Na plundering Engelse ambassade DJAKARTA garant voor veiligheid van Britten Lord Home zinspeelde op diplomatieke breuk Filippijnen gematigder Verf met voldoening Twee doden I. C. Haan 1963 Rusland steunt toelating van rood China tot V.N. Ook Nederland wenst deze kwestie op de agenda VRIJE WERELD BEWAAKT ZICH GOED Niet rijden maar varen naar A'dams binnenstad Zwemmer ver„mist Druk overleg over de loonsituatie Kan drastische verhoging spanning verminderen? Senaat van VS zeker akkoord met kemstop Auto tegen boom: Drie slachtoffers van bomaanslag begraven Nieuwe primaat van IERLAND Het weer- Birmingham Nieuw plan: neem automobilisten bij spitsuur in de boot Zonnige perioden WEER IN EUROPA DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1963 87ste JAARGANG No. 31543 DJAKARTA, 19 sept. (Rtr.) De Indonesische regering heeft vandaag verklaard dat zij zich garant stelt voor de veiligheid van de Britse onderdanen in In donesië. De Amerikaanse ambas sadeur, Howard Jones, bracht Vandaag een bezoek aan president Soekamo om op hem een beroep te doen de orde in de Indonesi sche hoofdstad te herstellen en te zorgen voor de veiligheid van buitenlanders. Een produkt van de Sikkens Groep Indonesische 'ambtswoning6 zes auto's Een auto is omgegooid en in brand gestoken bij de Britse ambassade in Djakarta. De jeugdige met Maleisische diplomaten en hun fa- betoaers iuichp.yi Jubileum- aanbieding klassieke fauteuil 162.50 De vrije wereld is goed voorbereid op een eventuele verrassings aanval vanuit de Sovjet-Unie met ruimteraketten. In Flyingdale in Yorkshire (Engeland) is het derde waarschuwingsstation voor aan vallen met dergelijke raketten geopend. De beide andere stations kan men vinden op Groenland en in Alaska. Het hele systeem staat hekend onder de afkorting BMEWS (Ballistic Missile Early Warning System). Computers in deze stations verwerken alle meldingen, die hier binnenkomen aan de hand van radar- en andere* waarnemingen, en onderkennen zelfs vals alarm. iee MORRIS 'éeforeifou êui)! Suède dames- en herenjasjes *JREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM telefoon; Redactie 21544, Advertenties 21543 ^bonnamenien 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk. Zeestraat 50: telet. 4790 «iwntoor en Red. ümuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Wwctie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen, ■oofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEM COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oei millimeter hoogte Omroepers Ié cents oer m m.-hooqte. De administratie Behoudt zich net recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 51 cents oer week f 2.65 per maanc, f 7.90 oer kwartaal. Voor klachten over de bezorging 's avonds tussen 5.30 en 7 uur. tel. 20800. Gisteravond had de Britse minis ter van buitenlandse zaken, Lord Home, verklaard, dat hij een veront schuldiging alleen niet voldoende zou vinden. „Het zal geheel van het ant woord van de Indonesische regering afhangen, of wjj in staat zullen zy'n diplomatieke betrekkingen met haar te handhaven". Zoals gemeld hadden woedende Indonesische jongeren gis teren de Britse ambassade in Djakar ta geplunderd en in brand gestoken. De Union Jack werd opnieuw ver scheurd en de ambassadeur moest (Advertentie) VENRAY, 19 sept. Vanmorgen is op de provinciale weg Venrajj-Horst nabij Castenray een personenauto tegen twee bomen en vervolgens in een greppel ge reden. In het wrak van de auto werden de twee inzittenden levenloos aange troffen. Het zijn de 23-jarige heer leenarts, en de 36-jarige G. Driessen, beiden afkomstig uit Mierlo. Leeuwarden, ia sept. De dich te mist van gisterochtend is op de Af sluitdijk de 23-jarige Th. C. Cuiper uit Aalsmeer noodlottig geworden. Hij reed 'n zijn personenwagen om kwart voor «es bij Kornwerderzand in de richting Harlingen, toen hij door het slechte