MENDELCOLLEGE viert zijn tweede lustrum Mgr. Van Dode waard draagt ige H. Mis op plechti C&3 krijgt vastere vorm Zusters leggen taak bij kleuterschool neer Starfighter bij landing verongelukt HENSEN Prijsuitreiking aan rennertjes van Haarlemse Muggenronde I Op drie zaterdagavonden concert in Nieuwe Kerk Agenda voor Haarlem en omgeving Propaganda verkeersveiligheid nog weinig wetenschappelijk? HOLIDAYS A/phenaar f i ST. AGATHA ZANDVOORT „Tiende Muggenronde wordt iets speciaalsaldus toerleider Aantrekkelijk foldertje zal als drieluikje worden verspreid Goedkeuring G.S. voor raadsbesluit Zes maanden voor diefstal benzine en bedreiging 3. Vrienden van Centrum99 Andere route lijn 2 in Kleverpark Burgerlijke stand Haarlem Piloot gedood VOOR HET LAATST BIJ ELKAAR DIE HAERLEMSCHE MUSYCKCAMER Films Muziek Toneel Cabaret Tentoonstellingen MR. CREMERS IN „DE VOETGANGER" Pier Zandvoort Timmerman gewond bij autobotsing ATAX-TAX: GE BR. EVERTS Resultaten Uitspraak Rechtbank In Zandvoort Brigadier Van Akooij met pensioen Burgerlijke stand Heemstede DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1963 PAGINA 3 in, ml i;' S %4 REISKOFFERS en PARAPLU'S Overzicht van de plechtigheid in het Mendelcollege, waar de bis schop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, vanmorgen in de aula een H. Mis opdroeg ter viering van het tweede lustrum van de school. 50 NIEUWE AUTO'S GED. OUDE GRACHT 70 TELEFOON 10454 Electronische orgels DEN HAAG, 5 sept. Om kwart over elf vanmorgen is een nieuwe Starfighter van de Kon. Luchtmacht bij de luchtbasis Twenthe verongelukt. De piloot heeft nog getracht met behulp van zijn schietstoel het toestel te verlaten. Hij heeft de ramp ech ter niet overleefd. MONTY-COATS ZEEDUFFEL Ook voor Uw monty-coat natuurlijk STEEG In de aula van de A. H. Gerhard- school aan de Raaks zijn de ren nertjes van de Haarlemse Mug genronde nog eenmaal bij elkaar gekomen. Tijdens het feeste lijk samenzijn heeft toerleider Huug van Hulst de prijzen-uitge- reikt. Op de foto: uit de handen van de toerleider ontvangt de winnaar van het A-klassement, Frank van Straaten, de zilveren beker en een horloge. Een foto van het schilderij dat de Haarlemse schilder Pieter Saen- redam maakte var, het interieur van de Nieuwe Kerk. CANDY WASAUTOMATEN 895 er T rt- Mrs t #$|lp - 1 - MS* JM >V' $>v' -,l" -ïlk.^ïA k.':': K&- HAARLEM, 5 sept. Vandaag, bü de opening van het elfde cursusjaar, heeft het Mendelcollege zijn tien-jarig bestaan herdacht. In september 1953 Werd de school in de Schoterstraat tof tfan toe sedert 1947 een dépendance van het Triniteitslyceum zelfstandig. Een jaar later, in september 1954, kon het door prof. Holt ontworpen gebouw aan de Orionweg betrokken worden. Even als aan het eerste lustrum, toen mgr. J. P. Huibers een plechtige H. Mis op- Advertentie) ~HN CRONJÉSTR. 34 ure lederwaren '/'/jS?., reisartikelen paraplu's HAARLEM .TEL. 55684 HAARLEM, 5 sept. Toen aan het «mde van het toneelseizoen '62/'63 het toneelgezelschap „Centrum" met de voorstelling van „Nathan de Wijze" voor enkele maanden afscheid nam Van de Haarlemse stadsschouwburg, Was een huldiging van de acteur Guus Hermus niet voldoende om de sympa thie van de Haarlemse toneelliefheb bers voor de toneelgroep te laten blij ken. Spontaan kwam men tot de op richting van een „vriendenkring van Centrum". De vriendenkring, die de haam ,,C'63" kreeg, waardeerde op de ze wijze het streven van „Centrum" zpn premières