immm m m Havens van IJmuiden nemen belangrijker plaats in dan veelal wordt gedacht Groot schepental na Rotterdam en Amsterdam Toernooi van tennisclub „Zandvoort op niveau Regen is nog geen spelbreker R.C.H.- E.D.O. Aöenda en Haarlem De stopzetting van bouw van woningen Wéwm%\ Aut Volgende week najaarsfeesten in Bennebroek Val van glijbaan Krediet gevraagd bouwrijp maken van gronden SLEUTEL WEG? C Boekenvenster J m Goederenbeweging 9,5 miljoen ton Burgerlijke Stand Haarlem GROEN Co. In Heemskerk: Vragen gesteld aan Gedeputeerde Staten Aanrijding op Kleine Houtiveg ATAX-TAXI ZONDAG 2 UUR Films Toneel Üi versen Cabaret Tentoonstellingen Meisje aangereden door bromfietser Politie zoekt naar ooggetuigen In Heemstede Promotie-competitie waterpolo Njord boekt eerste winst WETHOUDER VOSKUILEN SLUIT KINDERFEEST IN BADMINT0NHAL Voetbaltoernooi om Domburgbeker Wel huurverhoging woningen Pijlslaan Val van twee meter van steiger Apotheken en dokters- diensten HJEL. Missen in Dekenaat Haarlem Nieuwe boormachine voor Heemstede schooltandarts Met andere woorden ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1963 PAGINA' 2 'V M VELSEN, 24 aug. Voor het eerst dit jaar bevat de statistiek van de gemeente Velsen gegevens over de scheepvaartbeweging in Velsen over een vol jaar. Gezien in het licht van de studie over mogelijkheden en consequenties van buitenhavens bij IJmuiden zijn aeze cijfers van eminent belang. Zij geven aan, wat er nu al is en zo vormen zij een basis voor een voorzichtige prognose van wat er, bij verbetering van de accommodatie, in de toekomst zou kunnen komen. Nu voor het eerst enigszins gedetailleerde cijfers in de openbaarheid komen, zullen zij menigeen versteld doen staan over de omvang van het scheepvaart-verkeer in de havens van IJmuiden. Een belangrijk deel van dat verkeer is uiteraard gericht op het achterland, inzon derheid op Amsterdam. Maar even duidelijk springt uit deze cijfers raar voren, dat toch ook reeds een niet onbelangrijk deel van de scheepvaart, zowel de zeevaart als de binnenvaart, gericht is op de reeds in Velsen aanwezige havens. Wel ontbreken in deze statistiek gegevens over andere havens, waardoor een vergelijking niet zo gemakkelijk is. Van een statistiek van Velsen mogen die vergelijken de cijfers ook niet verwacht worden. Men zou er andere statistieken naast moeten leggen. Daarbij beschikken wij niet over cijfermateriaal van 1962. Wel is bekend, dat in 1961 wat het aantal schepen betreft, van de Nederlandse havens Velsen de derde plaats inneemt, na als nummer één Rotterdam en als nummer twee Amsterdam. Gerekend naar de hoeveelheid aan- en afgevoerde goederen, komt Velsen op de vierde plaats. Vlaardingen neemt dan nl. de derde plaats in, wat voornamelijk op rekening komt van de goederenbeweging naar en van Pernis. ZAADHANDEL JAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN Bestemming Velsen CENTRALE VERWARMING DUIKER OLIEBRANDERS Uiteraard is een belangrijk deel van de goederenbewegingte water in de gemeente Velsen ge richt op de grote industriële be drijven. Dat daarbij het hoogoven- bedrijf de eerste plaats inneemt, ligt evenzeer voor de hand. In de buitenhaven van Hoogovens lig gen regelmatig grote zeeschepen, die grondstoffen aanvoeren en eventueel produkten laden voor transport naar elders. 