op in VOORZITTER „ST.-WILLIBRORDUS Ook bij Philips zwarte lonen Wilde Hitier Pius XII ontvoeren MIVA~coIlecte CAMERA-TEST Lottgermg Spoed met behandeling loonkwestie A.D.M. Miss London Airport: stomverbaasd I Stafchefs België nemen ontslag Tegen reorganisatie van departement van defensie T urfschippe aangekleed Opnieuw onrust in Saigon Soevanna Phoema bepleit De Gaulles plan-Vietnam Vaticaan niet te spreken over mgr. Thuc Sovjet - lening voor Algerije PEUGEOT SKODA GARAGE VERBEEK n.v. Mr. Scholten: i t «apee Kamerlid vraagt reclameverbod voor verkoop van rookmiddelen Géén uitbreiding van orkesten Zonnig weekeinde Stalin gecremeerd? IN ROTTERDAM: „Groen"-afspraak geschonden Minister Bot: ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1963 87ste JAARGANG No. 31539 Den HAAG, 14 sept. De °nrust in de metaalsector heeft toe geleid, dat de katholieke hond van werknemers in de in dustriële bedrijven „Sint-Willi- hrordus" openlijk haar vertrou wen in het loonbeleid heeft opge- 2egd. Voor 1964 kan slechts Medewerking worden verleend &un een loonpolitiek, die zo heeft de voorzitter van de bond H. de Groodt gisteren verklaard, ge kenmerkt wordt door werkelijk heidszin. Vastgeroest 5poedberaad Betuttelarij Slakingen Morgen vraagt de Missie Verkeersmiddelen Actie aan alle Neder landse katholieken een bijdrage in de jaarlijkse kerkdeur collecte. Het is weer een nuchter verzoek, zakelijk en rechtuit. Er is misschien geen actie te vinden, waarbij zo duidelijk het missio naire effect van een zakelijke aangelegenheid voor het grijpen ligt. Deskundigheid en pastorele begeleiding horen bij elkaar. Zakelijke MIVA-berekeningen en missionaire zorg evenzeer, bijv. als volgt. °ude methode: 300 kilogram goederen moeten van Kota-Baroe in West-Irian over de bergen en door moerassen naar Waris gebracht worden. Dat betekent, dat de missionaris dertig papoea's op moet sporen om voor hem op sjouw te gaan. De heen- en terugtocht duurt Minstens zeven dagen. De kosten bedragen 600. Nieuwe methode: Een vliegtuigje wordt volgeladen met de 300 kilogram goederen en "a één uur staan de spullen in Waris. Kosten 120. Het sterke ver haal dat er in zit, is teruggebracht tot een eenvoudig rekensommetje. Maar aan de nieuwe methode zijn ook nog andere conclusies te ver hinden: De krachten van de missionaris worden gespaard. Omdat hij Seen tijd verliest aan woudlopen, wint hij kostbare dagen voor de ziel zorg. Het contact tussen de bisschop en zijn missionarissen neemt toe, wat de opzet van de missionering pas goed op gang brengt. Het hele gebied wordt opengelegd waardoor de missionaire zorg een grote- re bijdrage kan leveren in de sociale ontwikkeling. In de MIVA-berekeningen staan momenteel o.a. zestig uiterst hngente aanvragen voor een motor of jeep open in de boeken totaalbedrag 400.000. Morgen moeten deze berekeningen uitvoerbaar gemaakt worden. De vraag is glashelder en kordaat. De Italiaanse actrice Sylvia Kos- cina bij haar aankomst in het toen nogal winderige Londen voor een filmtest. Ze zal een rol ver vullen in een film „Niet genoeg voor Juni" met o.m. Dirk Bogarde. Dekens stomen tijd. f 1,50 ao aO« >ao< Heden aanvang der lessen J Dansstudio Griffioen PARIJS, 14 sept. (UPI) De premier van Laos, prins Thiao Soevanna Phoema, heeft gisteren pieit voor aanvaarding van pre- dent De Gaulles voorstel Viet- m te herenigen en te neutra; iren. Dit zou ook voor Laos vrede brengen, voegde hij eraan toe. aW'MORRIS 'êejore you êiuj! Suède dames- en herenjasjes ÏUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM -elefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 IjKantoor Beverwijk Zeestraat 50: telet 4790 'Jkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Wrectie: W C. H. Leijdeckers en Mr W A M van dei Kallen, hoofdredactie. Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents oer m.m.-hoogte De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave ven redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week 2.65 per maanc. f 7.90 oei kwartaal. Voor klachten over de bezorging 's avonds tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. Katholieke vakbond vertrouwen zegt loonbeleid (Van onze Haagse redactie) Aan de vakbeweging moet een zoda- ®'ge vrijheid worden gegeven, aldus de neer de Groodt, dat zij in de loonpoli- ~ek veel meer rekening kan houden toet de mogelijkheden in de verschil- I®. ondernemingen en bedrijfstakken. Uit betekent, zo lichtte de heer De Groodt toe, dat de vakbeweging de be voegdheid en mogelijkheid moet krij- Sen de betaalde zwarte lonen zoveel mogelijk in de c.a.o.'s op te nemen en •e legaliseren. De heer D Groodt acht de loonsituatie zoals deze op het ogen- blik is. niet langer houdbaar. Over de hele linie worden zwarte lonen betaald. En niet alleen in de metaalindustrie zoals men wel meent. In dit verband wees hij er op, dat zelfs de Philipsfabrieken al hun toe vlucht hebben genomen tot de zwarte lonen. Veertien dagen geleden heeft de ze grote Nederlandse industrie haar ploegenwerkers 100 gulden premie per kwartaal in het vooruitzicht gesteld. Gat is een loonsverhoging van 7,50 per Jtjek, aldus de voorzitter van „Sint-Wil- jiferordus". Zijn oordeel en dat van zijn «Ond is, dat daar waar grote winsten gemaakt worden, de lonen niet bepaald dienen te worden door een landelijk looncijfer zoals in het huidige loonyss- t is vastgelegd. De toetsende instanties met name de Stichting van de Arbeid zitten naar zijn mening zo vastgeroest in hun ja renlange gewoonte zich met de klein ste details van de c.a.o.'s te bemoeien en het millimeterlatje te hanteren, WEXex, 14 sept. (Rtr) Hitler had dn Paus Pius XII tijdens de Twee- Wereldoorlog te ontvoeren, aldus een encht van de Oostenrijkse katholieke Persdienst Kathpresse. De „Führer" ben 'tse troepen in Rome bevel heb- Wg. egeven de Paus naar het Wart- 'ff-klooster of naar Liechtenstein over r brengen. Het bevel werd ingetrok- Ssü na'lat Karl Wolff, bevelhebber der lol ,06Pen 'n Italië, en Heinrich Himm- deii hoofd der S.S., Hitier ervan had- ba» 0vertnigd dat het plan onuitvoer- ar en niet aanbevelenswaard was j et het oog op de politieke toestand, .Jjvhrijft het katholieke persbureau. Itt t ^aUs weigerde op 5 februari 1944 ha» i>aan op een Duits aanbod hem 0va een „veilige plaats" in Duitsland 1 te brengen). dat er tot op heden van een reëel en soepel loonbeleid geen sprake was. De heer De Groodt betwijfelt of de ruimte in 1964 waarover minister Veldkamp vorige week sprak nadat hij de nieuwe c.a.o. voor de wasse rij-industrie, die onder de bond voor industriële bedrijven ressorteert, on verbindend verklaard had, groot ge noeg zal zijn om de loonproblemen met werkelijkheidszin op te lossen. Te lage lonen", aldus de heer De Groodt, „kunnen ook een gevaar voor de economie zijn. Het lijkt er op, dat wij in die situatie verzeild zijn geraakt'. Hoewel de katholieke bond zich niet met het gevoerde en huidige loonbeleid kan verenigen, betreurt zij, dat de me taal voor 1964 voor een verhoging van de lonen in deze industrie een percen tage van acht procent heeft genoemd, omdat bekend is dat het noemen van een cijfer voor de metaalindustrie een sterke magneetwerking uitoefent, waar aan zich iedereen probeert op te trek ken. Het dagelijks bestuur van de Neder landse Bond van Vervoerspersoneel, aangesloten bij het NVV, heeft aan zijn kaderleden een verklaring doen toeko men waarin wordt gezegd, dat de ont wikkeling van de loonvorming een punt van spoedberaad van de