aannemer Geschil tussen en hoofd politie over verbouwing van woning m Herman Scholten'-beker in handen van P. de Jong BROEDER BEN HEYERVAN DEO NAAR AFRIKA WPIK debat rond snelboot Boot wordt vermoedelijl aan gemeente aangeboden Agenda voor Haarlem omgeving en TITO IS NIET BANG VOOR LEEUWEN i GEMEENTERAAD ZANDYOORT Jeugd vakantiefeesten h. i TAXI 13000 Voor dodelijke steek: 21/2 jaar iVöör Iets zwakker voor internationale waarden J an W. van de Ven begraven Uit STAD en STREEK Gratie gevraagd vriïe boer" voor In Zandvoort Zomerappartementen 's winters in trek bij woningzoekenden Donderdag 29 augustus L BEGIN CURSUSJAAR VAN STICHTING „JONG HAAR LEMVOORUIT" Katharijnebrug twee dagen gesloten Zonder rijbewijs met motor tegen auto ONZE GEZELLEN SPEELT VOOR HET LAATST AAN VERGIERDEWEG LAATSTE ZOMERAVOND-RIT Stiletto getrokken bij ruzie in bar Jongetje in badkamer omgekomen ÏÏMÊmÊêW EEG-aanbeveling voor Franse olie-invoer Hoger bierrecht ontmoet ook op de Antillen weerstand De beurs vandaag: Films Muziek Diversen Cabaret T entoonstellingen WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1963 PAGINA 3 ZANDVOORT, 28 aug. De ge meenteraad van andvoort vergader de dinsdagavond onder voorzitter schap van burgemeester, mr. H. M. van Fenema. Voor deze vergadering bestond grote belangstelling zodat de publieke tribune uitpuilde. Kenne- hjk verwachtte men een groot debat over de snelboot-affaire, maar deze zaak werd enkel in de rondvraag ter sprake gebracht. Woonruimtecommissie Grondprijzen Rondvraag Bus reserve-politie iffi - 4 Voorlopig jêmm Op het eiland Brioni heeft de Joegoslavische president Tito een buitenverblijf met eigen diergaarde. Dat zich hierin oolc welgeschapen leeuwen bevinden toont hij aan Sovjet-premier Khroesjtsjev, die een veilige afstand prefereert, terwijl Tito doet alsof hij de leeuwin wel zou willen aaienindien deze hiervan gediend zou zijn. Beurs van ÜSevv Vork Ingekomen was een schrijven van Ce aannemer Jac. Berkhout met het verzoek om betaling van verbouwdngs- apsten aan het perceel Zandvoortselaan 133b, dat bewoond wordt door de heer D. van Maris, korpschef van politie. De voorzitter stelde voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, om- aat de gemeente bij deze zaak niet is vetrokken. Burgemeester en wethou ders hebben de aannemer in overwe ging gegeven de kwestie tot een arbi trage-zaak te maken. De heer Koning (groep Breure) was het daarmede niet eens, want de heer van Marts heeft gezegd, dat de ge meente het nog openstaande, vrij be-' iangrjjk, bedrag moet betalen. Toen de kwitantie voor de tweede maal werd aangeboden zou de loper opnieuw naar de gemeente zijn verwezen. De heer Koning vonid het onjuist, dat de heer Van Marts kennelijk probeert de ge meente voor deze schuld te laten op draaien. Hij had een voorstel: er blij den verschillende comité's van particu lieren te zijn, die de politie geschen ken aanbieden; laat nu een comité de korpschef uit de brand helpen! De heer Siegers (KVP) noemde dit sen onverkwikkelijke zaak. De heer Van Maris heeft via zijn echtgenote talrijke opdrachten aan de aannemer f eg even, waardoor de stelposten van et bestek aanmerkelijk zijn overschre den. Hij wenste een rapport aan de raad over de gang van zaken en de Mjze waarop van gemeentewege toe zicht op deze verbouwing is uitge oefend. De heer Gosen (A.R.) meende dat de heer Van Maris zich moest schamen om zich zo in opspraak te brengen. De reputatie van de politie als gezagsapparaat Is daardoor aange tast. De aannemer moet een deurwaar der in de arm nemen De voorzitter betoogde, dat ten on rechte een blaam is geworpen op de korpschef van politie. Het schrijven van de aannemer