VERVROEGD BEGROTINGSDEBAT IN HAARLEM Motie torpedeert hog voorstel B. en W. over ver mg watertarieven College zal naar andere middelen zoeken ter dekking begrotingstekort m éBEééêééMÉé Aöenda voor Haarlem en HENSEN Bouw van bunker in tuin van provinciehuis Districtszwemwedstrijden voor padvinders K.V. en N.P.V. „AVONDSTER" TE WATER i Begroting 1963 niet goedgekeurd door Ged. Staten Autobotsing Kritiek op aankoop pand aan Leidsevaart Daarop een nieuw gebouw van drie verdiepingen iregens groter aantal ambtenaren A. DE HOOP HAARLEM N.V. Vrouw licht PTT-ambtenaar voor f 500 op Schaakcompetitie voor Diensten en Bedrijven Aan onze abonnees No. 20800 Paniek Films Toneel Cabaret Tentoonstellingen Voorstel G.S. Noord-Holland ATRX-TAXI Haarlemse politie rechter Opbrengst collecte DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1963 PAGINA 3 WETHOUDER BAKKER motie ontraden Andere maatregelen Geen winst Meer efficiency VfeV'-i iaQA'S f* -v v' - ;mm REISKOFFERS en PARAPLU'S '•■'■am MANCHESTER Voor een goede keus natuurlijk paarlaarsteeg I Gistermorgen is op de scheepswerf „De Rietpol" in Spaarndam de kotter Avondstermet de hulp van een bok te water gelaten. Het schip zal in IJ muiden worden afgebouwd door de firma H. Zwart. De kotter is bestemd voor de Belgische rederij Frans en Louis Maes te Oostende en is ruim 27 meter lang, bijna zeseeneenhalve meter breed en heeft een diepgang van drie meter veertig. In het schip zal een 300 pk motor worden geplmtst. Zijlstraat 56 Telefoon 11828 1.2.3.4.5 Beur® van Amsterdam HAARDEN EN KACHELS, Beurs van New Vork Voor mededelingen na kantoortijd inzake de be zorging belle men vóór 19.00 uur uitsluitend HAARLEM, 19 sept. Omstreeks half vijf gistermiddag zong een uit gelaten groepje schoolkinderen op het Prinsenhof het bekende voetballied «.Geen woorden, maar daden". Een aansporing, welke op dat moment de Wethouder van financiën, wethouder BAKKER, die ten overstaan van een bijna voltallige gemeenteraad bezig was met een uiteenzetting van de pre caire financiële positie van Haarlem, niet meer nodig had. Enige ogen blikken tevoren had hij een aantal maatregelen in het vooruitzicht gesteld, Waarmee het college van B. en W. het uitgavenpeil voor het komende be grotingsjaar te lijf wil gaan. Het bleek, dat de wethouder dus nog meer pijlen op zijn boog had dan alleen de voorstellen tot verhoging van enkele tarieven. De raad had daarover toen al meer dan twee uur gepraat. Met de opbrengst van deze tarieven zou, naar het oordeel van B. en W. in eer ste instantie het reële tekort van vier miljoen gulden voor 1964 moeten Worden verminderd. De raad werd er een beetje stil van, maar toen hij enkele uren later de daad bij het woord moest voegen, was de meerderheid het kindergezang al lang vergeten. Een socialistische motie, welke ge steund werd door de fracties van de VVD, PSP en CPN, boorde het voor stel om de watertarieven zodanig te verhogen, dat niet alleen het tekort Van 216.000 zou worden weggewerkt, maar ook een extra-opbrengst van 500.000 zou ontstaan, radicaal de grond in. Het college nam daarop zijn voorstel terug. De uitslag van de stemming over de motie moet voor het gehele college van B. en W. een grote teleurstelling zijn geweest. Temeer omdat het zich aan- vangelijk had verheugd over de una nieme steun van de raad om iets aan het tekort te doen. Toen evenwel de fractievoorzitter van de Party van de Arbeid, de heer VOOGD tegen het einde van de middag een motie aankondigde, Waarin gevraagd werd niet meer dan alleen het geraamde tekort van het waterbedrijf te dekken cjat hij voor het gemak op twee ton fixeerde moeten B. en W. hebben ervaren, dat die toegezegde steun niet van die wijde strekking was,' welke zij aanvankelijk hadden gehoopt. Wethouder Bakker