Twee sprintexplosies stellen Oudkerks onverwacht magere prestatie in schaduw Russische favorieten krijgen in Rocourt een lesje van brutale v.d. Touw en Graaf Rusland w op gang brengen D L J Amerikaanse atleten zijn aan Duitsers superieur I ,VOETBALSLAAF' KOPA .SYMBQUSCH' GESCHORST ROCOURT in cijfers Westduitser Deus verstevigt positie Loosdrechtweek gaat als oen nachtkaars uit AEGSsch Slechts Kubicki oogst lauweren Bob Hayeseen wonderstmnter bridgeteams in Jeugdige werpers missen controle VSV-er Vader naar Haarlem Australisch testteam op cricketbezoek m DE ACHTERHOEDE Cricketprogramma Italië profiteert: 10-8 Sportflitsen Blauw-witter Drommel naar Be Quick Oostduitser Marks wint weer etappe VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1963 PAGINA 7 ROCOURT, 2 aug. Oranjes balans van één dag strijd om de wereldkampioen schappen wiel rennen is be paald niet on- SUnstig uitgevallen. In de avonduren is veel goed gemaakt na de kleine teleurstelling, die gister morgen met Jaap Oudkerk, de amateur-achter volger, is geïncasseerd. Jaap Oudkerk een van de Grote Drie, zo zei men tevoren in de catacom ben van de Luikse wielerbaan haalde slechts °P het nippertje een plaats bij het achttal, dat Voort mag gaan bij de strijd om de titel. Een resultaat, dat wel eens nare consequenties kan bebben voor de achtervolgingsploeg, waarin Oud kerk ook is opgenomen. Maar gelukkig zijn er daarna een paar sprintexplosies gekomen van Piet van der Touw en ^ad de Graaf. Zij rekenden zowaar at met een paar Russen, respectieve lijk Bodnieks en Phakadze, die in de afgelopen weken furore heb ben gemaakt op' een aantal Europese pistes. Zij zaten aldus na één rit reeds in de achtste fi nales. Daarbij dan gevoegd het feit, dat de.amateur-stayer Bert Ro mijn achteraf beschouwd vrij ge makkelijk regelrecht naar de eindstrijd reed, mag toch wel worden vastgesteld dat Oranjes wielrenners de eerste dag met de nodige opgewektheid hebben kun nen afsluiten. Dat Nolten bij de amateur-sprinters werd uitge schakeld en Captein het bij de profstayers in de herkansingsrit nog eens zal moeten proberen kon Oranjes wielerpret dan ook niet bederven. Kwestie van lef" Nolten uitgeschakeld Verrassende Porter Romijn hogerop C/"* PERFECT L AtU automatisch Europese titelstrijd Olympiajollen-klasse HANDIGE OPEN GREEP VEDERLICHT -door JOSEPH ALSOP o Carr: wereldtijd Coach Van Vliet moedigt Oudkerk aan. iiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiii» achtervolging amateurs SfBnrtÜiV .Heineman (Zw)— 5.10.3— Scandeiu au g.ig.g. Moskvin (Rusl)— nJ ™£!egtlberg (Did) 5.10.3; May (W, Did) 5.15.6Leahv (GB) 5 ir i* Oudkerk (Ned) 5.09.7-Desdoits (Fr) 5.19.0; K. Jensen (Den.) 5.06.7—Cuch (Frl 5.15.9; Rancati (It) 5.14.4—Bonnier (Oh) 5.14.5; Van Loo (Belg) 5.05.3—Frev Jensen. (Den.) 5.10.0; Walschaerts (Belg) 5.05.9—Buchelle (Oostenr) 5.24.4- Prfr- ter (GB) 5.05.5Latocha (Polen) 5.11.2 Lanshaw (Austr) 5.10.4Lang (Hong) 5.19.0; Sore (Hong) 5.33.6—Mulder (ZA) 5.24.6; Seidenberger (Oostenr.) 