KONINKLIJKE WAARDERING VOOR W. BOSMAN Prof. P. H. Winkelman opent zestiende cursusjaar Schouwburg in Yelsen dinsdag avond officieel geopend voor Religieuze kunst met het accent op de kunst Esperanto in de Hoofdwacht Laureaat der schoonheid ermaat Wijziging kijk- geldwet1 oktober I TAXI 13000 Gemeente heeft groot restauratie plan in petto Junior Kamer Kennemerland Amsterdammers strijden op Zand- voorts circuit om de stadstitel Hans Spiers9 250e voor E.D.O. „Bontekoe"-beker voor Cees Piers Academie Voortgezet Economisch Onderwijs Bestuurder bestelauto rijdt tegen laadbak Burgerlijke Stand Haarlem Verrijking voor culturele leven Herfsttocht „Het Spaame" Kinderoperette in Stadsschouwburg Faillissementen WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1963 PAGINA 3 Het hoogtepunt van de bijeen komst, welke gisteren in de raad zaal van het Zandvoortse raad huis werd belegd, ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de gemeentesecretaris, de heer W. Bosman, was het moment waarop de burgemeester, mr. H. M. van Fenema, bekend maakte dat de heer Bosman was benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Op de foto speldde de heer Van Fenema rechtsde versier selen op. Voor de heer Bosman betekende deze onderscheiding een koninklijke pluim van waar dering op de ambtenarenhoed, die hij in de afgelopen lfi 3aar me^ treffende autoriteit gedragen heeft. Op de achtergrond enkele kinderen van de heer Bosman, die evenals diens echtgenote getuigen waren van deze heuglijke ge beurtenis. De zaal van de gisteravond officieel geopende nieuwe schouwburg te Velsen. «ÉH «III! De heer B. Steffens, kunsthan- delaar in Haarlem, werd dezer dagen 70 jaar. ESPERANTO IN DE HOOFDWACH movgon zijn er 5 lekiere verse COCOSMACRONEN" van 70 voor... 65 et. 1 Mejuffrouw A. Loots, een der drie Haarlemse leden van het N.G.H.H., die een Laureaat van de Arbeid ontvingen. Beurs van Amsterdam HAARLEM, 18 sept. Onder belang stelling van docenten, leden van het cu ratorium, onder wie de president cura tor prof. dr. H. van der Schroeft en me juffrouw dr. M. E. Nolte, wethouder van onderwijs in Bloemendaal, en een groot aantal cursisten werd gisteravond in de aula van het scholencomplex aan de Zijlvest het zestiende cursusjaar van de Academie voor voortgezet econo misch onderwijs geopend. Men had daar toe prof. dr. P. H. Winkelman, hoogle raar aan de r.k. universiteit te Nijme gen, uitgenodigd die een voordracht zou houden over de geschiedenis van de in ternationale samenwerking. Voordat prof. Winkelman zijn causerie begon werden de aanwezigen verwelkomd door de voorzitter van het bestuur, mr. L. Van Nouhuys, die van de gelegenheid gebruik maakte de cursisten iets van de plannen voor het komende seizoen te vertellen. Er zou naar gestreefd worden, de les sen van de Academie zo levendig en ef fectief mogelijk te houden, waarbij het bestuur zich voorstelde privatissima over allerlei onderwerpen te organiseren, het discussie-element te versterken en de cursisten de beschikking te geven over documentatie in velerlei belang wekkende onderwerpen. Prof. Winkelman begon zijn voor dracht met vast te stellen dat er een vreemd contrast bestaat tussen de rustige welvaartsstaat waarin de we reld leeft en de Chaos op het gebied d?r internationale betrekkingen. Hjj ging vervolgens de groei na van die betrekkingen, waarbij hij vier afzonder lijke tijdvakken behandelde. In de Mid deleeuwen bestond een ideëel interna tionalisme: men voelde zich in gans Europa lid van de grote Civitas