m i I Kamer van Koophandel voor „zone bleu" Doorzetten KUIPERS Duitser rijdt onder invloed tegen geparkeerde auto Agenda voor Haarlem en omgeving Atmodesafdelings kampioen 3e klasse Weer twee nieuwe clubrecords Nog geen advies aan B. en W. over vakantieregeling voor levensmiddelenbedrijven AFSCHEID EN KENNIS MAKING BIJ DE GRENSWIJZIGING PALACE van vrijdag a.s. af de Nederlandse film RINA CORNELISSENS TWEEDE IN CONCOURS PETRI-interieur Kalme markt m Parkeren in Haarlem Gecombineerd gebruik van parkeermeters en -schijven Stadslijn 2 nog maals gewijzigd Onrust in Haagse taxiwereld Dienstplichtige verongelukt in La Courtine Kampioensfeest „Excelsior" Kamer van Koophandel t Parkeergarages éi# Op 1 oktober Toulouse Lautrec in Prentenkabinet HAARLEMSE POLITIERECHTER Uitbreiding taxi's geweigerd Na ongeluk overleden Films Muziek Diversen Cabaret V erte genwoordi ger aangehouden De beurs vandaag: MONTEUR DREIGT VROUW TE DODEN ATAX-TAXI Tentoonstellingen Burgerlijke Stand Haarlem DINSDAG 10 SEPTEMBER 1963 Ni to. morgen zijner: 5 grote ,melse,ryk gevulde krentenbollen van 65 voor... 55ct- EEN HALVE EEUW WERELDGESCHIEDENIS EEN ONTSTELLEND TIJDSBEELD Daar heeft U op gewacht KAPSALON MOLENDIJK 1.2.3.4.5 .VS" S (Advertentie) HAARLEM, ÏO sept. De Haarlem- *e Kamer van Koophandel en Fabrie ken is van plan een brfei te sturen "aar het college van B. en W. waarin ZU laat weten, dat zij voorstandster is tan een gecombineerd gebruik van par keermeters en -schijven in de Haarlem se binnenstad. Gisterenavond is tydens een vergadering van de Kamer door het bestuur opgesteld «ncept goedgekeurd. Onder de hmnenstad dient «aar de mening van de Kamer te wor den vprsti/tn dat deel van het^ een- trum dat begrensd wordt door Nieuwe Gracht (zuidzijde). .lansstraat, Rivier- vischmarkt, Klokhuisplein, Damstraat, Spaarne, Turfmarkt, Kampervest, Gast- huisvest, Raamvest, Wilsonplein, Wil- helminastraat en Kinderhuisvest. Voor dit gebied dient een zogenaamde zone bleu te worden ingesteld met parkeer meters bij ziekenhuizen, PTT-kantoren, gebouwen van overheidsinstellingen en liet algemeen bij die plaatsen, waar „.bliek slechts kort verfoeit. Daardoor °rdt een geregelde doorstroming van 'do's gewaarborgd. Naar het oordeel van de Kamer van Koophandel biedt het plaatsen van 57 parkeermeters, waartoe het gemeente bestuur in eerste instantie wil overgaan Na de Ondernemerscentrale heeft mans ooit de Kamer van Koophandel Aandacht besteed aan het parkeer probleem in Haarlem, met name zo- a's zich dat voordoet in de oude bin- henstacl. De Ondernemerscentrale "ceft haar visie daarop neergelegd in een nota, die zij enige tijd geleden aan het college van B. en W. heeft Sezonden. De Kamer van Koophandel s blijkens een verslag elders in deze j°Urant van plan over hetzelfde on- erwerp een brief aan B. en W. te sturen. Beide adressanten zijn het er over eens, dat in de binnenstad een z°genaamde „zone bleu" ten behoeve van de kortparkeerders enigermate komst zou kunnen bieden. c'de instellingen zijn van oordeel, in deze zone zowel parkeermeters k s 'Schijven dienen te worden ge buikt. Welk systeem of combinatie ^an systemen men in Haarlem ook ^jonst toe te passen, zaak wordt het arts de studieuze sfeer te verlaten en 'ens spijkers met koppen te slaan. De Paktijk zal Ieren waar verfijningen k nnen en moeten worden aange- ,Mt. Het is immers al weer enige geleden, dat de gemeenten als V°'g van aanvullingen en wijzigin- eri Van de Motorrijtuigenbelasting van bet Wegenverkeersreglement geëigende middelen in handen regen om controle uit te oefenen op arkeertijden. Dat was om