5.23.1— Vamafugi (Jap) 5.24.7; Josefowiz (Pol.) 5.09.3. In de kwartfinales komen tegen sikaar uit: Van Loo (Belg)Frey Jensen (Den.); Porter (GB)Oudkerk (Ned); Walschaerts (Bleg)— Josefowiz (Polen); K. Jensen (Den.)Moskvin (Rusl). SPRINT AMATEURS Derde serie: Baensch (Austr.) (12.2 »ec.), 2. Joop Nolten (Ned) op leng te; 3. Jensen (Den). Zesde serie: 1. Pie van der Touw (Ned) (12.2 sec.) 2- Bodnieks (Rusl.) op 5 cm., 3. Fred, borg (Den.); Negende serie: 1. Ad de Graaf (Ned) 200 m in 12.1 sec.; 2. fhakadze (Rusl) op 1 wiel; 3. Vanegas (Col). Joop Nolten werd in de herkansingen ï.a dc sprint amateurs uitgeschakeld. De uitslag van deze herkansing was: 1- Kawachi (Jap) (12-7 sec.) 2. Boller (Zw) op 2 lengten, 3. Nolten (Ned.) STAYERS Amateurs. Eerste serie: 1. De Loof (Big) 50 km in 40 m 50.4 sec. (gem. 73.453 km-u)2 Luginbuehl (Zw) op 1 ronde en 80 'm.; 3. Romijn (Ned) ronden en 170 m.; 4. Kutan (Fr.) 5. Schindler (W. Did); 6. d'Hont (Belg.) 7. Bottiau (Frk.) De nummers 1, 2 en 3 gaan naar de finale. Profs. Eerste serie: 1. Proost (Belg) in 1 uur 72.724 km.; 2 Gewoon brutaal zijn, had Piet van der Touw 's morgens gezegd, toen hij vaststelde van de Nederlandse amateur sprinters de zwaarste rit te hebben ge trokken. Dat was het gevolg van een fout van de KNWU. Kennelijk zo ge wend aan de reeks nationale kampioen schappen van De Graaf had men bij de inschrijving voor dit toernooi om de wereldtitels verzuimd te vermelden dat Van der Touw dit jaar De Graaf heeft onttroond. Van der Touw had daardoor namelijk het recht verworven aan het hoofd van een serie te worden geplaatst. Maar door de commissie van de KNWU kreeg De Graaf die eer met liet daarbij behorende voordeel van op papier zwakkere tegenstanders, terwijl Van der Touw, als tweede geplaatst, te gen de Russische kampioen Bodnieks moest optornen. ,,Ooh", zei Piet van der Touw, „waarom zal ik mij er _^eigenlfjk dcjik over maken. Wie wereldkampioen wil worden, moet iedereen verslaan. Ge woon een kwestie van lef Ln was brutaal hoe Van der Touw Hod- nieks versloeg. Hij werkte de Rus voortdurend de hoogte in, steeds dich ter bij de balustrade. En toen dan het laatste rechte eind naderde, maak te Van der Touw een aantal zwiepen de bewegingen, die tot doel hadden de Rus geen kans te geven hem aan de een of andere kant te passeren. Daarmee was Van der Touw er overi gens nog niet. De finishfoto moest eraan te pas komen om de Neder landse kampioen aan te wijzen als de winnaar van de rit. Intussen leek het wel of Aad de Graaf extra moed had verzameld uit het for tuin bij de serie-indeling. Hij kwam tenminste voor de dag met een tech nisch en tactisch uitstekende rit, een die mocht meedingen naar de schoon heidsprijs van de dag. Phakadze was de gevaarlijkste van zijn twee tegen standers en in het kielzog van deze Rus stoof De Graaf de laatste rond e in. Het zou niet meevallen op deze stroeve baan een wasbord gelijk met zijn vele weerstand biedende bochten langs Phakadze te komen. Vlak voor de laat ste, stijle bocht kwam De Graafs aan val. De Rus repliceerde. De Graaf vocht meteen terug. Weer hield Phakadze hem juist achter zich. Maar onmiddellijk (Advertentie) sinds 1889 een Zwitsers topproduct dat Persoon- lykheid geeft Importeur M. Verhuist, Honingerdijk 32 - Rotterdam op 1 ronde en 70 meter; 3. Impanis (Belg) op 2 ronden en 75 meter; 4. Varnajo (Fr) 5. Lappi (Zw); 6. Staud- acher (W. Did)7. Joop Captein (Ned) 8. Pizali (It). Ook hier gaan de eerste Vim oner (Sp) dire naar de finale. volgde een derde aanval. De Rus kón niet meer, verloor in een paar pedaal- trappen een meter en was toen uiter aard royaal geklopt. Voor Phakadze betekende deze neder laag de aanloop naar de definitieve uit schakeling. Hg bracht het nog tot de fi nale van de wrede reeks herkansings- ritten, maar verdween toen van het strijdtoneel. Bodnieks overleefde de mee dogenloze serie afvalraces wel, maar vraag niet hoeveel moeite het hem heeft gekost om alsnog te worden geplaatst. Met Van der Touw en De Graaf gaat Oranjes