Dei, men was verbonden door de christelij ke godsdienst. Die band verzachtte zelfs de politieke geschillen, die overi gens een ander karakter hadden dan de oorlogen uit de latere tijd. Er was dus sprake van een theocratisch internatio nalisme. Dat systeem ging na de Re naissance volkomen teloor door de op komst van de nationale staten aan het hoofd waarvan de souvereine vorsten met betrekkelijke willekeur regeerden. Dat betekende een ineenschrompeling van de universaliteit, maar ook een verbreding van de economie van het lo kale en regionale naar het nationale ^Verder dan dit monarchale internatio nalisme gaat men in de negentiende eeuw. Dan krijgt men oog voor moge lijkheden voor de economie buiten de grens. Men raakt daarbij los van de po litieke overheersende invloed. Het ruil verkeer ontstaat als altijd onder leiding van de Britse financiers. Men voelt dit niet als een supranationale leiding maar aanvaardt het als iets dat sinds men senheugenis bestaat. Deze ,,pax brittan- nica" met haar kennelijk pacificerende werking bleek echter een onvoldoende basis voor de volgende eeuw. Men mis- HAARLEM, 18 sept. Vannacht is op de Wagenweg een 32-jarige Haar lemse vishandelaar met een bestelauto op een langs de kant staande laadbak gereden. De bestelauto sloeg om en schoof ongeveer twaalf meter over de weg door. De vishandelaar kreeg geen schrammetje. Naar de politie meedeel de was de plaats waar de laadbak stond goed verlicht. BEVALLEN van een zoon: 14 sept.: P. Beusenberg-Post; 16 sept.: J. C. Koeiemij-Dijkzeul, M. T. L. Vermeij- v. Resteren17 sept.: A. T. Houweling- Tijdgaat; S. M. C. Forbes Wels-Roe- logsiz. BEVALLEN van een dochter: 14 Sept.: J. Hummen-Hoefsm'it; 15 sept.: C. van Haeringen-Ruijter; 16 sept.: H. Jongeneel-Del Toro; M. Verdurmen-Se- Mer; R. Roubos-van der Kuur. ONDERTROUWD: 17 sept.: J. P. Herben en K. van Wort; B. Arxhoek en E. ChristiaansB. Kuiper en H. H. va.n Gog; G. Duits en W. Spoor; J.n W'iM-emse en L. Wassenberg. GETROUWD: 16 sept.: R. Eaton en J. van Liere; G. Kristler en J. Mulder; 17 sept: T. van Kouteren en M. de la Leeuwe; A. Kupper en H. Vrp; K. Kroezen en J. Isbrucker; J. v. Heeren en A. Visser. OVERLEDE:N 14 sept.: P. van Dupn-Koper, 69 j., Hazepaterslaan; A. Meuleohoff-Wenteel, 77 j., Gasthuivest; 15 sept.: H. Schols-Vissers, 68 j.. Bis schop Ottostraat; A. Henzen, 70 j., Marsstraat; C. van der Lans, 81 j., Kamperlaan; 16 sept.: R. Vellekoop-v. Buderbeek, 79 j., Jansstraat; J. W. van der Vlugt, 73 j. Damstraat. R.J.M. De K.J.M., afdeling Haar- °Pent zondag 22 september het t>^mTeueiz2e? met een bal in g«bouw wma. Het bal begint om 8 uur. te de aandacht voor de nationale staat. Het gevolg was dat men naar de andere kant ging overdrijven. De binnenlandse economie raakte topzwaar, grote over schotten ontstonden, en de wereld ge raakte in een periode die vergeleken bij de vorige eeuw een verslechtering betekende. De conclussie die prof. Winkelman u-it zijn betoog trok was dat pogingen tot internationalisme steeds ten onder gingen aan eenzijdigheid. Internationa lisme kan dus blijkbaar niet bestaan, wanneer niet morele, politieke en eco nomische drijfveren evenredig aanwe zig zijn. Een conclusie die de spreker doortrok naar onze dagen, waarin o.a. bij de hulp aan pas zelfstandig gewor den landen geen van de drie factoren mag overheersen. VELSEN, 18 sept. In aanwezig heid van een groot aantal genodigden vond gisteravond de officiële opening plaats van de Stadsschouwburg te Vel- sen. De schouwburg is niet nieuw het theater