Dodelijk ongeval op de Rijksstraatweg Ernstige aanrijding op kruising Delftlaan-Kleverlaan Bezwaar tegen voortgaan van bouw aan pier Voetbal HBC en TYBB stellen opnieuw teleur in oefenpartijen PATER S. DUYNSTEE WEER IN HAARLEM Jaarlijkse „rekening en verantwoordingvan zijn werk op Sicilië Dr. Prinsen opent Heemskerks sporthal ■■v 1ÉM Renova blijft Stormvogels de baas en grijpt „Jan van Geenen'-beker voor Haarlem Tweemaal Duitser met auto over de kop D. M. N. ERYAREN VAKLIEDEN Prijshoudende markt Jan Laarveld dirigent „Zang en Vriendschap J eugdbibliotheek gaat weer open T rombosedienst Rode Kruis in Haarlem-Noord Raadslid in brief aan G-.S. Enkele wijken zonder licht II Op Zeeweg Schaken bij „Het Witte Paard" Rood en Wit 2 veilig door overwinning op SCHC Fa. B. ENGELENBERG Ripperda VELEN SLAAGDEN VOOR STRANDWACHTDIPLOMA K.N.B.R.D. HBC Hillegom Zandvoortmeeu w en Films Muziek Cabaret Tentoonstellingen Hoogspanningskabel uitgevallen De beurs vandaag: MAANDAG 2 SEPTEMBER 1963 PAGINA 3 De ravage na de botsing tussen twee auto's op de kruising van Delftlaan en Kleverlaan. „TENCOLINEUM" groen voor schuur en schutting NOG ENKELE PLAATSEN 1 DRAAIER 1 BOORDER 4 CONSTRUCTIE. BANKWERKERS 1 SPECIALIST - H I s BLOEMENDAAL, 2 sept. Op de zuidelijke rijbaan van de Zeeweg zijn dit weekeinde twee auto's in de berm geraakt en over de kop geslagen. Beide ongevallen gebeurden op dezelfde plaats en onder dezelfde omstandigheden. Za terdagmiddag omstreeks half een was het een 20-jarige metselaar uit Hanno ver die bij het inhalen van een vracht auto een verkeerde manoeuvre maakte en in de berm terecht kwam. Zondag morgen omstreeks negen uur overkwam dat een 19-jarige koopman uit Weddel. Hij oefende voor een 's middags te hou den race op het circuit en probeerde met bijzonder hoge snelheid een tweede personenauto te passeren. Ook hij vloog daarbij van het wegdek af. Beide auto's werden zwaar beschadigd en moesten worden weggetakeld. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De clubavond van ,,Het Witte Paard" is met ingang van 3 september a.s. op dinsdag. Het clublokaal is thans ge vestigd in het Parochiehuis, Nieuwe Groenmarkt 10. Nieuwe leden kunnen zich iedere dinsdagavond opgeven. HAARLEM, 2 sept. Omstreeks twaalf uur vannacht is er een dodelijk ongeval gebeurd op de Rijksstraatweg ter hoogte van perceel 60. De 38-jarige lasser W. J. R. uit Haarlem wilde met zijn auto een taxi passeren. Hij merkte echter te laat op, dat van de andere kant een scooter kwam aanrijden. Hoe het precies gebeurd is, wordt nog on derzocht, maar de auto en de scooter kwamen met elkaar in botsing. De scooterberijder, de 21-jarige C. Angenent, werd tengevolge van de bot sing zo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het Grote Gasthuis overleed. De auto en de scooter moes ten worden weggesleept. Zaterdagmiddag omstreeks half vijf reed een 43-jarige Duitser met zijn auto op de Delftlaan in zuidelijke richting. In zijn auto zaten ook drie zoontjes en zjjn schoonmoeder. De Duitser wilde op een gegeven moment de Kleverlaan Inrijden, maar verzuimde daarbij voor rang te geven aan een uit tegenover gestelde richting komende personenau to. bestuurd door een bloembollenkwe- k.6r uit Oegstgeest. Een ernstige bot- sm§ Was het gevolg. Twee zoontjes HAARLEM, 2 sept. Tijdens een druk bezochte jaarvergadering is de heer J. Laarveld definitief benoemd tot dirigent van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" als opvolger van de heer Jack Loorij. Deze heeft tengevolge van drukke werkzaamheden zijn func tie neergelegd. Op 19 november zal de heer Lorij voor het laatst „Zang en vriendschap" dirigeren tijdens een af scheidsconcert in het