„We verwachtten proces-verbaal maar geen lijfstraffen Stadiondemonstranten op politie verbolgen Buitenstaander k gereden en opgedreven door slaande agenten KONINGIN FABIOLA LUIDT DE SCHEEPSBEL Verkeerschaos in Belgische grote steden DE De grootste mobiele brandblusinstallatie „CLOSE-UP"- AFFAIRE Minnenijd met messteek beslist Louis Schwirtz overleden ERHARD hekelt Franse houding jegens de EEG Kardinaal König: niet naar PRAAG Politie in België houdt twee Nederlanders aan POST schittert achterbrommers' Sieraden en geld buit bij inbraak „Stiptheidsactie van de politie Feijenoord schrikt van gevraagde som voor Haak Hekkenklimmer: „Ook begrijpende mensen ontmoet" „Heb je om de krant gedacht?" Acht maanden tegen ijsventer geëist KLM-reisbeurs voor Europese scholier NEDERLANDSE LANDSCHAPPEN Ned. slepers trekken Am. vrachtschip vlot Promotie Drank en dodelijk verkeersongeluk Op Varkenoord Amsterdams negental tegen marine uit V.S. Naar handbal West A SEW 2 promoveert met Achilles Frauds Dur&rldgs DINSDAG 9 JULI 1963 PAGINA 2 „Jongen van 18" „Stille agenten" Verbolgen Koningr Boudewijn en koningin Fabiola hébben maandag een tochtje op zee gemaakt met het vissers scheepje „O 1-Fabiola", dat hun is geschonken door de gemeente Oostende. Terwijl koning Boude wijn toekijkt, geeft koningin Fabiola, door de scheepsbél te luiden, het sein voor vertrék. De hoofdstedelijke politie heeft 'n nieuwe kraanwagen in gébruik, die, volledige geautomatiseerd, binnen de kortste keren de moei lijkste vrachtjes kan wegslepen. Het voertuig, dat 25 mille heeft gekost, heeft een maximum draagvermogen van 2% ton. De wagen komt bijzonder van pas voor het wegslepen van de tien tallen autowrakken, die vooral de laatste tijd Amsterdams straten in toenemende mate ontsieren. door VLAANDEREN BETEKÈNT DIT? LAAT ME ERUIT.' W LUISTER, JUDY. IK NEEM GEEN RISICO. IK ZAL DIE NIEUWSGIERIGE JOFFROUWi k WEL THUIS BRENGEN. I (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 8 juli Tijdens een bewogen bijeenkomst in ,,Die Poort ▼an Cleve" heeft het Comité 29 november 1962 geprotesteerd te gen het „onredelijke optreden van ve le agenten" tijdens de vrijdagavond gehouden demonstraties in het Olym pisch Stadion n.a.v. de deelname van een Portugees militair orkest aan de NATO-taptoe. „Allen die gewond zijn, die avond, zijn gewond door de politie. We durven risico's te nemen, wij be grijpen dat er maatregelen tegen ons worden getroffen als we de orde ver storen, maar we zijn niet te spreken over de wijze waarop", aldus Rudolf de Jong, wetenschappelijk medewerker aan het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis en een van de demonstratie-organisatoren. „We verwachtten gearresteerd te worden, we verwachtten een proces verbaal, maar geen ongemotiveerd hardhandig optreden." Tijdens het op treden zouden vier personen een lichte tot zware hersenschuddingen hebben op gelopen en twee verwondingen aan hun ogen, waarvan in een geval „tamelijk ernstig". Feller gebeten nog is hn over het optreden van de politie „nadat de orde hersteld was" en waarvan niet deelnemende jongeren, mogelijk sym pathisanten, het slachtoffer zijn gewor den. Een van hen is de leerling-accoun tant Ruud Keljzer, die buiten het sta dion door politie in motoren-met- zjjspan klem is gereden het bevel kreeg „door te lopen" om wanneer hij dit deed met wapenstokken te wor den neergeranseld. Daarna werd dan het bevel „doorlopen" herhaald als ook de ranselpartij. Volgens de heer het doorlopen" herhaald als- De Jong is hij zo opgedreven tot bij het Haarlemmermeerstation waar de jongen in elkaar zakte. De heer A-. J. Bruggeman, lid van de Tweede Kamer (PSP) vertelde van zijn ervaringen buiten het stadion, vlak voor het taptoe-einde. „Ik stond daar met enige goede bekenden te praten toen de politie te motor op ons af kwam met het