SLOPER wil schilderij niet teruggeven - wèl verkopen f Raad Haarlemmerliede in discussie over honden Show van positiekleding Eerste steen gemetseld voor nieuw gebouw van Haarlemse Inkoop Combinatie 1 EVEN va lezers Dl DODELIJKE LADING m RTINA RTINA TWEEDJASSEN Opgeblazen zaak' r De Paus over de Europese eenheid Formeleboete 10 gld. voor kruideniers Pindakaas Grote belangstelling van Haarlemse kruideniers Na vondstin K. v. K. - gebouw De poppencollectie Van Tussenbroek Bisschoppen beraden zich over huwelijks problemen Een sprookje kan waar zijn. A-klassers het snelst in ploegentijdrit van „De Kampioen" Drogisterij-artikelen verkocht Jaarverslag N.-Holl. Exploitatie Mij. Najaarsuitstapje voor bejaarden Mr. Zeylstra naar Leopoldstad? Luchtvaartmuseum: 50.000 bezoekers Courses Duindigt Zeventig amateurs starten in dé Ronde van Aalsmeer DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1963 PAGINA 2 Uü §§l Gebouwd voor top-prestaties voor situaties waartegen geen normaal horloge bestand is. Onderstaande specialisten geven u gaarne inlichtingen Detail van het omstreden schilderij. J Regelmatig een concilie „Nabij Santpoort" De nestor van de Haarlems? coöperatieve vereniging van TcrW deniersde heer N. S. F. Nelis sen, heeft gistermiddag onder grote belangstelling de eerste steen gemetseld van het niewwf verenigingsgebouw aan de Izaac Enschedeweg in de Waar der' polder. NIEUWE COLLECTIE 79.00 tot 189.00 VLAANDEREN LEIDEN, 5 sept. ..Een opgebla zen zaak", noemt de secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland de kwestie van het schil derij, dat de sloper van het oude ge bouw niet zou willen afstaan. Het gebouw van de Kamer van Koop handel aan de Stationsweg te Leiden moet plaats maken voor een nieuw kantoor. Met de sloper, de heer J. v.d. Akker, is indertijd overeengekomen dat alles in het bezit van de sloper zou komen, met uitzondering van enige bü contract genoemde zaken. ,,Wü hadden dit schilderij al bestemd voor tijdelijke opslag in de Leidse Lakenhal", aldus de heer Branderhorst, „maar de heer v.d. Akker is te vroeg gaan slopen. In het contract stond een latere datum genoemd en vóór die datum zouden wjj allang het schilderij opgeruimd heb ben". Het omstreden schilderij wordt thans bewaard door de heer v.d. Akker, die er recht op meent te hebben. „Ik heb het schoon laten maken en de Kamer van Koophandel kan het terugkrijgen als zij rnjj er een goede som voor be taalt", zegt hij. „Zaken zijn zaken en ik heb meer met dat bijltje gehakt". Hij geeft echter toe, dat hij eerder dan de afgesproken datum is gaan slopen, daar hij als onderaannemer niets van de datum wdst. De hoofdaan nemer wil, zoals thans gebleken Is, het schilderij wel aan de Kamer van Koop handel teruggeven. Het schilderij is een doek van de Warmondse schilder Pieter Geraedts, ROTTERDAM, 4 sept. Het adres van kunstenaars en kunstminnenden, om de mogelijkheid tot behoud van de collectie poppen, maskers en marionet ten van wijlen Harrv van Tussenbroek te bevorderen en gericht aan de minis ters van O.K. en W. en justitie en aan de Rotterdamse gemeenteraad, is als nog ondertekend door de letterkundige Simon Carmiggelt en de directie van de volksuniversiteit te Rotterdam, mej, A. C. A. Drost. Deze laatste onder voor behoudt, dat alsnog een onderzoek dient uit te maken of de collectie in haar te genwoordige staat behouden kan wor den. De heer C. Ouboter deelde mede, niet in zijn kwaliteit van lid van de Rotterdamse kunststichting te hebben ondertekend. (Advertentie) KvüHUUHlIflf U1UUU HAARLEM M. Eggersman, Grote Houtstraat 164 Horlogespecialist de TIJDMETER, Wagenweg 88 N.V. 