gemeentelijk Con certgebouw. Aan dit concert, waarop opera.fragmenten ten gehore zullen wor den gebracht, werkt onder andere me de het Noordhollands Philharmonisch Orkest. In het jaarverslag van de secretaris van ,,Zang en Vriendschap" wordt ge wag gemaakt van het feit, dat het koor de wisseling van dirigenten, welke zich enige maanden geleden voltrok, goed heeft doorstaan. De koorcursus die in het afgelopen verenigingsjaar onder lei ding van Jan Laarveld werd gegeven en waaraan verschillende koorleden hebben deelgenomen, zal hierop mede yan invloed zijn geweest. De officiële installatie van Jan Laarveld zal plaats vmden tijdens de repetitie op vrijdag 6 september in het gebouw van het koor. die gelegenheid zullen de plannen Worden ontvouwd voor het komende concertseizoen. HAARLEM, 2 sept. In de eerste plasse B van de cricketcompetitie heeft Rood en Wit 2 zijn prachtige eind spurt besloten met een ruime zege op ?CHC. De Haarlemmers stelden zich aardoor in veiligheid. Stichtenaren trokken het eerst "aar de wickets en scoorden een tot aal van 156 runs. J. Zweerts 35 en rtemhuis 44 waren de uitblinkers. De Wickets werden genomen door Moljjn *-21, Van Schouwenburg 2-30, Pliester f 22 en Vogelaar 2—9. Het batting- i?atn van Rood en Wit kwam uitste kend voor de dag. Van Schouwenburg '23) opende de innings met C, van Bu- Ohem, 70 niet uit, die de Stichtee bow- leiders tot aan het einde van de wed- ftrÜd het hoofd wist te bieden. Plies- rer 27 en Peereboom 14 niet uit, lieten zich evenmin onbetuigd. Rood en Wit passeerde het totaal van de thuisclub voor het verlies van 5 wickets, waar- hu de strjjd werd beëindigd. BLOEMENDAAL, 2 sept. De biblio- ,heek van de vereniging voor jeugdwerk ui Bloemendaal heeft de reeds uit on geveer 3000 boeken bestaande collectie B'uens het gesloten zomerseizoen met au boeken kunnen uitbreiden. Daarvan *on 2000 boeken voor jeugdigen en 1000 oor ouderen. De leider van deze biblio- Thaek, de heer W. van der Hoef, is van andaag af weer elke maandag tussen R'S 6n 6-30 en elke vrijdagavond tussen nii P° in hst Jeugdhuis aanwezig w. hoeken uit te lenen. Men kan ®fhele jaar, d.w.z. ongeveer 80 boe- lezen voor slechts een jaarcontri- utie van 50 cent voor jongeren en van ®sn gulden voor ouderen. Er zijn vier fT*Te.n' 6-11 Jaar, 12-15 jaar, 16-18 jaar "16 laar en ouder. Ondanks een uitermate goedkoop lid maatschap is het ledenaantal de laat ste jaren sterk teruggelopen. Het kwam an circa 250 enkele jaren geleden tot van de Duitser werden uit de auto ge slingerd. Een van hen was zodanig ge wond, dat hij in de Ursulakliniek moest worden opgenomen. De twee andere jongens werden overgebracht naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo. De Duitser liep een hoofdwond op, zpn schoonmoeder kwam met de schrik VINabij de jachtwerf ,,De Drijver" op de Spaarndamseweg reed gisterochtend de 16-jarige A. J. J. uit Heemstede op zijn bromfiets. Naast hem reed nog een bromfietser. Het tweetal wilde ken nelijk links een straat inrijden. Daar- om probeerde een derde bromfietser, de 53-jarige portier J. C. M. uit Haar lem, rechts te passeren. Een aanrijding was het gevolg. De Heemsteedse jongen en de portier kwamen met elkaar in aanraking. De portier viel tegen een geparkeerd staande auto. Overbrenging naar het Gasthuis was noodzakelijk. Eventuele getuigen worden verzocht zich bij de verkeerspolitie te melden. In de nacht van zaterdag op zondag reed op de Westelijke Randweg, even ten zuiden van de Zijlweg, een perso nenauto, bestuurd door de 26-jarige verkoper W. de W. uit Haarlem. Hij wilde een andere auto passeren, be stuurd door de 45-jarige bedrijfsleider J. v.d. W. uit Haarlem. Tijdens het passeren