dringende verzoek weg te lopen. Ik heb gelopen zo hard als ik kon. Zjj kwamen evenwel toch ach ter mij en anderen aan. Slechts door een handige beweging heb ik weten te voorkomen dat ik een slag op mijn hoofd kreeg. Ik pareerde met man arm". Hij heeft schriftelijk vragen in- fediend bij de minister. De honderd eelnemers wisten dat er drastisch tegen hen zou worden opgetreden. Bin nen stond een groep op de tribunes met leuzen omhoog een tweede groep had de opdracht op het ogen blik dat de Portugezen het veld zouden opmarcheren over de hekken te klim men, terwijl een derde groep een zit- Uw dagblad gaat gaarne met U mee. Geeft echter Uw adres één week vóór Uw vertrek per BRIEFKAART aan ons op en vermeldt U daarbij Uw vaste adres, Uw vakantie-adres, de datum van ingang en de datum van terugkeer. Voor toezending naar een adres in het buitenland worden de extra portokosten in rekening gebracht, d.w.z. 45 ct per week. Wij adviseren onze lezers kranten naar Finland, Italië, Noorwegen, Portugal, Spanje, Zweden e.d. per luchtpost te doen verzenden. Hiervoor bedragen de extra kosten 1.20 per week. (alleen voor landen In Europa) Indien verzending per lucht post moet geschieden, dient men dit duidelijk te vermelden. Week-abonnees gelieven het abonnementsgeld voor de vakantie-periode vóóruit aan onze bezorger te voldoen. De administratie actie diende te verzorgen in de „tun nel", het entree naar het veld. Voor deze acties had men geen toestemming gevraagd omdat men zeker wist deze niet te krijgen. Voor de actie buiten het stadion vóór de aanvang van de Taptoe was geen toestemming no dig. Deze is dan ook rustig verlopen. De heer De Jong had de burge meester schriftelijk op de hoogte ge steld van de legale actie, doch niet van die binnen het stadion. Men ver moedde niettemin wat er komen zou. Mr. Van Hall zou hem gezegd heb ben: „Jullie jongens van achttien zul len uit elkaar gegooid worden. De politie zal zeer hard, optreden". De heer A. van der Zwam, econoom en leider van de hekkenklimmers ver telde „ook begrijpende agenten ont moet te hebben tijdens zijn actie. We werden verwijderd van het terrein maar moesten tenslotte door de tunnel. Daar was het een spektakel. Ook toe schouwers die demonstratief weg wilden lopen stuitten in de tunnel op verzet. Toen is naar de agenten ge roepen „fascistenjongens" en „salazar- vrienden". De agenten voelden zich -geen ordebewaarders meer maar „persoonlijke tegenstanders". Zo hardhandig als de politie vaak was. zo voortreffelijk zorgzaam de GGD. Traditiegetrouw stond er ook die avond een GGD-wagen binnen het stadion. „Toen er echter gewonden waren en de AMSTERDAM, S juli. (ANP) De officier van justitie bij de rechtbank heeft vanmiddag acht maanden gevan genisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van het voorarrest ge- eist tegen een 33-jarige Amsterdamse ijs venter, die op 16 april tijdens een twist de 25-jarige expeditieknecht J. J. Schou ten met een mes in de buik stak. De ruzie was ontstaan over een lening van f 30- van de ijsventer aan de expe ditieknecht. Volgens de verdachte kwam Schouten steeds bij zijn vrouw met wie de expeditieknecht een verhouding had, om het geld vragen als hijzelf met de ijsco-kar op stap was. De vechtpartij in de late nacht van Tweede Paasdag speelde zich af voor de woning in de Bataviastraat van de 49-jarige kleermaker A. Schefferlie, die eveneens relaties onderhield met de echt genote van verdachte. Nadat hij zich moed had ingedronken fietste de verdachte naar het huis van Schefferlie, waar Schouten onderdak had gevonden. Verdachte verweet de expeditieknecht toen dat hij steeds zijn vrouw lastig viel. Er ontstond een vecht partij, waarbij verdachte een mes trok. Schouten werd vrij ernstig geraakt en moest met spoed worden geopereerd. Verdachte hield ter zitting vol dat hij