Mijnwerkers in Spanje staken Vier doen méér dan één! Chefariive „4 HITTE EN VAKANTIEBRUKTE wereldmerk Vrijgezellen per Statendam naar Spaans congres Vrouwelijke technici Nationaal Jeugd orkest terug uit Engeland Met VELPQN zie je er geen barst van! bCeEver Federatie niet achter Miletic Einde van weinig fraaie episode Vakantie-cocktail Curaqaose zeeverkenners Ghanese vrachtboot door de Utrecht in veiligheid gebraeht Cl GA R E TTE S AMERICA'S BEST TOBACCOS FROM AMERICA'S BEST TOBACCOS neem de voordeliga grote tube. ©Real Ja, ik hou van televisie De vier middelen, verenigd in Che- farine „4", helpen elkaar en werken daardoor bijzonder weldadig tegen pijn en griep. Eén der middelen zorgt ervoor dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. 4 DINSDAG 23 JULI 1963 PAGINA m - - .=gg 1 ss—ssssssssssss— ==g :v.-M HOER van HOLLAND, 23 juli. rr®* Je Harwichboot, die gisteravond T6r binnenliep, keerde het Nationaal eugdorkest van de vereniging Jeugd ®n Muziek na een tournee van tien «agen uit Engeland terug. Op uitnodi ging van he' Education Department \?,n Q® County Council of Essex, heeft on 85 leden tellende ensemble, o.l.v. «ico Hermans, vier concerten gege- ,?n, nl. in Chelmsford, Leyton, Bar ing en Cambridge. Dit laatste in het *^uer van het Cambridge 'estival of .Al? solisten traden op de jeugdige Pianiste Anne-Marie le Comte uit Nij megen en de bariton Max van Eg- ^b°no, die Russische liederen zong. •Hat bezoek was een vervolg op een eerder bezoek dat het Amsterdamse •1 eugdorkest aan Engeland bracht. Het jeugdorkest uit Essex zal vol gend jaar, als er in Nederland een grootse internationale ontmoeting van Jeugdorkesten zal zijn, in ons land op treden. Nico Hermans en de leden van het orkest waren bij hun terugkeer en thousiast over hun optreden in Enge land. De recensies waren goed tot en thousiast en het verblijf in Engeland ga. een goede gelegenheid om het land on de mensen te leren kennen. De eerste dagen werden de jongens en meisjes (gemiddelde leeftijd 17 jaar) bij Engelse families onderge bracht. Madrid, 23 juli (Rtr) De mijn- werkersstaking in de noordelijke Spaan- Provincie Asturië, die zaterdag is uitgebroken onder drieduizend mijn- -r? in twee mijnen, is gisteren uit- wpmTl°t vijf mijnen met 4.000 mijn- •M- fu betrouwbare kringen werd *y^egd dat de mijnwerkers een hogere (Pelage eisen dan de gebruikelijke voor oe verjaardag van het begin van de Pa an se burgeroorlog, die op 18 juli Wordt gevierd. (Advertentie 20 de vrijgezellen al een eigen problematiek hebben, die ne noodzakelijk maakt vijf dagen met een schip zee te kiezen om ®ich in afzondering te beraden welke «oers de komende jaren gevaren dient te worden, zjj gaan er beslist niet on der gebukt. Tenminste de 41 heren ®n 44 dames, die zich gistermiddag ®P de Statendam voor het Wereld Vrijgezellen Congres 1963 inscheep ten, verkeerden in een opperbeste va kantiestemming. B\j een vluchtige cntmoeting zou niemand welke deel nemer dan ook voor een serieuze congressist gehouden hebben. De kleu- rrge strikjes, waarmee alle vrijge zellen getooid waren, zouden ook het herkenningsteken geweest kunnen zijn chib een potverterende kaart- Toch zullen de vrijgezellen tijdens ue cruise met de Statendam naar de noordkust van Spanje zich wel dege lijk bezighouden met de problemen van de alleenstaanden. De organisa trice van het congres, mevrouw M. J. epn, liet hierover bij de eerste Mevrouw Greijn, de leidster van de vrijgezellen, in gezelschap van de bur gemeester van Rotterdam mr. Van Walsum en zijn echtgenote, aan boord van de Statendam. officiële bijeenkomst aan boord geen enkele twijfel bestaan. Zij verzekerde de burgemeester van Rotterdam en ziin echtgenote mevrouw Van Wal sum, die het „varende congres" kwa men uitwuiven, dat er sPUkers met koppen geslagen zullen worden. De vrijgezellen hebben zich trou wens voor dit karwei verze kerd van de hulp van de dich ter Gabriël Smit. Hu zal voor het Internationale gezelschap naa®T ruim 50 Nederlanders gaan er Bel