't Silver Stoepke, Grote Houtstraat 49 HILLEGOM J. M. Warmerdam, Hoofdstraat 90-92 LISSE Fa. Henri v. d. Eerden, Heereweg 204A die het nu schat op een prijs van 10.000. De Kamer heeft het in 1951 la ten maken ter gelegenheid van de her winning van haar zelfstandigheid. Het meet 4bij 2 meter en bestaat uit vier segmenten die elk een sector van het bedrijfsleven in Rijnland voorstel len. De Kamer van Koophandel stelt er in elk geval prijs op het doek weer in haar nieuwe gebouw op te hangen. DEN HAAG, 4 sept. De bisschop pen van Nederland houden zich zo verneemt het KNP momenteel ern stig bezig met de studie van de actuele huwelijksproblemen en de katholieke moraal. Zij hebben zich daarover o.m. tijdens de laatste bisschoppenvergadering be raden. Een uitspraak hunnerzijds is ech ter voorlopig niet te wachten. Eerst' zullen zjj, wanneer zij tijdens het conci lie de andere bisschoppen ontmoeten, deze problemen uitgebreider met hen bespreken. Een van de actuele huwe lijksvraagstukken betreft de zgn. an ti-conceptie-pil. (Advertentie) Wij kunnen sprookjes waar maken want voor een matige prijs vindt U reeds een beeld van een echt gouden ring bezet met een Edel of half Edelsteen o.a. Hemathiet - Chrysofaas - Aquamarin - Cornalijn en zeer vele an dere steensoorten. Onze keurcollectie is nu wel zeer mooi, alleen het kijken is al een sprookje zoveel kleur - zoveel schittering. U weet het adviseert U goed het huis met het carillon Grote Houtstraat 49 Telefoon 2 0D49 HAARLEM, 5 sept. De voorberei dingen op het komende clubkampioen schap van Nederland op de weg en het „Zilveren Molen"-toernooi werden door het Haarlemse „De Kampioen" voortgezet met een ploegentijdrit in de Haarlemmermeer. Daarin bleken de A- rijders Henk Peters, Marcel Rutte, Aad Bogaard, Bert Bogaard en Ben Gieske ditmaal over de snelste ploeg te be schikken. Zij legden het ruim veertig kilometer lange parcours af in een tijd van 59 min. en 57 sec. Voor een hele beste prestatie zorg den ook nu weer de B-klassers Ted Blom, Norman Koelemij en Cor Baars. Zij hadden over de veertig kilometer slechts twintig seconden meer nodig dan de favoriete Ammannen. Hun tijd was 1 uur en 17 sec. J.oop Schenk, Rob Sweers en Bert v. d. Pol hadden onder weg het contact met Blom c.s. ver speeld. Van het tweede ploegje B-klas sers, dat in de slotronde door Blom, Koelemij en Baars werd ingelopen, kwamen Rein Portegies, Huub Uttien en Tom v. d. Stoop over de eindstreep. Zij kwamen met een tijd van 1 uur 1 min. en 47 sec. op de derde plaats. Bij de C-klassers waren Gijs Kuil- boer, Adrie de Ruyter, Tonnv Blom en Snijders met een tijd van 39 min. en 55 sec. over de 25 kilometer het snelst. HALFWEG, 5 sept. Uitvoerig is er gisteravond in de raad Haarlem merliede ea Spaarnwoude gediscus sieerd over honden en met name over hondenbelasting Aanleiding hiertoe was een voorstel van B en W om twee bezwaarscnriiten, die door twee' hon- denbezitters uit de gemeente tegen hun aanslag van hondenbelasting waren in gediend, ongegrond te verklaren. De hondenbezitters hadden een aanslag ge kregen, omdat zy in het bezit waren van een zogenaamde luxe-hond, waar twintig gulden belasting per jaar voor moet worden betaald. Zelf menen zij, dat hun honden aangemerkt dienen te worden