Parkeergarage aan de Damstraat mag niet storend zijn in stadsbeeld Mej. dr. G. Kurtz over Haarlem van de 18e tot 20e eeuw "1 Heemstede gaf „Repelsteeltje' Agenda voor Haarlem en omgeving Mr, Marijnen is bereid premier te worden ik Vöor nÜ J. A. Moorman na een halve eeuw uit het onderwijs Zuster Eusebia J VERENIGING „HAERLEM" OP HAAR QUI-VIVE Schoolsportdag in Halfweg Masseur blijkt zakkenroller Leonhardt en Kee bespelen orgel in Grote Kerk Katholiek Kinderkoor uit Plezierige vertoning in Minerva Kindje uit dak raam gevallen Stijlvol concert van N.Ph. Orkest in Zandvoort mm TAXI 13000 Weinig verandering Scholier aangereden door auto H. J. Bus 25 jaar het P.E.N. Mj 245 gulden gestolen van patiënt Succes voor het Bloemendaalse „Sursum" F aillissementen Veertigjarig dienstjubileum „De Nachtegalen" naar Huizen Burgerlijke stand Haarlem De beurs vandaag: PAGINA 3 HAARLEM 10 juli Tijdens de algemene ledenvergadering, die de vereniging Haerlem giste ren heeft gehouden, bleek, dat het bestuur allerminst enthousiast is over de plannen om te komen tot de bouw van een parkeergarage aan de Damstraat. Het is name lijk bevreesd dat het gebouw misschien een betonnen kolos zeer storend zal zijn in het stads beeld. Het bestuur wekte de leden van Haerlem op zich zoveel moge lijk te verzetten tegen de verwe- zenlijking van een dergelijk bouw plan. Films Muziek EHversen Gabaret Tentoonstellingen v. DUIVENB0DEN exposeert KEURMEUBELEN MEUBELSHOW SPAARNE I I LAATSTE NIEUWS DEN HAAG, 10 jiili De for mateur, prof. dr. J. E. de Quay, heeft mr. V. Marijnen, demissio nair minister van Landbouw in het huidige kabinet, bereid gevon den minister-president te worden in zijn nieuw te vormen kabinet. Hij had hem boven op zijn lijst staan van kandidaten voor deze belangrijke post. Mr. Marijnen is vanmiddag zeven kwartier bij de formateur geweest. Beurs van New York HALFWEG, 10 juli Begunstigd door goed weer heeft de lagere-school- jeugd van de klassen vijf en zes haar jaarlijks sportfeest gevierd op het NAS- terrein aan dé Bauduinlaan te Halfweg, 's Morgens legden de leerlingen van de hoogste klas sportproeven af om in het bezit te komen van het Sportvaar- digheidsdiploma, uitgaande van de In spectie van Lichamelijke Opvoeding. De beste prestatie werd beloond niet Diploma E. Hiervoor kwamen 2 meis jes en 2 jongens in aanmerking. 35 D-diploma's konden worden toege kend, 24 kinderen slaagden voor C, 11 voor B en 1 voor A. De prestaties op het gebied van verspringen, hardlopen, balgooien en lichamelijke vaardigheid op de hindernisbaan waren over het algemeen zeer goed. Des mid dags kwamen de klassen 5 en 6 m actie in slagbalwedstrijden, waarvoor 6 jon gens- en 6 meisjesteams waren inge- schreeven. Klas 6a van de St. Jozef school ging in de jongens-competitie met de eerste prijs naar huis. Tweede werd klas 5b en derde klas 5a, even eens van de St. Jozefschool. Bij de meisjes werd het tiental van de Chr. School te Halfweg kampioen. Tweede en derde werden hier klas 6a en 6b van de St. Jozefschool. Na afloop werden bij verhindering van de burgemeester de prijzen uitge reikt door wethouder P. van Essen. Hij dankte de onderwijzers, die hadden ge werkt om het feest mogelijk te maken, speciaal de lerares lichamelijke opvoe ding, mej. A. de Koning, die ook op uitstekende wijze de sportdag geleid had. De heer van Essen betreurde het, dat een tweetal scholen niet aan het sportfeest hadden deelgenomen en de kinderen daardoor een fijne sport dag gemist hadden. Talrijk waren de medailles en bekers, die door het ge meentebestuur beschikbaar gesteld wa ren. Ook maakte de wethouder de na men bekend van de kinderen, die de beste individuele prestaties geleverd hadden. Het waren bij de meisjes: Hen- Noordermeer <67 punten) en van <<en Broek <66 punten). Bij de jongens waren Louis Roels (70 pun ten) en André Maas (69 punten) de besten. In de loop van de dag toonden de burgemeester en de Inspecteur voor Lichamelijke Opvoeding hun be- langstelling door hun aanwezigheid. HEEMSTEDE. 