LUIDSPREKERS op de tramhaltes in Amsterdam REIZIGERS worden stagnatie gewaarschuwd Inbrekers in Hengelo: buit 70.000 gld. Bezoldiging verbeterd NACHTELIJKE BRAND VERWOEST BOERDERIJ IN H0LYSL00T SCHEEPVAARTBERICHTEN DE DODELIJKE LADING GOEDERENHANDEL Is uw in kachel orde SCHOUS van 1854 PRIMEUR VOOR DE HOOFDSTAD Jongen (14) geeft diefstal uit café-«.pot" toe Nieuw elektrisch „Dereiix'-orgel brandweerlieden Klant uit Keulen leegt kassa in Utrecht s "•>jÉG.tT 560ste STAATSLOTERIJ 4e klas 16e lijst Joop v.Deventer Kluiswand ingedrukt „Een groot dood dier" naar EngeJand verkocht Op station gepakt Mr. Luns voor E.E.G.- verdrag naar Turkije Fotografen verliezen kort geding Marktberichten Hoofdredacteur van „Merdeka" zou zijn ontslagen Staatsie en rijtoer op Prinsjesdag DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1963 mGINA 1 bracht om de passagiers bij even tuele vertraging door een ongeluk of andere verkeersopstoppingen hiervan op de hoogte te stellen en te adviseren welke andere tram of bus zij in dat geval kunnen kie zen, aldus heeft vanmorgen de directeur van het Gemeentelijk Vervoerbedrijf ir. W. Ybema op een persconferentie meegedeeld. Indien de proef op de ene lijn slaagt, zal men zo spoedig moge lijk op alle haltes in de gehele stad luidsprekers aanbrengen. 5' PAUL VLAANDEREN U HEBT 0NLRNGS MET DE TEPULCAANSE 0MBR5 SADE TE DOEN GÉHRD PRIJZEN VAN 80.— NIETEN Prijs van f 400 leze men 2911 ipv. 12911; en in prijs van f 200: 16321 ipv. 16231. HERENSINGEL Naar Rijwiel- en Hulpmotorhuis voor Bromfietsen, Rijwielen en Uw onderdelen Grote sortering Schagcnelstraat 21 GED. OUDE GRACHT 50 HAARLEM TEL. 17550 109 jaar ervaring en vakmanschap (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 11 sept. Bij wijze van proef zullen binnenkort op de haltes van een tramlijn al hier luidsprekers worden aange- HENGELO, 11 sept. Niet minder dan ruim 70.000 gld. was de buit van enkele inbrekers, die in de algelopen nacht een bezoek hebben gebracht aan de landbouwcoöperatie alhier. In het kantoor van de coöperatie be vindt zich een diepe kluis, die in een der wanden is ingebouwd. Die kluis loopt door tot in de achter het kantoor gele gen opslagruimte, waar een ruimte van ongeveer een halve meter tussen de bo venwand van de kluis en het plafond van de opslagplaats is. De inbrekers, die via een valraamp- Je waren binnengekomen, hebben kans gezien een krik te plaatsen tussen de bovenwand van de kluis en een pla- londbalk en daarmee een gat in de 12 cm dikke betonnen kluiswand te ma ken. Dat gat werd zelfs ongeveer een halve meter in doorsnee, waardoor men de kluis kon binnenkruipen. In die kluis lag circa f 70.000 in baar geld voorhanden. Met behulp van een speurhond is de politie vanmorgen be gonnen met een uitgebreid onderzoek (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 11 sept. De politie heel een veertienjarige jongen aange houden die heeft bekend vele malen een gree te hebben gedaan in het geld, dat op de luifel lag van een café in de Rjjk- lof van Goensstraat. Zoals gemeld gooiden de stamgasten geld op de luifel in plaats van fooien te geven. Het géld zou gebruikt worden om een kostbare operatie van een Ne derlandse jongen in Canada mogelijk te maken. Deze week miste de caféhouder een bedrag van naar schatting zeshon- derc gulden van de luifel. De jongen is de zoon van de werk ster die 's morgens in het caié kwam werken. Hij kwam vaak met zijn moe der mee en maakte er de laatste tijd gewoonte van geld weg te nemen uit de pot" boven de bar. De politie heeft de moeder opzettelij ke heling ten laste gelegd. Zij heeft na melijk van haar zoon cadeautjes ge had die hij betaalde met geld waarvan zij volgens de politie had moeten weten dat het van diefstal afkomstig was. De jongen zegt niet te weten hoeveel geld hij