Verenging van het begrip apostolaat Tegengestelde reacties op het boek van kardinaal Suenens over vrouwelijke religieuzen Artikel 461 Kaas- eiersnack DELFIA De wereld eet meer vlees van MIVEA, Beeldige babyfme-set voor f 6.75 WÊ3M Brief uit Spanje „SCHERING EN INSLAG": leidraad bij zelf weven Eerlijke potten gevraagd I BPWi Pi t iSilp^ BUISMAN 11 Cleopatra-kousen maar Aanpassing is nodig, liefde moet de norm zijn Haarlak^masker Spaans doen Hl tïsvt-mpr Stellingen neem Kankerinstituut 50 jaar Traditie Niet wereldvreemd Baby's bips geen probleem meer FEESTELIJK GEZET ALTIJD!..,MET e vorm Na de show de grot in DINSDAG 3 SEPTEMBER 1963 100% PLANTAARDIG In het begin van dit jaar ver scheen van kardinaal Suenens een boek over het klooster leven onder de titel „Klooster leven en Apostolaat". Een van de eerste reacties in ons land was een enthousiaste bespreking in dit blad (28 februari) door Anne Biegel, die reeds zo vaak belang stelling vroeg voor onze vrouwe lijke religieuzen. Intussen is het boek in zes, zeven talen vertaald en een best-seller geworden, die door religieuzen èn leken wordt gelezen. De tot nu toe versche nen recensies vertonen nogal va riatie: enthousiasme vooral in de dag- en weekbladen, welwillende reserve in de vaktijdschriften. ZALF - POEDER - OLIE - ZEEP Of het een feestdag is of een werk dag, de koffie smaakt altijd feeste lijk. Hoe dat komt? Het geheim van gezellige huisvrouwen: een schepje Buisman op een zetsel ver fijnt het aroma. uy 0. Mijn vroegste herinneringen zijn luchtig met prikkeldraad om woeld. Nauwelijks stond het huis aan het duin, waar we zoveel bomers hebben doorgebracht, of het terrein werd aangekocht voor de wa terleiding, de toegang werd verboden en het vreedzame hekje werd ver sterkt met een hoge prikkeldraadver sperring. En ik kon nog maar net lezen, toen ik al wist, dat verbodep toegang en artikel 461 iets met elkaar te maken hadden. Als we gingen bandelen, liep mijn vader te moppe ren over ai die bordjes en hekjes. Hij hield niet van afgebakende paden en liet ons zonder gewetensbezwaar over prikkeldraadhekken heen klim men, maar de vrijetijdskleding was hog niet uitgevonden en het toilet van mijn moeder vormde een ernstige hinderpaal bij zulke escapades. ^Vel was de vakantiekleding in wording, want we werden bij eerste aankomst aan zee dadelijk in witwollen mantels gestoken, terwijl onze uitrusting ge completeerd werd met een witlinnen zonnehoed en wit linnen schoenen. Dat gaf ons het echte vakantie-idee en mensen, die met leren schoenen door het zand baggeren, hebben m mijn oog nog altijd iets zieligs. Waar schijnlijk waren we door de dagelijkse oefening zeer bedreven in het be klimmen van hekken met prikkel draad want ik herinner me weinig van gescheurde kleren, maar mis schien hebben psychologen bezwaar tegen de vanzelfsprekendheid, waar mee dat hek vlak voor het huis ons leerde zulke verboden te negeren. Later, toen ik met mijn nog kleine kinderen een laantje wilde inslaan, waar een bordje „verboden toegang stond en ze in snikken uitbarstten, omdat ze ons na deze overtreding al in de gevangenis zagen, vroeg ik me af, wat voor invloed artikel 461 cm een mens uitoefent. Geven die bord jes en hekjes, die mijn vader zo er gerden misschien toch een zeker ge- voel van veiligheid, vormen ze een voortdurende bevestiging, dat men op het goede pad is en geen gevaren te duchten heeft? Is dat de reden, daarom we zo goedig berusten in al die verboden en ons door dode hek jes en krachteloze bordjes laten te genhouden? Hebben we daarom zon- u?v"^tegenstand bermtoeristen van ons Wonder,^"7 wetten hebt'T"1 s de eerste menselijke tjes getwtjfevT alleen de buitenbeen- van artikel 46iaaP, de rechtmatigheid evohieerd en bkvXe anderen zgn ge- evoiueti u en hebben zelfs gerevolu- eerd, maar de hekken en borden zijn blijven staan. Zelfs als men dacht, dat ze waren weggenomen, versche nen ze toch weer na verloop van tijd, misschien op andere plaatsen, maar dat is geen essentieel verschil. Welke hekel we ook hebben aan het „dat mag niet", toch schijnt het te beant- w?