r SPORTNIEUWS D G AAN DE VOETEN VAN LINCOLN P w I Boter uit Oost- Europa „Koningin van de Jordaan" verricht aftrap Geen interesse I s Geen interesse II Polsstokverspringen in Winsum Mislukte proef Winst, verlies en gelijk spel voor basketballteam Bier lachende derde op het Alkmaardermeer Kano-succes voor jonge Thea Duif N Hein Cu jé weer kampioen steeple KLM koopt vracht- straalvliegtuigen „Foordeïige" aanbieding Reorganisatie kabinet-Nehroe Irene Jansen op dreef in sterk concours hippique Chammartin Europees kampioen dressuur West-Indië op goede weg in vijfde testmatch ÉÉi n Twee jeugdrecords K Tennisstrijd tussen Nederland en België eindigt onbeslist Racesuccessen voor Pon en Slotemaker Snepvangers dicht bij Slijkhuis' record Sportflits MAANDAG 26 AUGUSTUS 1963 PAGINA reetje Pronk is de Konin gin van de Jordaan" ge- voorden. Zaterdagavond toerd dit zeventienjarige meisje zen duwde zij toen haar wreef tegen de bal en ving de tweede helft, van het treffen aan, dat de pers en Sarrasani broederlijk op 2—2 afsloten. ■M Dit lijkt een scène uit een bal let. Maar het is een opname van een groep demonstranten tegen rassendiscriminatie in de bouwvakbonden. In Brooklyn (New York) versperde deze groep van aan elkaar geketen de figuren de toegang tot een bouwproject aan bouwvakkers die daar aan het werk wilden. gekozen uit vier kandidaten, ty- LïndmgraJht.eTot en met de """"""""""""""■"mminmmum laatste festiviteiten zal zij re- geren in het oude hart van Am sterdam, waar de regen en storm ten spijt druk gefeest wordt. Greetje Pronk kon al direct in actie komen. Reeds de dag na haar verkiezing had zij representatieve verplichtingen in het Olympisch Stadion. Zij moest er de aftrap verrichten van het voetbaldud tussen het circus Sarrasani en een elftal van de Amsterdamse pers. Voor de eerste helft kwam zij te laatAch, alle begin is moei lijk heeft men toen gedacht. Me vrouw Mey, de directrice van het circus nam toen voor haar maar de honneurs waar. Maar voor de tweede helft was Greetje er wel. Zonder blikken of blo- ging strijken. Afschrijvingen een luid gejuich KOPENHAGEN, 26 aug. De Zwit serse ruiter Henri Chammartin heeft zondag het Europese kampioenschap dresseur behaald met het paard Wolf- Dietrich. De Nederlandse amazone Ire ne Janssen bezette de tweede plaats in een jachtspringconcours tijdens het Internationale concours hippique in de Deense hoofdstad. Winnaar werd de Duitser Peter Wandschneider met As tral. die een tijd noteerde van "6.4 sec, waarmee hij 1.1 sneller was dan onze landgenote, die met Icare F 2 in 77.5 sec rond kwam. Anton Ebben eindigde met Kairouan ex aequo met de Zweed Naetterquist als derde in het puissance springconcours. De overwinning ging hier naar de Duitsers Soenksen met Tamino en Feld met Sehall, die beiden In de derde barrage zonder fouten bleven, terwijl Ebben en Naetterquist elk in de derde barrage vier straf- punten kregen. Een mooi succes behaalde Warner Philips met de 6-jarige Niemen in Zuid-Frankrijk. Tijdens een internatio naal springconcours met 14 hindemis sen tot een maximale hoogte van 1.50 te Rovan. waarin de Nederlandse com binatie als enige foutloos bleef, en daar mee de overwinning behaalde. In de prix-des-champicns te La Baule be reikte Philips met hetzelfde paard een derde plaats. Ook Gruppelaar behaalde te Royan een overwinning, namelijk met de 5-jarige Oracle, waaraan een vijfde en zesde prijs te La Baule vooraf gingen. De amazone Proef ske Arts won met het paard Hella in de stromende regen een op de Jaap Edenbaan te