STAAT VAN BELEG IN CAMBRIDGE (V.S.) Een dagje informeren DRAADLOOS CONTACT Europese radiostations gaan samen in „Noordzee Festival" LUISTEREN NAAR: KIJKEN NAAR: autokaarten Europese Radio- Week van 6 tot 13 oktober Zaterdag Buitenland Buitenland Maandag Zondag Zaterdag Zondag Buitenland Maandag Benoeming Kardinaal Alfrink consacreert nieuwe kerk in Ermelo Hoofdredactie „De Nieuive Limburger Vanavond Overwoekering van de T.V. tegengaan Publiek „EURO-RADIO Zondag ZATERDAG 13 JULI 1963 PAGINA 12 Nederland VLOT DOOR EUROPA MET UNIEKE WEGENGIDS VAN EUROPA (met wegenkaart en routestift: f 2,50) AUTOKAARTEN VAN VELE LANDEN (met een schat van informaties: f 1,25) SPECIALE KAART VAN NEDERLAND (met tal van toeristische tips: f 0,90) Vele honderden Esso dealers heb ben al deze kaarten In voorraad. touring Overal in Wast-Europa ziet U dit emhleam. Symbool van Esso sorvical Speciaal voor toeristen. MET ES80 BENT U BÉTER UIT! 1 CAMBRIDGE, (Maryland), 13 juli CCPI) Voor de tweede keer in één maand is in Cambridge een (beperkte) staat van beleg afgekondigd. Ondanks een verbod om te demonstreren be gonnen tien tegenstanders van de ras senscheiding blanken en negers in de voornaamste straat van de stad te marcheren. Zij werden bijna onmid dellijk tegengehouden door brigade-ge neraal George Gelston, de comman dant van 430 manschappen van de Na- GEMERT, 13 juli. In het missie seminarie dei paters van de H. Geest alhier werden de volgende benoemingen gedaan. Tot provinciaal voor het ge- bie Tefe (Amazonas. Brazilië) werd aangesteld pater drs. W. Burmanje, tot nu toe verbonden aan het provincialaat te Rhenen. Verder werden voor dit ge bied bestemd de paters C. Molenaar (Volendam), J. van Roy (Someren) en M. Otterloo (Den Haag). Voor het bisdom Bangassou (Centraal Afrika) de paters J. Donders (Kaatsheuvel), P. Govers (Eindhoven) en A. Otte Beiuiebroek). Voor Angola (West-Afri- k* de paters P. de Louwere en M. Swart. Voor het bisdom Douala (Ka meroen), P. A. Heurkens. Voor de pre fectuur Pare (Tanganyika) de Paters R. Rutten (Rotterdam) en J. Löhe (Den Haag). Voor het bisdom Doume (Ka meroen) de pater H. van Loon (Deur- ne) en P. Bennebroek (Den Haag). In Duitsland werden voor diaspora- werk benoemd te Gütersloh pater M. van Oorschot, pastoor en M. van Duynhoven, assistent en econoom. Pa ter Ph. van Esch werd aangesteld als ziel.enhuis-rector te Recklinghausen Aan het provincialaat te Rhenen wer den verbonden pater J. van Croomen- burg, als procurator der Nederlandse Provincie. Verder pater M. Keunen, als propagandist. Verder werden benoemd voor het missie-seminarie te Gemert de paters C. Groot (econoom), drs. A. Biemans en J. Voorn als professoren. Voor het studiehuis voor late roepingen te Hat- te pater F. van der Linden. Voor het noviciaat-missievakschool te Baar- 1" Nassau-grens, pater J. Davits, als econoom. Aan de missie-procuur te Halfweg werd als assistentprocurator verbonden pater J. Kooiman. Pater J. Bekkers werd benoemd tot leraar aan het Pius- Lyceum te Amsterdam, met domicilie te Halfweg. Pater C. Bouten werd over geplaatst naar het Afrikamuseum te Berg en Dal. ROTTERDAM, 12 juli Dr. H. C. Kuiler is met ingang van 1 september benoemd tot buitengewoon hoogleraar voor de vervoerseconomie aan de Ne- darlandsche Economische Hoogeschool alhier. Hfl is thans buitengewoon lector voor dat vak. NIJMEGEN, 12 juli Drs. M. Roden burg uit Utrecht, thans werkzaam bij het KNMI in De Bilt. is per 23 augus tus benoemd tot fysicus bij de facul teit der geneeskunde van de katholieke universiteit alhier. tionale Garde, die door gouverneur J. Millard Tawes naar de stad waren ge dirigeerd. Gelsen deelde de groep mee dat het verboden was te demonstreren onder de beperkte staat van beleg. Stanley Branche, een leider van de Nationale Vereniging voor de Bevordering van de Belangen van Niet-Blanken, die aan het hoofd stond vein de groep be togers, vroeg Gelston hem de door gou verneur Tawes ondertekende instruc ties te laten zien. Terwijl de papieren met een politiewagen werden gehaald zaten de demonstranten op de stoep te zingen. Zij gingen echter op een dringend verzoek van Gelston rustig uiteen. Behalve een demonstratieverbod Is in Cambridge ook een avondklok van kracht. Het is verboden 's avonds na 21.00 uur uit te gaan. Sinds donderdagmiddag zijn in de stad bij schietpartijen en vuistgevech ten zes blanken gewond. De beperkte staat van beleg werd afgekondigd zo dra de troepen aankwamen. (Van onze correspondent) ERMELO, 13 juli. Sinds gister avond, toen Bemhard kardinaal Al