zoveel mogelijk in Haar lem te brengen en een Haarlemse Nieuwjaarswens op 1 januari tot een traditie te maken. Inmiddels is ,,C'63" uitgegroeid tot een groep met een steeds groter wor dend aantal leden, waarvoor binnen niet al te lange tijd een bestuur zal Worden samengesteld. Een voorlopig Werkcomité, waarin een zestal kunst minnende Haarlemmers zitting heeft, richt zich in de eerste plaats tot het versterken van de banden tussen Haar lem en Centrum. Men tracht vrienden van Centrum .tot ver buiten Haarlem te vinden, terwijl het comité druk be zig is een voorkeursbehandeling voor leden van „C'63" te bewerkstelligen Voor de avonden waarop een première hiet in in Haarlem, maar in Amster dam moet worden uitgebracht. Het co mité stelt zich voor met een eigen blad te komen, waarin Centrum zich in de breedste zin zal presenteren. Wanneer Centrum a.s. zaterdag en zon dag zijn eerste première in Haarlem zal brengen, hoopt men het gezelschap met een groot aantal nieuwe leden te verwelkomen. Voor inlichtingen en sug gesties kan men terecht bij het secre tariaat Frederik Hendriklaan 37. HAARLEM, 5 sept. Met ingang Van vandaag is het Santpoorterplein tot nader order afgesloten voor alle ver keer. Lijn 2 zal nu de route volgen van lijn 3 tussen Verspronckweg en Jan Haringstraat. De bushaltes gelden °P die route voor beide lijnen. De hal tes Kleverpark, Santpoorterplein en ■Molijnstraat komen voorlopig te ver- Vallen. OVERLEDEN: 2 sept. W. Floegsma, P8 j-, Gasthuisvest; 3 sept. A. J. Setke- Y^h den Berg, 68 j., Acaciastraat; 1 ?ePt. c. Agenant, 21 j., Gasthuisvest; H- G- F- Nellissen, 86 j„ Kin derhuissingel. BEVALLEN van een zoon: 3 sept. iw Wiilemse-Stroo; 4 sept. H. W. u-Meulenbroek-Remmé. r< w, ALLEN van een dochter: 3 sept. WV van Es-Van Til; 3 sept. N. Ver- j"=er-Lempers3 sept. M. Eckhard-van rW 3 sept. M. A. Schenkeveld-van ïw„Pussen: 3 sept. M. J. Pronk-van Spek11' 3 Sept' M' K°Ps-van der ONDERTROUWD: 4 sept. D. Post en KariM. 'tz' J- B- Mosseveld en M. zeilK P' F- G rij mans en M. C. Ver- J D- Meeldijk en E. Stam, W. roepersen c. N- Berkhout. TOUWD: 4 sept.: J. J. Dil en M. J B?,flben' J' Bok en C. Hirs, R. C. ""Iters en T. M. Haverkort, drroeg, is ook aan het tweede bijzon dere aandacht besteed. In de aula van het Mendelcollege droeg de bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A.E. van Dode- waard, vanmorgen de H. Mis op, waar bij hij geassisteerd werd door de prior van de Augustijnen in Haarlem, pater P. Langeveld, door de rector van het college, paters drs. V. Hutjens en door een der secretarissen van het bisdom, J Lansdaal. De zang was in handen van de Mendelleraren pater N. Raay- makers, drs. S. Haug en André Kaart, die de gehele gemeenschap actief deden deelnemen aan de plechtigheid. Het ligt in de bedoeling het tweede lustrum ook anderszins te vieren. Een commissie uit de leraren, de ouderraad en leerlingenraad zal met een voorstel komen om in de loop van dit cursus jaar het feest voor de schoolgemeen schap te vieren op een wijze, die de Mendeliers zal heugen. De oud-leerlin- genvereniging heeft de 28ste september vastgesteld als de feestdag voor de oud leerlingen. Met hun dames worden zij 's middags in het Mendelcollege ver wacht, dat tot in het nachtelijk uur door hen bezet zal worden. Het cabaret „Adam en Eva" zal voor een geva rieerd programma zorgen. Ter gelegenheid van het tweede lus trum is de gids voor de elfde cursus in een bijzondere uitvoering