Groenen veegden van Sanctus Bavo Grote Houtstraat TLD ,De Opvolger' indrukwekkende voorstelling door Ensemble Dames en heren Alliance boeken ruime winst Gerrit Krabbenbos wint met voorsprong Agenda voor Haarlem en omgeving Opvallende prestaties van H.A.V. HEEL VREDIGE DEMONSTRATIE Maar deden nauwelijks enig stof opwaaien Scooter tegen lantaarnpaal Actueel probleem uitgewerkt binnen de sfeer van een conclaaf Vrouw en kind uit rijdende auto gevallen érmaat •ütó&YitoÊ Up urfPt Jongetje uit Spaarne gered WIELRENNEN Nuninga met Keizer in het B - elftal Typografen NRC staken nu ook TONEEL IN HAARLEMS SCHOUWBURG 5? lil Bestuurder gewond WIEDEWAGEN", NIEUW PROGRAMMA IN DE WAAG Burgerlijke Stand Haarlem Fa. B. ENGELENBERG Geen nieuwe fabriek van Bovema aan Haven in Heemstede Hockey in Haarlem en omgeving Films Muziek Cabaret Tentoonstellin gen Tennis Inter-districts- wedstrijden Eindexamens Rijkskweekschool MAANDAG 23 SEPTEMBER 1963 PAGINA 3 KWASTEN PLAMUURMESSEN 'de gehele weekt, ipftl combi zilverzak ROOMBOTBR- AMAUDBLSPECULAAS van 95ct.voor 69 Grote 7>a.lrvip.rkaritp.TA AI van 4 9 ct.voor 43 12K0BFIEK0EKEN van óOct.voor 55 BOK&BPOOTJES-eztra groot 6 stuks van 75ckvoor 72 Grote CANDI3K0EK >5ct,voor 52 Beurs van Amsterdam HAARLEM, 23 sept. Wanneer de leden van de groencommissie der Ka tholieke Studenten Vereniging „Sanc- tus Bavo" de Haarlemmers wilden ge ruststellen omtrent de behandeling van hun aspirant-leden, zijn zij daarin za terdagmiddag bijzonder goed geslaagd. De sohoonm aakpart ij in de Grote Hout straat die zij voor de groenen op het programma hadden gezet, is een bijzon der vredige demonstratie geworden, die geen twijfel laat aan de ethische op vatting over het ontgroenen bij „Sanc tus Bavo". Omstreeks twee uur trok een won derlijke stoet vanaf het posthuis van de gemeentereiniging naar de Grote Houtstraat. Ongeveer twintig groenen, in korte broek waarvoor een fleurig schortje gebonden was, bepaalden daar niet al te gretig overigens hun aandacht bij het straatvuil. In gema- matigd tempo trok de -groep vegend en scheppend tweemaal de winkelstraat door, geamuseerd gadegeslagen door de daar winkelende Haarlemmers. Voorop werd een groen, letterlijk in de watten gelegd, in een kruiwagen voortgeduwd. „Voorzichtig, ik ben een groen", was de waarschuwing, die hij op een bord meedroeg. Achter de ve gers reden twee vuilniskarretjes, rond om de groep liepen de leden van de groencommissie die ervoor zorgden dat er niet gelanterfanterd werd en boven dien telkens nieuwe ,,Bavo"-liederen in zetten. De stoet werd gesloten door een ZANDVOORT, 23 sept. Zondag avond omstreeks elf uur reed een 21- jarige stucadoor uit Haarlem met zijn scooter tegen een lantaarnpaal langs de Kostverlorenstraat. Hij en twee duo passagiers kwamen te vallen. De be stuurder liep ernstige verwondingen aan het hoofd op en moest naar het Grote Gasthuis in Haarlem worden overge bracht. De oorzaak van het ongeval was een oude breuk in de stuurstang, die onder de zwaarte van de last op nieuw 'oezweek. HAARLEM, 23 sept. In de Waa.g- taveerne aan het Spaame zal op 25 ok tober het nieuwe winterprogramma „Wiedewagen" in première gaan. „Wiedewagen zal, evenals „Waagstuk ken" dat de gehele zomer veel Haar lemmers en vacantiegangerg uit bin nen- en buitenland getrokken heeft, gebracht worden door Coby Schreijer en Ronnie Potsdammer. Het cabaret, met teksten van en ge regisseerd door Ernst van Altena, wordt opnieuw geen programma met vaste volgorde. De bezoekers van de Waag blijven rechtstreeks betrokken bij de programma-opbouw. Het zomerprogramma zal nog tot en met zondag 29 september te bezoeken zijn. BEVALLEN VAN EEN ZOON: Beek-Kok; L. Spijkers-Visbeen; A. M. Loupatty-Wat- timury; C. C. Langeveld-Dam; G. de Jong- ter Metz: A. Venema-Zuidland; M. M. Roomer-van der Heij; A. R. Diependaal- Wassenberg; BEVALLEN VAN EEN DOCHTER: E. C. Strookman-Soeraad; A. J M. Burgers-de Rosa Spierings; E. de Wilde-Weber; J. M. Zonneveld-Admiraal. ONDERTROUWD: F. E. N. Kippersluis- en H. T. J. Ktein; R. P. te Velde en M. G. H. Bootsma: A. J. van den Bos en H. van Dam; G. P. H. J. van Elteren en A. P. W. M. Ale; G. A. H. Brugman en M. Wildschut; E. Keur en Y. Philippo. GEHUWD: J. Schaaf en J. C. Hommels; P. A, Bakker en L, J. Doffer; A. van Eek en Y. J. Jansen; A. Vergers en C. Wou denberg; A. J. Krijnders en W. I. Heems kerk; J. Veenstra en V. M. M. Oosterhof; A. Vermeulen en G. W. van Kranenburg; G. Gatsonides en A. E. Max; N. T. Klein en F. E. Lensen; H. C. G. Bank en A. M. Woltman; C. Tauber en C. M. Eggink; J. T. M. van Outersterp en J. E. M. v.d. Heijden: A Hamstra en J. G. ter Metz: OVERLEDEN; A. J, Krol, 79 j. Dennenstr. A. T. Koe, 21 j. Rijksstraatweg; J. Coert, 75 j„ v. Marumstraat; T. van Hoeven, 66 