uit angst een més had getrokken. In zijn requisitoir sprak de officier van een moeilijk te reconstrueren zaak, met trieste achtergronden. Verdachte had misschien wel reden om boos te zijn, desnoods had hij het uitgevochten, maar nooit met een mes." aldus de officier. Uitspraak 19 juli- (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 8 juli In de leeftijd van 61 jaar is zaterdag, nadat hq in de middaguren nog de receptie ter gelegen heid van het jubileum van de deken had bijgewoond, plotseling overleden de heer Louis Schwirtz, die in Amsterdam als onderwijzer en als dirigent grote be kendheid heeft verworven. De heer Schwirtz begon zijn loop baan als onderwijzer in 1916 in zijn ge boortestad Amsterdam en werd in 1943 benoemd tot directeur van het onder wijsinstituut, dat thans Maatschappij- school heet. Hoewel hij een geïnteres seerde en actieve onderwijskracht was, ging zijn belangstelling van zijn jeugd af vooral uit naar de muziek. Hij studeerde o.m. bij Jan Nieland, Evert Haak en Cornelis Dopper en richtte m 1927 het befaamde R.K. Kinderkoor op, waarmee hij 22 jaren achtereen jaar lijks in het Concertgebouw een uitvoe ring gaf. Meestal telde het koor 1209 kinderen. Het massale kinderkoor ge noot veel bekendheid voor de oor log. Bij allerlei gelegenheden, in Am sterdam zowel als daarbuiten, trad het op. Op het gebied van massaliteit werd de top bereikt in 1946 bij de viering van het zesde eeuwfeest van het H. Mirakel in het Stadion, toen ongeveer 24.000 kin deren onder leiding van Louis Schwirtz in de ochtenduren de gezangen van de Mis ten gehore brachten. Louis Schwirtz is ook dirigent van het koor van de „Chasséstraat" geweest en muziekleraar aan het R.K. Lyceum Fons Vitae en de R.K. Kweekschool. DEN HAAG, 8 juli Een Belgische leerling van de Europese school in Luxemburg, George Debois, heeft dit jaar de KLM-prijs gewonnen die jaar lijks Deschikbaar wordt gesteld voor de eindexamenkandidaat met de beste resultaten voor aardrijkskunde en ge schiedenis. De prijs bestaat uit een reis naar Amsterdam, Paramaribo en Cu- ragao. demonstranten een bereop deden op de broeders werd er gezegd opdracht te hebben gekregen van de politie niet met de wagen naar buiten te gaan, ten zij er slachtoffers waren met levens gevaar". Een broer van de heer De Jong ver telde kennis te hebben gemaakt even eens in de tunnel met „stille agen ten". „Ik ben geslagen en getrapt in mijn onderlichaam. Ik leefde in de ver onderstelling dat ik gearresteerd zou worden. Maar niets daarvan. Ik werd naar buiten getrapt en daar vrij gela ten. Er waren ook vier meisjes in de tunnel. Zij werden niet ontzien en moes ten eveneens slagen incasseren. Het was hoffelijker geweest hen correct te arresteren. Alle deelnemers zijn nu nog bereid hun namen bij de Politie op te geven". Men is verbolgen. De juridische ad viseur zal overwegen wat er verder te doen staat. „Want", zo zegt men, ..we hebben begrip voor de taak van de po litie, we hebben ook een groot incas- satie-vermogen, maar ernsitg bezwaar tegen lijfstraffen nadat de orde herstem is. Het is niet aan de politie ons naar hun goeddunken te straffen, maar aan de rechter". MÜNCHEN, 8 juli (UPI) -T?e west- duitse minister van economische zaken Ludwig Erhard, die Adenauer deze herfst als kanselier vol|en, heeft gisteren openlijk betw'.l eld, <rf de verdere voorzieningen tan ue uitgevoerd kunnen worden, ais Frank rijk in z\jn huidige houding volhardt. Frankrijk, zo zei hij ^Ver gadering van de jaarconventie der Beierse christelijk-sociale unie jn München, mag van w est-Duitsland niet verwachten, dat net akkoord gaat met de Franse visie dat de EEG zich nu moet c0"ce"£reren op de landbouwintegratie en aiie andere zaken voorlopig moet vergeten, ZOals de liberalisatie van de handeispolitiek tegenover derde kinden en de Vela- ting van