weggenomen heeft, maar het moe ten wel honderden guldens zpn geweest. De laatste keer had hij vijfentwintig gulden gestolen, welk geld hij op de ker mis had opgemaakt. AMSTERDAM, 10 sept. Het is be- rrijpelijk dat men in onze tijd de moderne technische hulpmiddelen te baat neemt om de orgelkunst te be vorderen. Typisch is, dat men dan altijd het klassieke pijporgel zo goed mogelijk tracht te imiteren. De nieuw ste schepping: het Dereux-orgel, dat wij in de Amsterdamse Krijtbergkerk beluisterden, tijdens een bespeling door dr. Anthon van der Horst. Het wordt in een prospectus aange prezen als: zonder meer het beste e'ektrische orgel ter wereld. Waarom? Wij lezen verder: „omdat het een echt pijporgel zonder pijpen is". Het bestaat uit klankopnamen van de beste pijp orgels ter wereld. Er zijn praktische voordelen: goedkoop, gemakkelijk ver plaatsbaar, geraakt niet ontstemd en heeft veel klankkleurmogelijkheden. De klankkasten kunnen op zo goed mogelijk akoestische plaatsen worden opgesteld. Wie nog meer technische bijzonder heden wil weten kan terecht bij de firma Kettner en Duwaer in Amster dam, die de demonstratie georgani seerd had in de Krijtbergkerk, die door zijn hoge neo-gothische gewelven een geschikte plaats was om het in strument te beluisteren. Er waren zeer veel geïnteresseerden voor deze orgel- demonstratie. Dr. Anthon van der Horst liet typerende sonoriteiten van het instrument horen in werkjes van Francisco Correa di Aranja, Swee- linck, Scheidt en Buxtehude. Verras send klonk de pedaal-cantus firmus in de koraalvariatie: „Waehet auf ruft uons die Stimme" van Bach. Zijn be roemde en populaire Toccata en Fuga in D werd echter een teleurstelling. Wij missen hier beslist het profiel van deze majestueuze sonore compositie. T.Vr. Reeds jarenlang beraadt de direc tie van het GVB in Amsterdam zich erover hoe het publiek tegemoet te komen, dat vaak onkundig van het gebeurde een half uur of langer op een tram moet wachten, die door een on geluk op de baan stagnatie ondervindt. Men had al eens het plan geopperd mobilofoonwagens langs de halteplaat sen te laten rijden, maar de hoge kos ten schrikte de directie af. „Dank zij mijn ziekte", zo sprak ir. Ybema van morgen glimlachend, ,,is er door mjjn tijdelijk waarnemer, ir. E. Luuring, directeur van het Energiebedrijf, een geheel ander plan uit de bus geko-; men, dat wel tien maal goedkoper is dan alle andere plannen." De directeur van het GEB, die tij dens de ziekte van ir. Ybema ook met het probleem van de wachtende reizigers werd geconfronteerd liet on derzoeken of het niet mogelijk was gebruik te maken van bestaan tele foonkabels, die door het G.E.B. wor den gebruikt. Dit bleek mogelijk. De kosten zouden aanzienlijk minder zijn. Thans is men zover dat men het ge meentebestuur morgen een voorlopig krediet zal vragen. Het is volgens ir. Ybema zeker dat dit krediet met spoed wordt verstrekt. Over een paar weken kan men dan een begin maken met de aanleg van de luidsprekerinstallatie. Op de haltes langs de route die de nog te kiezen tramlijn volgt zullen in de verkeerszui- len luidsprekers worden aangebracht, die men vanuit het Hoofdkantoor kan bedienen. Er wordt ook een telefoon in iedere verkeerszuil ingebouwd die de trambestuurder bij stagnatie kan ge bruiken om het Hoofdkantoor op de hoogte te stellen. De bestuurder hoeft bij een opstopping dus slechts naar de dichtstbijzijnde halte te lopen om zijn directie te waarschuwen. Is de stagnatie voorbij, dan dient de bestuurder van de eerste tram die zijn weg weer kan ver volgen dit bij de eerstvolgende halte te melden. Zolang de stagnatie duurt zal het publiek om de zoveel minuten via DEN HAAG, 11 sept. De minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. To- xopeus, heeft aan de colleges van bur. gemeester en