Roland en de reuzeschoenen GASTEL GANDOLFO SPHINX Alfredo atm BOODSCHAPPER VAN DE NACHT DE „GREENHORN 1 De oorlog van de Zeven Bronnen HI TffiW i DE EERLOZE KRIJG Pauselijk zomerverblijf HO HO HO JOOJHAHAHA/ J,K w,w!hi,hi, ?k S Promotie rr IVAAAAA (HA! HA! HAiHAlUAlHAAAj ZATERDAG 13 JULI 1963 PAGINA 15 door JOHN BINGHAM KARL MAY IWA Er was eens 'n kleine jongen, die heel graag voetbalde. Die jongen heette Roland. Hij wou de vlug ste jongen vein alle voetballers rijn. En het was wel jammer, dat Ro land de kleinste was van allemaal en dat hij met zijn korte beentjes lang niet het hardst kon lopen. Nu had Roland, die al goed lezen kon, hl de krant een stukje zien staan over 'n reus, die in het Oerang-oetangbos woonde. En Roland dacht: als ik 'n paar oude schoenen van die reus had, dan zou ik vast en zeker de vlugste zijn van allemaal. Diezelfde avond nog schreef Roland een briefje aan de reus in het Oerang- oetangbos. „Lieve reus, ik ben Roland en ik ben zeven jaar. Ik zou graag heel hard kunnen lopen. Vooral op het voetbalveld. Dam zou mijn club het ail- tijd winnen. Heeft u voor mij misschien een paar oude schoenen? Stuurt u ze dan heel alstublieft naar Heideweg num mer tien in Wit-zwarterveen, want daar woon ik. Vaist hartelijk bedankt, uw kleine vriend Roland! Het Oerang-oetangbos was verschrik kelijk ver van het land van Roland vandaan. Het duurde bijna drie weken voor de brief bij de reus kwam. En terwijl Roland ad dacht: de reus zal wel geen oude schoenen hebben, er komt niets van in, liep de reus door het Oerang-oetangbos naar een groot stuk pakpapier te zoeken, omdat hij heus wou doen, wat die kleine men senjongen had gevraagd. Het duurde wel 'n dag of wat, voor de reus zo'n geweldig stuk pakpapier gevonden had, dat hij er allebei zijn schoenen in kon doen. Lieve help, wat 'n schoenen wa ren dat ook! Het werd zo'n reusachtig pak, dat er een speciale trein nodig was, om het weg te brengen naar het land vein Roland. Met een takelauto werd het pak met de schoenen uit de trein gehaald. Er moest een grote truck aan te pas komen om de reuze- schoenen naar Wit-zwarterveen te krij gen. En toen ze daar eindelijk aankwa men bij het postkantoor begonnen de moeilijkheden pas goed. Hoor eens, zei de baas van het post kantoor, zo'n pak hoort bij de post niet thuis. Dat is te groot, het staat zelf in mijn boekje. Tja maar, zeiden de mannen van de truck, het is toch met de post gekomen. Kijk maar, er. zit een postzegel op van het Oerang- oetangbos. De directeur van het post kantoor keek verbaasd naar de enor- Fraai overzicht van het Pauselijk zomerverblijf Castel Gandolfo. De beroemde Sphinx van Gizeh in Egypte. Onder deze vreemde benaming is een groot stenen beeldhouwwerk uit de oud heid in Egypte bekend. Het heeft een hoofd van een vrouw en een lichaam van een leeuw, als voorstelling van de vruchtbaarheid van de rivier de Nijl. Eeuwen en eeuwen geleden vervaar digd is het nog steeds aanwezig. Men vindt het in de nabijheid van een groep pyramiden in de omtrek van Cairo, maar het is door de tijd gedeeltelijk onder het zand bedolven geraakt. Dit merkwaardig kunstwerk, uit een enkel stuk rots gehouwen, heeft een lengte van bijna 45 meter en is bijna 20 me ter hoog. Da ogen zijn hol en binnen Paus Paulus