is aanvechtbaar. Van het verlenen van opdrachten is teen sprake geweest. (De heer Koning: at heeft zijn vrouw gedaan). De voor zitter herhaalde, dat de gemeente bui ten deze kwestie staat. Destijds is voor deze verbouwing door de gemeente 2500 en door het Rijk 7500 beschik baar gesteld. Het meerdere is een zaak tussen aannemer en de heer Van Maris. Men moet de arbitrage afwachten. Het schrijven van de heer Berkhout werd tenslotte voor kennisgeving aangenomen. Bui-gemeester en wethouders stelden voor de periodiek aftredende leden van O oorn ',1T ruimte-commissie opnieuw te be- IWUvmaT UjJlUCUW tc UC- te het teJnE,heer Siegers (KVP) bepleit- samensteufng A?nnrieen^Tand0rinT§- 01 de loden C.inn, ie commissie. Nieuwe ïeoen kunnen tot een andere beledds- samenstelling oeieaas- lijn komen. Wethouder Kertanan (PvdA) zei, dat de commissie alleen adviseert; burgemeester en wethouders beslissen. De voorzitter zei dat tel'kenjare de ZANDVOORT, 28 aug. Nu liet zo merseizoen ten einde loopt trachtten woningzoekenden uit andere gemeenten In Zandvoort onderdak te vinden. Zij hebben het oog op de ruimte, die 's zo mers aan badgasten wordt verhuurd. In het verleden zijn verschillende per sonen daardoor in moeilijkheden geko men, want wanneer het nieuwe seizoen zich aandient is het met de gastvrijheid voor deze „winterhuurders" gedaan en Worden zij door de hoofdbewoner met Uitzetting bedreigd. In verband hiermede hebben burge meester en wethouders van Zandvoort een waarschuwing gepubliceerd. Het in gebruik geven van woonruimte aan tij delijk in Zandvoort verblijvende perso nen is jn de periode van 1 oktober tot 1 mei verboden, tenzjj men daarvoor een vergunning van het gemeentebe stuur heeft ontvangen. Houdt men zich niet aan dit voorschrift, dan kunnen dwangmaatregelen worden genomen, zo wel tegen de huurder als tegen de ver huurder. Vordering van de ingebruik- gegeven woonruimte ten behoeve van Zandvoortse woningzoekenden is moge lijk. HAARLEMSE KATHOLIEKE VERENIGING VOOR HET GEZIN: Speeltuin Burcht ter Cleef: De gehele dag spelen op het sportveld aan de Kleverlaan. kreet om „nieuw bloed" in de commis- sie wordt gehoord, maar de raad heeft daar niet aan gewild. Opnieuw werden benoemd mejfuffrouw G. Bokman en de heren L. Sok, D. van Duijn en J. F. Erdtsuok. De heer P. Korstenbroek Jr. (het enige katholieke lid der commis sie, redactie) verwierf 6 stemmen, te gen de heer J. R. Oostenrijk 7 stemmen, zodat laatstgenoemde werd benoemd. De heer Korstenbroek werd plaatsver vangend lid. Uitvoerig werd gesproken over de grondprijzen in het udtbreddingsplan- Noorderduinweg. De heer Siegers (KVP) vond de voorgestelde prijzen vrij hoog. Daardoor wordt de nieuwbouw aan merkelijk duurder gemaakt. De heer Van der Noolen (PvdA) wees erop, dat de terreinen voor de hoge flatbouw buiten de calculatie zijn gehouden. Hij wilde een nieuwe opstelling van de kos ten van het bouwrijp maken. Wethou der Lindeman (KVP) wilde meewer ken aan een onderzoek van de mogelijk heid de grondprijzen te verlagen. De voorzitter verwonderde zich over de gerezen bezwaren; in de commissies is het voorstel bestudeerd en gunstig ontvangen. Het betreft hier een begin sel besluit waarop de raad altijd nog correcties kan aanbrengen. Wethouder Lindeman betoogde evenwel dat een be slissing over het voorstel een bindend karakter heeft. Wanneer Gedeputeerde Staten daaraan hun sanctie hebben ge geven, kan men daar bezwaarlijk op terug komen. Een onzekere factor is nog de uitgave van 280.000 van het dichten van de modderkommen. Dit be drag is ook in de calculatie opgenomen, maar de raad heeft rich daarvan ge- distancieerd, omdat gepleit werd om een deel van deze