merkte hij, dat de weg zich verderop versmalde. Hij remde toen af om weer achter de andere auto te komen. Zijn wagen begon echter te slippen en raakte de andere auto. Beide auto's kwamen in een sloot terecht en moesten weggetakeld worden. De be stuurders kwamen er met een nat pak af. HAARLEM, 2 sept. Met ingang .ian dinsdag 3 september zal de trom- bosedienst van het Rode Kruis te Haar lem de lopende patiënten nu ook in Haarlem-noord knnnen behandelen. Daartoe zal twee keer per week op dinsdagen en vrijdagen van elf uur tot half twaalf zitting worden gehouden in het filiaal van de G.G.D. op de hoek van de Rijksstraatweg en de Jan Gij- zenkade. De trombosedienst van hef Rode Kruis in Haarlem en omstreken houdt nu op zes plaatsen polikliniek, name lijk in het kantoor aan de Paviljoens- laan te Haarlem en op de genoemde plaats in Haarlem-noord, en verder in Halfweg, Hillegom, Hoofddorp en Zandvoort. Ongeveer de helft van de zeventienhonderd patiënten die maan delijks worden behandeld komt zelf naar de poliklinieken. De overigen worden thuis bezocht, waartoe het Ro de Kruis over drie auto's beschikt. (Advertentie) Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13 232 OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN ZANDVOORT, 2 sept. De heer L. J. Breure, lid van de gemeenteraad van Zandvoort, heeft zich naar aanleiding van het voortgaan der werkzaamheden aan de wandelpier in de badplaats met het volgende schrijven tot het college van Gedeputeerde Staten gewend: De ondergetekende, L. J. Breure, lid van de gemeenteraad te Zandvoort, neemt de vrijheid u het volgende te be richten. Aan uw college werd in april j.l. een raadsvoorstel dezer gemeente ter goed keuring gezonden, betreffende het in erf pacht uitgeven van gemeentegronden aan de n.v. Maatschappij tot Exploita tie van de Wandelpier te Zandvoort of aan de Kon. Mij. voor Havenwerken te Amsterdam, (deze twee komen in de raadsstukken om beurten voor, beogen in Zandvoort hetzelfde, en als ik het goed begrepen heb is de eerste in het leven geroepen om de tweede gemak kelijker haar doel te laten bereiken.) Dit gebeurde, niettegenstaande geen rijksgoedkeuring voor de bouw van deze pier werd en is ontvangen. Hoewel uw college het gemeentebe- HAARLEM, 2 sept. De katholie ke tweedeklassers HBC en TYBB heb ben ook hun laatste oefenwedstrijden niet in winst om kunnen zetten. Het vertoonde spel biedt bovendien weinig perspectief op een rol van betekenis in de komende competitie. Het verjongde HBC verloor op eigen veld met 4-1 van een vroeger kampioenselftal van RCH en TYBB kreeg in het toernooi van Zilvermeeuwen twee nederlagen te in casseren. Eerst bleef DEM de Yellows met 4-1 de baas en daarna bezorgde OSV hen in de strijd om de derde plaats een 3-2 nederlaag. HBC en TYBB kunnen zich echter troosten met de ge dachte, dat ook Zandvoortmeeuwen, Hil legom en Ripperda onder de gestelde verwachtingen bleven en niet tot suc cessen konden komen. Een vrijwel volledig TYBB alleen spil Veldhuizen was niet van de par tij moest in het toernooi van Zil vermeeuwen eerst aantreden tegen DEM en verloor daarvan kansloos met 4-1. Het geel-zwarte team rammelde in al zijn gelederen en doelman Woondngs deelde volop mee in de misère. In de strijd om de derde plaats werd TYBB daarna met 3-2 geklopt door OSV. Het tweede deed het iets beter en zegevier de in de eerste wedstrijd met 1-0 over DEM 2, maar verloor in de finale met 4-1 van de reserves van OSV. HAARLEM, 2 sept. Pater S. Duynstee is weer in Haarlem. Dat be tekent dat het tijd was voor zijn jaar lijkse „rekening en verantwoording van zjjn sociaal opbouwwerk op Sici lië. Zaterdagmiddag had pater Duyn stee een groep