wethouders van de ge meenten met beroepsbrandweerperso- neel de aangekondigde circulaire ge zonden waarin hij de volgende verbete ringen der salarissen van het brand weerpersoneel aankondigt: Voor een gemeente der 1ste kl: Adspirant-brandwacht: tevoren 442 gld. max. p.m. wordt 472 gld. (schaal 20); brandwacht 2de kl.: tevo ren 467 gld, max.p.m. wordt 526 gld. (schaal 32); brandwacht 1ste kl.; tevo ren 544 gld, max. p.m. wordt 580 gld. (schaal 45)hoofdbrandwacht: tevoren 574 gld. max. p.m. wordt 652 gld. (schaal 57); onderbrandmeester: tevo ren655 gld. max. p.m. wordt 724 gld. (schaal 7i); brandmeester: tevoren 714 gld. max. p.m. wordt 838 gld. (schaal 89). Het is gebleken dat als gevolg van de voortschrijdende technische -ontwik keling op allerlei gebied in de afgelo pen jaren een verzwaring in de taken van de brandweerman is opgetreden. Dat maakt een salarisverbetering voor de desbetreffende rangen verantwoord. Over de grootte van deze verbetering kon echter geen overeenstemming met de personeelscentralen worden bereikt. Gelijktijdig met de invoering van de nieuwe regeling zullen voor de pe riode van 1 januari 1959 tot de invoe ring van deze nieuwe regeling de oude salarissen nog een technische herziening ondergaan, waarin de al gemene salarismaatregelen voor het rijkspersoneel zijn verwerkt. Teneinde het betrokken rijksbraml- vveerpersoneel geen financieel nadeel te laten ondervinden van de lange duur der besprekingen over het nieuwe sa laris zal over het tijdvak van 1 janua ri 1962 tot de ingangsdatum van de ko mende nieuwe regeling een uitkering ineens worden verstrekt op basis van de nieuwe indeling. AMSTERDAM, 11 sept. Het to neelstuk ,,Een groot dood dier van Bert Schierbeek, dat tijdens het Hol land-Festival 1963 zijn première beleer de, is thans verkocht aan Engelana, waar bij de uitgever John Calder Lta een Engelse vertaling zal omschrij ven. de luidsprekers op de hoogte worden gesteld. Over de kosten van het plan wilde ir. Ybema nog niets meedelen evenmin over de tramlijn waarop de proef zal worden genomen. Naar wjj vernemen zal dit in ieder geval een tramlijn zijn die de Kostverlorenvaart kruist, omdat voor al op deze lijnen de grootste stagnatie voorkomt. Gemiddeld komen er in Amsterdam tusen de vijf en de tien keer opstoppin gen voor op een trambaan. In totaal bedraagt de gemiddelde stagnatie op het gehele net vijftig minuten per dag. Ir. Ybema prees zich vanmorgen zeer gelukkig met het nieuwe plan. ,,Ons is reeds zo vaak verweten, dat wij sldcht voor onze reizigers zorgen, die bjj onge lukken onkundig van het gebeurde vaak alnge tijd in de regen en de kou staan te wachten. Dit plan is technisch een primeur. Men zoekt in alle grote Euro pese steden naar een oplossing om de reizigers tegemoet te komen", aldus de directeur van het GVB. Men zal de luidspekers alleen installe ren op tramhaltes, omdat de stagnatie bij bussen die gemakkelijk om iets heen kunnen zwenken, niet noemenswaard is. Vooral de trams blijken dikwijls stag natie te odervinden door een ongeluk op -de rails, zonder dat zij er zelf deel aan hebben. Men zal het publiek alleen bij ongelukken waarschuwen, dus niet wanneer een tram oponthoud krijgt bij een open brug. Het is niet denkbeeldig dat op de lange duur een ruimer ge bruik gemaakt zal worden van de om roepinstallatie in de gehele stad. (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 11 sept. Een 25-,jarige smid uit Keulen stapte gistermiddag de bloemenwinkel van mevrouw M. C. E. Poelwtjk aan de Wittevrouwenstraat binnen, met het verzoek een briefje van 25 te wisselen. De 56-jarige win kelierster was zo vriendelijk daaraan te voldoen. Intussen lette de bezoeker nauwkeurig op de werking van de kas sa. Even later kwam hij opnieuw bin nenstappen. Het duurde toen even eer de winkelierster