als waakhonden. B en W zijn echter van mening, dat de aanslagen moeten worden gehand haafd op grond van het feit, dat uit een onderzoek niet is gebleken, dat de klagers houders zyn van een waak hond. Hoewel het begrip waakhond moeilijk is te definiëren, hellen B en W er toch toe over dit criterium dus danig te bfP dat indien een hond herhaaldelijk „loslopend" wordt aange troffen hetgeen meermalen is ge signaleerd deze hond als een luxe hond (eerste klas-hond) moet worden VATICAANSTAD, 3 sept. (AFP) De Paus heeft gisteren op een audiën tie voor de deelnemers aan het 37ste congres van de federatie van Italiaan se katholieke onderwijskrachten bij het openbaar middelbaar onderwijs ge zegd, dat de nationale instellingen ver plicht zijn de grote kwestie van Euro pese eenheid op te lossen. Alle burgers moeten hieraan steun verlenen met raad en voor zover mogelijk daad. Het proces van deze eenwording moet gevoed worden door een alge mene, gemeenschappelijke cultuur. „Wij zijn er van overtuigd dat het katholieke geloof een onvergelijkelijk waardevolle factor kan zijn voor het verbinden van een geestelijk leven met de fundamentele culturele een heid, die de bezieling moet vormen van een sociaal en politiek verenigd Europa", aldus de Paus. Het thema van het congres is „Euro pese cultuur en eenheid". BREDA; 4 sept. Van de tiendui zend kruideniers in Nederland mogen er zesduizend geen drogisterij-artike len verkopen voor zover die vallen on der het Vestigingsbesluit kleinhandel in drogisterij-artikelen van 1961. Vier duizend kruideniers hebben hiervan vrijstelling gekregen. Van die zesdui zend moest er een twaalftal afkomstig uit Roosendaal, Bergen op Zoom en een aantal dorpen in West Brabant gisteren voor de Bredase politierech ter terechtstaan. Zij hadden de artikelen, zoals ver bandgaas en eenvoudige verpakte geneesmiddelen, toch verkocht, meestal omdat zij dit voor 1961 ook al deden en voornamelijk om de klanten ter wille te zijn. die vooral in de dorpen elders vaak niet te recht kunnen. In januari 1961 toen het vestigings besluit een feit werd, heeft de toen malige staatssecretaris, dr. G. Veld kamp, meegedeeld, dat alsnog een ver ruiming zou volgen van de bepalin. gen, waardoor juist de nu in het ge ding zijnde artikelen wel door de krui deniers zouden mogen worden ver kocht. Het is bij een toezegging ge bleven en alle partijen: de handel, de drogisten, de kruideniers en ook het ministerie en de rechterlijke macht zijn daar weinig gelukkig mee. De of ficier van Justitie, mr. J. Peijnen- burg, zei in zijn requisitoir, dat er fPrake. is van een tweeslachtigheid, zo- bij de verkopers als bij de wetge- YfP- '-Het is een publiek geheim", al- ÏÏAofficier, „dat de zaak op de 3?-e he'linS staat en ik kan deze dan ook niet zwaar in- wilde niet meer dan een boete van tien gulden eisen. aantal kruideniers trad U t r^(l'!er °P mr- dr. A. Zeegers Hofo^htol e economische poli. liflfi?» 