Engeland en andere Euro pese landen tot de Er-u. West-Duitsland, zei hij, dient zich op nieuw te beraden, of de verdere EEG- voorzieningen „gezien ue voiKomen ge wijzigde situatie" ®?Yoe.rd kun nen worden. Onder me voorzieningen noemde hij de geld delqke overdracht van de soevereine natmnale rechten aan de gemeenschap, we kunnen op zekere dag in de Sl£^'®.kyien, ze; hij, „dat niemand weet wie de kok is maar'8wat v^rTs'trompelen"?11 met zo" DORDRECHT, 8 5^ Gedurende de maanden juli s wordt in het Dordrechts ®en. uitgebrei de expositie gehoud'en van „Nederland se landschappen ult jje eeuw." De ze tentoonstelling 'gf® ®en indruk van de schilderkunst uit ne gouden eeuw voor zover zij ,?ericht was op het landschap. Er zijn circa 140 schilde rijen bijeen gebracht uit eigen bezit, oi geleend van anffin_.?Iuse'a en uit particuliere verzamelingen. In de tentoonstelling zijn enkele wer ken van Vlaamse schilders opgeno men om de bezoekers m staat te stel len het werk der noord-Nederlanders met dat van hen 8®1®5*®. Er wordt o.m. werk 8eecxT°?®erd van Ael- bert Cuijp, Jacob N. Salomon van Ruys. dael, Jan van G°y®n, ^®Undert Hobbe- ma, Adriaen van Ostade, Paulus Pot ter, Philip de Koninck Hercules Seg- hers, Adriaen van de,r Y®1(£e, Aert van der Neer en Aliaert van Everdingen. mwawraw 1 I I 1111^—I—«III UI. 11 W®NEN, 8 juli (KNP) Kardinaal aartsbisschop König van Wenen geeft verklaring voor het Oostenrijkse Katholieke persagentschap Kathpress meegedeeld, dat hij geen plannen heeft voor bezoeken aan het buitenland. Met name dementeert hij berichten, dat •UI naar Tsjechoslowakije zou gaau. Er heeft hem vanuit Praag ook geen enke le uitnodiging bereikt. Ook bestaat er voor hem momenteel geen aanleiding nogmaals een bezoek aan kardinaal Mindszenty in de Amerikaanse legatie te Boedapest te brengen. Naar aanleiding van deze verklaring van kardinaal König is bekend, dat er wel enige pogingen in het werk zijn gesteld de kardinaal uit te nodigen voor deelneming aan de herdenkingsfeesten van de Slavische apostelen Cyrillus en Methodius. De voorbereidingen hiervoor zouden reeds bij voorbaat afgewezen zijn, omdat de herdenking in Praag in handen is van de z.g. vredespriesters onder voorzitterschap van de geëxcom municeerde priester en minister van volksgezondheid Plojhar. ROTTERDAM, 8 juli De zeesleep boten Mississippi en Tasmamzee van L. Smit en co zijn er in geslaagd de 9277 brt. metende Amerikaanse vracht vaarder „President Coolidge" vlot te krijgen, die vrijdag tussen Bombay en Karachi bij Naharaareef aan de grond was gelopen. Het schip is geladen met 6900 ton stukgoederen. De berging werd verricht op basis van Lloyd's open form. De Tasman Zee kwam van haar station Karachi en de Mississippi uit Chittagon. De „President Coolidge", gebouwd in 1954, is eigendom van de American President Lines in San Francisco. DELFT, 9 juli Aan de Technische Hogeschool alhier zijn gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschap pen ir. W. Lems en drs. J. Zorn. proefschrift, getiteld: „The change of De heer Lems promoveerde op een proefschrift, getiteld: „The change óf young's modulus after deformation at low temperature and its recovery". De promotor was prof. dr. M. J. Druyve- steyn. Dr. Lems woont in Rijswijk en is 27 jaar. De heer Zorn promoveerde op een proefschrift waarvan de titel luidt: „Methods of evaluating fourier trans forms with applications to control en gineering". De promotor van de heer Zorn, die 39 jaar is en in Delft woont, was prof. dr. ir. C. J. D. M. Verhagen. UTRECHT, 9 juli. Aan de rijksuni versiteit alhier is drs. H. Veen uit de Bilt gepromoveert tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op het proefschrift: „The effect of various growth-regulators on embryos of cap- sella bursa-pastoris growing in vitro" Promotor was prof. dr. V. J. Konings