doorg aan BOUW aan 67 woningen Heemskerk kan G.S. wensen akkoord tussen Heemskerk en Beverwijk over wegenstructuurplan in c Moeder en zoontje gedood Bakkersknecht hield geld achter en stal portemonnaies Eerste expositie van Cor Hak Geen voorrang verlenen op kruispunten oorzaak van vele verkeersongevallen mmiMan, Tennissers uit Haarlem kijken terug op triest toernooi-seizoen PETRI -interieur DE CASTRO-BAARD ER AF! r Agenda voor Haarlem en omgeving TRESLONG jpr PLAN'VAN PLANOLOGISCHE DIENST 1 wee in een klap Twee dochtertjes ernstig gewond Twee maanden voor Italiaan wegens diefstal horloge In 't Goede Uur Tom Poes in open- luchttheater Afscheid pastoor Van Beukering en kapVriesekoop Schoterweg en Kleverlaan gedeeltelijk afgesloten Halve eeuw in de electrotechniek Burgerlijke Stand Haarlem Première door Centrum in Haarlem HAARLEMSE POLITIERECHTER TEKENAAR UIT DE SCHOOL VAN BOOT EN VERWEY Klaverjasvereniging .Muiderslot" Gewonden en schade hij botsingen Verkeersmaatregelen Lange Molenstraat en Lange Herenstraat dE lekkerste Films Muziek Cabaret Tentoonstellingen ATflX-TAX: V erkeersonderzoek DINSDAG 3 SEPTEMBER 1963 PAGINA 3 Overeenstemming noodzakelijk hp 11 Va!n der'PoerP-"rl?an-A' Geelen' pindakaas? Clinton M. Jenkins, een van de Amerikaanse studenten, die in weerwil van het verbod van hun regering een reis naar Cuba hebben gemaakt, demonstreert ten overstaan van de fotograaf zijn „desil lusie". Hij had, om zijn Castrisme te manifesteren, een baard en haardos a la Fidel laten groeien. Op de terugreis, in Madrid, laat hij deze uitwassen verwijderen. De Amerikaanse regering heeft laten weten, dat ze het de illegale Cuba-vaarders niet gemakkelijk zal maken. Dit blijkt reeds uit het feit, dat hun terugtocht dllerom- slachtigst via Spanje en Schiphol moet verlopen, omdat er geen directe verbinding Cuba—V.S. bestaat. Beurs van Amsterdam di' HAARLEM, 3 sept. De planolo gische dienst van de provincie heeft ®en oplossing gevonden voor de moei lijkheden die zijn ontstaan met de bouw van een groot aantal woningen in de buurt van de Gerrit van Assen- delftstraat in Heemskerk. Een half jaar geleden werd daar het werk aan 6' woningen stopgezet omdat de bouw niet in overeenstemming werd geacht met het herziene streekplan voor de IJmond-Noord. De woningen borden gebouwd door de stichting Eigen Woning Bezit Heemskerk en vorrnen een onderdeel van een plan voor 210 woningen. Naar aanleiding Van vragen van het lid van Provin ciale Staten van Noordholland de neer J. Harmsen delen Gedeputeerde Staten thans mee dat de provinciale Planologische dienst een plan heeft ontworpen volgens welk in ieder ge- Val de 67 in aanbouw zijnde wonin gen verder kunnen worden afge bouwd met dien verstande dat zij anders gesitueerd zullen worden dan aanvankelijk de bedoeling was. De moeilijkheden ontstonden vorig Jaar augustus toen de minister van Volkshuisvesting en bouwnijverheid be zwaar maakte tegen de voorgenomen bouw nadat hij door Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland erop was geat tendeerd dat de plannen van de stich ting niet in overeenstemming waren •het het herziene streekplan voor de IJmond-Noord. De rond waarop de stichting haar plannen wilde realiseren is bestemd voor de aanleg van een weg tussen de Coentunnelweg en het indus trieterrein van Hoogovens en voor het HAARLEM, 3 sept. In verband met het leggen van de persgasleiding, in de kruising van de Sohoterweg-Kle- Verlaan-Kloosterstraat worden met in gang van vandaag de Schoterweg en de Kleverlaan gedeeltelijk afgesloten. De Werkzaamheden zullen in twee gedeel ten worden uitgevoerd. Begonnen wordt «■an de westzijde van de Schoterweg. Het verkeer over de Schoterweg zal in beide richtingen worden geleid over de oostelijke rijbaan. Na het gereedkomen van dit gedeelte zal de oostelijke rijbaan afgesloten worden waarbij het verkeer richtingen zal worden