°rden aan een behoefte om be stuurd te worden. ®n hoe staat het met de nozems, de Jeugd, die niet meer opstandig, niet meer revolutionair wil zijn, alleen maar negatief schijnt te reageren? Geloven ze nog in artikel 461 of heb ben ze het hele wetboek van straf recht de gehoorzaamheid opgezegd? Soms lijkt het, of ze zelf de wetten willen stellen en er circuleren verha gen over wilde overtredingen, waar hij de ouderen elkaar vermanen maar ets te zeggen en zich er niet mee te bemoeien, omdat de jongeren toch sterker zijn en zich nergens aan sto ren. °P die manier: nemen we het bordje weg, dan vergeten we hen te herinneren aan artikel 461, we zor gen zelfs, dat er achter het prikkel draad geen kortaangebonden kodde beier loopt. En misschien zoeken ze Juist wel naar een koddebeier, maar dan een, die zich niet op artikel 461, dat lege artikel 461, hoeft te beroe pen, een, die weet, waarom iets ver- doden is en die dat verbod ook wil handhaven. Een leven, waar alle grenzen verlopen, alle verboden te ruggenomen worden, alle tegenstan ders uitwijken, kan niemand bevredi gen. Ze willen weten, waar de grens hgt, waarom de wet bestaat en wie de durf heeft om hen tegemoet te treden. \ant artikel 461 is maar een stok ach ter de deur, de prikkeldraadversper ring is een uitvinding van de men sen. die aanvechtbaar is, maar het Wetboek is de neerslag van een al gemene wens om veilig te zijn en anderen veilig te stellen, de wet is het begin van de menselijkheid en als we jonge mensen dat niet hebben bijgebracht, hebben we hun een slech te dienst bewezen. Dan moeten we °'is niet verbazen, als ze artikel 461 fu alle andere artikelen, die ze over kam scheren, overtreden, tot ze ■jelf, op een vaak pijnlijke manier, de grens vinden, tot ze zelf een soort wet in het leven roepen. Maar dat houdt dan in, dat we hun de erfenis "an eeuwen onthouden en dat ze van voren af aan moeten beginnen. Dat noudt in, dat ze op hun bromfietsen J! een geciviliseerd uitziende jungle ronddraaien. H. Sw. (Advertentie) LUUMMUUMMUMMM Laat in een koekepan 75 g DELFIA heet worden. Neem per persoon 2 eieren. Bak deze aan beide zijden. Als het ei omge keerd wordt, een dikke plak, niet te jonge kaas ernaast leggen. Slechts enkele minuten, eigenlijk sekonden, voor het bakken van de kaas rekenen. Als de kaas uit loopt haalt u deze, met het ei, met een schuimspaan uit de laag vet. Leg het ei en de kaas op een sneetje droog brood. Zet sojasaus en tomatenketchup op tafel erbij. 100% PLANTEVEf NETTO Hl 250 G UltMVNTtNO VOOR «AKKEN fN MAOtN De Cleopatra-sandaal maakt furore. Maar er is een nadeel aan. De band van de sandaal loopt tus sen de grote teen en de tweede teen door zodat men Cleopatra's voet bekleding niet kan dragen met kousen. Nu draagt men dit soort sandalen bij voorkeur aan blote, mooi bruine voeten. Maar zonder van de zomer te willen kwaadspreken moeten we toch zeggen, dat het wel eens wat rillerig is (en er ongezellig uitziet) om op een kille, grauwe, natte dag zonder kousen te lo pen. Een Engelse fabrikant heeft nu kousen gefabriceerd die in de Cleopa tra-sandaal kunnen worden gedragen. JJe grote teen zit namelijk aan de voet aan gebreid. Het idee is overigens helemaal niet nieuw: de Japanse voetbekleding is iets dergelijks, een soort want voor de voet. Overigens is deze wufte sandaal vooral geschikt voor warmere en zui delijker oorden. Het nieuwste is daar niet een leren „tuigje" om de zool op de voet vast te houden, maar banden van kralen, passend bij de kralen van het collier. Een hoogzomer-nouveaute. Reserve kenmerkt ook de houding van de vrouwelijke religieuzen zelf, die blijk baar met dit boek niet goed raad we ten De oorzaak van deze tegenstelling is o.i. te vinden in het feit, dat de eerste groep praktisch alleen oog had voor de inderdaad veelal