tevoorschijn kwam. De la van de kassa had hij in die tijd vlug open getrokken en er tweehonderd gulden uitgehaald. Alsof hij van de prins geen kwaad wist, vroeg hij toen mevrouw kwam de weg naar het station. Zjj legde het hem uit, maar kreeg argwaan nadat de onvoordelige klant weg was. Zij con stateerde bij het nazien van de kas, dat 200 gulden was verdwenen. Zij belde de politie, die de man vóór zijn vertrek op het stationsperron aanhield. Hit ontkende zich aan diefstal te heb ben schuldig gemaakt maar vanmor gen, nadat hij de nacht in het Polit e- bureau had doorgebracht, kwam zijn bekentenis los. Voorlopig mag hy m het huis van bewaring blijven. SCHIPHOL, 11 »ept. Teneinde morgen het verdrag te ondertekenen waarbij Turkije met de E.E.G. wordt geassocieerd, is de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, vanochtend van Schiphol naar Istan- boel vertrokken. „Na Griekenland is Turkije het twee de Europese land, dat zich met de EGG associeert," memoreerde de mi nister voor hij in het vliegtuig stapte. Pas over vele jaren zal het wellicht voor volledig lidmaatschap in aanmer king komen. Op Schiphol deed de Turkse ambas sadeur in Nederland, de heer Fuat Ke- penek, hem uitgeleide. Na de ondertekening van het ver drag in Ankara zal de minister in het komende weekeinde naar Straatsburg reizen voor een vergadering "an het Europese parlement, die gewijd zal zijn aan de nieuwe associatie-overeenkomst van de EEG met de overzeese part ners. Daags daarop, de derde dinsdag in september, hoopt minister Luns in Den Haag terug te zijn ter bijwoning van de opening van de Staten-Gene- raal. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 11 sept. De zes Am sterdamse fotografen die „en kort ge ding hebben aangespannen tegen het bedrijfschap voor het fotobedrijf, met het doel te komen tot opheffing van dit beuriifschap, zijn hierin in eerste in stantie niet geslaagd. De president van de rechtbank, vanmorgen uitspraak doende in het geding, heeft zich na melijk niet bevoegd verklaard. Hjj oor deelde dat uitsluitend het college van beroep voor het bedrijfsleven zich over de zaak mag uitspreken. De fotografen hebben gelijktijdig met het kort geding ook bij dit college beroep aangetekend en wel tegen het besluit van het bedrijfschap van enkele maanden geleden, waarbij men weiger de een referendum te houden onder de aangeslotenen om naar hun mening te vragen over het bedrijfschap. Ook de rechter zal het bedrijfschap nu dus niet verplichten alsnog zo'n referendum te houden, zoals de fotografen gevraagd hadden. Ook verklaarde hij zich niet be voegd in te gaan op de eis van de fotografen dat hot bedrijfschap het adressenmateriaal van de aangeslote nen aan hen zou moeten afstaan, 'opdat z(1 zelf zo'n referendum zouden kunnen houden. De fotografen zullen de kosten van het geding moeten betalen. 75 A.MgSgGs:'S'< r 'dtr-g., .y; AMSTERDAM, 12 sept. Gister nacht heeft een felle uitslaande brand (le boerderij van de familie M. Splinter aan de Bloemendaler Gouw in Holysloot nabij Amsterdam geheel In de as gelegd, waardoor het uit negen per sonen bestaande gezin dakloos is gewor- In een der naaste boerderij staande schelven stonden 1500 liter dieselolie op geslagen. Toen de brand tegen vier uur uitbrak bevonden zich acht leden van het gezin in huis. Allen konden tijdig de boerderij verlaten. De brand, die door hooi-broei op de hooizolder in de boerderij ontstond, werd door de vrijwillige brandweer van Ho lysloot met vier stralen en door de Am sterdamse brandweer met tien stralen bestreden. Doordat de wind ongunstig stond sloeg het "uur van de boerderij over naar de er naast staande twee hooischelven. De boerderij was tegen brand verzekerd. Een van de wagens van de Amsterdamse brandweer liep in de drassige berm van de Gouw vast en moest