bondsleiding heeft uitgemaakt. In het licht van de recente ontwikke lingen in de metaalindustrie is de bond van mening, dat op korte termijn over leg met de KAB- en CNV-vervoersor- ganisaties noodzakelijk is, teneinde ge zamenlijk tot een Standpunt te komen ter bespreking met de andere contract partners. Naar de opvatting van het dagelijks bestuur zal in het spoedig te openen overleg aan de feitelijk betaalde lonen een grote betekenis dienen te worden toegekend, ook al zou een aanpassing van het loonpeil vallen buiten de gren zen van een landelijk toe te staan stij gingspercentage voor het jaar 1964. HILVERSUM. „Als er in Neder land gestaakt wordt, dan mogen we rustig aannemen, dat er iets helemaal scheef zit. Dat blijkt trouwens ook zon neklaar uit het feit, dat een aantal on dernemingen bereid is meer te betalen. Zoiets doen ze belist niet van hun ver- lie-, dat doen ze van hun ruime win sten En wie zou van de arbeiders wil len verlangen een hun aangeboden loonsverhoging al te wijzen, omdat die boven de c.a.o. uitgaat? Dat zou vol strekt belachelijk zijn". Dit zei prof. Vondeling gisteravond in een verklaring, die hij in de radio- rubriek „Dingen van de Dag" van de VARA heeft afgelegd. Van de collectieve arbeidsovereen komst zei prof Vondeling, dat ze ze kerheid schept in plaats van wille keur. Met betrekking tot de loonont wikkeling zei hij, dat er gekke dingen gebeuren. De regering zegt dat er een vrije loonpolitiek zal komen. Een van de eerste daden van minister Veld kamp was, aldus prof. Vondeling, een halt toeroepen aan hetgeen was over een gekomen voor het Horeca-bedrijf en voor de wasserijen, waar verbete ringen van de lonen brood- en brood nodig waren. Betuttelarij van de re gering noemde hij het. Gisteren hebben in de metaalsector weer enkele bedrijven met stakingen te kampen gehad. Bij de n.v. Demka in Utrecht hebben enkele tientallen ar beiders gisterochtend durende een uur het werk neergelegd. Na deze on derbreking is men weer aan het werk gegaan. Bij de scheepswerf en machi nefabriek n.v. Verschure en Co in Am sterdam hebben gistermorgen zeven honderd uur- en weekloners het werk van tien tot elf uur neergelegd. De ar beiders hebben aangekondigd niet meer over te werken totdat hun lonen, zoals bij de A.D.M. worden verhoogd. Ook in Rotterdam is het onrustig. Gisteren wa ren er stakingen op kleine schaal te melden bij Shell-Werkspoor, Gusto Schiedam en de Caltex Raffinaderij Pernis. De Rotterdamse metaalarbei ders willen gelijkgesteld worden met die van de A.D.M. Sinds gistermiddag zijn de arbeiders van Werkspoor n.v. in Utrecht weer aan het werk gegaan. TOKIO, 14 sept. (UPI) Volgens de Chinese communisten is het lijk van Stalin gecremeerd, «adat het in 1961 verwijderd was uit het mausoleum op het Rode Plein. „Stalin stierf in 1953. Drie jaar later vielen de leiders van de Russische com munistische partij hem heftig aan op hun 20ste partijcongres en acht jaar na zijn dood herhaalden zij hun aanval op het 22ste congres en verwijderden en verbrandden zij zpn stoffelijke resten", zo stond gisteren in de Chinese pers te lezen. Op deze wijze wilden de Rus sische leiders de invloed van „deze grote proletarische revolutionair" op het volk wegnemen, aldus de Chinezen, en de weg banen voor het vergeten van het Marxisme-Leninisme, dat Stalin had verdedigd en verder ontwikkeld. De Russen zelf hebben gemeld, dat het stoffelijk overschot van Stalin is be graven aan de voet van de Kremlin- muur. (Advertentie) GROTE HOUTSTRAAT 5 - TEL. 10771 AMSTERDAMSEVAART 30 - TEE. 11561 BINNENWEG 137 - TEL. 36432 (Advertentie) Bloemendaaiseweg 1-9 Bloemendaa) Telefoon 52301 iiiiiiiiiiiiuiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiuiiiiitiiiiiiiiiiiii DEN HAAG, 14 