nuttige suggesties van de kardinaal betreffende de „aanpas sing" van de religieuzen, terwijl de tweede groep ook de primaire en wezen lijke stelling van het werk in de beoor deling betrok; bij de religieuzen is dit oordeel wel minder het resultaat van een duidelijk zien dan van een „spontane feeling". De stellingen waarop heel het boek steunt zijn: 1. De eigenlijke roeping van de re- ligieus-niet-priester is de „evangelisa tie", het Christus doen kennen en be minnen; Volgens de kardinaal „hebben de ac tieve congregaties de voorkeur gegeven aan het woord en de directe mededeling van God". Alle andere taken die de religieus op zich neemt zijn daaraan ondergeschikt en zijn slechts een middel om de medemens in het godsdienstige te kunnen benaderen. Voor kardrn. Sue- Advertentie) HeJ bespuiten van het haar met lak, om het kapsel langer In goe de vorm te houden, is voor velen rak» onaangenaam. Vooral de ogen vaak door de lak geïrriteerd, a"en °f worden rood en doen het inaaf8 Van 'let fraaie kapsel teniet. Het van de lak wordt ongezond <ln» ?- Brengt de kapper de lak aan, •net nn l ?ekapte haar ogen en neus zii ..«iL? en beschermen, maar als ket haar even met lak wil |a..„ n' krijgen ogen en neus de voile de bonden zijn nu maskertjes op ook n gebracht, die behalve de ogen, i om. a neus en de mond beschermen Zo'n UT ?nKez°nde geuren van de lak. zelf ma crDe kan men trouwens ook ,1 maken. Nu moet er nog iets gevon- "'orden op de doordringende geur *an de lak. (Advertentie) AMSTERDAM, 2 sept. In de week van 7 tot 14 september herdenkt de vereniging „Het Nederlands Kanker instituut" haar 50-jarig bestaan. In het kader van deze herdenking wordt vrijdag 13 en zaterdag 14 september in het Antoni van Leeuwenhoekhuis te Amsterdam een serie wetenschappelij ke voordrachten en discussies gehou den onder de naam „Klinische Leeu- wenhoekdagen". In de gehele wereld is het gebruik van vlees per hoofd van de bevol king in 1962 belangrijk gestegen, volgens een mededeling van het Amerikaanse ministerie van Landbouw. Dit hogere verbruik wordt toegeschre ven aan de verbetering van de levens standaard. Het vleesverbruik was in 1962 niet minder dan 11 procent hoger dan in de jaren 1956-60. Het land, dat het meeste vlees pro duceerde, was Amerika, dat 13.2 mil joen ton voor zijn rekening nam. Daar op volgt Sovjet Rusland, dat ongeveer de helft, 6.8 miljoen ton produceerde bij een bevolking die drie keer zo groot is als de Amerikaanse. Over de twee miljoen ton kwamen West-Duitsland, Frankrijk en Argenti nië. Daarop volgen Brazilië, Engeland, Australië, Polen en Italië. Nederland neemt op de ranglijst de vijftiende plaats in met 0.8 miljoen ton. De we- reldproduktie van varkens- en schapen vlees steeg het sterkst met zes pro cent, daarop volgden rund- en kalfs vlees met vier procent. Dalend was de paardevleesproductie, hoewel slechts met een procent. Het gebruik van paar devlees is slechts één procent van het totale vleesverbruik. Japan had de grootste stijging van de vleesproductie, met 32 procent. Daarop volgden Hongarije met veer tien procent, Australië, de Philippijnen en Zweden met twaalf procent. De vleesproductie daalde slechts in vijf Janden, waarbij het sterkst in Nieuw- Zeeland, met acht procent. Onder de landen, waar de vleesproductie met acht procent steeg, zijn Rusland en JNe derland. nens is de evangelisatie het enige eigen lijke apostolaat, dat onderscheiden moet worden van pre- of oara-apostolisch werk, van werk dat slechts „door het inzicht" (intentie) apostolisch is en van werken van „toewijding" Hieruit blijkt dat de kardinaal aan het woord aposto laat een voor onze tijd wel ongebrui kelijke verenging geeft; voor de huidige opvatting zijn bedoelde werken ook „eigenlijk, maar indirect apostolaat" 2. De vrouwelijke religieuzen zijn de „ambtshalve geroepen" leidsters van het vrouwelijk lekenapostolaat Als men deze stellingen leest, vraagt men zich met verbazing