richt van ongeveer zestig meter op de baker weghelft terecht kwam. Op dat moment botste hij praktisch frontaal tegen een hem tegemoet ko- frende vrachtwagen, bestuurd door de 19-jarige H. Haanstra uit Heeg (Fr.). Oe heer Cuiper werd uit de wagen ge slingerd en moest zwaar gewond naar bet ziekenhuis Oranjeoord te Harlingen gorden vervoerd, waar hij later over leed. De heer Cuiper was ongehuwd. Oe vrachtwagen sloeg over de kop en JWam op de IJsselmeerberm terecht. Je heer Haanstra bleef vrijwel onge deerd. De autowrakken moesten wor den weggesleept. UTRECHT Op een particuliere (onbeveiligde) overweg tussen Abcoude Nieuwersluds is gisteren een vracht auto gegrepen door een trein, die van Amsterdam op weg was naar Roosen daal. De twee inzittenden van de auto kwamen er met enkele lichte verwon dingen af De auto werd licht bescha digd. RIJSWIJK Twee meisjes uit Rijs wijk zijn gisteren zwaar gewond, toen rij op de Van Vredenburchweg aldaar door een achteropkomende zandauto Werden aangereden. De 13-jarige Yvonne "lgers, die haar zevenjarige zusje In- Krid achterop had. slipte met haar fiets m los zand op de weg. Beiden kwa men onder de auto terecht. Het oudste meisje werd levensgevaarlijk gewond baar de Ursulakliniek te Wassenaar ov®rgebracht. Haar zusje, dat waar schijnlijk het linkerbeen zal moeten mis- s.en, is naar het ziekenhuis aan de ^uidwal in Den Haag overgebracht. BRUSSEL Acht Belgen zijn woens dagochtend gewond bij een botsing tussen een autobusje en een vrachtau to met aanhangwagen uit Tilburg. Het ongeluk gebeurde op de weg van Turn hout naar Weelde tijdens een dichte mist. De chauffeur en de zeven arbei- ders, die op weg waren naar hun werk m Etten, moesten uit het volkomen vernielde busje worden bevrijd. Met neen- en armbreuken en tal van ande re verwondingen werden eij naar een ■tekenhuis overgebracht. onder politie-escorte uitwijken. Lon den nam het de Indonesische autori teiten vooral kwalijk, dat dezen niets deden om de gewelddadigheden te keren. Een verklaring van het presidentiële paleis zei: „De regering betreurt de on juiste daden die woensdag hebben plaatsgevonden". Zij zou verdere ge welddaden niet door de vingers zien doch wel „volledig begrip opbrengen voor de laaiende woede van het volk tegen de daden van hen die de geest van inspiratie achter Maleisië vormen" aldus de verklaring, waarin de rege ring voorts opmerkte dat de geweld daden van woensdag een antwoord wa ren op het in brand steken van de In donesische ambassade in Koeala Loem- poer, de schending van de Indonesische vlag en de „belediging van het Indo nesische staatshoofd". Het communi qué, dait door radio-Djakarta werd om geroepen, vermeldde tenslotte dat de regering zou zorgen voor verdere vei ligheidsgaranties. In de Indonesische hoofdstad hebben de militairen inmiddels de zorg voor bewaking en bescherming van particu liere eigendommen in handen geno men. Officieel is echter niet de staat van beleg afgekondigd. Hoewel groepen betogers nog steeds door de stad trok ken deden er zich geen gewelddaden meer voor. Op vele plaatsen in de stad lagen uit gebrande wrakken van auto's, die toe behoorden aan Engelse eigenaars. Men begon vandaag met de evacuatie van Britse vrouwen en kinderen, die door vliegtuigen van de R.A.F. naar Singa pore worden gevlogen. Volgens een woordvoerder van de Britse luchtmacht betrof het ongeveer honderdvijftig perso nen. Naar in diplomatieke kringen ver luidde zullen ook vrouwen en kinderen van het Australische diplomatieke per soneel in Djakarta naar Singapore wor den overgebracht. Op de Australische ambassade werd de vrees geuit dat een nieuwe uitbarsting van geweld zich tegen eigendommen van Australiërs in Djakarta zal richten. Niettegenstaande het bevel van ile minister van vitale industrieën, Moham med Saleh, dat de linkse vakbonden zich moeten onthouden van naasting van Britse