10 juli tend omstreeks half tien is de §p scholier Th. V. uit Heemstede op ae Cruquiusweg ter hoogte van de J®™ laan aangereden en tegen een haag aangedrukt. Met een hersenschudding is hij opgenomen in een ziekenhuis. De jongeman liep volkomen in gedach ten de weg over. De bestuurder van de auto die van de Heemsteedse Dreef kwam, heeft nog signalen gegeven, maar de scholier heeft hem helemaal niet opgemerkt. De jongen was ver moedelijk in gedachten teveel met zijn examen bezig. HAARLEM10 juli Op donderdag 11 juli zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer H. J. Bus in dienst kwam van het P.E.N. De jubilaris, die op het ogen blik werkzaam is als technisch opzich ter C bij de afdeling hoogspannings- kabelnetten, zal dat feit vieren op vrij dag 12 juli. Hij zal op die dag door de directie van het P.E.N. op het hoofdkan toor in Bloemendaal worden gehuldigd. De vergadering, die gehouden werd in het gebouw van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen aan het Spaame, leverde overigens geen schokkende punten op. De agenda kon vlot worden afgewerkt. Alle pe riodiek afgetreden bestuursleden werden herkozen. Besloten werd op 14 augustus een excursie te maken naar Enkhuizen. Verder zullen voor bereidingen getroffen worden voor een tweede hofjes-tocht. Na de officiële vergadering hield de gemeente-archivaris van de gemeente Haarlem, mejuffrouw dr. G. H. Kurtz, een causerie, welke zij getiteld had ,,Van panier tot hoepelrok". Met een, waarschijnlijk door alle toehoorders ge deeld heimwee naar vroegere, meer be zonnen tijden, vergezelde zij de Haar lemmers, die in grote getale aanwe zig waren, op een wandeling door het Haarlem ten tijde van de panier en hoepelrok, dus van de achttiende tot twintigste eeuw. De getoonde aquarel len, die via een lichtbeelden projector getoond werden, gaven vaak een al te romantische blik op de oude stad, maar vertelden tenminste van het ideale Haarlem, voordat het silhouet „bedor ven werd door de hoge gebouwen". Kris-kras door de stad ging de tocht, vf de wallen en poorten (waaronder het tochtige Waaigat) naar de Heren singel waar aan beide einden van het water een stevige pooort de stad be. schermde tegen vijandige invallen: de Amsterdamse poort met een voorpoort (Advertentie) VOORSCHOOL- EN STUDIEBOEKEN BOEKHANDEL H. COEBERGH HAARLEM HAARLEM, 10 juli De politie heeft een 26-jarige Haarlemse masseur aan gehouden, die regelmatig van een pa tient geld zou hebben gestolen. De pa tiënt miste na een bezoek telkens geld. De laatste keer, dat hij de masseur bezocht, had hij zijn geld geteld. Na het bezoek miste hij 55. De masseur bekende na zijn aanhouding, dat hij in totaal 245 uit de zakken van zijn pa tiënt had gehaald. De man is ingeslo ten. voorzien van gaten waaruit de kokende pek gegooid kon worden en de massie ve Sohalkwijkerpoort. Langs de Amster- damsetrekvaart reed een enkele jager te paard gelijk op met de trekschuit, terwijl van de Schouwtjesbrug over de Leidsevaart voornamelijk door boeren en koeien dankbaar gebruik werd ge maakt. Een klok op de toren van het Zijlklooster aan de Zijlstraat vertelde de schippers op de Leidsevaart hoe laat het was; de Papentoren bij het Spaarne lag midden in het groene weide land. De scheepsbouwer Harmen Jans legde zijn