1.2.3.4.5 De eerste Competitie-wedstrijd en meteen de grote derby DE SLEUTELSPECIAUST" Blijkens door de Rijkswaterstaat verstrekte gegevens neemt het aantal zeeschepen, dat de sluizen passeert, laarlijks toe. In 1959 waren hst er 16.310 in 1960 16.705, in 1961 17.411 en in het afgelopen jaar 17.827. De toename komt voornamelijk op rekening van de sche pen kleiner dan 500 bruto register ton, maar daarnaast neemt de tonnemaat van de grotere schepen steeds meer toe. Het gevolg is dan ook, dat met alleen de aantallen zeeschepen, maar ook de tonnage der geschutte zeesche pen een stijgende lijn te zien geeft. Zo was in 1959 het tonnage der geschutte zeesohenen 36.023.000 brt.. in I960 39.775.000 brt., in 1961 41.467.000brt. en i Advertentie) SPEKSTRAAT 5 - TELEF 16061 BEVALLEN van een zoon: 22 aug.: A. C. A. Scholten-Luijten, G. A. Wes terman-van der Siuijs, G. T. van Goe- zen-Bos; 23 aug.: J. J. F. Hoenderdos- Wijkhuise, E. J. Koopmans-Vreeken. BEVALLEN van een dochter: 21 au: T. J. Steenbergen-Burgers: 22 aug.: 1 M. E. Eekhout-Stevens, K. G. Hofsté- Geervliet, A. A. Blokker-Maier ONDERTROUWD: 23 aug.: D. W. Schouten en E. F. T. Tromp, C. B. van der Lee en P. J. L. de Klerk, K. R. Kooi en G. Kramer. GEHUWD: 23 aug.: R. W. Otte en C. C. Schmitz, J. H. Vos en M. A. v. Norden, R. T. H. W. v. Greevenbroek en E. I. M. Woutersop, G. A. Vogelaar en F. C. v. Kooten, D. J. Woudenberg en H. Dolieslager, D. J. Schilpzand en A. Diepenbroek, E. Smolder en Bea trix, S. C. Hartendórp èn L. J. Osin- ^a, H. F. M. v. d. Heijden en A. C. M. OVERLEDEN: 21 aug.: H. G. W. Kienhuis-van Geijn, 80 jr., Voorduinstr., 22 aug.: W. Elhorst, 62 jr., Juliana- laan, C. Ulrich-Kroon, 7 jr., Gasthuis singel, S. J. de Graaf-van der Meer, 78 jr., Gasthuisvest. in het afgelopen jaar 42.695.000 brt. Het is opvallend, dat het aantal bin nenvaartschepen, dat de sluizen pas seerde, vooral in de laatste twee jaar belangrijk is gedaald. In 1959 passeer den 16.572 binnenvaarschepen dè slui zen en het jaar daarop waren het er 16.511. Maar in 1961 was dit aantal te- niggelopen tot 14.362 en in het afgelopen jaar werden 18.293 binnenvaartschepen geschut. Deze cijfers zeggen echter nog lang niet alles over de totale scheepvaart beweging in het gebied van de gemeen te Velsen. Vele duizenden schepen heb ben niets met de sluizen te maken. Daar zijn b.v. de binnenvaartschepen, die de binnenhavens aandoen. Daar zon de 15.589 vissersschepen, die in 1962 aankwamen in de Staatsvtssers- haven en waarvan slechts een klein gedeelte op weg naar of van Katwijk of Urk door de sluizen gaat. Daar zijn de vrachtschepen in de buiten ven van Hoogovens, de vrachtsche pen voor kalkzandsteenfabriek en zout-overslagbedrijf, ae zeesleep boten, marinevaartuigen en de sche pen van de Ballast Maatschappij. En daar zijn ook nog de bijleggers, vorig 330, die in Velsen een plaatsje zoch ten, b.v. om te bunkeren, te provian deren of om beter weer af te wachten Is Velsen voor veel schepen een ..doorgangsnuis", toch is ook het aantal zeeschepen, dat de Velser havens tot bestemming heelt, niet onbelangrijk. Vo rig jaar waren dat er 1.980 en afgeziet van de bijleggers 1.637. Het Staatsvm- sershavenbedrijf registreerde vorie jaar 168 voor laden en-of lossen aange komen zeeschepen, alle beneden de 500 ton. In de Buitenhaven van Hoogovens kwamen 26' zeeschepen aan, nl 7 be neden de 500 brt., 14 tussen 1.00C en 2 000 ton. 18 tussen 2.000 en 5.000 