precies te •in op 14 november van het vorig Iaar en op 19 maart van dit jaar. onvoldoende uitzicht op enige verlich ting van het parkeerprobleem. In dit verband wordt in de brief aan B. en W. herinnerd aan het in 1961 gehouden parkeeronderzoek, dat aan het licht bracht, dat in Haarlem toentertijd drie duizend parkeerplaatsen voorhanden waren. Het maximum gelijktijdig ge parkeerde auto's bedroeg 2100, waar van 1200 voertuigen van langparkeer ders en 900 van kortparkeerders. Men kan aannemen, dat het aantal kortpar keerders sindsdien met ongeveer de helft is toegenomen. Dat betekent, dat 57 parkeermeters geen soelaas zullen brengen. Het treffen van deze voorziening acht de Kamer van Koophandel ook onvol doende voor langparkeerders. De auto's van deze categorie worden over het algemeen in straten neergezet, waar aan veel bedrijven zijn gelegen. Zeer tot ongenoegen van de eigenaars van deze bedrijven. Vandaar dat de Kamer het college van B. en W. ernstig in overweging geeft ook de schijf in te voeren. Controle daarop behoeft bij een langer parkeertijd dan een half uur niet intensief te zijn. De praktijk heeft uitgewezen, dat het aantal overtredin gen geringer is naarmate de duur van te mogen parkeren groter is. Boven dien kunnen overtredingen worden voorkomen door strenge straffen in het vooruitzicht te stellen. In de brief wordt ook een pleidooi gehouden voor de bouw van parkeer garages in de binnenstad met een ca paciteit van 200 tot 250 auto's. Deze voorziening is natuurlijk vooral van be lang voor de langparkeerders, die door het instellen van een zone bleu de mo gelijkheid om de binnenstad zo dicht mogelijk te naderen zien beknot. Ver der zou het aanbeveling verdienen nieuwe bedrijven te verplichten te zor gen voor eigen parkeergelegenheid. De brief besluit met twee opmerkin gen van algemene aard. De eerste heeft betrekking op deparkeerplaats bij het Krelagehuis, die alleen op de maandagen tijdens de bollenbeurs in tensief wordt benut, maar voor de ove rige dagen van de week hoegenaamd niet in tel is. Wellicht komt dat doordat men een kwartje moet betalen om zijn auto te kunnen stallen. Daar staat te genover dat men nauwelijks vijf minu ten van de Grote Markt verwijderd is. In de andere bemerking wordt aan dacht gevraagd voor het plaatsen van handwijzers naar parkeerterreinen in de binnenstad. Daarmee ontlast men het verkeer van automobilisten die op zoek zijn naar parkeerplaatsen. Het parkeren in Haarlem is een moei lijk probleem aan het worden, ledereen, die zijn auto in de binnenstad voor enige uren kwijt wil weet dat. Hoe lang moet men soms niet rondrijden vooraleer men een plaatsje voor zijn auto gevonden heeft. Daarom is het verheugend, dat ook thans de Kamer van Koophandel na de Haarlemse Ondernemerscentrale het college van B. en W. adviseert een zogenaamde „zone bleu" in de binnen stad te creëren. Vooral de kortparkeer ders zouden daarmee gebaat zijn. (Advertentie) ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM BRILLEN SPECIALIST v- 'ehiancl zal toch willen geloven, dat en voor het eerst werd gesproken *>Ver Parkeermeters en patkeerschijven. .M sept. Nadat de rou- wijzjpG stadslijn 2 reeds twee keer ge- 2aamhojmoest worden wegens de werk- eh ap A®1}, a?n het Santpoorterplein vandnr. nie Fokkerlaan is zij sinds j01" een derde plaats omgelegd straat altering van de Plataan- than*.yonedigheidshalve geven wij de expend1«..station en Delftwijk in- Stat?™ g!^zi®de route: ■Weg r?'i tat,Gn Bolwerk, Verspronck- Jan' TT_5erodestraat, Kleverparkweg, ^arnixstraaf trTSrat' Stuyvesantstraat,' straat ivu?' Mamixplein, Zaanen- SteenbofefraaP^33*' J ™o plant.so en, Plein Planlt Orfonweg, Planeten- laan Pwle!