Interdiocesane K.A.B. in jeugdproblematiek verdiept PETROLE HAHN Vijftigduizend kijkers bij schuttersfeest DE SCHUURING schittert in jubileumkoers HIEL Opgewekt Lokeren bezoek van harmonie aan Soli Deo Gloria geleegd zomerse damesrokken VAKANTIE! „CLOSE-ÜP"- AFFAIRE vrouwelijke krachten MEISJE VOOR DE ADMINISTRATIE Alléén dinsdag en woensdag: Aanpassen werksituatie in bedrijf taak voor directie en personeel BRIEVEN van lezers Sprintzege over Peters en Koopmans Soli komend weekeind naar België Eddy Riethoff wint afvalrace Brandkast N.S-. STUDIEWEEKEND IN SCHEVENINGEN In Limburgs Leveroy Cricket Reserves Rood en Wit in de zorgen Italië en ons land de laagste loonkosten EEG IN GELDERLAND Gedenkboek voor 100 jaar waterstaat Delft - 13 mille - Softball-competitie DSS rukt op naar 2e plaats in de eerste klasse inpakafdelingen MAANDAG 8 JULI 1963 „Heb je om de krant gedacht?" VOOR GEZOND EN JEUGDIG HAARDAGELIJKS tegen roos en haaruitval Nu een voordelige kennismaking met Pétroie Hahn, Spaarne-bestrating Timmert U mee? door Francis Durbridgo VLAANDEREN HISIÏI Ziekenhuis St. Joannes de Deo Haarlem Op de RÖNTGENAFDELING kan geplaatst worden Bij voorkeur met M.U.L.O.-opleiding. Sollicitaties aan de directie. *-* (Aave-tentie. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 8 juli ..De mentaliteit ▼an de jeugd" was het algemene onder werp van het studieweekend dat de in terdiocesane K.A.B. in de bisdommen Haarlem en Rotterdam de afgelopen da gen in Scheveningen heelt gehouden. De bijeenkomst, bijgewoond door kader leden van de plaatselijke afdelingen en door jeugdgroepen K.A.J, en V.K.A.J., begon vrijdagavond met de film ,.Wa- rum sind sie gegen uns?" waarmee men al direct midden in de problema tiek zat. Een problematiek waarvan en kele speciale facetten vervolgens wer den ingeleid door deskundigen op ver schillend terrein. Drs. J. van Hessen besprak het alge mene onderwerp van de conferentie, de mentaliteit van de jeugd, dra. J. Per- cuin hield een causerie over de moei lijkheden van en met de jeugd b{j haar groei naar volwassenheid, drs. W. Wee kenborg spitste zijn betoog toe op de jeugd in haar werk en aalmoezenier A. Meyer leidde het onderwerp jeugd en religie in. De bijeenkomst werd beslo ten met een forum, waarin, ook door de jongeren zelf. de naar voren gebrachte meningen van de inleiders nader wer den besproken. Mevrouw dra. Perquln wees in haar openhartige causerie op de nood zaak de jongens en meisjes bil hun lichamelijke en geestelijk volwassen worden op te vangen. Zij zag in de verhoudingen tussen de jongens en meisies. die veel losser zijn gewor den dan vroeger vooral voor het meisje de taak de relatie in goede perken te houden. Zij pleitte ervoor ook de jongere vriend of vriendin van doch ter of zoon in de huiselijke kring te ontvangen. Des te gemakkelijker komt het kind er dan eventueel ach ter toch eigenlijk nog niet de juiste partner te hebben gevonden, zo zei Uw dagblad gaat gaarne met U mee. Geeft echter Uw adres één week vóór Uw vertrek per BRIEFKAART aan ons op en vermeldt U daarbij Uw vaste adres. Uw vakantie-adres, de datum van ingang en de datum van terugkeer. Voor toezending naar een adres in het buitenland worden de extra portokosten in rekening gebracht, d.w.z. 45 ct. per week. Wij adviseren onze lezers kranten naar Finland, Italië, Noorwegen, Portugal, Spanje, Zweden