geleid De Weste'Iijke rijbaan, lijk in totS^mheden zullen vermoede- Tijdens de werkzaertien dagen vergen, teiijfce rijbaan zat JnPfeA611 aan de oos- sen Schoterweg en G^>st?.rstr?.at tus" geheel voor verkeer wordeiPafclskSpS' In verband met -de weritSgg^ zijn tijdelijke verkeersmaatregelen ge. nomen: op de Schoterweg zal op bei de rijbanen een gedeeltelijk inhaal- en stopverbod voor beide richtingen gel den. Op de Kleverlaan zal een invrij- verbod gelden voor alle motorrijtuigen, met uitzondering van verkeer bestemd voor de in dat gedeelte gelegengemeen- tehjke begraafplaats en militiaire voer tuigen. BLOEMENDAAL, 3 sept. Zater dag heeft de heer C. J. Cassee onder grote belangstelling gerecipieerd in ho- tel Zomerzorg. Dit geschiedde omdat het electro-technisch bureau van de heer Cassee, thans gevestigd aan de Bloemendaalseweg, een halve eeuw geleden werd opgericht. De heer Cas see heeft, het bureau vijftig jaar gele den gesticht en heeft er steeds de lei ding van gehad. (Advertentie) Uitgebreide Spijskaart Qnb.KI PETEN ■f 6.50 bed. inb. dagelijks DINER_en SOIREE- DANSANTE HlLLEGOM* i' res-.o2520.53M7 Bevallen van een ZOON: 80 aug. L- Kook-Bakkenhaar, J. J. Boeser-Plas, L; Kinder-Van Bergeijk, E. de Jong- flfakkaar, T. de Bo er-Bol, M. L. A. Verbeek-Abrahams, 31 aug. M. C. Èprhijt-Sernp, M. C. Hokke-Grootegoed, v,;. Knol-JiUIings, E. M. J. van Beek- wielart, 1 Sep. P. M. van Houten-Mole naar, g. van Duijn-Van Koningsbrug- ?fn' 2 sept J. C. S. Ruigrok-Bakker, c- H. Jansen-Van der Zijden, van een DOCHTER: M. van Loon- A- K. Bakker-Brouwer, A. L. van ■«/r Leeden-Van Steensel, 31 aug. J. A. p 0»rlemans-Kei jW. J. Stokman- I'r>S' A- .van den Berg-Van Dalen, J. rj^hen-Wisse, E. Deutekom-Van der MrS-'u 1 A- B. Beenders-Ootes, A. T. Moerkerk-Stolker, C. S. Spronk-De Jong ^- Potflen-De Groot, 1 iep. C. J. M. ^emmers-Tam, J. Versterre-Heintzber- §1r' ivr'~van, (ter Meulen-Wiersma, A. A. D'„ ^dngelmans-Laan, 2 sept. A. J. ^aap-Booms, M. G. M. Bosmar Graaü:v^nUnDaafemnh0rSt' M' B.ia^TH1,eclIIlans-Laan, 2 sept. A. tin^I (Sms' G. M. Bosman-De Mar- urst, M. J. E. de ONDERTROUWD: 2 sept. G. Karman Cammenla 26"' A' Bosman en G. pt- GGeus en H. Freijer. uitvoeren van een aantal verkeersvoor- zieningen welke met deze aanleg ge paard zullen gaan. Tegen het bezwaar van de minister ging de stichting bij de Kroon in beroep terwijl zij tevens de kwestie in kort geding aanhangig maakte bij de presi dent van de arrondissementsrechtbank in Den Haag. In september vorig jaar .deed de president uitspraak waarbij hij vaststelde dat de staat zich tegenover de stichting had te onthouden van alle maatregelen welke de strekking zouden hebben de naleving van het verbod af te dwingen of te effectueren zolang de Kroon nog niet beslisLhad. Na deze rechterlijw^ uitspraak ging de stichting Eigen Woning Bezit Heems kerk daadwerkelijk over tot de bouw van 67 woningen in het omstreden gebied. Op 8 april van dit jaar verklaarde de Kroon het beroep van de stichting on gegrond omdat de bouw inderdaad in strijd, moest worden geacht met het streekplan. Verder was de Kroon uit de stukken gebleken dat na het ministerië le bezwaar nog toebereidselen waren getroffen voor de uitvoering van het eigenlijke plan. Na de beslissing van de Kroon werd het werk stilgelegd. Ofschoon GS van mening zijn dat het niet op hun weg ligt een uitweg uit de moeilijkheden te zoeken, hebben zij, zich bewust van de precaire situatie waarin de stichting Eigen Woning Bezit is ge raakt, gezocht naar een oplossing. Daarbij zijn zij uitgegaan van het feit dat dteze oplossing de eisen van het doorgaande verkeer en een doelmatige wegenstructuur in het grensgebied van Heemskerk en Beverwijk niet in de weg mag staan. Het belang van dit laatste punt is aan beide betrokken ge meentebesturen bekend. Gezien de con troversiële visie van deze gemeentebe sturen op de toekomstige