bedrijven in Indonesië, schij nen zijn alle Britse ondernemingen on der bestuur van de vakbonden te heb ben geplaatst. KOEALA LOEMPOER (UPI) Der tig Malakkanen zijn vanmorgen vroeg do ambtswoning van de Indonesische ambassadeur in Koeheala Loempoer bin nengedrongen, hebben het potret van president Soekarno van de muur ge rukt en in de hal verbrand. Zij dreig den het hele gebouw met zich zelf in brand te steken, als de politie hen uit het gebouw zou halen. Zij hesen de vlag van de federatie Maleisië en hin gen het portret van premier Abdul Rahman op de plaats van dat van Soe karno. Er was geen Indonesische ambassa depersoneel aanwezig in het gebouw. Ambassadeur Goesti Djatikoesoemo is vorige week naar Djakarta terugge keerd. Zijn koffers stonden nog in de hal, maar werden ongemoeid gelaten. Premier Abdul Rahman, die spoedig ter plaatse was, is er tenslotte in ge slaagd de dertig demonstranten te overreden de ambtswoning te verlaten. Zjj kwamen met de premier naar bui ten, nadat hij hun verzekerd had, dat de Maleisische diplomaten uit Djakar ta en Medan in veiligheid waren. De premier bood de demonstranten toen verfrissingen aan in zijn huis. milies, die juist uit Indonesië waren w verjaagd. Zij vertelden, wat zij daar de laatste dagen hadden meegemaakt. ,,Het was een nachtmerrie. We moes ten rennen voor ons leven", zei een van hen. BIRMINGHAM, 19 sept. (UPI) On der hartverscheurend geschrei zijn gis teren in het Amerikaanse Birmingham drie negermeisjes begraven, die zon dag omkwamen bij de bomaanslag op de baptistenkerk. Het vierde slachtoffer was dinsdag reeds ten grave gedragen. Ongeveer zeshonderd mensen woon den de plechtigheid bij. Aan het eind van de kerkdienst wilden veien van hen een demonstratie gaan houden in de binnenstad. Zij gingen cp weg. maar de demonstratie verliep, toen de poli tie optrad en negerleiders de mensen verzochten te denken aan de familie van de slachtoffers en aan de oproep van ds. Martin Luther King om van de begrafenis geen demonstratie te ma ken. Ds. King sprak in zijn preek de hoop uit, dat het bloed van de jonge meisjes de gewetens van de blanken in het zui den mag wakker roepen. „Wij moeten niet wanhopen", zei hij. ,,Wij mogen hét vertrouwen in onze blanke broe ders niet verliezen" Hij verklaarde ver der, dat deze bomaanslag ook een waar schuwing moet zijn voor de federale regering in Washington, „die een com promis is aangegaan met de zuidelijke dixiekraten". MANILLA (AFP) De regering van de Filippijnen heeft gistervond bekend gemaakt, dat zij al haar diplomatieke en consulaire vertegenwoordigers in Ma- lakka heeft teruggeroepen naar aan leiding van het besluit van de autori teiten in Koeala Loempoer, de diploma tieke betrekkingen met Manilla te ver breken. In de bekendmaking van het Filip pijnse ministerie van buitenlandse za ken wordt nog gezegd, dat de Filippijn se regering het „overhaaste" besluit van Koeala Loempoer betreurt en dat president Macapagal van de Fihppijnen de terugkeer van de Filippijnse minis ter van buitenlandse zaken int New York afwacht alvorens een definitieve beslissing te nemen over de kwestie van erkenning van Maleisië. Tenslotte meent de Filippijnse rege ring, dat Maleisië zich bereid moet verklaren, de door Malakka aangegane verplichtingen over te nemen aangaan de een vreedzame regeling van de ter ritoriale eisen van Manilla, in het bij zonder met betrekking tot Sabah (het vroegere Brits Noord-Borneo) (Advertentie) 1833 BARTELJORISSTRAAT 39-41 130 jaar Denemarken De Deense minister van buitenlandse zaken, Per Haekke- CUP, zal op IX november naar de Sov jet-Unie vertrekken voor een officieel bezoek van een week (Reuter). NEW YORK, 10 sept. (AFP-Rtr) Gisteren is de uit 21 leden bestaande agendacommissie van de Algemene Ver gadering van de V.N. bijeengekomen om de agenda te bespreken. Besloten werd discussie over de volgende punten aan te bevelen: 1. De Koreaanse kwestie. Bespreking hiervan werd met twaalf tegen drie stemmen aanbevolen. De Russische afgevaardigde, Fedorenko. achtte het wenselijk het punt van de agenda te verwijderen. Hij deed een beroep op de agendacommissie alle punten, die uit de koude oorlog stammen, buiten de agenda te houden. 