wintsgevend scheepsbedrijf voor onze begrippen midden in de stad aan en het trotse stadsjachl bracht leden van Gedeputeerde Staten naar Den Haag of nam hoge bezoekers mee op spelevaart door Bakenesser- gracht èn Spaarne. Een triest lot on dergingen vele van de talrijke molens a< de rand van Haarlem. Brand ver woestte o.a. de molen ,,'t Fortuin" na bij de Kloppersingel. Bilderdijk die dat schouwspel niet wilde missen en lange tijd bleef kijken, liep er een kou op en stierf enkele dagen later. Mejuffrouw Kurtz eindigde haar wandeling door Haarlem bij de fraaie gevelrijen langs het Spaarne en stak daarbij haar spijt over het huidige Spaame niet onder stoelen of banken:_ „stuk voor stuk pakhuizen en bedrijven en alle eige naars konden het toen makkeluk stel len zonder grote glasmuren." HAARLEM, 10 juli Twee docen ten van de Internationale Zomeracade- mie voor Organisten, Gustav Leonhardt uit Amsterdam en Cor Kee uit Zaan dam, bespeelden gisteravond het Mul- lcrorgel in de Grote Kerk. Het pro gramma, met name dat van Leonhardt was zo samengesteld, dat musicologen ervan gesmuld zouden hebben, maar voor het doorsnee orgelpubliek was het aan de eentonige kant. Bijna drie kwartier luisteren naar orgelcomposi ties uit de 16de en 17de eeuw lijkt wel wat veel van het goede. Gustav Leonhardt die een grote naam als clavecimbelbespeler bezit vertolkte al deze pre-klassieke kleino den in een wel overwogen registratie keuze, doch de interpretatie was nog al academisch, Cor Kee, die het tweede gedeelte van het orgelrecital verzorgde, bracht naast een aantal oud-Spaanse en Portugese orgelwerkjes een humoristisch staaltje van contrapuntiek, n.l. een „Fuugs-ge- wijs" (als een fuga) samengaan van de namen van de beide stadsorganis- ten Albert de Klerk en Piet Kee. Hij had voor Albert de Klerk als thema genomen de muziekletters a b e d e e, en voor Piet Kee driemaal e. Met grote vaardigheid combineerde de componist beide thema's, terwijl ze iets uit de orgelliteratuur we ont dekten o.a. Bach en Franok ten beste gaven. Na het orgelkoraal „Christe, Du bist Licht ende Dag" van Albert de Klerk, besloot Cor Kee als een goed vader de bespeling met een orgelkoraal „God is tegenwoordig" van zijn zoon. A. Krt. HEEMSTEDE, 10 juli Het Katho liek Kinderkoor uit Heemstede heeft gis teravond in het Minerva Theater zijn jaarlijkse uitvoering gegeven. Opgevoerd werd de kinderoperette „Repelsteeltje" van Johanna Veth naar het overbeken de sprookje van Moeder de Gans. Het is een bijzonder geslaagde uitvoering geworden, waarmee het Heemsteedse koor zijn reputatie alle eer heeft aan gedaan. Voor de talrijke jeugdige medespelen den bood Repelstee1^ alle kansen er^ets bekoorlijks van te maken. Ete uitbeelding van het sprookje was dan ook zonder meer ontwapenend en ctó? aan de^voorbereiding van de uivoe ring heel veel zorg was besteed daarbij duidelijk aan het licht. De regie van Anneke Tel was voorbeeldig. Ge rard Scheepers, die voor de muzikale leiding had getekend, wist met het stem- menmateriaal een resultaat te bereiken dat er wezen mocht. Het publiek, van zelfsprekend was de jeugd rijkelijk ver tegenwoordigd, beleefde met „Repel steeltje" een werkelijk kostelijke avond, waarin de sfeer van het sprookje vol- CINEMA PALACE: Muiterij op de Bounty, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. FRANS HALS: Jungleduivels, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. UDO: Universo dl notte, ontraden. LUXOR: Les liaisons dangereuses, ontraden. REMBRANDT: De stem in het duister, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m donderdag: Demonen, volw. 2.30, T en 9.15 uur. STUDIO: Het proces, 18 j„ 2,IS, 7, 9.15 uur; Minerva, t/m Do.: Dieven hebben het ook moeilijk, 14 jaar. 8.15 uur. Woensdag 10 juli Stationsplein. 