berger. ANTWERPEN, 8 juli (UPI) Twee Nederlanders werden hier vanmorgen aangehouden in verband met een ern stig verkeersongeluk. Het zijn J.J. en R.W. beiden uit Rozendaal. Zjj zouden onder invloed van drank zijn geweest toen ze vanmorgen met hun auto eerst een stilstaande wagen aanreden en vervolgens in botsing kwamen met een andere wagen die vele meters ver werd weggeslingerd, evenwel zonder ernstige gevolgen voor de inzittenden. Bij de Cockerill-brug ging hun eigen wagen over de kop waarbij een fiet ser, een havenarbeider uit Doel, werd gedood. De beide Nederlanders zelf liepen lichte Verwondingen op. Na verzorging in het Stuivenbergziekenhuis werden ze door de politie voor ondervraging mee genomen. ROTTERDAM, 9 juli Op Varken oord is gisteren de vierde avond van de avond-zesdaagse gehouden. Voor 6.000 toeschouwers vergrootten de Belgen hun voorsprong, doordat zij in drie van de vier nummers de overwinning behaal den. In het nummer achter bromfietsen echter blonk Peter Post uit. Rik van Steenbergen, de Belgische vertegenwoor diger op dit nummer, eindigde als vier de met meer dan een ronde achter stand. De uitslagen waren: Afvalrace: 1. Van Steenbergen (B) 2. Post (Nèd. A), 3. Van Amsterdam (Ned. C). Klassementswedstrijd1. Lykke (B) 16 pnt, 2. Piet van Est (Ned B) 15 pnt 3. Kersten (Ned C) 15 pnt. Koppelwedstrijd 30 km: 1. Lykke-de Bakker-Severeyns (Belg) 20 pnt., 2. Plattner-Weckert-Wegmann (Zwits) 10 pnt., 3. Captein-Van der Borg-Rutten (Ned A) 8 pnt. 30 km achter bromfietsen: 1, Post (Ned A) 34 min. 53 sec. 2. Marinus (Ned. C) op 1 min. 1 sec. 3. Raynal (Fr.) z.t. De stand na vier dagen is: 1. België 272 pnt. 2. Nederland A 255 pnt. 3. Ne derland B 207 pnt. DEN HAAG, 8 juli Vannacht zijn uit een huis aan het Huyghenspark in Den Haag sieraden ter waarde van 6000,- en een bedrag van 650 - ge stolen. De inbrekers kwamen binnen met behulp van een ladder, die voor het huis op straat lag. Zjj bereikten via een balkon de eerste verdieping, waar zjj alles doorzochten. Frankrijk Een van de mooiste zak horloges van de beroemde Franse hor logemakersfamilie Breguet heeft op een veiling in Londen ruim 85.000 gul den opgebracht. Het werd gekocht door iemand uit Lissabon. (Rtr). (Van onze Brusselse correspondent) 9 juli Huwenden Bel 1. Shstere® met grote vertraging op hun werk verschenen als gevolg van een nieuwe >>stipheidsactie" van de po litie in de grootste steden van het land, onder meer m Brussel, Gent, Luik en Oostende. Enorme verkeersopstoppin gen veroorzakend meiden de verkeers agenten in genoemde steden zich een uurlang onledig met een tergend lang zame controle van de identiteits- en an dere documenten van talloze automobi listen. In enkele gedeelten van de hoofd- sta werd zelfs de staat van de autoba,n„ den aan een nauwkeurig onderzoek on derworpen. Op deze ongewone, maar allesbehalve onopvallende manier wilde het Belgi sche politiecorps nogmaals uiting geven aan zijn blijvende ontevredenheid over zqn huidige salarisregelingen. Tevens was het de bedoeling de erkenning te eisen van het nationaal vakverbond van de politie. Overigens zal het niet bij deze ene actie blijven. Blijkens een communi qué van genoemd vakverbond zal zjj el ke maandag worden herhaald in het hele land, volgens een „uurrooster" dat niet vooraf zal worden bekendgemaakt, zodat de automobilisten in België een wekelijkse verrassing te wachten staat. Bovendien heeft het syndicaat met een algemene staking van 48 uur gedreigd, indien zijn eisenprogram niet op korte termijn wordt ingewilligd. Tot een der gelijke stap zal eveneens worden over gegaan indien door de gemeentelijke au toriteiten sancties zouden worden getrof fen tegen al te „ijverige" agenten. DJAKARTA, 8 juli (UPI) Presi dent Soekamo van Indonesië heeft zon dag in een boodschap aan een partij meeting in Djakarta