met een kraanwagen van de brandweer weer op de weg gezet wor den. Acmaea-t 11 van Puerto Miranda n. Curasao. Alblasserdijk 11 v. Liverpool n. Avonmouth. Alca 11 van Tampa naar Mobile. Ainhard 12 v. Detroit naar Chicago. Alwaki 11 v. Aden naar Port Said. Amsteldijk 11 v- Balboa naar Liverpool. Annekerk 11 v- Genua naar Catania. Archimedes 12 te TocopiUa. Asterooe 12 v- bavona naar Livorno. Atys-t 13 te Calcutta. Baarn 11 van Tampa naar Houston. Batu 11 v. Puerto Barrios n. Puerto Cortez. Reninkust 11 v- Takoradi n. Freetown. Calamares 12 te Puerto Cortz. raltex Gorinchem-t 11 van Frederikshaven naar Brunsbuettelkoog. Caltex Leiden-t -li v. Saigon n. Bangkok. Caltex Nederlanü-t 12 v. Rastanura n. Suez. Chans 12 te Nassau. Dinteldijk 11 ten anker Bremerhaven. Doelwijk P; 12 Str. Ormoesz naar Mena al Ahmadi. Eenhoorn 12 van caen naar Piraeus. Esso Amsterdam-t 12 te Bandar Mashur. Fravizo 11 van VaUvik n. Kramfors. Gaasterkerk 12 van Suez naar Port Said. Gaasterland 11 van Hamburg n. Amsterdam. Gorredijk 11 van Bremen naar Rotterdam. Gbrf Italian-t 12 te Mena al Ahmadt. Hermes 12 van Puerto Limon. Irazu 12 te Corpus Christi. Ittersum 11 v. Savannah naar Le Havre. Izalco 12 van Talara te Callao. Jason 11 van Mackenzie n. Paramaribo. Johannes Frans-t 11 v. New York n. Aruba. Kalydon-t 11 v. Belem naar Curagao. Katelysia-t 12 v. Curagao n. Los Angeles. Kinderdijk 11 van Hamburg n. Antwerpen. Korenia-t 12 te Thameshaven. Kryptos-t 11 v. Puerto Miranda naar Lands End. Mariekerk 12 te Antwerpen. Memnon 11 van Puerto Cabello naar Port of Spain. Mentor 11 v. Funchal n. Pointe a Pitre. Noordwijk 11 v. Civita Vecchia n. Ceuta. Oberon 11 te Houston. Ootmarsum 11 te Newport News. Osiris 12 v. Kingston n. Bachaquero. Prins Willem V 11 v. Glasgow n. Montreal. Pygmalion -- van Limassol naar Rhodos. Rotti 12 te Suez. Statendam 11 v. Southampton n. New York. Steenkerk 11 v. Hamburg naar Bremen. Steven 12 te Londen. Sumatra 12 v. Bahrein n. Rastanura. Theron 11 v. Georgetown n. Paramaribo. Tjiliwong 11 v. Melbourne n. Alelaide. Togokust U ten anker Dawes Eiland. Utrecht 12 te Swettenham. Van der Hagen 11 v. Wellington naar Lyttelton. Vlist 11 van Londen naar Teneriffe. Waikelo 12 van Piraeus naar Ryeka. Westertoren 11 v. Port Said n. Gibraltar. Willemstad 13 te Port of Spain. Abida 10 v. Beira n. Abadan. Achilles 10 V. Antwerpen n. Amsterdam. Aciia 11 te Belfast. Acmaea 10 v. Curacao n. Ptö Miranda. Acteon 11 te Kingston. Alchiba 10 v. Djeddah n. Kuwait. Alnitak 10 v. Las Palmas n. Santos. Amerskerk 11 rede Colombo. Arendskerk 11 v. Calicut n. Aden. Banggai 11 te Chittagong. Caltex Gorinchem 10 v. Brunsbuttelkoog n. Frederikhaven. Caltex Utrecht 10 v. Suez n. Bahrein. Camerounkust 10 v. Lobito n. Luanda. Chiron 11 te Georgetown. Congokust 11 v. Antwerpen n. Amsterdam. Forest Lake 11 te Montreal. Fravizo 10 te Vallvik. Gabonkust 12 te Lagos. Graveland p. 10 Kp Verd. eil. n. A dam Hermes 11 te Pto Limon. Holendrecht 10 v. Suez n. Karachi. Hollands Dreef 11 te Portland. Hollands Duin 10 te Portland. Hoogkerk 10 v. Lissabon n. Boulogne. Irazu -0 v. Tampico n. Corpus Christi. Izalco 10 v. Talara n. Callao. Jacob Verolme 11 te Callao, Kasimbar 10 v. Singapore n. Bangkok. Keizerswaard 11 t. a. Tripoli- Korovina 10 te Hamburg. Kossmatella 11 te Point Fortin. Ladon 10 v. Antwerpen n. Amsterdam. KAASMARKT WOERDEN, 11 sept Aanvoer 77 partijen. Noteringen: le kw 2.50-2.55, 2e kw. 2.45-2.49, extra kw. tot 2.70. alles per kg. CACAOTERMIJNMARKT AMSTERDAM, 11 sept. Stemming: nauwelijks prijshou dend. Omzet 75 ton. Noteringen: Sept. 193l,fe- 196 (196-197), dec. 196-197 (198(4-199.