CATHARIJNEBRUG IN REPARATIE Tien woningwetwoningen in Spaamdam-oost mm N.PL0. Zomeravondritten van „De Kampioen" en „Excelsior" rnmm&MmÊm „Met vallen en opstaan" expositie over gevaren voor het kind J. P. Starreveld: niet verstarren Ter nagedachtenis aan pater AEGIDIUS DISTEL- D Voorstel B. en W. Haarlemmerliede vakantiefeesten Duitse student uit zee gered Theo Bruins solist in 4e zomerconcert Onze Gezellen na rust op winst m Husqvarna ENGEL Zeer kalme markt mmmm iii! m - HUIZEN WORDEN ONDERHANDS AAN BESTEED TAXI 13000 Programma voor donderdag Omlegging busroute in Vogelenzang Collecte t.b.v. kankerbestrijdin g Afscheid kapelaan Th. Buysman In Zandvoort Kamer van Koophandel Conceptbrief aan B. en W. Haarlem over parkeervraagstuk GEEN VOORRANG VERLEEND Bromfietser door bus aangereden Excelsior 11 mm m i Faillissementen De beurs vandaag: A. Kaart dirigent van „Collegium Musicum" in Leiden WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1963 PAGINA 3 Y JEUGD VAKANTIE HAARLEM HAARLEMS SPEELTUIN VERBOND De verbinding tussen Haarlem en Amsterdam, die via de Catha- rijnebrug loopt is reeds weken ge stagneerd. Er moeten werkzaam heden worden verricht om het draaimechanisme te verbeteren. De brug is voor alle verkeer ge sloten. Sedert maandag mogen slechts voetgangers er gebruik van maken. Het zal zeker nog drie weken duren, eer de brug klaar is en weer opengesteld kan worden voor alle verkeer. !§p|is iiwlii .■:y I Beurs van New Vork - HALFWEG, 21 aug. B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude stel len de raad voor over te gaan tot de bouw van tien woningwetwoningen op een terrein, dat gelegen is aan de oost zijde van de Ringweg in Spaarndam- oost. De woningen krijgen drie slaap kamers, een grote en kleine woonkamer, een keuken, een hal, een toilet, een over loop, een badcel en een zolder. De hui zen zullen worden voorzien van een buta-gasgeyser. ^Suwlcosten worden geraamd op i d« kosten van aanleg van de r«iwfiorw,arm'n® en de gasgeysers zijn SrSSEWk begroot op 800 en ƒ2000. i 24? nnrvJPdelijk een krediet nodig is van 10 4n huur van de woningen zal biikomePrfJ xTeek bedragen, terwijl voor mende kosten de huurders een be- Adverteni Speelinstuif „Stuif-Stuif" in de Badmintonhal achter de Klever parkweg. Van 's morgens half tien tot 's middags half vijf. Kosten 25 cent voor de gehele dag. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar. HAARLEMSE KATHOLIEKE VERENIGING VOOR HET GEZIN Speeltuin Burcht ter CleeffGe zamenlijk bezoek aan de speelin stuif in de Badmintonhal. Kosten 25 cent. Vertrek 10 uur van Klever park-Santpoorterstraat. De gehele dag spelen op het sport veld Kleverlaan. Speeltuin Noordervreugd: Sport dag op de speeltuin. Speeltuin Zaanenoord: Spel op de tuin. Speeltuin Elba: Rolschaatswed- strjiden. Aanvang 10 uur. Kosten 15 cent. Speeltuin Hof van Eden: Sport dag op de speeltuin. Speeltuin Dartele Jeugd: Spelen pp de tuin, speciaal voor de grotere kinderen. Speeltuin Kindervreugd: 2e Sport- ochtend voor jongens en meisjes an hm. 9 jaar (alleen voor leden jan de speeltuin)Voor andere kin- geskdr-rf sPeeltuin deze morgen Apm,e.tbalfinale °P het EDO-terrein. vsï10 uur- Eindwedstrijden teams, die winnaars werden mponc^?0rr0£d.en- Brood en drinken afloop Prijsuitreiking direct na rei"r,0ll,eybaltoernooi °P het EDO-ter- 15 j'a^°or gemengde teams van 10- drag van 0,95 per week in rekening zal worden gebracht. Tegelijkertijd stellen B. en W. de raad voor de bouw van de woningen onder hands aan te besteden. Naar hun mening is het op het ogenblik bijzonder moei lijk met name voor kleine