne muziek. In de pauze: Lezing. 16.15 RKK; 11.00 Plechtige Hoogmis te 's-Gravenhage. NTS: 15.40 Eurovisie: Rep. Europees kampioenschap turnen voor heren te Belgrado. 17.00-19.00 Con cours hippique te Aken: rechtstreekse uitz. van de strijd om de Grote Prijs van Aken. 19.30 Weekjoum. 20.00 Sport in beeld. NCRV20.30 Mister Magoo, teken film. 20.40 Met de commissaris valt te praten, eenakter. 21.10 Onder vier ogen: interv. 21.45 Amsterd. Kamerork. met FRANS BELG-TELEVISIEPROGR. Tussen 16.00 en 17.00 Eurovisie: Rep. van de Tour de France. VLAAMS BELG. TELEVISIEPROGR. Tussen 16.00 en 17.00 Eurovisie: Rep van de Tour de France.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 10