werd kort voor de oorlog als bioscoop gebouwd en in 1950 om gebouwd tot schouwburg maar eerst thans zal de accomodatie, waarvan de gemeente kortgeleden eigenaresse is ge worden, volledig kunnen worden benut. Het gehele complex is onlangs gemoder- verbeteringen moeten worden aange bracht aan de ingang, de garderobes en de foyer. Ook de toneelaccomodatie en de orkestbak moeten worden ver beterd. Al deze verbeteringen zijn onder gebracht in een verbouwingsplan, dat men de eerstkomende jaren hoopt uit te voeren. Met de aankoop en de eerste noodzakelijke verbeteringen is een in vesteringsbedrag van ongeveer ander half miljoen gulden gemoeid geweest. De schouwburg zal niet alleen, meende niseerd. Bovendien heeft de gemeente wethouder de Boer, het culturele leven nog een groot restauratieplan in petto. Na het openingswoord door de burge meester van Velsen, mr. J. C. Bühr- mann spraken de wethouder van onder wijs- en kunstzaken in Velsen de heer H. de Boer en de voorzitter van de „Velser Kunstkring voor Allen", de heer A. Peek. Op uitnodiging van het ge meentebestuur trad hierna de toneel groep ..Studio" op met Molière's „De ingebeelde zieke", onder regie van Kees van Iersel. Na afloop van de voorstel ling was er een feestelijke ontvangst door het gemeentebestuur in de foyer. Onder de genodigden bevonden zich on der meer de burgemeester van omliggen de gemeenten, vertegenwoordigers uit de Nederlandse toneel- en balletwereld en directieleden van enkele grote bedrij ven In de IJmond. Voor het culturele leven in Velsen en omgeving ontstond enige jaren geleden een bijzonder onbevredigende situatie, toen de eigenaars van de in 1950 tot schouwburg omgebouwde bioscoop meenden te moeten besluiten tot het stopzetten van de schouwburgexploita tie. De Velaer Kunstkring moest met haar leden naar Haarlem om toneel voorstellingen te kunnen bijwonen. Door de gelukkige omstandigheid, dat de ge meente in het bezit van het complex is kunnen komen, is het culturele leven in de IJmond volgens mr. Bührmann een uiterst belangrijke voorziening rijker geworden. De noodzakelijkste verbeteringen in de zaal en de foyers zijn thans uitge voerd. Op korte termijn zal aandacht worden geschonken aan de akoestiek. Met de verbetering van de verwarmings installatie is reeds een begin gemaakt. Om te komen tot verfraaiing van ex terieur en interieur van de schouwbrug, die aan 735 bezoekers plaats biedt, zullen verbouwingen van meer ingrij pende aard nodig zijn. Zo zullen nog HAARLEM, 18 sept. De Junior Kamer Kennemerland heeft zich een nieuw bestuur gekozen. Het is nu als volgt samengesteld: W. J. M. Blom, voorzitter, ir. R. van Wettum, vice- voorzitter, H. J. Nelissen, secretaris, Kleine Houtweg 71 Haarlem, N. A. Meursing, penningmeester en L. Am- hum, coördinator. Voor het komende verenigingsjaar staan vele punten op het programma. In het eerste kwartaal zal speciaal aan dacht worden besteed aan de Nationa le Conventie van de Juniorkamers in Nederland, welke 14 december te 's-Gravenhage wordt gehouden. Daar zullen de diverse facetten „Overheid-Be- drijfsleven" behandeld worden. Daar naast zal afgezien van het interne Kamerwerk naar buiten toe de aktie ponypaardjes voor gehandicapte kin deren" veel aandacht vragen. in de IJmond ten goede komen, ook voor de culturele vorming van de school jeugd in en rond Velsen biedt zij pers pectieven, Datzelfde gold ook voor het verenigingsleven. Dat de mogelijkheid om in de eigen gemeente naar de schouwburg te gaan zeer gewaardeerd wordt, mocht