Amster dam gehouden springconcours vóór A. Timmer met Istro en T. P. van Dijk met Kabila. PEPINSTER, 26 aug. De Neder landse selectie voor het Europees kam pioenschap basketbal, dat in oktober in de Poolse plaats Wroclaw wordt gehouden, heeft als voorbereiding deel genomen aan een toernooi in de Bel gische plaats Pepinster. De ploeg, die onder de naam Springbokken uit kwam, speelde de eerste wedstrijd van het toernooi, waaraan door vier ploe gen werd deelgenomen, tegen het sterke Belgische Standard Luik gelijk: 61-61 en verloor vervolgens van de Poolse formatie uit Lodz: 69-63. In de laatste wedstrijd kwamen de Neder landers echter tot een knappe zege. Zij versloegen Etoile uit het Franse Frankrijk heeft de in Parijs gehou-Charleville duidelijk met 58-45, waar den tweedaagse atletiekwedstrijd te- door in het eindklassement nog juist gen Portugal gewonnen met 147-64 pun- de tweede plaats achter. Lodz kon wor- ten. den bereikt. LONDEN, 25 aug. Aan het einde van de derde dag van de vijfde test match Engeland - West-Indië hadden de gasten nog 248 runs nodig voor de overwinning. Engeland scoorde op de Londense Oval 275 en 223 tegen West- Indië 246 en vijf zonder verlies van één tweede inningswicket. Derryck Murray, de 2C-jarige Wastindische wic ketkeeper vestigde een nieuw wereld record door in een testmatch 24 wic kets te nemen. Het record werd een feit toen hij het laatste wicket van de Engelse innings nam. Het vroegere re cord werd gedeeld door John Waite (Zuid-Afrika)Wally Grout (Australië) er, Gerry Alexander (West-Indië) met elk 23 wickets. De Britse hoop werd levend gehouden door een serie van 83 van Phil Sharpe. Hij verscheen aan bat toen het 69 voor vier stond en hield drie uur en drie kwartier stand Hij bouwde twee wicketstands van 52 op met Ted Dexter (vijfde wicket) en Jim Parks (zesde wicket). ALKMAAR, 26 aug. De ruim 400 deelnemers aan de traditionele Alk- maardermeer-wedstrijden zijn pas zondag voor de eerste keer in actie gekomen. Zaterdag maakte een storm achtige wind het verblijf op het Alk maardermeer vrijwel onmogelijk. Van de drie olympische klassen is die der Draken kwalitatief het best bezet. Al le Olympische geselecteerden komen tot en met dinsdag In deze wedstrij denreeks aan de start. Cor Groot kwam zondag als eerste binnen maar de overwinning ging naar Jan Bier. Groot was, evenals drie andere dra ken, te vroeg gestart en werd door het wedstrijdcomite uitgesloten. Het duel tussen Groot en Jan Bier vormde het boeiendste deel van deze draken-wed strijd. Weinig betekenis had de strijd in de Flying Dutchman-klasse aangezien slechts drie schepen de finish bereik ten. In de Valkenklasse is Egon Rolf van der Baumen er dit keer niet aan te pas gekomen. De Kaagzeiler kwam zondag pas als zesde binnen. Zijn gro te rivalen Staartjes, Van Dijk en Kir- kenier hebben vanaf de start de strijd beheerst. J.AJCE, 26 aug. Tijdens de Euro pese en wereldkampioenschappen kanovaren op het Pliva-meer bij het Joegoslavische Ja jee hebben Neder landse juniores een tweetal successen behaald. Het fraaiste resultaat kwam op naam van Thea Duif, die in de fi nale 500 meter Kl-klasse de eerste plaats veroverde in een tijd van 2.12.47 vóór de Hongaarse Jantoletz en de Duitse Metzmann. Hoekstra bezette in de eindstrijd Kl-500 meter junioren de tweede plaats achter de Rus Matwe- iew, die 1.57.74 voor zich liet afdruk ken. Hoekstra's tijd was 1.58,13. De Nederlandse senioren waren min der succesvol. In de finale van de K 2- klasse behaalde het duo Kuppe-Weyzen een zesde