uitgekomen. De tekst is onder meer geïllustreerd met foto's, die een beeld gevan van de afgelopen tien jaar. In een inleidend woord mijmert de rector, die eveneens aan zijn tweede lustrum toe is, over de opening van de nieuwe school in 1954, toen „een oude bisschop de gloed nieuwe aula binnenkwam, en weer hoor je de stemmen, die spreker van een eventueel gymnasium in de toekomst, over- een klooster met kapel". En de rector gaat voort: „De oude bisschop is emeritus en het gymnasium en het droomklooster met hem. Maar het Men delcollege is ondanks geleerde, sombere prognoses overvol gelopen zoals de slot- proclamatie bewees op 12 juli, toen de aula de emnigte van ouders en leer lingen niet meer kon bevatten. En het Mendelcollege is nog niet tot rust ge komen, zoals vele nieuwe initiatieven bewijzen: het gesprek tussen de bestu ren van de 'drie katholieke scholen voor V.H.M.O. in Haarlem, waarbij het Men delcollege ten nauwste betrokken is, vindt nog steeds voortgang; een uit breidingsplan voor het schoolgebouw en de aanvrage voor een HAVO-afdeling liggen op het ministerie: de kapelcom missie denkt niet aan pensioen en een verdere incoorporering van de school bibliotheek i de R.K. Openbare Lees zaal en Bibliotheek te Haarlem is in een vergevorderd stadium van overleg". Tenslotte deelt de rector mede, dat het bericht is binnengekomen, dat de Stich ting Nederlands Onderwijs Televisie, voornemens is, het Mendelcollege op te nemen in het experimentele stadium van het schooltelevisie-plan. (Advertentie) beschikbaar voor verhuur ZONDER CHAUFFEUR Sterk verlaagde wintertarieven All risk verzekerd ZANDVOORT, 5 sept. Naar wij vernemen zullen de zusters Francisca nessen die thans nog werkzaam zijn aan de kleuterschool „St. Agatha over enkele maanden haar taak in Zandvoort neerleggen. Daarmede komt een einde aan de sinds 1919 bestaande relatie tus sen de zusters van „Alverna" te Aer- denhout en de Zandvoortse katholieke gemeenschap. In dait jaar kwamen vier zusters naar Zandvoort om de zorg op zich te ne men van Huize „Sterre der Zee" dat als pensiontehuis door het kerkbestuur was aangekocht en in exploitatie geno men om de kerk aan enige extra-in komsten te helpen. Al spoedig kreeg „Sterre der Zee" een goede faam als pension voor badgasten en vooral ook als kinderpension. In 1920 werd de Ma- riasohool gesticht en aan de zusters toevertrouwd, evenals later de kleuter school. In de bezettingsjaren moesten de zus ters Zandvoort verlaten „Sterre der Zee" werd gesloten. De zusters oefenden vanuit het moederhuis te Aerdenhout haar taak op de katholieke school van Zandvoort uit. Na de bevrijding kreeg „Sterre der Zee" allengs het karakter van een pen- Advertentie) siontehuis voor bejaarden. In 1961 zag het bestuur van de congregatie der zus ters zich genoodzaakt de vestiging te Zandvoort op te heffen. Een besluit dat in brede kiring te Zandvoort ernstig werd betreurd. „Sterre der Zee" werd door het kerkbestuur dm beheer en ex ploitatie gegeven aan een daartoe in het leven geroepen stichting. De zus ters van de Mariaschool werden door leken-leerkrachten vervangen. Alleen de kleuterschool bleven de zusters nog be hartigen. Binnenkort zal hieraan nu ook een einde komen. In de historie van de Zandvoortse parochie zal het zegenrijk werk van de zusters gedurende meer dan veer tig jaren, in dankbaarheid blijven ge boekstaafd. Volgens de Luchrmacht-voorlichtings- dienst kreeg het vliegtuig een motor