belangstellenden uitge nodigd om verslag te doen van zyn werkzaamheden op het Italiaanse eiland. Overigens had de bijeenkomst een bijzonder karakter omdat ver schillende jonge mensen aanwezig wa ren die gereageerd hadden op een op roep van pater Duynstee hem te ko men helpen bij het uitvoeren van zijn plannen. Drie jaar werkt pater Duynstee, die zich jarenlang met maatschappelijk werk in Haarlem heeft beziggehouden, reeds op Sicilië. In Palma de Monte- chiaro, een stad van 52.000 inwoners, heeft hij in die tijd verschillende plan nen verwezenlijkt. Hij is daar begonnen de bevolking begrip bij te brengen van de ma nier waarop men tegenwoordig de land bouw beoefent, van een economische wijze van handeldrijven, van wegen aanleg en waterhuishouding. Hij richtte een soort volksuniversiteit op waar de bevolking lager schoolonderwijs of mu lo kan volgen en inzicht leert krijgen in eigen en andermans problemen. Want gemeenschapszin is een eerste vereiste voor goede samenwerking. Pa ter Duynstee richtte een kleuterschool op en heeft bovendien het plan zijn polykliniek de enige in de stad belangrijk uit te breiden. Pater Duynstee zet zijn werk dege lijk op. Hij wil niet her en der op het eiland steeds een handje helpen om daarna zo vlug mogelijk verder te trek ken. Hij wil een centrum van waaruit de goede invloed steeds dieper op de eilandbewoners zal inwerken. Een cen trum dat geleid wordt door vakmen sen met kennis en tact. Te zijner tijd zal het gehele werk in handen worden gegeven van de plaatselijke autoriteiten, die zich nu nog opzettelijk op de ach tergrond houden omdat zij zich scha men voor de situatie. De mensen van het opbouwcentrum pater Duynstee en zijn twaalf Sioiliaanse helpers en helpsters houden rekening met hun kwetsbaarheid en regelen zieh zoveel mogelijk naar wat de overheid omtrent de sociale zorg bepaalt. „Dat is echter een vage taak", zegt pater Duynstee „een gemeentebestuur op Sicilië wis selt minstens twee keer per jaar vol ledig van bezetting, geen enkele burge meester houdt het langer dan zes maan den uit." Het nieuwste plan van pater Duyn stee Is een administratief centrum. Dat wil hij vestigen in Caltagirone, omdat hij in Palma de Montechdaro te weinig van medewerking van de over heid verzekerd is. Pater Duynstee stelt zich voor een staf bijeen te brengen van gespeeialiseerden in de landbouw economie, de ontwikkelingseconomie, ruimtelijke planning, maatschappelijk werk, volwassenenvorming en wijkver pleging. Coördinatoren en teamleiders zullen met pater Duynstee het centrum draaiende houden. Op Sicilië waren der gelijke helpers niet te vinden, zodat er niet anders opzat buitenlanders in te schakelen. In Nederland, Frankrijk, Duitsland en Engeland werden oproe pen in de dagbladen geplaatst, van wel ke landen Nederland met het grootste aantal reacties kwam. Aan pater Duyn stee is nu de taak de juiste mensen uit te zoeken en hun een eigen taak in Caltagirone te geven. Ripperda heeft hef met Kaas (ex-Alk maar) en Elzer (ex-Ajax) versterkte O VVO op eigen veld uitstekend partij gegeven. Vooral in de eerste helft werd er door beide elftallen aardig gevoet bald en hoewel Kaas de gastheren twee maal een voorsprong bezorgde, kon Jansen beide keren het evenwicht weer herstellen (2-2). Vijf minuten voor de pauze werd Houtkamp in het straf schopgebied gevloerd en de toegestane penalty schoot hij zelf recht in de handen van de keeper. Een kwartier na de hervatting nam OVVO opnieuw de leiding (3-2) en alle pogingen van Ripperda om in deze stand verandering te brengen Houtkamp trof een keer HAARLEM, 2 sept. Door de techni sche commissie van de Koninklijke Neder landse Bond tot het Redden van Drenke lingen werd ln IJmuiden gelegenheid ge geven tot het afleggen van examen om in het bezit te komen van net strandwacht diploma KNBRD. Door een groot aantal candidaten werd met goed gevolg het exa men afgelegd. De volgende leden van de Bloemendaalse Reddingsbrigade slaagden: strandwacht diploma A: J*1®!