2. De apartheid.^ De vertegenwoordiger van Zuid-Afrika, Botha, verdedigde de stelling, dat het hier om een bin nenlandse aangelegenheid gaat, waar mee de V.N. zich niet mogen be moeien. De commissie besloot niet- temin aan te bevelen deze kwestie voor de vijftiende achtereenvolgende maal op de agenda van de Algemene vergadering op te nemen. 3. De kwestie Zuid-Rhqdesië. De Britse vertegenwoordiger, Sir Patrick Dean tekende hierbij „formeel bezwaar" van zjjn regering aan, omdat de kwestie volgens hem volkomen buiten de competentie van de V.N. valt. 4. De vertegenwoordiging van China. (Vervanging van nationalistisch Chi na door communistisch China). De stemming hierover leverde twaalf stemmen waaronder Nederland vóór en acht onthoudingen op. Natio nalistisch China stemde tegen. Het voorstel, dat door Albanië aanhan gig werd gemaakt, werd door de Rus sische afgevaardigde gesteund. Com munistisch China werd ditmaal ech ter niet, zoals in de voorafgaande jaren, door de Sovjet-Unie als „vre delievend" betiteld. De Verenigde Staten bevonden zich onder de lan den, die zich van stemming onthiel den. 5. De „schending van de mensenrech ten in Zuid-Vietnam' Zuid-Vietnam, dat geen lid is van de V.N., zal niet kunnen deelnemen aan het de bat in de Algemene Vergadering waarbij over de definitieve opneming van dit agendapunt wordt beslist. De grote meerderheid van de 82 pun ten van de voorlopige agenda werd zon der discussie goedgekeurd. Enkele van de ze punten zijn: het staken van de kern proeven, waaronder ook de ondergrond se, een voorstel om Latijns-A merika tot kernwapenvrije zone te maken, en de reacties op de verklaring over de opheffing van het kolonialisme. VATICAANSTAD, 19 sept. (KNP) De Paus heeft mgr. William Conway benoemd tot aartsbisschop van Armagh en primaat van Ierland. Mgr. Conway volgt kardinaal d'Alton op, die in fe bruari overleed. Mgr. Conway werd in 1913 in Belfast geboren en in 1937 tot priester gewijd. Voor zijn benoeming tot hulpbisschop van Armagh in 1958 doceerde hij mo raaltheologie en kerkelijk recht aan het Patrick-college te Maynooth, waarvan hij tevens vice-president was. Aan de zetel van Armagh is het kar dinalaat verbonden. (Van onze verkeersredacteur) AMSTERDAM, 19 sept. Op 3 okto ber a.s. zal in de hoofdstad worden onderzocht, welke mogelijkheden er schuilen in het vervoer van automo bilisten per boot naar de binnenstad. Vanaf een vijftal plaatsen met parkeer ruimte aan de rand van de stad zul len tijdens het ochtendspitsuur rond vaartboten naar het Singel varen. Na hun wagen te hebben gestald, worden de automobilisten voor deze eerste proef een aantal genodigden in de gelegenheid gesteld, op unieke wijze de drukte en het parkeerprobleem te „om zeilen". Het initiatief tot deze „Operatie Wa tergeus" is genomen door een als T 10 samenwerkende groep van aan de Nieuwe Zijds Voorburgwal gevestigde textielgrossiers. Bij het zoeken naar oplossingen voor het Amsterdamse ver keersprobleem is tot dusverre nog wei nig aandacht besteed aan de specifiek Amsterdamse mogelijkheid van het ver voer over water. Wat de mogelijkhe den van een massaal vervoer van auto mobilisten per boot precies zijn, wil men met deze proef onderzoeken. Men acht het heel goed .mogelijk, dat door uitbreiding van de vloot tot bijvoorbeeld vijftig boten, een groot aantal auto's van potentiële langparkeerders buiten de binnenstad kan worden gehouden. De automobilisten kunnen op snelle en aangename wijze naar bun kanto- ren worden gebracht, zonder dat z\j naar een parkeerplaatsje behoeven