plaats. Geurts bracht het in de eindstrijd van de 10.000 m. K-l klasse niet verder dan een vijfde plaats en nog slechter verging het on ze vertegenwoordiging in de 10.000 m. K-4 klasse. Lagrand, Kracht, Van der Boom en Leeuwwrink finishten in elf de en voorlaatste positie. a e heer C. Doyer te Bussum heeft^ zijn aardstralenkastje dat was vervaardigd door de heer J. Bron te Ede, zaterdag tjevtjC geefs trachten te verkopen. Zoals mj had aangekondigd, zat hij 's maauags in een hotel in Hilversum, maar er kwamen geen kopers opdagen, .ue heer Doyer wilde vijfhonderd gulden, dat is de helft van de nieuwwaarde prijs, voor het kastje De heer Doyer zou het kastje, naar hjj zondag meedeelde, dan maar in de „doofpot" doen en 'v'e van Max Tailleur in Amsterdam. Maar die Doofpot bleek gesloten. Vervolgens ging de heey Doyer naar Zandvoort naar het l"aPn'^™té' om dat hij zich beslist van net kastje wilde ontdoen. De heer Edo van Tetterode van het comité accepteerde het in dank. Voordat hij het befaamde aard stralenkastje doorgeeft aan Max Tail leur, zou hij het graag gebruiken voor een tentoonstelling van materiaal voor grappen. Dezer dagen vervoegde zich aan een rijwielstalling in Winscho ten een man, wiens fiets reeds maanden gestald stond. Na lang speuren was het gelukt de eige naar op te sporen. „Ik meende dat de fiets gestolen was", sprak de man De vreugde over het terugvinden was/ echter spoedig verdwenen toen de stal lingsbaas bijna twintig gulden stal- lingsgeld wilde innen. „Twintig gul den?", sprak de eigenaar verbluft, „man, het ding is mij nog geen vijf waard.Hij draaide zich om en ver dween. De stallinghouder heeft de fiets maar weer in het rek gezet. &|P5|||| noover nai de betoging van aanstaande woensdag waarschijnlijk her inneringen wekken aan die Mars van 1944. De 89-jarige Amerikaanse ex-president iS onlangs hersteld van een ernstige ziekte en in zijn apartement in een New Yorks hotel volgt hij nog altijd met grote aan dacht «e politieke ontwikkelingen. bet vierde en laatste jaar fmiZoovers presidentschap, organiseerden veteranen van de eerste wereldoorlog een demonstra- wseltm'fpmst in de hoofdstad om ^.on Lo1'1. zetten aan hun eis Tr„o M^laBe. of bonus. De 'A n^,e bracht vele duizen- r-, AMALAA11 naar Washington. ?e le vaak hun hele ge zin hadden meegenomen, trokken in leegstaande gebouwen aan Pennsyl vania Avenue, tussen het Witte Huis en het Kapitool, terwijl anderen een primitief kamp bouwden op een ter rein aan de rand van de stad. We kenlang wachtten zij op de behan deling van het wetsvoorstel van de Republikein Patman voor onmiddel lijke uitbetaling van een bonus aan de oudstrijders. De wet werd door het Huis van Afgevaardigden aan genomen. Toen op 17 juni de Se naat zou stemmen, trokken tiendui zend „bonus marchers" naar het Kapitool. Maar de wet werd door de Senaat verworpen. Daarna ont stonden ongeregeldheden. De politie verdreef de roerige veteranen van Pennsylvania Avenue, de demon stranten verzetten zich heftig, er vielen twee doden en vele gewon den, en er moesten soldaten aan te pas komen om de mensen uit de stad Washington weg te krijgen. De militairen die deze taak moesten verrichten stonden onder bevel van geaeraal Douglas MacArthur en ko lonel Dwight D. Eisenhower. Het was een tragische affaire, het be gin van de „Great Depression", of Crisis, die eerst door Hoovers op volger, Franklin D. Roosevelt, ef fectief bestreden zou worden. Noch de organisatoren van de ko mende Mars op Washington, noch president Kennedy willen op 28 au- istus een