opbouw van de IJmondstad is het bereiken van overeenstemming dienaangaande tot dusverre steeds op moeilijkheden ge stuit. In het antwoord op de vragen van de heer Harmsen zeggen GS dat hel absoluut noodzakelijk is dat thans over een dergelijk wegenstructuurplan over eenstemming wordt bereikt tussen Heemskerk en Beverwijk. In dit plan moet natuurlijk rekening worden ge il HAARLEM, 3 sept. Zaterdag 7 en zondag 8 september geeft de toneel groep Centrum de eerste voorstellingen van „Twee in één klap", een thriller van Philip Levene. De regie is in han den Van Guus Hermus. De medewer kenden zijn Wim van den Heuvel, Ka rin Haage, Maxim Hamel, Matthieu van Eysden, Els van Rooden, Ben Hulsman, Rob Milton, Jan Grefe, Ton van Otterloo en Henk Admiraal. Zoals bericht gaat de voorstelling van „Panggilan" wegens ziekte van Cruys Voorbergh niet door op 14 en 15 september. In de plaats daarvan speelt Centrum die twee avonden „Nathan de Wijze" van Lessing met Guus Hermus in de titelrol. houden met een van de meest futuia- mentele beginselen van het betrokken streekplan: de tot standkoming van één geïntegreerde woongemeenschap in de IJmond-Noord. De oplossing die GS nu aan de hand doen is het plan van de provin ciale planologische dienst. Volgens dit plan zou de Verlengde Coentun nelweg in een gebogen tracé ten zuidoosten van de woningen van de stichting komen te ,open. Naar het oordeel van GS moet het plan als een uitweg uit de ontstane impasse worden aanvaard omdat het niet in strijd geacht kan worden met de be doeling van het streekplan. Het plan is bovendien een nadere uitwerking van de door de planologische dienst ontworpen structuurschets voor de belangrijkste wegen in dit gebied. De ze schets is reeds verschillende ma len besproken met vertegenwoordi gers van Heemskerk en Beverwijk en de planologische dienst. Tijdens deze besprekingen is komen vast te staan dat Heemskerk geen bezwaar heeft tegen een gebogen tracé van de Ver langde Coentunnelweg maar niets voelt voor een oplossing die een samensmelting van de kernen Bever wijk en Heemskerk beoogt. Inmiddels hebben GS de minister op de hoogte gebracht van het bewuste plan van de planologische dienst. UTRECHT, 2 sept. Op de rijksweg 2 nabij het wegrestaurant Automatic heeft zich vanmiddag een auto-ongeluk op de middenberm voorgedaan waarbij de bestuursterde 32-jarige mevrouw K. J. Janssen-Jebsen, van de O. Z. Voor burgwal in Amsterdam, en haar tien jarig zoontje Sebastiaan om het leven zijn gekomen. Haar achtjarige doch tertje Celina en haar zesjarig dochter tje Petra, die ook in de auto zaten, wer den gewond. De eerste liep een sleu telbeenfractuur op, en de tweede kreeg een wond aan het achterhoofd en een hersenschudding. Mevrouw Janssen was de echtgenote van Corneille F. Janssen, hoofd van het bureau monumentenzorg te Haarlem. Zowel de stoffelijke overschotten als de gewonden zijn naar het Academisch Ziekenhuis in Utrecht overgebracht. De auto die uit de richting Amsterdam kwam, is op onverklaarbare wijze naar links gegaan en door de middenberm geschoten waardoor mevr. Janssen uit de auto werd geslingerd. HAARLEM, 3 sept. Vijf maanden gevangenisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar eiste mr. J. van den Oever, officier van justitie bij de Haar lemse politierechter, gisteren tegen een 22-jarige bakkersknecht uit Aalsmeer, omdat deze in het tijdsbestek van maart vorig jaar tot april dit jaar geld, tot een bedrag van zevenhonderd gulden, had achtergehouden, dat hij van klan ten ontving. Bovendien had de jonge man van een aantal klanten portemon naies weggenomen. De bakkersknecht wist niet te vertel len wat hij met het geld gedaan had. Hij bezocht vrijwel geen café's en ging nooit uit. Mr. Viskil, zijn raadsman, memoreerde, dat de man op eigen ini tiatief schoon schip gemaakt had. Voorts wist de raadsman te vertellen, dat de