frink het gebouw consacreerde, om er vervolgens de H. Mis op te dragen, is de betrekkelijk kleine katholieke ge meenschap in het overwegend protes tantse Ermelo op de Veluwe weer in het bezit van een eigen kerk. In de tijd van de Reformatie ging de St. N'i- colaaskerk, die van ca. 1200 dateert, over in handen van de protestanten. Nadien was er geen katholieke kerk meer. Staande voor het juist door hem ge zalfde altaar heeft de kardinaal de pa rochie De Goede Herder met haar nieuwe gebouw gelukgewenst. Het stichten hiervan in deze protestantse streek heeft geen agressieve of vijan dige bedoeling, zo zei hij. De katholie ken van Ermelo willen daardoor slechts hun geloof in de Heer laten zien. Zij zullen in liefde moeten open staan voor allen die, zij het niet op gelijke wijze, in Hem geloven. Verwij zend naar het visioen van Johannes, merkte de kardinaal voorts op, dat ieder kerkgebouw een stukje is van o. j Stad, neergedaald van God uit de hemel. En tevens een plaats van ontmoeting tussen de Heer en Zijn Volk. De parochie De Goede Herder, die vorig jaar werd gesticht, is met haar nieuwe kerk aan de Smidsweg, even achter de drukke Zuiderzeestraatweg zeer ingenomen. De kerk is een prachtig, sober en stijlvol gebouw. Precies een kerk zoals bouwpas toor A. A, Rubrech zich die wenste: van moderne vormgeving, doch met een duidelijk religieus karakter. De kerk heeft 230 zitplaatsen. Door be lendende ruimten bij de kerk te trek ken, kan men, bijvoorbeeld in het toeristenseizoen, dit aantal verdub belen. Het bureau Molenaar en Sips te Den Haag heeft de kerk ontworpen. (Van onze radio- en t.v.-redaetie) SCHEVENINGEN, 13 juli De sa menwerking tussen de verschillende bü de Europese Radio Unie aangesloten stations gaat in de komende herfst ge stalte krijgen in een massaal uitwisse lingsprogramma. In de week van 6 tot en met 12 oktober zullen niet minder dan dertig stations in Europa en zelfs enkelen daarbuiten een groot aantal uitzendingen verzorgen van door ieders afzonderlijke inspanning gemaakte pro gramma's. De periode waarin dit ge beurt zal de naam krijgen van Euro pese Radio Week." Het ligt in de be doeling om hiervan een jaarlijks terug kerende activiteit te maken. Alle radiostations zullen die program ma's samenstellen en daarna bij de Europese Radio Unie inbrengen, welke voor dat bepaalde land het gemakke lijkst te verwezenlijken zijn. Zo zal een Duitse omroep een directe uitzending uit Berlijn realiseren, waarop de Berli ner Philharmoniker onder leiding van Herbert von Karajan een speciaal Wag- ner-programma zal uitvoeren. Ook zal in deze periode het Verdi-zangconcours worden gehouden, waarvan de opnamen tevens uitgezonden zullen worden. Als luisterspel-manifestatie heeft men ..Onder het Melkwoud" van Dy lan Thomas uitgekozen, dat in deze Europese Radio Week, door vele sta tions, ieder in de eigen landstaal, op het programma zal worden geplaatst. De Nederlandse Radio Unie (NRU) heeft de opera ..Penelope", welke on langs in het kader van het Holland Festival werd uitgevoerd door het Radio Philharmoniseh Orkest onder leiding van Jean Foumet, als bijdra ge ingezonden. Naast de activiteiten voor deze Radio Week zal men ook onafhankelijk daar van verschillende programma-reeksen maken, die d.m.v. de Europese Radio Unie zullen worden verspreid. Zo zal de Joegoslavische Omroep een volkslie- derenproject uitvoeren, gaat België aan dacht vragen voor de Europese orgels en zal Nederland zich onder meer bezig houden met programma's over i caril lons, draaiorgels en koormuziek uit Europese kathedralen. MAASTRICHT, 13 juli. Metin gang van 1 november is tot nomaie- dacteur van het dagblad wr Limburger" alhier benoemd de neer G. A. Knepflé, thans, hoofdredacteur van het algemeen Nederlands persDu- reau ANP. CESENATICO, 12 juli. <Rtrj} opera-Zangeres Maria Callas zal worden vereerd met een gouden flesje. azijn, de „zuurprijs" welke haar is door elf journalisten die haar m et ai- gelopen jaar moeilijk te ben pn 7ln,^" den. De uitreiking van de zoe^7, 7irh eiKuiig vcui uc - prijzen aan persoonlijkheden d at dan niet toeschietelijk tegenoP s hebben gedragen geschiedt z S n Cesenatico aan de Italiaanse A he kust. Maar Maria Callas zou reeds heb ben. laten weten dat zij niet kan «omen. De langste kabinetsformatie, die ons goede vaderland na de oorlog gekend heeft, was die van 1956. Zij begon op 16 juni met een opdracht aan dr. W. Drees: „Een kabinet, dat geacht mag wor den het vertrouwen van het Parle ment te genieten.Ruim een maand later, op 24 juli, gaf hij deze op