gen, Duitsers, Fransen, Amerikanen, een Deen en zelfs een Jordaniër mee een 'ezing houden over „De plaats van de vrijgezel in de maat schappij". Mevr. Greijn beloofde burgemees ter Van Walsum, een reportage-boek waarin de doelstellingen van het con gres en de gebeurtenissen aan boord (Advertentie) !!ll!!i!!!lili''»itiiiiiniiimiiiinnnmnnnuinniimnnuiimniniiiniHiintniiimiiiliiiii (Van onze correspondent) ZAANDAM, 23 juli Gisteren heeft in hef Museum Fodor te Amsterdam een onderhoud plaatsgevonden tussen de Nederlandse Federatie van Kunste naars en de Joegoslavische beeldhou- werd Miletic. De laatste had de hulp ingeroepen van de Federatie, om te gen de gemeente Zaandam te kunnen procederen. De Federatie zal deze hulp niet ver lenen, omdat duidelijk is gebleken dat Miletic zich niet aan de opdracht van het gemeentebestuur heeft gehouden: namelijk het maken van een schets- opdracht. De kunstenaar is meteen maar op eigen gelegenheid met een de finitieve opdracht begonnen. T>EN HAAG, 13 juli Over enkele maanden zal de bouw van vier nieuwe sluizen, waarvan twee naast de be staande sluis te Sambeek en twee naas_t die te Belfeld, worden aanbe steed. Aan de sluisbouw te Sambeek zaj voorrang worden gegeven. Na de voltooiing van deze werken zullen de lange wachttijden van de scheepvaart voor deze sluizen tot het verleden be horen. De formatie-Marijnen is op een oortje na gevild. Als men de voor- geschiedenis even poogt te vergeten mag dit heer van, een snelle oplossing gesproken worden. Maar uiteraard zou de zaak er zonder die voorge schiedenis wel heel anders hebben uitgezien. Het is nu ongetwijfeld zo, dat de toenadering tot de socialisten, welke gewild of ongewild het kenmerk was van de activiteiten van de heren Romme en De Kort, haar sporen heeft nagelaten in het sociaal program zoals het er nu gaat uitzien. De kwestie Veldkamp, diens strijd tegen de formuleringen van Wasse naar en zijn terugkeer op Sociale Zaken, was beslissend voor de vraag of men het met of zonder socialisten zou kunnen doen. De beslissing is dus uiteindelijk in het nadeel van de Partij van de Arbeid uitgevallen, al zullen er ook wel progressieve figuren als de beren Andriessen en Bogaers nodig geweest zijn bet zo ver te bren gen. Wat de zetelbezetting betreft beeft, naar het lijkt, vooral de V.V.D. goed gemanoeuvreerd. Met prof. Witteveen op Financiën en de beer Toxopeus op het benoemingendepartement van Binnenlandse Zaken komt zij er niet slecht af, vooral nu zij bet lastige en niet begeerde ministerie van Defensie heeft kunnen ruilen voor dat van Maatschappelijk Werk. Men kan niet zeggen, dat de heer Toxopeus onder de strubbelingen van de formatie ge leden heeft. N Er zijn een paar benoemingen waarbij wij de wenkbrauwen fronsen. Het lijkt echter beter bet daarbij te laten tot het kabinet nu definitief in het zadel zit. Voorlopig overheerst bij ons enige vreugde over het feit dat een weinig fraaie episode uit onze na oorlogse staatkundige geschiedenis nu snel baar einde nadert. Advertentie) van de Statendam vastgelegd zijn. Burgemeester Van Walsum zette de organisatrice in het zonnetje. Hij be wonderde de moed van mevrouw Greijn om na het overlijden van haar man, die tien jaar geleden het ini tiatief nam in het Limburgse plaatsje Grévenbieht het eerste vrijgezellen- congres te organiseren, zijn werk voort te zetten. Onder de velen, die met span ning de afvaart van de Staten dam afwachten troffen wij en het was letterlijk op de val reep een pessimist aan. In een vluchtig vraaggesprekje liet de 36- jarige heer G. A. Hollema uit Har- dinxveltl zich ontvallen: „Ik zou ze wel eens willen zien als ze alle men sen, die alleen zjin moesten mee nemen. Dan was dit bootje toch echt wel te klein. Alleen bij mij in de buurt wonen er al 25." Vier Curagaose zeeverkenners van de „Kontiki groep" uit Wil lemstad hebben als „werkend" passagier op een tanker het eer- te gedeelte van de reis naar de Jam boree in Griekenland overbrugd. Vrijdag 5 juli vertrokken Folkert Post, Ronnie