(4), jan 197-198 (199(4-200(4), mrt. 199-200 (202-202(4), mei 201(4-202(4 (204 (4-205 li), juh 203(4- 2041/, (206(4-207(4), sept. 205(4-206(4 (208- 209), dec. 208(4-209(4 (211(4-212(4).. (Opgave firma C. W. M. Heslenfeld, Adam) COPRATERMIJNMARKT AMSTERDAM, 11 sept. Stemming: kalm. Omzet nihil Alle noteringen onveranderd (65 (4). RUBBERTERMIJNMARKT AMSTERDAM, 11 sept. Stemming: prijshoudend. Omzet nihil. Noteringen: Sept. t/m okt./dec. 1.80 (1.79), jan. t/m jan./mrt. .1.84 (1.83). april t/m april/juni 1.86 (1.85), juli t/m juli/sept 1.88 (1.87). Loosdrecht 10 v. Dammam n. Kuwait. Loppersum 10 v. Le Havre n. Duinkerken. Maaslam 11 te Galway. Maashaven 11 te Takoradi. Mersey Lloyd 11 te Bremerhaven. Musi Lloyd 9 v. Calcutta n. Penang. Neder Eems 10 v. Balboa n. Duinkerken. Nieuw Amsterdam 11 te New York. Parthenon p. 10 Mona Pass. n. Newp. News. Pendrecht 10 v. Emden n. Rotterdam. Prins der Nederl. 10 v. Aruba n. Cartagena. Pygmalion 10 v. Famagusta n. Limassol. Reza Shah the Great 11 te Pto la Cruz. Roggeveen 10 v. Penang n. Pt Swettenham. Rossum 10 v. Aruba n. Augusta (Sicilië). Serooskerk 11 te Melbourne. Sinon 10 v. Philadelphia n. New York. Smoutskerk 11 v. Antwerpen n. R'dam. Sliedrecht 10 v. Singapore n. Shanghai. Spaarnekerk 10 v Manilla n. Hongkong. Stad Amsterdam 10 te Catania. Straat Banka 10 v. Rio de Jan. n. Santos. Tamara 11 v. Genua n. Port Said. Terbmvass 11 v. Scillies n. Bromborough. Tjimenteng 11 te Lor. Marques. fjitjalengka 11 te Singapore. Togokust 10 v. Lagos n. Port Harcourt. Vlist 11 te Londen. Waikelo 11 te Piraeus. Waingapóe'U te Mogadiscio. Wonóratö 11 te Dammam. Zaanland 11 te Las Paimas. Zeeiand 10 te Toledo (Great Lakes). Ammon 11 te Amsterdam. Congokust 11 te Amsterdam. Kreeft 11 te Rotterdam. Maaskerk 10 te Amsterdam. Montferland 10 te Amsterdam. Oldekerk 11 te Amsterdam. Oranjefontein 10 te Amsterdam. Oranje Nassau 10 v. A'dam n. Hamburg. Servaaskerk 11 v. R'dam n. Hongkong. Sinoutskerk 11 te Rotterdam. Solon 10 v. A'dam n. Santo Domingo. Ulysses 11 te Amsterdam. Aegis 10 v. Rotterdam n. Bremen. Alcor 10 te Rotterdam. Alkaid 10 te Rotterdam. Ammon 10 v. Rotterdam n. Amsterdam. Esso Den Haag 10 te Rotterdam. Bali 11 te Rotterdam. OJdekerk 10 v. Rotterdam n. Amsterdam. Sommelsdijk 10 v. Rotterdam n. Bremen. Statendam 11 te Le Havre. Aegis 11 te Bremen. Amstelmoien 10 1330 m w v. Panama. Angolakust 10 v. Takoradi n. Freetown. Argos 11 te Antwerpen. Blitar 11 v. Genua n. Port Said. Camphuys 10 t. a. bij Beira. Cradle of Liberty 12 te Suez. Dorestad 10 340 m nv. Azoren. Eos 11 te Saloniki. Forest Town 11 te Venetië. Gaasterkerk 11 te Suez. Garoet 17 v. Beira n. Mombasa. Jagersfontein 11 v. Tenerife n. Southampt. Japara 13 te Rangoon. Kamperdijk 10 v. Rotterdam te Norfolk. Langkoeas 12 te Djibouti. Loppersum 11 te Duinkerken. Maas Lloyd 12 te Malta. Markab 11 v. Antwerpen n. Helsinki. Mentor 11 te Funchal. Neder Weser 12 te Port Swettenham. Oranje Nassau 11 te Hamburg. Schiekerk 11 v. Hongkong n. Penang. Schie Lloyd 11 te Colombo. Sloterkerk 11 te Port Elizabeth. Spaarnekerk 12 te Hongkong. Statendam 11 v. Le Havre n. Southampton. Setraat Colombo 12 te Nagoya. Straat Rio 12 te Manilla. Van Heemskerck 11 te Douala. Zaankerk 12 te Akaba. Amstelland p. 11 Madeira n. Amsterdam. Bantam 11 te Bangkok. Calt. Madrid p. 11 Gibraltar n. R. Tanura. Calt. Napeis 11 v. Halmstad n. Bahrein. Helicon 11 te Piraeus. Hoogkerk p. 11 Finisterre n. Boulogne. Lycaon 12 te Singapore. Mohammed Reza Shah 12 t, Nynashamn. Muiderkerk 12 te Calcutaa. Ommenkerk 12 te Port Sudan. P. G. Thulin 12 te Seven Islands. Prins Maurits 11 te Napels. Schouten 12 te Kuwait. Stad R'dam 11 v. Sagunto n. IJmuiden. Stentor 12 'te Hamburg. Van Riebeeck 11 v. Aden n. Mombasa. Waibalong 11 v. Kuwait n. Mukalla. Gorredijk 12 te Rotterdam. Gahymedes 11 te Amsterdam. Ladon 11 te Amsterdam. Marathon 11 van A'dam naar Hamburg. Mariekerk 12 te Antwerpen. Nestor 12 van R'dam naar Hamburg. Pendrecht-t 12 te Rotterdam. OH, JR. DEFIRMR