ton, 94 tussen 5.000 en 10.00 ton en 128 tus- Advertentie BLOEMENDAAI TELEF 54855 SPREEKUUR Mevrouw H. van der Meulen-Houwer, wethouder te Heemste de, zal dinsdag geen spreekuur houden. sen 1.000 en 2.000 ton. In de Binnen havens kwamen 1.032 zeeschepen aan, waarvan 732 coasters, 93 tussen 500 en 1.000 ton, 156 tussen 1-000 en 2.000 ton 49 tussen 2.000 en 5.000 ton en 2 tus sen 5.000 en 10.000 ton. De Papierfa briek ontving 129 schepen, waarvan 23 beneden 500 ton, 3 tussen 500 en LOuo ton, 61 tussen 1.000 en 2.000 ton en 42 tussen 2.000 en 5.000 ton. Tenslotte wa ren nog 47 zeeschepen bestemd voor Buitenhuizen. Hét aantal binnenvaartschepen dat gedurende 1962 in het havengebied van Velsen aankwam bedroeg 18 g S-, Hier bij waren 5.143 beladen e" 'eSe motorschepen, waarvan resp. 3.587 en 6.962 in de Binnenhaven van Hoog ovens. Daarnaast waren er 1.791 beia den en 2.580 lege sleepschepen, waar van resp. 1.609 en 1-121 in de Binnen haven van Hoogovens. Het meest spectaculaire beeld geven echter de cijfers van de goederen be weging te water naar en vanuit Vel sen. De zeescheepvaart verder in het afgelopen jaar 3.458.600 ton goederen aan en de binnenscheepvaart 2.921.880 ton. Bij elkaar dus een aanvoer van 6.380.480 ton. Afgevoerd werd door de zeescheepvaart 648.74» ton, door de bin- nen*-hpppvcrt 2 476 077 ton. Een tota le afvoer dus van 3.124.819 ton. Telt men deze cijfers bij elkaar op, dan blijkt de goederenbeweging te water naar en vanuit Velsen vorig jaar 9.505.299 ton te hebben bedragen. Daar van nam de zeescheepvaart 4.107.342 ton voor haar rekening, de binnen scheepvaart 5.397.957 ton. Deze cijfers maken wel duidelijk, dat er reeds nu een druk goederenvervoer naar en van Velsen over het water plaats vindt. Het laat zich raden, dat dit, zo er bui tenhavens komen, nog belangrijk zal toenemen, waarbij dan tevens ook het personenvervoer nog een rol zal gaan spelen. HAARLEM, 24 aug, Het lid van de Provinciale Staten van Noord-Hol land heeft aan Gedeputeerde Staten de volgende vragen gesteld óver de stop zetting van de bouw van een aantal woningen in Heemskerk. 1. Is aan Gedeputeerde Staten bekend dat pers, radio en televisie in de afge lopen dagen critische aandacht hebben besteed aan de reeds geruime tijd voort durende stopzetting van de bouw van een belangrijk aantal woningen in de gemeente Heemskerk en dat daarbij ook een duidelijke critiek is geuit op het beleid van Gedeputeerde Staten in deze? 2. Zijn Gedeputeerde Staten bereid een uiteenzetting te geven van de gang van zaken die tot deze stopzetting heeft geleid als ook van de omstandigheden die er toe hebben bijgedragen dat in middels noch de voortzetting van deze bouw mogelijk werd, noch een defini tieve beslissing tot stand gekomen is, waarbij is komen vast te staan dat in bouw zijnde huizen niet mogen worden voltooid? 3. Achten Gedeputeerde Staten een op lossing mogelijk waarbij met behoud van de essentie van het streekplan IJ- mond Noord de voltooiing van de wo- ningen althans van die waarvan de bouw zich reeds in een gevorderd sta dium bevindt mogelijk wordt? 