te zoeken. Over de resultaten van de proef op 3 oktober zal een rapport worden opgesteld, dat o.a. aan het gemeente bestuur van Amsterdam zal worden aangeboden. Mocht het plan slagen en een pendel dienst van parkeerplaats naar binnen- stao worden opgezet, dan zal Amster dam in elk geval een internationale primeur op verkeersgebied hebben, dankzij de automobilisten die zich, ge dwongen door de spitsuurdrukte, wel licht gezamenlijk in de boot laten ne men. (Van een correspondent) LEEUWARDEN, 19 sept. Heel de omgeving van het watersport centrum en zwembad „Grote Wie len", vijl kilometer van hier. was gistermorgen in rep en roer. Een zwemmer, de ambtenaar bij het parket Auke Jonker uit Leeuwar den, was onder water gedoken en door de mist had zijn vriend, die met hem zwom, hem niet meer zien bovenkomen. Na een lange tijd van afwachten begon men reeds aan te nemen dat de heer Jonker was ver dronken. De badmeester zat in zak en as. Een tweetal bootverhuurders trok er op uit om de verdronken zwemmer op te sporen. Tot ieders verbazing kwam even later echter de zwemmer helemaal verkleumd, slechts in zijn zwembroekje gekleed, over de rijksweg aanlopen. Hg had na een lange duik de oever uit het oog verloren en was toen maar op goed geluk gaan zwemmen, in de hoop zo weer gauw aan de kant te komen. Hij zwom uitgerekend de Rijperkerkstervaart in en kwam, zonder een walkant te hebben ge zien, in het vier kilometer verder gelegen Rtjperkerk aan. Hij is toen maar terug gaan topen, want het was nog steeds te mistig om te zwemmen. (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG, 19 sept. De loon politieke situatie van de laatsh tijd is gistermiddag in het bestuur van de Stichting van den Arbeid besproken. Het gesprek had vooral het karakter van een algemene terreinverkenning en een uitwisseling van gedachten. Daarby is al wel gebleken, dat ook de werkgevers in de stichting er begrip voor hebben, dat vrij drastische maat regelen nodig zijn wil het georgani seerd bedrijfsleven zijn greep op de ontwikkeling behouden. Veel meer re sultaat kon de bespreking van gisteren nog niet hebben. Volgens het loonpolitieke systeem, waaraan de stichting in ieder geval vast wil houden, moeten allereerst de SER-commissie Ontwikkeling Nationa le Economie (ONE) en de SER zelf tot een standpunt komen over de moge lijke loonontwikkeling in 1964. Een van de belangrijke uitgangspunten daarbij is de prognose van het Centraal Plan Bureau over de algemene economische ontwikkeling in het komende jaar. Deze prognose is tegelijk met de mil joenennota gepubliceerd. Een werk groep uit de commissie ONE hield vanmorgen haar eerste vergadering. Pas als de SER in overleg met de regering tot een uitspraak is gekomen (die uitspraak is tegen het einde van de volgende maand te verwachten), komt de stichting officieel weer aan het woord. Aan dit orgaan van de cen trale organisaties van werkgevers en werknemers is de eerste verantwoor delijkheid voor de uitvoering van het loonbeleid opgedragen. Een belangrijke vraag, die tijdens het overleg naar voren kwam, is, of zelfs een drastische loonsverhoging de huidige spanning op het loonfront kan verminderen. Na de jongste koppel bazen-affaire en het gebeurde bij enke le Amsterdamse scheepswerven kan zo'n flinke loonsverhoging psycholo gisch een gunstig effect hebben De grondoorzaak van de moeilijkheden, de grote spanning op de arbeidsmarkt, wordt er echter niet althans niet direct door weggenomen, zo is de algemene indruk, die ook door de be rekeningen van het CPB wordt beves tigd. Pas op de langere duur leidt een flinke loons- (en prijs-) verhoging tot een vermindering van de vraag naar arbeidskrachten. Dat loonsverhogingen in een orde van grootte van bij voorbeeld acht pet, zoals door de vakbonden in de metaalindustrie worden gevraagd, repercussies op de prijzen zullen heb ben, staat wel