e.d. per luchtpost te doen verzenden. Hiervoor bedragen de extra kosten 1.20 per week. (alleen voor landen in Europa) Indien verzending per lucht post moet geschieden, dient men dit duidelijk te vermelden. VV eek-abonnees gelieven het abonnementsgeld voor de vakantie-periode vóóruit aan onze bezorger te voldoen. De administratie ze. Belangrijk achtte mevrouw Per- quin het ook dat de vrijetijdsbesteding van de meisjes moet samenvallen met die van de jongens. Sportbeoefening acht zjj vooral voor jongens juist daar om zo belangrijk omdat hij daarin tot mannelijke" prestaties kan komen. Drs. Weekenborg, sprekende over de jeugd in het bedrijf, zag een grote taak zowel voor de directies als voor de volwassen personeelsleden en werksitua tie te scheppen die aan de jongeren is aangepast. Velen ondervinden grote moeilijkheden omdat zij zonder over- fang direct geplaatst worden van hun inderbestaan in de wereld van de volwassenen. Er zijn duizenden jonge ren onder de werkende jeugd die ook geestelijk te weinig weerbaar zijn om voor eigen vorming te zorgen zo stelde drs. Weekenborg. Daar komt nog vaak bij, dat de ongeschoolde arbeid die zij moeten doen, een groei naar volwassen heid belemmeren. De gehele werkende jeugd tot achttien jaar heeft recht op een extra opvoedkundige hulp om zelf standig te worden en de levensproble men aan te kunnen. Kritiek had hij ook op het feit dat vele beroepen en bedrijfstakken nog geen leerlingen stelsel hebben. Hij pleitte voor al voor een verdere levensvorming voor hen die niet in dit leerlingenstelsel val len. Zij zouden alleen in de gelegenheid gesteld moeten worden een dag per week de Levens- en Mater-Amabillis- scholen te bezoeken, zo meende hij. Aalmoezenier Meyer ten slotte meen de dat het niet de taak van de opvoe der is de jongeren te maken tot ..tradi tie-christenen", zo dat al mogelijk zou zijn, maar tot christenen met een per soonlijk geloof en een eigen verantwoor delijkheid. Daartoe kan men geraken, zo meende aalmoezenier Meyer, wan neer de jeugd de wezenlijke geloofsschat wordt meegegeven, zonder dat de omrin gende schat van devoties, waarin de ou deren wellicht zijn opgegroeid, verplicht gesteld wordt. ndag dinsdag woensdag donderdag vrijdag Bij inlevering van deze waardebon ontvangt u een fles Petrole Hahn van 3.70 voor 2.95 Deze aanbieding geldt tlm 31 juli 1963. Plaatsing van ingezonden stukken Brieven van Lezersbetekent niet noodzakelijk een betvijs van instemming doch betekent slechts dat de hoofd redactie het ingezonden stuk ter kennti van de lezers wil brengen. Het feit van de plaatsing onttrekt zich echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofd redactie, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het alge meen is ondertekening met naam en adres vereisttenzij in een zeer bijzon der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel af te wijken. Naar aanleiding van het bericht in uw blad inzake het slipgevaar op het Spaarne tussen Gedempte Oude Gracht en Damstraat deel ik u het volgende mee. In dit bericht wordt gezegd dat de hui dige klinkerbestrating zoveel gevaar oplevert. Dat is echter niet het geval. Er is hier sprake van een kéibestrating. Deze bestrating zal vervangen worden hetzij door een gefundeerde klinkerbe strating, hetzij door een gefundeerde as- faltbedekking. Beide soorten wegbedekking zjjn ten aanzien van