af, hoe vooral leken over dit boek zo enthousiast hebben kun nen zijn. Door de eerste stelling immers wordt de in onze tijd eindelijk ontdekte apostolische waarde van onze dagelijkse werkzaamheden behoorlijk ontluisterd en de tweede stelling laat van de „mondig heid" van onze leken niet zo heel veel over. Wanneer de meeste Nederlandse recensenten opmerken dat de tweede stelling op Nederland niet toe passelijk is, gaat dit wel wat op chau vinisme lijken. Dit chauvinisme is overi gens overbodig, daar deze stelling prin cipieel nergens toepasselijk is, om dat ze onjuist is, zoals ook de eerste stelling, waarmee de tweede ten nauw ste samenhangt, dit is. Deze eerste en hoofd-stelling, die de kardinaal duidelijk vergeefs tracht te bewijzen uit de H. Schrift en het leven van de stichters en stichteressen, gaat in tegen heel de theologische traditie van het kloosterleven en meer concreet tegen het doel van dit leven, zoals dat in de door de Kerk goedgekeurde re gels en constituties van de verschillen de congregaties wordt uitgedrukt. Vol gens deze traditie is het religieuze le ven de kerkelijke zichtbaarma- king van de hoogste liefde tot God en de echte evangelische liefde voor de naaste, op basis van het zich ontzeg gen van al wat deze liefde kan belem meren of onzuiver maken. De contem platieve religieuzen beleven deze dub bele liefde door in gemeen schap zich geheel aan God te ge ven en voor de wereld te bidden en te offeren; de actieve door zich daar naast ook te wijden aan „liefdewerken" of „werken van barmhartigheid". De religieuzen geven niet de voorkeur aan het woord, maar aan de daad, en wel aan de christelijke daad bij uitstek, de liefde. Daardoor zijn ze modem: onze tijd vraagt niet om woorden, maar om daden, niet om waarheden, maar om de waarachtig heid ener dienende liefde. Daarom ook heeft heel de wereld ontroerd en in dankbare bewondering opgezien naar Paus Joannes XXIII, de opperste L e - raar, die ons echter „voorging in bescheiden dienstbaarheid". Uit het bovenstaande volgt natuur lijk geenszins dat de actieve religieu zen niet ingeschakeld kunnen of mo gen worden in het directe apostolaat, maar dan geschiedt dit niet krach tens hun religieus-zijn, maar krach tens de nu, in deze bepaalde omstan digheden tot hen gerichte roep van de Kerk, omstandigheden die van land tot land, van bisdom tot bisdom zul len verschillen. En het is in het ge heel niet duidelijk, dat alleen of zelfs maar voornamelijk de religieuzen in het directe apostolaat moeten worden ingeschakeld, waar de priesters hulp nodig hebben, moet ook op de leken een beroep worden gedaan, temeer daar er in onze tijd een groeiend aan tal „werken van barmhartigheid" is, dat vaak niet door de Seek, maar wél door de religieus kan worden .ge daan. Daar is vóór alles de plaats van de religieuzen. En wanneer we tegenwoordig zien hoe meerdere con gregaties werkzaamheden opgeven, die wij niet meer als „werken van barmhartigheid" kunnen zien, om zich voor dergelijke activiteiten meer vrij te maken, blijkt hieruit dat zij hun wezenlijke roeping beseffen en de roep van onze tijd verstaan. Dat er daarnaast in liun kloosterlijke beleving nog een grondige „aanpas sing" nodig is, betwijfelt wel niemand, m.i. ook de religieuzen zelf niet. Maar de norm voor deze aanpassing zal weer de liefde moeten ziin, en alleen de (Advertentie) mm Verloskundigen en kraamverpleegsters zijn ®othou;siast over baby fine van Nivea, de nieuwe babyhuid-verzorgmgopweten- schappelijke basis, baby fine helpt moederdat terehuide gaaf en gezond te houden. Nu geen unne-irntatie meer. Nu geen schrale huid meer. Want alléén de babyfine-sori& hevat silicon- oliën, hoogwaardig eucerit en vitamine A. Uitsluitend bij apothekers en drogisten liefde, en niet het geroepen zijn tot het directe apostolaat, zoals kardinaal Sue nens dit uitwerkt. Het besef dat zij naast God ook de wereld moeten beminnen en dat zij zich slechts van de wereld