is naar zijn zomerresi dentie in Castel Gandolfo aan het meer van Albano dicht bij Rome. Aangetrokken door de schoonheid van het landschap bouwde de familie Gan- dolfi uit Genua hier een kasteel en gaf het de naam Castel Gandolfo. La ter ging het over aan een andere fa milie. Tenslotte, lang nadat het bouw vallig was geworden, aan de Aposto lische Kamer. Paus Urbanus VII liet uit de ruïnes een paleis bouwen, dat hij voor zomerverblijf bestemde. Paus Alexander VTI en Clemens VIII ver grootten en verfraaiden dit zomerver- Na 1870 betrad geen Paus meer Al bano en het paleis. Gebouwen, park en tuin stonden ter beschikking van hoge prelaten en godsdienstige verenigingen. Het Lateraanse Verdrag heeft de Hei lige Stoel weer in het volledige bezit esteld van Gastel Gandolfo. Paus Pius "I liet in de laatste jaren vele vierkan te meters rotsachtig land in mooie tui nen en boomgaarden veranderen. De Albanerheuvel tussen Castel Gandolfo en Albana heeft vele groene weiden, waarop het vee graast. Voorts heeft men hoenderfokkerijen ingericht. De producten van Castel Gandolfo dienen nie: slechts voor de Pauselijke tafel, doch voor die van geheel Vaticaanstad. Het oude slot is intussen geheel ver nieuwd en gelijkt in niets meer op het onbehaaglijke kasteel van vroeger tij den. in het beeld is een verborgen gang. Het aangezicht van de sphinx is door de lange tijdsduur beschadigd, doch levert ook nu nog trekken op van zachthe?d en "in een verheven uitdruk king. me postzegel die links-boven op het pak was geplakt. Tja, dan moet het maar, gaf hij tenslotte toe. Willem en Klaas moeten maar eens gauw hier- komen. Willem en Klaas waren de sterkste postbodes van heel Wit-zwarterveen. Ze konden met gemak een volle post zak van het postkantoor naar het sta tion dragen. Daar konden ze best nog een blokje mee om-gaan. En dan wer den ze nog niet moe. Maar toen ze dat reuze-postpakket zagen, zeiden ze: „Nee meneer de directeur, dat kunnen we niet dragen. We zijn wel sterk. Maar zo sterk zijn we nou ook weer niet. Dan moeten Piet en Adriaan ook maar komen helpen, besliste de direc teur. Dat waren heel stevige jongens. Maar ook met hun vieren konden ze het reuzepak niet van de wagen tillen. Het lukte zelfs nog niet, toen alle post bodes van Wit-zwarterveen er bij kwa men. Ten einde raad belde de direc teur van het postkantoor toen naar het stadje Blauwerdam, om voor 'n middagje 'n stuk of wat sterke postbo des te mogen lenen. Ze kwamen die zelfde middag nog, maar het was alle maal voor niets. Het pak was veel te zwaar. Maar toen tenslotte de post bodes van Oranjedorp en Roodhuizen er ook nog hun schouders onder kwa men zetten, kwam het pak dan toch eindelijk krakend en wiebelend van de wagen. Naar de Heideweg!, riep de directeur van het postkantoor. Wat zou er toch wel in zitten? Zeventwintig postbodes liepen zuchtend door Wit- zwarterveen. Hoeveel kilo zou dat gro te pak wel wegen? O, er was vast in het hele land geen weegschaal, die sterk genoeg zou zijn om zoiets te til len. Zo kwamen ze bij het huis van Roland. Die zat op de stoep en dacht: wat krijgen we nou? 