sprintafvaardiging bij de ama teurs na de inleidende schermutselin gen dus met twee man door in de acht ste finales; een weelde die in jaren niet is voorgekomen. Mede daardoor tilde men niet zo zwaar aan de uitschakeling van Nolten, die zowel in de series als in de herkansingsrit door onervarenheid kostbare tactische fouten beging en daarna ook nog door „zwiepen" werd gedeclasseerd. In de achtste finales vindt men voorts de Italianen Bian- chetto, Turrini en Damiano, de Fran sen Trentin en Morelon. behalve Bod nieks de Rus Romanov, de Westduitsers Schillinger en Fuggerer, de Australiër Baensch, de Belg Sercu, de Zuidafri kaan Marx, de Hongaar Bickskey, de Amerikaan Simes, de Engelsman Alsop en de Pool Szymanski. Een rijk gevari eerd gezelschap dus. En hoe zal het nu met Jaap Oud kerk gaan? Hij was bepaald ontdaan gistermiddag, toen hij zich goed en wel realiseerde dat een zevende plaats in een groep van acht kwartfinalisten betekent, dat de kans om het verder te brengen in de achtervolgin'gsstrüd aanzienlijk is gedaald. Een nare er varing voor iemand, die het vorig jaar derde en het jaar daarvoor tweede is geworden in het eindklassement. En al beseft Oudkerk, dat hij door een •iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiuiiniiiiii111 De Nederlandse amateurs hebben als training voor de strijd om de wereldtitels meegedaan aan een Belgische wielerwed strijd. Pieterse werd eerste in Sint Truiden, Cornelisse derde en Zoet vijfde. iiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiuimiiin onfortuinlijke loting wel een excuus heeft voor dit onverwacht magere re sultaat, hij is de schrik beslist nog niet te boven. Zal de coach van de baanrenners, Arie van Vliet, daar door gedwongen worden de mentaal aangetaste Oudkerk te vervangen in de achtervolgingsploeg? Veel zal af hangen van de uitslag van Oudkerks rit van vanavond tegen de Engelsman Porter, die tot ieders verbazing de op een na beste tjjd in de kwalificatie- ritten realiseerde. De twee stayersritten, die gisteren op het programma stonden die van de profs eindigde eerst na het midder nachtelijke uur stonden volledig in het teken van de Belgen. By de ama teurs overblufte de wereldkampioen van het vorig jaar, De Loof, al zyn tegen standers en bezorgde ze een of meer ronden achterstand. Bert Romijn, de Nederlandse vertegenwoordiger in deze serie, liet zich er overigens niet door van de wijs brengen. Hij mikte op een plaats in de finale, moest daarvoor bü de eerste drie eindigen en deed dat royaal. Hoewelhij heeft de vader landse kolonie wel een aantal moeilijke ogenblikken bezorgd door zich in het begin van de strijd zonder weerstand te bieden van de eerste naar de vierde plaats te laten drukken. Toen het er echter op aan kwam de Fransman Ku- ten van de derde plaats te verdrin gen, deed hij dat met zoveel overtui ging, dat spoedig de rust in Oranjes gelederen was weergekeerd. Bij de profs was het daarna de beurt aan Leo Proost om de ongeveer 2500 Belgische toeschouwers gelukzalig naar de in de baan rondsuizende stayers te laten kijken. Proost rukte al na vijf minuten op van de laatste naar de eer ste plaats en bezorgde prompt, op *Ti- moner na, iedereen een ronde achter stand. Toen Proost halverwege de rit nog eens ten aanval toog, moest ook Timoner eraan geloven. Daarmee kwam overigens Timoners plaats in de finale niet in gevaar. RUUD VAN DEN HENDE De Amerikaanse atleet Carr maakte op de vierhonderd meter de beste wereldtijd van dit jaar tijdens de wedstrijden tegen