slipgevaar als gelijkwaardig te beschouwen. Vroeger was een klinker bestrating veiliger dan een asfaltbestra- ting maar het moderne asfalt voldoet thans ook aan hoge eisen. Als voor beeld van een gefundeerde klinkerbe strating kan gelden de bestrating van de Gedempte Oude Gracht. Er js dus geen sprake van dat de genen, dié uit een oogpunt van stads- schoon tegen asfalt zijn,- de huidige ge vaarlijke bestrating zouden willen hand haven. De wethouder van standsontwikke ling en openbare werken, W. F. HAPPé Het Haarlems publiek wordt aange raden bij aankoop van een doosje spij kers met lot ten bate van het bouw fonds van het Ankerclubhuiswerk zich ter plaatse te overtuigen van de aan wezigheid van een lot in het doosje en doosjes zonder lot te weigeren. Ook be- tale men niet meer dan 50 cent per doosje. Wil men meer geven, dan vra- ge men voor iedere 50 cent meer één doosje om moeilijkheden bij het afre kenen te voorkomen. Bij elk doosje be hoort een losse zegel, waarop een witte spijker staat afgebeeld. Deze kan op voordeur of raam geplakt worden om onnodig gebel te voorkomen. Heeft men de zegel niet ontvangen aan kan de bovenzijde van het deksel gebruikt worden. ,._T J. v.d. MOLEN voorzitter van de Stichting (Van onze Limburgse redacteur) NEDERWEERT, 8 juli De zeven enveertig afzonderlijke patroonheili gen van de schuttersgilden van Neder lands en Belgisch Limburg hebben er gisteren waarschijnlijk toe bijgedragen dat hun ruim zesduizend beschermelin gen onder werkelijk ideale weersom standigheden hun jaarlijkse wapen schouw konden houden. Voor de tweede keer in een tijdsbestek van drie jaar waren de schuttersmajesteiten uit de beide Limburgen met hun gevolg vervaarlijk uitziende „bielemannen" en krijgshaftige sabel- en geweerdragers daarvoor naar het kleine kerkdorp Leveroy gekomen. De schutterij van dit dorp presteerde het namelijk om in 1960 en in 1962 het zogenaamd Oud-Limburgs schuttersfes- tijn te winnen, in ruil waarvoor de man nen van ,,St. Barbara" een jaar later, derhalve in 1961 en dit jaar, als gast heren mochten optreden voor hun dui zenden collega-schutters, maar ook voor tienduizenden andei'e gasten, supporters van de honderdentwintig deelnemende korpsen. Bijzondere aandacht schonk Leveroy aan zijn eregasten: de bisschop van Roermond, mgr. P. Moors, de commis saris van de koningin, dr. F. Houben en de vertegenwoordiger van de Kou" vemeur van Belgisch Limburg, de heer Smeets, voorzitter van de provincie- raad. Alvorens deze eregasten het Oud-Lim burgs schuttersfeest inschoten, riep bur gemeester P. Spiertz alle schutters een hartelijk welkom toe, evenals de voor zitter van de federatie van schutters- bonden, mr. F. Haffmans. Dr. Houben haastte zich na een toe spraakje naar de schietmast- in te genstelling tot andere jaren schoot de „gouverneur" raak; ziin ..rrvaai de vertegenwoordiger van bet provmei- aal-bestuur van Belgisch Limburg le verde dezelfde prestatie, zodat de in- tl edstrijd-vooraf, voor de schutters van geen van beide provincie een kwaad voorteken inhield. Met ge lijke kansen traden zij dan ook op het mammoet-feestterrein vier hectare groot by de dertig sohietbomen aan, OIP "1 onderlinge strijd uit te maken, W„ S i, t 1aar «chutterskampioen van ae beide Limburgen noemen mag. ™1Vo°,Tens deze en andere wedstrijden J1 aanvang namen, trokken de kleu rig geüniformeerde schutterij twee SjE door de straten van Leveroy. «Ea„f.,Veiï,ernent' waarvan de rond vjjf- n toeschouwers intens hebben genoten. ,y i- het invallen van de duisternis was rf .jneuwe kampioen bekend, de schut- omt-Salvius uit Limbricht, die vijf geleden, in 1959, ook reeds het Oud- Limburgs schuttersfeest won. HALLO NOG TREF MEISJE DACHT JE DAT... WflT HEB JÏ^ 'WAT Ai ATT ZEI-J"S% NAftRGE" ALLE5 15 VERGEVEN ^sJtGD? EN IK BRENG HAAR THUIS. .