complexen door middel van 'n openbare aanbeste ding tot een aanvaardbare bouwprijs te komen, welke de goedkeuring heeft van het Ministerie voor Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Tenslotte vragen B. en W. van Haar lemmerliede en Spaarnwoude de raad een krediet van ƒ250.000 beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maken van de grond, waarop onder meer deze tien woningwetwoningen zullen worden ge bouwd. Een krediet van 50.000 is no dig voor het bouwrijp maken van een terrein, dat gelegen is ten noorden van de Middenweg te Ruijgoord en waar door het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten tien koopwoningen zullen wor den gebouwd. Deze voorstellen zullen tijdens een vergadering van de gemeenteraad op 4 september, 's avonds om half acht, wor den behandeld. HAARLEM, 21 aug. Ingaande maandag 26 atigustus omstreeks 7.00 uur wordt de Vogelenzangseweg in het dorp Vogelenzang in verband met rio- lerings- en bestratingswerkzaamheden voor alle verkeer afgesloten. De route van autobuslijn no. 20 wordt in beide richtingen: Bartenweg, Leid- sevaart, Bekslaan, Vogelanzangseweg. De halte in het dorp Vogelenzang wordt verplaatst naar de Leidsevaart nabij de Bartenweg. HAARLEM, 21 aug. De jaarlijkse grote collecte ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrij ding zal in Zandvoort en Bentveld wor den gehouden op zaterdag 24 augustus. Voor de collecte is nog een groot aantal collectanten nodig en het bestuur van het fonds doet een beroep op vrijwilli- (st)gers zich op te geven aan een van de volgende adressen: Mevr. M. van Fenema-Brantsma, Wil- helminaweg 68, Zandvoort, tel. 2925; me vrouw C. Stemler-Tjaden. Duindoorn laan 20, Bentveld, tel. 41160; mejuffr. zr. G. Bokma, Sophiastraat 3, Zandvoort, tel. 2816; L. Sok, Kostverlorenstraat 57, Zandvoort, tel. 2744; P. Brune, Westei- parkstraat 27, Zandvoort, tel. 2546; G. v. Gijzel, Koninginneweg 10, Zandvoort, telefoon 4804. BLOEMEND AAL, 21 aug. Morgen, donderdag 22 augustus, kunnen de pa rochianen van de parochie van de Al lerheiligste Drieëenheid 's avonds om acht uur in „Sparrenheuvel" afscheid nemen van kapelaan Th. Buysman. Na het korte officiële gedeelte is er voor iedereen gelegenheid de scheidende ka pelaan persoonlijk de hand te drukken. ZANDVOORT, 21 aug. De 19-jari- ge student H. Meister uit Neumheim- Hoesten (Did) is gisterenmiddag maar net op het nippertje uit zee gered. Hij was te ver in zee gegaan en kon niet zwemmen. Met behulp van een red- dingslijn is hij door leden van de Zand- voortse Reddingsbrigade en van de strandpolitie uit het water gehaald. De student had veel water binnengekre gen. Hjj is naar het pension, waar hij logeert., overgebracht. HAARLEM, 21 aug. Tijdens de ver gadering van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Haarlem en Om streken, welke op 9 september in het gebouw van de Kamer aan het Nassau- plein wordt gehouden, zal een concept van een brief ter behandeling worden voorgelegd, welke het bestuur van de Kamer voornemens is te sturen aan het college van B. en W. van Haarlem over het parkeervraagstuk. De bijeenkomst wordt gehouden 's avonds om acht uur. K,5fARL^M'^21 aug- Op het kruis punt van de Roemer Visscherstraat en de Jan Luykenstraat is gisterenmiddag om ongeveer vijf uur een 21-jarige melkcontroleur uit Haarlem op zijn bromfiets door een bus van de NZHVM aangereden. De bromfietser verleende de bus geen voorrang. Hij is met pijn J*1 PeuP opgenomen in het zieken huis Sint Joannes de Deo. Zowel de bromfiets als de bus werden licht be schadigd. HAARLEM, 21 aug. Door