'n Pakket voor de jongeheer Roland, riep de hoofdbesteüer, die niet meege- -dragen had en daarom niet hóefde te bijeen. Uit het Oerang-oetangbos! Van de reus! schreeuwde Roland en hij begon haastig aan 't papier te trek ken. Maar je begrijpt, dat zo'n reuze- pak zomaar niet in een twee drie uit te pakken is. Rolands vader en moe der moesten er aan te pas komen. En de bakker en de slager en de smid. En al Rolands vriendjes. En ook Simon de schoenmaker. Maar jongen, wat moet dat? riep Rolands vader, toen hü de oude reuzenschoenen zag. Aantrekken vader! riep Roland. Net als klein Duimpje. En dan voetballen. Rolands vader begon te lachen. De schoenen van de reus waren haast even groot als het hele voetbalveld. Hoe kon je nou voetballen met zoiets aan je voeten. Toen kwam er een agent de hoek om. Die zei heel streng: Dat pak moet van de straat. Er kan geen auto meer door. Alles raakt in de war. Weg er mee! 'n Klein ogenblikje, smeekte va der en tegen Roland mopperde hij: jij ook, met je reuzesehoenen. Nou staan we ermee te kijk. Zo meteen krijgen we nog 'r verbaal. Maar Simon de schoenmaker had met grote ogen de reuzeschoenen bekeken, 'n Ste vig stukje leer! zei hij vol bewon dering. Daar kun je nog eens wat mee doen. Zulk leer zie ie hier in het land niet. Neem jij de reuzeschoenen dan maar mee, riep Vader. Maar Simon zei: nee meneer, dat zou niet eerlijk zijn. Ze zijn tenslotte van uw kleine jongen. Weet u wat, ik zal er in mijn vrije tijd elf paar voetbalschoenen uit maken. Als ik dan maar houden mag, wat er nog over is. Hoy! riep Roland en va der zuchtte van opluchting. Het was 'n geluk dat hij een tractor had. Daar mee sleepte hij de schoenen naar een open plek in het bos. Iedere avond ging Simon de schoenmaker er heen om de reuzesehoenen in stukken te snij den. Het duurde precies zeven weken, voor hij daarmee klaar was. Natuur lijk moesten de jongens van Rolands voetbalclub nog 'n hele poos geduld hebben, vóór de voetbalschoenen klaar waren, want Simon kon er alleen maar 's avonds aan werken. Maar toen het eindelijk zover was, begon de pret pas goed. Met de reuze-voetbalschoenen aan konden ze niet meer verliezen en zo werd de club van Roland kampioen. Het is heel jammer dat de reus uit het Orang-oetangbos nooit gezien heeft, wat er van zijn oude schoenen terecht is gekomen. Maar niemand heeft hem ooit gevraagd ot hij eens komen wilde. Natuurlijk niet: als ze met de schoenen van de reus al zoveel last hadden, wat zou het dan wel geven, als de reus zelf in Wit-zwarterveen gekomen was. LEA SMULDERS MOCO AMSTERDAM, 13 juli Aan de Vrije Universiteit is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde de heer J. E. Bouw- ma uit Rotterdam, op een proefscnrilt „Narcose en intracraniele druk zJjn promotor was prof. dr. John Booy. NIJMEGEN, 13 juli Kath. Uni versiteit gepromoveerd tot doctor in de letteren op proefschrift: „de struc tuur van de Latijnse zin, een metno- disch-didactische studie" de heer tt. A. A. Swuste geboren in Den Haag. De promotor was prof. dr. J. A. Wils. Tot doctor in de geneeskunde op proefschrift „zwangerschap als trans- plantatieverschijnsel" de heer B. A.M. van der Werf, geboren te Purmerend. De promotor was prof. dr. L. A. M. Stolte. Tot doctor in de letteren op proef schrift: „Remarks on the vocabulary of the ancient orations in the Missale Romanum" zuster M. P. Ellebracht, geboren te Bridgeton.De promotor was