kosten ten laste van de algemene middelen te brengen daar met het opruimen van deze poe len een algemeen gemeentebelang wordt gediend. Nadere overweging ver dient dus aanbeveling. Hierop werd voorstel aangehouden. HAARLEM, 28 aug. Onder zeer grote belangstelling van collega's, vrienden en bekenden is vanmorgen op de begraafplaats St. Jozef aan de Ver- gierdeweg in Haarlem Jan' W. van de Ven, stadsredacteur en toneelcriticus van onze courant, ten grave gedragen. Vooraf werd in de kerk van de H. Pastoor van Ars in Parkwijk een plechtige Re quiemmis opgedragen. Celebrant was de rector van het Mendelcollege drs. V. Hutjens, Augustijn. Hjj werd geas sisteerd door kapelaan C. J. M. Pouw. Enkele collega's van de' overledene ver zorgden de gezangen onder leiding van Jan Laarveld, die ook als cantor fun geerde. Daarna had de begrafenis plaats. De absoute werd verricht door kapelaan Pouw. Onder de vele aanwezigen, die blijk gaven van hun belangstelling, be vonden zich mr. W. A. M. van der Kallen, directeur van ons blad, en de beide hoofdredacteuren de heren drs. H. W. M. van Run en W. Severin, alsme de collega's van het Dagblad De Tijd, waarvan Jan van de Ven redacteur buitenland is geweest. Verder waren aanwezig de wethouders W. F. Happé, J. A. Schippers en A. van der Veldt namens het Haarlemse gemeentebestuur en meerdere leden van de verschillende raadsfracties, hoofden van dienst, ver tegenwoordigers van de politie, repre sentanten van het beroeps- en amateur toneel, de heer H. Deinum, directeur van de Stadsschouwburg, en collega's van de in Haarlem verschijnende bla den, onder wie de heer S. Koster, hoofdredacteur van Haarlems Dagblad en bestuursleden van de Kennemer Journalistenkring. Ook woonden deputa ties van leerlingen van het Mendelcol lege, waaraan Jan van de Ven drama tiek doceerde, en van de Vereniging „Jong Haarlem... vooruit" de plechtig heid bij. Zeer veel bloemstukken lagen rond de groeve. Bij de rondvraag kwam de heer Sie gers (KVP) nog eens terug op de door hem gedane mededeling dat een ver trekkend opzichter van publieke werken hem had verklaard, dat hem min of meer onder dreiging was aangeraden zich aan te sluiten bij het N.V.V. Dit is door wethouder Lindeman en de heer Van Duijn (PvdA) op grond van anders luidende verklaringen tegengesproken. De heer Siegers bezwoor echter, dat hjj had doorgegeven wat de betrokken ambtenaar hem had gezegd. Deze heeft hem thans laten weten dat hjj de heer Siegers in die zin had ingelicht om een motief te geven voor zijn vertrek uit Zandvoort, enkele maan den nadat hij in functie was getreden. De heer Siegers noemde deze ambte naar thans een leugenaar. Wethouder Lindeman zei dat niemand de heer Sie gers van het spreken van onwaarheid had beticht. Hij beschouwde de zaak nu als afgedaan. Mevrouw Mol (PvdA) legde bij de rondvraag nog de verklaring af, dat haar bezwaar tegen het aanbieden van een volkswagen-busje aan de reserve-politie enige correctie behoeft. Het is haar na melijk intussen gebleken dat deze schen king is gedaan aan de vereniging van leden van de reserve-politie. HAARLEM, 28 aug. De laatste week van september beginnen de cur sussen weer, die gegeven worden on der auspiciën van de Stichting „Jong Haarlem.Vooruit". In een fraai uitge- reven programmaboekje wordt een toe- ichting gegeven op de verschillende cur- susmogelijkheden. De cursussen, waar onder behalve Nederlandse taal, alge mene ontwikkeling, rekenen, tekenen, vrije expressie, toneel, muziek, ballet, handschriftverbeteren, kostuumnaaien, Frans, Duits, Engels, cursussen op po pulair-wetenschappelijk gebied en de I.V.I.O.