volgens de heer Peek, voorzitter van de Kunstkring blijken uit het feit, dat het aantal aanmeldingen voor abonnementen voor het komende seizoen aanmerkelijk gestegen is. De verbouwing van de bioscoop kwam destijds tot stand onder architectuur van prof. G. Holt en ir. B. Bijvoet. Er is thans een groot toneel beschik baar met een ruimte, die de grootste toneelmonteringen toelaat. Voor alle verbouwingen en verbeteringen in de accomodatie van de schouwburg zjjn en worden adviezen ingewonnen van de rijkscommissie voor Advies voor de bouw van schouwburgen en concertzalen te Amsterdam. Met betrekking tot de to neelaccomodatie zjjn voorts adviezen uit gebracht door de heer Wlm Vesseur te Amsterdam en met betrekking tot <le exploitatie door de heer H. Deinum, directeur van de Haarlemse Stadschouw- burg. Op akoestiek gebied zijn advie zen ingewonnen bij het T.N.O. te Delft. ZANDVOORT, 18 sept. Voor de strijd om het stadskampioenschap van Amsterdam, die zondag 22 september op het circuit van Zandvoort wordt ge streden, bestaat onder de hoofdstede lijke wielrenners grote belangstelling en vrijwel alle favorieten zullen dan ook aan de start verschijnen. Onder de 98 ingeschreven profs, onaf- hankelijken en amateurs bevinden zich als kanshebbers Peter Post, Joop Cap- tein, Henny Marinus, de nationale kam pioenen Jaap Oudkerk, Henk Buis en Gerard Koel, titelhouder Rein de Jong, Willem en Richard van Smirren, Ko Zomer, Henk Koopmans, Ton Rijkers, Ab Donker, Rob Redeker, Freddy van Lachterop, Henk den Enting, Leo te Riele, Henk Cornelisse, Joop Wuurman en Meine Sachs. Rein de Jong moet de titel verdedigen. De start is om half elf en de af te leggen afstand bedraagt 25 ronden (105 km). Vooraf rijden 76 nieuwelingen een race over 63 km. (15 ronden) en onder hen bevinden zich de favorieten Frans v.d. Ruit, Daan Holst, Jan de Jong en Cor Groenewegen. De aspiranten (47 man) rijden een rit over 30 km. (7 ronden). HAARLEM, 18 sept. De bekende EDO-speler Hans Spiers speelt zondag in de ontmoeting EDO-HVC zijn 250ste wedstrijd voor de rood-zwarte club. De jubilerende voetballer zal voor de aan vang van de wedstrijd worden gehul digd. Hans Spiers is een ras-echte EDO-er. Hjj behoort om ao te zeggen tot de „eigen kweek" van de Haarlemse Tweede Divisieolub. Tien jaar lang is Spiers een bezielende kracht in het eer ste elftal geweest. Hij klwam op ver schillende plaatsen uit, de laatste tijd als linksback. Als oudste van de ploeg van jonge spelers behoort de 28-jarige Hans Spiers tot de steunpilaren van EDO I. HAARLEM, 18 sept. Voor de ne gende keer zal zaterdag 21 september de chr. wandelsportverenigdng „Het Spaame" een groot aantal wandelaars gelegenheid bieden een middag te ge nieten van de herfst in Haarlem en om geving. Deze wandeltocht, welke staat onder auspiciën van de N.C.W.B., zal de deel- nemenden o.m. door Spaarndam laten gaan, langs de mooie Nel en langs vele andere mooie plekjes. Voor ieder die de tocht volbrengt ligt een nieuwe Herfsttochtmedaille klaar, ook dit jaar weer met een speciale afbeelding. De start vindt plaats vanuit het speeltuin gebouw D.V.S. aan de Vondelweg in Haarlem-Noord, waar gestart kan wor den van 2 tot 3 uur 's middags. HAARLEM 18 sept. Cees Piers ltteft zich in de najaarséompetitie van de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen", die uit vijf ritten bestond en waarvan de „Gerrit Bontekoe"-beker de inzet was, de meest succesvolle rjj- der getoond. Vier ritten besliste Cees in zjjn voordeel en alleen In de slotrit moest hjj