4. Indien vraag 3 bevestigend wordt beantwoord, in hoeverre hebben Gede puteerde Staten dan hunnerzijds reeds het mogelijke gedaan om deze oplos sing te verwezenlijken en welk zal hun beleid in de naaste toekomst zijn, op dat aan de huidige onverkwikkelijke si tuatie zo spoedig mogelijk een eind kan komen? HAARLEM, 24 aug. Gistermiddag omstreeks half drie gebeurde er op de Kleine Houtweg een aanrijding waar bij een 64-jarige winkelier uit Haarlem, die op zijn fiets reed, ernstig aan het linker onderbeen gewond raakte. Het ongevad was te wijten aan het feit, dat de winkelier geen voorrang had gege ven aan een auto uit de tegenoverge stelde richting. De winkelier moest naar hét ziekenhuis St. Joannes de Deo wor den gebracht. (Advertentie) Mobilofoon service dap en nacht ZANDVOORT, 24 aug. De wed strijdleiders van het tennistoernooi van Zandvoort hebben zich door de regen niet laten intimideren. Op elf banen gaat men vandaag de achterstand trachten in te lopen. Het is niet zo verwonderlijk, dat men in Zandvoort van geen wijken weten wil, want aan het A-toernooi van het jubilerende „Zandvoort" wordt door een aantal prominente Nederlandse speelsters en sp 'ers deelgenomen. Wij willen hier van noemen de hoofdstedelijke kam pioene Hetty Baas, mevr. Baars-Wienese, tweevoudig hoofdstedelijk dubbelspel kampioene en in Zandvoort reeds tot de halve-elndstrijd doorgedrongen haar stadgenoten Relneke van der Linde en mej. G. Westhof, Els Spruyt, Joyce Sluyter en Patricia v.d. Heuvel uit Rotterdam, Ineke Koster uit Arnhem en Marjan Knoppers uit Hilversum. Ook bij de heren treffen we een se lect gezelschap waarvan op de lande lijke A-lijst voorkomen de Hagenaar Knol, de Rotterdammers v.d. Broek en Adam, de Amsterdammer Fleury, de Utrechtenaar Beukers en v.d. Kwast uit Groningen. Voorts noemen wij nog Stoep, Horn, Nieland, Boerma en Bran denburg. A dvertentie CINEMA PALACE: Het geheim van de zwarte koffer, 14 jaar. Dagelijks 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: ontraden. Meisjes langs ae weg, LIDO: 55 dagen Peking, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. LUXOR: De dodenlijst van A.M. 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Wat doet papa toch ln Italië? a. 1. Dagelijks 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m zondag: Dreigend tromgeroffel, 14 jaar. Maandag t/m do.: Wurgende gangstersgreep. 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag; 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De nacht van de koude neuzen, alle leeftijden. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Maandag 8.15 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: Spoedcursus „Franse liefde", alle leeftijden. Za. 4.15 uur. zondag 2 en 4.15 uur: Recruut tegen wil en dank, a. 1. Maandag t/m do. 8.15 uur: South of the border, 14 jaar. Dinsdag t/m do. 8.15 uur: Les tricheurs. strikt -olw. Zaterdag 24 augustus. Vleeshal. Poppentheater Merlijn. 8.15 uur: „Spiegel, de kat". Tentoonstelling „Met vallen en opstaan" tot en met 25 augustus in het clubgebouw van de speeltuin Noordervreugd, Planeten- laan, en 26 tot en met 29 augustus in het clubgebouw van de speeltuin Kindervreugd, Godfried van Bouillonstraat. Openingstijden van 2—5 en 7—10 uur. Adam en Eva, Kaamvest 5 Iedere avono vanal 8 uur Cabaret van 9 tot II uur Waagtaveerne, Damstraat, tedere avona d1 uur internationaal programma dooi Cobi Schretler en Ronnie Potsdammer Frans Halsmuseum; Werken uit de Heer lemse Schooi van de 16e t/m 19 eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals DageUiks van 10—5 uur. 