* v. d. Reep, C. J. Out, J. Mann, H. J. Buitenhuis, J. J. Smits, J. C. Schuurman. Van de Haar lemse Reddingsbrigade slaagde voor diplo ma B: G. J. M. van Rijn. Van de Heemsteedse Brigadevoor strandwachtdiploma A: Th. Knijneburg; J. v. d. Krogt. Van de Zandvoortse Brigade: mej. C. v.d. Kruk, inej.^C. Schipper, J. Kraayenoord, KI. v. d. MlJe, R. de Raat. Voor stranddiploma B: C. J. B. de Roode. Van de IJmuider Reddingsbrigade slaagden voor diploma A: F. Kingma en voor diplo ma B: mej. E. J. A. E. Woudenberg. Van de Brigade Wijk aan Zee slaagden: voor diploma A: Fr. A. H. Schipper, J Hofstee, K. Hage, J. K. Swart, H. Otto. Van de Castricummer Reddingsbrigade slaagden: voor diploma A: mej. R. Schef- ferlie, W. M. Piepers; voor diploma B- mej. M. O. de Whiter, W. M. E. J. vd Brink, J. Kelder, A. M. Bas. De commissaris van de koningin in Noordholland heeft zaterdag in Heemskerk de naar hem genoemde Dr. M. J. Prinsen Sporthal officieel geopend. De opening van deze sporthal, de eerste in de IJmond-Noord, vormde het hoogtepunt van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 900-jarig bestaan van Heemskerk. Op de foto: de commissaris bij zijn in brons gegoten beeltenis die in deze sporthal werd geplaatst en tijdens de openingsplechtigheid door zijn dochter is onthuld. de paal bleven vruchteloos. Twee minuten voor het eindsignaal stelde Kaas de overwinning voor OVVO vei' lig: 4-2. Voor eigen publiek heeft het jeugdige elftal van HBC zaterdagmiddag een voetballesje gehad van een vroeger kampioenselftal van RCH met oud-inter national Loek Biesbrouck, De Wette, Vos, Koster en Wille in de gelederen. De „oudjes" van de Racing waren hun zoveel jongere collega sin technisch en tactisch opzicht veruit de baas. Zij troffen bovendien doelman Ruud War merdam, die Gied Warmerdam ver ving, in een niet al te heiste „forme en drie van de vier doelpunten had hij kunnen" voorkomen. De eerste tref fer kwam na 'n half uur spelen door toedoen van Biesbrouck op het score bord en méteen daarna het de oud- Oranjeman een tweede doelpunt voor de Racing aantekenen. Toen linksbuiten Van der Sar 'n kwartter na de her vatting de voorsprong voor ouu-kuh. tot 3-0 opvoerde, was HBC in feite een geslagen ploeg. André de Graai non weliswaar na goed voorbereidena werk van Kamp de eer voor de gastheren redden, maar in de slotfase bracht De Wette het verschil toch weer op drie pun- ten: 1-4. Er zal door de HBC-ers hard, heel hard aangepakt moeten woraen om het in de competitie te kunnen Kla ren. Voor Hillegom ziet het er al ™et veel beter uit. De blauw-witten verlo ren zaterdagmiddag met 3-0 van net Leidse LFC. Als enig excuus voor deze nederlaag kunnen de Hillegommers aan voeren dat zij het in de voorhoede zon der Peetom en de schutters Snoeks en Bob de Jong moesten stellen. De De- denaren namen in de eerste hem aoor Heijmans de leiding en in het vervolg van de strijd bracht Dixia met twee doelpunten de eindstand op 3-0 voor LFC. Doelman Van der Waal was goed op dreef en kon een hogere score voor komen. De opbrengst van deze wed strijd, waarvoor vanwege het siecnte weer maar een matige belangstelling bestond, kwam ten goede aan het Bouw fonds van de zaterdagclub Mz,u. In het toernooi van RKAVIC zege vierde Zandvoortmeeuwen m ere eerste wedstrijd door 'n treffer van 0. b tob belaar met 1-0 over Swift en daarna moesten de Zandvoorters het opnemen tegen