® aan. Karei Doorman- Sobrhikei1rk^ ?Shln en vervolgens de Deze S„Lrou,£e naar De'lftwijk. ^den (Advertentie) HAARLEM, 10 sept. Op dinsdag 1 oktober gaat de grenswijziging tussen Haarlem en Haarlemmerlfede officieel in. Met ingang van die datum wordt een deel van Haarlemmerliede bij Haar lem gevoegd. De colleges van burge meester en wethouders van beide ge meenten maken die dag, vergezeld door de fractievoorzitters uit hun gemeente raden, een boottocht lantgs een groot deel van de nieuwe grens. Tijdens die tocht wordt op twee plaatsen aan de bevolking van het overgaande gebied gelegenheid gegeven afscheid te nemen van het oude en kennis te maken met het nieuwe gemeentebestuur. Om half elf vertrekt het gezelschap per rondvaartboot van de Turfmarkt. Vooraf gaat een boot van de politie, daarachter een boot van de haven dienst. Van elf uur tot twaalf uur is de ont vangst van de bewoners van Zuid- Schalkwijk in een van de loodsen van het bedrijf van de heer J. van Opzee- land, Zuid-Scha 1 kvviikerweg 39. Daarna gaat men voor de lunch naar „Het Reigersnest". Van half drie tot half vier is de ontvangst van de bewoners van de Zuiderpolder in „Het Reigers nest". AMSTERDAM, 9 sept. Het Rijks prentenkabinet heeft zijn gehele bezit aan prenten van Toulouse Lautrec ten toongesteld. De expositie in het Rijks museum blijft tot 28 november te zien. GEEN SPREEKUUR De burge meester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, en wethouder W. C. Bakker houden donderdag geen spreekuur. Wede HJE3 HAARLEM, 10 sept. Twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid eiste mr. J. Bre- dius, officier van justitie te Haarlem tegen de 24-jarige Duitse monteur O. S„ werkzaam in Beverwijk, omdat de ze op 18 mei van dit jaar op het Klok huisplein onder invloed met zijn auto een geparkeerde auto had aangereden. Niet alleen de geparkeerde auto werd ernstig beschadigd, ook de wagen van de Duitser zelf, die bovendien niet ver zekerd was. Hij gaf toe, dat hij flink wat bier had gedronken, maar tot rij den was hjj best in staat geweest. Na het ongeval was hem zijn Duit se rijbewijs afgenomen, waarover de monteur zich nogal opgewonden had. Volgens hem kon de Nederlandse justi tie een buitenlands rijbewijs niet intrek ken. Ook zijn raadsman, mr. Goudsmit, dacht hier zo over. „Het rijbewijs van mijn cliënt is eigendom van de Duitse staat. Dat kan niet zonder meer wor den afgenomen." Volgens de officier was dit wel mogelijk. Het rijbewijs dient dan echter te worden teruggegeven aan de grens. De politierechter veroordeel de de Duitser conform. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 10 sept. Bij Gede puteerde Staten van Zuid Holland is de laatste weken een Iwaine van beroep schriften meer dan honderd bin nengekomen van taxi-ondernemers te gen een beslissing van B. en W. van Den Haag, waarbij aanvragen tot uit breiding van het aantal taxi's zijn ge weigerd. Verwacht wordt dat G.S. de beroep- chriften niet vóór het begin van het volgend jaar zullen behandelen. Er zal e-4i j- vies worden ingewonnen bij de rijksdienst voor het wegverkeer en bij de gemeente. De beroepschriften kun nen worden gezien als een symptoom van de onrust die er op het ogenblik weer heerst in de Haagse taxiwereld. HEN HAAG, 10 sept. Op het oefen terrein in La Courtine is gistermiddag een voertuig van de weg geraakt en in een greppel gekanteld. Bij dat ongeval is de negentienjarige ongehuwde dienst plichtige soldaat C. D. Koekkoek uit Gro ningen zo ernstig gewond, dat hjj in de loop van de avond in het ziekenhuis aan zijn verwondingen is bezweken. Ernstig gewond werd de 20-jarige enstplichtige soldaat Th. van der Wal uit Joure. Twee andere militairen lie pen niet ernstige verwondingen op. De militairen waren allen van 112 transport bataljon. AMSTERDAM. 