prof. dr. Chr. A. E. M. Mohrmann. Tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: „Erythropoietine, een experimenteel onderzoek over het aan tonen van een erythropoietische fac tor in het bloedplasma en de urine" de heer E. D. A. M. Schretlen, gebo ren te Nijmegen. De promotor was prof. dr. J. P. Slooff. AMSTERDAM, 12 juli Aan de Vrije Universiteit alhier is vanmorgen gepro moveerd tot doctor in de economische wetenschappen de heer W. van der Mast uit Haren (Gr.), hoofd inspec teur-directeur voor de arbeidsvoorzie ning in de provincie Groningen. Op een proefschrift „Praktijk en patroon van recente Nederlandse groepsmigraties". De promotor was prof. dr. G. Kuiper Hz LEIDEN, 12 juli Aan de rijksuni versiteit alhier is gepromoveerd tot doc tor in de geneeskunde op proefschrift „Over de verschillende morphologische vormen van de keratosis palmoplanta- ris in het bijzonder over de keratosis palmoplataris varians" de heer D. H. J. Wachters, geboren te Culemborg in 1924 en thans wonende te Amstelveen. De promotor was prof. dr. H. W. Siemens. Gepromoveerd tot doctor in de rechts geleerdheid de heer H. P. M. Goddjjn, geboren te Leiden in 1926 en wonende aldaar op proefschrift „Het funktiona- lisme in de sociologie". De heer God- dijn is docent in de grondslagen en theorie der sociologie aan de rijksuni versiteit van Leiden. De promotor was prof. dr. F. van Heek. MIDDELBURG, 12 juli De Pronvin- ciah Staten van Zeeland hebben don derdag tot hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat benoemd ir. W. de Beijl te Goes. De nieuw benoem de hoofdingenieur-directeur volgt ir. J. G Snip op, die enkele maanden gele den is overleden. Advertentie 53 Toen hij het deed zag hij een alledaags man van een jaar of veertig van middelbare lengte in een bruin confectiepak. Het gezicht was benig en nogal en hÜ had donkerbruine ogen en haar,. ■Hij maakte geen indruk op dr. Burrows. ezo, begon hij, „geeft u me eerst maar eens enkele inlichtingen. Uw naam en voorletters, alstublieft, en uw adres. En uw leeftijd." wu maar Green, al ben ik het niet „j u k en een be€tje onduidelijk, alsof zijn tong te klein was voor Zijn mond. Hij had een ietwat plat accent. VUW naam "?.aar u bent het niet?" herhaalde dr. Burrows, beleefd glimlachend. Patiënten maakten wel vaker zulke grapjes. „Zoals myn naam Burrows is maar ik graaf niet, althans gewoonlijk niet," voegde hij er schertsend bij. „Dat bedoel ik helemaal niet. Ik bedoel dat u me Green kunt noemen, maar dat dat niet m j ware naam is. U heeft geen voorletters nodig en ook geen adres. Dr. Burrows legde zijn vulpen neer en glimlachte begrijpend. Hij meende al te weten wat de kwaal was. Hij zei rustig: 6 „Allright, mr. Green. Dan laten we het daar voorlopig maar bij." Dergelijke gevallen waren dikwijls lichtgeraakt en agressief. Het kwam er op aan het vertrouwen te winnen en de hele zaak te behandelen als een ziekte, die tegenwoordig gemakkelijk te genezen is. Als je eenmaal zover was en angstvallig, direct of indirect, elke morele kritiek vermeed, ontspan den ze al gauw. „Luister eens, mr. Green, ik denk dat u zich nodeloos ongerust maakt," zei hij op bedaarde toon. ,,U weet natuurbjk dat elke behandeling die ik, °f welke dokter ook, toepas, strikt vertrouwelijk blijft. Dus