RKAVIC. Daarin Z1J °P- nieuw door Stobbelaar de leiding, maar de gastheren kwamen nog voor cle rust op gelijke hoogte en bleken tenslotte met het nemen van strafschppen geluk kiger. Voor Zandvoortmeeuwen was daarmee de strijd gestreden. De ontmoeting tussen de reserves van ZFC en Schoten vond vanwege de slech te gesteldheid van het veld geen door gang. stuur op 28 juni j.l. berichtte dat het, gebruik makend van de artikelen 230 en 231 van de Gemeentewet, zich alsnog wenste te beraden over de te verlenen goedkeuring, kwam het dagelijks bestuur der gemeente in de raadsvergadering van 30 juli j.l. met een voorstel, dat er op duidde dat het zich noch van de ge weigerde rijksgoedkeuring noch van de goedkeuring van uw college iets aan trok. In dit voorstel deelde het college van B. en W. namelijk mede: „Ten behoeve van de aanleg van de wandelpier heeft de n.v. Maatschappij tot Exploitatie van de Wandelpier te Zandvoort een ten westen van de boulevard de Favauge gelegen strook grond ter lenge van 550 m. en met een breedte van gemiddeld pl.m. 26 m. als werkcentrum nodig. De ze strook is gedeeltelijk rijks, en ander deels gemeente-eigendom". Ik laat nu gaarne aan de beoordeling van uw college over, of hier niet in strijd wordt gehandeld met art. 9 van de Wegenwet, waarin staat dat een weg slechts aan het openbaar verkeer kan worden onttrokken bij een door Ge deputeerde Staten goed te keuren besluit van de raad der gemeente waarin de weg is gelegen. Waar een grote meerderheid der Zand voortse bewoners het onthouden der rijksgoedkeuring met instemming be groette en het natuurlijk ook zou toe juichen als uw college zou kunnen be sluiten tot nietgoedkeuring van boven bedoelde erfpachtsuitgifte ten behoeve van de aanleg van de pier, leek mij een en ander belangrijk genoeg u over dit toch doorzetten der werkzaamheden te berichten. (Uit een enquête van een be kend streekblad bleek dat bijna 90 pet. der bevolking tegen de aanleg van de pier is). De enorme haast om dit pierpro- ject binnen de kortst mogelijke termijn te verwezenlijken lijkt mij ook daarom al niet gewettigd, omdat de te verwach. ten grote stroom van voertuigen, zeker het eerste jaar, de wegen naar Zand voort nog meer dan thans zou overbelas ten. Ook al omdat de geplande wegen de eerste jaren niet klaar zullen zijn en niemand in Zandvoort of elders, wat de pierplannen betreft, zit te stampvoeten van ongeduld, zouden enige jaren res pijt zeker gewenst zijn. Als men dan ten- Advertentie) De Machinefabriek Noordwij- kerhout N.V. heeft in haar be drijf l voor In de machinale afdeling is plaats voor: en in de constructiewerkplaats voor: in de bediening van een ge combineerde knip- en zetbank- Aanmelding dagelijks van 09.00 tot 18 00 uur en bovendien ook 's avonds ia telefonische of schriftelijke af- ;praak bij de afdeling Personeels- ;aken van ons bedrijf, 's-Gravendam- ieweg 16, Noordwijkerhout, Tele- 'oon 02533—2941. minste nog, zij het tegen de zin van de meerderheid der bevolking, tot pierbouw zou willen overgaan. Wellicht dat in die tijd de visie op het uitzonderlijk mooie brede strand, het prachtig vrije uitzicht op zee en de onge stoorde fraaie kustlijn het zal winnen van degenen die dit alles willen ver nietigen. Een van de aandeelhouders van Haven werken, heeft op de laatste aandeelhou dersvergadering reeds gewezen op het funeste van de pierplannen. In de ge meenteraad heb ik gezegd, dat ik dit beleid om zonder rijksgoedkeuring en zon der goedkeuring van uw college, toch deze plannen te verwezenlijken niet al leen onjuist, maar ook zeer onbehoor lijk vind tegenover de hogere colleges dus regering en Gedeputeerde Staten. Het is dan ook om u te wijzen op