de Haar lemse wielerclub „De Kampioen" werd in het „Van der Aartsportpark" een zo- meravondrit verreden en daarvoor ver schenen ondanks het bijzonder slech te weer toch nog twintig A- en B- klassers aan de start. Van hen toonde Aad Bogaard zich in de eindsprint snel ler dan Tjirk van Seijst en Joop Schenk. Z« waren met succes uit het peloton ont snapt. Aanvankelijk waren Bogaard, Van Seijst en Schenk nog vergezeld door Rinus Stevens en Marcel Rutte, maar dit tweetal gaf er voortijdig de brui aan. De drie overgebleven aanvoerders kon den desondanks de winst behouden en verdeelden in de sprint de ereplaatsen. De uitslag luidt: 1. A. Bogaard, 2. T. van Seijst, 3. J. Schenk, 4. G. Kuilboer, 5. A. de Ruyter, 6. R. Portegies, 7. B. Bogaard, 8. T. v. d. Stoop, 9. R. Sweers, 10. Van Aalst. Uitslag C-klasse: 1. Van der Pijl, 2. Snijders, 3. Hoogveld, 4. Bakker, 5. Blom, 6. Van Beekum, 7. De Veer, 8. G. Krom, 9. Van Aalst. Jeugdklasse: 1. Bakker, 2. De Ridder, 3. Schenk, 4. R. Krom. Van de Haarlemse Raceclub „Excel sior" hield men eveneens een zomer- avondrit en daarin gingen A-, B- en C- klassers met de veteranen gezamenlijk van start voor een rit ovéb 25 kilometer De jonge Ron Philips toonde zich daar in duidelijk de snelste. Hij ontsnapte in de negende ronde uit het peloton en werd niet meer achterhaald. Met vijftig HAARLEM, 21 aug. In het Noor der sportpark heeft de vierdeklasser Onze Gezellen dinsdagavond in een vriendschappelijke voetbalwedstrijd met 31 gewonnen van een EDO-com- binatie. Alle vier de doelpunten kwa men in de tweede helft op het score bord. Onze Gezellen had in dit treffen zijn vroegere linkshalf Bourgonje, die één jaar in EDO heeft gespeeld, weer op gesteld en over zijn spel was men bes. tevreden. Het hele elftal van OG maakte trouwens een goede indruk en vooral in de tweede helft draaide de voorhoede op volle toeren. Eerst schoot Vergeest een voorzet van Venniker in de touwen, daarna had Venniker zelf met een kopbal succes en tenslotte liet Mathot een derde treffer aantekenen. Pas kort voor het einde konden de EDO-ers de eer redden. Eindstand dus 3—1 in het voordeel van Onze Gezellen. meter voorsprong bleef Philips aan de winnende hand. De uitslag luidt: 1. Ron Philips, 2. G. Bruyn, 3. Henk Philips, 4. G. Keyzer. Uitslag C-klasse: 1. R. Schell, 2. T. v. d. Nouwland, 3. Piet Neeskens, 4. J. Mo lenaar, 5. Herman Neeskens, 6. J. Wou denberg, 7. T. de Nijs. Veteranen: 1. S. Handgraaf, 2. K. Kos- sen, 3. H. Boogaarl, 4. T. Devies. Jeugdklasse: 1. E. van Schoor, 2. C. Kiekens, 3. J. Brouwer, 4. J. Snoeks. HAARLEM, 21 aug. Morgen zal het Noordhollands Fhilharmonisch Or kest onder leiding van Marinus Adam zijn vierde zomerconcert geven. Aan het concert verleent dit keer de pia nist Theo Bruins zijn medewerking. Hij zal soliëren in het concert voor piano en orkest van Schumann. Op het pro gramma staan verder een werk van Mozart, n.l. de Symfonie no. 40 KV 550, de suite „Ma mère 1 oye" van Ravel en het bekende „L'apprenti sorcier van Paul Dukas. Het concert begint om kwart over acht. Theo Bruins ontving zyn opleiding bij Jaap Spaanderman en Kees van Baa- ren aan het Muzieklyceum in Amster dam. Na een verdere studie in Parijs debuteerde Theo Bruins in 1948 met het Concertgebouworkest onder leiding van Eduard van Beinum. Daarna volg de het ene concert na het andere in binnen- en buitenland. Hij maakte een toernee o.a. naar Indonesië, Canada en Mexico, terwjjl hy regelmatig in ge heel Europa optreedt. In maart 1960 werd hem de „Harriet Cohen Beetho ven Medal for Piano" toegekend. - -Mi w Deze foto illustreert