-opIeidingen ook een cursus Ne derlands voor buitenlanders, zijn spe ciaal bestemd voor hen, die geen mid delbare schoolopleiding volgden. Hoewel ouderen voor de cursussen kunnen inschrijven, hebben jongeren voorrang, wanneer bij een bepaalde cursus het aantal aanmeldingen gro ter is dan het beschikbare aantal plaat sen. Praktisch alle te gebruiken leer middelen, waaronder boeken, zjjn gra tis te verkrijgen. Tegen Kerstmis en Pasen worden de lessen veertien dagen onderbroken. Iedere cursusgroep heeft een vaste lesavond. De lesduur is af hankelijk van de te volgen cursus en varieert van een tot drie uur per avond. Men kan zich voor de cursus aanmelden op het bureau van de Stich ting, Wagenweg 28, Haarlem. HAARLEM-ENKHUIZEN Op za terdag 14 september organiseert de Vereniging Haarlem een autotocht naar Enkhuizen, waar na een ontvangst op het stadhuis een bezoek zal worden gebracht aan de Waag en de Wester- kerk. Ook het Zuiderzeemuseum staat op het programma. De tocht begint om 9 uur bij de Rozenstraat. AMATEURTONEEL In de stads schouwburg zal op woensdag 2 en don derdag 3 september het toneelseizoen geopend worden met een voorstelling van „Het geheim van de ooievaar" door de r.k. toneelvereniging Thalia". Het stuk werd geschreven door de Neder landse auteur Hans Nesna. ZWEMBAD HEEMSTEDE De voor bereidingen voor de bouw van het nieu we zwembad aan de Sportparklaan zijn nu zo ver gevorderd dat de eerste paal geslagen kan worden. Dat zal gebeuren op donderdag 29 augustus 's middags om 4 uur door de burgemeester. OPENING. Dinsdagavond 17 sep tember om half acht zal de openings avond plaats vinden van het zeventien de cursusjaar van de Academie voor Voortgezet Economisch Onderwijs te Haarlem. De opening geschiedt in de aula van het gebouw van de Academie, Zijlvest 25 a. Bij deze gelegenheid zal prof. dr. P. H. Winkelman, hoogleraar aan de r.k. univesiteit te Nijmegen, eèn oordracht houden over „Historische en actuele vraagstukken van internationale samenwerking". HAARLEM, 28 aug. Donderdag 29 augustus en vrijdag 30 augustus zal de Katharijnebrug te Haarlem voor voet gangers afgesloten zijn. Men hoopt za terdag met de werkzaamheden gereed te komen, waardoor voetgangers weer gebruik kunnen maken van de brug. Tijdens de afsluiting zal het gemeen telijk pontje varen van het Donkere Spaarne naar de Houtmarkt. VELSEN NOORD, 28 aug. Op de Wijkermeerweg is gistermiddag vijf uur een 56-jarige motorrijder uit Haarlem, die uit de uitrit van de Handels- en In dustriemij. kwam, tegen een personen auto gereden. Nabij de uitrit stond een vrachtauto geparkeerd, waaardoor de twee elkaar te laat hebben opgemerkt. Op de duo van de motor zat de 33- jarige A. N. H. uit Haarlem. Hij werd van de motor geslingerd en moest met een grote vleeswond en een gebroken linkerbeen door do Ongevallendienst naar een ziekenhus in Haarlem worden gebracht. De personenauto werd vrij ernstig beschadigd. De bestuurder van de motor was niet in het bezit van een rijbewijs en niet verzekerd. HAARLEM, 28 aug. Met het voet baltoernooi om de „Kennemerland"-be- ker zal de RKSV Onze Gezellen zondag 1 september voorgoed afscheid nemen van het vertrouwde sportveldencomplex aan de Vergierdeweg in Haarlem-Noord. Door uitbreiding van de begraafplaats moeten de OG-ers voor het beoefenen van hun sporten voetbal, honkbal en softbal naar het tweede „Van der Aartsportpark" verhuizen. Aan de strijd om de „Kennemerland"- beker, die momenteel nog in het bezit van het Velser IEV is, wordt deelgeno men door VVZ, Lisse, IEV en Onze Ge zellen. Het programma wordt om kwart over een ingezet met de wedstrijden OH—VVZ en IEVLisse. Tijdens de pauze zullen de junioren een softbalwed- strfld spelen tegen het bestuur van OG. Daarna komen om drie uur de voetbal lers weer in het veld voor het spelen van de finale en de strijd om de derde Prijs. De velden aan de Vergierdeweg zijn meer dan dertig jaar door OG bespeeld. Het nieuwe terrein in het tweede „Van der Aartsportpark" wordt zondag 15 september in gebruik genomen met de eerste thuiswedstrijd voor de competi tie in de vierde klasse C van west 1 te gen S-t. Pancratius. Er wordt momen teel nog hard gewerkt om de afrastering en accommodatie in orde te krijgen. VERGADERING De afdeling vol leybal van de r.