distancieerden om haar dieper en vrijer lief te heb ben, zal er hen toe moeten brengen tegenover de wereld de eerste eis van de echte liefde te vervullen, nl. haar te willen begrijpen en open te staan voor haar noden, haar heimwee en haar verlangens. Niemand mag minder wereldvreemd zijn dan de religieus. De wereld beminnen kan slechts be tekenen houden van de mensen; dat zijn op de eerste plaats de huisgenoten des geloofs, priesters en leken, die zij in hun eigen roeping moeten waarde ren en met wie zij ten nauwste moeten samenwerken; maar daarnaast zijn het al die anderen, die nog buiten staan maar ook geroepen zijn tot hetzelfde Heil. Hen allen zullen ze moeten beminnen met een echte ménselijke liefde, een liefde die hartelijk en spon taan is en niet vlucht m de leugen van het bovennatuurlijkeaan die be ruchte „bovennatuurlijke liefde kan de mens van deze Hld_ zich slechts erge ren. Maar de religieus zal de wereld en de mensen slechts in waarachtige liefde en menselijkheid tegemoet kun nen treden, wanneer hij diezelfde waar den ook binnenshuis beleeft, veel wat hier onecht en aan een hedendaags mens-zjjn niet is aangepast, zal moe ten worden opgeruimd. h.en klooster lijke levensstijl "blijft immer noodzake lijk, maar dit mag met de klooster lijke vormgeving zijn van de stijl van de zeventiende of achttiende eeuw, maar van de levensstijl van onze eigen tijd. Wanneer de vrouwelijke religieuzen zich in onze moderne samenleving weer durven wijden aan "ezen- ving der liefde, en zich in '1IU1 ,i!?luï.lnF tegenover de wereld door diezelfde lief de laten normeren, zal voor nen het woord van de H. Pastoor van Ars be waarheid worden: „De wereld zal toe behoren aan wie haar het meest be mint". P. DR. MATHIAS ARTS O. CARM. (Advertentie) MnOPPOOOj Koffie op Ui HOE 11 UW KOFFIE OOK ZET, IIET BUISMAN SMAAKT ZE BETER.{00K POEDERKOFFIE) Laten we maar Spaans doen!" rie pen wij vertwijfeld. Als je auto rijdt betekent „Spaans doen" na melijk van alle kanten inhalen, met triomf naar achteren kijken als je een ander naar de kant gedwongen hebt, en verkeerslichten als niet meer dan straatornamenten beschouwen. De Spanjaarden zelf zijn geweldige chauf feurs; hun auto's schijnen uit rubber gemaakt te zijn, want je ziet geen schram op deze kermis-wagens, maar wij moesten iedere kilometer stoppen voor een dankgebed dat wij nog leef den en zelfs lachten. Het moeilijkst was het juist waar het anders het makkelijkst is; bij verkeers lichten. Ze deden het voortreffelijk, maar er naast stond ook een verkeers agent en deze zwaaide zijn armen in prachtige Spaanse dansbewegingen waar de pedante verkeerslichten ge woon niet tegen konden. Zo zie je dan (ik overdrijf echt niet) het rode licht, je stopt onmiddellijk, maar een schril gefluit van de agent duwt je door het rode vuur. Op een andere keer wer den wij door de agent gestopt, natuur lijk omdat wij door het groene licht heen reden. De agent verliet zijn wacht post en wendde zich tot ons. Hier be gint het tweede probleem. Als je maar „Gracias" zegt, zijn de Spanjaarden er al van overtuigd dat je vloeiend Spaans spreekt. Zo begon ook de politie-agent heel boos en nog vlugger tegen ons te pra ten. Wij verstonden alleen maar iets van „Spanje", „Constitutie", „Non". „Non", en weer „Non". Advertentie prijzen naar Wat doe je als je bijvoorbeeld op een luie zomerdag, zoetjes keu velend, in de duinen een beetje niets doet? Je trekt onwillekeu rig. speels, wat helmsprieten uit en die vlecht je in elkaar; twee recht, twee dwars, een primitief "eewerkje Weven is oermenseltfk zegt Paula Dietz in het pasf> verschenen boek „Schering en inslag dat een leidraad wil zijn bü zelf weven. De rchryfgter was docente voor weefkunst aan de Vrije Academie in Den Haag. Het We- ven heeft voor haar geen enkel geheim, noch de weeftechmeken, noch de weef getouwen. ZÜ veUelt ermer de7e geïllustreerde handleiding, die een ge heel nieuwe bewerking is van het