dracht terug. Nog diezelfde dag kreeg prof. Romme een opdracht: „Een kabinet, dat geacht kan wor- den het vertrouwen van het parle ment te genieten." Reeds op 1 augus tus d.a.v. gaf hij deze opdracht te rug. Op 7 augustus ontving prof. Lieftinck die uit het buitenland werd teruggeroepen een informa tie-opdracht: „Een kabinet dat ge acht kan worden het vertrouwen van het Parlement te genieten." Een nieuwe opdracht gewerd hem op 17 augustus: „Een kabinet, dat het vertrouwen van het Parlement zal kunnen verwerven." Op 22 augustus bracht prof. Lieftinck een „eindver slag" uit en de volgende dag werd een informatieopdracht verstrekt aan prof. De Gaay Fortman: „Een ka binet." Hij leverde op 14 septem ber een eindrapport af en op 21 september ging mr. Burger informe ren. Ziin eindrapport verscheen op 9 oktober en dezelfde dag nog werd een opdracht „tot het vormen van een kabinet" verleend aan dr. Drees Toen ging het snel. Twee dagen la ter op 11 oktober dus aan vaardde hij de opdracht. Ik breng u deze korte, recente kabi netshistorie slechts in herinnering om u duidelijk te doen zijn dat wij, nu er, bijna twee maanden na de verkiezingen in mei j.l. nog steeds geen nieuw kabinet is, bepaald niet hoeven te wanhopen. Wat niet weg neemt, dat het formeren van een regeringstea dat de rit voor vier volle jaren kan uitrijden een enerverend-gecompliceerd werkje is. Ik heb dat bijna aan den lijve kunnen ondervinden toen ik deze week in Den Haag een dagje ben gaan méé- formeren. Dat kan. Als men zich een tikje op een afstand houdt, al thans. Een bevriende relatie, die mij in de residentie rondleidde drukte het zo uit: „Den Haag is op het ogenblik één en al roddel". En een bepaald soort roddel is dan. geloof ik, een onschuldig genoegen, waaraan men zich zander enig gewetensbezwaar kan overgeven." Trouwens toen ik de heilige hallen van het Binnenhof betrad raakte ik betrokken bij een gesprek met een vooraanstaand politicus van katholie ken huize. Hü zei: „Ik geneer mij onderhand dood." Het was op de dag, dat er sprake van was dat de heer Zijlstra minis ter-president zou worden. Gesterkt üoor deze woorden be gaf ik mij, onder vriendelijk geleide nog steeds, in de wan delgangen. En het is bepaald niét waar, dat zij, wanneer er geen zitting is, verlaten zouden zijn. Het krioelde er werkelijk van belangrijke politici. Zij liepen weliswaar wat jachtig, maar dat moet een reactie zijn geweest op de ietwat trage gang van zaken met de formatie. Althans heb ik prof. Vondeling nog nooit zo snel zien lopen. In een van de kamers vergader de de fractie van de KVP. Men kon er door het sleutelgat kijken. Ik heb dat de kans werd mij nu een maal geboden gedaan. Wat ik zag waren enige mij reeds uit dit dagblad bekende gezichten. En nogal wat róók. Ook hóórde ik wat, maar Ik zal dat hier niet neerschrijven; want dat zou indruisen tegen een journalistieke erecode, die ik zéér aanhang. Niettemin voelde ik mij op een merkwaardig-wazige manier be trokken bij de formatie. In de kleine hal vóór de KVP- kamer hadden enige journalistieke collega's plaats genomen. Zij lazen. In een boek of in een krant. Zij dron ken een kopje koffie of zij aten een uitsmijter. Maar zij beschikten ken nelijk over dat onuitsprekelijke ge duld van mensen, die wéten dat de waarheid tenslotte tóch aan het licht komt. Voor hén geen sleutelgat-kij ken. Wél vernam ik dat het hun zel den ontgaat wanneer een hen uit de Kamer bekende stem met enige kracht tot hen doordringt. Met name minister Veldkamp schijnt in dat op zicht enige gunstige reputatie te ge meten. Dat wachten voor de beslissende deur blijft overigens ook anderzins zelden onbeloond. Soms gaat zij open. slagen door zijn zoon. HÜ- die j™??' verklaarde naderhand- mijn vader niet meer zat te bibberen en lui ?ag K „Natuurlijk is die nunister er na" derhand bovenuit fSf&°ZL;êe werk- joelend wat ministers-zetels ar.man heer de Voorzitter, ik hen van me ning." Maar er valt wél ¥,e" ven in Den Haag Wdens deze dagen van kabinet^ormatie Als men er oog vcW heeft. Toen ik buiten kwam op - hof steeg nét prof. Beel en maakte een afwerend gebaar te gen een nabij snellende d' Misschien wilde hij wel Om een serveuse met koffie in of uit te laten, bijvoorbeeld, maar ook om mej. dr. Marga Klompé naar buiten te zien treden, bijna als in trance. En op een gegeven moment schreden vastberaden minister Veldkamp en staatssecretaris Gijzeis op ons toe. De heer Veldkamp zei: „Smakelijk eten, heren". Maar wat hij precies bedoelde, wéét ik niet. Wel kreeg ik uit zm optre den de