storing in de laatste fase van de lan dingsmanoeuvre. Het toestel is ongeveer een kilometer ten noorden van Losser neergekomen. Het verongelukte vliegtuig is van het type Lockheed F. 104 G. Starfighter. Het is ruim een half jaar geleden dat de Koninklijke Luchtmacht de eerste „Starfighter"-straaljagers, supersonische toestellen, in gebruik nam. De vlieg tuigen werden gestationeerd op de basis Twenthe. Dit ongeluk is het eerste met een vliegtuig van dit nieuwe type bij de Kon. Luchtmacht. Een paar maanden geleden deed zich bij het invliegen van een „Starfighter" een ongeluk voor, toen de invlieger genoodzaakt was zijn toestel een buiklanding te laten maken op Schiphol. (Advertentie) 100% wol, waterafstotend en heerlijk warm DONKERBLAUW, CAMEL, GRIIS kindermaten (v.a. 6 jr.) 35.- dames en herenmaten v.a. 50.- HAARLEM, 5 sept. In het bijzijn van hun ouders zijn de Haarlemse Mug gen nog eenmaal bjj elkaar geweest. Woensdagavond, niet op de fiets achter elkaar, maar in keurig kostuum naast elkaar in de aula van de A. H. Gerhard- school om de prijzen van de Muggen ronde 1963 in ontvangst te nemen uit handen van toerleider Huug van Hulst. Voor Van Hulst was deze prijsuitreiking de zwaarste opgave van deze Muggen ronde, want hij werd geplaagd door een pijnlijke rug. Frank van Straaten en Ed van Kessel, de winnaars van het A- en B-klassement, krijgen behalve een wisselbeker een prachtig horloge. „karakt Jaap Boelens kreeg de kterprijs". Deze prijsuitreiking werd door toerlei der Huug van Hulst geopend en in zijn toespraak memoreerde hij enkele hoog tepunten van de afgelopen ronde. Toen hij de woorden „warm weer" liet val len, dachten de jongens die in de regen naar de aula van de A.H. Ger- hardscho.ol waren gekomen met wee moed terug aan de eerste drie dagen van hun geslaagde vakantieweek: Van Hulst noemde zeer terecht het bezoek aan en de ontvangst van Den Helder het hoogtepunt van alle tot nu toe gehouden Muggenrondes. Hij bracht nogmaals dank aan alle autoriteiten, die dit bezoek hebben mogelijk gemaakt. Afgewisseld met amusementsmuziek van pianist Joop de Leur, geassisteerd door slagwerker Rinus Gude, die het stuur van de fouragewagen woensdag avond had verwisseld voor de drum sticks, illusionist Truxini (ploegleider Daan Vrolijk) en het kolderduo „The two Globetrotters", werd aan alle 72 Muggen een herinnering uitgereikt. De winnaars Frank van Straaten en Ed van Kessel kwamen in het bezit van een fraaie wisselbeker en een horloge. Voor de tweede prijswinnaars Henk van Leeuwen en Wouter Saarloos en de bei de nummers drie waren er ook extra prijzen. Jaap Boelens werd uitgeroepen tot de meest karaktervolle renner en kreeg ook een beker. De prijzenregen voor de rennertjes hield op. Alleen nog niet voor Frank van Straaten: hij kreeg van ploeglei der Daan Vrolijk (ploeg Brinkman) na mens de sponsors een paar voetbal schoenen. Toerleider Huug van Hulst kreeg hierna de volle laag: de ploeg leiders schonken hem twee boeken, zijn vrouw kreeg een cadeau en ook zijn twee dochtertjes werden niet vergeten. Van Hulst kreeg van diverse ploegen nog geschenken, evenals enkele ploeg leiders, mecanicien Mooyekmd en toer- dokter Brouwer. De beker voor de „bes te ploegleider" werd uitgereikt aan de kwartierm akersploeg. Tevreden toog een ieder hierop door de regen naar huis nadat Huug van Hulst nog eens meedeelde dat de tiende Haarlemse Muggenronde iets zeer speciaals zal worden. Waarop ie dereen dan ook rekent! CINEMA PALACE: Kid Galahad, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Meisjes langs de weg. Ontraden. LIDO: (7e week) 55 dqgen in Peking, 14 Jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. LUX OR: (3e week) De dodenlijst van A.M. 14 jaar 2. 