5» t' S' yi'egenthart veroor- oic tot tipn nvers conform deze hechtenis n boete of twee dagen HEEMSTEDE, 5 sept. De totale inkomsten van de Noord-Hollandsche Exploitatie Maatschappij zijn in 1962 tot 259.961 (in 1961 202.501) gestegen. Aan huren kwam 169.692 (165.736) bin- nen. Op verkochte grond werd een winst gemaakt van 27.066 (9.022), ter wijl bouwopdrachten 51.637 (v.j. nihil) opleverden. Na aftrek van lasten en af schrijvingen blijft een saldo winst van 28.232 (10.140). Dit bedrag is aange wend tot aanzuivering van het bestaan de verliessaldo, hetwelk dientengevolge is teruggebracht tot 247.671. Eerst nadat de modernisering;swerk- zaamheden aan het bestaande huizenbe- zit zjjn uitgevoerd kan er aan gedacht worden tot verjonging ervan over te gaan en de voor gewone exploitatie niet attractieve huizen af te stoten en te ver vangen. De onderhoudskosten blijven nog hoog door de noodzakelijke modernise ringen en de netto-resultaten van de nor male huizenexploitatie (verhuur) wor den daardoor gevoelig nadelig beïnvloed. HEEMSTEDE, 5 sept. De afdeling Heemstede van de r.k. bond van be jaarden en gepensionneerden organiseer maandag 30 september voor haar lede een „najaar maandag 30 september voor haar leden een „najaarstrip". Belangstellenden voor dit uitstapje dienen zich vóór september bij het bestuur op te geven. HAARLEM, 5 sept. Het is allang een feit dat aanstaande moeders de wenkbrauwen niet meer behoeven te fronsen bij het woord positiekleding. De modeontwerpers en de confectiein- dustrie zien steeds meer mogelijkhe den op dit gebied en leveren met ken nelijk plezier de ene gracieuze creatie na de andere af. Een bijzonder smaak volle collectie positiekleding werd gis termiddag getoond bu ro°demagazyn Gerzon in de Grote Houtstraat. De mo dellen waren in hoofdzaak bestemd voor het komende winterseizoen en het bleek dat zij bijzonder consequent „aan de mode meededen Daarby kwamen de korte nachthemden van tule over zijde of katoenen flanel op de eerste plaats. De modellen die door de grote wijdte direct a^".?FT1IT'? Tc! aan een bijzonder geschiktSHRD H HR RODL halspasje of kort schouderstukje bijzonder geschikt zyn ais positiekleding, kunnen ook heel goe na de bevalling gedragen worden. Heerlijk makkelijk en beslist modieus zyn de overgooiers. Eronder hoort een blouse in afstekende kier of een jumper met hoge coll. Voor de eerste maanden waren er de rechte modellen, voor later werd de benodigde ruimte gevonden in verstel bare zijnaden of een diepe plooi ach ter, die oók dichtgenaaid kon wor den. Shetland wol was het favoriete materiaal. Plooihoudende kunstvezel was dat bij de japonnen. Rondom ge- plisseerde modellen met schouderstuk je blijken prettig draagbaar en deze waren dan ook weer volop aanwezig. Een gracieuze indruk maakten de ja ponnen, waarvan alleen het achterpand licht was aangeruimd vanuit een klein schouderstukje. Peacock, een soort blauw-groen, en mosterd waren de meest verwerkte kleuren. Natuurlijk waren er ook de deux-piè- ces, waarvan de rokken een stretch voorpandje hadden of de gewone klep, die met knopen, ritssluitingen of klit tenband verstelbaar waren. De jakjes, meest met plissé rondom, vielen op door de gezellige hagelwitte kraagjes en manchetten. Zelfs op een feestavond kan de aan staande moeder zich als een fee voe len. Daarvoor zorgen de wijde mouw loze cocktailjaponnen met lage- ronde hhlspas. De vliesdunner! georgette, die over een onderjapon van taftzijde in eenzelfde kleur gedragen wordt, waait" heftig mee met elke beweging van de draagster. En het waren vooral de Ame rikaanse ontwerpers, die bij deze japon nen zelfs voor de meest felle kleuren niet bang waren. Advertentie) gekwalificeerd. Enkele raadsleden, onder wie de heer Van Bruggen (KVP) was het hier niet mee eens. Volgens hem moesten de bezwaarschriften wel ontvankelijk worden verklaard, te meer daar de desbetreffende gemeentelijke verorde ning niet juist was. Een van de bepa