bakkersknecht door de zoon van zijn baas op het idee gebracht was om geld achter te houden. De zoon placht het zelf ook wel eens te doen. Mr. Viskil pleitte clementie en vroeg een onvoor waardelijke gevangenisstraf gelijk aan het voorarrest. De politierechter, mr. J. Vink, die met het verzoek van de raadsman akkoord kon gaan, veroor deelde de bakkersknecht tot drie maan den gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met aftrek van het voorarrest. Tot twee maanden met aftrek van voorarrest werd een 27-jarige Italiaan, die werkzaam is in Beverwijk, ver oordeeld. De man had uit zijn kost huis een herentoorloge gestolen. Hij zei het te hebben gedaan, omdat hij „teneergeslagen" was door bepaalde familieomstandigheden. „Zoekt u wel eens meer troost bij horloges?", vroeg de politierechter. De Italiaan moest het antwoord schuldig blijven. De of ficier van justitie had drie maanden tegen de man geëist. Een 23-jarige heier uit Nieuwe Nie- De eerste eigen tentoonstelling van de Haarlemse kunstenaar Cor Hak vindt deze maand plaats in „In 't Goede Uur". Het bijzondere van deze gebeurtenis werd gememoreerd door Harry Prenen wiens openingstoespraak naar goed gebruik uitgroeide tot een feestrede waarbij vele groten der Kunst in citaten figureerden. De kennisma king van Prenen met Hak dateert van vele jaren her toen Cor Hak een brief van Verwey aan Prenen overhandig de met als aanhef„Beste Hak" (dit zijnde een amicale verbastering van Harry). Behalve deze gemeenschap van naam voelde spreker zich mei Cor Hak verbonden in de situatie van hun kunstenaarschap. Beiden beoefe nen de tekenkunst in hun vrije tijd en zouden daardoor als amateur kunnen gelden. Niet echter de situatie maar de kwaliteit is bepalend voor het kun stenaarschap. Amateurs zijn, volgens Manet, degenen die een slecht schilde rij maken. Cor Hak is overdag om zijn gezin te kunnen onderhouden retoucheur bij De Spaarnestad en bt/—r.i /.Ibht dan het genie van het zitvlak met de pun tige penseel van Gerard Dou. Maar als hij zgn dagtaak met een klap achter zich dicht geslagen heeft wijdt hij zich aan de muze en vertoont dan een heel andere drift, een andere schriftuur. Hak is een tekenaar uit de school van Boot en Verwey, en in de teke naar gaat de schilder schuil. Gioya 79 i - 30 aug- p- Traksel, 64 f Bozenppeelstraat, P. N. van Rijn, sloot' iylk-10* v- Goensplein, H. Aker- van 'derTvk JBakenessergracht, W. M. gel Icott™, 66 5" Kloppersin- i VL P', van Wieringen-Kort, 76 da „mPer^an. C. A. Visser-Van Bre- 86 j., Zaanenlaan. HAARLEM, 3 sept. De r.-k. Kla verjasvereniging „Muiderslot" heeft gis teravond na haar eerste competitie prijzen uitgereikt. De wisselbeker van de vereniging werd door de voorzitter, de heer A. Groter, uitgereikt aan de heer Koehorst. Voor alle leden vijftig in getal waren prijzen beschik baar gesteld. Maandag 9 september be gint de nieuwe competitie. Elke maan dagavond wordt er gespeeld in het lo kaal onder de kerk van de H.H, Petrus en Paulus aan de Muiderslotweg. De avonden beginnen om acht uur. Nieuwe leden zijn natuurlijk van harte welkom. noemde zwart de heerlijkste kleur en Hals heeft in zijn rijpste werk het mees te zwart gebruikt. In zijn onderwer pen heeft Cor Hak zich vrijwel beperkt tot het portret. Wie dat eentonig vindt, aldus Prenen, moet nog verder leren kijken. Het gelaat van een mens is nooit eentonig, en die van verschillen de mensen zeker niet. Een reis zou ze ker aan hem als tekenaar besteed zijn, maar hij hoeft dat niet. Hij hoeft zich in zijn huis alleen maar om te keren en hij vindt dan zijn modellen om zich heen. De te keningen die hij heeft gemaakt zijn een volle maand onze aandacht waard. Met de wens dat Cor Hak het succes moge oogsten dat hij ten volle verdient, besloot Harry Prenen zijn toespraak. dorp werd veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf, omdat hij in mei van dit jaar