herhaling riskeren van incidenten van 1932. De leiders van de betoging van volgende week hebben een nauwkeurig plan ont worpen om ongeregeldheden te voorkomen. Er worden meer dan honderdduizend deelnemers ver wacht, die met treinen, bussen en vliegtuigen naar Washington zullen komen, en die nog dezelfde dag zul len terugkeren. Zij trekken niet op naar het Kapitool of het Witte Huis. In het Witte Huis zal Kennedy een delegatie ontvangen. Men zou kun nen zeggen, dat hij een les heeft ge trokken uit de ervaringen van zijn voorganger Hoover, zoals hij in de kwestie van het kemstopakkoord ge leerd heeft van het falen van Wood- row Wilson, die zich in 1919 op de Senaat verkeek. Kennedy houdt nu rekening met het „Hover effect". Hij zal persoonlijk de grieven van rechten aan te nemen. Maar in de Senaat zullen zuidelijke Democraten waarschijnlijk Kennedy's plan trachten te saboteren door een fili buster, d.w.z. zij zullen het debat eindeloos proberen te rekken met marathonredevoeringen etc. oensdagmorgen komen de demonstranten samen bij het Washington Monu ment. Zij beginnen hun be toging bij het gedenkteken voor de eerste president van de Verenigde Staten, de Vader des Vaderlands. Vervolgens trekt men, via Indepen dence Avenue en Constitution Ave nue, naar het Lincoln Memorial, de Griekse tempel aan de oever van de Potomac met het indrukwekken de beeld van de president die hon derd jaar geleden een einde maak te aan de slavernij. De redevoerin gen die hier gehouden worden, moe- neerd zal zijn, zullen de betogers meer indruk maken. LES VAN DE BONUS-MARS de betogers aanhoren. Deze beto gers willen de aandacht vestigen op de rassendiscriminatie in Amerika. Zij eisen integratie van het onder wijs in de geest van de uitspraak van het Hooggerechtshof van 17 mei 1954. Zij willen volledig stemrecht voor de negers, en gelijke arbeids mogelijkheden als die van de blan ken. Zij wensen opheffing van de rassenscheiding in hotels, restau rants en cafetaria's. Die laatstge noemde vorm van segregatie wordt overigens aangepakt in een wets voorstel inzake burgerrechten dat in juni door Kennedy aan het Congres is voorgelegd. De Mars op Washing ton heeft onder meer ten doel pres sie uit te oefenen op het Huis en de Senaat om die wet op de burger ten het hoogtepunt vormen van de hele demonstratie. Leden van het Huis van Afgevaardigden en de Se naat zijn uitgenodigd de plechtig heid bij te wonen. Het is uiteraard niet te verwachten dat zuidelijke De mocratische Congresleden, tegen standers van de rassenintegratie, op die invitatie zullen ingaan, en het is dan ook de vraag of de bijeen komst aan de voeten van Lincoln enige gunstige invloed kan hebben op het lot van Kennedy's wetsvoor stel inzake de burgerrechten, al zou men direct, door beïnvloeding van de publieke opinie, misschien iets kunnen bereiken. Veel hangt overi gens af van het ordelijk verloop van de Mars op Washington. Naarmate de beweging meer gediscipli- n de Mars op Washington, een nationale demonstratie, culmine ren de talrijke plaatselijke be- betogingen van de laatste jaren, eerst in het zuiden en later ook in het noorden van de Verenigde Stateri. Het begon met de „sit-ins" (net demonstratief plaatsnemer* van negers in restaurants voor manken) en de „freedomriders" de Interlo cals demonstratieve busritten in de staten van het Diepe Zuiden). De laatste tijd werd ook in noorde lijke staten door negers gedemon streerd bij bouwprojecten: tegen de rassendiscriminatie in de bouwvak bonden. En vervolgens was er het verzet tegen