Merkwaardig Binnenkort plan aanleg Bloemendaal aan Zee G.S. akkoord met restauratie ,Haringbuys van T adlerette f 138.- Hf ami 6 „De schat in het Zilvermeer" i meubeltentoonstelling Agenda voor Haarlem en omöevint* RAAD BLOEMENDAAL k Overgestoken van achter auto Exp Bruij ositie Rudolf iin in Marktzicht Enquête onder chauffeurs over dienstroosters Uit STAD Ien STREEK Ex-Tarzan als Old Shatterhand „The King ahd I" De laatste aanval Gunslinger Prolongaties Atphenaar Planbureau beziet Gevolgen van forse loonronde GEBR. EVERTS 't binnenhuis v. OUIVENBODEN Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT Bushalten JDCDU Burgerlijke Stand Haarlem Kind aangereden Scholier rijdt tegen bus bij halte Bij N.Z.H.V.M. Paard in prikkeldraad Eindexamens Rijkskweekschool Lido 'mm Frans Hals Films Muziek Toneel Diversen Cabaret T entoonstellin gen Luxor Roxy VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1963 PAGINA 3 .«TJVtK ir;g| U TjL 1/ ifiBHUKüak A11IIIIII& BARTEL30RISSTRAAT 5 JAN GEYLVOET Jr. STOFZUIGERS (Advertentie) HOE IS HET MOGELIJK. een blauw kamgaren kostuum, een juweeltje van kwaliteit, pasvorm en afwerking, voor slechts Kom en overtuig U zelf, dat dit bij ons wèl mogelijk is. Betere konfektie en herenmode Zijlstraat 71 (t.o. Twentse Haarlem Bank) nu met „all-ln" contract 3 ct/km geert hoogeveen Lex Basker als Old Shatterhand in „De schat in het Zilvermeer". een grote collectie aparte modellen van binnen- en buitenlandse ontwerpers worden gfiëxposeerd op onze foonkamers 1e en 2e etage u bent welkom bij julianapark 58-60-62, tel. 54530-57713 jaloezieën 100% WOL BANDRECORDERS PLATENSPELER^ FILMJOURNAAL Voorlopig zullen in Haarlem de Watertarieven niet worden verhoogd. Een socialistische motie, gesteund door de fracties van de P.S.P.. V.V.D. en C.P.N., maakte woensdagmiddag na een urenlang debat in de gemeen teraad een einde aan een daartoe door het voltallige college van B. en W. en de grootst mogelijke minderheid van de raad gekoesterd voornemen. De kleinst mogelijke meerderheid wenste uit de tarieven niet meer te halen dan het hedrag, dat het water bedrijf voor het volgend jaar tekort komt. Gemakshalve werd dat door de initiatiefnemer van de motie gefixeerd op twee ton. Het is te verwachten, dat het college op zeer korte termijn met een nieuw voorstel over deze kwestie bij de raad zal komen, een voorstel, waarin de tarieven zijn afge stemd op een opbrengst van twee ton. Dat voorstel zal naar alle waarschijn lijkheid op een zodanig tijdstip wor den ingediend, dat het besluit alsnog met ingang van 1 januari van kracht kan worden. Met de motie is aan B. en W. de mogelijkheid ontvallen om het halve miljoen, dat zij méér uit hun voor stel hadden willen halen, ter gedeel telijke dekking van het reële tekort voor 1964 ruim vier miljoen gulden aan de algemene dienst toe te Voegen. Zij zullen dus naar andere mogelijkheden moeten uitzien en de Wethouder van financiën heeft er geen twijfel over laten bestaan, dat dat niet gemakkelijk zal zijn, zeker niet wan neer men voorop stelt, dat aan het verzorgingspeil niet mag worden ge tornd. In dit licht moet dan ook, dunkt ons, de opmerking van de wethouder worden gezien, dat hij door het ont breken van een aanvaardbaar alter natief ernstige bezwaren tegen de motie koesterde. Het ontbreken van een alternatief tn de motie werpt een merkwaardig licht op de houding van degenen, die haar hebben gesteund. Hun woord voerders immers hadden woensdag