kon alleen nog maar zeggen, dat hij de motie ten zeerste ontraadde. Zo pro zaïsch was die mededeling echter ook weer niet, want hij liet de raad dui delijk weten, dat B. en W. naar andere middelen zuilen moeten gaan omzien om het tekort te verminderen. De initiatief nemer van de motie nam hp het kwa lijk dat deze met geen woord gerept had' over een alternatief. Veel heeft het niet gebaat, want met negentien tegen zeventien stemmen werd de mo tie aangenomen. Alle wethouders stem den tegen. Het onmiddellijk gevolg van deze uit slag was, dat het college zijn voorstel introk. Dat betekent niet, dat de wa tertarieven in Haarlem niet zullen worden verhoogd. Het tegendeel is waar. Zij zullen echter niet met de bedragen, welke B. en W. in hun be rekeningen hadden opgenomen f 9-60 vastrecht per jaar en f 0.40 per kubieke meter omhoog gaan. B. en W. moe ten dus met een ander voorstel bii de raad komen. Het halve miljoen, dat zij nu niet gekregen hebben, zal dan er gens anders vandaan moeten komen. Maar waar vandaan precies, dat valt thans onmogelijk te zeggen. „Misschien wel uit een verhoging van de toch al hoge straatbelasting", dreigde wethou der Bakker een moment. Wel is de raad akkoord gegaan met de verho ging van de begrafenisrechten en met het instellen van een zogenaamde huis vuilbelasting, zü dat de leden van de P.S.P. en C.P.N. tegen waren. Maar wat wil het college nog meer doen om het uitgavenpeil te drukken? Op de eerste plaats temporisering van W'erkzaamheden, vooral bij Openbare Werken. De wethouder, die deze porte feuille beheert, de heer HAPPE, vul de dat later aan door toe te zeggen, dat een nog grotere efficiency zal wor den toegepast dan thans reeds het ge val is. Wethouder Bakker kondigde ver der aan, dat de subsidies aan een kri tisch oordeel zullen worden onderwor pen, omdat het college de indruk heeft gekregen, dat niet alle subsidies op de juiste wijze worden aangewend. Ook zal worden afgerekend met het streven naar perfectionisme in de administra tie. Tenslotte zal een onderzoek wor den ingesteld naar de oorzaak van de stijging van verschillende uitgaven. Aan de stemming over de motie en de toezeggingen van de wethouder is een uitgebreid debat voorafgegaan over de financiële positie van Haarlem, Waaraan alle fracties bij monde van hun vporzitters van harte hebben deel genomen. Laten wij niet onmiddellijk met de deur in huis vallen, maar eerst onze erkentelijkheid aan het adres van de fractievoorzitters uitspreken over het feit, dat de wijze van behandeling getuigde van een gedegen voorberei ding, waarvan het per sé willen voor komen van doublures in de verschil lende betogen de meest opvallende ver dienste was. Dat men daarin met altijd slaagde, kan niemand worden verwe- ten. De heer Voogd van de Partij van de Arbeid beet de spits af. In een even zakelijk als helder betoog 6telde hu vast, dat het uitgangspunt van het ooilege, vastgelegd in de Nota van Tielidhting op de ontwerpbegroting, om in 1966 een sluitende begroting te hebben, te beperkt ent e eenzijdig is. verantwoordelijkheid van het ge meentebestuur eist ook, dat ,,de tering haar de noden en behoeften van de burgerij wordt gezet en dan met m de geest van de twintiger of dertiger ja ren, maar naar de normen van thans Ten aanzien van het gemeentelijk ver- zorgingspeil draagt het rijk een indirec te verantwoordelijkheid. Geeft het rijk oe gemeenten te weinig geld, dan kun nen deze het verzorgingspeil niet hand haven. In feite gebeurt dat helaas, mede tengevolge van de toenemende, wel vaart. Tegen een kostendekkende verhoging van de tarieven had zijn fractie geen bezwaar. Anders wordt het, wanneer dergelijke verhogingen winst tot gevolg nebben. Er is dan sprake van een on genuanceerde belasting. Dat bezwaar geldt