9 sept. De 73-jarige J. v. d. Velde, die vorige week maandag op de hoek van de Jan van Galenstraat —Willem de Zwijgerlaan bij het over steken op een zebra door een bromfiet ser werd aangereden, is gistermiddag in het Wilhelminagasthuis aan zijn ver wondingen bezweken. BAARN, 10 sept. Onder auspiciën van de Baarnse Volksuniversiteit zal vrijdagavond 20 september een concert gegeven worden in de Ned. Herv. Kerk op de Brink door het Utrechts Stede lijk Orkest onder leiding van Paul Hup- perst. Werken van Mozart, Tschaikovs- ky en Saint Saëns zullen worden uit gevoerd. (Advert enttv) grof en stevig. De „SOUPLING''- PERMANENT 19.50. SANTPOORTERPLEIN 1 - TEL. 60643 HAARLEM - Buslijn 2. HAARLEM, 10 sept. Door het be stuur en leden van de Haarlemse Race club „Excelsior" zijn de clubkampioe nen Gerrit Krabbenbos (lange afstand) en Buus Schouten (sprint) tijdens een feestavondje in het gebouw St. Jan op hartelijke wijze gehuldigd met de door hen behaalde titels. Zij kregen uit han den van voorzitter J. Westbroek de rood zwarte kampioenstrui en een mooie be- o'ok de officieuze sprintfcampioenen Bob Groeneveld (veteranen), Jan Swey- en (C-klasse), Jan Brouwer (jeugd) en lange afstandkampioen Leo Snijders (veteranen), Piet Neeskens (C-klasse) en Jan Snoeks (jeugd) werden in dit huldebetoon betrokken. Aan Hans van Steyn (A-klasse), Leen Kreuger (B-klas- se), Rob Schell (C-klasse) en Eddy van Schoor (jeugd) werden bovendien de eer ste ijrijzen van de gehouden zomercom- netitie uitgereikt. CINEMA PALACE: De 300 Spartanen. 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De man met het ijzeren masker, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 8 uur. LIDO: Alle vrouwen van de wereld, volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De stem in de mist, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Kanonnen van Navarone, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. ROXY, t/m donderdag: De zoon van de kalief, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO (2e week)Er moet maar 'ns ge trouwd worden, alle leeftijden. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m donderdag, 8.15 uur: Het proces, 18 jaar. Wo.-mldd. 2.30 uur: Van de regen in de drup, alle leeftijden. Dinsdag 10 september Grote of St. Bavo Kerk, 8 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Woensdag 11 september Stadhuis. 2 uur: Gemeenteraads vergadering. VQ* UilUiiU 'otsdammer. Wegens schuldheling werd de 25-jari- ge koopman C. van B. uit Haarlem ver oordeeld tot een geldboete van driehon derd gulden en een maand voorwaar delijk. De man had in september vorig jaar een van diefstal afkomstige volks wagen gekocht voor 1200 en hem daar na verkocht voor 1300. De tweede ko per had de wagen vervolgens voor 2200 van de hand gedaan. Volgens de offi cier. die een geldboete van vijfhonderd gulden en dezelfde voorwaardelijke ge vangenisstraf eiste, moest de koopman hebben geweten, dat de auto in Am sterdam gestolen was. De koopman ontkende dat. Acht weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid werd geëist tegen de 21-jarige koopman J. G. D. uit het woonwagenkamp aan de Waarderweg in Haarlem, omdat de ze in maart van dit jaar onder invloed achter het stuur had gezeten. Boven dien had hij zich, toen hü in de Spaarne- woudestraat door