middag de mond vol over steun, welke onvoorwaardelijk aan het col lege moest worden gegeven. Men had mogen verwachten, dat deze toe zegging nog een sterker accent zou hebben gekregen na de mededeling van de wethouder, dat het college van Gedeputeerde Staten zijn goedkeu ring aan de begroting voor 1963 had onthouden als gevolg van een tekort van büna drie miljoen gulden. In plaats van in positieve zin te reage ren liet de meerderheid van de raad het college van B. en W. in de kou staan. Strikt genomen is de opvatting, dat winstgevende tariefsverhogingen in feite verkapte en ongenuanceerde be lastingheffingen zijn, juist. Het is alleen de vraag of men dit principe moet hlijven aanhangen als in de praktijk blijkt, dat zoiets onmogelijk is en dat ook andere gemeenten dit standpunt voorlopig hebben verlaten om uit de moeilijkheden te komen. Deze „Prinzipienreiterei" verliest bo vendien nog veel van haar betekenis, wanneer men er niets tegenover stelt. Of moet het feit, dat het Rijk de ge meenten niet voldoende middelen geeft, beschouwd worden als een alternatief? Het Rijk is krap, maar dat neemt toch niet weg, dat de raad in de eerste plaats verantwoordelijk heid draagt en moet zorgen voor een zo goed mogelijk financieel beheer. In dit verband willen wij nadruk leggen op de woorden van de fractie voorzitter van de Prot. Chr. Groepe ring: „Wij moeten niet op Den Haag wachten, maar onze eigen verantwoor delijkheid kennen Een van de facetten van deze ver antwoordelijkheid is zich er van be wust te zijn, dat het kweken van reserves voor toekomstige investerin gen, waarvan met name de Partij van de Arbeid voorstander is, maar waar voor de wethouder van financiën liet garant wilde zijn, door het college van Gedeputeerde Staten niet wordt goed gevonden zo lang de begroting op de algemene dienst een tekort aanwijst. Deze harde realiteit blijkt duidelijk uit de brief, welke het college van B. en W. recentelijk van de Dreef heeft ontvangen. (Advertentie) EEN PERSOONLIJKHEID HERKENT 4WEN ALTIJD AAN DE STIJL VAN ZIJN KLEDIN3 BLOEMENDAAL, 20 sept. De Bloemendaalse gemeenteraad heeft gis termiddag tijdens de raadsvergadering een „historisch" besluit genomen: hg stelde het uitbreidingsplan in onderde len „Bloemendaal aan Zee" vast. Dit jaar precies vijfentwintig jaar gele den begon de Amsterdamse architect ir. A. Komter met het desbetreffende ontwerp. De vorige raadsvergadering verleende de raad nog een krediet van zevenhonderdvijftig gulden voor het maken van een hoogtekaart voor een landmeetkundig bureau in Velsen. Zo als men weet is het plan gesitueerd aan de kop van de Zeeweg en omvat een gebied van meer dan zeshonderd meter breedte en onbeperkte diepte. Er komen een hotel, drie restaurants en een aantal winkels. "Voorts zijn er drie grote parkeerterreinen geprojecteerd. Markant in het plan is een twaalf meter hoge to ren, waarin een kinderbewaarplaats en de politiepost worden gevestigd. De heer Laane CftVP) informeerde naar de exploitatiemogelijkheden van de bedrijven in het plan. De voorzitter, burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller, kon hierover nog geen uitsluit sel geven, maar meende, dat het pro ject ongetwijfeld de belangstelling van velen zal hebben. Op kosten van de gemeente moeten de parkeerterreinen, de omlegging van de Zeeweg, de win kels, wandelpaden naar het strand, de politiepost en het centraal liggende plein worden aangelegd. Daar zullen tonnen mee gemoeid