HEEFT JUIST DEZE GROTE TREILER VOORTEPUL- CR GEBOUWD EN NfiTUUU'JK HEB IK HET C0NTRRCT RFGEHRH- MENEER WRIGHT, l'JKT ME NIET VER WIKKELD IN DE ZUID AMERIKAANSE POLI TIEK. EEN SCHIP, KAN DIT HET SCHIP Z'JN DAT DE RAKET TEN NAAR ANTRAMAM VERVOEREN ZAL? HEMEL NEE! DE ONZE 15 AL MOEI LIJK GENOEG TE BE- GRUPEN. WfiflR GRAT HET OVER? PARIJS, 10 sept. (Rtr) De Fran se regering heeft de prijzen van een aantal levensmiddelen en anti-vries middelen op de huidige stand vastge legd. Het betreft de prijzen van be paalde soorten vis, rundvlees, varkens vlees en eieren. Verder wordt in een ander besluit de winstmarge op me chanische en elektrische artikelen ge regeld. DJAKARTA, 11 sept. (Tanjug) naar in Djakarta wordt vernomen, de bekende Indonesische journa 1 Joessoef ontslagen als hoofdredacteu van het blad „Merdeka". Hem worden verweten, dat hij tegen de n donesische revolutie en de politiek v president Soekarno ageert en de m nesische communisten in de Ra speelt. Hij zou bv. de berichtgeving^ over het te Moskou bereikte gedeeltelijke stopverdrag beperkt hebben tot de c nese kritiek op deze overeenkomst, e als gemeld heeft de Indonesische con munistische partij de zijde van "eKj,,> gekozen in het geschil met Moskou, u o.m. betrekking heeft op het MosKO se akkoord. DEN HAAG, 11 sept. De plechtig® opening van de Staten-Generaal op r. september o n 13.00 uur zal worden Wl" gewoond door de prinsessen Beatrix. Irene en Margriet. In de stoet zullen zjj gezeten zij? 'J1 een calèche met postiljonbespanning- Na een commando rijkspolitie paard volgen dan de koningin en o prins, gezeten in een staatsiekoets acht paarden bespannen. VertrokK®^ wordt van het paleis aan Voorhout. Aan de middagrijtoer, 15.45 uur, eveneens aan - Voorhout begint, zullen alle vier P sessen, dus ook prinses Christina, de® nemen. Het koninklijk paar en a prinsessen zullen gezeten zijn in tw® open rode landauers, elk met vi® paarden bespannen. Eindpunt van rijtoer is Huis Ten Bosch. Op 1813 zal voor het monument worden g®" stopt voor het in ontvangst nemen va een zanghulde. het Lang® welke orP het Lange HOGE PRIJZEN 50.000 10419 5000 3818 2000 1019 1500 2336 20226 21210 f 1000 3929 5656 1092T 16198 16840 17721 17980 19256 400 1123 2143 5392 6062 6371 11125 11162 12911 17679 17857 18523 200 1256 1918 1929 5668 5821 6146 6262 6358 7095 7380 8032 8544 91o0 10704 11027 11844 12007 12648 12772 13152 13239 13862 14645 15071 15467 16231 17374 18004 19277 19730 20074 20687 21005 21324 21332 21684 21793 11046 092 116 156 195 230 253 344 437 WS 591 609 616 694 831 834 950 13149 169 175 188 304 426 450 528 533 541 609 645 720 838 13021 130 184 362 420 570 580 786 796 81« 833 837 850 859 902 914 925 994 14004 269 287 394 452 503 531 618 648 6SJ 707 753 772 817 878 891 907 973 985 15002 159 258 259 295 298 311 316 412 441 465 581 641 778 933 966 983 16045 096 263 375 432 489 713 875 17184 207 319 320 328 396 803 895 18010 088 326 331 426 547 554 760 19005 076 090 154 180 202 205 334 422 493 515 531 609 633 745 558 20058 115 330 366 400 402 445 537 572 621 719 811 821 895 tfO 810 21045 202 261 570 605 613 686 774 1105 126 209 279 307 378 479 528 573 716 739 806 843 2079 151 230 256 351 357 417 485 550 880 907 8083 090 172 246 624 670 752 843 853 918 4215 361 376 739 5136 163 175 356 570 578 583 764 6093 103 149 255 278 455 458 478 497 595 597 687 913 960 99S 7031 042 073 130 144 156 160 166 243 670 715 796 937 978 8081 137 219 380 465 514 561 568 599 616 736 790 860 943 969 9022 103 188 239 252 322 488 491 500 510 537 568 585 586 785 10013 014 017 022 041 245 250 256 308 312 389 494 540 572 593 664 713 716 719 750 800 813 1064 066 075 078 151 174 176 237 241 248 269 295 298 312 318 366 381 404 407 415 451 498 501 518 576 580 587 613 662 691 729 733 735 737 741 794 799 