West-Duitsland. Ais tweede klasseerde zich de Duitser Kinder, rechts. (Advertentie SPIEGELGLADDE STALEN ZOOL VEDERLICHT SANKT MORITZ, 2 aug. Op dé tweede dag van het Europese kampi oenschap Olympia-jollen, op de Enga- diner-see heeft de West-Duitser Deus zijn positie aanzienlijk versterkt. Zowel in de derde als in de vierde wedstrijd werd hij eerste. Van de vijf Nederland se deelnemers kwamen Van Wamel en Husslage het best voor de dag. Van Wamel legde beslag op een vijfde en een dertiende plaats. Husslage werd resp. 18e en 7e. In het algemeen klasse ment leidt Deus. Van Wamel is zesde, Husslage achtste. DEN HAAG, 2 aug. Het is thans zeker dat het Australische testteam in 1964 tijdens zijn Europse toernee Ne derland zal aandoen. De „Aussies" zul len zaterdag 29 augustus tegen het Ne derlandse cricket-elftal uitkomen in een nog nader aan te wijzen plaats. (Van onze zeilmedewerker) NIEUW LOOSDRECHT, - aug. De opvallend met goed zeilweer gezegende Nieuw Loosdrechtweek, is heel onver wacht toch nog als een nac i aars ui - gegaan. Gistermorgen »en ee" drijfpartij. 's Middags eerden de laat ste teamraces afgelast. In uss a< toen B. de Vries, zijn Solo „Étoüat voor de tweede maal in e winnend door de finish gestuur ,i„t Het Witte Een verrassing was «at in vier Huis, dat bü de teamwedstrijden vge) van de vüf klassen de leiding winst verloren had. (Jstrijden De winnaars van de tearnwea „2-klasse: zjjji: Valkenklasse: 1.^ IlT^_uTafsej1. Combinatie, Pampusklasse: 1. Het Witte HulS I Advertentie) De Engelse achtervolger Hugh Porter die verrassend de op een na snelste tijd maakte zal de volgende tegenstander zijn van de Nederlander Jaap Oudkerk. Washington Het belangrijkste détail van de achtergrond, waartegen zich het verdrag over het gedeeltelijk staken van de kernproeven aftekent, is tevens een van de meest onver wachte feiten, waarop de deskundi gen, die zich bezig houden met het achterhalen van de waarheid over de Sovjet-Unie, de laatste jaren zün gestuit. Meer dan tien jaar lang is het een internationaal standaardcliché geweest, dat de autoritaire Sovjet staat, met ai zijn gebreken, zich er althans verzekerd van kon achten, dat zün economie zich met zeer hoge percentages uitbreidde. De afgelopen jaren is het Russische groeitempo aanzienlijk gedaald, maar het oude cliché werd met onbezweken üver gehanteerd. Het moet thans echter worden afge dankt en gedeponeerd op de intel lectuele schroothoop, waar de on bruikbare cliché's van de geschie denis de vergetelheid afwachten. In het jaar 1962, om precies te zijn, begon de groei van de Russi sche economie minder dan vier pro cent per jaar te bedragen. In de dagen, dat president Kennedy be loofde „Amerika weer op gang te brengen", wees hij dikwüls met ver ontrusting op het hogere groeiper centage van de Russen. Maar in 1962 bedroeg het Amerikaanse groeipercentage 5,4 of ongeveer 1,5 procent meer dan de Russische groei. Het Amerikaanse groeitempo over trof in 1962 ook het gemiddelde groeipercentage van alle landen van het Atlantisch bondgenootschap, dal toen 4,8 bedroeg. En ook was ei een groot verschil tussen het groei tempo van de westelgke bondgeno ten en het gemiddelde groeitempc van de landen van het Warschau pact in Oost-Europa, dat slechts f procent bedroeg. Om de betekenis van deze statis tieken die eigenlijk verbü'sterem zün tegen de achtergrond van d( cliché's, die zo lang voor goede munt zün versleten te doorgron den moet eraan herinnerd worden dat het bü de groeipercentages niei gaat om