voor Ted Blom het hootd buigen. Door zjjn goede rijden in deze najaarscompetitie kwam Piers voor één jaar In het bezit van de beker. De eindstand luidt: 1. C. Piers 49 pnt.; 2. C. Baars 26 pnt.; 3. A. Bogaard 17 pnt.; 4. H. Uttien 17 pnt.; 5. N. Koe- lemij 15 pnt.; 6. T. Blom 14 pnt.; 7. H. Handgraaf 13 pnt.; 8. R. Portegies 12 pnt.; 9. W. Fiechter 11 pnt.; 10 Ex aequo: A. van Leuffen, Th. Krom, Van Aalst en J. Schenk 10 pnt. Eindstand C-klasse: 1. Van Krimpen 35 pnt.; 2. Visser 35 pnt.; 3. Van der Pjjl 34 pnt.; 4. Bakker 30 pnt.; 5. Snij der 29 pnt.; 6. Van Beekum 24 pnt.; 7. Blom 22 pnt.; 8. Hoogveld 21 pnt.; 9. De Veer 12 pnt.; 10. De Laporte 9 pnt. Eindstand jeugdklasse: 1. Van Ber- kel 48 pnt.; 2. Bakker 46 pnt.; 3. Hand- graaf 39 pnt.; 4. De Ridder 32 pnt.; 5. De Jong 23 pnt.; 6. Schenk 22 pnt.; 7. Krom 18 pnt.; 8. Rjjnders 12 pnt. Voor het „Zilveren Molen"-toernooi, dat zondag 29 september door het Zaanse DTS in de Wjjde Wormer wordt gehouden, zjjn door het bestuur en de wedstrjjdcommissie van „De Kam pioen" de navolgende ploegen samen gesteld Amateurs: Marcel Rutte, Henk Pe ters, Tonny Peters, Aad Bogaard, Bert Bogaard en Jan v.d. Horst. Nieuwelingen: Ted Blom, Cor Baars, Norman Koelemjj, Wim Willemse, Jan Aldershof en Ber. v.d. Pol. Aspiranten: De Ruyter, Kuilboer, Snjjder, Visser, Van Krimpen en Hoog veld. De nieuwelingen van de Haarlemse club moeten dit toernooi nog één keer winnen om definitief in het bezit van de „Ragetli"-molen te kunnen komen. v.v „Ik heb altjjd een zaak gewild, waar men over praat", zegt de heer Stef fens. Dezer dagen werd hij zeventig jaar en hjj kan zeggen dat hij zjjn ide aal reeds jarenlang bereikt heeft. El ke echte Haarlemmer kent zjjn kunst zaak, die reeds meer dan veertig jaar de hoek Nieuwe Groenmarkt-Zijlstraat markeert. En zeker de kerkgangers van de paterskerk zpn even vertrouwd met zjjn etalages als zjjn naaste bu ren. In 1922 nam hjj de ljjstenzaak van zjjn vader in de Schagchelstraat over, dreef deze twee jaar en begon toen in de Zijlstraat een eigen zaak, waarin hij langzamerhand de „kunst" erbij nam. Veel rijker is hjj van zijn bedrjjf echter nooit geworden. „Kunst aan de man brengen is een moeilijke zaak", zegt hjj, „vooral als je veel van kunst houdt. Ik koop dingen die ikzelf erg mooi vind en die vallen nog al eens duur uit. Bovendien hebben de mensen van nu liever een klim- plantje tegen de wand dan een schil derij. Het is een toer om een madon na te verkopen. Vroeger was dat an ders, toen hing in een huiskamer op iedere vierkante meter een mooie plaat. „Ook de kunstenaars zelf heeft hjj zien veranderen. „Ze ontvangen je hjj zien veranderen. „Ze ontvangen je nu op een warme dag m een zwem broek en blijven ook zo met je staan praten". De heer Steffens is er echter de man niet naar om hen dat kwalijk te nemen. Hjj is een man, die de klanten immer in een zondags pak vanuit het werkplaatsje achter de zaak tegemoet komt. Hij neemt de tjjd voor zijn herinneringen en vertelt ze bedachtzaam in de tegenwoordige tijd, waarbjj hjj de luisteraar intrigeert door binnenpretjes. Hij heeft zich voornamelijk gespecialiseerd in reli gieuze kunst, met de nadruk op kunst, zodat de klant bjj het binnenkomen van de zaak geen geur van heiligheid en wierook tegemoet waait. „Overi gens geen al te drukke handel in Haarlem", betreurt de heer Steffens, „de mensen houden hier niet van vro lijkheid in de religieuze kunst. De beel den moeten vooral ernstig kijken. Een opgewekte heilige blijft jaren in mijn zaak