8 uur: Concert door de N. 2. H. Kapel onder de overkapping. Donderdag 11 Juli Grote Kerk, 3 uur: Orgeltiespeling door Mane Claire Alain. wconcertgebouw, 8.15 uur: Zomerconcert Marmus Adam, m.m.v. Majo- f Mitchell, piano. Programma: Von We- oer, Rachmaninoff, Beethoven. Muziekschool. 8 uur: Uitvoering van leer lingen van Jo Vincent. Woensdag 10 Juli Halfwes, 7.30 uur: Gemeente raad Haarlemmerliede en Spaamwoude. Donderdag 11 Juli De Zoete Inval, Haarlemmerliede, 8 uur: H. Koekoek spreekt over het Landbouw schap. Adam en Eva, Raamvest 5. Iedere avond vanaf 8 uur. Cabaret van 9 tot 14 uur. Waagtaveeme, Damstraat. Iedere avond 81 uur internationaal programma door Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur. Zo. 15 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse eP Franse school, 16e t/m. 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11 5 uur. Eerste zondag van de maand van 15 uur. Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 12.30 en van 1.30 5 uur, (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 s uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land. Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken Geopend van 105 uur Vanaf 23 juni. Ie etage: Zomerexpositie van schilderijen, tekeningen, aquarellen. „In 't Goede Uur", Korte Houtstraat 1 Tentoonstelling van tekeningen van Lex Metz. Geopend van 10-18 uur, zondags van 20-22 uur. Tot en met 31 iuli. Vleeshal. Tentoonstelling van wandtapij ten, schilderijen, tekeningen en grafiek van Mario Prassinos. Beeldhouwwerken van Jacques Lipchitz. Geopend van 105 uur Zondags 1—5 uur. (Tot en met 15 juli). Huize Bloemenheuvel, Bloemendaal: Expositie van genootschap „Kunstliefde, anno 1807" te Utrecht. Geopend van 10-5 uur, zondags van 2-5 uur. Tot en met 21 juli. komen tot realiteit werd gebracht. Bet sy Tel die als Miranda en later de prinses, de hoofdfiguur was, maakte van haar rol iets bijzonders. Maar wij zouden een compliment aan alle kinderen wil len geven voor de manier waarop zij zich deze avond hebben gepresenteerd. Het was in één woord verrukkelijk. De fraaie costumering en het niet minder fraaie décor, droegen tot het succes van de voorstelling in niet geringe mate bij. Een ding moet ons echter van het hart. Bij een volgende voorstelling zal het bestuur van het Katholieke Kinder koor er, dunkt ons, goed aan doen de aanwezigheid van een fotograaf in de zaal achterwege te laten. Gedurende de gehele voorstelling was het een ,,ge- blitz" van jewelste, hetgeen bepaald sto rend wrekte. Wil men toto's laten ma ken, dan kan dat voor hetzelfde geld tij dens de „generale" gebeuren. Niemand heeft er dan hinder van. De moderator kapelaan J. Kerstholt sprak aan het slot van de avond een warm woord van dank uit aan de meiespelenden, regisseuze, de diri gent en de leidster van het koor me vrouw C. Arimk-Schackman. De beide dames werden met bloemen gehuldigd. De voorstelling werd bijgewoond door mr. A. G. A. ridder van Rappard, de bur gemeester van Heemstede A. Kr. (Advertentie) MEUBELEN van de beste fabrikanten op de tegenover Damstraat (Van onze parlementaire redacteur) HAARLEM, 10 juli De achttien maanden oude Corina van Norde is gisteren uit het zolderraam van de ouderlijke woning aan de Van Zegge- lenstraat gevallen. Het kind kwam in de voortuin op een hoop zand terecht, In het Grote Gasthuis had het meisje ppn aan een oor. Corina was met haar moeder op zolder. Op een gegeven mo ment klom het meisje op een bed en maakte een raam los. De moeder, die daar niets