-k. sportvereniging DSS houdt maandagavond om 8 uur haar algemene jaarvergadering in het ge bouw „De Schuylenbureht". HAARLEM, 28 aug. Peter de Jong heeft de negende en tevens laatste rit van de zomeravondcompetitie om de „Herman Scholten"-beker door de Haarlemse Raceclub „Excelsior" over een afstand van 45 kilometer in de Haarlemmermeer verreden op zijn naam gebracht. Hij zegevierde daar toe In de eindsprint van een compact peloton en bleef zijn makkers met vier lengtes verschil de baas. Door deze zege werd De Jong ook algeheel win naar van de competitie en kwam hij in het bezit van de beker. De rituitslag luidt: 1. P. de Jong, 2. H. v. Assema, 3. B. Schouten, 4. H. v. Steyn, 5. L. Kreuger, 6. Ron Phi lips, 7. G. Keyzer, 8. Henk Philips, 9. G. Bruyn, 10. D. Schouten. Eindstand A-klasse: 1. P. de Jong 32 pnt., 2. B. Schouten 31, 3. H. v. Steyn 19, 4. P. Steenvoorden 14, 5. G. Krab benbos 13 en 6. A. Martens 5 pnt. Door zijn tweede plaats in de slotrit greep Hans van Assema de eindzege bij de B-klassers. Het resultaat was: I. H. v. Assema 58 pnt, 2. R. Philips 52, 3. G. Bruyn 40, 4. L. Kreuger 31. 5. H. Philips 26, 6. G. Keyzer 22, 7. D. Schouten 12, 8. K. Bijdemast 11 en 9. J. Philips 10 pnt. De laatste rit van de veteranen werd in de sprint gewonnen door Henk Ouwerkerk vóór Dirk Kiekens, Serge Handgraaf en Kees Kossen. Het eind klassement luidt: 1. D. Kiekens 31 pnt, 2. K. Kossen 18, 3. H. Ouwerkerk 17, 4. W. Dolron 13, 5. B. Groeneveld 10, 6. S. Handgraaf 6, 7. H. Bogaard 5, 8. L. Snijders 4, 9. T. Devies 2, 10. F. Tollenaar 1 pnt. Slotrit jeugdklasse: 1. C. Kiekens, 2. ,T. Snoeks, 3. J. Brouwer, 4. E. van Schoor, 5. G. Muinck, 6. R. Molekamp. Eindstand: 1. en 2. G. Muinck en E. v. Schoor 25 pnt, 3. J. Snoeks 23, 4. J. Brouwer 19, 5. C. Kiekens 15, 6. T. De vies 7, 7. R. Molekamp 1 pnt. ROTTERDAM, 27 aug. De recht bank alhier heeft vanmorgen een 27- jarige Surinamer een bekende figuur van het Rotterdamse Katendrecht voor het toebrengen van een dodelijke steek met een stiletto tot een aanmer kelijk lagere straf veroordeeld dan de officier van justitie, mr. B. van der Meulen, had gevorderd. Wegens zware mishandeling de dood tengevolge heb bende, subsidiair ten laste gelegd, kwam de rechtbank tot een vonnis van twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De officier had op de beschuldiging van doodslag een eis gesteld van zes jaar met aftrek. Het beroep van de verdediger, mr. M. P. Dorhout, op noodweer werd verworpen. De steekpartij had 19 februari plaats tijdens een caféruzie in de „Liberty"- bar. Opgewonden omdat de vrouw, waarmee hij samenleefde, hem had verlaten kreeg de man daar woor den met een Groningse varensgezel en dat leidde tot een vechtpartij, waarbij de Surinamer een stiletto trok en zijn tegenstander twee steken in de borst toebracht. De Groninger overleed kort daarop. Als doodsoorzaak werd een in wendige bloeding vastgesteld. Bij de uitspraak werd bekend dat de rechtbank in haar vonnis rekening heeft gehouden met de verminderde toerekeningsvatbaarheid van de man. Diens verblijf in een voor hem vreem de samenleving zou daarvan de oor zaak zijn. DEN