twee surveillerende agenten werd aangehouden de koop man had in de verboden richting ge reden tegen de politie verzet. Met veel moeite slaagden de politiemensen erin, de man naar het bureau te krij gen. Zij moesten van hun gummiknup pels gebruik maken. De politierechter veroordeelde de koopman tot een ge vangenisstraf van zes weken en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. HAARLEM, 10 sept. Op het in Den Bosch gehouden tiende Internationale Vocalistenconcours is in groep sopra nen een tweede prijs toegekend aan Ri- neke Cornelissens uit Haarlem. Haar opleiding kreeg zij laatstelijk van Corrie Bijster. Eerste prijzen werden in haar groep niet toegekend evenmin als m die der tenoren. In de groep alten en mezzos gingen de eerste prijs naar de Engelse alt Margaret Duckworth: twee tweede prijzen naar de Poolse mezzo Ewa Da- brówska en de Belgische Lucienne van Deyck. In de groep bassen en baritons, eerste prijs voor de Roemeense bariton Dan Jordachescu en twee tweede prij zen voor de Engelse bariton Peter Lee ming en de Poolse bas Antom Dutkie- wicz. In de groep tenoren br®ef? de Bel gische tenor Jean-Jaques Schreurs een tweede prijs. Dan Jordachescu werd door de jury uitgeroepen, tot beste zan ger van het concours. Hu kreeg ook de prijs van de Nederlandse OPGia' the In houdt dat hem een optreden bq haar wordt aangeboden. HAARLEM, 10 sept. Atmodes had tot zondag in de 3e klasse van de at- letiekelubcompetitie het beste resultaat behaald. Maar pas in de finalewedstrijd van afgelopen zondag konden de sterk ste verenigingen van deze afdebng zich rechtstreeks met elkaar meten. Na it- loop bestond er geen twijfel. Atmodes is in een jaar de 3e klasse ontgroeid, en had zich onbetwistbaar de sterkste getoond. Van de acht nummers eindig- den er zes in een overwinning voor Air- modes, terwyl er bü het hoogspringen een gedeelde eerste plaats was. De eind uitslag, berekend met de IAAF-telhng, gaf met 12.303 pt, een prestatievooruit gang van bijna 500 punten te zien, waar bij nummer twee, het Hilversumse GAL, 1500 punten achterbleef. Begin volgend jaar beslissen deze twee, samen met het 3e eindigende Amstel en de laatste twee verenigingen van de tweede klas se, PSV uit Eindhoven en OSS VOLO uit Den Bosch, in een onderlinge wed kamp welke twee verenigingen dan in de tweede klasse mogen uitkomen. Ellen Ort en Jos van Duffelen, bei den Nederlands kampioene op de sprint, zorgden op de 100 m al meteen voor een grote voorsprong. Met 12,2 sec en 12,5 sec waren zij veruit de sterksten. Op de 800 m, het enige nummer dat niet in een overwinning voor Atmodes ein digde, werd Ans Pennarts met 2.30,7 4e, juist vóór Betty van Polen, die ech ter met 2.31,7 haar beste prestatie met bijna 9 seconden opvijzelde! Ellen Ort won weer het verspringen met een nrachtige 6,02 m, en Mieke Sterk werd .lier met 5,01 m 3e. Zij werd ex aequo le met hoogspringen, met 1,485 m ver beterde zij Dovendien haar eigen junio ren clubrecord. Ans Pennarts werd hier met 1,435 ex aequo 3e. Het speer werpen werd gewonnen door Greet Ver- sterre-van Zelm met 36,77 m. Lottie Plugboer kwam tot 26,03 m. (7e). Het discuswerpen was voor Greet Hoender dos met 31,32 m. Jannie ZWanenburg viel met 26,03 m. wat tegen (8e). Mar jan den Ouden won het kogelstoten met 10 69 m. Met 9,61 m. werd Greet Hoen derdos 4e. Het laatste nummer, de 4 x 100 m. estafette, werd een grandioos slot Achtereenvolgens Mieke Sterk, Jos van Duffelen, Ans Pennarts, Ellen Ort noteerden tenslotte 50,4 sec waarmee aan dit kampioenschap nog een nieuw olubrecord toegevoegd werd (oud 51,0). De HAV Haarlem