staan". Natuurlijk zit in derge lijke heiligen weinig brood en moet een kunsthandelaar wel eens conces sies doen aan zijn smaak. Vooral in de periode voor de oorlog toen het met de zaken bijzonder slecht ging. ,,Ik kon het echter niet over mijn hart verkrijgen die „kunstproducten" in mijn winkel te kijk te zetten, laat staan in de etalage. Ik moffelde ze weg onder de toonbank". Dat hjj blij was dat ze geld in het laad je brachten heeft niets met zijn fijne neus voor schoonheid te maken, evenmin als de reproduc- tie van de moderne Miro, die onlangs een fraai plaatsje in de etalage kreegondersteboven. Tot en met zondag 22 september is de Hoofdwacht aan de Grote Markt het centrum van de esperantisten uit Haarlem en omgeving. Maar ook an dere belangstellenden en juist zij kunnen daar terecht. In de Hoofdwacht wordt namelijk een expositie gehouden, welke nog eens op de betekenis van het esperanto als wereldtaal wil wij zen. De tentoonstelling is ingericht on der auspiciën van de twee esperantis ten-organisaties, waarvan afdelingen in Haarlem werkzaam zijn. Men is op deze manier tot een samenwerking gekomen. Verwacht mag worden, dat die samenwerking ook op internatio naal niveau haar beslag zal krijgen, wanneer de esperenatistenbonden in een federatie verenigd worden. In Ne derland valt nu de aandacht extra op het esperanto, omdat het wetsvoor stel gereed ligt, waarbij het mogelijk wordt, dat op scholen, die aanslui ting geven op het gewoon lager onder wijs esperanto kan worden gegeven, ven. De tentoonstelling in de Hoofdwacht is van bescheiden opzet. Men is bij zonder zuinig met slagzinnen, een sympathieke opzet dus, omdat men letterlijk de taal wil laten spreken. Vrijwel alle klassieke werken vindt men er vertaald: Shakespeare, Goe the, Andersen en vele andere groten uit de literatuur. De belletrie heeft evenzeer haar kansen in de vertaling gekregen, terwijl daarnaast oorspron kelijke romans in het esperanto zijn verschenen. Op alle gebieden is feite lijk esperanto-lectuur te verkrijgen. Een boekje over Sinterklaas in Neder land treft evenzeer als een fraai ge ïllustreerd boekwerk over bouwwer ken in Nederland. Esperanto-tijdschriften uit velerlei landen zijn op de expositie bijeenge bracht, waaronder die uit Bulgarije en China bijzonder fraai zijn. De filate listen kunnen er evenzeer hun hart ophalen. Tenslotte is het misschien in teressant te weten, dat maandag 30 september, uitgaande van de Haar lemse esperantovereniging, een cur sus in het esperanto start. (Advertentie) tiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiimiiiiiiioiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiinniiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuiuiiiiiiiiiii Mejuffrouw A. Loots, schoonheids specialiste, zal evenals de heer A. Boon, kapper, en mevrouw Vrouwe- Delissen, schoonheidsspecialiste, allen uit Haarlem, het twaalfde en laatste cosmetologisch congres in Baarn niet licht vergeten. Als bekroning van veer tien dagen van cursussen, demonstra ties en lezingen werd daar door het organiserende Nederlandse Genoot schap voor Cosmetologie, Haar- en Huid verzorging en zjjn Belgische equi valent voor de eerste keer aan enkele deelnemers het Laureaat van de Ar beid tweede klasse uitgereikt. Ook de drie Haarlemmers behoorden tot de uitverkorenen, een primeur dus te midden van de Nederlandse kappers en schoonheidsspecialisten. Het Lau reaat van de Arbeid wordt van rijks wege uitgereikt aan hen die hun werk doen met een vakbekwaamheid die boven de middelmaat