Leo Halle en Coen Moulijn in actie in Amsterdamstraat Haarlem-Oost op stelten Oevers van Spaarne te klein Haarlemse olie naar Amsterdam Vaselines en oliën voor medicinaal gebruik Pauselijke onderscheiding voor J. A. Moorman Van wie is toren van Zandvoorts NederlandscHervormde Kerk? Agenda voor Haarlem en omgeving FABER ruimt radicaal sftcsasfiAjsr «as.! van Zijl ruimt op! Vakantieregeling van bakkersin Haarlem e.o. MUITERIJ OP DE BOUNTY PETRI -INTERIEUR Heemsteedse mid denstand houdt enquete Gouden jubileum G. M. Oord huldiging in heemstede «tS i«: Mulo-examens Aanwinsten Leeszaal Heemstede Aanrijding opgelost door waterspoor Burgerlijke Stand Haarlem Hervormde gemeente heeft het onbetwist en ongedeeld recht van gebruik van de luidklok99 De beurs vandaag: DINSDAG 16 JULI 1963 PAGINA 3 |pP|Éfi^£' ■>'v s J; Sr»**'-; Zuiver wolien dekens ANEGANG 17 In het dezer dagen verschenen Gemeenteblad van Zandvoort komt een interessante beschou wing voor over de eigendom van de toren en de klok van de Nederlands hervormde kerk. Een geschil over het al dan niet luiden van de klok bij een begrafenis leidde tot een briefwisseling tus sen gemeentebestuur en kerkvoogdij. De laatste gaf daarbij te kennen, het waarschijnlijk te achten dat de burgerlijke gemeente op grond van de Staatsregeling van 1798 (Bataafse republiek) de eigendom toekomt van toren en klok. Deze staats regeling bepaalde nl. dat „de torens, aan de kerk gebouwen gehecht, benevens de klokken, met der- selver huisingen, worden verklaard eigendom te zijn en te blijven der burgerlijke gemeenten, staan de ten allen tijde onder derzelver behering en onderhoud". Nasporingen Vraagteken - PALACE Oplossing Films Muziek -abaret T entoonstellingen HAARLEM, 16 juli Coen Moulijn en „de leeuw van Deventer", de oud- intemational-keeper Leo Halle, beleef den gistermiddag in Haarlem-oost een hachelijke minuut, toen zü na de olli- cieële opening Aan de etalage-wed- •trijd in de Amsterdamstraat in het kader van de Ankerclubhuisactie „Timmert U mee?" waaraan beide voetbal-idolen medewerking verleen den, door een groot aantal al te geest driftige jeugdige voetbalenthousiasten onder de voet dreigden te worden ge lopen. Op het nippertje wisten zij zien, ongedeerd, te verschansen achter de poort van de binnenplaats van het pa rochieziekenhuis aan de Amsterdam straat. De wedren van de twee voet balsterren om aan al dat jeugdige en thousiasme te ontkomen was de finale van een bij het publiek wel bijzonder In de smaak gevallen officieel begin van de etalagewedstrijd, die veertien dagen zal duren en waarmee fraaie prijzen te verdienen zijn. Het gaat in deze wedstrijd om het zoeken en vinden van een aantal half vit de hoezen stekende grammofoonpla ten. waar een spijker doorheen is ge slagen. De huisnummers van deze eta lages dienen bij elkaar opgeteld te wor den en iedere goede oplossing, geno teerd op een formulier, dat in alle za ken verkrijgbaar is, geeft recht op een prijs. De totale opbrengst van de ver kochte formulieren komt ten goede aan bet bouwfonds van het Ankerclubhuis- werk. ^Voor uur ^istermiddia-g, 7?? TïÏSÏÏU waatrop elf voetballertjes "Uit Hftflriem —oost met een voorzet van Coen Mouliin de onderhand grös ge worden Leo Halle, die in voetbaltenue, onder het motto „vóór het goede doel" tussen de goalpalen stond mochten pro beren te passeren, was het een drukte belang halverwege de winkelstraat. .'t beste linksbuiten van Euro- Het ^vas 'doodstil, toen hij ^eerste voorzet gaf. Een applaus toen Leo Halle, met af en toe een „misser" „zo lenig/ben ik m<e d en er wordt van drie meter afstand verdraaid hard door die .