's avonds van 8.3(> tot 10 30 uur Zondag van 1—5 uur Tot en met 8 September tl;dens de avond openstelling expositie van Rembrandt-etser in het prentenkabinet Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige Instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11—3 uur Eerste zondag van de maand van 1—3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 7# Oude religieuze kunst, schilderilen middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10—12 3' en van 1.30—5 uur (behalve maandag i Zon e- feestdagen van 25 uur „ln 'I Goede Uur" Korte Houtstraat 1 Geopend van 10—8 uur. 'a avonds van 8—10 uur ln augustus, rekeningen en aquarellen uit Spanje en Baskenland van Poppe Damave Museum Het Huis van Looy Kleine Hout weg Tentoonstelling van cultuur-historisch, diorama's Geopend dagelitks van 10 tot uur Zondags van 1 tot 5 uur (Tot 1 sepi i Vtshal Grote Markt Foto 63 Oeopenc dagelijks van 10 tot 5 uur Zondags van I tot 5 uur en elke vrüdagavond van 8 tot 10 uur. (Tot 1 september). Bjj de eerste schermutselingen moest de hoofdstedelijke kampioene Hetty 3aas in een spannende strijd buigen voor haar stadgenote mej. Westhof, die mej. Baas klopte met 62, 26 en 9—7. Kea Okker nam de eerste hinder nis ten koste van Joke Meijer, 62 en 6—0. Na jaren afwezigheid moest Yvonne Harms bij haar rentree buigen voor mej. Sa-lomé, 119 en 63. A-toernooi, H. E., Ie ronde: H. Boer ma versl. G. Hartog 6—2, 63; E. v. 't Hoff versl. H. v. Splunter 62, 75, H. Maas versl. W. Braun 60, 60. Tweede ronde: Th. v. d. Broek versl. G. Horn 61, 62; H. Boerma versl. J. Breitenstein 75, 63; N. Fleury versl. E. v. 't Hoff 62, 6—8, 86. D. E., Ie ronde: mej. T. Salomé versl. mej. Y. Harms 119, 6—3; mej. G. Wesbhof versl. mej. R. v. d. Linden 86, 75; mej. K. Okker versl. mej. J. Meijer 62, 60. Tweede ronde: mevr. J. Baars-Wie nese versl. mej. E. Schmeink 60, 61; mej. I. Koster versl. mej. I. Baas 61, 64; mej. G. Westhof versl. mej. H. Baas 6—2, 26, 9—7. Kwart-eindstrijden: mevr. Baarse-Wie- nese versl. mej. I. Koster 63, 75. BENNEBROEK, 24 aug. Van woensdag; 28 tot en met zaterdag 31 augustus, dat is een week eerder dan gewoonlijk, worden in Bennebroek de jaarlijkse najaarsfeesten gehouden, ge organiseerd door het plaatselijke Oran- jeeomite. Op het terrein aan de Benne- broekerlaan-Duinlaan kunnen, zolang er nog geen nieuw raadhuis is, weer de kermisattracties worden opgesteld. Ter muzikale opluistering maakt de fanfare Kunst na Arbeid woensdag- en donderdagavond rondgangen door het dorp. Voorts wordt zaterdagavond tot besluit van de feesten een taptoe ge houden. Deze zal niet op het Anemonen- plein worden gespeeld, zoals oorspron kelijk werd vermeld, maar op het speel terrein aan de Binnenweg. Op dit ter rein zullen zaterdag ook verschillende volksspelen worden gehouden. HAARLEM, 24 aug. Een 21-jarig nteisje uit Haarlem, dat op haar brom- fiets reed, werd gistermiddag omstreeks kwart over een op de Jansweg ter hoogte van het station, door een nog cnbekende passerende bromfietser ge sneden, met het gevolg dat zij lelijk kwam te vallen. De bromfietser moest tijdens het passeren plotseling uitwijken naar rechts. Het meisje werd met een verwonding aan haar linkerknie over gebracht naar het Grote Gasthuis. De Haarlemse verkeerspolitie vraagt even tuele ooggetuigen van het ongeval zich met haar in verbinding te stellen. HAARLEM, 24 aug. In de speeltuin Oosterkwartier is gistermiddag de 9-ja- rige