niet, als de winst gebruikt wordt voor toekomstige investeringen. Zjj kan °an als kostenfactor worden be schouwd. Op grond van deze overwe gingen kwam de heer Voogd tot de conclusie, dat zijn fractie met de voor spelde verhoging van het watertarief slechts akkoord zou gaan, wanneer de garantie kon worden gegeven, °at het bedrag van f 500.000 aan de reserves zou worden toegevoegd voor toekomstige investeringen. Uiteraard kon wethouder Bakker deze garantie niet geven, omdat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bij begrotingstekor ten van geen reserveringen willen ho ren. In dit verband deelde de wethouder mede, dat Gedeputeerde Staten in een brief aan B. en W. hebben laten we ten, dat zij hun goedkeuring hebben onthouden aan de gemeentebegroting van 1963. Deze sluit met een reëel tekort van f 2,8 miljoen en G. S. zijn van oordeel, dat dit tekort dient te worden weggewerkt door alsnog de plaatselijke belastingen te verhogen en verder door extra-uitkeringen uit de winst van het energiebedrijf. De fractievoorzitter van de K.V.P., de heer VAN LIEMT betreurde het, dat Haarlem in het land in opspraak is gekomen, als zou er een onverant woord beleid zijn gevoerd. Dat is be paald niet waar, al kan een gemeen telijk gewetensonderzoek natuurlijk nooit kwaad. De heer Van Liemt vond de wet op de financiële verhouding tussen Rijk en Gemeenten verre van ideaal. Zjj geeft de gemeente niet vol doende armslag voor het handhaven van het verzorgingspeil. Naar aanlei ding van een daarop betrekking heb bende opmerking van het K.V.P.- raadslid zei wethouder Bakker, dat binnenkort via de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten zal worden aan gedrongen op een hogere uitkering. Haarlem is niet de enige gemeente die over de huidige gang van zaken niet te spreken is. De heer Van Liemt herinnerde aan wat B. en W. van Amsterdam over de regeling hebben geschreven in de toelichting op hun begroting. Verder zou de heer Van Liemt het op prijs stellen, indien tij dens een informele vergadering van de raad uitleg zou worden gegeven van het onlangs gereed gekomen, vertrou welijk rapport over de centrumfunctie van Haarlem. Speciale aandacht van het college vroeg hij voor een efficiënter beste ding van het geid. „Wij moeten pro beren met hetzelfde aantal guldens meer te doen, zonder dat daardoor het verzorgingspeil wordt aangetast". In dit verband wilde hjj zonder enige partijpolitieke bijbedoeling weten, wat of er de oorzaak van is, dat in Haarlem het openbaar middelbaar on derwijs f 1.3 miljoen moet kosten, ter wijl het bijzonder onderwijs de gemeen te niets of bijna niets kost. Van de wethouder van onderwijs, de heer GE LUK kreeg hp een heel uitvoerig en technisch-deskundig antwoord, waaruit onder andere bleek, dat de bijzondere scholen de werkelijke kosten van het onderwijs geheel uit de rijkskas krijgen vergoed. Met inachtneming van een klein voorbehoud steunde de K.V.P.-fractie de plannen van het college. Het voor behoud was eigenlijk meer de wens om bij de nieuwe watertarieven re kening te houden met de belangen van de kleinere verbruikers (wasse rijen). Wethouder Bakker moest de heer Van Liemt op dit punt echter teleurstellen. De heer SPEK (Prot. Chr. Gr.) acht te het bepaald onjuist om „Den Haag de schuld van alle ellende te geven. „Wij dragen eigen verantwoordelijk heid." Daarom was hij het niet eens met de heer Voogd, wiens visie hy veel te optimistisch vond. Die zei bovendien geen zoden aan de dijk. Er zit niets anders op, aldus de heer Spek, dan een soberder beleid te gaan voeren, waarbij prioriteiten worden vastgesteld. In zijn betoog maakte hij er gewag van, dat grotere gemeenten dan Haar- Cl-/- - i-r A i :i.'V At ;v,V :'"A' 'iiV *>'*5 A Is. - 'v: 1 ..v-c 'J.;.' - lem een