lingen zegt namelijk, dat ook zoge naamde waakhonden indien nodig op de openbare weg mogen vertoe ven. Bovendien stond volgens de heer Van Bruggen helemaal niet vast, dat B en W, ondanks de mededeling van de twee hondenbezitters, dat hun hon den als waakhonden gezien dienen te worden, de dieren terecht als luxe-honden gekwalificeerd hadden. Ook mr. Venema (Prot. Chr.) dacht hier zo over. Het voorstel van B. en W. werd door de raad overigens met zes tegen vijf stemmen aangenomen. Daarvoor had wethouder Van Essen, die bij afwezig heid van de burgemeester als voorzit ter fungeerde, tevergeefs geprobeerd de raad het verschil tussen luxe en waakhonden uit te leggen. DEN HAAG, 4 sept. Naar het ANP verneemt, is binnenkort de benoeming te verwachten van mr. W. G. Zeilstra, laatstelijk buitengewoon en gevolmach- tigrd ambassadeur te Quito, tot buiten- gewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Leopoldstad. Mr. Zeylstra is in 1908 te Haarlem geboren. Hij doorliep het gymnasium te Deventer en studeerde rechten aan de gemeentelijke universiteit te Amster dam. Voordat hij in 1946 eerste han delssecretaris te Sockholm werd, was hij onder meer voor een nederlandse fa briek in Zweden werkzaam en als amb tenaar verbonden aan het ministerie van Economische Zaken. Van 1940 tot 1946 was hij afdelingschef en adjunctdi recteur van het rijksbureau voor rub ber. Na Stockholm waren mr. Zeylstra's standplaatsen Frankfort, Bonn, Buenos Aires. Djakarta en van 1960 tot 1962 Quito, eerst als gezant en later als ambassadeur. HAARLEM, 5 sept. Gistermiddag heeft het oudste lid van de Haarlemse Incoop Combinatie, de coöperatieve in koopvereniging voor kruideniers in Haarlem en omstreken, de heer N. S. F. Nelissen, onder grote belangstelling van de Haarlemse kruidenierswereld de eerste steen gemetseld van het nieu we verenigingsgebouw aan de Izaac Enschedeweg in de Waarderpolder. Het gebouw, waarvan men met de bouw reeds begin mei is begonnen, krijgt een oppervlakte van duizend vierkante meter. Het grootste deel van het ge bouw zal worden in beslaggenomen door een opslagplaats voor de kruide niersartikelen, die van daaruit onder de 35 Haarlemse kruideniers, die lid van de coöperatieve vereniging zyn, worden gedistribueerd. Verder komt er een kantoorruimte van ongeveer vijfhon derd vierkante meter en een klein lo kaal voor bestuursvergaderingen. In begin december van dit jaar hoopt men met de bouw gereed te zyn. De eerste plannen voor de bouw van een nieuw gebouw dateren al van zes, zeven jaar geleden. Dat men pas dit jaar met de bouw kon beginnen is te wyten aan het feit, dat de rijksgoed keuringen niet afkwamen. De Haarlem se coöperatieve vereniging voor krui deniers werd in 1918 in het leven geroe pen, met het doel, dat de leden om de veertien dagen bij elkaar zouden komen om gezamenlijk bij de fabrikanten or ders op te geven. Thans is de Haar lemse vereniging uitgegroeid tot een grote organisatie, een van de grootste afdelingen van het overkoepelend or gaan ,|De Sperwer" uit De Bilt. Sedert 1956 is de Haarlemse Inkoop 'Combinatie gevestigd in een veel te kleine ruimte aan de Burgwal. Daar- SCHIPHOL, 5 sept. Gistermiddag drie uur heeft het op Schiphol gevestig de nationaal Luchtvaartmuseum „Aero- planorama" zjjn 50.000ste bezoeker van dit jaar ontvangen. Uit de mond van de directeur van het luchtvaartmuseum de heer L. A. de Lange, kreeg de ge lukkige bezoeker, de 26-jarige elektro- monteur