sept. Het minis terie van Justitie heeft gisteravond meegedeeld, dat de minister van Justi tie, mr. Y. Scholten, gistermiddag een bespreking heeft gehad met mr. W. B. J. Aberson, waarnemend procureur- generaal bij het gerechtshof te Amster dam, mr. F. C. Kist, advocaat-generaal belast met economische zaken, en mr. J. F. Hartsuiker, officier van justitie, hoofd van het arrondissementsparket te Amsterdam. De minister heeft zich laten voorlich ten over de strafrechtelijke aspecten van de loonkwestie bij de Amsterdam se Droogdok Maatschappij, welke zaak reeds in behandeling was genomen door het Openbaar Ministerie. De mi nister heeft opdracht gegeven spoed te betrachten, aldus de mededeling van het ministerie van Jvrstitie. i Stomverbaasd was Judith Silburn, een 23-jarige stewardess van de B.E.A., toen ze hoorde van haar uitverkiezing tot Miss-vliegveld Londen. Eerder was ze reeds verkoren tot Miss B.E.A. Een rivale, Miss Olympic Airways, in het dagelijks leven de stewardess Mary Mamigonian, wenst de verwonderde onderscheidene hartelijk geluk. (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 14 sept. In de Belgi sche legerleiding is gisteren een reeds geruime tijd smeulend conflict plotse ling acuut geworden ingevolge het ge zamenlijke ontslag van de stafchefs der drie strijdmachtonderdelen. Profiterend van de terugkeer uit vacantie van de minister van Landsverdediging wilden de betrokken ©pperolficieren gene raal Thomas voor de Landmacht, gene raal Henry voor de Luchtmacht commodore Petitjean voor de Zeemacht aldus protest aantekenen tegen de door de bewindsman in het vooruitzicht gestelde en al vastgelegde structuele reorganisatie van het departement. Weliswaar werd gisteravond door het kabinet van minister Segers een com muniqué gepubliceerd, volgens hetwelk althans twee der stafchefs een nieuwe functie hadden aanvaard in het raam van de hervorming, terwijl de derde enige dagen bedenktijk had gevraagd, maar de tekst van deze officiële „recht zetting" was in feite zo vaag dat zij nauwelijks als een ontkenning van de gerezen moeilijkheden kon gelden. Ove rigens scheen men de hele affaire in militaire en politieke kringen te Brussel eerder te willen beschouwen als een prestige-kwestie dan als een werkelijke crisis in de leiding van 's lands defen sieorganen. De reorganisatie veui het Belgische leger, zoals zij onlangs door de minis ter werd aangekondigd en in de komen de weken ten uitvoer zal worden gelegd, werd ontworpen door de commissie- Melchior, genoemd naar haar voorzit ter, een nog betrekkelijk jong en zeer bekwaam generaal. Zij voorziet in de eerste plaats de centralisatie en de co ördinatie van de bevoegdheden en de activiteiten der drie stafchefs onder een enkele generale stafchef. Tot dusver waren de drie topofficieren allen lid vsm het Comité der Stafchefs, dat recht streeks resorteerde onder de minister van Landsverdediging. Bovendien wa ren zij tegelijkertijd inspecteur-gene- rafvan hun respectievelijke wapens. De commissie-Melchior verving dit comité door één algemene stafchef. Voi- fens het huidige schema komt deze ocgste functie toe aan de oudste land- macht-officier, generaal Wagner. Als operationele-adviseur van de mi nister zal de generale stafchef verant woordelijk zijn voor het beheer van de tot ondergeschikten „gedegradeerde" gewone stafchefs. Deze laatsten verlie zen eveneens de functie vein inspecteur- generaal, die zal worden toevertrouwd (Advertentie) >aO< «O »aO« oOtO i aO ao i Ooi Geniet van Uw leven met meer plezier door 20 danslessen van 6 kwartier. Parklaan 6a, telef. 62405 (Alleen voor r.