7 en 9.15 uur, REMBRANDT: Minnaressen en intriges, volw. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m donderdag: Hyena's van de nacht, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Er moet maar 'ns getrouwd wor den, alle leeftijden. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m do. 8.15 uur: Eclips, volw. Donderdag 5 september. Concertgebouw. 8.15 uur: N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam, m.m.v. Johan van Beek, Piano. Programma: Sibelius, Mozart en Brahms. Vrijdag 8 september. Parochiehuis St. Jan, Teylerplein. 8 uur: Toneelcompetitie W. I. K. Waagtarccrne, Damstraat: Iedere avond 8—1 uur internationaal programma door Cobl Schreijer en Ronnie Potsdammer Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19 eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10—5 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur Zondag van 1—5 uur Tot en met 8 september tijdens de avond openstelling expositie van Rembrandt-etsen In het prentenkabinet. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 78: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur, (behalve maandag) Zon- e- feestdagen van 25 uur. „In 't Goede Uur". Korte Houtstraat 1. Geopend van 10—8 uur, 's avonds van 8—10 uur. Huize Bloemenheuvel: Van 31 aug. t/m 22 september, schilderijen-tentoonstelling van mevrouw Julia Giesberts. HAARLEM, 5 sept. Die Haerlem- sche Musyckcamer zal in het komende seizoen op drie zaterdagavonden in de Nieuwe Kerk concerten geven. Het ini tiatief voor dit muzikale evenement is afkomstig van de president-kerkvoogd van de Nederlands Hervormde Gemeen te in Haarlem, de heer H. van Marselis Hartsinck, die voor zijn idee aan de zaterdagavond een cultureel tintje te geven het bestuur van Die Musyckca mer bereid heeft gevonden aan dit denkbeeld gestalte te geven. Het eerste concert heeft plaats op 2 november, het tweede op 11 april en het laatste op 30 mei. Ofschoon de eerste serie concerten nog het karakter zullen dragen van een Êroef verwacht het bestuur van Die aerlemsche Musyckcamer niettemin, dat ook in de komende jaren in de Nieuwe Kerk dit soort van concerten gegeven zullen kunnen worden. Om de aandacht op de serie te vestigen zal een foldertje worden uitgegeven met een foto van de Nieuwe Kerk naar een 17e eeuwse afbeelding van het interieur vervaardigd door Pieter Saenredam en een historische beschrijving van de hand van de gemeentelijke archivares- se, mej. dr. G. Kurtz. Dit foldertje een zogenaamd drieluikje zal wor den verspreid onder de leden van de Vereeniging Haerlem en onder de do nateurs van Die Haerlemsche Musyck camer. Aan het eerste concert werken drie leden van de (muzikale) familie Beths mee, te weten de heren Gijs Beths jr. en sr. en mejuffrouw Vera Beths. Zij zullen werken uitvoeren voor twee en drie violen van Torelli en Vivaldi. Het HAARLEM, 5 sept. In „De Voet ganger" van september, het orgaan van de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers, spreekt Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, in een artikel er zijn twijfel over uit of de propaganda voor de verkeersveiligheid in Nederland op een voldoende wetenschappelijke basis