iets abstracts. Integendeel zü geven aan, hoeveel levensmidde len, eindprodukten en andere dinger iedere economie voortbrengt, vooi de consumptie, voor de national; verdediging en voor de investerin gen, die voortgezette groei mogeiüi moeten maken. it achterraken van het Russi sche groeitempo bü het Ame- ikaanse wordt nog dramati scher, wanneer men het be ziet in verband met bepaalde ande re recente ontwikkelingen, die er tevens toe kunnen büdragen dit achterreken te verklaren. Vlak na - kort te Sovjets luid- w l Uitgaven ten behoeve van de nationale defensie met niet minder dan 40 nrocent hadden verhoogd; en de Russische defensiebegroting is sinds die aan kondiging telkens duideRjk blüven stügen- Weliswaar geloofde geen van de deskundigen, dat de werkelgke ver hoging van de uitgaven ten behoeve van de Russische strijdkrachten ook maar enigszins overeenkwam met de beweerde verhoging, die gedeel telijk een antwoord was 0p het bevel van president Kennedy om in verband met de Berlgnse crisis een deel van de Amerikaanse reserves jnder de wapenen te roepen. Maar men meent met vrij grote stelligheid te kunnen zeggen, dat de defensie-uitgaven ten tijde van de aankondiging in januari 1962 met ongeveer 25 P.I!?cfenUtw^®n geste gen. Evenzo lijkt het verantwoord aan te nemen, dat de Russische defensie-uitgaven sindsdien met 8 tot 9 procent zün toegenomen. Er zit aan deze zeer grote ver hogingen van de defensie-uitgaven in een periode van dalende economi sche groeipercentages een dubbele betekenis. In de eerste plaats heeft de defensie blükbaar ieder jaar een groter deel gekregen van de Russi sche koek. In de tweede plaats moet juist dit feit hebben geleid tot een vermindering van dat deel van de koek, dat beschikbaar is voor in vesteringen, die toekomstige groei mogelijk moeten maken; aldus moet de daling van het groeipercentage zijn versneld. De vroegere Amerikaanse minis ter van financiën, George M Hum phrey, beweerde altijd, dat er een duistere marxistische samenzwering bestond om de wereld in de greep van het communisme te brengen door Amerika te dwingen z0Y®f' te geven aan de defensie, aai land bankroet zou gaan. m. fei- lükheid tonen de bovenstaandexei ten aan, dat de Sovjet-Unj® draeen goed in staat is de last tedra/„e" dan de Verenigde st„ateJhroesitsinv feiten hebben Nikita S. Khi tnin hii duidelük voor ogen g6-^30"' di*j besloot de ijsdam op te„ bltemmine het bereiken van overeenstemming over een staken van de kernproeven zolang had verhinderd. Het akkoord, dat i«.n^kot" 's bereikt, is vele dingen tege lijk, en elk dmg afzonderlek is belangrijk- werkelük een grote ver -b indien dit akkoord "16Ln miilnB^ belang zal blüken als een ™Ulpaal in de Russische binnenlandse poli- tiek. Het is een bewijs, dat ®^oe^- tsjevs „co-existentie vruchten af werpt; en aldus schept het de voor- waardpn voor 6611 wij in de Russische mvcstermgs-pnoritoi- ten, die wei eens zeer dramatisch zou kunnen zü'n- Er zijn tal van tekenen, waaron der aanwüzingen dat eerlang de Russische bezettingstroepen uit Hongarije zullen worden terugge- trokken, dat Khroesjtsjev zich voor bereidt op een nieuwe poging om het gezwollen personeelsbestand van zün strijdkrachten in te krimpen. De laatste pogmg (die mislukte) beoogde een vermindering van de omvang van de strijdkrachten van 3 6 tot 2,4 miljoen, zodat dus 1,2 miljoen man, waaronder 200.000 of ficieren, het uniform konden uittrek ken en terugkeren naar het burger leven. Wanneer opnieuw een dergeRjke poging wordt