deze naar mijn mening ongewone en onge wenste gang van zaken, dat ik u dit schrijven doe toekomen. Met verschuldigde hoogachting, L. J. Breure. HAARLEM, 2 sept. Het enthou siaste elftal van de Haarlemse vierde klasser Renova heeft in het toernooi van St. Pancratius om de „Jan van Geenen"-beker een allerbeste prestatie geleverd door het naar het amateuris me teruggekeerde Stormvogels met de oud-semiprofs De Graaf, Luppens en Admiraal in de gelederen in de finale met 2—0 te kloppen. Door dit resultaat kwam Renova, dat tweemaal eerder in dit toernooi zegevierde, defi nitief in het bezit van de beker. De komende competitie wordt door de jon gens van Riko dan ook met vertrou wen tegemoet gezien. Voor de finale met Stormvogels had Renova voor het eerst weer de beschik king °ver rechtsbinnen A. Smit en hij heeft een belangrijk aandeel gehad in de uiteindelijke overwinning. Reeds na zeven minuten spelen gaf hij een afge meten pass aan Brouwer en die schoot meteen raak: 10. Nauwelijks een kwartier later stelde A. Smit de vrij staande Ramkema in staat om de winst tot 20 te verhogen. Daarmee brak ook de rust aan. Na de hervat- tmg was er van het goede spel in de eerste helft vrijwel niets meer te be speuren. Een der backs van Stormvo gels trad bovendien zo onbesuisd op A. Smit en Brouwer werden door hem onderuit gehaald dat de strijd "bg een minder prettig karakter kreeg. De in het verschiet liggende overwin- mng iiet Renova zich echter niet meer ontglippen en vooral doelman Van Es had daarin een werkzaam aandeel. Met het toernooi om de „Kenne- merland"-beker heeft Onze Gezellen zondagmiddag voorgoed afscheid geno men van het vertrouwde sportvelden complex aan de Vergierdeweg in Haarlem-Noord. De OG-ers, zullen nu in het tweede „Van der Aartsportpark" aan de slag gaan voor het beoefenen van hun sporten. De beker, die in het bezit was van IEV, ging naar Lisse dat met 21 won van Onze Gezellen in de finale. Pas twee minuten voor het eindsignaal konden de Lissenaren de finale in winst opzetten. Het organiserende OG trad in zijn eerste wedstrijd tegen WZ met vijf in- CINEMA PALACE: Kid Galahad, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Meisjes langs de weg. Ontraden. LIDO: (7e week) 55 dagen Peking, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. LUXOR: (3e week) De dodenlijst van A. M. 14 jaar 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Minnaressen en Intriges, volw. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m zondag: Vijf pistolen in Tomb stone, 14 jaar. Ma. t/m do.: Hyena's van de nacht, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Er moet maar 'ns getrouwd wor den, alle leeftijden. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA. Maandag 8.15 uur: Drie is te veel, volw. Woensdag 2.30 uur; De dolle verhuizers, alle leeftijden. Dinsdag t/m do. 8.15 uur: Eclips, volw. Dinsdag 3 september. Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Piet Kee. Waagtaveerne, Damstraat: Iedere avond 81 uur internationaal programma door Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19 eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 10—5 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur Zondag van 15 uur. Tót en met 8 september tijdens de avond openstelling expositie van Rembrandt-etsen in het prentenkabinet Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1305 uur, (behalve maandag) Zon- e- feestdagen van 25 uur. „In "t Goede Uur", Korte Houtstraat 1. Geopend van 106 uur 's avonds van 810 uur. Huize Bloemenheuvel: Van 31 aug. t/m 22 september, schilderijen-tentoonstelling van mevrouw Julia Giesberts. HAARLEM, 2 sept. Vermoedelijk door het vele gebruik van straalkachel