indruk, dat hij bezig was over- te lopen naar de tegenpartij. Een in druk die, zoals u weet, door de na volgende gebeurtenissen niet is be vestigd. Keren wij terug naar de wandel gangen. Ik ving daar enige uitspra ken op. Deze: „Ons prestige is nu wel geste gen tot het nulpunt." Dat was een duidelijke KVP-er. „Ze moeten de informateurs la ten formeren, die slagen namelijk". „Ze willen een tweede Colijn, het wachten is dan nog slechts op een tweede Deckers." Het was een PvdA-er die het zei. „Weet je wat die en die zei? Da's geen proper spelleke." Ik ben van de vermoeienissen gaan uitrusten in de vergaderzaal van de Tweede Kamer zelve. Onder gelei de van genoemde bevriende relatie nog steeds. Wij dronken een kopje koffie en wij zaten in een PvdA- bank. Mijn zegsman vertelde dit: ,,Er was eens een minister, die bjj zijn eerste optreden voor de Kamer in een loge werd gadege- formatie is verre van mij, U hee t de verkeerde voor. Inderdaad haa nu slechts een zitting van de State bijgewoond. En toen ik daar na door Den Haag slenterde aaL onvolprezen, zich bedrieglijk van geen schuld bewuste Den Haag -7 "jen zag ik ineens een ietwat verwilderde prof. Zijlstra de straat oversteken. Hij liep er, om Wim Kan te citeren, zomaar in het wild. Eigenlijk zou ik in de namiddag een interview gehad hebben met de demissionaire minister Luns. Ik ver voegde mij dus op de afgesproken tijd te zijnen departemente en werd ontvangen door een bode, die mij verwelkomde en vervolgens verklaar de dat het nog wel een kwartier kon aanhouden. Ik nam uiteraard vol be reidwilligheid aan zijn voeten plaats en zag hoe hij enige heren met een buiging „Please, your Excellen cy" "aar de voor hen bestemde plaats geleidde. Naar de Staatssecre taris wellicht? Na verloop van tijd stormde minis ter Luns de kamer binnen van de kamerbewaarder. „Ik kan u, tot mijn spijt, niet ontvangen" zei hij „het beraad gaat nog voort. En vanavond heb ik een diner". Ik begréép hem. De volgende dag las ik trouwens in de krant dat hij in vol ornaat een voortgezette frac tie-vergadering van de K.V.P. had bijgewoond. Zoals ik reeds zei, het formeren van een kabinet vergt het een en an der van een mens. HERMAN HOFHUIZEN. 22 22 (Van onze radio- en t.v.-redactie) SCHEVENINGEN, 13 juli l„ het kader van het Noordzee Festival, dat wordt georganiseerd door de gezamen lijke Europese Omroepen, zal zaterdag 20 juli in het Kurhaug in Scheveningen een concert worden gegeven door het Radiofesti v alorkest van de Belgische Radio en Televisie (BRT). Dit concert, dat voor pubhek toegankelijk is, zal een dag later, zondag 21 juli, door de AVRO in zijn radioprogramma worden uitge zonden. Het uitwisselen van dergelijke pro- gramma s door de Europese radiostati- ons wil de samenwerking demonstreren die thans tussen deze stations geleide lijk gang komt. Ongeveer vijf tien stations hebben zich actief gebon- den,-'J^ fJl f? gedurende de Festival- Pericfc, dat is yan 29 juni tot en met V ''ïm rlo 1P-M ensei»bles en vedet- ten van de lichte muze om deel te ne- men aan verschillende grote manifeste- heeft het Metropole Tanden wnen J=ei(?ln£ Van DoIf van der 'V fon S m het Casino van Knok- ke tvoering gegeven, welke een (Advertentie* WEGENGIDS VOOR EUROPA SÜ0MI FINLAND AN MARK 'V DEUTSCHLAN0 NIEUWSTE WEGWIJZER VOOR PARIJS (en voor de prachtige omgeving: f 1,25) 0STERREICH NEDERLAND dag later door de NCRV ook hier via de radio is uitgezonden. Andere ma nifestaties, waaraan aandacht wordt be steed, zijn de voorstellingen met betrek kingen tot het Songfestival in Knokke. „Het is onze bedoeling contact te krijgen met het levende publiek", ver telde gistermiddag de programma-di recteur van de BRT, de heer C Mer- tens. „Dat contact hebben wij hard nodig. Daarom is het ook dat wij de uitwisselingsuitzendingen niet eenvou digweg vanuit de studio realiseren, maar plaats laten vinden in casino's en kurzalen. Onze activiteiten dienen een reactie te zijn op de televisie. Wij dienen te enen male te ontkomen aan de overwoekering door de tele visie", aldus de heer Mertens. Teneinde een intensievere culturele samenwerking op het gebied van de radio te bereiken, heeft men voor wat de Nederlands-talige gebieden betreft, naast de samenwerking die er binnen de Europese Radio Unie bestaat, een viertal werkgroepen in het leven geroe pen. Eén daarvan is de werkgroep „lichte muziek", waarin het Noordzee- festival is ondergebracht. Deze werk groep heeft als eerste een manifestatie weten te organiseren. In de overige werkgroepen zijn Ondergebracht: het chanson, volksmuziek