als u, laten we zeggen, een besmettelijke ziekte hebt opgelopen behoeft u zich niet bezorgd *e maken. Ben ik duidelijk?" Green keek hem even verbaasd aan, toen zei hij: »>Wat bezielt u? Bent u getikt?" En toen de betekenis van de woorden begrijpend, werd zijn mond breder en de sombere uitdrukking in zijn ogen iets vrolijker. Later, op dit incident terugziende, kwam dr. Burrows tot de conclusie dat het de enige keer was geweest, dat hij Green bijna had zien glimlachen. „Mij mankeert niks. Ik heb geen behandeling nodig, zei Green. Hij praatte snel en zijn manier van spreken gaf de indruk dat hij meer speeksel produceerde dan gewenst was. Hij frunnikte in zijn zak en haalde er een pakje goedkope Virginia-sigaretten uit. „Opsteken?" ,,Nee, dank u, nu niet," antwoordde Burrows. De man wilde dus toch geheel onderzocht worden. Dr. Burrows begreep niet waarom hij dan anoniem wenste te blijven, maar je had nu eenmaal van die rate lui. „Ik rook nooit In de spreekkamer," voegde hij er tactvol bij. „Sommige patiënten roken niet. Ikzelf rook als een schoorsteen, maar niet in de spreekkamer." „Komen er na mij nog patiënten?" Green haalde een sigaret uit het pakje en stak hem tussen ziin linnen „Voor zover ik weet niet." y uppen „Nou, dan kunt u toch ook wel roken," zei Green, een doosje lucifers voor de dag halend. J lucuers voor „Het is nu eenmaal een principe van me," zei dr. Burrows vriendelijk „en aan een principe moet je je houden. „Je kunt er ook mee breken," zei Green. Hij stak zijn sigaret aan en hield de ander opnieuw het pakie voor „Niet van idee veranderd? Kom, neém er eentje. „Nee, dan u. En als u er geen bezwaar tegen hebt, zou ik..." Green viel hem in de rede. t „Jammer, Het is altijd prettig om als net kan een gesprek op een vriendschappelijke basis te beginnen. Met een rokertje." Dr. Burrows deed of hij wat papieren rangschikte. Op een vriendschappelijke basis als het kan. Het leek wel een soort dreige ment. Wat was dit voor een vent? Hij had tegenwoordig niet veel van zulke patiënten, omdat hij niet was aangesloten by net ziekenfonds. Wie was het? Een gewezen patiënt? „En, mr. Green, wat kan ik voor u doen? vroeg hij koel. Green schudde zijn hoofd, snoof eens en ones een rookwolk uit. „U hoeft niet ongeduldig te worden, hoor, we nebben de tijd. Er zullen wel een paar lastige punten te behandelen zijn, maar cue komen bij alle zaken- gesprekken voor, hè? Maar er is niets, dat je met uit de weg kunt ruimen als er van weerskanten goede wil is en de geest van geven en nemen." Dr. Burrows wierp een blik op zijn polshorloge. Holen Dawson was naar huis. Het was een stilzwijgende afspraak, dat ze na nalf zes altijd weg kon gaan, tenzij er zich iets urgents voordeed. Hy was er nu zeker van dat zijn bezoeker gek was. Zulke gekken kwamen at en toe wel eens, soms met de een of andere uitvinding, zoals een onzichtbare dodende straal of een machine om geneeskrachtige uitstralingen op te roepen van een grote In diaanse heelmeester, die nu in de geestenwereld vertoefde. En er waren ook mensen, die beweerden een draadloos apparaat in hun hoofd te hebben dat hen in staat stelde gesprekken van andere mensen, die mijlen ver weg waren, af te luisteren. Maar in zulke gevallen kende je de oorzaak. Dr. Burrow