zijn. Binnen met al te lange tijd zullen B. en W. met voorstellen op tafel somen, die betrek king hebben op de realisering van het plan Op korte termijn hoopt men reeds met de aanleg van de parkeer terreinen te kunnen beginnen. Aan het begin van de vergadering deelde de voorzitter mee, dat Gede puteerde Staten van Noord-Holland hun goedkeuring hebben gegeven aan het restauratieplan van de „Haring- buys" op de Viersprong in Aerden- hout. Met de restauratie is een be drag van twaalfduizend gulden ge moeid. Het wachten is thans nog op afkomen van de Rijksgoedkeuring. De raad toonde zich verheugd over de goedkeuring door G.S. De heer Gieben (WD) zei het zeer op prijs te stellen, dat men over wil gaan tot het treffen van voorzieningen aan alle openbare scholen in de ge meente. Mevrouw Polak (PvdA) drong aan op brandbeveiliging op alle scho len. Het voorstel tot oenoeming van leden en plaatsvervangende leden in het bestuur van de stichting „Stichting Landgoed Elswout" werd tot de vol gende vergadering aangehouden. Een meerderheid van de raad zou het juist vinden, wanneer ook een raadslid in het rtichtingsbestuur zitting nam. Over deze kwestie zal op korte termijn overleg worden gepleegd met het bestaande be stuur. Het voorstel om een krediet van ƒ3.500 te verlenen voor de aanleg van (Advertentie) Engelse tweedjassen 'n „all weather coat" f 185.-, f 228.- Kostuums van Engels en Italiaans ontwerp, 2 en 3 knoopssluiting f 188.-, f 268.- Een moderne elektrische kotter-naaimachine van West-Duits fabrikaat. Gewicht slechts 7 kg. Eenvoudig te bedienen, t verschil lende uitvoeringen Adler-dealer voor Haarlem en omgaving: Poolstraat 35, Haarlem, telef. (02500) 13538 BEVALLEN VAN EEN ZOON. 18 sept a t p de KrunffDubbe; tr. a. Biauwhoff—van der Laan; C. wenhuizen; J. S. M. van der Veldt-Bugs, G. A. M. Vink—van Roode. 19 Sept.. J. M. Hoenderdos—Oerlemans. „„rTmT,_ BEVALLEN VAN EEN DOCHTER. 16 Sept. R. H. van HaeringenSchoo. 17 sept.: E. van der WolfTeunissen. 18 sept.: J. H. C. Engelvan Acker; C. A. van Ham Pauwels; P. Hof,Imanse; H. van den Berg —Corves; M. M. Joosten—Beemsterboer; H. Beende Wilde. 19 sept.: D. J. Koele- wijnvan Rooden. BEVALLEN van een zoon: 17 sept.: G. Homringhausen-van der Kolk; F. M. Hilhorst- van Diessem; G. Semé-Fried- richsen. BEVALLEN van een dochter: 15 sept.: M. C. van den Berg-Muller; 17 sept.: F. de Vos-Zweerts; J. M. Hdese- laar-Hogema; C. L. Ruigrok-Stahaart; C. F. van Es-Jongejans; F. van Willi- gen-Raap; 18 sept.: J. Manck-van Dig gelen. ONDERTROUWD: 19 sept.: A. H. D. Cor- nelissen en A. M. Schrama; R. Marroquin en C. M. J. Koster; H. J. Mol en T. Mun ter; B. G. P. Smits en J. H. de Jong; E. Brattinga en M. van der Walle; A. A. Leijen en C. J. W. Wölcken; G. Horeis en W. M. Plant; F. J. B. Herjmel en F. van Weert; S. G. Cuijon en H. W. Smits; H. R. Bod- dendijk en R. Levy; M. P. L. Klumperbeek en E. J. Buddingh. ONDERTROUWD: 18 sept. B. Nieuwveen en A. Pannekeet; C. Spigt en H. Barten; H. Tromp en J. Kenter; H. Smakman en E. van Ameromigen; J. de Jong en J. Krikke; C. Strüwer en A. Klumperbeek. GEHUWD. 19 sept.: B. J. v. d. Moolen en T. Visser; T. van Wijngaarden en M. Meesters; J. J. Verweij en H. M. van Leeu wen; H. de Vries en J. van Soelen; N. Overdijk en M. Steenken; G. L. P. van Giezen en M. C. Janssen; C. W. v. d. Meij en C. J. M. van Bakel; R. C. Smit en W. de Wilde. GETROUWD; 18 sept.: J. Wolterink en F. Puts; P. Kauffman en P. v.d. Haak; G. de Goederen en C. van Hees; G. van Kessel en M. van Schalk; P. Sparreboom en C. v.d. Stelt; J. Kuit en F. Oosterbaan; K. Collignon en M. Ce- lie. OVERLEDEN. 