«AAR ze MOET FUNK VER WEG- GEBRACHT, TERW'Jl MATT HET: KANTOOR OPRUIMT. ZACHTJES GRAIDER... flN> DERS VERSTAAT ZEi ONS. «ATT ZEI ME.' DAT IK HAAR ERGENS BUITEN MOEST AF ZETTEN. ZE MAAKT ONS NIETS, ZEI HU. Haarlem, r juii b. en w. van rmarlem vragen de raad de uitbreiding van het leerplan van de tweede Haar lemse Huishoud- en Industrieschool met ®e,h cursus bejaardenhelpster, noodza kelijk te verklarbn. Voorts wordt een krediet van 6.913,- gevraagd voor het treffen van voorzieningen en de aan schaf van meubilair en materiaal voor de gereformeerde kleuterschool aan de Patrirnoniumstraat. Een bedrag van 8000 is nodig voor het treffen van voorzieningen aan het gebouw van de Centrale School II aan de Linschoter- straat. HAARLEM, 8 juli - Het tweede elf tal van Rood en Wit zit danig in de zorgen. Na zes wedstrijden hebben de Haarlemmers het zoet der overwinning nog niet mogen smaken en met slechts 9 punten staat de ploeg in de eerste klasse B geheid onderaan. Overeenkomstig de verwachtingen konden de Rood en Witters het zondag in Den Haag bij het ongeslagen Quick niet bolwerken. De „Haantjes" bereik ten een totaal van 150 runs, een score waarvan Marseille met 81 punten het leeuwenaandeel op zijn naam bracht. Niet onvermeld mag blijven dat Mar seille op de eerste bal zijn innings miste! Het fielden van Rood en Wit had een uitstekende indruk achterge laten. De Haarlemmers deden zes van gen. De wickets gingen naar Peereboom 124, Leyer 2—39, Pliester 341, Mo lenschot 39 in 3 overs! Quick had aan het battingteam van Rood en Wit een „zacht eitje". Het was een ware processie in de Haarlemse ge lederen, waarbij alleen invaller Molen schot met 15 runs het hoofd boven wa ter had gehouden. Voor een schamele 56 zat geheel Rood en Wit aan de kant. De bowlingcijfers waren uiteraard fraai: Bosman 216, Marseille 313, Hebeis 3—8, Burki 1—17. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 8 juli. De natio nale wegkampioen Cor Schuuring heeft zondag op het Zeeburgparcours de jubileumwedstrijd van het 65-jarige „Olympia" op zijm naam gebracht door Henk Peters en Henk Koopmans in de sprint met een volle lengte verschil te kloppen. Zij waren met succes uit het peloton ontsnapt en hebben het verloop van deze jubileumrace volledig be heerst. De beslissende ontsnapping werd reeds na tien kilometer koers ingeleid door de van strijdlust blakende Koop mans. Hij kreeg eerst Peters en daarna AdvertentieJ BRUSSEL, j juli lo,on«nquête In acht industrietakken in de landen van de Europese Economische Genieen schap (uitgezonderd Luxemburg) heeft uitgewezen, dat Nederland en Italië in I960 nog steeds het laagste loonkosten- peil bezaten. De gemiddelde loonkosten per arbei. der lagen in 196?.. irL on ^,=^1West- Duitsla nd en Belgie om en nabij hetzelf de peil, doch in en Nederland aanzienlijk, d.w.z. 12 :ot 20 pet, daar onder. De salariskosten Per employé vertonen een iets a"„ze wa ren het hoogste