en muziekcorpsen en ernstige muziek. Door de werkgroep lichte muziek zijn opdrachten tot het schrijven van compo sities van Nederlandse zijde verleend aan de Belgische componisten F. Enge len, E. Verschueren, J. Evans en R. Morés. Door België werden opdrachten verstrekt aan de Nederlanders: Pi Scheffer, Jurriaan Andriessen, Ger van Leeuwen en Malando. Het ligt in de bedoeling dat deze composities medio oktober in een gezamenlijk program ma zullen worden uitgezonden. Het programma dat het Radio Festi val-orkest van de BRT onder leiding van Fernand Ferby zaterdag 20 juli zal uit voeren bestaat uit twee delen. Vóór de pauze een keuze uit het lichte reper toire met onder meer fragmenten uit de West Side Story, na de pauze een amusementsprogramma dat tot titel heeft „De Monte Carlo Rally", en dat op een festival in Monte Carlo bekroond werd met de Grand Prix. (Van onze radio- en tv.-redactie) SCHEVENINGEN, 13 juli. De Europese radiostations zoeken thans naarstig naar twee belangrijke din gen: een herkenningsmelodie voor de na 1 oktober van dit jaar regelmatig uit te zenden gezamenlijke program ma's en een naam, waaronder deze uitzendingen kunnen worden aange kondigd. Dit laatste zal een passende pendant moeten worden van wat bij de televisie wordt aangeduid met „Eurovisie". Alle stations kunnen op de najaarsvergadering, die in de tweede helft van september in Na pels wordt gehouden, met suggesties komen. Vast staat nu echter al dat „Euro-radio" het op deze bijeenkomst niet zal halen. HILVERSUM, 13 juli Om half acht brengt de NCRV de vijfde aflevering van De Graaf van Monte Cristo op het scherm. Na het NTS-journaal en de ru briek „Memo" volgt om half negen een korte televisiesketch getiteld „De do nor", waarin Joop Doderer een belang rijke rol vervult. De Engelse policier „geheime brigade", waarvan verschil lende afleveringen in de komende maanden op het scherm gebracht zul len worden, gaat om vijf over negen de „Lucille Ball-show" vooraf. Deze be gint om vijf voor tien en duurt ruim drie kwartier. Bekende filmsterren tre den erin als gasten op. Na de dag sluiting en het tweede journaal wordt het programma om vijf voor elf be sloten met het beeldverslag van de Tour de France. De KRO-radio zendt om acht uur in het kader van het Holland Festival een concert door het Residentie Orkest on der leiding van Alberto Erede uit. Als solist treedt op de pianist Eduardo del Pueyo. Via dezelfde zender om twintig voor tien bekende operettemelodiën. HILVERSUM, 14 juli In het mid dagprogramma een groot aantal sport manifestaties, zoals waterpolo, atletiek en wielrennen. Na het weekoverzicht van het NTS-journaal en de rubriek „Sport in beeld" brengt de VARA om half ne gen de documentaire „Als het gaat om de knikkers..." op het scherm. De uit zending heeft een waarschuwend karak ter omdat er de praktijken van vals spelers in worden aangestipt. Om tien voor negen bespreekt dr. L. de Jong „De wereld van vandaag", gevolgd door Achter het nieuws. Om kwart over ne gen het optreden van vier solisten van het Nederlands Danstheater in de ba- letten „Divertimento" en „Het Web". Perry Mason kan men vanavond om twintig voor tien aantreffen in de gok kende diamantair. Het NTS-journaal en het beeldverslag van de laatste etappe in de Tour de France completeren de televisie-uitzending van deze zondag. HILVERSUM I, 402 m. KRO: 18.00 Kunstkron. 18.30 Roulette: veertiendaags spelletje met gram. 18.50 V. d. kleuters. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.22 Tour de l'Ave- nir 1963, nabeschouwing. 19.30 Licht in strumentaal ens. 19.50 Gram. 20.00 Hol land Festival 1963: Residentie-ork. en so list: Klass. en mod. muz. 20.45 Klass. gram. 21.00 Snipperavond: lichte gram. 21.40 Operetteklanken (gr.). 22.20?? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Klass. en mod. ork. muz. (gr.). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H, 298 m. VARA18.00 Nws. en comm. 18.20 Promenade-ork. amu's. muz. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Engelse melodieën in Ne derland. muzikale lezing. 19.50 Mod, gram 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Disco-Festival. 21.00 Soc. com. 21.15 Trefpunt Wenen: Weense melodie- en (gr.). 21.45 Ramblers Hitparade. 22.15 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Als de klok dertien slaat, hoorspel. 23.10 Vara's boot tocht 1963 met m.s. Kenau: NATO-Taptoe te Arnhem. 23.40 Honderd Jaar vrijheid lezing. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m.18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Pari overz. 