van had gemerkt, zag nog juist dat haar dochtertje uit het raam viel. Tjjdens de val raakte het kind de rand van een dakgoot. BLOEMEND AOL, 9 juli De drum band van de Bloemendaalse muziekver eniging „Sursum" heeft zondag deelge nomen aan een concours van de Ver eniging „Onze Jeugd" in Zaandam. De drumband behaald met 73 punten een eerste prjjs in de sectie tamboers, wat tevens het hoogste aantal punten in dit concours was. Wat het gehele con cours betreft, eindigde „Sursum" op de tweede plaats. Voorts verwierf de leider van „Sursum", de tambour-mai- tra de heer W. A. van Roosmalen, uit Overveen, de Tambour-maitre prijs met 18 pnt. Aan het concours in Zaandam namen 26 korpsen deel. ZANDVOORT, 10 juli Onder aus en 'Vonrfncr v st'chtingen ,,'t Helm' /T 'S Zandvoort" concerteerde het Noordhollands Fhi'Kharmonisch Or kest m de Nederlands Hervormde Kerk van Zandvoort. Ook nu bleek weer dat dit kerkgebouw zicfh goed leent voor concerten van een orkest in een niet grote bezetting. Hoogtepunt van het Concert was het Klarinetconcert in j 622 van Mozart. Aart Smit was de solist die dit lichtvoetige muziek- stuk zuiver en gevoelig ten gehore bracht. Onder de rustige, bezielende {«ding van Marinus Adam gaf het or kest een stijlvolle begeleiding. Alle uit voerenden kregen een uitbundige ova- riV?n e talrijke toehoorders, oir®*, concert werd geopend met het en„urgs concert nummer 4 van .Sebastiaan Bach, waarin Jan fl,,ïï"?rmg de solo-vioolpartij en de hun en Wiese de fluitsoli voor Tn+ 1jenm? namen. achtJL gmg een briljant uitgevoerde te symphonie van Beethoven. 10 )uli Wegens het ntnJn-wonden van de enige uitde- 1S °P 6 Juli 1963 geëindigd sement van: A- J- Alders, naSr .wonende te Lisse, Nassau- ?&ri nagesproken dd. 5 december „nUrator mr- A. J. Colijn, advo caat en procureur te Lisse, Graehtweg „Ik ben erg tevreden over u, maar u moest toch maar eens een paar jaar tjes naar Brabant of Limburg gaan, om dat Amsterdamse accent af te le ren". Met deze raadgeving van zijn inspecteur kon de pas geslaagde on derwijzer J.A Moorman het doen. De jonge Moorman nam het advies ter harte en zei de hoofdstad vaarwel om temidden van de Roosendaalse schooljeugd gelegenheid te vinden van ziin Mokumse uitspraak iets beters te maken. Dat is nu alweer bijna een halve eeuw geleden gebeurd. De heer Moorman, sinds vijftien jaar onderwij- zlTTm de Heemsteedse St. Jozef school heeft er van af willen zien om als onderwijzer in het „goud" te wor- den gezrt Hij had dan nog één jaar moeten blijven. „Zo is het mooi ge weest" zegt hij. „Eens moet je er toch een P®* fhter «tter». Volgen- d D^liee/Moorman heeft ais onder wijzer een veelbewogen loopbaan door gemaakt Na zijn Brabantse jaren ver- ITtoj Nederland om een onderwijs functie in het toenmahge Nedertonds Indie te aanvaarden. „Er was daar een groot tekort aan onderwijzers en ik had er wel zin w- Ofschoon pas 27 jaf °u<L ontving hij een benoeming als hooftl^ van de Europese school op BalineseJ der zijn leerlingen tai va u,rtr.,nïi stenkinderen telde. schoon eiland, dat ik nwit meer zal kunnen vergeten". Na tijd keerde de beer Moorman naar Indië terug. Hem ^„,^2 een nieuwe functie,. jn Poer. hoofd te Poerwodada en lat woredjo „Na twintig mooie toditóhg jaren kwam daar in KWttlll Uct'CU Vvot4+ rtö aan. De Japanners hadden bezit ge nomen van het land enoP^ek g werd ik bij een van de Japan-- e zettingsautoriteiten ontboden orP le sehoolzaken te bespreken,.Ikhcmi straks wel thuis om een boterham te eten, zei ik nog tegen mijn vrouw. Maar het zou vier en een half jaar duren, voor ik mijn vrouw en acht kinderen weer terugzag. De Japan ners namen mij gevangen