-k.) Bij scholieren en Zuid-amerikaans kunnen zich nog heren aansluiten. aan een wel direct tot de mimstar toe hebbende officier. Vandaar wel- gang iie'uueime uuavjiCA. -- licht de ontstemming der TPon mi gisteren hun ontslag indienden. Eeni rol speelt natuurlijk ook de ^achtionale „concurrentie" tussen de drie wapens. ook in België beschouwen lucht- en zee macht het bijna als een b?j® der het opperbevel te wórden geplaatst van een landmacht-generaal. Overigens werd gisteren ten departemente te ver staan gegeven dat de opvolging ^an ne boze stafchefs tot geen personeelspro blemen aanleiding zal geven. V BREDA, 14 sept. Adriaan van Bergen, de Turfschipper van Breda, behoeft net als het gerenommeerde Brusselse Manneke" niet meer bloot door het leven te gaan. Een welbe kend modehuis heeft, bij zijn tiende vestiging in Nederland, namelijk het idee gerealiseerd om de schipper aan te kleden. En dies spoedden zich giste ren vele genodigden en autoriteiten naar het Bredase stadserl, waar het beeldje van de turfschipper stemt, dat in 1925 door mej. Rueb ontworpen is, ter ere van Adriaan, die de Spanjaar den in 1590 te glad al was. Naar aller verwachting want vele toezeggingen zijn reeds binnen zal dit kostuumpje de grondslag vormen voor een uitgebreide „turfschippersgar derobe" min of meer dus naar ana logie van het Brusselse Manneke, dat een garderobe heeft van over de vijf honderd stuks. DEN HAAG, 14 sept. Het Tweede- Kamerlid de heer Westerterp (KVP) heeft de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid, van Economische Zaken en van Justitie schriftelijk ge vraagd, of de regering bereid is te Overwegen, in navolging van Italië, de reclame voor de verkoop van rook middelen te verbieden. Het kamerlid heeft dit gevraagd naar aanleiding van recente publika- waarin een statistisch verband lukt te zijn aangetoond tussen (over matig) roken en het voorkomen van longkanker. ROTTERDAM, 14 sept. De rector magnificus van de Nederlandsche Eco nomische Hoogeschool, prof. dr. H. W. Lambers, heeft in een verklaring me degedeeld, dat hij heeft vastgesteld, dat de over de groentijd gemaakte afspra ken door het Rotterdamsch studenten corps, op donderdag 12 september op enkele punten zijn overtreden. De se naat van het Rotterdamsch studenten corps heeft hem, aldus de verklaring, volgens de gemaakte afspraak, eigener beweging en tijdig ingelicht. De rector magnificus heeft de senaat van het Rotterdamsch studenten corps als ern stige waarschuwing, de aanwijzing ge geven de groentijd met onmiddellijke ingang met Her dagen te schorsen, zo besluit de verklaring. Naar wij verne men ging het voornamelijk om een ont kleedpartij van groenen. Om nadere inlichtingen gevraagd zei prof. Lambers, dat er sprake is ge weest van een duidelijke overtreding van de geest van de afspraken, die zijn gemaakt tussen de studentenorganisa ties en senaat. Er is naar zijn smaak geen sprake geweest van excessen, zo als die welke geleid hebben tot de be roeringen van het vorige jaar en die de gehele ontgroening van universitai re studenten in Nederland op de helling hebben gezet. DEN HAAG, 14 sept. De minister van O., K. en W. kan zich verenigen met de mening van de commissie-Wit- teman, neergelegd in haar vierde rap port, dat er geen aanleiding is de vijf orkesten van de Nederlandse Radio Unie, het orkest van de Nederlandse Opera, het Nederlands Kamerorkest en het Kunstmaandorkest ten opzichte van de symfonieorkesten wat de salariëring betreft in een uitzonderingspositie te plaatsen. De bewindsman stelt zich voor zjjn verdere beleid hierop te ba seren. De aanbevelingen van de commissie op het gebied van uitbreiding der or kesten zullen wegens de hoogte van de bedragen die hiermee zijn gemoeid voorlopig niet in overweging kunnen worden genomen, evenmin als dit bjj de symfonie-orkesten het geval is, aldus de bewindsman. De commissie was ak