in Hrankryk en België, dan volgt Duitsland OP «en gemiddeld niveau, dat echter J®tfiad'„t£Tr bij het lagere niveau van Italië en Nederland ligt. Het verschil tussen de landen met hoge en lage kosten kan gesteld worden op 15 tot 25 procent. De enquate is uitf!eV(?ei d in samen werking met de h- vPor de statistiek of de betrakken ministeries. Er is een soortgelijk onderzoek over 1959 in 14 industrietakken aan vooraf gegaan. Een derde loonkostenenquêle over 13 industrietakken in het jaar 1961 is in bewerking. Rusland - De Amerikaanse fljmko- miek Danny Kaye. die van Oekralens- Joodse afkomst is, he|Ubi-i een bezoek aan de Sovjet-Urne een dienst in de voornaamste synagoge bijgewoond. (Rtr.l Moskousë VELSEN, 8 Juli - De officiële begroe ting van de Koninklijke katholieke ste delijke harmonie uit het Belgische Lo keren is zaterdagavond ongeveer een uur later gevallen, dan was voorzien. De particuliere auto's met een deel van het gezelschap waren wel op tijd bij Zomerlust in Santpoort, maar de al eer der vertrokken autobus was spoorloos. Het bleek, dat deze in i.Jmuiden c.p het Marktplein was beland, daar niemand vond en tenslotte bij de politie terecht kwam. Deze zorgde toen voor een es corte naar Santpoort, waar de begroe ting, al was deze dan wat verlaat, er n;et minder hartelijk om was. Namens het gemeentebestuur waren aanwezig de wethouders H. de Boer en J. van Leeuwen en de gemeentesecretaris J. Veensira. Voorts waren tal van be stuursleden van de stichting De Velser Gemeenschap eveneens ter begroeting gekomen, alsmede de ambtenaar voor culturele zaken, de heer G. W. F. de Man. De officiële begroeting droeg een on gedwongen karakter. De voorzitter van de ontvangende vereniging „Soli Deo Gloria", de heer Th. van Geldrop, uitte er zijn vreugde over, dat het in maart gelegde contact tussen deze twee ka tholieke verenigingen nu een feit werd. De harmonie uit Lokeren heette hij har telijk welkom in Velsen. Ook wethouder H. de Boer voegde hieraan een hartelijk welkom toe. Hij sprak de wens uit, dat dit contact verder zal uitgroeien. Het gemeentebestuur van Velsen heeft der gelijke contacten al met Engeland en Duitsland, maar streeft ze ook na met België en Frankrijk, waarbij men niet alleen denkt aan contacten van ver enigingen, maar ook op gemeentelijk niveau. De voorzitter van de stichting De Velser Gemeenschap, de heer J. van Os van den Abeelen, die bij de Taptoe Vel sen 1963 ook al een deputatie uit Loke ren had ontmoet, merkte onder meer op te hebben vernomen, dat men in Loke ren de laatste tijd ernstig is gaan den ken over de vorming van een plaatse lijke gemeenschap, omdat men daarvan in VeTsen zulke goede vruchten had ge zien. Namens de Velser Gemeenschap wenste hij de Belgen een prettig bezoek aan Velsen toe. De welkomstwoorden werden beant woord door de voorzitter van de Ko ninklijke katholieke stedelijke harmonie van Lokeren, de heer Léon Vlaminck en door zijn medebestuurslid de heer Marechal, een van de schepenen van Lokeren. En daarna kwam het gebrui kelijke geroezemoes om iedere bezoeker uit België In contact te brengen met zijn „pleeg-familie". Nadat overal in de huiselijke kring de avondmaaltijd was gebruikt keerde iedereen weer terug naar Zomerlust. Het plan om in het Burgemeester Rij- kenspark te gaan concerteren, moest wegens de aanhoudende regen verval len. In de plaats daarvan