16 Sept.: J. F. Dunweg, 77 Kleverparkweg; J. Koning, 88 j., Leid- sevaart. 17 sept.: H. Smink, 76 j., Gasthuis- vest; M. VoetenSmeets, 82 j., Kamper laan. 18 sept.: C. G. A. Vermeulen, 72 j., Kleverparkweg; J. H. C. de Groot, 4 mnd. Kamperlaan; H. A. Hofman, 57 j., Tugela- straat; M. Exelvan Everdingen, 59 j., KI. Houtstraat; J. G. M. Steijnen—van Zanten, 86 j., Ged. Oude Gracht; G. Eland van Gils, 72 j.. Piet Mondriaanstraaat. 19 sept.: J. SlinkSchoonbeek, 6 j., woon ark ligpl. jachtwerf „de Rietpol". OVERLEDEN: 17 sept.: H. Hempkes- Caro. 91 j. Deiftlaan. twee bushalteplaatsen aan de Zeeweg ter hoogte van het Wethouder van Ge- lukpark lokte enige discussie uit. In verband met het feit, dat het nog hele maal niet vaststaat of het publiek veel van de twee aan te leggen halte plaatsen gebruik zal maken, achtte een deel van de raad het nogal onverant woord om louter op verzoek van de N.Z.H.V.M. „op goed geluk" twee extra uitwijkhavens aan te leggen. Be sloten werd bij wijze van proef een seizoen lang de halteplaatsen onder te brengen in reeds bestaande parkeerha vens hetgeen de Bloemendaalse politie overigens sterk afgeraden heeft, aan gezien hierdoor een blijvend verlies aan parkeerruimte langs de Zeeweg ont staat. Dat verlies aan parkeerruimte werd door de raad niet bijzonder groot geacht. Voor verbetering van het wegdek va,, de Zonnebloemlaan in Aerdenhout stelde de raad een krediet van 30.000 be. chikbaar. Zandauto's brengen bij zonder veel schade toe, terwijl ook door de strenge winter het wegdek veel heeft geleden. Met het oog op de ko mende winter is het zeer noodzakelgk, dat het wegdek volledig hersteld wordt. Tijdens de rondvraag informeerde d, heer Laane naar eventuele moge lijkheden voor een groot Bloemen- daals sporttoernooi met als inzet een Bloemendaal-cup. Het toernooi zou jaarlijks moeten plaats vinden. Het college van B. en W. zou deze sugges tie in overweging nemen. (Advertentie) Wagenweg 104 Telefoon 12730-12181 HAARLEM, 20 sept. Op de Von- delweg is gistermiddag de 5-jarige Fre- derik van der W. uit de Havikstraat door een auto aangereden, toen hij van achter een geparkeerde auto overstak. Het ventje is met een dijbeenbreuk en een hoofdwonde naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo overgebracht. Een vijftienjarige scholier uit Haar lem is gisteravond op de Rustenburger laan tegen een stilstaande bus gereden. Ook hij is naar het ziekenhuis Sint Joan nes de Deo gebracht, vermoedelijk met een hersenschudding. HAARLEM, 20 sept. De muren van café „Marktzicht" aan de Boter markt zijn behangen met tekeningen in passe-partout en zij worden door de bezoekers met aandacht bekeken. De eigenaar van het café heeft Rudolf Bruijn op deze wijze de helpende hand willen bieden om zijn collegegeld te ver dienen. Rudolf Bruijn woont in Heemstede en is na enige maatschappelijke omzwer vingen tot de overtuiging gekomen, dat hij zijn toekomst zal vinden op het ter rein van de beeldende kunst. Hij is een geïsoleerde figuur die met jonge vakgenoten weinig contacten on derhoudt; wel legde hij op gezette tij den zijn tekeningen voor aan de beeld houwer en adjunct-conservator van het Teylermuseum, Jan van Borssum Buis- men en met een selectie uit deze teke ningen maakte hij vorig jaar decem ber zijn debuut met een tentoonstelling bij „In 