en ais zo- velen kwam ik terecht in een kamp. De eerste drie maanden werd gelijks onthaald op een stevig pak slaag. In het kamp zag ik de mensen sterven als ratten. De meesten be zweken aan dysenterie, malaria en hongeroedeem. Dank zij het feit dat de Japanners mij na korte tijd als zie kenverpleger aanwezen, heb ik de dans kunnen ontspringen. Toen ik mijn vrouw en kinderen in 1945 weer terug zag, dacht ik eerst met een troepje zwervers te maken te hebben. Zij za gen er vermagerd en haveloos uit, ik kende ze nauwelijks meer terug. In 1946 hebben wij Indië de rug toege keerd. Ik had er genoeg van. Vol komen berooid wij hadden geen vork om mee te eten moesten wij in Nederland helemaal opnieuw begin nen. Toch zijn mijn Indische jaren de mooiste geweest. Ik hield van het land en het volk. Van hoog tot laag hadden wij er ontzettend veel vrienden gemaakt. Als de oorlog er niet tus sen was gekomen, waren wij nooit weggegaan." Sinds 1947 is de heer Moorman weer helemaal „Nederlander". Aan de St. Jozefschool bewaart hij alleen maar prachtige herinneringen. Het is hier als onderwijzer heerlijk werken, voor al ook door de fijne geest onder de onderwijzers. „Ik heb eigenlijk maar één vijand", zegt de heer Moorman. Dat is het uitdelen van straf, waar ik een uitgesproken hekel aan heb. Ik wil geen dief zijn van de jongens hun vrije tijd. Eens heb ik een jon gen een klap gegeven, ik was toen pas twee jaar onderwijzer. Dat nooit meer, heb ik mij voorgenomen. Het slaan van kinderen zie ik als een te ken van zwakte. Bij de onderwijzers- vergaderingen heb ik als schoolhoofd altijd de eis gesteld, dat de kinderen niet mochten worden geslagen. Ge beurde dat tóch, dan hoefde de be treffende onderwijzer niet meer op mij te rekenen. Alleen in het aller ergste geval deel ik straf uit en dan nog soms op verzoek van de ouders. ~r ouders bij mij gekomen met .Qe Klacht dat hun jongen zich thuis gedroeg als een wild beest. Ik kon daarop antwoorden dat diezelfde jon gen in mijn klas een lammetje was. Hoe staan de omstandigheden in het gezin er voor, vraag je je dan af. Een Er ontstond een schokkende emotie onder de Jacobijnse gemeenschap van Hagestraat 10, toen bekend werd dat zuster Eusebia donderdag het St. Ja- cobs-Godshuis zal gaan verlaten. Ruim 21 jaren heeft deze rusteloze en op geruimde vrouw voortreffelijke hand en spandiensten verricht in het „Huis met de schelp". Als raadszuster heeft zij een belangrijke rol voor de huis sfeer gespeeld. Met alle geledingen van het huis kwam zij dagelijks in aanraking. Via de nederige portiersloge waakte zuster Eusebia over alles wat het huis probeerde binnen te komen. Dank zij een serafijnse nieuwsgierigheid ont ging haar bitter weinig: contrabande kwam niet verder dan tot de drem pel van het huis. Daartegenover stond, dat haar bij na kinderlijke bewondering voor exem pels van uiterlijke godsdienstbeleving vaak een duchtig woordje meesprak bij het bepalen van haar sympathie voor personen, die voor hulp en steun klopten op de huisdeur van Hage straat 10. Als ancilla en camerlengo van een eerbiedwaardige serie rectoren was zuster Eusebia een levend tégenbe- wijs van de stelling, dat niemand groot is in de ogen van zijn bedien de. Haar meesters waren voor haar allen groot, al zal vermoedelijk zo nu en dan, bij het constateren van mees terlijke zwakheidjes, wel eens een on deugend glimlachje verborgen zijn ge bleven achter de kap van haar kloos teruitmonstering. Toen in de laatste tijd allerlei ver schijnselen al te duidelijk gingen her inneren aan het jaar van de afgifte van haar geboortebewijs, hebben de kloosteroverheden besloten zuster Eusebia terug