koord gegaan met uitbreiding van het orkest van de Nederlandse Opera van 72 tot uiteindelijk 90 musici, veui het Kunstmaandorkest tot 70 (thans feite lijk 63, terwijl de subsidiëring geba seerd is op 54) en van het Nederlands Kamerorkest tot 30 (nu 23) leden. De commissie had wei bezwaar ge maakt tegen de door de Nederlandse Radio Unie voorgestelde uitbreiding van het aantal leden van haar vip orkesten (Radio Filharmonisch Orkest, Omroep Orkest, Kamerorkes', Pro menade-orkest en Metropole-orkest) van 312 (inclusief een reserve van 19) tot 340 leden. Een geleidelijke uitbrei ding met tien a vijftien musici achtte de commissie acceptabel. Prins Soevanna is door De Gaulle verzocht Parijs aan te doen op zijn doorreis naar New York waar hii de Algemene Vergadering der Verenigde Naties wil bijwonen. SAIGON Honderden zwaar gewa pende politiemannen en militairen be waakten gisteren de middelbare scho len van Saigon naar aanleiding van be togingen van scholieren. Maar de on rust onder de scholieren houdt aan en de mogelijkheid is niet uitgesloten dat de komende dagen opnieuw betogingen tegen de regering van Ngo Dinh Diem zullen worden gehouden. Volgens zegslieden werden meer dan honderd scholieren die men ervan ver dacht de oproerkraaiers te zijn, uit de beide schoolgebouwen gesleurd en in vrachtwagens naar interneringskampen gebracht. BELGRADO De Zuidvietnamese mevrouw Ngo Dinh Nhu heeft gisteren een gesprek gehad met president Ken nedy's jongste broer Edward, die ais lid 'van het Amerikaanse Congres de conferentie bijwoont van de inter-parle- mentaire unie, die op het ogenblik in Belgrado wordt gehouden. De ontmoe ting tussen Edward Kennedy en ma dame Nhu was volkomen onverwacht. Een uur tevoren had een Amerikaanse woordvoerder nog gezegd dat de gede legeerden uit de Verenigde Staten blijk baar het contact met mevrouw Nhu wilden vermijden, in het bijzonder in Belgrado. VATICAANSTAD (AFP) Ondanks de gebruikelijke reserve die men in Vaticaanse kringen in acht neemt, toont de curie zich buitengewoon streng ten opzichte van de aartsbisschop van Hué, mgr. Ngo Dinh Thuc, wiens verklarin gen tegenover de pers in New York de ontevredenheid, die zün uitlatingen in Rome hadden opgewekt, nog hebben versterkt. De woorden van de aarts bisschop zijn in flagrante strijd met de houding van hef Vaticaan ten op zichte van Zuid-Vietnam. De beschuldiging van mgr. Thuc, dat de boeddhisten een massamoord op de katholieken hadden voorbereid, en zijn beschouwingen van politieke aard, schijnen in het Vaticaan de indruk ge wekt te hebben van een vooringeno menheid. die niet te verenigen is met het herdelijk ambt. De prelaat heeft de zaak nog erger gemaakt door in New York opnieuw het Vaticaan in feite te verwijten, hem verhinderd te hebben ten gunste van de regering van zijn broer te spreken. ALGIERS, 14 sept. (UPI) De Alge rijnse regering heeft bekend gemaakt dat de Sovjet-Unie een lening van 500.000.000 franks heeft verstrekt aan het land van premier Ben Bella. (Advertentie) BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 14 sept. Een hoge-drukge- bied van Zuid-Engeland tot Duitsland blijft dit weekeinde in de buurt en trot seert voorlopig de aanvallen van de stormdepressies, die tot Schotland zijn doorgedrongen. Tijdens zonnige perioden stijgt de temperatuur tot ruim 20 graden. Op enkele plaatsen is 's morgens nog mist aanwezig, die in de loop van de ochtend vrijwel overal oplost. Ook mor gen mogen wij een ongeveer zelfde weer type verwachten. Eerst tegen maandag kan de depressie-invloed zich wat verder naar de Noordzee uitbreiden, met een toenemende Z.W. wind en iets meer be wolking. Zondag: Zon: 6.12—18.58; maan: 3.0118.28

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1