A. J. Brouwer uit IJmuiden te horen dat hem een gratis KLM- retourvlueht van Amsterdam naar Brussel wachtte. Het nationaal Lucht vaartmuseum dat op 17 mei 1960 werd geopend, is van dat tijdstip, af door bijna 250.000 mensen bezocht. Plaatsing van ingezonden stukken („Brieven van Lezers") betekent niet noodzakelijk een betoijj van Instem- ming. doch betekent slechts dat de hoofdredactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit van de plaatsing onttrekt zich echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofdredactie, die zich dan vok voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het algemeen is ondertekening met naam en adres vereist, tenzij In een zeer bijzonder geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel af te wijken. DUINDIGT, 5 sept. De uitslagen van de gisteren te Duindigt gehouden rennen luiden: Prijs van Eopsom, 1800 m. (verkoops- ren): 1. Agram (v. d. Kraats), tyd 2.08.5, 2. Angelina, 3. Country Girl. Tot. w. 2,40, 2,-f kop. 6,60, cov. 4,90. Prijs van Liverpool, 2000 m.: Ie af deling, 1. Scoglietto (Scheikl) tijd 2.19.1, 2. Le Faquin, 3. Merrioka. Tot. win. 4,20, pl. 3,10, ,70, gekop. 21,30, cov. 8,50. 2e afdeling: 1 Deer Gallows (Gar- rity) tijd 2.22.4, 2. Lurango, 3 Wil mington. Tot. w. 6,10, pl. 1,60. 1,10, gekop. 11,70, cov. 3,30. Afrikanen-prijs, 2040 m.: 1. Butch Holiandia (Êerenberg) tijd 3.03, km. t. L32, 2. Barones Julia H, 3. Black Lady. Tot. win. 5,10, pl. 1,60, 1,50, 1,40 gekop. 6,90, cov. 6,30. Aster-prijs, 2000 m. met autostart: ie afdeling: 1. Youngstar (Knynen- Durg) tijd 2.57.9, km. Hid 1.29, 2. Arc tic van 's Gravenhof, 3. Zeggers Hol iandia. Tot. w. 1,70, pl. 1.30, 1,50. 2,20, gekop. 5,10, cov. 2,70. j6 Bosvink S (Kooyman) tijd 2.58.3 km. tijd 1.29.2, 2. Young Ooststar, 3. Alja Scotch. Tot win. 2,50, 6 69 2'2° °P' 13'20 cov 'Leeuwenbek prlis, 2000 m. met auto start: 1. Art Erebus (Kooyman) tijd 2.56.9, km. tijd 1.28.5, 2. Alhambra, 3. Apollo H. Tot. win 6, pi. 2,10, 1,90, 1,60, gekop. 6.50, cov. 4,50, trio 182,30. Violieren-prys, 2120 m.: l. Amigo (Boomgaard) tijd 3.04.4, km tijd 1.27.8, 2. Zaita Hanover, 3. Zampa Tot. win 2, pl. 1,30. 1,30, gekop. 3,60, cov. 4,40. Petunia-prjjs, 2100 m.: 1. Midas G (Vergay) tijd 3.06, km. tijd 1.25.2, 2. Vlite Rose, 3. L'Espoir. Tot. win 1,30, pl. 1,30, 1,20, 1,40. gekop. 2.60, cov 3,90, trio 49,-. Chrysant-prijs, 2100 m.: 1. Zeno (Ver gay) tijd 3.06.2, km. tijd 1.28.7, 2. Wil- fried. 3. Woelwater. Tot. win. 4,30, pi. 1,60, 2,70, 1,50, gekop. 6,50, cov. 10.80 Totalisator-omzet 115.281. Bjj kennisname van wat op en rond het Concilie tot dusverre is geschied (als samengevat in „Concilium Oecu- menicum Vaticanum II", Uitgave N.V. Gooi en Sticht, Hilversum) valt mij op dat bij het vele dat is voorgesteld een mogelijk nuttig voorstel ontbreekt. RAHNER stelt (o.c. no. 11,20-6-62): „tot de inrichting van de Kerk behoort als leidinggevend orgaan het college van de Bisschoppen met de Paus als zijn persoonlijke top". Zou dit leidinggevend orgaan, binnen kort weer als Concilie byeen, er wel licht goed aan doen bij de sluiting te bepalen bv. als volgt: „Wij, thans van gevoelen dat het voor de Kerk van be lang is dat wij regelmatig om de vijf jaar als Concilie bijeenkomen, bepalen dat Wij over vijf jaar weer bijeenko men, mits het de H. Geest en Ons ook te dien tijde goeddunkt: en Wij bepa len tevens dat met de voorbereiding voor dat Concilie meteén na de sluiting van dit Concilie een aanvang wordt ge maakt". De voordelen hiervan zouden zijn: 1. Een regelmatige samenkomst lijkt voor elk leidinggevend orgaan voor de hand liggend. 