19.00 Ork. muz. 19.30 Gevar. progr. 20.30 Spel. 22.00 Nws. 22.10 Boek bespreking. 22.45 Avondgebeden. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-23.45 Gevar. muziek. ENGELAND, BBC Light Program, 1500 en 247 m.18.00 Lichte muz. 18.31 Gevar. progr 19.00 Nws. en journ. 19.18 Sport nieuws. 19.31 Klass. en mod. muz. 20.30 Gevar. progr. 20.30 Spel. 32.00 Nws. 22.10 Boekbespr. 22.45 Avondgebeden. 22.59 Weerber. 23.00. News. 23.02-23.45 Gevar. muziek. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m.18.00 Lichte muz. 18.31 Gevar. progr. 19.00 Nws. en journ. 19.18 Sport nws. 19.31 Klass. en mod. muz. 20.30 Nws. 20.40 Opnamen uit het verleden. 20.50 Vervolg klass. en mod. muz. 21.30 Gevar. muz. 22.00 Amus. muz. 23.15 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. NDR-WDR, 309 m.19.00 Nws. 19.30 Koormuz 20.00 Operettemuz. 21.45 Nws. 22.10 Mod. ork. muz. 22.35 Gevar. muz. 24.00 Nws 0.10 Dansmuz. 1.00 Jazzmuz. 2.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK III. 280 en 235 m.20.00 Operamuz. 21.09 Weerber. en nws. 23.40 Twee piano's. 23.52-24.00 Weerber. en nws. BRUSSEL, 324 m.18.00 Nws. 18.03 Orgelrecital. 18.28 Paardesportber.18.30 V d sold 18.45 Uitsl. en standen ln de róndè van Frankrijk. 19.00 Nws en weer bericht 19-40 Lichte muz. 20.00 Muzik. Klankbeeld 21.00 Lichte Belg. muz. 22.00 Nws en ber. 22.15 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.0a Jazzmuz. 23.55-24.00 Nieuws. Nws. 13.10 Vragenbeantw. 13.40 Praatje. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Klass. muziek. 16.15 Filmmuz. 16.45 Opera-aria's. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. en journ. 18.45 Lichte ork. muziek. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsdien stig progr. 20.25 Liefdadigheidsoproep. 20.30 Hoorspel. 21.00 Mod. muziek. 22.00 Nws. 22.10 Kiankb. 22.50 Epiloog. 23.00 Nws. 23.02-23.45 Pianorecital. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.: 12.00 Verz. progr. 13131 Amus muziek. 14.00 Gevar. progr. 14.30 Star Parade. 15.00 Filmkron. 16.00 Lich te muziek. 17.00 Reisrep. 17.55 Rep. Tour de France. 18.00 Liedjes. 18.31 Gevar. muz. progr. 19.30 Nws. 19.35 Ouderwet se dansmuziek. 20.31 Godsd. samenzang. 21.00 Lichte gram. 22.00 Lichte ork.muz. m. piano en sopraan. 23.00 Lichte ork. muziek. 23 30 Lichte muz. 23.50 Avond gebeden en gewijde muziek. 23.55-24.00 Nieuws. - NDR, WDR, 309 m.12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.10 Amus. muz. 15.00 Gevar. muziek. 16.30 Dans- en amus. muziek. 18.15 Klass. vioolmuziek. 18.50 Liederen. 19.00 Nws. 21.45 Nws. 22.15 Hoorspel. 22.50 Amus. muziek. 24.00 Nws. 0.15 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FRANKRIJK III, 280 en 235 m.: 12.00 Nws. 12.10 Klass. en mod. ork. muziek. - o'iï? £j,evar* muziek.15.45 Operamuziek. 18.00 Klass. en mod. muz. 19.02 Gevar muziek. 19.30 Llckte muz. 21.30 Mod! ork. muziek. 22.36 Jte-var. muziek. 23.00 Lichte muziek. 23.52-24.00 Weerber. en nieuws. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 noordzeefestival-varia. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. muziek. 12.50 Progr. overz. 13.00 Nws. en ber. over de Tour de France. 13.20 V. d. sold. 14.00 Nws. 14.03 Opera- en Bel canto-oonc. 15.30 Sportber. en rep. 17.00 Nws. Daarna: sportber. en rep. 18.00 Nws. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Lich te muziek. 20.00 Amus. progr. 21.00 Frans Cabaretprogr. 21.40 Filmmuziek. 22.00 Nws. 22.15 Noordzeefestival. 23.00 Nws. 23.05 Klass. en mod, ork. muziek en zang. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 484 m.12.18 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.05 Gevar. muziek. 19.30 Nws. 20.00 Lichte muz. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuziek. 23.55 Nieuws. boer en tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinb. 12.33 Gram, event, act. .13.00 Nws. 13.15 Licht instrum. ens. 13.45 Amus. muziek. 14.05 Schoolradio. 14.35 Omroep- ork. en solist: Mod. muziek. 15.30 Kamer muziek. 15.40 Geestelijke lied. 16.00 Bij- belover'd. 16.30 Viool en piano: klass. muz. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 Gram. v. d. kleuters. 17.30 Lichte gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Gram. 17.50 Regeringsuitz.Uit de Surinaamse Keuken, door Annie M. E. Jonker-Verhoef. HILVERSUM II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram 9.00 De Groenteman. 9.05 Instr. ens.: Suites uit de 17e en 18e eeuw. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Lichte gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. huisvr. 