HAAG, 28 aug. jn Andora aan de Italiaanse Riviera is gister- avorfd de lcK)a®]g® Reinier Martinot, zoontje van de Nederlandse familie H. Martinot in de badkamer door gasver- stikking om het leven gekomen. De heer Martinot, correspondent van de Zuid-Oost-Pers m Brussel,, vertoefde met zijn familie met vakantie in Italië. Het slachtoffer was het jongste van vier kinderen. Voor het voetlicht brengen we van daag broeder Bernardus (Ben) Heyer, die binnenkort naar Oost-Afrika zal vertrekken. De pas benoemde missio naris heeft zich vooral in de laatste drie jaren in Haarlem veel vrienden gemaakt. Hij voltooide in deze jaren zjjn medische opleiding in het zieken huis St. Joannes de Deo. Daar genoot hij onder de patiënten, grote bekend heid en genegenheid voor zijn bereid willigheid, zijn altijd opgewekt humeur en de vaak kinderlijke blijheid, waar mee hij zijn toekomst als missionaris tegemoet zag. Thans is het zover; op 9 december brengt een snelle DC8 broeder Heyer van de Witte Paters uit Santpoort naar het missiegebied in Tanganyika (Tabora), waar hij ze ven jaar op de buitenpost werkzaam zal zijn. Dan volgen zeven maanden verlof en daarna opnieuw zeven jaar naar de buitenposten, waar hij de be volking poliklinische hulp zal verle nen. Broeder Heyer is afkomstig uit het Tilburgse, waar zijn ouders wonen. Hij is de tweede zoon uit een gezin met 7 jongens en 3 meisjes. Hij is de enige religieuze uit dit gezin. De 26-jarige missionaris kwam 10 jaar geleden op 16-jarige leeftijd bij De Witte Paters. Daar ontving hij een technische opleiding. Later speciali seerde hij zich in de medische vak ken. Aan zijn driejarig verblijf in de Deo in Haarlem komt op 1 oktober een einde. Hij hoopt in staat te zijn heel wat zaken, die hij in het andere wereld deel verwacht nodig te hebben, mee te nemen. Hij denkt aan een motor, misschien wel een jeep, voor het ver voer, aan medische instrumenten (liefst tweedehands, want anders moe ten er misschien dure invoerrechten worden betaald, vreest hij)en ver band. Weliswaar stelt ook de Memisa enige apparatuur ter beschikking, maar broeder Heyer wil in de war me gebieden goed beslagen ten ij« komen. Hij hoopt dan ook dat zijn vrienden en kennissen hem zullen hel pen. Financiële bijdragen kunnen wor den overgemaakt op postgirorekening 1.07.12.50 ten name van de Witte Pa ters te Boxtel, met vermelding „Broe der Heyer Afrika". Zondag heeft broeder Heyer in de kathedrale kerk van Roterdam met nog 363 missionarissen uit han den van de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, het Missiekruis ontvangen. ZANDVOORT, 28 aug- van de snelboot is gister„teraail t; in de Zandvoortse 8e,"X 'ekome^" den de rondvraag ter sprak* g De heer Petrovitch (A.Z-BJ legde een uitvoerige verklaring af'?in Kebaar is aangeboden als een sponta van de badgasten. Er controverse tussen reddingsbrig i het strand detachement va® °.f p ht het zijn goede vrienden. Er zu moeilijkheden ontstaan door net u van personen op de actitergroml. Ue zeewaardig geachte Ranaredmngsviet is dezer dagen bij een redding n g geslagen. Wanneer de raad zo" ten om de snelboot thans te a den, dan zou hij daardoor aan P es- tige winnen. De heer Breure (groep Bre„"£f' dat men in het algemeen arfA,iecjen moet staan tegenover het aa® van geschenken. Hij citeerde een Klas sieke spreuk om de Grieken te - trouwen, zelfs als zij met geschenken komen aandragen. De voorzitter deelde mede dat hij in afwachting was van een .1^5inflhnnt de schenkers, waarbij zU Men ver aan de gemeente aanbieden. Men keert nu nog in een tussenfase omdat de schenkers de boot aan het schap hebben geschonken. ..De ge- meester herinnerde aan zijn P' dat