gewaagd, dan zal dat op zichzelf al dramatisch zün. Wan neer de defensie-uitgaven voor an dere doeleinden ook worden vermin derd, dan komen verscheidene mil jarden roebels vrij voor investering in de produktieve sectoren van de Russische economie. Wanneer ten slotte de aldus vrijgekomen sommen op een intelligente wüze (maar dat is nog lang niet zeker) worden be steed aan de oplossing van het landbouwvraagstuk, dan zou de Sovjet-Unie er over niet al te lange tijd wel eens geheel inders en totaal vernieuwd kunnen uitzien. Kortom, Khroesjtsjev zal misschien weldra Kennedy imiteren en beloven, dal hü „Rusland weer op gang brengt (Copyright Nw. York Herald Tribune) HANNOVER, 2 aug. De Amerikaan se heren-atletiekploeg heeft in het Nie- tlersachsenstadion de Europese atletiek- wereld zij het weliswaar ten over vloede duidelijk gemaakt, dat zij ver uit superieur is aan welke Europese formatie. De Westduitse atletiekploeg die enkele weken geleden in Enschede ln de zeslandenwedstrijd nog met over macht zegevierde, moest nu een grote nederlaag accepteren. De Amerikanen, die na de eerste dag reeds leidden met 84-42, wonnen tenslotte met 141-82. Op de tweede dag werd slechts één Duitser als winnaar gelauwerd, name- lük Peter Kubicki, die de 10.000 me te. liep in de beste Duitse tüd van dit jaar, namelijk in 29 min. 26,6 sec. en daarmee bü'na twee seconden snel ler was dan de Amerikaan Keefe. Het werd, ondanks Kubicki, toch de grootste nederlaag, die West-Duits land ooit in een landenwedstrüd leed. Van de 21 verwerkte nummers bezet ten in tien de Amerikanen de eerste en tweede plaats. ^O'Stepunten van beide dagen waren e£ 200 meter van de wonder- i no Dob Hayes in respectievelijk inn „?n, 2®-8 sec-> waarbü hü op de f meter zün landgenoot Drayton met sec- en de Duitser Hebauf met 0,2 versloeg. Prachtige strüd gaf even- de 4 x 400 meter estafette te zien, k o.°P de Amerikaanse ploeg tot de faartüd kwam van 3 min. 2,8 sec., tr J r? °»8 ®ec. boven het wereldrecord, wet Duitse kwartet finishte in 3.03.5, maalrt ;'aar in Eun>pa ge" De Amerikaanse wereldrecordhouder ®P de 200 meter, Henry Carr, kwam op ue 400 meter tot de beste wereldtijd van dit jaar met 45.4 sec., Kinder (46.2) werd tweede. De 1500 meter werd gewonnen door de Amerikaan Groth ln 3.42 vóór zijn landgenoot Weisiger (3.48.1). Minder gemakkelijk echter had ue Amerikaan Traynor het op de 3000 meter hindernisloop. Hij finishte als eerste in 8.44.4, maar het verschil met de Duitser Muller was minimaal. Ook voor Müller wezen de klokken 8.44.4 aan. PARIJS, 2 aug. Raymond Kopa, de begaafde Franse voetbalinternatio- naal, is „symbo lisch" voor zes maanden geschorst door de Franse voetbalbond. Een woordvoerder van de commissie van onderzoek ver klaarde later dat de schorsing Kopa in het geheel niet zal treffen en slechts voorwaarde- KOPA SlecntS voorwaarue- f lijk is. Bü de vaststelling van de stiat is rekening gehouden met de grotever diensten van Kopa voor het r ranse V°Zoals bekend moest Kopa voor de commissie van onderzoek verschijnen nadat hü in een Parijs weekblad een artikel had geschreven dat tot mei droeg: „De Franse voetballers zyn slaven". BADEN BADEN, 2 aug. Groot- Brittannië heeft zowel bij de dames als de heren het Europese bridgekampioen- schap gewonnen. Nederland eindigde bij de heren van de achttien landen op de zestiende plaats, de damesploeg werd elfde van de 15 landen. AMSTERDAM, 2 aug. Het cricket- programma voor zondag a.s. luidt: Eerste klasse A: HBSVOC, Rood en Wit—ACC, VRA—Haarlem. Eerste klasse B: Hermes DVSRood en Wit II, Quick Hg.