voldoende een van de vele gevaren, welke het kind bedreigen. In samenwerking met de Zuid-Hol landse Vereniging „Het Groene Kruis" organiseert de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin van 22 tot en met 29 augustus een tentoonstel ling onder de 5*®1 »Met vallen en opstaan." Met deze expositie willen de organisatoren bereiken, dat het aantal ongevallen, waarbij kinderen betrokken zon, afneemt. Uit vrij recen te gegevens blijkt namelyk, dat van de sterfgevallen van kinderen tussen 0 en 1 jaar 20 pet. aan een ongeval te wijten is. ®lL ™?eren tussen 2 en 4 jaar is dat 35 pot., en by kinde ren van 5 tot 9 jaar zelfs 40 pet. In totaal komen per jaar ongeveer 1000 kinderen en tot 19 jaar, door een ongeval om ^ven.. Daar van ziin 400 kinderen 4 jaar of jonger. In 1962 kwamen 219 kinderen (tot 16 ie ar) om het leven door verdrinking. Naast de ongevaUen dodelijhe af. loop staan die, waarbij duizenden kin deren tijdelijk of voor het leven invali de werden. In zijn proefschrift „0nSeY®Den bij kinderen" vermeldt dr. J- H. Baay dat 40 pet. van door hemgeregistreer- de ongevallen voorkomen had tamnen worden door eenvoudige egelen van de ouders of door een goede voor lichting aan de ouders ove geva ren, die het kind bedreige De tentoonstelling, die nu Haar lem gehouden wordt, wil die lich ting geven. Door middel va.V'^ ndJ'®- delige panelen met foto s, te gen- voorwerpen en teksten worden le ou ders opmerkzaam gemaakt op oor het kind gevaarlijke situaties. gaat hier om de vijf V's: Val, Verkeer, Verbranding, Verdrinking g'f- flaast het geven van inziet in de gevaren die het kind kunnen ei gen, is het echter ook nodig, arf de ouders laat zien, dat er een aantal veel voorkomende ongevallen is, cue meestal gebeuren op e®n leeftijd als gevolg van de ge J of lichamelijke ontwikkeling kind. Zo gebeuren er op 2-Ja tijd vele ongelukken omdat het kmd geleerd heeft zich zelfstandig gen en van deze pas verervengkunst gebruik maakt om zon omgev nader te leren kennen. ud Voorts is het de bedoeling de ouders te leren hun kinderen <>p.V Sf.honl tot veilig gedrag. Vooral het schooj. kind moet er op geattendee door welke gevaren bet ga wordt. Op een der panelen is een grote tekening van een bu ge bracht met allerlei voowerP, si tuaties, die gevaar kunnen op eren voor een kind. Aldus wordt p zaken gewezen. De tentoonstelling wordt van 22 tot en met 25 augustus in het clubhuis van de speeltuin Noordervreugd aan de Planetenlaan gehouden, en van 26 tot en met 29 augustus ;n het clubhuis van de speeltuin Kindervreugd aan de Godfried van Bouillonstraat. Men kan er gratis terecht, iedere middag van twee tot vijf uur en 's avonds van zeven tot tien uur. De directeur van de Geneeskundige Dienst zal de expositie morgenavond openen. De heer J. P. Starreveld, adjunct-di recteur van de Haarlemse incasso-, stortings- en ophaaldienst aan de Ja- cobijnestraat, was van kindsbeen af rijkelijk vroeg met alles. Dertien jaar was hij toen hij als eerste ambtenaar op de gemeentesecretarie van Zaandijk in dienst kwam. Een kleine jongen met korte broek achter de grote schuine lessenaar met groenvilten blad, de rechterhand van de gemeentesecretaris. Met eenentwintig jaar kwam hij naar Haarlem en werd adjunct-commies op de afdeling Openbare Werken van het stadhuis. Maandelijks zag hij van zijn salarisjeugdaftrek verdwijnen. Toen hij in 1936 overstapte naar het kantoor in de Jacobijnestraat was hij inmiddels hoofdcommies geworden, en kele jaren later bleek hij de juiste man voor de functie van adjunct-directeur. Wie zo vroeg een carrière begint