in een driftbui een barkruk gegooid had door de ruit van een café in Hoofddorp. Tussen een aantal café bezoekers was onenigheid ontstaan naar aanleiding van een scheldpartij door een vriend van de Nieuwe Niedorper, een 19-jarige heier uit Kolhom, die eveneens terecht moest staan. Deze had de eigenaresse van het café uitgeschol den, waarover verschillende gasten zo kwaad werden, dat zij het „met de vuist" voor de café-houdster opnamen. In een oogwenk was het café in een slagveld veranderd. De Nieuwe Niedorper, die nog in een proeftijd van een vorige veroordeling liep, had een gevangenisstraf van drie weken tegen zich horen eisen. De 19- jarige heier kreeg voor zijn scheldpartij een geldboete van tachtig gulden en twee weken voorwaardelijk. De officier had dezelfde voorwaardelijke gevange nisstraf geëist en honderd gulden boete. Haarlem, ij sept. Op de Gasthuis- vest raakte gistermiddag omstreeks half een een 65-jarige inwoner van Haarlem die daar fietste tussen twee personenauto's bekneld. De man kwam te vallen en moest met een scheur- wond boven het linkeroog en een lichte hersenschudding in het Grote Gasthuis worden opgenomen. De fietser haalde ter hoogte van het Klein Heiligland een geparkeerd staande auto in, terwijl hij tegelijkertijd door een tweede auto werd gepasseerd. Op dat moment werd het portier van de stilstaande auto geopend. De fietser schrok en week naar links uit, waarbij hij tegen de passerende auto opreed. De bestuur der daarvan stapte uit en liep naar de fietser toe. Tegelijkertijd reed de ande re auto snel weg. De politie verzoekt getuigen van het ongeval zinh bü haar te melden. Op de Gedempte Schalkburgergraoht liep gisteravond een 25-jarige timmer man uit Haarlem verwondingen op bij een botsing met een personenauto, die bestuurd werd door een 25-jarige ver koopster uit^ Haarlem onder toezicht van een 23-jarige rijinstruetueur uit Bloemendaal. De auto verleende geen voorrang aan de timmerman, die een motor bereed. De man werd in het ziekenhuis St. Joannes de Deo opgeno men. Omstreeks negen uur reden een bromfiets, bestuurd door een ...18-jari- ge student uaralHemen eenauto, tHMSC ge student uit Haarlem en een auto, bestuurd door een 23-jarige metaalbe werker uit Haarlem, op de kruising Van Dartstraat - Jan Haringstraat op elkaar in. De bromfietser verleende geen voorrang aan de auto, die van de Van Dortstraat rechtsaf wilde slaan. De bromfietser moest met een gebro ken rechterschouder in de Mariastich- ting worden opgenomen. Ook op de Leidsevaart gebeurde een dergelijk ongeval. Daar stak een om streeks twaalf uur 49-jarige inwoner van Haarlem, die een bromfiets be reed, zonder op het verkeer te letten de weg over om links de brug op te rijden. Hij werd daarop aangereden door een personenauto, bestuurd door een 19-jarige student uit Amsterdam. De bromfietser moest met een gebro ken rechterbeen in net Diaconessen- huis worden opgenomen. De bromfiets werd totaal vernield. Op de kruising Vondelweg - Ver- gierdeweg tenslotte gebeurde een aanrijding tussen twee bestelauto's. De bestuurder van een van de be stelauto's, een 63-jarige hoofdopzich ter uit Bloemendaal verleende geen voorrang aan de tweede bestelauto, bestuurd door een 47-jarige kruide nier uit HaaTlem. Na de botsing bleef de hoofopzichter bewusteloos in zijn auto zitten. De man werd opge nomen in het ziekenhuis St. Joan nes de Deo. Daar bleek dat hij een zware hersenschudding had opgelo pen. Beide bestelauto's werden zwaar beschadigd. HAARLEM, 3 sept. B. en W. van Haarlem hebben besloten een wachtver- bod vast te stellen voor de zuidelijke ge Herenstraat. Bovendien is voor bei weghelft van de Lange Molenstraat en voor de noordelijke weghelft van de Lan de straten eenrichtingsverkeer ingesteld. De Lange Molenstraat mag men niet meer inrijden vanaf de Kruisweg naar de Jansweg en de Lange Herenstraat vanaf de