ïongens K schotennaar de bal dook. Elk woe ballertje mocht éénmaal schieten en ^ie het lukte de bal onder de lat door te krijgen, werd later op de middag ge trakteerd op een ijsje. De bal, voor zien van de handtekeningen van poen en Leo, zal over twee weken bij het slotfeest van de etalage-actie op z'n Amerikaans worden verkocht. (Advertentie) Zijlweg 36-38 Haarlem Tel. 18014 *6 •'uli Onder het motxo „baas m eigen huis" door or- «e Mfcl zaken" gaat de Heemsteed- L een ?n<3uete houden on der alle middenstanders ter plaatse. De krijgen van de week een enquête-for mulier toegezonden, waarop een veer tigtal vragen voorkomen. De beantwoor de formulieren dienen als studiemate riaal voor een speciaal voor deze en quête gevormde commissie van deskun digen, die hierover een rapport zal uit brengen. Dit rapport zal gebruikt wor den ten dienste van de door de Heem steeds middenstanders te ontwikkelen initiatieven en de na te streven verbe teringen. HAARLEM, 16 juli Van de Ma- rlaschool voor U'lo, Koningstraat 20 slaagden de volgende 52 candidaten: Ria van Berkel, Ineke v.d. Broek, Loes Bruynzeels, Lily Jaspers, Marja v.d. Kolk, Marijke Jonekbloedt, Toos Pau- len, Albertine Roelofsen, Aliëtte Schra- ma, Elly Siecker, Marga Snel, Emmy Stals, Marjo Stolwijk, Leny Storm, San- nie Swarte, Marianne Tromp, Mary Veen, Marga Vogels, Diny Brugman, Tonny Feelders, Mary Geysen, Karin van Grieken, Truus Hoekstra, Gerdine Junge, Sytske Keyzer, Joke Klumper, Hannie Meegdes, Hannie Niemarkt, José v.d. Poll, Noortje Roegiers, Lida Roerdink, Ria Rubeling, Marianne Samson, José Tweehuysen, Jacque line Blommaerts, Joke Commandeur, Mieke van Dijk, Els Duivenvoorden, Ria de Goede, Margriet Herfst, Els Jonekbloedt, Alma van de Kamer, Do lores Krind, Pauline Pollé, Els van de Reep, Ria van Rooden, Mary Schab- bi ng, Afra Stavenuiter, Marijke Vogels, C'lia Tollenaar, Anneke van der Voort. Wendy Voss. Afgewezen:geen. HAARLEM, 16 juli Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de studie van de N.V. Bovema te Heemstede werd gisteren het gouden jubileum herdacht van Haarlems oudste grammofoonpla tenzaak, de N.V. Handel mij G. M. Oord. Op 15 juli 1913 vestigde de heer G. M. Oord Sr. zich als filiaalhouder van Willem de Jong in het pand aan de Haarlemse Grote Houtstraat 108. De heer Oord stond spoedig op eigen be nen. Twee jaar later reeds nam hij de zaak in eigen beheer over als exclu sief verkoopadres ..His Masters Voice" platen. Nadien heeft de zaak zich ont wikkeld tot een veelzijdig winkelbedrijf van grammofoonplaten, afspeelappa ratuur radio, xen t.v. Ter gelegenheid van de viering van het gouden jubi leum was de Bovema-studio herscha pen in een unieke tentoonstelling van oude grammofoonapparaten, eigendom van de Bovema-directeur G. M. Oord Jr. Hieronder bevonden zich verschil lende curieuze exemplaren uit de vo rige eeuw, waarbij nog gebruik werd gemaakt van de wasrol. Wij zagen an tieke phonografen, voorzien van kolos sale hoorns. Een van de grammofoons draaide in de grijze oudheid op een spiritusbrander, die stoom opwekte ten gevolge waarvan de ronde schijf in be weging werd gebracht. De oprichter van de jubilerende grammofoonplatenzaak, de bijna 75- jarige heer G. M. Oord Sr. werd tij dens dit familiefeest toegesproken door zijn zoon G. M. Oord Jr. Deze huldigde zijn vader als een pionier op het gebied van de grammofoon plaat, een huldiging waarin hij ook zijn moeder betrok. De heer Oord onderbrak zijn toespraak om enkele ogenblikken stilte in acht te nemen ter nagedachtenis van zijn overleden broeder Chris, die, evenals de andere kinderen van de oprichter, veel tot de