12.00 Licht ork. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 V. h. platteland. 12.40 Licht ens. m. zangsol. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act. of gram. 13.25 Beursberich ten. 13.30 Koperork. 14.00 Pianorec.klass. en mod. muziek. 14.30 Voordr. 14.45 Amus. muziek. 15.45 Die lustige Witwe. operette. 17.15 V. d. padvinders. 17.30 Lichte gram. HILVERSUM l, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 8.30 Lichte gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. huisvr. 10.10 Klass. gram. 10.20 Theol. etherleerg. 11.05 Viool en piano: mod. muziek. 11.30 Orgelspel m. ritm. bege leiding. 12.00 Lichte gram. 12.25 Voor ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.00 Klass. muz. 12.55 Weerbericht. 13.00 Nws. 13.10 Gram. m. comm. 13.40 Pianorecital, luisteraars. 17.oo v. o. - V bericht. ENGELAND. BBC Light Progr.. 1500 en 247 m.12.00 Pop. gram. 12.31 Gevar. muziek. 13.30 Nws. 13.35 Uitsl. circket. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Dansmuz 15.31 Muz. b. h. werk. 1615 The Dales, dagb. 16.31 Uitsl. races en cricket. 16.35 Gram. v. d. jeugd. 17.00 Lichte muz. 17.31 Gevar. progr. NDR. WDR, 309 m.12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Klass. en mod. muziek. 14.30 Operamuz. 16.00 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.35 Amus. muz. FRANKRIJK Hl, 280 en 235 Nws. 12.10 Mod. en klass. ork. muziex. 16.00 Nwe gram. 16.30 Gevar. muziek. BRUSSEL, 324 m.32;03 Noorzeefestival-varia. I--3® Weerbericht. 12.35 Landb. kron. 12-42 Lichte muziek. 12.50 Beursber. 1?'.0<inISvs- Weerber. 13.15 Kamermuz. 14.00 Nws. 14.03 Gevar. muziek. 15.00 Muziekfestival v. Edin- burg: kamermuz 15.5o Koormuz. 16.00 Nws. 16;(j?^eTrsber- 16.09 Progr. v. d. zieken. 17 00 Nws. 17.15 Zangrec. 17.55 Harprecital. BRUSSEL, 484 m.32.30 Gevar. pro- ?f?51Iïla en act. 14.03 Klass. ork. muz. 15.03 Koorzang. 16.08 Operettemuz. 17.00 Nws 17.15 Belg. muziek. HILVERSUM I, 402 m, NCRV: 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Orgelspel. 8.30 Morgendienst 9.15 Koorzang; geestelijke liederen. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Klass. gram. 9.55 Inl. Hoogmis. 10.00 Plechtige Hoogmis. 11.30 Fragm. uit romantische muziek-rep. 12.15 Lichte ork. muziek en solisten. 12.50 Musette-ork. 13.00 Nws en meded. 13.10 Operamuz. m. toelichting. 13.45 Moderne kamermuz. 14.00 Concert- geb. ork. en groot omroepkoor: klass. en mod. muziek. 14.45 Gitaar-rec. 15.00 Lich- te muziek, sportrep., comm. en uitsla- gen. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Blijf zit ten waar Je zit: rep. v. d Oecumeni sche Werkkampen. 17.15 Zingt 't dachte lied. 17.45 Mensen, lezüjg. Het Geladen Schip, critiekem j8.30 De kerk aan het werk: act. v. h. kerkelijk erf. 18.40 De Islam hier. programma rondom Moslemse zendingsactivitelt ln Nederland NCRV: 19.00 Nws. u d. ker ken. 19.05 'Vocaal ens. en orgelspel: Gees telijke liederen. 19.30 Gesprekken over de Heidelberger, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Een avond in Engeland, muz. klank beeld 21.30 Metropole-ork. en zangsoliste. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Oude suc cesliedjes 23.20 Spiegel van de heden daagse muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM u, 298 m. VARA: 8.00 Nws., postduivenber. en soc. strijdlied. 3.18 Weer of geen weer, gevar. progr. 9 45 Geestelijk leven, toespraak VPRO 10.00 V. d kinderen. IKOR: 10.30 Neder lands He'rv kerkdienst. 11.30 Vraag en antw. VPRO: 11-45 Flitsen: nws. van eigen erf. AVRO: 12.00 Pop. gram 13.00 Nws. daarna event, postduivenberichten. 13.07 De toestand 1. d. wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Klankju welen amus. muziek. 13.50 Boekbespre king. 14.00 Lichte gram. 14.30 Voordr. 14.50 Holland Festival 1963: Residentie- ork. en solist: mod. muziek. 15-35 Viool en gitaar: klass. muz. 15.4o Eigen weg, cabaretfantasietjès. 16.00 Filrnuz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Boekbespre king en voordr 17.15 Stad en land, ge sprek. VARA: 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjourn. 18.30 Sa lonorkest en zangsolist. 19.00 Boeketje romantiek. 19.25 Viool en piano: amus. muziek. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Licht ens. Intermezzo van licht pianospel. 20.45 Kolderkeuken, licht progr. 21.15 Lichte gram. 22.00 Amerik. reisschetsen. 22.05 Quartorze Jufflet, lezing. 22.30 Nieuws. 22.40 Act. 23.00 Licht ens. 23.25 Licht ens. met zangsoliste. 23.55-24.00 Nieuws. 