Jansweg naar de Kruisweg. B. en W. hebben deze maatregelen genomen als gevolg van het steeds toe nemende parkeren van auto's aan bei de zijden van deze straten. Daardoor wordt de afwikkeling van het verkeer in ernstige mate belemmerd. Het instel len van eenrichtingsverkeer voor de Lange Molenstraat wordt nodig geoor deeld ter verbetering van de situatie op de onoverzichtelijke kruisingen van deze straat met de Kruisweg en de Jans weg. (Advertentie) BLOEMENDAAL, 3 sept. Zaterdag 7 september zal voor dit seizoen de laatste kindervoorstelling gehouden wor den in het openluchttheater. Roberti's Jeugdtoneel geeft dan een voorstelling van „Tom Poes en de verborgen goud schat", geschreven door Marten Toon der. De reeds uitgestelde voorstelling van Saldo Mortale zal dit seizoen niet meer doorgaan. Het ligt in de bedoeling deze voorstelling in het programma van 1964 te plaatsen. Ook de aangekondig de teenagershow van 6 september gaal niet door, omdat Anneke Grönloh tot 1964 een verbintenis heeft met de tele visie. (Advertentie) Tel. 18014 Zijlweg S6-S8 Haarlem ïlg :s?i CINEMA PALACE: Kld Galahad, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Ontraden. Meisjes langs de weg. LIDO: (7e week) 55 dagen Peking, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. LUXOR: (3e week) De dodenlijst van A. M. 14 jaar 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDTMinnaressen en Intriges, volw. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m donderdag: Hyena's van de nacht, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Er moet maar 'ns getrouwd wor den, alle leeftijden. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m do. 8.15 uur: Eclips, volw. Woensdag 2.30 uur: De dolle verhuizers, alle leeftijden. Dinsdag 3 september. Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Piet Kee. Waag taveerne, Damstraat: Iedere avond u1 uur Internationaal programma door Cobl Schreuer en Ronnie Potsdammer Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19 eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10—5 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1—5 Uur. Tot en met 8 september tijdens de avond openstelling expositie van Rembrandt-etsen in het prentenkabinet. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos- sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 78: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12.30 en van WO5 uur, (behalve maandag) Zon- c feestdagen van 2—5 uur. „In 't Goede Uur", Korte Houtstraat 1. Geopend van 10—6 uur, 'a avonds van 8—10 uur. Huize Bloemenheuvel: Van 31 aug. t/m 22 september, schilderijen-tentoonstelling van mevrouw Julia Giesberts. (Advertentie) HAARLEM, 3 sept. In de parochie van de H. Antonius van Padua zal op dinsdag 10 september gelegenheid zijn afscheid te nemen van pastoor J. van Beukering, die naar Nibbixwoud zal vertrekken, 's Avonds om half acht zal een H. Mis worden opgedragen, waarna pastoor Van Beukering om acht uur aan de pastorie zijn gasten zal ont vangen. In de parochie van O.L. Vrouw van Zeven Smarten en de H. Bavo in Haar lem Noord neemt kapelaan Vriesekoop die tot pastoor in de Gerardus Majella- parochie in Amsterdam benoemd werd, donderdagavond 12 september afscheid van zijn parochianen. Om acht uur vindt een receptie plaats in het Parochiehuis „De Linge". HAARLEM, 2 sept. De tennissers uit het district Haarlem kijken terug op een triest toemooiseizoen. Na de dis trictskampioenschappen werden alle toernooien geplaagd door regen. Ook het Bloemendaal-toernood, het laatste in het district, werd rijkelijk door Pluvius be dacht, maar toch heeft men zondag de strjjd volledig kunnen voltooien! De be langstelling van de B-spelers en -speel sters voor het Bloemendaal-toemooi, bleef achter ten opzichte van andere ja ren en bü de dames moest men de single zelfs laten vallen. De geringe belangstelling, die overigens