ontwikkeling van de zaak had bij gedragen. Als geschenk van het jubilerende be drijf kreeg het echtpaar Oord een TV- toestel aangeboden. Het Britse E.M.I. concern bood vijftig flessen wijn aan. Tevens werd de beer Oord Sr. het eer ste exemplaar overhandigd van de ju bileumplaat „een klankbeeld over vijftig jaar grammofoonplaten", waar in oude en nieuwe bekende klanken op alleraardigste wijze zijn vastgelegd. Tal van relaties hadden bloemstuk ken gezonden. Met een glas champag ne werd een heildronk uitgebracht op de stichter van de „gouden" grammo foonplatenzaak. Ontwikkelingslectuur: Comelisse, De Koninklijke Familie, He' „on, Zo leef den de Ëitrusken; Joannes XXIII, paus. Mater et magistra. (R.K.-afd.)Knuttel, de. Kinderrecht voor de maatschappelijk werker; Longhurst, Adventure in oil; Neyn van Hoogwerff, de. Helderziend heid. (R.K.-afd.). (Advertentie) (Advertentie) VOORSCHOOL- EN STUDIEBOEKEN BOEKHANDEL H. COEBERGH HAARLEM met velours chiffon-rand, prachtige kwaliteit. LITS-JUMEAUX van 144.voor 98,50 2-persoons van 113.voor 72.50 1-persoons van 78.50 voor 59.50 ZUIVER WOLLEN DEKENS 1-persoons van 49.50 voor 39.73 BINNENVERINGMATRASSEN met prima binnenwerk.59.50 BINNENWEG 201-207 HEEMSTEDE Telefoon 38386 HAARLEM, 16 juli Een lek in de watertank van zijn auto heeft een 48- jarige fotograaf uit Haarlem verraden, toen hij na een aanrijding was doorge reden. Hij ramde vannacht op de Ver- gierdeweg een bestelwagen, die daar door vijftien meter van zijn plaats werd geduwd. De politie vond vanaf de plaats van de aanrijding tot aan de Rijks straatweg een waterspoor. In een van de zijstraten werd etn zwaar bescha digde auto aangetroffen. De fotograaf werd aangehouden. Hij bleek onder in vloed te zijn. Zijn rijbewijs is ingevor derd. AMSTERDAM, 15 juU De oevers van het Spaarne zijn te klein geble ken voor de Nederlandse Raffinaderij van Petroleumproducten, die vooral na de samenwerking met de Engelse Lo- bitos Oilfields Ltd aan uitbreiding toe was. Men deed een beroep op Amster dam met als resultaat dat wethouder drs. J. M. den Uyl gistermiddag in het Westelijk havengebied van Amster dam de eerste paal kon slaan voor deze specialistische, in Haarlem groot ge worden firma. Weliswaar komt niet de zaligmakende Haarlemmer-olie, naar Amsterdam de produkten van de NRP zijn ook bestemd voor medicinaal en cosmetisch gebruik. Het bedrijf veredelt de produkten die reeds door grotere raffinaderijen ont-ruwt zijn. Het blijft niettemin raf- finage-werk. „Dergelijke bedrijven staan bij het publiek vaak in een HEEMSTEDE. 16 juli De heer J. A Moorman, ondcrwqzer aan de Heem- steedse St. Jozefschool, is vanmorgen met een pauselijke onderscheiding ver- ^d. Tijdens een feestelijk ontbijt in het gebouw Nieuw Berkenrode maakte nastoor C. Pauw' bekend, dat de heer Moorman, wegens zijn grote verdien sten die hij gedurende bijna 50 jaar voor het katholiek onderwijs heeft ver worven begiftigd was met het gouden krids >ro Ecclesia et Pontifice". Vandaag heeft d<e heer Moorman dus afsohridgenomen van zijn veeljarige on- de^dizerstoopbaan, een gebeurtenis die ÏTSr^erd mgezet met een H. Mis uft dankbaarheid ui de parochie kerk vanSt Bavo. waarbij de gezan- oSder ledin^^b^der Paulus qt Bavo, waarbij de gezan- or»k het misoffer oparofs- genets te m 2ito tmedikatie de gr°te, viremdsdhap ZAP7ebeidende^e™'^r de WnÏS? Berkeg* -rd 'de heer Moorman, in hetbijM1 efdOTenkte&turP collega's de St. Jozefschool en lijkheid en kerkbestuur, BonifaThf de St. Jozefschool meisjeslFlio^ hoofd van d'e St. Ahtomus meisjesschool Gisterenmiddag is mei het „optreden" van Leo Halle, de „leeuw van Deventer" de