de rassenscheiding in het onderwijs, met de geruchtma kende conflicten in Little Rock en Oxford, Mississippi. Begint bij Washington de victo rie? Zal de datum van 28 augustus 1963 de geschiedenis ingaan, als een keerpunt in de strijd voor de ras senintegratie? Of zal de massabe toging een provocerend effect heb ben op de „diehards" in het zui den en de onverschilligen in het noorden? De organisatoren van de Mars hebben een grote verantwoor delijkheid op zich genomen. Zij zul len moeten tonen dat zij de zaak in de hand kunnen houden. De waar digheid die aan de Bonus-mars van 1932 ontbrak, zal de grote kracht moeten zijn van deze nieuwe Mars op Washington. H. BRONKHORST OnSLe6r ^tienhonderd 'toe- s' tUe> ondanks het slechte weer, zaterdagmiddag ,tt J ftet ""erijeppen" in Winsum (Fr.) waren komen kijken hebben waar voor hun geld gekregen. Iedere keer als een springer, of ljepper zoals j LneZi»n ze^gei!' In hot water van spektakelstuk: het kampioensspringen. de twaau meter brede vaart terecht De kampioen van vorig jaar, de 19-' kwam, en oat gebeurde nogal eens jarige H. Noordstra uit Oenkerk zag' ®teeg er een lmd gejuich op uit hierbij geen kans de „Sulveren Pols" de toeschouvversrijen. Het gejuich was voldoende te verdedigen. Roel Bokke, echter nog groter wanneer een gave sprong werd verricht. Voor het eerst sprongen deze keer enkele Hollanders mee. Hieruit blijkt wel dat het fierljeppen ook buiten, fries. meestersprong zijn eigen record van' 13,26 meter en bracht dit op 13,40 op 49,67 meter, meter. Dit was voldoende om de zil- veren polsstok in de wacht te slepen. ePen waren onder de aanwezjgen de burgemees ter van Amsterdam, mr. G. van Hall, vertegenwoordigers van de vereniging iiHmmmiittmimmmmimimmmmmmmmmmiimm In het huis van de familie van Gul- dener in de Onderduikerstraat al hier werd een Buta-kampeerver- gasser. die de familie op proef had. even in de woonkamer gepro beerd. Tijdens het „proefdraaien" ont plofte het geval en er schoot een grote steekvlam door de kamer. Van het echtpaar en de bezoekers een bevriend qchtpaar waren plotseling de nijlonkousen en sokken van de be nen verdwenen. Het vloerkleed vatte vlam, maar het vuur kon door de be woners zelf worden geblust. Bij de explosie sprong een ruit van twee bij twee en halve meter in splinters en een personenauto, die voor de deur stond geparkeerd werd ernstig aan lak en ruiten beschadigd. De proef kan als mislukt worden beschouwd, want de schade in huis wordt op 1000 en die aan de auto op 500 geschat. MIDDELBURG, 26 aug. De Mid delburgse atleet Hein Ctijé heeft gis teren voor eigen publiek het Neder lands kampioenschap 3000 meter steeple chase geprolongeerd. Hij zegevierde in ,,De Amsterdamse Haven", Jonkheer! 9 min 5.6 sec, hetgeen zijn beste pres- Van Lennep, directeur van de KNSMa tatie van dit seizoen betekent, en afgevaardigden van het Hollandse» He meeste tegenstand ondervond Cu- bedrijfsleven. jé van de Limburger Scheyen. Hij hield Na het wedstrijdspringen, waarbij) Cujé twee ronden lang bij. Bij het ne- slechts één Hollander een (vijfde)) men van een sloot ging hij echter even prijs behaalde, volgde het grootster onderuit en liep daardoor een achter- ,..