en zich door niets en niemand uit het veld laat slaan, loopt de kans op een zeld zaam gouden jubileum. De heer Starreveld althans gaat maandag 26 augustus de dag gedenken waarop hij vijftig jaar geleden in overheidsdienst kwam. Wie van de loopbaan van de heer Starreveld en vooral van de unieke start ervan hoort, denkt wellicht aan een dynamisch man die links en rechts een bewonderenswaardige bra- vour toont. De heer Starreveld zit echter in zijn kantoortje, waarin van alle kanten het zenuwachtige geluid van schrijfmachines naar binnen dringt, en denkt. Over de organisatie van zijn bedrijf of over de gang van het leven. Hij houdt zijn gedachten en conclusies niet voor zichzelf. Hij praat graag en toont zich daarbij beslist geen man van weinig woorden. „Organise- ren", zegt hij, „is mijn hobby. Ik houd van efficiency, ik vind het geweldig op deze plaats te bedenken: zo gaat het vlugger, dan kan geminiseerd wor den. Ons bedrijf is vrijwel het enige dat met een constant aantal werk krachten de groei van het bedrijfsle ven heeft kunnen bijhouden, daar ben ik een beetje trots op." Drieënzestig jaar is de heer Starreveld nu, en hij heeft merkwaardigerwijs geen enkele moeite zich begrijpbaar te maken voor de jonge mensen in het bedrijf en om gekeerd, de gedachten van de jonge ren te volgen. „Men moet niet op een bepaalde leeftijd verstarren en menen het voortaan bij het rechte einde te hebben, evenmin als men in welke functie dan ook zich ongenaakbaar moet tonen voor zijn minderen. Wij hebben elkaar allemaal nodig. Zonder het per soneel van ons bedrijf was ik ook ner gens." Een uitspraak die iedere direc teur ter meerdere glorie van zichzelf zou kunnen doen, maar bij de incasso- dienst weet men dat het prettig wer ken is met iemand die zichzelf in iede re lagere ambtenaar ziet (Advertentie) Grote Houtstraat lgl HAARLEM e augustijner pater Aegidius Dis tel is in z\jn 75ste levensjaar uit de Haarlemse gemeenschap, speciaal uit die van het Trini- teitslyceum heengegaan en kan met een wat vulgaire beeldspraak gezegd worden, dat de dood achter dit leven een punt heeft gezet wij die hem ge kend hebben zouden een uitroepteken durven schrijven, al zou hij er zelf voor het bescheiden vraagteken gestemd te hebben, want in zelfverzekerdheid heeft hij nooit zijn kracht gezocht. Dit leven was bijzonder in het doodgewone. Het zou een verzuim zijn dit leven slechts in het memoreren van een paar data vast te leggen. Was pater Distel een geleerde? Misschien in potentie maar zeker niet in feite. Wel had hij een prachtig gezond verstand en dat heeft hij intens gebriukt! Was hij een paedagoog die systemen uitbalanceer de en ermee experimenteerde? Och, hij handelde slechts naar datgene wat zijn edele levensopvatting en zijn vaderlijk hart hem ingaven. Had hij de gave van het woord? Misschien bij het pre ken wel maar zeker niet bij zijn geïm proviseerde strafsermoenen in de klas sen gedurende de lange tijd van zijn prefectschap. Hinkten zijn zinnen soms op allebei de benen en was zijn woord keus soms potsierlijk, daar staat tegen over, dat hij in hoofdzaak met zijn ver vaarlijke ogen sprak die in de brill- glazen een collegiale steun vonden. En dan de welsprekendheid van zijn zwü- gen, wanneer hij, na met altaartren een lokaal te zijn binnengetreden, een beklemmende stilte rond zich schiep die in elke leerling een gegrond of onge grond schuldbewustzijn wakker riep. Zelfs de leraren ontkwamen soms niet aan deze suggestie en voelden zich min stens onzeker. Was hij een soort clandestiene heili ge? Och, wat weten wij mensen onder