't Goede Uur". Aan de Academie '63 heeft hij deze zomer gewerkt bij Arie Kater en als in oktober de jaarcursus van de Aca demie start, wil hij zijn plaats in het atelier weer bezetten. Van het welslagen van zijn gelegen heidstentoonstelling zal het afhangen of zjjn studieuze wensen vervuld kunnen worden. HAARLEM, 20 ept. De NZHVM heeft in de afgelopen maanden onder haar chauffeurs een enquete gehouden, die tot doel had de wensen van het rij dend personeel te leren kennen omtrent de dienstroosters, die in elk vervoers bedrijf een evenbelangrgke als moei lijke zaak blgken te zijn. De dienstroos ters vormen by wgze van spreken de organisatorische schakel tussen de diensten aan het publiek en het per soonlijk leven van het rijdend personeel. De directie van het Haarlemse ver voersbedrijf heeft met de eisen, die het gezinsleven van de chauffeurs stelt, re kening willen houden door de wensen, voor zover dat mogelgk was, in het nieuwe dienstrooster te verwerken. Aan de enquete hebben 287 van de 362 öhauffurs deelgenomen. Na telling bleek, dat zestig man zich uitspraken voor een stadsrooster met enkele ge broken diensten, zeventien voor een stadsrooster met een koffiepauze, vijf voor een stdasrooster met enkele bij rijdiensten op de interlokale lijnen, drie ënzeventig voor de lijn Amsterdam- Zandvoort plus bij-rijden op de inter lokale lijnen, zevenentwintig voor de lij nen op Leiden en DEN Haag plus bij rijden op de interlokale Hjnen, achten twintig voor diensten op de NS-ljjn plus bij-rijden, en tenslotte drie voor reser ve-diensten. Ook werd een tweede keuze gevraagd, aarop kan worden teruggevallen als aan de uitgesproken voorkeur niet te gemoet kan worden gekomen. Het ziet er evenwel naar uit, dat aan de uit de enquete gebleken voorkeuren voor een belangrijk deel kan worden voldaan. Om dat te bereiken is het aantal rou leringen sterk uitgebreid. Voor perso neel uit Amsterdam en Schalkwijk zul len voorts zogenaamde Pod-bussen gaan rijden, dat zijn bussen, die het personeel ophalen en wegbrengen. NOORDWIJK, 20 sept. Op de Oran je Nassaustraat te Noordwijk schrok een paard van een plaatselijke manege van spelende kinderen. Het dier maak te een zijsprong en kwam in het prik keldraad terecht. Een dierenarts moest het hevig bloedende dier verbinden. De berijdster kon zich in het zadel houden en liep geen letsel op. KANKERBESTRIJDING Zaterdag zal in Heemstede het Koningin Wilhel- mina Fonds de bekende „K.W.F.-luci- fersactie" houden. Men zal daarbij op een drietal luidsprekerswagens door Heemstede rijden en de pakken luci fers aanbieden. (Advertentie) UirtomobUlbedrMI Hoofdagent roar CltroSn e» Panhard Showroom: Zljlweg 26 HAARLEM Tel. 02500 - 17296 en 58041 HAARLEM, 20 sept. Aan de Rijks kweekschool slaagden voor het eind examen derde leerkring de dames M. Mensink te Haarlem, M. Trip, te Hen gelo, Br. v. Mourik te Bloemendaal, O. Bode te Haarlem, E. Bus te Haarlem en de heer A. Roosóen te Haarlem. ONTVANGST Na afloop van het buitengewoon concert, dat het Noord hollands Philharmoniseh Orkest op 30 september in het concertgebouw zal geven, zullen B. en W. het provinciaal bestuur, de colleges van B. en W. en de raadsleden van de gemeenten, die deel uitmaken van de Stichtingsraad van het N.Ph.O. in het Frans Hals museum ontvangen. Hoewel de boeken van Karl May meer clan zestig jaar lang tot de „best sellers" hebben behoord de vijftig ste verjaardag van zijn dood werd ver leden jaar in Nederland