-1—stand van tien meter op. Zijn tijd be droeg 9.29.6. Buuts van PSV heeft zaterdag in Eindhoven zijn eigen Nederlandse re- - cord kogelslingeren voor junioren, dat Span (20) uit Stiens brak bij eeny hij op 7 juli j.l. te Beverwijk vestigde met 45.12 meter, verbeterd en gebracht Els van Noorduyn van Sagitta heeft zondag in Zaandam het nationale re- -- „«nninr^u. TKampioen van de groep 16-18 jaarS cord kogelstoten meisjes verbeterd tot land bezig is aan populariteit te win- werd de 18-jange R. J. Papa uit En-f 16,09 meter. Het oude record stond nen. Om dit te onueiwepen waren gelum, met een sprong van 12,20 me-j sinds 19 april 1959 op naam van Corrie ter, terwijl bij de dames de 17-jarige? van Wijk met 15,68 meter. Hiske Penninga met de hoogste eer? EINDHOVEN De Jubileumwedstrij den, die PSV zondag ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan, in Eindhoven organiseerde, hadden door afschrijvin gen van talrijke atleten veel van hun aantrekkelijkheid verloren. Alleen de i 400 en de 5000 meter hebben de aan dacht enigszins kunnen boeien. Op de 5 kilometer vochten Kees Clement en Joep Delnoye opnieuw een fel sprint duel uit, dat Clement op de streep won. De 400 meter leverde een onbe dreigde zege op voor de Belg Dijzers die op de zware baan tot 48,3 sec kwam. Jaap Noordenbos, de Nederlandse kam pioen, bracht het niet verder dan de vijfde plaats in 49,3 sec. ANTWERPEN, 26 aug. Dank zij goede resultaten in de herendubbels op de tweede dag van de interland ten niswedstrijd tussen Nederland en Bel gië, zijn onze landgenoten er nog op het .nippertje in geslaagd een gelijk spel uit het vuur te slepen. (17-17). Hoewel Ne derland na de eerste dag een voor sprong van 9-6 had, slaagde België er gisteren in de.achterstand in een voor sprong om te zetten. Opmerkelijk bij deze interland waren de nederlagen, die Jan Hajer zowel zaterdag als zon dag moest incasseren. Eerst werd onze nationale kampioen met 6-2. 6-2 door de jonge Belg Gronckel verslagen, ver volgens ging hü ook tegen Drossart met 6-3, 6-2 kansloos ten onder. Trouwens ook de als tweede en derde geplaatste Nederlanders Schneider en Willem Maris leden nederlagen en wel tegen reap. Eric Drossart en Van der Borgt. Door de winst van de lager ge plaatste spelers werd echter het ver lies van de sterkste heren goedgemaakt. Het grootste succes werd bij de dames behaald door de Groningse Trudy Groen man, die met 6-4, 2-6, 6-0 zegevierde over de geroutineerde Christiana Mer- ceLis Op de tweede dag van de tennisin- terland won Ton Okker weliswaar ook zijn tweede partij maar Evert Schnei der verloor opnieuw. Hij werd door De Gronckel in drie sets geklopt. Bij de dames zegevierde België in drie enkelspelen. Alleen de talentvolle Rotterdamse Betty Stöve kwam tot winst. Opvallend was de nederlaag van Trudy Groenman tegen Midhelè Khan Rotta. ZOLDER (Belg.), 26 aug. De Ne derlander Rob Slotemaker heeft zondag op het nieuwe circuit bij Hasselt de race in de klasse 1.000-1.300 cc gewon nen. Het was een wedstrijd in de com petitie om de Europese bekers voor toerwagens. De rijder uit Zandvoort ze gevierde met een Austin Cooper S in 30 min 55,3 sec (gemiddelde 121,778 km) De sterke Britse fabrieksrijder en ral- lyspecialist Peter Proctor werd met een Morris 1100 tweede in 31.02,3. Bij de grand turismo's zorgden Ben Pon en Jansen voor Nederlandse overwinnin gen. Pon, die zich binnenkort', uit de wedstrijdsport zal terugtrekken, zege vierde met zijn Porche Carrera Abarth in de klasse van 1600-2000 cc. Voor Jan sen was de klasse van 1300-1600 cc. De Nedelander won met een Porsche in 33 min 4.10 sec (gem. 121,446 km). De Nederlandse motorrenner Han Leenheer is tijdens de Grote Prijs van Tsjecho-Slowakije, die te Bmo werd gehouden, bij een va] gewond. Onze landgenoot kwam in het beboste ge deelte van het circuit ten val en liep daarbij een hersenschudding op. SAN