ex-international-keeper Coen Moulijn en elf voetballertjes uit Haar lem-Oost de etalagewedstrijd in de Am sterdamstraat geopend, die wordt gehou den in het kader van de actie „Timmert u mee?". De voetballertjes mochten uit een voorzet van Coen Moulijn (zie bo venste foto) doelman Halle proberen te passeren. Wie het lukte werd later op de middag op een ijsje getrakteerd. Zo dra het laatste schot op doelman Halle was afgevuurd was het jeugdige enthou siaste publiek niet meer te houden, waar door beide voetbal-idolen bijna onder de voet dreigden te worden gelopen (zie onderste foto). BEVALLEN van een ZOON: 12 juli: M. Franssen-Budding, B. Roest-Stoete, A. J. M. Smeenk-Van Ingen, 13 juli: E. M. L. Seetz-Tebbens, I. van der Schrier- Blik, A. H. van Iperen-Meijer, A. K. de Vlies-De Haag, H. W. A. Verne - Boog, 14 juli'- J- de Leeuw-Filemon, P. W J Ekelschot-Bosman (2 jongens), D.' vain den Eijnde-Pus, J. Ravensberg- Dalm. Van een DOCHTER: 12 juli: H. M. FnAk-7andvliet 13 jul: D. Deen-Glim, 14 juli' A. Verzeilberg-Van Scherpen- zeel B G M. H. van Koot-Peulers, M Morée-Poots, A. M. de Brum-Ran, H. C. M. Boot-Ouwerkerk. ONDERTROUWD: 15 juli: J- H. de Goeij en C. L. Koning, A. van den Broek en C. M. van Gooi, N. m. Klem en F. E. Lensen, T. W. van Heemskerken en J. Rijbroek, F. Gelauff en M. M. H. Spijker, K. Müller en W. I. M. Pels- ma. OVERLEDEN: 11 juli: A. C. Sinon- Maijs, 57 j., Linschotenstraat, 12 juli: A. C. W. van der Hulst-Damen, 59 j., Kamperlaan, A, G. Brunekreeft-Eijk, 68 j., v. Oosten de Bruynstraat, J. Jon ker, 77 j., Gasthuis vest, A. M. Anto- nissen-Van der Mark, 68 j., Temate- straat, H. A. H. Geluk-Schoonheim, 76 j., Tulpenstraat, M. J. Moser-Wasse- naar, 48 j„ P. Krugerstraat C. Balk, 63 j., Lange Molenstraat, H. Vossen, 82 j., Kamperlaan, 13 juli: T. Blaauw- Sol, 74 j., Heussenstraat, 14 juli: J. J. Beentjes, 63 j., Bakenesserstraat. (Advertentie) Costuums 98138 Colberts 38.— 59._ o.a. Harris Tweed Pantalons (Terlenka) 28.— Regenjassen v.a. 35. Kamerjassen v.a. 19.78 Overhemden v.a. 8.48 Pyama's v.a. 9.78 Ondergoed 1.58 (IIIIIIIIIIIIIIIIlllllllliiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiMillllllllHIIIIIIIIUIIIIIIIIIiiiiiiiiniii min iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimii'iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii"l"l",m,l"l"iiiiiiimiii Door de toevoeging van het woord „waarschijnlijk", erkende de kerk voogdij het eigendomsrecht van de ge meente Zandvoort dus niet zonder meer. Het gemeentebestuur wenste daarin uiteraard niet te berusten, o.a. omdat het onderhoud van de toren c.a. steeds door en op kosten van de gemeente wordt verzorgd en de kerkvoogdij de gemeente zelfs meermalen op deze on derhoudsplicht heeft gewezen als zij de kerkvoogdij meende dat deze licht niet behoorlijk werd nagekomen. ovendien heeft de gemeente de toren enz. als haar eigendom tegen brand en stormschade verzekerd. Voorts werden kerkvoogden er op ge wezen dat de toren, mede op hun ver zoek, enige jaren geleden op kosten der burgerlijke gemeente (met subsi die van rijk en provincie) volledig is gerestaureerd. De gemeente meende dan ook te mo gen stellen, dat uit een en ander dui delijk blijkt dat óók het college van kerkvoogden steeds het standpunt heeft ingenomen dat de toren en klok eigen dom van de gemeente Zandvoort zijn. Bij nasporingen in het rijksarchief bleef intussen, dat niet overal uitvoe ring is gegeven aan de reeds genoem- b® bepaling van de staatsregeling van 1798. Vele kerktorens waren n.l. in 1810 nog in het bezit van de kerkelijke gemeenten en met betrekking tot het onderhoud was soms een bijzondere re geling getroffen (b.v. onderhoud toren door kerk en dorp samen; onderhoud ^enhe?