werd nu on der leiding van dirigent Richard Vla- lust. En daarna was er tot ver na mid-^ dernacht een genoegelijk samenzijn met dansmuziek van „The Moonliners en conferences van Luc. Molenkamp. Zondagmorgen om 9 uur waren al len weer present In de kapel van het Missiehuis te Driehuis. De leden van van beide harmonieën en ook de huis vesting verleenende families woonden hier de H. Mis bij, opgedragen door de geestelijk adviseur van „Soli", pa ter P. de Bruijn m.s.c., die in zLJn predikatie een parallel trok tussen het verenigingsleven en het leven in gemeenschap met Christus. Een ver eniging heeft een leider nodig. De mens heeft ook een Leider nodig om hen naar zijn hoogste doel te brengen Met twee autobussen werd vervolgens een rondrit gemaakt door de gemeente- Op het semaforeduin werden de havens en de gigantische pïerwerken bekeken. Langs ae sluizen en het Noordzeekanaal werd naar de Velsertunnel gereden en nadat ook dit grootse bouwwerk was „genomen" ging men richting Sant poort, waar, tegenover de ruïne van Brederode in Velserend de koffie werd gebruikt, 's Middags maakte de Belgi sche harmonie een muzikale rondgang door Santpoort, waarvoor bjj de bewo ners grote belangstelling bleek te be staan. En nadat men nog een paar uur tjes voor eigen gebruik had opgemaakt, was het alweer tjjd om naar Lokeren te vertrekken. Om half zes reden de auto's en de bus weg, nagewuifd door zeer velen. Zaterdagmiddag half een ver trekken van hetzelfde plein opnieuw bussen, dan met „Soli Deo Gloria", voor minck een concert gegeven in Zomer-een tegenbezoek aan Lokeren. HAARLEM, 8 juli De tweede rit van de zomercompetitie, die zondag door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" als een afvalwedstrijd in het „Van der Aartsportpark" werd verreden, heeft een overwinning opge leverd voor Eddy Riethoff. Hij zege vierde in de eindsprint met 'n volle lengte verschil over Bert v.d. Pol, Cor Baars en Hans Handgraaf. Samen met Van Leuffen en Uttien waren deze vier aanvoerders al spoe dig na de start uit het peloton ont snapt. Er deed zich indeze afvalrace nog een ongeval voor doordat een bromfietser, die vanaf de Slaperdijk het parcours opgereden was, in bot sing kwam met de renner J. Hensen. <Ml moesten beide naar een ziekenhuis vervoerd worden. De uitslag van de afvalrace luidt: l E. Riethoff, 2. B. v.d. Pol, 3. C- Baars, 4. H. Handgraaf, 5. A. van Leuf- fen, 6. H. Uttien, 7. Van Aalst, 8. G. Npssen, 9.H. Kiekens, 10. R. Sweers. Gok de C-klasseers reden een afval- wedstrnd en daarvan was de uitslag: 1 De Ruyter, 2. Lissenburg, 3. Snij ders, 4. Visser, 5. Stut, 6. Van Krim pen, 7. Hoogveld, 8. Bakker, 9. Van Bekum, 10. Riefhoff. Uitslag jeugdklasse: 1. Van Berkel, 2. Bakker, 3. De Jong, 4. Schenk, 5. De Ridder, 6. R. Krom. ARNHEM, 8 juli Een bedrag van f 22.000, wil het Gelders provinciebe stuur uitgeven aan de herdenking van het honderdjarig bestaan in 1964 van de provinciale waterstaat in Gelderland, mét de Groningse waterstaatdienst de oudste in het land. Het geld is nodig voor de uitgave van een gedenkboek, dat zal verschijnen in een oplaag van 1500 exemplaren. Zondagmiddag werden in de Haarlemse honkbalweek de prijzen uitgereikt. De Sullivans ontvingen uit handen van wethouder Voskuilen de toernooiprijs. Zij bleven ongeslagen met twaalf punten uit zes wedstrijden. Schuuring met zich mee. Deze drie aan