sluitende of bijna sluitende begroting hebben. Dat was naar de mening van de wethouder van finan ciën niet zo verwonderlijk, als men bedenkt, dat Den Haag acht ton uit het waterbedrijf en tien miljoen uit. het energiebedrijf naar de algemene dienst heeft overgebracht. Amsterdam heeft na een tariefsverhoging een bedrag van f 3.3 miljoen van het waterbedrijf in de algemene dienst gestort. „Uit alles blijkt, dat B. en W. zich nu pas de slechte financiële positie van de gemeente bewust zijn geworden. Zij zijn in paniek geraakt," aldus de niet malse kritiek van de leidster van de V.V.D.-fractie, mevrouw SCHELTEMA CONRADI. Al vorig jaar was bekend, dat de baten iets kunstmatigs hadden. Haar fractie achtte het onaanvaard baar, dat in een snel tempo de lasten voor de burgerij worden verzwaard. Met de strekking van dit betoog was de heer Bakker het bepaald niet eens. Het tekort voor 1964 heeft het college van B. en W. niet overrompeld en nog minder zijn B. en W. in paniek ge raakt. Zjj zijn alleen tot de overtuiging gekomep, dat er thans iets gedaan moet worden aan het sterk stijgende uitgavenpeil. Nadat de heer STEIJAART (P.S.P.) had verklaard, dat hjj geen behoefte had aan nieuwe belastingen legde de heer PROPER (C.P.N.) het ei van Columbus op tafel: „In Den Haag heb ben wij nog een geblokkeerde rekening staan van ruim zeven miljoen gulden uit de jaren 1948-1950. Dat geld moeten wij nu opeisen." Wethouder Bakker verstoorde een illusie: „dat kan niet, DE ZILK, 19 sept. Vrij aanzienlijke schade was het gevolg van een autobot sing die plaats vond ter hoogte van de Corneliabrug in de buurtschap de Rui- genhoek. Een van uit Noordwijkerhout naderende vrachtwagen kwam op har de wijze in aanraking met een van de onverharde Corneliaweg komende vrachtwagen die zonder voorrang te verlenen de Herenweg op wilden rij den. Door krachtig remmen trachtte de Noordwijkerhouter het ergste te voorkomen, hij slaagde hierin echter niet helemaal. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor; beide auto's wer den beschadigd. De politie maakte pro ces verbaal op. CINEMA PALACE: Wederzijds, a.L 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Op het altaar der liefde, 18 jaar. 7 en 9.15 uur. LID O (2e week): Alle vrouwen van de wereld, volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Oproer in het Verre Oosten, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT (2e week): Kanonnen van Navarone, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. ROXY, Maandag t/m do.: Meesterspion Gimpel. 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO (3e week): D'i moet maar eens getrouwd worden, a. 1. 2.15, 7 en 9.15 uur MI&ERVA, t/m donderdag 8 uur: West Side Story, 14 jaar. Donderdag 19 september. Stadsschouwburg. 8 uur: Nederlandse Co- medie met „Victor of de kinderen aan de macht" van Roger Vitrac. Regie: Fons Rade- maker. In de hoofdrollen: Elisabeth Hoytink. Guus Oster, Henk Rigters, Ank van der Moer en Lou Hensen. Vrijdag 20 september. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „Luitenant Tenant" van Pierre Gripari. Regie: Ton Lensink. In de hoofd rollen: Loudi Nijhoff, Nienke Sikkema en Bernard Droog. Waagtaveerne, Damstraat: Iedere avond 8—1 uur internationaal programma door Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1—5 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur, (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 25 uur. „In 't Goede Uur", Korte Houtstraat 1. Geopend van 106 uur. 's avonds van 810 uur. Huize BloemenheuvelSchilderijen-ten toonstelling van mevrouw Julia Giesberts (Tot en met 22 september) Museum Het Huis van Looy, KI. Hout weg 103: Cultuur-historische diarama's. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dag. 105 uur Zondag 15 uur. De Hoofdwacht, Grote Markt: Esperanto- tentoonstelling. Geopend van 101, 25 en 79 uur. (Tot en met 22 september). omdat wij deze reserve hebben gesto ken in het zogenaamde leningsfonds, dat elk jaar aan rente ongeveer drie ton oplevert." De heer Proper hoopte verder, dat de wetsontwerpen op de verruiming van het gemeentelijk be lastinggebied en op de wegenfinancie ring nog dit jaar hun vruchten zullen afwerpen. Hierna werden de afzonderlijke voorstellen ter discussie gesteld, maar veel nieuws leverde dat niet op. De stemming over de motie-Voogd vormde het sluitstuk van een debat, dat deskundig en met weinig omhaal van woorden was gevoerd en dat vooral aan het begin vrjj veel pu blieke belangstelling had getrokken Advertentie) HAARLEM, 19 sept. Tijdens de gis termiddag gehouden vergadering van de Haarlemse gemeenteraad heeft de fractievoorzitter van de Prot. Chr. Groe pering, de heer Spek nogal wat kritiek geuit naar aanleiding van het voorste' om een bedrag van ruim 60.000 be schikbaar te stellen voor de aankoop van een pand aan de Leidsevaart. Naar zijn mening had voorkomen kunnen worden, dat men nu tot de ont dekking is gekomen, dat nog een stuk je grond van twee m. nodig is voor de bouw van het 50 KV-station aldaar. Hij wenste van de betrokken wethouder de verzekering, dat zoiets niet meer zou gebeuren. Wethouder Happé moest toegeven, dat wellicht een andere taktiek tot een beter resultaat zou hebben geleid. Het is natuurlijk nu onmogelijk de plannen te wijzigen. Dat zou niet alleen vertra ging betekenen voor de bouw, maar bo vendien een bijzonder kostbare aange legenheid worden. Hij zei, dat thans maatregelen zijn getroffen om herha ling te voorkomen. (Advertentie) WERKBROEKEN van sterke „Schuttersveld" manchester vanaf 20,85 MOUWVESTEN vanaf 23,60 SPORTPANTALONS lux-manchester grijs, groen, blauw 23,85 DANDY PANTALONS lux-manchester met smalle pijpen zwart, grijs en groen JONGENS maten v a. 6 j. 18,25 HEREN maten vanaf 23,50 HAARLEM, 19 sept. Indien Pro vinciale Stoten van Noord-Holland ac- coord gaan met het desbetreffende voorstel van Gedeputeerde Staten zal in de tuin van het provinciehuis aan de Dreef een bunker gebouwd en inge richt worden ten behoeve van het pro vinciaal centrum voor de civiele ver dediging. Tévens zal het administatie- gebouw van de provincie uitgebreid worden door op die bunker een ge bouw te zetten, bestaande uit drie ver diepingen. De bouw van de bunker zai een bedrag vragen van 700.000, waarvan naar, schatting het Rijk ,f 500.000,- zal teruggeven, de drie ver diepingen vergen een investering van 556.000,-. In hun toelichting herinneren G.S. er aan dat men thans bezig is met het plaatsen van eerr tweede verdieping op het in 1930 in gebruik genomen gedeel te van het provinciehuis. Ook wordt het archiefgebouw mj met enkele werk ruimten vergroot. Hopelijk zijn de werkzaamheden in december klaar en kunnen de nieuwe ruimten in gebruik genomen worden. Toen het besluit tot die uitbreiding in 1954 werd genomen, waren er op de Provinciale Griffie 159 ambtenaren werkzaam. Thans telt de Griffie meer dan 220 ambtenaren en het ziet ernaar uit dat dit aantal nog gro ter zal worden. De nieuwe uitbreiding zal tot een meer efficiënte werkwijze kunnen lei den, maar het ziet ernaar uit dat bet onmogelijk is alle ambtenaren der Grif fie in het provinciehuis onder te bren gen nadat de uitbreiding is voltooid. In verband daarmede moest de gehele afdeling gemeentefinanciën onderge bracht worden in het vorig jaar aan gekochte pand Dreef 30. Dat geeft ech ter weinig bevrediging omdat door de ze oplossing de Provinciale Accountants Dienst niet die huisvesting krijgt welke haar was toebedacht. Dat is daarom minder gelukkig omdat andere provin cies ook van deze dienst gebruik