gevierd met een nieuwe pocketuitgave van zijn vol ledige werken is tot nog toe nim mer één van de door hem beschreven avonturen, waarin Old Shatterhand en diens „onvergetelijke" broeder Winne- tou de hoofdrol spelen, verfilmd. Wie trouwens Karl May's avontuurlijke, maar moraliserende en weinig waar schijnlijke verhalen aandachtig door leest met het oog op een eventuele verfilming, za.I tot de conclusie komen, dat dit onmogelijk is, zonder de geest en stijl van de schrijver geweld aan te doen. De Amerikanen, die op het gebied van de Wild West-film niets meer hebben te leren, zijn dan °ok nooit aan een dergelijke, bij voorbaat tot mislukking gedoemde onderneming begonnen, hoewel ze de natuurlijke decors te kust en te keur bij de hand hadden. Een Duits-Joegoslavische produktie- groep, die bij Rijeka, in de buurt van de Plitvice-meren een landstreek meen de te hebben gevonden overigens niet geheel ten onrechte die over eenstemde met het door de Amerikaan se film opgeroepen beeld van de oude Indianengebieden in het Wilde Westen, heeft thans onder regie van Harald Reinl „Der Schatz im Silbersee" in beeld gebracht en daarmee alleen maar bewezen, dat de boeken van Karl May iderdaad niet te verfilmen zijn. Aan actie, bloedige actie, ontbreekt het niet in deze „Schat in het Zilver- meer", maar van het oorspronkelijke verhaal is heel wéinig overgebleven en de internationale rolbezetting; de Amerikaanse ex-Tarzan Lex Barker als Old Shatterhand, de Fransman Pierre Brice als Winnetou, de Engels man Herbert Lom als de schurk Cor nel Brinkley, de Joegoslaaf Mirko Bo- man als Gunstick Uncle en de Duit sers Goetz George, zoon van Heinrich George en Rolf Wolter respectievelijk als Fred Engel en Sam Hawkins, be antwoorden slechts heel vaag aan de voorstelling, die men zich uit May's boeken van deze fameuze persoonlijk heden heeft gevormd. Pe namen zijn wel authentiek, maar men kan zich niet aan de on behaaglijke indruk onttrekken, dat de makers van deze m cinemascope en kleuren opgenomen film te wei nig Karl May hebben gelezen en te veel naar Amerikaanse Westerns heb ben gekeken, en misschien ook wel ïf^filn^draait in Lido (14 j.). h nhf-< iiiiiiiiiiiiimmiimiiiiiiiii'iiKiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii In de film „The King and I", welke de volgende week in het Frans Hals theater drdait, wordt de geschiedenis verteld van een jonge Engelse weduwe, die naar Siam gaat om de kinderen van de jonge koning te onderwijzen. Veel sympathie ontmoet zij aanvankelijk niet, maar gaandeweg weet zei ieders hart te veroveren. In Engelse ogen is de koning echter een barbaar, maar met veel tact weet de weduwe een feest ter ontvangst van een Engelse ambassadeur zo te or ganiseren, dat het tegendeel moet blij ken. Een incident na afloop van het feest dreigt de goede verhouding tussen de weduwe en de koning te verstoren. Zij meent hem toch als een barbaar te moeten bestempelen. De koning trekt zich terug, de weduwe wil naar Enge land terugkeren. Zij besluit tenslotte toch te blijven, wanneer zij bij de ster vende koning is geroepen. Zij weet, dat haar werk in Siam niet voltooid is. Het verhaal speelt zich af in de zeventiger van de vorige eeuw. (A.L.). De krachtpatser Tarzan meldt zich woensdag present in de middagvoorstel ling. De liefhebbers onder de jeugd kun nen watertanden. (A.L.). (Advertentie) CINEMA PALACE: Wederzijds, alle leeft. 2 7 en 9.15 uur. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: The King and I, alle leeft. 