19.30 De Graaf van Monte Cristo, film feuilleton (deel 5) NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. NCRV20.20 Memo. 20.30 DE Donor. TV-sketch. 20..05 Geheime brigade, TV-film. 21.55 Lucille Ball: Va kantie aan viswater... vakantiefilm 22.45 Morgens is het zondag. NTS: 22.50 Jour- naai. 22.55-23.05 Filmverslag Tour de France. DUITSE TELEVISIEPKOGK. 18.00-18.30 Filmrep over sport. (Reg. progr. WDR: 14.00 Weekjourn. 18.30 Jour naal. NDR: 18.30 Geheim opdracht voor John Drake 19.00 Nws. 19.03 Act 19.10 Nordschau. WDR: 19.12 Nws. 19.15 Ber. 19.20 Alles draalt om moeder. 19.45 Hucky en zijn vrienden. NDR: 19.59 Progr. over zicht). 20.00 Journaal en weeroverzicht. 30.15 Der Privatdetektiv, TV-spel. 31.15 Melodie am Abend. 22.00 Journ. en weer- averzicht. Daarna Het woord voor de zondag. 22.30 Martin Roumagnac, speel film. 0.10 Progr. overz. v. d. rporgr. v. d. komende week. 0.20 Filmvers!, v. d. Tour de France. TWEEDE DUITSE TELEVTSIEPROGR. 18 00 Rep. uit Dultsl. 18.40 Nws. 18.45 Amus. progr. 19.15 Tips voor automobi listen 19.30 Nws. en act. 20.00 Vater braucht ein Frau, speelfilm. 21.35 Sport. 22.20 Nws. FRANS BELG TELEVTSIEPROGR 18.30 Ber. 18.33 V. d. jeugd. 19.45 Her- Inneringij aan de wereldtentoonstelling 1958 20.00 Journaal. 20.20 Filmverst v. d. Tour de France. 20.40 New York Miami, film. 22.10 Prototype 63, spel. 23.10 Journaal. VLAAMS BELG. TELEVISIEPROGR 19.00 V. d. jeugd. 19.30 Religieus progr. 20.00 Nws. 20.20 Filmverslag Tour de France. 20.30 Er kan altijd eentje bij, TV.-feuill. 20.55 Echo. 21.25 Amerikaans zangtrio. 21.50 De klokkemaker, TV-film. 22.40 Nivs. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 N.T.S.: 14.50-16.15 Atletiek uit En schede. 16.15-16.45 Waterpolo uit Duis burg. 16.45-17.30 Atletiek uit Enschede.. Wielrennen: tussen 16.00 en 17.00 uur kunnen deze reportages worden onder broken voor een direct verslag uit Parijs van de aankomst van de Tour de France. 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport in beeld. VARA: 20.30 Als het gaat om de knik kersdocumentaire over dobbel- en kaartspelletjes. 20.50 De wereld van vandaag. 21.00 Achter het nieuws. 21.15 Ballet. 21.40 Perry Mason De gokken de diamantair, TV-film. NTS: 22.30 Journ. 22.35-22.48 Filmverslag van da Tour de France. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00 De terugkeer: hoop voor 300.000 ontheemden. 11.30 Weekjourn. 12.00 In ternat. borreluurtje. 12.50 Overz. v. d. progr v .d. lopende week. 13.15 Reg. weekjourn. 14.30 Wij leren Engels. 14.45 V d. kinderen. 15.15 Der verschenkte Mond' balletpantomine. 15.30 Rep. over jeugdvoetbal. 16.00 Culturele rep. 16.45 ein zartliches Lied, melodieën-potpourri. 18.30 Rep. van de reporters voor da Windrose. 18.30 Sportjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Das Himmelbett, spel. 21.50 Voordr. 22.50 Nws. en weeroverz. 23.00 Rep. en ber. over het Duitse tuin feest. 23.15 Rep. v. d. Tour de France. TWEEDE DUITS PROGR. 18.50 Sportnws. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 Nws., act. en sportrep. 20.00 Die kleine Zauberflöte; Die Verlobung bei der La- terne en Die Insel Tulipatan, operettes van Offenbach. 21.30 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 11.00-11.45 H Mis. 15.00 Gevar. progr. Om 16.00 en 17.00 Rep. Tour de France. 19.30 Défi, feuill. 20.00 Journ. 20.20 Euro- visie: rep. Tour de France. 20.40 Europe- Police, politiefeuill. 21.05 Histoires de Bétes, uitz. in het kade v. d. Londense dierentuin. 21.30 Vlctoire des Alles: 3. Les Années 30. 22.00 Solo voor een ca mera. 22.35 Journ. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 14.30 Eurovisie: Rep. v. e. gedeelte v d Europese kampioensch kunst tur nen voor heren te Belgrado. 15.25 Motor sport' rep. v. d. snelheidswedst te Zol der. 16.15 Eurovisie: Rep. v. d. aan komst te Parijs van de Tour 'de France. 16.40 Motorsport: rep. snelheidswedstrij den te Zolder. 17.00 Eurovisie: Rep. wa- terpolotoernooi te Duisburg. 17.15 Motor sport: rep. snelheidswedstr. te Zolder. 17.35 EurovisieRep. waterpolotoernooi te Duisburg. 17.45-18.05 V. d. kleuters. 19.00 Safari, TV-filmrep. 19.30 Een mui- zenork., tekenfilm. 19.40 Politie, film- klucht uit de oude doos. 20.00 Journaal. 20.20 Een avond in de St. Germain-des- Prés: amus. progr. 21.05 Sportuitzending. 21.35 Het 87e politiedistrict, TV-politle- feuill. 22.25 Journaal. DUITSE TELEVISIEPROGR. 16.30 De terugkeer: hoop voor 390.000 ontheemden. 17.00 V. d. vrouw. 17.55 Von Schal und Cachenez. mode-feuilleton.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 12