willen maken. De huisvesting van deze dienst met de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in het volkomen onge schikte pand W'ilhelmmapark 29, zal daarom volgens G.S. op korte termijn moeten worden beëindigd. De beste op- lossine zal zijn: accountants dienst in Dreef 30, Volksgezondheid in Wilhel- minapark' 29. Dat is nu mogelijk omdat van de zijde van de regering erop wordt aan gedrongen ook in Noord-Holland een A Tn Clonn'c kn J -3 XT T> TT /4r»; a Tion dp TC.V.. OVERVEEN, 19 seP4- In. Stoop's bad de Overveen zuilen op dinsdagavond 29 oktober districtszwermvedstrijden wor- den gehouden voor de leden van de bei- de jongens padvindersorganisaties de Katholieke Verkenners en De Neder landse Padvinders. Het is <le eerste keer, dat voor de welpen, verkenners, voortrekkers en 'eidfsOers van beide organisaties gezamenlijk ^weC?"edstri)- den worden ^houden. De districtera den van de K.V. en N.P.V. gaven hier- voor hun (financiële) medewerking. In vroegere jaren hebben de Katholieke Verkenners wel eens afzonderlijk dis- trictszwemwedstryden gehouden, maar de laatste jaren bleek dit nietmeer mo gelijk. De Nederlandse Padvinders hiel den tot nu toe elk jaar districtszwem wedstrijden voor de eigen leden. Met toestemming va,h de districts commissarissen van beide organisaties is een wedstrijdcommissie samenge steld, die bestaat uit drie leden van N.P.V. en drie van de K.V., te weten de heren H. Tollenaar (NPV), voorzitter; G. J. Loogen (NPV), secre taris; A. J. M. Boon (KV), penning meester; N. H. M. Huiberts (KV), A. C. J. M. Konst (KV) en J. M. M. Wik (NPV), leden. De wedstrijdcommissie is nog in onderhandelingen met een der Haarlemse zwemverenigingen voor het verzorgen van de technische leiding van dit zwemfestijn. Behalve op de nummers 25 en 50 me ter school- en vrije slag voor welpen en verkenners kan voorts onder meer worden ingeschreven op de estafette- nummers 4 x 25 meter schoolslag wel pen, 6 x 25 meter vrije slag verkenners en 10 x 25 meter schoolslag voor groe pen. De NPV heeft sedert een tiental jaren een afzonderlijk zwemuur in Stoop's bad op vrijdagavond van 78 uur. Sedert enige jaren maken de leden van de KV als gasten van de NPV een druk gebruik van dit zwemuur. Alleen in het winterseizoen wordt gezwom men. Aanstaande vrijdag (20 septem ber) wordt het eigen oefenuur in Stoops bad hervat. Het district Haarlem van de NPV heeft een enigszins afwijkende vorm van dat van de KV. In grote Ijjnen vallen onder het district Haarlem de gemeente Zandvoort in het westen, de Bollen streek (tot Bennebroek en Hillegom) in het zuiden, een gedeelte van de Haar lemmermeer in het oosten, en de IJmond ten zuiden van het Noordzeekanaal in het noorden van de omgeving van Haar lem. (Advertentie) provinciaal centrum voor civiele ver dediging te bouwen. Dat kan gebeuren in de Griffietuin achter het archief, waar een bunker kan worden gebouwd. Daarop kan een gebouw van drie ver diepingen worden gesticht dat op een harmonische wijze met de bestaande Griffiegebouwen tot één geheel kan worden verbonden en dat voor geruime tijd in de behoefte van de provinciale dienst zal kunnen voorzien. De bouw kan in etappes geschieden, mits de be- ganegrondverdieping, welke tenminste tien kamers zal moeten bevatten, zo snel mogelijk gereed komt. Daarin wordt dan de afdeling gemeentefman- ciën ondergebracht, met vrijmakina van pand Dreef 30. Een voordeel is bovendien dat me teen met de bouw kan worden be gonnen, wanneer de aannemer met de bouw van de op handen zijnde uitbreiding gereed is. Hij kan dan meteen beginnen met de bouw van de bunker, die in oorlogstijd dienst zal moeten doen als overlegcentrum en informatie- en communicatiecen trum. De oppervlakte ran d-e bunker zal ruim 400 vierkante meter bedra gen. In de bunker komt een piot- (kaarten-) en stafkamer, een verga derruimte, een berichtencentrum, een centrale met de nodige tele-commu- nicatiemiddelen, alsmede nacht- en ziekenverblijven. De bunker zal plaats moeten kunnen bieden aan maximum 50 personen. (Advertentie) Mobilofoon service dac en nacbt HAARLEM, 19 sept. Conform tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar en een geldboete yan 75 veroordeelde de Haarlemse politierech ter gisteren een 47-jarige vrouw uit Haarlem wegens oplichting van een P.T.T.