tjes is vrijdag en zaterdagavond in een deei van de stad het licht uitgevallen. Vrijdagavond heeft de Leidsebuurt van kwart over acht tot kwart voor negen zonder licht gezeten en de Bavobuurt van kwart over acht tot kwart over ne gen. De oorzaak was het uitvallen van een hoogspanningskabel in de buurt van de Brouwersvaart! Zaterdagavond om half acht viel het licht in de Kle. verparkbuurt uit doordat een transfor mator het begaf. Om half tien was voor de bewoners van dit stadseel het leed geleden. vallers aan en bleef desondanks met 31 aan de winnende hand. De reser ves Wolfers, Geels en Aarts voerden de thuisclub naar een veilige 30 voor sprong en daarna kon VVZ door een slechte uittrap van de OG-keeper de eer redden. In het andere treffen bleef Lisse met 30 de meerdere van beker houder IEV. Door een misverstand in de verdedi ging van de Gezellen kon Lisse in de finale aanvankelijk de leiding nemen, maar de jeugdige Geels bracht kort daarna de balans weer in evenwicht (1—1). Twee minuten voor tijd grepen de Lissenaren uit een betwiste hoek schop alsnog de volle winst én de „Ken- nemerland"-beker: 1—2. De strijd om de derde prijs tussen IEV en WZ ein digde in eerste instantie onbeslist (1 1), maar IEV bleek tenslotte beter met het nemen van strafschoppen. De eind stand van dit geslaagde toernooi werd dus: 1. Lisse, 2. Onze Gezellen, 3. IEV, 4. WZ. Hoofddorp Boys speelde in Am sterdam een vriendschappelijke oefen wedstrijd tegen ZSGO en heeft daar aan weinig plezier beleefd. De gasthe ren bleven met maar liefst 81 aan de positieve kant van de score. Met de rust was de stand a) 50. Van Munster kon tenslotte in de tweede helft voor de Boys, die het zonder schutter Switser en Goof Stolwijk moes ten stellen, de eer redden. De wedstrijden Zeeburgia-ETO en Neeriandia-Bloemendaal werden van wege de slechte gesteldheid van de vel den afgelast. AMSTERDAM, 2 sept. Hoewel de vakantieperiode thans wel ongeveer als geëindigd kan worden beschouwd, heeft de eerste beursdag van septem ber niet tot een verlevendiging van het marktbeeld op de effectenbeurs geleid. De handel droeg een zeer stil karakter en de koersen bewogen zich rond de vo rige slotprijzen. AKU, Philips en Unile ver konden goed prijshoudend worden genoemd terwijl Kon. Petroleum en Hoogovens een kleinigheid lager wa ren. De scheepvaartaandelen waren nau welijks prijshoudend en de cultures wa ren licht verdeeld. De staatsfondsen- markt toonde een goed prijshoudende tendens. Vandaag stond de inschrijving open op de nieuwe 4)4 pet. lemng, groot f 100 miljoen, van de Bank v. Ned. Kemeenten, welke tegen de koers van 9914 pet. wordt uitgegeven. 4% Ned. I960 4)4 Ned. 1961 4)4 Ned 1963 1 4)4 Ned 1963 H 4 Ned 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H V. A. A. K. U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Dell-MJj Fokker Ford van Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever WUton-menoord Biliton 2e Dordtsche Petr gew Kon Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch P L K. L M Kon Ned Stoomb Mi.1 K. P. M. Stoomv MIJ Nederland van Nievelt van Ommeren Rott Lloyd Ned.Scheepv Unle Interlude Robeco Unltas Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven 58 2'/, Amsterdam '56 I ütó Amsterdam '56 n 2 V Amsterdam '56 HI 2% Amsterdam '59 2>a Rotterdam '57 Alb. Heyn KX obi. Vorlg opening Slot 2/9 101« 100& 100% 10OA 100-ft 98% 98% 93% 106H 365 110 109 150% 150% 481 482% 250 939 126.70 351)4 901 248 600 597 120% 475 153.30 153.10 180 180 288% 411 783% 170 169.60 135 134V2 160% 48 151% 151% 102 143 117% 117 252% 142% 138 138% 199 229 488.50 140% 124% QQ OO 92% 92 93% 127%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3