schraapte zijn keel. „Ik geloof dat he tbeter is, dat u me een brief schryft, waarin u uw voor stellen op zakelijk gebied uiteen zet, dan kan ik.ze op myn gemak bestuderen en kunnen we er later samen over praten. Lijkt u dat ook niet het beste? Men moet zulke dingen niet overhaasten." Hij stond op, produceerde zijn minzaamste glimlach en liep naar de deur. „Ik denk er niet over te schrijven," zei Green kortaf. „Ik zet nooit iets zwart op wit. Als u niet wilt praten, zal ik zeggen wat ik wil. Tweeduizend pond." Dr. Burrows keerde op zijn schreden terug en staarde Green aan. Die had zelfs niet de moeite genomen zijn hoofd om te draaien. Opeens werd dr. Burrows bang. „Pardon, wat zei u?" „Dat weet u heel goed," zei Green. „Waarom zou ik u geld geven?" (Wordt vervolgd) COPYRIGHT SWAN nCATURES 8Y.VDTCATE 53. „Maar," bracht ik in het midden, „hun ver kenners zullen toch de Kiowas opmerken?" „Alle machtig, greenhorn, denk je nou, dat ik die niet zou verstoppen? Daar weet ik al een mooi plaatsje voor. En nu mijn plan. Wij maken een helder wachtvuur, zodat de Apachen ons goed kunnen zien. Zolang dit brandt, blijven ze op een afstand, als ik me niet ver gis. Wij laten het stil uitbranden en sluipen, zodra het donker is, weg om de Kiowas te halen. Nu wer pen de Apachen zich op onze legerplaats, denkend dat we slapen en dan... vinden ze geen mens, haha- haha! Ze steken nu verbaasd het vuur weer aan en dan zien wij hén duidelijk. Dan vallen we ze met ons allen aan en nemen hen gevangen. Het ziet er naar uit, dat we morgen flinke regenbuien kunnen ver wachten. Het kon niet mooier." „Hoezo, mooier? vroeg ik dom. „Snap je dat niet? Kijk maar eens, hoe het gras hier is platgetrapt. Als de Apachen dat zien, weten ze, dat de Kiowas hier zijn. Komt er nu regen, dan richt het gras zich weer op en alle sporen worden uitgewist. Ik ga morgenvroeg de Kiowas ver stoppen. Reis me achterna met de wagen en met de anderen. Volg mijn spoor, dan zie ik jullie wel. En nu ga ik wat slapen. Welterusten!" ZB IS BtZ 72 EGGecs1 f,y ZUUBY OPHdAQ MCHrev /M DB HUT' usjt/S£(z DJae. AAM DE fiAMD 5. Met Brage, Harek en Guttorm zijn drie voornaamste aanvoerders en Ingrid begeeft Er- win zich met zyn_Pietengidsen naar de sombere burcht op de klip. Het smalle pad naar boven is vol met zwijgende Pictenkrijgers, die de bezoekers met hun donkere schitterende ogen niet al te vriendelijk opnemen..- Maar de Noren storen zich er niet aan en ook Ingrid, dicht tegen Erwin aangedrukt, poogt zich een onverschillige houding te geven, hetgeen haar ten dele lukt, want langs het weggetje maakt menig Pict duidelijk een spottende opmerking over haar... Bij het betreden van de hoofdtoren maakt de Pictengids een gebiedend gebaarGij volgt mij," wy'st hij naar Erwin, die by deze behandeling zien derogen roder wordt, „de anderen wachten hier..." De Noorse prins perst de lippen opéén en weet zich te beheersen... Zo een doodongelukkige Ingrid en de drie aanvoerders, die zich ook weinig op hun gemak voelen, achterlatende te midden van de samenge stroomde krijgers, betreedt Erwin de burcht van Camlech... Langs smalle, lage gangetjes waar de lange Noor ternauwernood rechtop staan kan bereiken ze de ingang van een grote ronde raai, waar de gids met een schuwe buiging