was in Amsterdam bü de strijd om de Prins Hendrik beker niet zo succesvol. Bij voorbaat stond vast dat de HAV zich tegen tegenstan ders, die zich onder zoveel gunstiger omstandigheden kunnen voorbereiden, zich niet dan met grote moeite zou kunnen handhaven. Het is tenslotte een vijfde plaats geworden, achter AAC, PSV, Minerva en Trekvogels, maar voor V en L. Er is evenwel een protest ingediend tegen PSV, dat onrechtmatig enige Duitsers opgesteld zou hebben. Wordt dit protest afgewezen, dan blijft Haarlem 5e en moet de HAV zich vol gend jaar via een voorronde een plaats in de P.H.-finale verwerven. Joacim en Krijnen zorgden met 15,8 en 15,3 over de 110 m horden. Het eer ste nummer, dat Haarlem goed begon. De 800 m met een goede 1.56,2 \oor Schaper en een wat tegen\ allende 2.04,7 voor Labeur was ook nog van goed gehalte. Zelfs na de 100 m v an Vlam (11,2) en v.d. Voort (11,7) stojid Haarlem nog aan de kop. Het verlies op de technische nummers was echter funest. Wel sprong Krijnen 3,50 m met polsstok hoog, werd Knol met 41,21 (beste seizoenprestatie) 2e bij het dis- cuswerpen en won deze man het Hoog springen met 1,80 m, maar de tweede man op deze nummers deed de behaal- de winst weer teniet. Bovendien zat tienkamper Doombosch met een knie blessure op de tribune. Het behaalde totaal bleek tenslotte 20312 (vorig jaar 21259). (Advertentie) Zijlweg S6-58 Haarlem Tel. 18014 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 10 sept. De politie heeft een 39-jarige Amsterdamse ver tegenwoordiger gearresteerd wegens diefstal in dienstbetrekking. De man seeft de laatste acht maanaen ongeveer 2600 gulden opgemaakt, die hi) had ont vangen voor zijn firma, een verkoopor ganisatie van stofzuigers, die kunnen worden omgebouwd tot handmixers en andere huishoudelijke apparaten. AMSTERDAM, 9 sept. Een 32-ja- rige dronken monteur heeft zondagavond in zijn woning aan het Beukenplein zijn vrouw gedreigd te doden. Hij stak naar zijn vrouw met een scherp geslepen briefopener. Zij had haar toevlucht ge rockt bij de bovenburen. De monteur verdween in de cel van het politiebu reau. Op de Groenburgwal zijn zaterdag nacht omstreeks drie uur een 22-jarige zeeman en e enl9-jarige winkelbedien de door politieagenten gearresteerd. De twee, die beiden nog in een proeftijd lo- I na een vorig vonnis, hadden een 48-jarige man met geweld proberen te beroven. Een 21-jarige analiste uit Groningen is zaterdagavond op de O.Z. Voorburg wal door twee jongemannen van haar handtas met 100 gulden beroofd. Het ging zo snel in zijn werk dat de overvallers alweer verdwenen waren, voor het meis je om hulp had kunnen roepen. i Adve, tentie) Mobilofoon service das en nacht AMSTERDAM, 10 sept. Wall Street heeft gisteren geen nieuwe stuwkracht opgeleverd en dit was voor onze beurs aanleiding om het vandaag maar weer kalm aan te doen. Ook het Europese buitenland leverde nagenoeg geen sti mulansen. Wel bestond uit Zwitserland eerder enige vraag naar de Nederlandse internationale waarden, maar veel had ook dit niet om het lijf. In aansluiting op de koersafbrokkeling, welke in de avondhandel van gisteren is ingetreden, werden vanmiddag voor de grote fond sen overwegend iets lagere koersen ge noteerd. Philips en Kon. Petroleum heb ben beide f0,60 moeten prijs geven en Unilever is nog een gulden gedaald. Voorts waren Hoogovens 2 pnt. lager. AKU kon zich echter goed handhaven. De toonaangevende cultuurfondsen wa ren iets in herstel, maar de scheep vaartwaarden brokkelden een kleinig heid af. De staatsfondsenmarkt was iets luier. Aandelen Centrale Suikermij. werden opnieuw in open hoek verhan deld. maar de koersen waren iets lager op 281 Vt tot 283, tegen gisteren 286. 