staat en of de uitkomsten daarvan we tenschappelijk worden bestudeerd. Geld en enthousiasme zijn niet voldoende, al dus de heer Cremers, wiens artikel on der de titel „Het verkeersmonster" is verschenen en dat geïllustreerd is met een foto van het aan de Delflaan geplaat ste monument „Beteugeling van het ver keer" van de beeldhouwer Pieter d'Hont. Volgens Haarlems burgemeester leeft nog te weinig het besef dat het verkeer met al zijn complexen een nieuwe we tenschap heeft opgeleverd. Voor de ver- keerspropaganda heeft men verkeers- HAARLEM, 5 sept. Naar wij ver nemen hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland het raadsbesluit tot uit gifte In erfpacht van grond voor de bouw van de pier in Zandvoort goed gekeurd. De gemeente Zandvoort kan dus voortgaan het hare te doen om de bouw van de pier door de N.V. Ha venwerken in Amsterdam te bevorderen conform het met grote meerderheid destijds genomen raadsbesluit. Enkele da gen geleden heeft de heer L. J. Breure, bd van de gemeenteraad, zich in een bezwaarschrift tot Gedeputeerde Staten gericht tegen dit raadsbesluit. De beslissing van Gedeputeerde Staten is in zoverre geen verrassing, omdat de gedeputeerde mr. H. Wes- termann zich b(j de algemene be schouwingen over de provinciale begro ting voor 1963 positief en waarderend n -- A- :a 1 v, j -t1 heeft uitgelaten over de ontwikkeling van Zandvoort in het algemeen en de bouw van de pier in het bijzonder. HAARLEM, 5 sept. Omstreeks kwart over zeven gisteravond Is een militaire vrachtwagen met aanhanger op het kruispunt Prins Bernhardlaan- Amsterdamsevaart in botsing gekomen met een bestelwagen. De bestuurder van deze auto, een 31-jarige timmer man uit Haarlem moest met een her senschudding in het Grote Gasthuis worden opgenomen. Als gevolg van de botsing moest het verkeer op de krui sing gedurende anderhalve uur worden geregeld. De legervrachtwagen maakte deel uit van een militaire colonne van v(jf auto's. In de colonne bevond zich een personenwagen. Nadat drie vrachtwa gens zonder enige moeilijkheden vanaf de Prins Bernhardlaan de Amsterdam sevaart waren opgereden, stopte de bestuurder van de personenwagen om verkeer op de Amsterdamsevaart in de richting Amsterdam voorrang te verlenen. Toen de personenwagen daarna de Amsterdamse vaart opreed volgde de bestuurder van de betrok ken militair.e vrachtwagen zijn voor beeld. Op dat moment naderde uit de richting Haarlem de bestelwagen van de timmerman. De schade aan beide wagens, die weggesleept moesten wor den, was groot. (Advertentie) (Advertentie) programma van het tweede concert be staat onder andere uit „Sketch of Wo men" van John Pittfield en „Deux chansons" van Herman Strategier, die met het orkest worden uitgevoerd door het Aerdenhouts Vrouwenkoor, dat even als Die Musyckcamer onder leiding staat van André Kaart. Het program ma van het laatste concert is nog niet vastgesteld. Wel zijn de medewerkenden bekend: het Leids Studentenkoor, even eens onder leiding van André Kaart, en de organist van de Nieuwe Kerk, de heer H. Lasschuit. T)J J certen zal het orkest zij het midden van de kerk. certen zal het orkest zijn gezeten in it midden van de kerk. De toegangsprijzen zijn bijzonder li Eensdeels is dat een gevolg van de bi- zonder welwillende medewerking van het kerkbestuur, andersdeels mag dat worden toegeschreven aan de verheu gende belangstelling, welke het Haar- lemse gemeentebestuur voor dit initia tief heeft