te trekken uit haar on rustige Haarlemse omgeving en in Roosendaal de rust te gveen, die zij zo rijkelijk verdiend heeft. Met grote dankbaarheid laat het Sint Jacobs-Godshuis de vrome Euse bia vertrekken. Allen wensen haar een heerlijke, welverdiende rust. Het ga haar goed! iiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiHMiiiiinfliiiiiiiiHiiiiuii goede huiselijke sfeer is voor het ge drag van het kind uiterst belangrijk. Ik kan mij niet herinneren dat ooit een leerling een hekel aan mij heeft gehad. Ik houd ontzettend veel van de jongens en dan kun je alles ook beter verdragen. Van de eerste we ken van het nieuwe schooljaar maak ik altijd gebruik om de jongens te le ren kennen. Ik vertel ze veel verha len en dat vinden ze machtig. Wan neer ik de jongens eemaal zover heb dat ze mij wel mogen, dan haal ik langzamerhand, zonder dat zij het mer ken, de schroeven aan. Om gaan met jongens is een spel van de ogen. Zo begrijpen ze wat je be doelt". De heer Moorman heeft voldoende liefhebberijen, die hem in de nu ko mende vrije tijd geen kans zullen ge ven voor verveling. Hij is een ver woed lezer en houdt erg veel van ge schiedenis. Bovendien heeft hij zijn werk voor de Haarlemse Open Deur, een taak waarvoor hij zijn vrije tijd •graag beschikbaar stelt. De officiële afscheid van de heer Moorman geschiedt dinsdag 16 juli. 's Morgens om kwart voor negen wordt in de St. Bavokerk een H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, waar bij ook de schoolkinderen aanwezig zullenz ijn. In Nieuw Berkenrode volgt daarna een feestelijk ontbijt met de familie, schoolbestuur en onderwijzend personeel, 's Middags om half twee is er in Nieuw Berkenrode een feestmid dag met de schooljeugd, waarvan het programma uiteraard „geheim" wordt gehouden. HAARLEM, 10 juli h(Ti dacht mej. Misset hpt feit dat zij veertig jaar geleden in kwam van de fa. J. Th, Kort. Z« al» verkoopster in het filiaal aan de Grote Houtstraat en is daar nu reeds vele jaren cheffing verkoopster, op haar ju- hileumdag werd mej. Misset gehuldigd door de directie, colleKa s en het per soneel van de filialen. De directrice van de firma, mevr. I. Kalf, dankte de jubilaresse voor de plichtsbetrachting, die ZÜ ,!n u® afgelo pen jaren getoond had. Zu overhandig de haar een couvert en een gouden armband. De collega s handen voor mej. Misset een huldigingshed en en kele geschenken in petto. Tijdens de receptie, die daarop volgde, werd de jubilaresse gefeliciteerd door een groot aantal medewerkers en vertegenwoor digers. Gisteren heeft de arts D. Heymans, voorzitter van het dr. Merensfonds, aan drie Haarlemmers het loffelijk getuig schrift van dit fonds met bijbehorende medaille uitgereikt. Van links naar rechts Ronald van den Boogaard, mej. W. P. Wilkes en mevrouw D. M. Kie- wietSchenk, die ieder deze winter een kind uit een wak haalden. HAARLEM, 9 juli Zaterdag 13 juli gaan de jongens en meisjes van het kinderkoor „De Nachtegalen", zo als iedere zomer, een tochtje maken naar een ziekenhuis of sanatorium bui ten Haarlem. Dit jaar gaat de reis naar de patiëntjes van het Kinderzieken huis in Huizen. De jonge zangertjes ko men niet met lege handen. Want naast een geschenk voor de zieken, dat zij de afgelopen maanden bjjeengespaard hebben, brengen zjj een vrolijk zang en dansprogramma mee. De operette „De kostbare viool", geschreven door een der dames Kampmeijer, de leid sters van het koor, zal de hoofdschotel vormen. Vaardige naaisters, die het koor een goed hart toedragen, maak ten de vele kostuumpjes. BEVALLEN van een zoon: 5 juli W. S. Bhavabhutanonda-Dejkunjom, 5 juli A. M. van den Eijnde-van der Asdonk, 8 juli