°dnrn ker^' kl<* uurwerk door het dorp enz.). Zandvoort kende in i8io een unieke s®n brief van het dorps bestuur aan de landdrost staat: „dat L2l 2ren door het algemeen wordt onderhouden, jn manieren als volgt, o^ door het Gereformeerde kerkgenootschap Ult hunne inkomste voor de kerk de tooren mede wordt onderhouden en daar van behoorlijke rekening gedaan, en dan na het getal der Sielen ook door de Roomsgezinden (de r.k. gemeente had n.l. in 1798 de kerk enz. „door dezelve thans gebruikt wordende voor altoos aan de Her vormde gemeente afgestaan) hun aan deel daar aan word gedragen, tegelijk met het daar in zijnde uurwerk". Mogelijk heeft men het besluit aldus uitgevoerd, dat men de rooms-katho- lieken genoodzaakt heeft mede te be talen, zodat men van toen af terecht kon zeggen dat „hef algemeen" d.i. alle ingezetenen - tot het onderhoud bijdroegen. Het geld kwam echter niet uit de dorpskas, maar uit die van de twee genoemde kerkelijke gemeenten. Mogelijk is 90K, dat er in 1797-1798 niets is gewijzigd en dat de in ge noemde briet beschreven toestand de van ouds heersende was. Wie was in 1810 de eigenaar van de toren? Als hier inderdaad het begin sel geldt, dat degene die het onder houd bekostigt, ook de eigenaar is, zou den hervormden en rooms-katholieken eigenaars van de toren zijn! Van een reactie van de landdrost op de brief van het dorpsbestuur is in het rijks archief niets gebleken. De gang van zaken na 1810 is niet bekend. De vraag sinds wanneer en op welke gronden de gemeente Zandvoort de onderhoudskosten van de toren c.a. voor haar rekening is gaan nemen, kon uit het rijksarchief niet blijken. Evenmin uit het gemeentearchief en blijkbaar uit dat van de Her vormde gemeente. Het gebeuren na 1810 zal dus wel duister blijven. op spontane wijze gehuldigd. Pastoor Pauw memoreerde dat onderwijzer Moorman in de parochie voor iedereen een begrip is geworden. Hij typeerde hem als een man, bezield met een apos tolische geest, die zijn gaven niet alteen voor het katholieke onderwijs, maar ook voor de kerk en met name voor het werk van de Open Deur beschikbaar had gesteld. Namens het schoolbestuur verklaarde de pastoor zich uitermate dankbaar voor de wijze waarop de hem- Moorman zijn taak als onderwijzer heeft vervuld. De mededeling van pastoor Pauw, dat de heer Moorman door de Paus was onderscheiden, werd door de aanweziigien met een klaterend applaus begroet. Op verzoek van de postoor speld de mevr. Moorman het gouden erekruis bij haar echtgenoot op. Namens het kerkbestuur bood pastoor Pauw de heer Moorman de bij het pauselijke ereteken behorende gouden draagmedai'lie in klein formaat aan, alsmede het gebruikelijke draag-insigne. Het hoofd van de St. Jozefschool, broe der Rafaël, bracht namens de leer krachten een warm woord van dank uit voor al hetgeen de heer Moorman in de loop der jaren op de sdhool tot stand had gebracht. „U bent een voortreffe lijk collega geweest, ik weet wat ik aan U heb, maar ik weet ook wat ik aan U zal missen," aldus broeder Rafaël. Namens de leerkrachten bood hij een aquarel aan van de Indonesisdhe kun stenaar Van Balen, voorstellende een beeld van de Balinese kust. M-evr. Moorman werd verrast met een boeket rode anjers. Tot besluit van deze geanimeerde bij eenkomst bracht de heer Moorman een bewogen dankwoord uit. Vanmiddag is de heer Mooramn in Nieuw Berkenrode door de leerlingen van de St. Jozefschool gehuldigd. De jongens trokken in op tocht naar het gebouw, waar het de ge hele middag volop feest was. Na een korte toespraak van broeder