gezegd dat hij de Marxistische opvattingen een rol had laten spelen bij de stichting van de re publiek Indonesië. „Ik stem in met de theorie van historisch materialisme van Het marxisme", aldus Soekamo, „ik heb haar toegepast op de Indone sische gemeenschap." Shell heeft voor Zijn installaties te Pernis bij Rotterdam de beschikking gekregen over een mobiele brandblusinstallatie. de grootste is, waar ook ter wereld ooit gebouwd, een droogpoed ff'blusinstallatie met een capaciteit van vijfduizend kilogram. De installatie, tot stand gekomen door de zeer nauwe samenwerking tussen de technici van Gebr. Kronenburg N.V. en de brandbestrijdingsexperts van Shell, is gemonteerd op een DAF- chassis en kan dus worden beschouwd als een produkt van technisch kunnen van de Nederlandse industrie. De poederinstallatie bestaat uit vier ketels van 1250 kg. Door acht uitlaten, die een capaciteit hebben van 25 kg per seconde kunnen de vijf ton poeder in 28 f^onden worden getransporteerd. De afmetingen van de wagen zijn geheel m overeenstemming met de grote capa citeit: lengte 9.39 m; breedte 2.50 m en hoogte 3.20 m. DEN HAAG, 9 juli (>Wjj vlnden het zelfs geen basis om hierover te on derhandelen", zo werd ons van de zijde van Feijenoord meegedeeld naar aan leiding van een mogelijke transfer van Guus Haak van ADO naar Feijenoord. De Haagse ere-divisieclub vraagt voor ij 6611 transferbedrag van 200.000 gulden en ofschoon de Rotterdamse club wel belangstelling heeft voor Haak, ls zij niet bereid een dergelijk hoge som te betalen. De heer E. Hartmann, de secretaris van ADO, vertelde dat er tussen de be sturen van beide clubs (nog) geen over eenstemming was bereikt wegens het te hoge transferbedrag, wat de heer Hartmann echter niet in concreto wil de noemen. AMSTERDAM, 9 juli Op verzoek van de culturele commissie van de -ge- meente Amsterdam speelt woensdag avond half zeven aan de Jan van Ga lenstraat. een Amsterdams honkbalne gental, tegen een team van Amerikaans marinepersoneel, afkomstig van een flottielje, dat deze week een bezoek aan de hoofdstad brengt. Als coaches van het Amsterdamse negental zullen Charles Urbanus en Hennie de Lugt optreden. (Van onze handbalmedewerker) PURMEREND, 8 juli Doordat Achilles (de kampioen van de afde ling Utrecht), ODOS (kampioen van de afdeling Amsterdam) en SEW 2 (kam pioen van de afdeling Noord-Holland) in de promotiecompetitie om drie plaat sen in de tweede klas van het handbal district West A gelijk waren geëindigd, moesten deze clubs afgelopen weekein de alhier gaan uitmaken, welk twee tal alsnog zou promoveren. Full Speed, de Haarlemse kampioen, was reeds overgegaan. Dit extra-verlengstuk aan de compe titie is op een teleurstelling voor ODOS uitgedraaid. De Amsterdamse dames kwamen eerst binnen de lijnen tegen SEW 2, dat zich duidelijk sterker toon de. Tot aan de rust hield ODOS de score nog beperkt (1-2), maar na de hervatting stootten de reserves uit Nibbixwoud gedecideerd door naar een overwinning van 2-5. Door deze uitslag had SEW 2 aan een puntenverdeling tegen Achilles genoeg, om te promo veren, hetgeen prompt gebeurde. Via een ruststand van 1-0 in het voordeel van Achilles eindigde deze ontmoeting in een gelijk spel van 2-2. De gelijkma ker ontstond voor SEW 2 in de laatste minuut. Een laatste kans dus voor ODOS om via Achilles het begeerde doel te bereiken. Spoedig was het ech ter duidelijk dat de Utrechtse kam pioen een betere spelopvatting bezat. Weliswaar had Achilles bij rust nog slechts een bescheiden voorsprong van 1-0, maar nadien kwam ODOS er nau welijks meer aan te pas, hetgeen blijkt uit de nederlaag van 1-5. Eindstand: Achilles 3 pnt., SEW 3 pnt. en ODOS 0 pnt. VfiT WILJEMÊTX LpftDfff M«K AAN HAAR DOEN: MATT MU OVER ...ZB ZAL El HAAR DOEN: WILDE NIET.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2