2. De Kerk lijkt aldus gemakkelijker in en bij de tijd te blijven. En: het is voor de (snelvergetende) wereld mo gelijk dienstig dat de Kerk op gezette tijden nadrukkelijk als Universele Kerk voor haar verschijnt. 3. De voor de Kerk relevante zaken kunnen dan geleidelijk worden geregeld. Immers het vele dat door de diverse commissies thans aan het Concilie wordt voorgelegd zet het Concilie on der grote spanning. Druk en tegendruk lijken dan moeilijk te vermijden: voor al omdat de deelnemers het Concilie als (voor hen) eenmalig beleven, het geen moigelijk een benadering in de hand werkt van „nu of nooit". 4. Een permanent Concilieorgaan, re presentatief voor het door RAHNER bedoelde leidinggevende orgaan (in de trant van het presidium dat tijdens de afgelopen zitting functioneerde of de daarna ingestelde coördinatie-commis sie), zou het in het afgelopen Concilie bepaalde kunnen helpen realiseren en tevens het volgende Concilie grondig kunnen voorbereiden (bv. door rond zending van stukken en regionale bij eenkomsten), zodanig dat in ongeveer twee Concilie-maanden per vijf jaar er vooral gelegenheid is tot persoonlijk contact der deelnemers, nog een laat ste toelichting op de alternatieve voor stellen kan worden gegeven en betrek kelijk snel tot stemming kan worden overgegaan. Is er wellicht onder de lezers van het bovenstaande iemand aan wie het bekend is of er door de deelnemers voorsteilen zijn gedaan om een Concilie regelmatig bijeen te doen komen? Of is het om een of andere reden onmo gelijk dat, waar de Paus alreeds op- zichzelf het recht heeft een Concilie bij een te roepen, Paus en Bisschoppen in Concilie bijeen, zichzelf voor een vol gend Concilie convoceren? Noordwijkerhout J- GREVELINK Het is mij niet bekend welke gewich tige redenen er toe leiden een zekere inrichting die binnen de gemeente Bloe- mendaal is gelegen, altijd maar weer aan te duiden als het Provinciaal Zie kenhuis „nabij" Santpoort. Zij zullen on getwijfeld wel zeer belangrijk zyn. Maar er dient m.i. toch ook eens op te worden gewezen, dat een zodanige aanduiding verwarring kan stchiten. In de loop der jaren hebben zich reeds ontelbaar velen, die een bezoek aan het onderhavige ziekenhuis beoogden maar misleid waren door de vage aanduiding „nabij Santpoort", zich met de bus (lijn 70 van Haarlem uit naar Sant- poort-dorp of per trein naar Santpoort station begeven en zijn dan na het uitstappen tot het besef gekomen hoe betrekkelijk de provinciale term: „na bij is. In het ene geval nl. is drie kwartier en in het andere geval een kwartier lopen nodig om de Bloemen- daalse inrichting te bereiken. Ook een van uw geachte medewer kers is klaarblijkelijk door die vergis sing barende aanduiding in de war ge- ,n. uw Wad van 27 augustus j.l. scnrytt hi] een artikel over het Pro vinciaal Ziekenhuis „in" Santpoort. Een oiik op de kaart zou hem voor deze hoe<? the Typewriter" hebben be- Santpoort, J. H. G. WALTHAUS NASCHRIFT: Gebouwen en terreinen liggen inderdaad binnen de gemeente- lykè grenzen van Bloemendaal. Overi gens wordt niet alleen in de officiële provinciale stukken gesproken van het „Provinciaal Ziekenhuis nabij Sant poort", ook in de telefoongids vindt men het onder Santpoort en niet onder Bloemendaal. En tenslotte bestaat nu eenmaal het (vanuit uw standpunt te recht gelaakte) algemeen gebruik te spreken van het „Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort". REDACTIE. aan is het ook te wijten, dat de coöpe ratie zich wat het ledental betreft ni®^ kon uitbreiden. Met de ingebruikh®" ming van het nieuwe gebouw zal ledenstop kunnen worden opgeheven- De werkzaamheden aan het nieuwe g®* bouw worden uitgevoerd door de ann- nemingsmaatschappij C.P, en C.C.r- Boelen uit Vogelzang - Aerdenhou Het gebouw is ontworpen door de ar en F. de Koning uit De Bilt. AALSMEER, 5 sept. Voor de van Aalsmeer, die zaterdagmidEp^a- september door het Halfwegse - (,Hurt- taal" in samenwerking met d*» (je- verenigingen „De Pomp" en ""i. ge noegen" uit Aaismeer-Zuid in houden, hebben zeventig airtat® „:rh geschreven. Onder hen bevinden 11 vrywel alle plaatselijke en streekfaVO rieten. Er kan derhalve een smtniplld® strijd verwacht «orden. spwmenu Het parcours voor deze Aalsmeerder ronde wordt gevormd door de Sport- laan (start en finish), Pompplein.J Ophellaan, Seringenpark, Noordzijde en i Oostzijde en is ongeveer 1500 -meter lang. De amateurs moeten dit bijnf zeventig keer afleggen. Tot de deelnf mers behoren onder meer de plaats® lijke favorieten Joop Hoogland, Piet va» Dongen, Albert Jongkind en Piet Rin kel, Gep Cuvelier uit Nieuw Vennep» de Amsterdammers Henk den Enting» Dirk Bouquet, Rob Redeker en Willen» Kennis, Hans van Piere uit Uithoorn, de Heemskerker Jan van Rijn, Wim en Piet Vieesman met Loek Zonneveld ui' Uitgeest, de Haarlemmers Aad Stra- ver, Rinus Stevens en Aad Bogaard, Cok Stroom bergen en Hans van Lierop uit Hillegom, Jan Timmer uit Velsen- Noord, stayerkampioen Henk Buis uit Vijfhuizen en de Zuidafrikanen Marx en Mulder. De start is om drie uur. Vooraf rijden vijftig aspiranten een rit over 25 kilometer en daarvan is de start om twee uur. Deze Ronde van Aalsmeer wordt gehouden als onderdeel van de feest viering rond het bloemencorso. Er i* ook nog een wedstrijdje op gewone fiet- sen over zes rondjes en daaraan zullen van dertien Aalsmeerder bedrijven drie personeelsleden deelnemen. De start is om half twee. HAARLEM, 5 sepl. Voor zijn leden en donateurs geeft de Haarlemse Race club „Excelsior" zaterdagavond 7 sep tember in het gebouw St.-Jan aan het Teylerplein een feestavond. Daarbij zul len tevens de clubkampioen Gerrit Krabbenbos (lange afstand) en Buus Schouten (sprint) gehuldigd worden en vindt de prijsuitreiking plaats van de gehouden zomercompetities. Het feest wordt muzikaal opgeluisterd door „The Harlem Mood Boys" van Kees Kossen met als gast dè zanger van Zuidamerikaanse liedjes Jan Groe- nendaal. Bovendien zal Kees Bydemast zijn kunnen weer tonen als sneltekenaar en zorgt Dicky Schouten voor de komi sche noot. Na het feest is er gelegen heid tot dansen. Advertentie) in sportieve modellen, gezellige kleuren, lichte en zwaardere stoffen al naar het U lijkt van bij de zaak, waar U het voor 't kiezen hebt GEN. CRONJÉSTRAAT la-lb Tel. 53334 KLEERMAKERS SINDS 1830 MPIJ00K 6M6LA, DEMILI- TAIRE ATTACHÉ, DENK JE? M0RGBN GAAN WE TERUG NAAR LONDEN. ALS IK DIE IEMAND KAN VINDEN, ONTDEK IK MIS SCHIEN 00K, WAT DE VOLGENDE BEWEGING VAN DE OXEL IS. MISSCHIEN. WE TULLEN ZIEN, w. -v LIEVELING. TIJ— IEMAND VAN DE AMBAS SADE SCH'JNT IN LICHTINGEN DOOR TE GEVEN AAN VUAYA'S AGEN TEN JE BE DOELT OVER M'JN BEMOEIENIS EN KOMST NAAR LIVERPOOL JA.... U-W

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2