vast, ook al werd dit effect begin deze week door NVV- voorzitter Roemers een beetje ge bagatelliseerd. Drs. Roemers zei toen, dat een loonsverhoging, waar door in feite reeds thans betaalde zwarte lonen wit worden gemaakt, geen ernstige gevolgen voor de prij zen behoefde te hebben. De rede nering die hier onmiddellijk op volgt is echter, dat in de huidige situatie een werknemer er heus geen genoe gen mee zal nemen, wanneer zijn loonsverhoging in feite niet veel meer betekent, dan dat zijn zwarte loon wordt gelegaliseerd. Ook al komt er dan officieel een flinke stij ging van het CAO-loon uit de bus. „Na afloop van het gesprek in de Stichting van den Arbeid werd het volgende communiqué uitgegeven: Het bestuur van de Stichting van den Ar beid heeft zich heden uitvoerig beraden over de huidige gespannen loonpolitie ke situatie. Hierbij heeft het stichtings bestuur aandacht besteed aan de vraag, welke maatregelen, die tot ver mindering van de spanningen zouden kunnen leiden, in overweging zouden kunnen worden genomen met als uit gangspunt de grondslagen van het hui dige loonbeleid en de verantwoordelijk heid, die het georganiseerde bedrijfs leven draagt voor de sociaal-economi sche ontwikkeling van ons land. In deze maand zullen in de commis sie ONE van de SER deze vragen eveneens onder ogen worden gezien. De Stichting van den Arbeid zal zo mogelijk reeds in de volgende week met de regering over de huidige situ atie overleg plegen. De werkgeversverbonden hebben de werkgevers opgewekt hun steun te blijven geven aan het georganiseerd overleg. In een perscommuniqué wordt onder meer het volgende opgemerkt: „De verschillende actuele vragen van loon- en prijsbeleid, alsmede enkele andere vraagstukken die belangrijke onder delen van het regeringsbeleid raken, vormen ook in de kring van de in de raad van Nederiandsche Werk geversbonden samenwerkende centrale organisaties een onderwerp van inten sief beraad. Hun streven is er op ge richt in het kader van het overleg in de SER en de Stichting van den Arbeid zo spoedig mogelijk te komen tot een uitspraak over het loonbeleid voor 1964." tiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiimiiiiiiiitiMiiiiiiiiiiiiiiiii Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 LÊ1DSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 WASHINGTON, 19 sept. (AFP/Reu- ter) De Amerikaanse Senaat zal dinsdag stemmen over de ratificatie van het in Moskou gesloten kernstop- verdrag. Tot nu toe hebben 81 senato ren laten blijken dat zy voor ratifica tie van het verdrag zijn. Als alle 99 senatoren hun stem uit brengen, heeft de regering aan 66 stem men genoeg voor goedkeuring van het akkoord. Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 nur) Droog weer met zonnige perioden. Matige tot vrij krachtige wind tus sen noordoost en oost. Dezelfde mid- dagtemperaturen als vandaag of iets hogere. VRIJDAG: Zon: 6.21-18.46; maan: 8.49-20.07. Max. min. neersL Stations Weer temp. temp afgel. gisteren 24 uur Den Helder licht bew. 19 13 0 Ypenburg licht bew. 21 11 0 Vlissingen geheel bew. 18 14 0 Eelde onbewolkt 18 10 1 De Bilt onbewolkt 22 11 0 Twente licht bew. 18 10 0 Eindhoven geheel bew. 22 12 0 Zd-Llmburg geheel bew 22 14 0 Helsinki onbewolkt 17 5 0 Stockholm onbewolkt 17 4 0 Oslo onbewolkt 18 4 0 Kopenhagen licht bew. 17 11 0 Londen geheel bew. 19 13 0 Amsterdam zw. bew. 21 12 0 Brussel mist 22 15 0 Luxemburg geheel bew 23 14 0 Parijs mist 24 13 0 Bordeaux regen 20 14 3 Grenoble geheel bew. 24 17 0 Nice regen 21 18 14 Berlijn zw. bew. 26 14 0 Frankfort licht bew 26 16 0 Milnchen mist 23 14 0 Zürich zw. bew. 24 12 0.1 Genève zw. bew. 24 13 0 Wenen zw. bew. 26 14 0 Innsbruck zw. bew. 24 10 0 Belgrado onbewolkt 30 21 0 Athene onbewolkt 30 13 0 Rome licht bew. 27 16 24 Ajacclo onweer 23 16 4 Madrid licht bew. 21 9 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1