4% Ned. 1960 4)4 Ned 1961 4)4 Ned 1963 1 4)4 Ned 1963 U 4 Ned 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B N G. Won bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H V. A AKU Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Dell-Mi) Fokker Ford van Gelder Hoogovens MUUer Co. Ned Kaoel Philips Gem Bez Unilever Wilton-Fijenoord BUlton 2e Dordtsche Petx gew Kon Petroleum '50 Holl Amerika Ltjn •lava Ch P L KLM Kon Ned Stoomb Ml) K P M Stoomv Mij Nederland van Nievelt van Ommeren Rott Lloyd .vedScheepv Unle lnterunle Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven 58 2>A Amsterdam '56 I 2'A Amsterdam '56 n 2Amsterdam '56 ni 2>/, Amsterdam '59 2)4 Rotterdam '57 Heyn K1 obi Vorig Slot 101% lOOVi 100(4 98% 98% 106% 367% 106% 149 498 264 941 127.10 359 255 616 315% 486 183.20 792% 412% 793 170.70 156 156% 47 156% 156 116% 252% 142% 138% 201 233 487% 139 145% 125% 89 91% 91% 91% 94% 128 opening 10/9 100% 93% 107)4 150)4 497% 615 158.20 182.30 169.30 132% 157% 138% 8—1 Cobi Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1—5 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van XI3 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12.30 en van 1.305 uur, (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2—5 uur. In 't Goede Uur", Korte Houtstraat 1. Geopend van 10—6 uur, 's avonds van 810 uur. Huize Bloemenheuvel: Schilderijen-ten toonstelling van mevrouw Julia Giesberts. (Tot en met 22 september). Museum Het Huis van Looy, KI. Houtweg 103: Cultuur-historische diarama's. Vlshal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dag. 105 uur. Zondag 15 uur. HAARLEM, 10 sept. Tijdens de ver- „adering van de Haarlemse Kamer van Koophandel is een concept-brief behan deld, waarin het bestuur van de Kamer tegen het eensluitend advies van de commissie voor de middenstand het college van B. en W. adviseert voor de levensmiddelenbedrijven geen ver plichte vakantieregeling vast te stel len. Met name voor de supermarkets zou een dergelijke regeling economisch niet verantwoord zijn. Verder zou zo'n maatregel ook stuiten op weerstand bij het personeel van deze bedrijven, om dat het gedwongen wordt de vakantie in een bepaalde periode op te nemen. In het concept-schri,jven wordt ook opgekomen voor de belangen van de werkende vrouwen en de huisvrouwen, die te kampen hebben met tekort aan huishoudelijke hulp. Zij zouden bijzonder veel nadeel ondervinden, wanneer de supermarkets voor lange tijd achtereen gesloten zouden zijn. De middenstan ders die met vakantie willen, moeten dit verlangen niet willen afdwingen met een verplichte vakantiesluiting. De oplossing moet naar het oordeel van het bestuur van de Haarlemse Kamer wor den gezocht in het aantrekken van waarnemers. Verder is het bestuur van mening, dat evenmin een verplichte va kantiesluiting moet worden vastgesteld voor de slijterijen en sigarenbedrijven. Een enquête onder deze middenstan ders heeft uitgewezen, dat zij daarop geen prijs stellen. Tenslotte blijkt het bestuur voorstander te zijn van één uni forme regeling voor de halvedagslui- ting. Naar aanleiding van deze briel heeft de heer Holt uitvoerig betoogd, dat in sommige levensmiddelenbran ches reeds op vrijwillige basis een va kantieregeling heeft bestaan, maar dat deze werd opgeheven, toen bleek, dat de warenhuizen en de supermarkets hun deuren het hele jaar geopend hielden. Dat heeft er toe geleld, dat In sommi ge middenstandszaken de eigenaars niet meer aan vakantie toekomen. Ver der was