voerders legden er flink de zweep over en bezorgden na een jacht van zestig kilometer het peloton 'n ronde achter stand. Alleen Lazerom, Neesman, Raats, Rutte, Elswijk en Van Bockel bleven buiten hun bereik. De sprint van het leidende drietal leverde Schuuring niet al te veel moeilijkheden op. De jonge Peters moest voor de zesde keer in dit seizoen met een tweede plaats genoe gen nemen. De uitslag luidt: 1. G. Schuuring, Amsterdam, de 90 km. in 2 uur 16 min. 28 sec.; 2. H. Peters, Heemstede; 3. H. Koopmans, Amsterdam; 4. J. Lazerom, Amsterdam op 1 in. en 10 sec.; 5. M. Neesman, Amsterdam; 6. B. Raats, Amsterdam; 7. M. Rutte, Haarlemmer- liede; 8. C. Elswijk, Zaanda; 9. T. van Boekei, Diemen; 10. H. Schenk, Zaan dam, op 1 ronde. In het treffen der nieuwelingen wis ten Leo v. d. Berg, Wim Bas, Norman Koelemij en Ruud Copier zich van het peloton af te zonderen en een beslissen de voorsprong te nemen. Alleen Copier kon de opmars niet met succes volbren gen. Van de drie overgebleven aanvoer ders sloeg Van der Berg in de slot- ronde met een felle demarrage zijn slag antwoord schuldig blijven. De uitslag luidt: 1. L. v. d. Berg, Noordwijk, de 50 km. in 1 uur 15 min. en 20 sec.; 2. W. Bas, Oost-Graftdijk; 3. N. Koelemij, Haarlem; 4. L. Visser, Zaandam; 5. J. v. d. Griendt, Zaandam; 6. C. Ole, Lisse; 7. J. Aarts, Hille- gom; 8. H. Aangevaren, Den Helder; 9. W. Aarts, Hillegom; 10. C. Smit, Amsterdam. Een rit voor aspiranten over 25 km. leverde het navolgende resultaat op: 1. H. Jansen, Amsterdam (41 min. 10 sec.); 2. R. Cornelisse, Amsterdam: 3. T Zeldenthuis, Sassenheim; 4. J. Buis, Halfweg; 5. H. van Lierop, Hillegom. DELFT, 8 juli Inbrekers hebben de afgelopen nacht de brandkast van het station hier geforceerd ©n er 13.985,- uit meegenomen. De diefstal werd vanmorgen vroeg ontdekt. De brandkast staat in het plaats- kaartenkantoor. Het administratief per soneel vertrekt omstreeks half een nachts en bezet het kantoor weer een half uur voor de aankomst of het ver trek van de eerste ochtendtrein. HAARLEM, 8 juli DSS is na een aarzelend begin onderweg naar de tweede plaats in de competitie van de eerste klasse. In de uitwedstrijd tegen DEC had het niet veel moeite om met 13-3 te winnen. TYBB veroverde haar derde winstpunt door EDO een gelijk spel af te dwingen 3-3. Het programma voor de komende week is: dinsdag 9 juli: HCK TYBB terrein Bloemendaal. Donder- dag 11 juli: DSS TYBB honkbal stadion Kleverparkweg (Badminton» pad). Vrijdag 12 juli: Onze Gezellen EDO terrein Onze Gezellen Vergierde- weg. KONINKLIJKE FABRIEKEN NV W0RMERVEER Voor onze pakkamers te Haarlem vragen wij voor de in dag-, ochtend-, of middag-dienst, in vijf daagse werkweek. U kunt een hoog loon en een aantrekkelijke prestatie-premie verdienen met afwisselende werkzaamheden. Geen handwerk. Op ons adres te Haarlem: Hooiniarkt 8, verstrekken wij u alle gewenste inlichtingen van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. BOON cacao, chocolade, bonbons, hagelkorrels, suikerwerken, drop *aje Profiteer van Gerzon's fantastisch voordelige Inkoop: een rijk gevarieerde partij zomerrokken In Terlenka, Tergal, kamgaren, linnen, tweed en fil-i-fil. U kiest uit unl, streep- en ruitdessins. Maten 38 tot en met 46. Normaal 24.75-32.50, slechts 2 dagen: 14»° 4W AMSTERDAM/HAARLEM/TILBURG

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2