7 en 9.15 uur. Zondag; 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur: Tarzan, alle leeftijden. Woensdag 2 uur. LIDO: De schat in het zilvermeer, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De laatste aanval, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Kanonnen van Navarone, 14 Jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. BOXY, t/m zondag: Gunslinger, 14 jaar. Maandag t/m do.: Skitroepen vallen aan, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Er moet maar eens getrouwd worden, a. 1. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: West Side Story, 14 jaar. Maandag, dinsdag en do. 8 uur. Zaterdag, zondag en wo. 2 en 8 uur. Dinsdag 24 september. Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Donderdag 26 september. Grote of St. Bavo Kerk, 3 uur: Orgel concert door Piet Kee. Vrijdag 20 september. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „Luitenant Tenant" van Pierre Gripari. Regie: Ton Lensink. In de hoofd rollen: Loudi Ntjhoff, Nienke Sikkema en Bernard Droog. Zaterdag 21 september. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „De Opvolger" van Reinhard Ra walt. RegieKarl Guttmann. In de hoofd rollen: Ko van Dijk, Max Croiset, Ton van Duinhoven en Ko Arnoldi. Zondag 22 september. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „De Opvolger" van Remhard Rawalt. Regie: Karl Guttmann. In de hoofd rollen: Ko van Dijk, Max Croiset, Ton van Duinhoven en Ko Arnoldi. Zaterdag 21 september. Rest. Brinkmaan, muziekzaal. 8 uur: Jongerenclub „De Twintigers", eerste bijeen komst van het nieuwe seizoen. Zondag 22 september. Gebouw Domi. 8 uur: K.J.M., eerste bij eenkomst in het nieuwe seizoen. Dinsdag 24 september. Remonstrantse Kerk, Wllhelminastraat. 8 uur: Kennemer Foto-Kring, eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen. 't Trefpunt", Nieuw Vennep. 8 uur: Jazz concert door Harry Sevenstem, trompet en Melle Weersma, piano. Waagtaveerne, Damstraat: Iedere avond 81 uur internationaal programma door Cobl Schreijer en Ronnie Potsdammer. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 15 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12.30 en van 1.305 uur, (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 25 uur. „In 't Goede Uur", Korte Houtstraat 1. Geopend van 10—6 uur, 's avonds van 810 uur. Huize Bloemenheurel: Schilderijen-ten- toonstelling van mevrouw Julia Giesberts. (Tot en met 22 september). Museum Het Huis van Looy, KI. Hout weg 103: Cultuur-historische diarama's. Vlshal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dag. 105 uur Zondag 15 uur. De Hoofdwacht, Grote Markt: Esperanto- tentoonstelling. Geopend van 101, 25 en 79 uur. (Tot en met 22 september). De oeste service bi) Ged. Oude Gracht 108-110 - Haarlem Telefoon 17165—16657 Kruisstraat 22 Telefoon 17206 Vraagt prijsopgaaf (Advertentie) Grote aontstraat 62 en 67 - Tel 10657 12839 Een door Amerikanen in Italië ge maakte film met een gemengde rolbe zetting „Warrior five" („De laatste aanval") geheten, werd geregisseerd door Leopoldo Savona. Zyn verhaal speelt zich af in de herfs van 1943, toen de Duitsers voor de opdringende geallieerde troepen in Italië terugtrok ken. Een Amerikaanse parachutist, neergelaten temidden van de wanorde achter de Duitse linies, komt in con tact met een vijftal uit de gevangenis ontsnapte Italianen, die hem, deels uit eigenbelang, deels uit idealisme helpen bij het