in de C- toernooien werd gecompenseerd, had tot gevolg, dat men in eindstrijden spelers en speelsters ontmoette, die gewoonlijk op het tweede plan strijden. De eindstrijd herenenkelspel werd be reikt door J. Benner, uit het zuiden af komstig en sinds kort lid van Groenen- daal en de Amsterdammer R. Koggihk. Beroer had Borgerding uitgesloten met 6-4, 4-6 en 8-6 en Koggink klopte in de halve-eindstrijd Bert Spee met 6-2 en 6-3. Spee had nogal verrassend Frits Hassink met 6-3 en 6-4 verslagen. Ben ner won na een gelijkopgaan-de strijd de eerste set met 8-6, maar moest hier na met tweemaal 6-1 op duidelijke wijze de eer aan Koggink laten, wiens con ditie aanmerkelijk beter bleek. In het toernooi om de herendubbel- spel-titel werd blijkbaar de jeugd ge weerd. Ookker Sr. en zijn partner H. Borgerding versloegen in de halve eind strijden hun veel jongere tegenstanders Blokker en Benner met 6-0 en 6-3 en in het andere deel van het schema werd de halve-eindstrijd opgeëist door het duo De Volder-Verhoefen Barend-v. Dinter. Liefst 2'i. uur lieten de heren de wed strijdleider op de uitslag wachten. Met 6-3, 2-6 en 9-7 wannen Barend en Van Linthor. In de finale namen Okker en Borgerdiing een 3-0 voorsprong, maar hierna profiteerden hun tegenstanders heter van de talrijke kansen en wonnen zij alsnog de eerste set met 6-4 en ver kregen zij in de tweede set een 4-2 voor sprong. Op deze stand vervielen de leiders, en vooral Van Dinter wat te veel geani meerd tennis. Hun minder riskant spe lende tegenstanders brachten met 6-4 de balans in evenwicht en in de be slissende set konden de „speelse" Van Dinither en de veel missende Barend, de opmars van Okker en Borgerding niet meer sluiten; 6-2. Het gemengd-dubbel werd een zege voor het Brederode-duo mevr. Möller-Dues Schoorl. Zij versloe gen Hanneke v.d. Raadt en mej. Spren- gers met 8-6 en 6-2. In de finale van het gemengd-dubbelspel overwonnen Milly Sikkes en Peter Groenland de felle te genstand van Annette Brokers en Eric Verkade; 6-3, 4-6 en 6-2. In het C-toernooi trad Eric Verkade weer op de voorgrond. Hij won het en kelspel en met mej. v.d. Veer het ge mengd-dubbel en bereikte in het heren- dubbel de halve-eindstrijd. Barbara Kau- ling won de finale van Hanneke v.d. Raadt met 3-6, 8-3 en 10-8. Een reprise van het Brederode-toemooi. Het was overigens een bijzonder eenzijdig base line duel, met een passief spelende Bar bara, die echter over een scherpe fore hand beschikt. Resultaten, B-toernooi; H.E., kwart- eindstrijden; J. Benner versl. J. de Vil der 6-1, 4-6, 6-4; H. Borgerding versl. R. Beijer 7-5, 6-1; R. Koggink versl. H. Kampman 6-4, 6-4; B. Spee versl. F. Hassink 6-3, 6-4. Halve-eindstrijden; J. Benner versl. Bor gerding 6-4, 4-6, 8-6; Koggink versl. Spee 6-2, 6-3. Eindstrijd; Koggink versl. Benner 6-8, 6-1, 6-1. H.Ó., halve eindstrijden; S. Okker-Bor- gerd'ing versl. Blokker-Benner 6-0, 6-3; Barend-v. Dinther versl. de Vilder-Ver hoef 6-3, 2-6, 97. Eindstrijd; Ókker-Borgerding vesl. Ba rend-v. Dinther 4-6, 6-4, 6-2. D.D. halve eindstijden; mej. v.d. Raedt-mej. Sprengers versl. mevr. Zur- cher-mevr. Ottolinie 6-1, 6-4; mevr. Mol- ler-mej. Schoorl versl. mevr. Gaus-mej. Ohristoffels 6-4, 6-4. Eindstrijd; mevr. Möller-mej. Schoort versl. mej. v.d. Raedt-mej. Sprengers G.£>., halve-eindstrijden; mej. Sikfces- Groenland versl. farn. Derbel 6-2 6-3, mej. Brokers-Verkade verSl. mevr. Ut- F Verkade 'versl. H. Tekenlieoburg 6-2; M- B Spee versl. R. v. Pampus 6-4, «Io; G Broekers versl. P. v.d. Brink 9-7' 6-3; W. Meijer versl. G. Hoekema 6 1* 6-0 Hal'Ve-éindstrildenVerkade versl. Spee 6-0, 7-5; Meijer versl. Broekers 6-2, 0-6, 6-3.' Eindstrijd; Verkade versl. Meijer 6-3, 6-3, D.E., halve-eindstrijden; mej. B. Kauling versl. mej. E. Bakker 6-3, 6-1; mej. H. v.d. Raedt versl. mej. C. Handgraaf 6-2, 2-6, 6-1. Eindstrijd; mej. B. Kauliing versl. mej. H. v.d. Raadt 3-6, 6-3, 10-8. H.D., halve-eindstrijden; Meijer-Mednin- ger versl. Verkade-Broekers 6-2, 0-6, 9-7; Hoekema-Knuijt versl. v.d. Brink- Pampus 2-6, 6-4, 6-1. Eindstrijd: Meijer-Meininger versl. Hoe kema-Knuijt 5-7, 6-4, 9-7. D.D., halve-eindstrijden; mej". J. Re- koert-mej. SChaap versl. mej. v.d. Raadt Handgraaf 7-5, 6-0; mej. Vermeulen-mej. v.d. Hof versl. mej. Kauling-mej. Jon- geboer 6-4, 6-4. Eindstrijd; mej. Vermeulen-mej. v.d. Hof versl. mej. Rekoert-mej. Schaap 6-3. 