in dertijd verschenen „Zelf weven". De belangstelling voor de weefkunst neemt toe. Wat met te verwonderen is als men bedenkt dat de mens van zelf streeft naar een redelijk even wicht in deze tyd van toenemende automatisering. Zoals het kamperen toeneemt mèt de stijgende gemakken in perfect geoutilleerde flatgebouwen. Weefkunst vraagt bovendien een grote concentratie en dat kan een vorm van ontspanning zijn. De stichting „Goed Handwerk" heeft enkele jaren geleden een afdeling weven opgericht en het succes van die afdeling is groeiend. Het boek „Schering en inslag"- ziet er zeer verzorgd uit met royale illus traties en mooi gedrukte afbeeldingen van gobelins. Het is prettig geschre ven met aandacht voor alle details en met typisch vrouwelijke zorg. Er is heel wat uit te leren. En het is nu eens niet op de Scandinavische weef kunst afgestemd! De uitgever is Hei1- nis, Amsterdam, prijs 12,90. A. Bgl. „Wij verstaan u niet!" probeerden wij tussen zijn woorden door te komen, maar de agent ging maar door. Wat konden wij doen dan met ons hoofd te knikken: „Ja, ja", zeiden wij, „El Greco granada tomatas y segovia me lon!" „Iltorropuletasinfraktipolinados..." zei de agent. „Si, si!" antwoordden wij, „Espana bene patatas v rosbif di langosta, si?" Eindelijk glimlachte de boze agent. Hij stuurde ons verder met een harte- lijk „Adios!". Dit begrepen wij wel, maar om hem niet weer boos te maken, zeiden we maar „Coca Cola, amigo!" CHAWA ARONSON n de staat Californië zijn onlangs 23 fabrikanten van kosmetische arti kelen aan de kaak gesteld, dat it te zeggen met naam en toenaam genoemd in het blad „The Wall Street Journal", omdat ze voor hun schoon heidsmiddelen potten gebruiken die de indruk wekken een veei grotere inhoud te bezitten dan ze in werkelijkheid be vatten. Dit lezen wy in het informatie bulletin van het Consumenten Contact Orgaan. Er zyn onder die genoemde schoonheidsleveranciers fabrikanten met wereldnaam. U, mevrouw die dit leest, u kent ze ook. U ergert zich ook als uw gezichts crème ten einde loopt in het verzorgde mooie lichtroze of lichtblauwe plastic potje en u merkt dat de binnenruimte zo heel veel schrieler is dan de buiten kant van uw aankoop deed vermoeden. Wat zeggen de fabrikanten die op deze tweeslachtige potten van kunststof zijn overgegaan tot hun verdediging? Dat de ruimte tussen de dubbele wand functioneel is omdat de crème dan min der gauw uitdroogt. Ze geven als ex cuus dat de inhoud van het produkt toch duidelijk in ounces op het etiket staat aangegeven. Maar dat is een zwak ex cuus, zegt het genoemde informatie bulletin terecht, want welke vrouw heeft nu een juiste voorstelling van het ge wicht in ounces van een nacht- of dag- Het is goed, dat ten aanzien van deze en andere vormen van misleidende ver pakking, eens stelling wordt genomen. Dat is gebeurd in Amerika „naar aan leiding van de „Truthin Package bill", waarin Senator Hart voorstelt om in de USA strengere voorschriften ter voor koming van misleidende verpakkingen in te voeren." Aldus het C.C.O.-bulle- tim. By de gerechtvaardigde wens: méér crème of eerlijkere kleine potten, zullen alle schoonheidsmiddelengebruiksteri ter wereld en dat is een machtig vrouwenleger zich van harte aan sluiten. Een van de „cover girls" die de afgelopen weken in Parijs her haaldelijk voor de modefotografen hebben geposeerd in de luxueuze toiletten van de haute couture Is een hartstochtelijke speleologe. De 22-jarige Anne Zoref, dochter van een Brusselse professor leidt een dubbel leven. Het ene ogenblik staat ze op fijne schoen tjes in een lange avondjapon in een weelderig modehuis, een paar weken later klautert ze in de ingewanden van de Franse Pyreneeën in een sportbroex, met zware bemodderde laarzen, it en combinatie van liefhebberyen die met onaantrekkelijk is. RÜlÉi Haan met handschoenen" van Lurgat. Illustratie uit „Schering en inslag'.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 9