hij enige maanden geKe"anSChaf- raad heeft gehouden om tot aanscnai fing van een snelboot over te gaan. Toen de raad niettemin besloot een Rana-reddingsvlet aan te open heeft hij gezegd, zich omtrerd te ondernemen stappen te zunen uera den. Hij heeft evenwel niets gedaan. Toen de burgemeester in Zwitserland met vakantie was werd hem telefo nisch door een hem on'be?f" B f00" namens een groep badgasten een snel boot aangeboden voor ten dienste van de surveillance op zee. Hjj heeft toen gezegd dat .Sffchenk voorlopig te zullen aanvaarden, mo menteel is de situatie nog zo. Want de burgemeester heeft dè leden van het Strandschapsbestuur in overweging ge geven de schenkers te adviseren de snelboot rechtstreeks aan de gemeente aan te bieden. Het Strandschap heeft daartegen geen bezwaar gemaakt. De schenkers konden hierop nog niet rea geren, omdat enkelen van hen nog in het buitenland zijn. Zodra zij hebben geantwoord zal de zaak in de raad aan de orde komen. BRUSSEL, 26 aug. De EEG-com- missie heeft aan de Franse regering 6011 aahbeyeling gericht om de invoer- mogebjkheid van ruwe oJie en oliepro- aukten uit de overige EEG-landen dit •!aa® I°t 1.650.000 ton te verruimen, dit is 250.000 ton meer dan vorig jaar. De aanbeveling is uitgegaan aan de hand van de verdragsbepaling inzake de nationale monopolies die een com mercieel karakter hebben. Aan het einde yah de overgangsperiode (d. w. z. in 1970) mag er tussen de zes landen geen discriminatie als gevolg daarvan be staan. WILLEMSTAD, 27 aug. Het Antil liaanse dagblad „Beurs- en Nieuwsbe richten" weet te melden nat de Kamer van Koophandel en Nijverheid zich schriftelijk tot de minister van econo mische zaken heeft gewend om bezwaar aan te tekenen tegen de voorgenomen verhoging van het invoerrecht op bier. Gewezen wordt op andere mogelijkhe den om de eigen industrie te bescher men als daartoe aanleiding zou be staan. Dit zou kunnen gebeuren door subsidie van de export van AntiU-iaans bier, eventueel subsidie van de lokale omzet en door verlaging van het in voerrecht op grondstoffen. DEN HAAG, 27 aug. In opdracht van de boerenpartij heeft mr. L. van Heijningen aan H.M. de Koningin gra tie gevraagd voor de „vrije boer" T. J. van IJ. uit Driebergen-Rijsenburg, die op 22 augustus is gearresteerd om een vervangende hechtenis van tien dagen, en waarschijnlijk direct aansluitend daar op nog een van twee dagen uit te zit ten. Van IJ., die tweemaal veroordeeld is wegens het niet verstrekken van zijn bedrijfsgegevens aan het landbouwschap wilde geen boete betalen. Mr. van Heij ningen vraagt de koningin te bepalen dat de vonnissen niet verder ten uit voer worden gelegd. Mevrouw van IJ. moet nu, slechts geholpen door een knechtje van 17 jaar, het bedrijf met 31 koeien gaande houden. AMSTERDAM, 28 aug. In New York waren gisteren de Nederlandse fondsen over de gehele linie iets lager geno teerd en vanmiddag werd in Amsterdam dit voorbeeld gevolgd. De verliezen wa ren niet groot en beperkten zich bij AKU tot 2% pnt., bij Hoogovens tot 2 pnt., bij Philips tot een halve gulden. Kon. Olie en Unilever boden het mees te weerstand en in ieder geval Unile ver wist zich goed te handhaven. Kon. Olie daarentegen kreeg in het verdere verloop een neiging tot afbrokkelen. Groot waren de koersverschillen echter niet en ook de affaire maakte geen bij zondere indruk. De beurs was bijzonder stil en stimulerend nieuws ontbrak vol komen. CINEMA PALACE: Het geheim van de zwarte koffer, 14 jaar. Dagelijks 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Meisjes langs de weg, FRANS HALS: ontraden. LIDO: 55 dagen Peking, 14 Jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. LUXOR: De dodenlijst van A.M. 14 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Wat doet papa toch in Italië? a. 1. Dagelijks 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY. t/m donderdag: Wurgende gangsters- greep, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De nacht van de koude neuzen, alle leeftijden. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m donderdag 8.15 uur: Spoed cursus „Franse liefde", alle leeftijden, t/m donderdag 2.30 uur: South of the border, 14 jaar. Donderdag 29 augustus. Grote of St. Bavo Kerk. 3 uur: Orgel concert door Piet Kee. Concertgebouw. 8.15 uur: Zomerconcert door het N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam. Programma: Lalo, Saint-Saëns, Tschaikows- ky, m.m.v. Dick de Reus, viool. Tentoonstelling „Met vallen en opstaan" t/m 29 aug. in het clubgebouw van de speeltuin Kindervreugd, Godfried v. Bouil lonstraat. Openingstijden van 2-5 en 7-10 uur. Adam en Eva, Raamvest 5. Iedere avonó vanaf 8 uur Cabaret van 9 tot 11 uur. Waagtaveeme, Damstraat: Iedere avond 81 uur internationaal programma door Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19 eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 105 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1—5 uur. Tot en met 8 september tijdens de avond openstelling expositie van Rembrandt-etsen in het prentenkabinet. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur, (behalve maandag) Zon- e- feestdagen van 25 uur. „In 't Goede Uur". Korte Houtstraat 1. Geopend van 106 uur, 's avonds van 810 uur. In augustus: Tekeningen en aquarellen uit Spanje en Baskenland van Poppe Damave Museum Het Huis van Looy, Kleine Hout weg: Tentoonstelling van cultuur-historische diorama's. Geopend dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. (Tot 1 sept.) Vlshal, Grote Markt: Foto '63. Geopend dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur en elke vrijdagavond van 8 tot 10 uur. (Tot 1 september). 414 Ned. 1960 4)4 Ned. 1961 4)4 Ned 1963 I 4)4 Ned 1963 H 4 Ned 1961 4 Ned. 1962 StaffeJ 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H V. A A. K. U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij Fokker Ford van Gelder Hoogovens MüUer Co. Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever Wiiton-Fijenoord Billton 2e Dordtsche Petr. gew Kon. Petroleum '50 Holl. Amerika Mn Java Ch. P. L K. L. M Kon. Ned Stoomb. Mil K. P. M. Stoomv. Mi] Nederland van Nievelt van Ommeren Rott. Lloyd Ned.Scheepv Unle interunie Robeco Unltas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven 58 Amsterdam '56 1 Amsterdam '56 II Amsterdam '56 III Amsterdam '59 Rotterdam '67 Heyn KL obi. Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electrto General Motors Kennecott Copper K.LJd Montgomery Ward Radio corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand on Ny Tidewater Unilever U.S Steel Vorig SLOT 100H opening 28/8 98ft 98,', 93)4 93% 106% 361 110% 153)4 481)4 479 250 127.20 357 901 248 607 604* 121)4 154.20 153.30 179.50 179.40 288% 413)4 786 170.40 170, 135'/ 13574 160)4 50.60 151% 151* 162 I 143 116% 115% 253% 143 139V. 139 199 230 488.50 137.50 145V, 124)4 87% 91% 96 92 127% 26/8 27/» 49% 49% 31)4 32* 70 68 81 79* 74)1 73% 13% 39)4 72)4 40% 47% 45% 36)4 65)4 70% 25% 50 51% Stemming: 74)4 72% 13)40 38% 71)4 39% 47% 45% 35)4 65)4 70)4 20% 49)4 50% gedrukt DISCOCLUB Donderdag 5 sep ber organiseert de Haarlemse Disco club een grarnmofoonplatenconcert in de aula van de A. H. Gerhardschool aan de Raaks. Op het programma staan werken van Berlioz, Brahms, Martin en Shostakovitch. Het concert begint 7.50 uur 'a avonds.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3