FRANCISCO, 26 aug. Het hoofd van de K.L.M. in de V.S., ge- biedslelder F. Kielman heeft medege deeld, dat de K.L.M. twee Douglas DC-8 straalvliegtuigen voor vrachtver voer heeft gekocht voor 12 miljoen dol lar. Hij zei, dat de K.L.M. in de wereld de tweede plaats inneemt bij het vrachtvervoer en dat door deze aan koop het bedrag, dat de K.L.M. heeft uitgegeven voor Amerikaanse toestel len (die 85 procent van haar vloot vertegenwoordigen) en voor onderde len, op 275 miljoen dollar is gekomen. BRUSSEL, 26 aug. Onze landge noot Snepvangers is bij de internatio nale militaire atletiekkampioenschap- pen, die in Brussel zijn gehouden, twee de geworden in definale van de 1500 meter. Winnaar werd de Amerikaan Cunliffe, die met 3.43.9 het CISM-re- cord verbeterde. Dit record stond se dert 1958 op naam van de Fransman Michel Jazy met 3.46.1. Ook Snepvan gers bleef onder die recordtijd. Hij fi nishte in 3.45.6, slechts 1,8 sec. boven het veertien jaar oude Nederlandse re cord van Wim Slijkhuis. De Griek Messimertzis, die Snepvan gers in de series was voorgebleven, ein digde in de finale op de derde plaats in 3.48,2. Wereldkampioen 1962, de Brit Gra ham Hill, heeft de op het circuit van Goodwood gehouden T.T.-race in een Ferrari gewonnen. Hill noteerde over de ruim 480 km (300 mijl) een tijd van 3 uur 16 min 45.6 sec. De onder de naam „Batavieren" uit komende Nederlandse heren-hockey- ploeg heeft tijdens haar Zuidafrikaan- se toemee de eerste nederlaag gele den. Onze landgenoten verloren te Port Elizabeth van een vertegenwoor- digdende ploeg van de Oostelijke pro vincie met 4-2, Judith de Nijs heeft in het Vollen- hovens kanaal in Blokzijl een 3 km zwemwedstrijd gewonnen in 44.30.4. De Robbenzwemster was zelfs sneller dan de eerstaankomende mannelijke deel nemer; Arendsen van „De Futen" uit Amstelveen, die een tijd van 44.38,8 maakte. ARNHEM, 26 aug. De firma A, Fein alhier heeft het voedsel-voorzie- nings in- en verkoop bureau in Deni Haag per brief een hoeveeheid van 2.000 ton boter uit Oost-Europa aan geboden tegen een prijs die lager ligt dan de huidige prijs van f 3.78 per kg, die de groothandel thans als minimum aan de fabrieken betaalt voor Neder landse boter. De eerste 500 ton zóuden direct le verbaar zijn, het restant zou voor nieuwjaar kunnen worden geleverd. De optie van de heer Fein op de par tij loopt echter per 1 september af. De heer Fein zegt in staat te zijn meer partijen aan te Dieden. Gezien de kor te termijn, waarop moet worden be slist, kan hij niet meedoen aan de door het Produktschap voor Zuivel opengestelde inschrijving. Daarom i* hij niet optimistisch over de verdere gang van zaken. Zou op zijn aanbod worden ingegaan, zo zei hij, dan zou de handel voor het hoofd worden Se' stoten. De heer Fein is van oordeel, dat zijn prijs nog verder zal kunnen worden verlaagd. NEW DELHI, 26 aug. (Reuter) Ge hoor gevend aan een uitnodiging v-a° het bestuur van de regerende congres partij, heeft premier Nehroe zaterdag aanbevolen zes leden van zijn kabinej van hun ambt te ontheffen, zodat rij zich geheel zullen kunnen wijden a*® de „verjonging" van de partij. De par ty acht dit nodig in verband met ge uite beschuldigingen over corrupt!®' nepotisme en partijdigheid. Ook heeft Nehroe aanbevolen jes eerste ministers van Indische staten als zodanig te ontslaan, zodat ook rij zich geheel aan het partijwerk zuil®" kunnen wijden. Zelf zal Nehroe, gevend aan een door de partij uit!fr sproken wens, als premier aanblijven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 6