Rudolf H. uit de Romolenstraat van de glijbaan gevallen. Hij raakte ge wond aan zijn linker onderbeen. Aan vankelijk is de jongen nog naar zijn woning gebracht maar later naar het Grote Gasthuis. HEEMSTEDE, 24 aug. B. en W. van Heemstede vragen de raad een V -ediet van ƒ1.030.000 beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maken van gronden gelegen in het plan Glip II. Nu het plan door Gedeputeerde Staten van Noordhol land, zij het gedeeltelijk, is goedgekeurd, moet zo vlug mogelijk worden overge gaan tot een bouwrijp maken van de in het plan gelegen gronden. Vooral omdat men er nog dit jaar wil beginnen met de bouw van het contingent woningwetwo ningen voor 1963. Het bouwrijp maken omvat o.m. het ophogen van het gehele terrein, de aan leg van de riolering, binnenterreinen, openbare plantsoenen en van een riool gemaal. Het werk zal ten dele in eigen beheer worden uitgevoerd. Ofschoon door de niet-goedkeuring van een deel van het plan de wijze van exploitatie van de gronden nog niet geheel is afgerond, verwacht men de grondkosten van het complex te kunnen bestrijden uit de op brengst van de verkoop van de verkre gen bouwgronden. HAARLEM, 24 aug. Njord heeft in de halve promotie-competitie de eerste winst geboekt. Gespeeld werd tegen Hillegom, dat de huid duur heeft verkocht. Njord stond reeds met 34) voor door doelpunten van Gruppelaar (2) en Wildschut, toen Rene Visser met een keurig achterwaarts schot de Njorddoelman verraste. De Njord-midachter en de HZV-mid- voor stuurde de scheidsrechter de kant op. Na een treffer van Niels Weenen voor Njord kwamen beiden weer in de strijd, maar HZV kreeg een speler meerderheid. Kejjzer buitte de HZV- meerderheid uit. Wildschut kwam in de strijd, echter voor kort, want op de kant mocht hjj toezien hoe Scholten de HZV-achterstand tot 4-3 verkleinde. Tot de gelijkmaker kwam het niet, want Bennie Oomen schoot Njord naar 5-3, waarbjj het bleef. Maandag gaat HZV naar de Ham en Njord krijgt donderdagavond De Ham op bezoek. HAARLEM, 24 aug. Het vakantie paradijs voor de Haarlemse kinderen in de Badmintonhal, dat ruim twee weken geduurd heeft, is ten einde. Gis termiddag: verklaarde wethou" Voskuilen de klnrtfMnntnlf Dat gebeurde tijdens een gezellige bij eenkomst in het restaurant van de bad mintonhal, waarbij vrijwel alle organi satoren, leiders en leidsters aanwezig waren. Wethouder Voskuilen dankte ie dereen en sprak de hoop uit, dat ook volgend jaar in samenwerking met de Haarlemse Raad voor de Jeugd, de Ka tholieke Vereniging voor het Gezin en het Haarlems Speeltuinverbond een der gelijk kinderfeest kon worden georgani seerd. Wellicht zou dat in een nog gro tere ruimte kunnen gebeuren. De voorzitter van de commissie Jeugd Vacantie Haarlem, de heer F. E. Gustenhoven, die hierna het woord voer de, sprak van een „daverend succes". Afgezien van het feit, dat er natuur lijk nogal wat onvolkomenheden waren en dat volgend jaar verschillende acti viteiten op een betere wijze moeten wor den opgezet, heeft de instuif alle ver wachtingen overtroffen. Zo zijn er ruim twaalfduizend kinderen uit de hele stad in de badmintonhal te gast geweest. De heer Gustenhoven dankte niet alleen de leiders en leidsters, die de kinderen in de afgelopen veertien dagen bezighiel den, maar ook degenen, die bij de voor: bereiding actief waren geweest, zoals een groot deel van de Haarlemse