staan blijft, terwijl hij Erwin met een stevige duw in de rug beduidt dóór te lopen... En ook de anders vrij onverstoor bare Erwin voelt zich ineens héél onplezierig, als hij de kleine, pezige gestalte op de ruw stenen troon aankijkt... NIJMEGEN, 13 juli Kath. Univer siteit. Kan. rechten: S. Aarts, Eindho ven, J. Vissers, Maastricht en R. van der Weerd, Sneek. Doet. recht. vr. stu- dier.: E. Delhougne, Venlo. Kand. klass J. Derksen, Roermond, D. Frankevyle Goirle, J. Jonkers, Valkenswaard en U de Kruijf, Ijsden. Kand. kunstgesch. en archeol: W. vein Lieshout. Nijmegen. Doet. gesch.: G. van de Ven, (Cum laude), Uden. Kand. Duits: mej Da niels, Oss, W. Booms, Eindhoven en Schouten, Blokker. Doet. Duits: W Smit, Deventer. Kand. Spaans- F. Ro» ben, Tilburg, dot. psychol: mej. E. KJa- rup, Den Haag, A. Jaspert, Hulsberg en G. Spanhoff, Haarlem. Kand. Ie ged tandheelk.mej. H. Schoonerwaldt Eist, A. Beerens, Hulst, G. vani Berge Henegouwen,'Bemmel, P. van den Booiri Nederweert, L. Bremers, Maastricht, E. Coumans, Born, J. van Dbk, Zwolle, M. Feidberg, Amsterdam, E. Geraxda Kerkrade, J. Huyts Heerlen, E. Locke- feer Hulst, B. Lowik, Almelo, M. Ram selaar, Axel, A Roomberg Maastricht N. Sieverink, Zetten, L. Wermenbol, Breda, V. Wolters, Helmond en J. van Zwol, Raamsdonkveer. AMSTERDAM, 13 ^^Un'versUeh Doet. natuurk.: R- rioeKsira^ v.q vppn A van Praag, D. Breed, J. de Grwt' Amsterdam en K. Pleyffers Heemstede. Doet. framacie: mevr. u. van Doorne-Metzelaar, Rotterdam en de heren A. Bicknese en L. Geuskens, Am sterdam. Doet. Biol.: J. Duyvene de Wit en met lof de heer G. Bollen, Amster dam. Doet. Wisk.: P. Leemans, St. Mi chielsgestel. Kand Wisk. en natuurwe- tensch.: F Swart, A. Binnendijk, G Mathot, R. van Balderen en F. Meijer, Amsterdam. M.O.-A. wisk.: G. Vannis- selroy, Amsterdam. Dot. Soc Geogr.: mevr. J. Fortuin, mevr. H. de Boer d'Ancone, Amsterdam en R. Vries Santpoort, K. de Haan, Arnhem en U Huber, Twello. Kand. Soc. Geogr.: G. Banck, J. v.d. Moosdijk, A. de Vries Robbé, Amsterdam, J. Blum, Weesp en mej. G. van Grieken, Amsetrdam. Kan didaats Fys. Geogr.: mej. R. Bartels Purmerend en de heren R. Beuken kamp en A. Kempers, Amsterdam. Kan didaats rechten: de dames mej. M. Wit- jas, G. Ewoldt, H. Ossewaarde en de heren H. Wooldrik, C. Baas, K. van der Hoeven en H. van den Hoofdakker, Amsterdam. AMSTERDAM, 13 juli V.U. doet. psychol.: mej. M Koffeman, Nijkerk, J. Petrie, Amsterdam, J. van der Pijl, Amsterdam mej. E. Lietaart Peerbol- te. Den Haag en J. Ubbink, Arnhem. Kand. Psych. J. Terpstra, Amsterdam, W. Verschoor. Rotterdam en cum lau de mej. mr. C. de Marez Oyens, Hil versum. Kand. recht: J. Bax, Veenen- daal, L. De Boer Amsterdam J. Jad- nanansing, Suriname, N. de Jong, Vlaar- dingen en A. van Driel, Huizen (N.H.). Doet. scheik.: J. Evendijk, Santpoort, doet. biol.: mej. E. Hangelbroek, Den Haag. Kand. Wisk en natuurwetensch.: J de Bruijne (K), Haarlem. P. van Engen, (A), Hoogeveen, J. Kadijk, (D), Baflo, A. ten Kate, (D). Den Haag, D,. de Kraker (D), St. Maarten, C. Kruymer, (D). Huizen, S. Ottevangers, (A), Haarlem, J. Roest, (K), Den Haag, W. Vaalburg, (E), Castricum, S. van der Ven (E), Monnikendam en D. W lenga, (A), Amstelveen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 15