uitsteekt. De drie Haarlemse deelnemers zjjn reecls jaren lang lid van het genootschap, „Wjj leren daar hoe wjj de klant een zo goed en eerlijk mogelijke voorlich ting kunnen geven," zegt mejuffrouw Loots, „vooral in ons vak is namaak en quasi-wetenschap een vijand die voortdurend gereed staat voor eer aanval op onze goede naam. Door de overgrote belangstelling van de in dustrie en de laboratoria op dit ge bied is het vaak bijzonder moeilijk door de bomen het bos nog te zien. Zo'n certificaat geeft je dan het rus tige gevoel, dat je inderdaad de juiste weg behouden hebt". (Advertentie) DEN HAAG, 17 sept. Met ingang van 1 oktober treedt de wet van 3 mei 1963 tot wijziging van de wet op het kijkgeld in werking op grond waarvan in het geval van wanbetaling en andere overtredingen op doeltreffender wijze kan worden opgetreden. Bepaalde leem ten in de wet op het kijkgeld stonden de tenuitvoerlegging van doeltreffende sancties in de weg. Het koninklijk besluit waarbij de in werkingtreding van de wet van 3 mei 1963 wordt vastgesteld, is vandaag in het staatsblad gepubliceerd. HAARLEM, 18 sept. In de stads schouwburg zal vanavond het r.-k. ste delijk jeugdkioor Haarlem een opvoe ring geven van de kinderoperette „De sneeuwkoningin". Het koor staat on der leiding van Gerard de Barbanson, terwijl mevrouw Leny van der Ree- van Tricht voor de regie «n de kos tuums zorgt. De avond begint om 8 uur. dainsdag 17 september 1963 in staat van faillissement verklaard: K. J. A. Plass, te Haarlem, rechter commissaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. J. Jansonius, Haarlem. H. Heise, te Zaandam rechter-commis- saris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. C. J. Doorenbos, Wormer- veer. Bjj arrest van het Gerechtshof te Amsterdam d.d. 10 september 1963 is in staat van faillissement verklaard: Lodewijk Willem Wiener, telefonist te Zandvoort. Rechter-Commissaris: mr. J. G. L. M. Bijnen. Curator: mr. G. J. H. de Leeuw, Haarlem. B\j vonnis van de Arrondissements rechtbank te Haarlem van 10 septem ber 1963 is gehomologeerd het akkoord in de surséance van betaling van: J. van der Putten, handelende onder de naam „firma van der Putten" bouw en aannemersbedrijf, te Bennebroek. Bewindvoerder: mr. B. J. Lambers te Haarlem. 4% Ned i960 4A Ned 1961 4% Ned 1963 1 4'/* Ned 1963 n Ned 1961 4 Ned. 1962 Stafle] 1947 B.N.G. Won bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H V.A A K U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Dell-MÜ Fokker Ford van Geider Hoogovens M üller Co Ned Kabel Philips Gem Bez Unilever Wilton-Fijenoord dlllton 2e Dordtsche Petr gew Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lijn Java Ch P L K. L. M. Kon. Ned Stoomb M11 K. P. M. Stoomv Mij Nederland van Nlevelt van Ommeren Rott Lloyd Ned Seheepv Unle Interunie Robeco Unltas Ver Bezlt Rentespaarbrleven '57 Kentespaarbrievon 58 i Amsterdam '56 i Amsterdam '56 n Amsterdam '56 m Amsterdam '59 -ra Rotterdam 57 Alb Heyn K1 obi 79 Vorig opening Slot 18/9 10144 9911 99% 100 99*54 100-k 99% 98 98% 93% 93 106% 369% 107% 109 150 149% 500 508 263 960 126 357 900 254% 610 312 490 153.60 153.80 140.70 141.50 288 413% 809% 175 175.50 132 133 46.10 156 158 159% 140 142 118% 122% 261 140 142 202 233 496 140 145% 125% 86% 91% 91% 92% 95% 128% Ghana, De Westdultse ambassa deur in Ghana is voor overleg naar Bonn ontboden in verband met de be richten, dat Ghana een hanndelsmis- sie heeft gevestigd in Oost-Berlijn. (UPI)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3