M. Peters-van Bakel, 8 juli W. E. P. van der Ploeg, de Vos, 8 juli A. M. Hoogendoom-Hagen, 9 juli A. M. de Hertog-Hoogland, 8 juli A. C. J. Moi- son-van der Landen, 8 juli S. F. Tol- Koopmeiners. BEVALLEN van een dochter: 8 juli M. J. Hartgers-van Seggelen, 8 juli N. C. van Steeden-Fransen, 8 juli J. C. Kan-Boei, 9. juli H. M. Leemkuil-Boen der. ONDERTROUWD: 9 juli J. J. Uiten- daal e<n H. C. M. Nederstigt. G .J. Ob- bes en M. A. G. Broos, J. C. A. Hal- sema en I. M. J. Kobus, T. L. Bo- gers en P. J. M. van der Burgt, J. W. Jentjes en A. B. F. Goedemans, A. Se- verpn en Brauckmann, C. H. M. Stipt- hout en J. M. Landwehr, A. C. Ver- kaaik en A. M. A. de Goede. GEHUWD: S. H. Kejjzers en T. M. Samgers, H. L. J. G. v.d. Kerkhof en B. M. Gustenhoven. OVERLEDEN: F. de Lange, 58 j, Jansweg; 7 juli A. L. de Graaf, 70 j. Hagestraat; 7 juli A. H. Ego, 86 j; Rockaertshof; 8 juli H. Savrij, 78 j., Re- gentesselaan8 juli E. de Vries-Cohen, 60 j, Pijnboomstraat; 8 juli J. T. Post- Hubert, 74 j, Wolstr.; 5 juli C. H. L. Ver- beek-Montauban, 58 j. Ged. Schalkburger- gracht; 8 juli P. Knippers-Marseije, 58 j„ Binnenweg; 8 juli R. Hirschler-Drey- fus, 77 j„ Linnaeusiaan; 6 juli C. Bru- ninig-Meijer, 65 j„ Oranjeboomstraat; 8 juli A. C. van Homsohooten-Brouwer, 66 j., Zandvoortselaan. (Advertentie) AMSTERDAM, 10 juli. Het lichte koersherstel, dat gisteren in Wallstreet is opgetreden, heeft onze beurs vandaag niet in beweging kunnen brengen. De handel was stil en de koersen gaven geen grote veranderingen te zien. De stemming was enigermate verdeeld. Zo steeg Kon. Petroleum met een gulden terwijl Unilever ongeveer een gulden lager opende. Philips moest een halve gulden af staan. Hoogovens waren drie punten in herstel en AKU is een punt gestegen. De scheepvaartmarkt was prijshou dend tot iets beter. In de cultuursector toonden Delimij. en HVA een oplopende tendens. De staasfondsenmarkt is onver anderd gebleven. Anaconda Coppei Bethlehem Steei ChrysJei Corp. Genera) Electrlo General Motors Kennecott Copper KJLM. Montgomery Ward Radio corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater Unilever U.S Steel 8/7 9/7 49 49Ji 30% 30% 61% 61% 80% 801/ 70% 70% 72 73% 15%b 15 %b 37% 37 69'/ 70% 36 36/ 48 48% 43% 44/ 35% 36% 65 65% 68% 69% 26% 27% 46 46% 46% 47 Stemming: prijshoudend 1% Ned. 1960 1% Ned. 1961 Vlt Ned. 19631 VI. Ned. 1963 U 4 Ned 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H.V. A. A. K. U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij Fokker Ford van Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez Unilever Wilton-Fijenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. gew Kon. Petroleum '50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P. L. K. L. M. Kon. Ned. Stoomb. Mil K. P. M. Stoomv. Mij. Nederland van Nievelt van Ommeren Rott. Lloyd Ned.Scheepv Unle Interunle Robeco Unltas Ver. Bezit Ren tespaarbrl even '57 Rentespaarbrieven '58 2/ Amsterdam '56 I 2/ Amsterdam '56 D 2/ Amsterdam '56 HI 2% Amsterdam '59 2/ Rotterdam '57 Alb. Heyn Kl. obi Philips (stocks) Vorig opening Slot 10/7 101U 96 H 99H 99% 99H 99% 98A 917% 92% 107 369 121% 121/ 156% 158% 475% 476% 249 839 135 135 377% 923 254 608 611 320 164.70 164.40 170.30 169.20 288 798 173.40 174.30 122 54.50 15814 143 114% 114% 259 138 141 141 195 224 498 136.50 142% 123% 85% QgB&Z <zU/8 94% 96% 92% 127 8.20 AMSTERDAM, 9 juli Gisteren speelde de 4-jarige Rudi de Ridder bij een bouwwerk aan Opveld op een sta pel ijzeren binten. Toen hij van deze stapel viel, kreeg hij een van de bin ten op zich. Hij is opgenomen in het Wilhelm inagasthuis.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3