-ambtenaar. De vrouw had ge bruik gemaakt van een administratieve fout in haar spaarbankboekje, dat een saldo" aangaf van zevenhonderd gul den, terwijl het in werkelijkheid recht gaf 'op uitbetaling van tweehonderd gul den. Voor vijfhonderd gulden dus zet te zij de P.T.T.-ambtenaar af. „Om iemand van zijn faillissement te red den", verweerde zij zich. Het geld had de vrouw intussen aan de P.T.T. terug betaald. HAARLEM, 19 sept. Aan de Dien- stn en Bedrijven Schaakcompetitie 1963- '64 zal worden deelgenomen door de volgende schaakgroepen: Fluor Schuyt- vlot, Hout en Plantsoenen, Stadhuis- Ontv. Kantoor, Gemeenschappelijk Ad ministratie Kantoor, Ontspanmngsver. Rijksambtenaren I en II. Henkes, Ge- meentepersoneel Haarlemmermeer, Spoorwegschaakclub, Hin, Provinciaal Ziekenhuis, Santpoort, Provinciale Wa terstaat en Sociale Zaken. Het seizoen zal op 30 september wor den geopend met een snelschaaktoer- nooi in de aula van de A.H. Gerhard- school aangeboden door de contactcom missie van het stadhuispersoneel Haar lem De competitie zelf vangt aan in de week van 6 t.m. 12 oktober. Er wordt wederom een halve competitie ver speeld op basis van 1 wedstrijd in de 14 dagen. De schaakgroep Provinciale Water staat werd in het vorig seizoen kam pioen en is hierdoor houder van de door burgemeester en wethouders van Haar lem beschikbaar gestelde wisselbeker. Tweede werd de Spoorwegschaakclub en als derde eindigde de schaakgroep Stadhuis-Ontvangerskantoor. BLOEMENDAAL, 19 sept. In de vier wijken van de gemeente Bioemen- daal werd in de periode van twee we ken tussen 26 augustus en 7 september de jaarlijkse collecte gehouden ten ba te van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. De totale op brengst was 5.730,53. 414 Ned 1960 4I'« Ned 1961 4V* Ned 1963 I 414 Ned 1963 U 4 Ned 1961 4 Ned. 1962 Stafle) 1947 B N G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H V. A. A K U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert Deli-MI) Fokker Ford van Gelder Hoogovens MüUer Co. Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever WUton-Ftlenoord Biliton 2e Dordtsche Petr gew Kon. Petroleum '50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P L K. L. M Kon Ned Stoomb MI1 K. P. M. Stoomv M11 Nederland van Nievelt 122 124(4 van Ommeren Rott Lloyd Ned Scheepv Unie In terunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven 58 2 V, Amsterdam '56 I 2(4 Amsterdam '56 n 2 Amsterdam '56 til 2(4 Amsterdam '59 2i/. Rotterdam '57 Alb Heyn K1 obi. 17/9 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper KLM 1314 b Montgomery Ward 3834 Radio corp. ?2%e Republic Steel 42'2e Royal Dutch 49'4 Shell Union (Jll 46(4 Southern Pacific 35 Southern Railway 64(4 Stand Oil Ny 72 Tidewater 26(4 Unilever 52(« (J.S Steel 54(4 Vorig SLOT 99H 101% 99H 98^ 98% 93 106% 369(4 111 150 507 264(4 950 126.20 357 900 253% 607 318 481 154.30 141.20 287 413 805 174.70 134 158 47.50 161% 161 142 122 263% 143 143 202 233 500 140 145(4 125% 86% 91(4 91(4 91(4 95 128(4 opening 19/9 99% 99"s 99% 93 114% 512 152,10 140,50 173,— 133 111(4 142(4 18/9 49% 31% 77% 81% 77% 76% 13% 38% 72 41 48% 45(4 34% 63% 71% 26(4 51(4 53% Stemming: gedrukt (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3