elkaar, daarvan? Zeker is, dat van zijn priesterlijk handelen iets sacraals uit ging: zonder enige uitpakkerij van op gelegde godzaligheid imponeerde zijn li turgisch optreden, omdat hjj kennelijk de relatie met het Hoogste Leven be wust erover. Was hij een getapt cau seur, een gevierd woordvoerder op ver gaderingen of een matador in het spre ken van „het verlossende woord"? Geenszins. Zijn tegenwoordigheid in ge zelschappen was er een van genoeglijke rust; ho liet graag het hoogste woord aan anderen over maar zijn tegen woordigheid werkte stimulerend doordat hij door ongeveinsde belangstelling ie dereen de kans verzekerde mee te tel len. Dit zijn maar een paar facetten uit de tijd dat pater Distel nog volop in het actieve lyceumleven stond. Het is nu, geloof ik, wel zeker tien jaar ge leden, dat hü zijn prefectschap neer legde en zich van de vóórgrond terug trok. Maar van een verdwijnen uit de schoolgemeenschap was geen sprake. Piano-concoursen... hy was er! Trou wens, hij was in de muziek niet zo he lemaal maar een leek! Heel wat ke ren heeft hij het gewaagd een kerk vol met lyceumjongens gregoriaans te di rigeren. Sportdagen... Hij was op elk veld! Als altijd blootshoofds, eerlijk met zijn natuur-echte monnikenkruin, met de krans van ziin grys tot wit evolue rende haren! Culturele dagen zagen hem steevast als belangstellende; hij volgde alles en had zyn eigen oor del, dat vaak tot troost of beschaming tot de juryleden doordrong. eeft pater Distel een zekere „roem" overleefd? Neen, dat kan niet bij iemand van een eenvoud als de zijne. Toen men hem in het klooster „Heeroom Hein" ging noe men (mag ik dat wel verklappen?), heeft hli enthousiast dat spelletje mee gespeeld. Toen zijn stem in sommige aangelegenheden misschien niet genoeg meer au serieux genomen werd, heeft Mj zich toen met rancune terugzet ken7 Misschien heeft hij gegnuifd gedacht dat de wijsheid wel met jaren kimt, een wysheid waar hy zich Uit OP hieft beroemd maar die hy misschien in het Andere Leven be- VeHelft hlf zich nh®l d5ver67lde en dazende Iyceum-leven-vim-de-cour ge- distancieerd, z<jdra hy daar niet meer beroepshalve als zwartkykende surveil lant hoefde rond te lopen? Welneen! Hij werd op de speelplaats een gezel lige patriarch die daar (met succes) pogingen liep te doen om jong te blij ven en contacten te houden evengoed met stoeiende eerste-klassertjes als met in problemen zwelgende eindexamen kandidaten. Heeft hy alle zielzorg laten varen om zich in een gemakzuchtige mystiek te isoleren. Integendeel. Hij droeg bij voor keur de sohoolmissen op. De parochie kerk van, Overveen heeft hem vaak zien optreden ais een soort bij-kapelaan! En dan de kapel van het Zusterkloos ter waar geen uur hem te vroeg was. Bij dit alles is het wel zeer moeilijk uit te meten, hoe groot zijn aandeel is geweest in het behoud van priester roepingen onder de lyceïsten. En, heeft hy als oud-leraar het doceren verzaakt? Wie dit zou beweren, zou een spreek- koor yan stemmen tegen zich krijgen van „bygespykerde latinisten" en "wis- kunde-martelaars". En zo zou ik kun nen doorgaan. Maar ik ben overtuigd, dat dit herdenkingsartikel toch al veel te lang geworden is, zeker in het oog van iemand die zichzelf zonder twijfel een onbeduidend man zou hebben ge noemd. Eén ding moet ik nog memoreren: pater Distel heeft langs wat men vroe ger een omweg noemde het priester schap en de kïoosterstaat bereikt: hy heeft het gewone mensenleven gekend in de maatschappij die doorgaans on barmhartiger is dan de samenleving in een klooster: hij heeft dit tot een winst gemaakt voor zijn persoon. God moge hem de onsterfelijkheid hebben verleend. Hier van eeuwige rust te spre ken ligt niet in zijn lijn. J. F. M. K-* HAARLEM, 21 aug. De arrondisse- mentsechtbank te Haarlem heeft 20 augustus in staat van faillissement ver klaard: A. J. Heynen, vishandelaar te IJmuiden. Reohter-Commissaris mr. N. Reeling Brouwer. Curator mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur te Be verwijk. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is 17 augustus ge ëindigd het faillissement van: de N. V. Parvaco, in liquidatie, statutair geves tigd te Haarlem, tijdelijk kantoorhou- dende te Zandvoort, uitgesproken 20 fe bruari 1962, curator mr. H. C. R.M. van Cranenburgh, advocaat en procu reur te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is 18 augustus geëindigd het faillissement van Oh. J. Knoop, h.o.n. Technisch Bureau Centra te Haarlem, uitgesproken 28 maart 1961, curator mr. H. Luijken, advocaat en pro cureur te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is 19 augustus ge ëindigd het faillissement van J. E. Kalfshoven, koopman te Zandvoort, uit gesproken 4 september 1962, curator mr. J. G. Bettink, advocaat en procureur te Haarlem. HAARLEM, 21 aug. De heer A. Kaart, dirigent van Die Haeriemsche Musyckcamer en muziekrecensent van onze courant, is met ingang van 1 sep tember benoemd tot dirigent van het Leids Studentenkoor en -orkest „Colle gium Musicum". AMSTERDAM, 21 aug. Overeen komstig Wall Street heerste over het al gemeen een vaste ondertoon voor de in ternationale waarden. Echter in tegen stelling tot gisteren was de affaire zeer beperkt. De handel speelde zich voor namelijk af in de hoek van Unilever maar ook daar was het aanzienlijk min der druk dan gisteren. Vooral Olie's en Unilever waren vast gestemd. Zo wer den Olie's by opening verhandeld tot ƒ170,50 en Unilever tot ƒ180,30. Philips en AKU wisten zich goed te handhaven, Hoogovens trok aan tot 599. In het och tendverkeer lag het niveau gemiddeld iets hoger. Van de buitenlandse beurzen gingen vrijwel geen stimulansen uit. De markt behield een zeer kalm aspect Anaconda Copper Bethlehem Stee) Chrysler Corp. General Electrlo General Motors Kennecott Copper K.LA1 Montgomery Ward Radio corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Onion OU Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater Unilever O.S Steel 19/8 49', i 31 62% 81 Vi 72% 73% 14 39 71% 39% 47% 46% 36% 65% 70% 25% 49 48% 20/8 49% 30h 633% 81% 72% 73 14 38% 70% 38% 48 46% 37% 65% 70% 25% 50 48% Stemming: nauwelijks prijsh 4% Ned. 1960 4% Ned. 1961 41/4 Ned 1963 X 4% Ned 1963 n 4 Ned 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H V. A. A. K. U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert Deli-Mt). Fokker Ford van Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem Bez. Unilever Wilton-Fyenoord Blllton 2e Dordtsche Petr. gew Kon. Petroleum '50 Holl. Amerika Ltjn Java Ch. P. L K. L. M. Kon. Ned Stoomb. M(J K. P. M. Stoomv Mij Nederland van Nievelt van Ommeren Rott Lloyd Ned.Scheepv Unie In terunie Robeco Unltas Ver Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven 58 2 V, Amsterdam '56 I 2'A Amsterdam '56 11 2ti Amsterdam '56 III 2% Amsterdam '59 2% Rotterdam '57 Alb Heyn KL obi Vorig opening Slot 21/8 102/, 100% 100% 98% 98% 81% 93A 107 A 362 149% 149^ 485% 484 246 892» aea 127 357 908 252 596 598 118% 470 158.60 158.50 178.60 180.10 290% 406 778 168.90 170.40 138% 138* 157 52 153% 153* 165 142 116 116»,/ 255 142 140 139V 197 229 485 137 144 124% 88 91% 96 ■ee 92% 127

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3