mid denstand die allerlei materiaal beschik baar stelde. Ook sprak de heer Gustenhoven een woord van dank tot het gemeentebe stuur, dat een royale geldelijke steun verleende, het bestuur van de Badmin tonhal en de exploitant van het restau rant boven de hal, de heer C. J. Lim- men, die zijn gelegenheid al die tijd beschikbaar had gesteld. Te zijner tijd zullen de leiders en leidsters door de heer Limmen voor een afscheidsavond in het restaurant boven in de Zandvoort- se watertoren worden uitgenodigd. VOGELENZANG, 24 aug. Voor zon dag heeft <le r.k.v.v. Vogelenzang het jaarlijkse Dombiirgtoernooi uitgeschre ven. Het wordt gehouden op de velden aan de Deken Zondaglaan. Bekerhouder Alliance speelt allereerst om 12 uur tegen Vogelenzang een wed strijd van twee maal 30 minuten. Even '»ng de speeltijd voor de ontmoe- nng. die om 13.15 uur begint tussen EDO en SHS. Om half drie is er als intermezzo een pupillenwedstrijd tussen Vogelenzang en BSM. om 15.15 wordt de verliezersronde gespeeld om de derde en vierde plaeats. Tenslotte begint om half vijf de finale om d eerste en twede plaaets. Dit wordt een wedstrijd met de normale speltijd van 2 x 45 minuten. HAARLEM, 24 aug. in een van de verslagen van de woensdag gehou den vergadering van de gemeenteraad Haarlem hebben wij abusievelijk ver meld, dat voor de woningen aan de Pijlslaan geen huurverhoging zou ko men. Dat is slechts ten ieie juist. Niet door gaat 't kwartje, dat gevraagd werd voor de uitbreiding van de electrische installatie. De huur zal met 2.05 per week worden verhoogd, ioordat in de woningen een douchecel wordt aange legd, de schuur wordt vergroot en een geyser wordt geleverd er geplaatst. HAARLEM, 24 aug. Gistermiddag is de 7-jarige Robby S. van een twee me ter hoge steiger die tegen een woning bij de Slagerspoort hoek Nassaulaan stond opgesteld, naar beneden gevallen Het jongetje is met een zware hersen schudding in het Grote Gasthuis opge nomen. Haarlem Apotheken: Schoterbos Apotheek, straatweg 19, tel. 50155; Stations Apotn« Kruisweg 30, tel. 10043; Apotheek Ki^, hamer, Koninginneweg 69, tel. 11596, Ae hout Apotheek, Zandvoortselaan 164, telefoon 40758. -1"* Doktersdlenst: indien geen nulp van ^qqq arts belle men fa. Mathót, telefoon (Ook voor tandheelkundige hulp) Wijkverpleging: Wit Gele Kruis tel Dierenarts: J. Westerman. Hartenlustla 7, Bloemendaal, tel. 51555. Ziekenvervoer: G. G. D. Telefoon 14141- Margrièt: Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming' Tel. 12823, b. g. g. 008 boodschappendienst. 23, Heemstede Doktersdlenst: K. Kout, J. de Wittlaan telefoon 38411. A. van Lier, P. Aertzlaan 6, tel. 398(5- Apotheken: Zie onder Haar'em. Bloemendaal Doktersdlenst: J. Egberts, Zuider Station' weg 12, telefoon 57458. Wijkverpleging: Zr. J. Odinot. burgherweg 16, Bloemendaal. tel. 5214". Apotheken: Zie onder Haarlem. Overveen Doktersdlenst: D. Heeringa, MilUa'rcn weg 18, telefoon 56409, b.g.g. 19990. Wijkverpleging: Zr. J. Odinot. Rust®"" burgherweg 16, Bloemendaal, tel. 52129- Apotheken: Zie onder Haarlem. Aerdenhout Doktersdienst: zie onder Heemstede. Wijkverpleging: Zr. Th. Nijhoff, Duiör°* laan 8, telêfoon 43.330 (Bentveld). Apotheken: Zie onder Haarlem. Zandvoort Doktersdlenst: C. F. M. Robbers, Koninginneweg 34. telefoon 2813. Apotheek: Zeestraat Apotheek, Zeestf" 71, telefoon 3073. Advertentie II LANGE VFERSTRAAT 10 TEL. 11493 Kathedraal: 7. 