816 830 833 850 887 893 895 906 916 966 972 988 990 991 998 2005 007 019 023 0.32 055 069 071 072 075 205 210 250 281 287 335 378 407 428 432 445 466 488 492 506 541 556 603 646 660 747 75J 800 805 840 882 919 927 930 932 938 947 977 Slll 131 136 144 152 159 176 187 219 227 243 269 282 341 349 363 370 405 452 474 511 530 546 547 647 675 755 758 767 815 829 831 832 839 842 869 893 897 919 930 943 4018 021 022 092 103 114 131 152 167 216 221 248 259 287 294 314 323 324 341 382 386 396 407 417 456 466 491 529 539 559 568 613 621 635 663 692 695 759 797 798 807 850 864 880 882 908 910 941 961 8064 076 080 111 131 132 141 159 190 197 238 307 315 349 390 432 445 501 502 523 525 527 540 573 591 608 631 635 673 679 746 750 753 768 773 797 887 927 960 6041 055 071 104 108 166 180 217 218 260 275 292 365 486 498 503 517 551 552 599 612 656 664 714 786 787 807 815 839 852 860 880 940 952 977 7022 024 061 070 087 090 105 114 125 133 170 230 278 333 370 407 443 460 465 487 501 537 546 557 572 634 638 673 711 745 793 836 847 875 877 927 941 8035 041 076 097 12' 135 153 176 183 188 199 318 395 404 421 426 530 553 556 585 589 611 612 623 627 656 659 673 688 696 711 717 723 754 768 780 823 869 926 933 939 964 983 9036 042 064 108 113 149 167 173 178 193 200 201 204 236 257 267 279 285 333 354 373 391 399 444 462 464 466 467 472 486 489 511 517 556 605 619 633 689 756 758 777 814 841 846 920 933 941 972 10032 036 071 075 107 116 125 136 145 164 176 185 211 246 253 277 291 305 352 372 396 402 406 416 432 440 475 481 491 509 511 534 537 554 583 631 636 653 658 701 722 732 743 748 783 793 811 841 973 982 997 779 790 476 ■770 11004 012 068 126 135 174 184 252 275 284 311 322 324 435 599 633 634 682 690 720 727 792 840 853 872 921 924 98} „,R 239 12012 016 107 132 196 217 231 236 23» 298,355 381 424 .431,435 454 473 487 539 '551 588 S02 6111 6Ï5 829 636 f44 64Ö 667 706 719 733 753 778 780 781 836 844 856. 861 863 937 955 956 989 999 13025 027 029 102 128 277 290 317 318 349 350 370 445 465 5ÖÖ 543 614 655- 665 70S 735 764 769 772 785 821 823 834 849 871 970 14012 016 021 022 045 062 078 081 175 191 328 347 352 354 376 411 439 469 498 549 685 689 696 715 723 733 774 792 834 879 940 963 15025 049 067 081 084 107 153 181 203 212 216 220 243 281 285 288 304 321 326 376 380 416 420 426 458 532 537 546 565 600 607 662 831 852 916 919 923 967 976 16005 008 026 070 087 094 129 141 169 177 192 273 289 305 312 319 320 323 389 455 468 538 551 559 562 567 590 697 723 764 771 790 888 907 17031 038 058 086 092 123 126 196 213 254 267 308 315 387 427 457 500 519 531 600 607 610 622 663 681 684 690 702 707 730 744 755 769 790 804 810 839 896 954 961 976 986 998 18032 042 090 094 124 140 143 149 255 277 317 425 438 448 461 502 504 513 519 532 540 545 568 596 607 618 620 630 638 652 708 711 722 735 799 816 866 872 905 913 925 939 940 19067 101 141 164 170 171 191 192 249 263 267 270 297 317 324 379 431 439 457 490 495 568 651 688 752 846 859 902 924 931 944 981 991 20005 016 037 050 104 109 119 173 180 239 259 266 288 322 384 403 440 453 454 468 550 566 573 582 588 596 608 614 623 625 626 636 638 666 675 683 771 785 788 812 876 897 938 957 31003 012 020 037 139 156 175 273 284 310 315 344 347 367 378 386 408 412 444 473 507 509 559 586 636 668 675 716 788 867 889 928 930 947 974 984 989 997 Tel. 17780 Haarlem HAARDSTRIPS all e maten MICA 150 maten ROOSTERS 50 000 kg VUURSTENEN 30 soorten CEMENT hoog vuurvast PIJPEN en ELLEBOGEN in zwart en gegalvani seerd, van 50-250 mm MANTELPLATEN vlak en gezet diverse kleuren ROETZAKPIJPEN extra zwaar SCHUIFPiJPEN gegalvaniseerd KOPEREN BUIS en FITTINGEN voor oliekachel» ASBESTKOORD en PLAAT ALUM. PJPEN en ELLEBOGEN SCHOORSTEENKAPPEN EN KRAAIKAPPEN In di verse rraten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2