getoond. psychologen en -paedagogen nodig. De moderne stedebouwkundige kan het niet meer stellen zonder de hulp van de verkeersingenieur. Het opstellen van een werkplan voor verkeerstellingen en het trekken van juiste conclusies uit de cijfers welke daarbij beschikbaar komen vereisen een grondige voorbereiding op wetenschappelijk niveau. Veilige wegen en kruisingen kunnen alleen maar ont worpen worden door nauwe samenwer king tussen ingenieurs van Openbare Werken en verkeersspecialisten van de politie. In het bewuste artikel spreekt de heer Cremers er zijn grote voldoening over uit dat vorig jaar juli de Stich ting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid in het leven is geroe pen. Daarmee werd voor de ANWB de kroon op een actie gezet welke ongeveer vijftien jaar heeft geduurd. Met Engeland, Zweden en Frankrijk beschikt Nederland thans over een re searchcentrum van waaruit de onvei ligheid op de weg op koel wetenschap pelijke basis kan worden bestreden. Dat de verkeersveiligheid in grote mate wordt bevorderd door goed door dachte verkeerstechnische voorzienin gen toont de heer Cremers aan met sprekende resultaten uit de stad waar van hij burgemeester is. Het langer la ten branden van de verkeerslichten op de kruising Delftlaan-Kleverlaan had tot gevolg dat het aantal ongevallen per maand tot minder dan de helft werd teruggebracht. Dat was ook zij het in mindere mate het geval bij het kruispunt Grote Markt-ZIjlstraat en Barteljorisstraat Behartigenswaardig is de opmerking van de heer Cremers dat het onjuist is overal verkeerslichten te plaatsen. „Men mag het verkeer in een stad niet lam leggen waardoor het eco nomisch leven zou verstikken". Hij be sluit met de verklaring dat verkeers wetenschap alleen in teamwork kan worden beoefend en dat het verkeers beeld verschraalt als het niet wordt ge voed door suggesties van alle kanten. HAARLEM, 5 sept. De Haarlem se Rechtbank heeft vanmorgen een 20- jarige loodgieter uit Amsterdam en een even oude dienstplichtig soldaat uit Haarlem conform de eis veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf we gens diefstal van benzine en bedrei ging met geweld. Zij hadden in Zand voort benzine gestolen uit een gepar keerde auto, toen zij voor hun eigen auto geen benzine meer hadden. Zij werden op heterdaad betrapt, maar gingen op een minnelijke schikking van de eigenaar van de geparkeerde auto niet in. Zij sprongen in hun wagen en probeerden de man omver te rijden. ZANDVOORT, 5 sept. Morgen sal afscheid worden genomen van de bri gadier van de Zandvoortse politie, de heer B. W. van Akooy. Het gaat met pensioen. Vanaf 1 maart 1934 is de heer Van Akooij werkzaam geweest bij de politie in Zandvoort. Voordien was hij in dienst bij de mareohaussee. ONDERTROUWD: Th. de Veth en 3. de Gast; P. Verhoeven en M. Bouman; P. Rietveld en J. Bus; R. Muilwijk en A. Homah. GETROUWD: R. Kuypers en B. L. Oosterholt; F. van Daalen en M. Ter meer; D. Krapf en L. van den Berg; A. Dreesmann en A. Betjnes; W. van Schadewijk en H. Dielwart. GEBOREN: d.v. D. J. Grul en E. van Dijk; d. v. J. Harperink en E. Verduin; z. v. C. Slegt en G. Lammerts; d.v. F. Kemp en A. Bol. KIJKDAG Zaterdag 7 september van negen uur tot 's middags vijf uur bestaat er gelegenheid op het politie bureau aan de Smedestraat te komen kijken voor degenen, die in de afgelopen maanden hun fiets of bromfiets zijn kwijtgeraakt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3