Rafaël kwamen de scholieren met een groot aantal geschenken, bestaande uit fraaie boekwerken, sigaren en een klasfoto. Na de huldiging werd een prachtige film vertoond. Aan tractaties ontbrak net vanzelfsprekend niet. HAARLEM, 16 juli In Haarlem, Heemstede en Bloemendaal gaan de bakkers en broodbezorgers van 22 juli tot en met 17 augustus met vakantie. Van 22 juli tot en met 3 augustus gaat vijftig percent en van 5 augustus tot en met 17 augustus gaan de andere vijftig percent; dit wordt intern door de bedrijven geregeld. Er zal voor worden gezorgd, (lat de broodvoorzie ning niet stagneert. Globaal genomen zal de regeling zqn als vorig jaar. In enkele straten, waar veel verkeer is en waar genoeg broodwinkels zijn, zal gedurende deze vier weken niet huis aan huis worden bezorgd. De daar wonende huisvrouwen wordt ver zocht hun brood enz. in de winkels te halen, welke altijd geopend zijn, zoals wettelijk is toegestaan. Verschillende bakkers-patroons gaan dit jaar met vakantie en sluiten dan hun hele bedrijf. Welke zaken dit zijn, wordt door raambiljetten bekend ge maakt. In Bloemendaal zijn enkele stand plaatsen ingericht, precies zoals vo rig jaar. Deze standplaatsen zijn aan belanghebbenden bekend gemaakt. kwade reuk", constateerde drs. Den Uyl die echter verzekerde „dat de kwalijke geuren de stad niet zullen bereiken". De nieuwe raffinaderij in het Haven gebied zal omstreeks april van het vol gend jaar gereed zijn en in werking tre den. Er zal slechts een gering aantal mensen werkzaam zijn. Het hoofdkan toor van het bedrijf blijft in Haarlem waar ruim honderdveertig mensen in de fabriek, op de laboratoria, administ tie en in- en verkoopafdelingen actief zijn. Zowel wethouder Den Uyl als de di rectie van de NRP prezen gistermid dag de ideale ligging van het terrein. Men heeft vervoersmogelijkheden via het water, per spoor en over de weg. In de toekomst zal de Basisweg na bij de nieuwe vestiging worden aan gesloten op de Ringweg rond Amster dam van waar men alle rijkswegen die de hoofdstad raken kan hereiken. Op het nieuwe terrein zal zowel een instal latie worden gebouwd voor vasalines, wassoorten en witte oliën als voor pro dukten bestemd voor de vervaardiging van elektrische kabels. Het ingenieurswerk wordt verricht door de N.V. Tebhin uit Haarlem die terwijl de heiers aan de touwen trokken de „beste wensen" over bracht door middel van een reclame vliegtuigje. Er was grote belangstelling voor het slaan van de eerste paal. Onder meer waren aanwzig de commissaris van de koningin in Noord-Holland dr. M. 3. Prinsen en de voorzitter van de Am sterdamse Kamer van Koophandel mr. D. A. Delprat. AMSTERDAM, 16 juli De affaire op de effectenbeurs is vandaag weer van geringe omvang geweest. Het binnen landse beleggerspubliek volhardde in een afwachtende houding en het buitenland liet ook vrijwel niets van zich horen. Dientengevo glebepaalde men zich er toe de koersen aan te passen aan het iets lagere Amerikaanse niveau van gisteren. Voor Philips kostte dit 1,10, voor Uni lever 1,30 en voor Kon. Petroleum 0,90. Hoogovens en AKU waren beiden 1 punt lager. Het kwartaalbericht van de AKU kon de handel niet stimuleren. De cultuursector was eveneens iets lager en de scheepvaartmarkt bood een zelfde beeld. Paketvaart ging in deze rubriek 3 punten omlaag. De staatsfondsenmarkt was goed prijshoudend. IVa Ned. 1960 iy* Ned. 1961 4'li Ned. 1963 1 41/* Ned. 1963 II 1 Ned 1961 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H. V. A. A. K.. U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij- Fokker Ford van Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever Wilton-Fijenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. gew Kon. Petroleum '50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P. L K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij. K. P. M. Stoom v. Mi) Nederland van Nievelt van Ommeren Rott Lloyd Ned.Scheepv Unie tn terunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 Amsterdam '56 I 2% Amsterdam '56 II 2(4 Amsterdam '56 III S'A Amsterdam '59 2 «4 Rotterdam '57 Alb. Heyn Kl. obi Philips (stocks) Vorig opening Slot 16/7 101H 99% 993% 99% 993% 99% 99% 98% 97% 92% 107% 368 1116% 115% 157 156% 480 479 245 833 131.50 374% 923 245% 609 327 471 163.60 162.70 167.70 166.40 291% 420 806% 174.90 174.10 121% 120% 161 56 156% 156 164 161 142 141% 114% 259 137 1401/# 139% 195 225 500 137 142% 124 85% 95 94% 96% 90% 8.03 (Advertentie) Nog slechts t/m donderdag in Wat hiervan ook moge zijn, de kerk voogdij wilde aanvankelijk niet toege ven. Na een uitvoerige corresponded tte waarin ook het gemeentebestuur op goede gronden zijn standpunt meen de te moeten handhaven en te kennen gaf ongaarne een rechterlijke uit spraak te willen uitlokken of het on derhoud van de toren van gemeente wege te staken, werd deze kwestie be gin 1963 tot een oplossing gebracht en wel als volgt: 1. de kerkvoogdij erkent dat de bur gerlijke gemeente het onbetwist en ongedeeld recht van eigendom bezit van toren en klok; 2 de burgerlijke gemeente stemt er mee in, dat de Hervormde gemeen te het onbetwist en ongedeeld recht van gebruik heeft van de luidklok in de toren; 3. de kerkvoogdij zegt toe, dat de klok zal worden geluid, indien zulks door de nabestaande(n) van de overlede ne wordt verzocht. CINEMA PALACE: Muiterij op de Bounty, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. FRANS HALS: Bloedgeld, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO: Westend Jungle, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Het mooiste mels^-v°'?lr wereld' alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Hatari, alle leeftijden. Dagelijks 2 en 8 uur. ROXY, t/m do.: De stomme getuige, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Het proces, 18 Jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m woensdag: Jane Eyre, 14 jaar. 8.15 uur. Dinsdag 16 JuU. Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur concert door Piet Kee. Frans Halsmuseum, Renaissancezaal. 8.15 uur: Concert door het Ostschweizeriches Kammerorchester Skt. Gallen, o.l.v. Urs Schneider. Programma: Bach, Stamitz, Mo zart en Bartök. Waagtaveerne, Damstraat. Iedere avond Adam en Eva, Raamvest 5. Iedere avond vanaf 8 uur Cabaret van 9 tot lil uur. 8—1 uur Internationaal programma door Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur. Zo. 15 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m. 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 115 uur. Eerste zondag van de maand van 15 uur. Bisschoppelijk Museum: Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 12.30 en van 1.30 5 uur, (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Kunstcentrum „Do Ark", Nieuw Heilig land Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken Geopend van 105 uur Vanaf 23 juni, le etage: Zomerexpositie van schilderijen, tekeningen, aquarellen. „In 't Goede Uur", Korte Houtstraat Tentoonstelling van tekeningen van Lex Metz. Geopend van 10-18 uur, zondags van 20-22 uur. Tot en met 31 lull. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaal Expositie van genootschap „Kunstliefde, anno 1807" te Utrecht. Geopend van 10-5 uur, zondags van 2-5 uur. Tot en met tl juli.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3