Westerbeek, Jan Log- tenberg (allen zestien jaar) en stuur man Hans Westerbeek, aangemon sterd als schrijver tegen een gage van een gulden per maand, met het mo torschip „Abida" op weg naar Ne derland. Via Trinidad ging de reis naar La Vera aan de Franse Rijvièra en vandaar per trein naar Den Haag. In Den Haag, waar de jongelui giste ren op het nationaal hoofdkwartier van de Nederlandse padvinders wer den ontvangen, hebben twee andere verkenners van' hun groep zich bij hen gevoegd. Ze zullen samen met het Ne derlandse contingent op 25 juli naar Maraton vertrekken. Mej. G. Bakker en mevrouw J. vfu!.. n°ormaalen-Reus, vrou welijke personeelsleden van de telecommunicatie-industrie Standard Electric in Den Haag, heb ben na drie jaar studie het diploma verkregen van het VEV-leerlingstel- sel in de praktijk van de telecom municatie-techniek, afdeling telefonie, telegrafie en elektrica. Het is voor de eerste maal dat een dergelijk diplo ma in ons land uitgereikt werd. Vier middelen in één iablei werken krachiiger zonder de maag van streek te maken 1 II Hf BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige'stripverpakking 40 tabletten 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Vergeleken bij de dweilnatte zomer van bet vorig jaar doet de huidige zichtbaar moeite een hoopvollere in druk te maken. Maar al zijn de weer goden wat welwillender voor de mil joenen vakantiegangers, andere en zuiver menselijke machten schijnen net er op aan te leggen de zorgeloze vakantiepret van de naar steeds meer vrije tijd snakkende ploeteraars zoveel mogelijk te vergallen. In Zuid-Frank rijk loopt men de kans met eigen, ge buurde of geleende wagen te slippen in tomaten- of abrikozenpuree. in de rest van dat schone land volgen hin derlijke stakingen elkaar op aan de lopende band, aan de Belgische grens veroorzaken ontevreden en daarom al te stipte douanebeambten dagenlange verstoppingen, die bet wegvervoer op het verlies van miljoenen komen te staan, in Amerika verwekte president Kennedy met zijn nieuwe belasting plannen een cycloon, die heel wat koersenbloei vernielde en de effecten bezitters in heel de wereld in de geld zorgen drukte, en West-Duitsland heeft in deze komkommertijd van de komkommers zozeer genoeg, dat het onze tuinbouwers met kommer voor hun komkommers vervult. Nee, vol komen zorgeloze dagen worden zelfs het rust- en verpozing zoekende deel van de mensheid niet meer gegund De stijging van de temperatuur in de koude oorlog tengevolge van de onder linge onenigheid van de grote com munistische wereldbonzen en de voor de fruit- en groente-co nsumerenden dalende prijzen bieden voor de vakan tiehouders geen toereikend tegenwicht. Such is life in 1963. IJMUIDEN, 23 juli - De IJmuidense zeesleepboot „Utrecht" is er slaagd het Ghanese vrachtschip Den- suriver, dat zondagmiddag zijn voor steven verloor op de Atlantische Oce aan door een aanvaring met de Itali aanse tanker Maria Fassio, naar Brest te slepen. Gistermiddag is het schip daar aangekomen. De Utrecht sleepte de Densuriver achterstevoren. De Densuriver was geladen met cement, auto's, spoorwegwagons, trucks en enkele duizenden tonnen stukgoed en was onderweg van Stettin (Polen) naar Takoradi (Ghana). Herwegen „woedt" nu de vakantie A en met dit zomerse weer in Europa yjL zoekt iedereen verkoeling. Twee Franse nonnen wapenden zich met strohoeden tegen de hitte toen ze met een aantal schoolmeisjes een dagje va kantie vierden in het zwembad (foto geheel boven). Bij Jacques Esterel, de Parijse modekoning kreeg de top-man- nequin Bibelot het te kwaad, wat veel beroering te weeg bracht (foto links)- Mikky en Joeke zochten, veilig met zwemgordels om, ook al afkoeling in hit zeewater, ergens aan een Nederlands strand (foto hierboven). De ondersïe twee prenten geven een beeld van de vakantiedrukte: bij aankomst van de boot op het eiland Texel en op de Pro menade des Anglais in Nice, waar de auto's slechts stapvoets vooruit komen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 5