hij van oordeel, dat supermar kets geen afzonderlijke „groep" van winkels vormen, zoals het bestuur van de Kamer meent, maar eenvoudig le vensmiddelenbedrijven zijn. Uit een en quête is voorts gebleken, dat vijfen twintig bedrijven hebben laten weten, dat zij bezwaar hebben tegen de voorge stelde regeling. Ruim zevenhonderd kleine zaken zijn er voor. Toen vanach ter de bestuurstafel de opmerking werd gemaakt, dat slechts vijf van deze be drijven in positieve zin hadden gerea geerd zei de heer Holt, dat de anderen op advies van hun organisaties het en quêteformulier niet hadden ingestuurd, omdat daaruit voldoende zou blijken, dat zij geen bezwaar hadden tegen een verplichte vakantieregeling. Deze iet wat merkwaardige handelwijze was in gegeven door de vrees, dat anders door de geënqueteerde middenstanders lou- ten zouden worden gemaakt... Een uniforme halvedagsluiting zou naar het oordeel van de heer Holt een einde kunnen maken aan de chaos, die er thans op dit punt heerst. Hu vroeg evenwel aandacht te hebben voor het feit, dat een dergelijke regeling niet kan worden gerealiseerd op maandag morgen. Slagers en groentehandelaren moeten immers met verse producten worden bevoorraad. De heer Lam her innerde de heer Holt er aan, dat de wa renhuizen op het ogenblik op vrijwillige basis aan de halvedagsluiting meedoen, omdat zij geen bezwaar hebben tegen sluiting op maandagmorgen. Op voorstel van de heer Holt werd tenslotte met grote meerderheid be sloten het concept-schrijven van het bestuur aan te houden. Men vond het beter, wanneer de leden van de commissie voor de Middenstand nog eens overleg pleegden met het be stuur. BEVALLEN van een zoon: 6 sept. I. van den Broek-Romann, 7 sept. H. Rij- ke-Blaauw, 7 sept. M. C. A. M. van de Pieterman-Schouw, 6 sept. J. P. Hoe- ben-Bermann, 6 sept. C. A. Luijkx- Blom, 7 sept. W. Hansink-Versteeg, 8 sept. B. van Wort-de Rooi, 6 sept. E. Bolsenbroek-van den Enden, 7 sept. G. T. M. Mesman-de Rond, 9 sept. B. W. van Weeren-Wijn'bergen, 7 sept. M. E. de Graaf-Botteher, 7 sept. J. W. Heins- bergen-Paardehaar, 6 sept. T. M. F. Versteeg-Hazelzet, 7 sept. L. Loogman- Ketting, 8 sept. H. J. Rijbroek-Neuman. BEVALLEN van een dochter: 7 sept. E. H. Verkerk-Hollestelle, sept. B. Zwetsloot-Veenenbos, 7 sept. I. de Jong- Visser, 7 sept. C. A. Franken-Molenaar, 5 sept. J. H. Lijbers-de Bruijne, 6 sept. J. Stam-Verhaar, 7 sept. M. G. Ma- zee-Bank, 6 sept. W. M. van der Lem- van Lieshout, 6 sept. L. Hansen-Philip- po, 6 sept. W. L. Krikke-Biesbrouck, 7 sept. E. M. van Oosterhout-van der Leden, sent. A. Onos-Blokker, 7 sept. J. Jacobs-Sieraad, 6 sept. G. Hendriks van Twuijver, 6 sept. M. N. M. de Jong-Dekker, 8 sept. A. C. van Dongen- Crombeen, 8 sept. J. Le Noble-van der Lans. ONDERTROUWD: 9 sept: W. A. T. Vlaar en J. W. Kors, J. Fransen en M. A. Sips, B. P. J. Beijk en M. T. L. Huiskens, T. J. Oostrom en I. J. M. Deiissen, P. H. A. Voss en M. T. A. Piron, A. J. van Berk en G. Hendriks, T. Aarts en E. van Elferen, R. C. E. Ramon en C. M. Schot, C. J. P. Knip en M. C. Geukers, A. H. Brinkema en E. Klijn. GEHUWD: 7 sept. L. M. F. Louis en A. Hendriks, 9 sept. J. van Osch en W. K. S. M. Ebbing, 9 sept. H. C. Zet- hof en J. J. Hundman. OVERLEDEN: 6 sept. D. Visser, 65 j., Hazepaterslaan; 5 sept. J. van Eeden, 75 j., Rockaertshof, 7 sept. D. Klok, 85 j., Gasthuisvest; 7 sept. C. B. Kikkert, 25 j., Ramplaan; 6 sept. J. Pel, 74 j., Vlamingstraat; 7 sept. M. Tensen-van den Berg, 84 j., Crayenester- laan; 7 sept. S. J Griekspoor-Schreu- ders, 61 j„ Hazepaterslaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3