uitvoeren van zijn opdracht: het opblazen van een strategisch be- lagrijke brug. Savona is een regisseur, die met wei nig middelen soms een aangename spanning weet te wekken. Zijn hele aan pak en kijk op het wel boeiende en genuanceerde gebeuren zjjn echter te commercieel-Amerikaans en missen het Italiaanse gevoel voor realisme, dat de gebeurtenissen een aangrijpend ka rakter had kunnen verlenen. Nu spreekt iedereen dus Amerikaans, is er tijd voor de liefde en herinnert een onaf gebroken zwoegend stemmingsorkest er voortdurend aan, dat de toeschouwer eigenlijk voor zijn plezier uit is en de vertoonde tragiek niet al te serieus hoeft te nemen. Jack Palance ver schijnt als de parachutist. Onder zijn aanhangers herkent men gemakkelijk figuren als Folco Lilli, Serge Reggiani en Anna Ralli. De film draait in Luxor (14 j.). In de „Gunslinger" gaat een vrouwe lijke sheriff op haar eentje de misdaad te lijf. Moedig bestrijdt zij het onrecht en neemt zij het op tegen de meest beruchte scherpschutters. Zij kan ech ter niet voorkomen dat er doden vallen, vele doden zelfs. Het recht blijkt echter te zegevieren, de misdadiger ontgaat zijn gerechte straf niet. De „Gunslinger" is een aaneenschakeling van onwaar schijnlijke scènes, die slechts door hun kleurrijke vormgeving de toeschouwer kunnen boeien. De film is te zien in Roxy (14 j. Vanaf maandag is de film te zien „Skitroepen vallen aan" met het fa meuze Ardennenoffensief. In de film gaat een Amerikaanse patrouille de Duitsers in hun Heimat zo dapper te lijf, dat er slechts twee hunner, uitge rekend een luitenant en zijn sergeant, behouden op hun basis terugkeren, na op afdoende wijze een brug te hebben opgeblazen. Een dapperheid die des te glorieuzer is, omdat de opdracht luidde, de vijand zoveel mogelijk te vermijden. (14 j.). In Rembrandt blijven de „Kanonnen van Navarone" nog een week bulde ren. Een opwindende avonturenfilm, welke ondanks de lengte bijzonder boeiend is. (14 j.). De film „Weder zijds" draait nog in Cinema Palace. Een over het algemeen geslaagde do cumentaire over een halve eeuw ge schiedenis, waarin Wilhelmina konin gin van Nederland was. (A.L.). De goede, gezonde Engelse humor trekt altijd nog honderden mensen naar de bioscoop. Daarom draait in Studio ook deze week weer „Er moet maar eens getrouwd worden". Een uitstekende filmcomedie. (A.L.). En dan tenslotte de „West Side Story". Commentaar overbodig. De laatste warme zondag middag zelfs een paar honderd bezoe kers in Minerva. (14 j.). (Advertentie) ■en banden! KRUISWEG 47-49 HAARLEM DEN HAAG, 20 sept. Een com missie van de Sociaal-Economische Raad heeft het Centraal Planbureau ver zocht zich op korte termijn te bera den over de gevolgen van een moge lijke forse loonsverhoging van onge veer acht of tien procent het volgend jaar, zo verneemt het ANP uit welinge lichte bron. Verwacht wordt, dat het Centraal Planbureau onder de druk van de om standigheden deze studie op korte ter mijn zal voltooien. Waarschijnlijk zal het planbureau de SER reeds voor het einde van deze maand van zijn bevin dingen over de gevolgen van een forse loonronde in 1964 op de hoogte stellen. Na het uitvoerig beraad, dat zeven ministers en staatssecretaris Bakker gisteravond tot middernacht over de loonontwikkeling hebben gevoerd, wordt aangenomen, dat deze kwestie ook op de wekelijkse ministerraad van van daag een belangrijk gesprekspunt zal vormen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3