—SCHC. Een dubbele zege bereikten de Ame rikanen eveneens bü het kogelstoten met Davis en Matson, die resp. de kogel 17.89 en 17.81 meter stootten. De Ame rikaan Covelli won het speerwerpen met 80.71 meter en met voor beiden 50.1 sec. op de chronometers toonden Cawley en Allen zich superieur op de 400 meter horden over de Duitsers Haas (50.4) en Janz (51.-). Teleurstellend echter was het hoogspringen, waarop drie man tot 2.01 m. kwamen. De Amerikaan Stuber werd van dit drietal tot winnaar uitgeroepen. Het hink-stap-springen tenslotte werd met een sprong van 15.66 meter gewonnen door de Amerikaan Ralph Boston vóór zü'n landgenoot Hom, die tot 15.52 me- tei kwam. Het totaal-aantal toeschou wers over beide dagen: 60.000. (Van onze honkbalmedewerker) KARLSRUHE, 2 aug. Het is de Nederlandse .jeugdploeg, die in Karls ruhe deelneemt aan het Europese kam pioenschap van de Babe Ruth League niet gelukt zich in de finale te plaat sen. Ook de tweede wedstrijd tegen Ita lië werd een nederlaag. Woensdag werd met 6-1 verloren, gisteren met 10-8. Aanvallend waren de Nederlandse honkballertjes veel beter op dreef dan woensdag. Er werden elf honkslagen ge geven maar meer dan acht punten le verden die niet op. De Italianen had den voor hun tien punten niet zoveel honkslagen nodig. Zij gaven er slechts drie, maar profiteerden van de zwakke controle van de vüf Nederlandse wer pers. De Italianen kwamen zeventien maai door vier wüd op de honken. De voorsprong van 1-0 die Nederland in de tweede inning nam, deed aanvan- kelük vermoeden, dat onze jeugdige ver tegenwoordigers in deze tweede wed strijd meer kansen zouden krügen, maar in de gelük makende inning werd het reeds 4-1 voor Italië, dat via 5-2 en 5-4 in de vierde slagoeurt de voor sprong tot 10-4 verhoogde. Vier punten in de zesde Nederlandse slagbeurt de den de hoop nog herleven, maar de Ita lianen herstelden zich op tüd. Neder land en Engeland zün nu uitgeschakeld Het Russische voetbalelftal heeft gis teren in de voorronde van het Olym pisch voetbaltoernooi in Helsinki met 4-0 gewonnen van Finland. Het team van het Russische leger heeft gisteren in Moskou tegen Real Madrid in het derde, beslissende duel de Europese basketbal-beker veroverd. DeNederlandse tennisser Van Eijs- den is in de tweede ronde van het heren-enke) van het internationale ten nistoernooi te Oostende uitgeschakeld door de Australiër Woodcock. Met Wood cock als partner bereikte Van Eijsden de halve finales van het heren-dubbel. AMSTERDAM, 2 aug Het Gro ningse Be Quick heeft van de eredivi sieclub Blauw Wit woensdagavond laat Drommel overgenomen. Drommel keert daarmee teruig naar het noor den Voor hü naar Blauw Wit kwam, speelde hü achtereenvolgens voor Ve locities en Veendam. HAARLEM, 1 aug De tweede di visieclub Haarlem heeft woensdaga vond een contract afgesloten met de 29-jarige doelman Vader van VSV. Voorts contracteerde Haarlem de 24- jarige Meyer, reservespil van de Haag se eredivisieclub ADO. RIESA, 2 aug. De Oostduitse ren ner Marks won gisteren in de sprint van de kopgroep de zevende etappe van de Ronde van Oost-Duitsland. Dat was zün derde ritzege. Hü legde de 155 km van Loebau naar Riesa af in 3 uur 34 min. 413 sec. De Nederlanders Boog, De Jager. Van Dok en Hendriks maak ten deel uit van het peloton dat 1 min. 7 sec. later arriveerde. In het algemene klassement leidt Ampler. Boog staat tweeëntwintigste..

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 7