8.15. 0.30 H., 11.15 «D 12.30 uur. Sint Antonius Nieuwe Groenma^ 0.30 7.30 8.30 H. 10 11 en 12 uur. H. Jozef. Jansstraat: 6 3 0 7.30. 8-30. H.30 H.. 11. 12 en 18 uur O. L. Vr. Rozenkrans: Spaarne: 6. 7-3® uur 10.30 uur H. en 12 uur De Goede Herder: Italiëplein: 7-5" 9 15 H en 11 uur Sint Jan, A'damstraat. 7, 8,15, 9.30. 11 en 12.15 uur H Pastoor van Ars. Parkwijk: 7.30. tl 10.30 11.45 en 18 a Avondmis. H. Hart. Kleverpark: 6 30 7.45 9. 10-3° H. en 12 uui H.B Ui li sa beth en Barbara F KruKcr- straat: 6 30. 7 45, 9 H.. 10.45 |n 12..uuG O.»- 7-30. OL Vrouw van Vil Smarten, Rijks straatweg: 7 8 9.15 H. lfj.45. 12 en 1* uur H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H. eO U 45 uur H Apostel lauTus, Ouinroosplantsoefl. 1. 8.30 H. 10 30 en 11 45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh Drleëenhel^ .3(1 9 H. 10 45 en 12 uur i. Sacrament: 7.3U 9 1U.30 H. en 12 0* AERDENHOUT: 7.30 9 R en 11 uuT' ZANDVOORT: U Agatha: 6.30 7.30. 8.30. 9 30 H. 11.30 en 19.30 uur ZAN V OOK 1 -N OORDBea trtxschook 8.30 en 11 uur OVERVEEN: 7, 8, 9 H. 10.30 en 11-30 uur HEEiVISJ r,uK: H Havo: 6.30. 7.30 8.30, 9.40 H. 11 en 12.15 uur. OX. Vrouw He.-.eivaan: 6.45. 7.45i 8.40 H., 10, 11 en 12 uur SPAARNGAM: 730 en 10 H. BENNEBROEK: (St. Joseph): 6.4Ö 8.30 H„ 10.30 en 12 uur HEEMSTEDE, 24 aug. B, en W. van Heemstede stellen de raad voor een bedrag van 3250 beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een z°6,e" naamde snelboor ten behoeve van de gemeentelijke schooltandartsendienst. Het instrumentarium van de dienst en met name de boormachine sterk verouderd en voldoet niet meer aan de eisen. De aan te kopen nieuwe boormachine is gemakkelijk van de ene school naar de andere te vervoeren. Over oorlogvoering, met andere woorden, staat er aangekondigd op de flap van ,De laatste sprong"; het is geschreven door de Amerikaan Mitchell Goodman «J1 vertaald verschenen in de Meulenhofl" pocketreeks. Hoewel ook in dit relaas de verveling, de lijkenlucht en de roof zucht der soldaten niet ontbreken, 13 het een ongewoon boek. De genoemd® elementen zijn ondergeschikt aan de merkwaardige lyriek van het boek; d® hitte en de kleur van het geladen It»" lië, de infernale ceremonies van de ka nonnen en de vreemde reacties va» mensen die moorden om te willen 'e* ven.Dit alles omringt een Amerikaan se artillerie-officier uit de laatste w®^ reldoorlog. Lang blijven de verschrik* kingen van het massale moorden n°» op een afstand van hem. Maar da" komt hij toevallig in de situatie, waar in hij aan de artilleriestellingen aan* wijzingen moet geven voor een °otr' bardement. Een menigte fascisten, ont wakend bjj het eerste morgenlicht, i» het doelwit. Als hij „het" in zjjn verre kijker, bijna binnen handbereik, z1®*; gebeuren, is het alsóf hjj zelf op Qe afschuwelijkste manier sterft. Het ls een romanverhaal enigszin3 in de trant van de Saint-Exupèry- met gebeurtenissen die met gedachten beladen worden. Goodmans gedachte' zijn weliswaar niét die van een rompelend filosoof, maar men neem ze om hun echtheid; ook als rustpun ten in een verwarde situatie. De we kelijke wijsheid van dit relaas ligt me%e in de lëvensdrang van de mensen, vruchtbaarheid van het bloeddoo drenkte land, de zon en de regen, vinden in sommige prachtig gescm ven pagina's. g.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2