2-6, 6-1. G.D., halve-eindstrijd; mej. v.d. Veeav Verkade versl. mej. Knuijt-Hoekema 6-4, 5-7, 6-3; mej. Fahrenfort-Ledstikow versl. mej. v.d. Bos-Kok 6-2, 4-6, 6-3. Eindstrijd; mej. v.d. Veer-Verkade ver sl. mej. J. Fahrenfort-Leistikow 6-3, 6-3. C H-toernooi, H.E., halve-eindstrijden; B. Hartevelt versl. T. v. Bemmel 1-6, 6-1, 6-4; H. Tekelenburg versl. L. Ne- Jissen 6-1, 6-4. Eindstrijd; Tekelenburg versl. Harte velt 6-2, 7-5. D.E., halve-eindstrijdenmej. A. Melis versl. mej. G. v.d. Veelen 6-4, 6-3; mej. A. Ootes versl. mej. Y. Houser 8-6, 6-0. Eindstrijd; mej. Melis versl. mej. Ootes 9-7, 6-3. H.D. eindstrijd; Mouthaan-Balm versï. Rupert-v.d. Welle 6-4, 7-5. D.D. eindstrijd; mej. Kok-mej. Melis versl. mevr. v.d. Veer-mevr. Frich 6-2, 6-1. G.D., eindstrijd; mej. Engelken-Mout- haan versl. mej. Kemper-Geldof 6-1, 6-2. UTRECHT, 3 sept. (ANP) Don derdag wordt op en bij de wegver binding Heemstede - Het Gooi een ver- keersonderzoek gehouden, teneinde een juist inzicht in de verkeersfunctie van deze verbinding te verkrijgen. Het onderzoek zal bestaan uit een route-onderzoek, waartoe de kentekens van op bepaalde punten langs de route passerende motorvoertuigen zuilen worden opgenomen. Bovendien zal op de volgende punten en enquête worden gehouden, waarbij de bestuurders van motorrijtuigen o.m. naar hun herkomst en bestemming zal worden gevraagd: de opritten van de wegverbinding Heemstede - Het Gooi naar de rijks weg r 4 Amsterdam - Den Haag (nabij Hoofddorp); de opritten van de weg verbinding Heemstede - Het Gooi naar de rijksweg r 2 Amsterdamm - Utrecht Obij Vinkeveen); de westelijke oprit van de Schipholweg naar de Rijksweg r 2 Amsterdam- Utrecht (bij Ouder kerk). Het verkeersonderzoek wordt ge houden in opdracht van de provinciale besturen van Noord-Holland en Utrecht en met medewerking van de Rijkswaterstaat. SPREEKUUR Wethouder D. J. A. Geluk zal woensdag en wethouder W. C. Bakker zal donderdag een spreek uur houden. SANCTUS BAVO Het bestuur van ne Haarlemse Katholieke Sutdenten Vereniging „Sanctus Bavo" deelt mede, dat potentiële eerstejaarsleden zich voor de groentijd op kunnen geven vrij. dag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 16.30 tot 18.00 uur bij de heer M. A. A. Sonnemans, Verspronckweg 69 te Haarlem, tel: 57611. De interne groen tijd zal beginnen op vrijdag 13 sept. 4)4 Ned. 1960 4)i Ned. 1961 4)4 Ned. 1963 I 4)4 Ned 1963 D 4 Ned 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B N.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H. V. A. A. K. U. Berkei Patent Calvé-Delft Cert. Dell-Mij Fokker Ford van Gelder Hoogovens MüUer Co. Ned. Kabel Philips Gem Bez. Unilever Wilton-Fijenoord Biliton 2e Dordtsche Petr. gew Kon. Petroleum '50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P L K. L. M. Kon. Ned Stoomb. Mb K. P. M. Stoomv Mij. Nederland van Nievelt van Ommeren Rott Lloyd Ned.Scheepv Unie In terunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 1 2 V4 Amsterdam '56 II Amsterdam '56 111 2(4 Amsterdam '59 2(4 Rotterdam '57 Alb Heyn Kl. obi. Vorig Slot 101 IS 98% 98% 93(4 106% 367 484% 252 935 126 901 247 600 480 15310 18030 290)4 413 780% 16950 134% 156 49 152% 141% 117 253 141% 137)4 199 230 48750 13750 146% 1124% 88% 92 93% 91% 94% 127% opening 3/9 100% 100A 93% 107% 485 602 154.10 181.50 170.70 134)4 152 116

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3