j„ Aagje Dekenstraat', J. J .Feilzer-Houpt, 73 j., Spaarne; J. Wels-van der Kolk, 60 j., Brouwersstraat; A. W. Lenterman-Harren, 88 j., Westerhoutstraat; aantal politieagenten, die kennelijk wel iets beters te doen hadden. Na de schoonmaakbeurt bleek dan ook dat de Ijverige groenen nauwelijks enig stof hadden doen opwaaien. (Advertentie) Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13232 OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN HAARLEM, 23 sept. De toneel groep Ensemble heeft het afgelopen weekeinde in de Stadsschouwburg twee toneelavonden van formaat ge bracht. Ze kwam onder regie van Karl Guttmann met een imponerende voor stelling van „De Opvolger", een spel van Rein-hard Raffalt in de vertaling van Jan Starink. Van dit stuk is des tijds reeds een voorbeschouwing in onze courant verschenen, een bespre king van de première in Tilburg pu bliceerden wij een tien dagen geleden. Toch heeft het zin naar aanleiding van de twee voorstellingen in Haar lem over spel en uitvoering nog even na te praten. Raffalt stelt namelijk het probleem van de plaats, die de Kerk in haar eigen tijd moet innemen. Is de Kerk onveranderlijk of moet zij zich aanpassen aan de tijd, waarin zij op een bepaald moment leeft en werkt? Het gaat natuurlijk niet om de leer van de openbaring zelf, als wel om de wijze, waarop de Kerk deze dient uit te dragen. Raffalt heeft het er op gewaagd dat probleem te stellen binnen een con claaf. Hij appelleerde daarbij niet zon der succes op de publieke opinie, vol gens welke met name in het conclaaf, waarin Joannes XXIII gekozen werd, twee sterke stromingen tegenover elkaar stonden, met daar tussenin een gema tigde groep. Een opinie overigens, die zichzelf bevestigd vond tijdens de eerste zitting van het Concilie. Ook in zijn stuk staan twee groepen lijnrecht tegen over elkaar, daartussen een kleine een- trumgroep. Hechts de partij der tradi tionalisten, mannen, dieonverzettelijk en met grote gestrengheid aan de tra- ditie vasthouden; rechts de partij der progressieven, mannen, die de Kerk uit haar isolement willen verlossen en haar midden in de wereld willen plaatsen, waar zij thuis hoort. De gematigde groep schijnt die der wijfelaars te zijn. Maar hun weifelen is minder geïnspi reerd door de angst als wel door een eerlijke voorzichtigheid. Van hen is ae kardinaal van Bologna de mmst opval lende figuur en juist daardoor valt ten slotte de aandacht op hem. Hij wordt opgemerkt door de hoogbejaarde kardi naal van Toledo, de sterke man van de rechtse groep. In het conclaaf komt hij te sterven en op zijn sterfbed moet hij zichzelf bekennen te onverzettelijk en te weinig herderlijk als bisschop te zijn opgetreden. Zijn bekentenis schokt links en rechts: links, omdat een sterke troef verloren gaat, rechts, omdat de winst voor het grijpen ligt. Maar het pakt an ders uit. De kardinaal van Bologna, die het ene argument na het ander uitspeelt om zijn onbekwaamheid aan te tonen, bewijst tegen wil en dank de enige ge schikte kandidaat te zijn. Vooral vóór de pauze heeft de auteur in een prachtige tekst aan dat probleem gestalte gegeven. Hij geeft iedere partij volop gelegenheid zijn standpunt ken baar te maken, zonder zelf direct partij te kiezen. Zijn spel met woorden is geen woordenspel en de treffende meest actuele opmerkingen laat hij maken door de kardinalen uit China, Indië en Afrika, die meer dan wie kunnen be togen, dat de Kerk voor ieder volk herkenbaar moet zijn. Op voortreffelijke wijze heeft Gutt mann dit spel geregisseerd. De pracht die de kardinalen van zichzelf meene men, gaf natuurlijk gelegenheid tot fraaie effecten. Bovendien had Jörg Zimmermann voor een suggestief en weelderig decor gezorgd. Maar dat neemt niet weg, dat Guttmann de en scenering volkomen beheerste en juist door een sobere speelwijze een zeker evenwicht wist te bewaren. Hij moest niet minder dan zestien kardinalen op de plankén brengen en men mocht niet verwachten, dat iedere rol even sterk bezet zou zijn. Er waren echter creaties, die onvergetelijk zullen blijven. Aller eerst die van Ko van Dijk. Hij speelde de kardinaal van Bologna met zo'n in tense beheersing en toch met zo'n grote bewogenheid, dat hij wel moest uit groeien tot de primus inter pares. Daar naast de felle, vaak verbeten kardinaal van Palermo, de kandidaat van de rechtsen, knap gespeeld door Max Croi- set. Van de anderen noemen wij nog de kardinaal van Boedapest, krachtig ge typeerd door Lex Goudsmit, en met, te vergeten de kardinaal van Toledo, ont roerend gespeeld door Ko Arnoldi. Er valt feitelijk nog zoveel te zeggen over dit stuk. Laten wij nu maar vol staan met te schrijven, dat degenen, die nu thuis zijn gebleven, een volgende keer moeten proberen „De Opvolger" alsnog te zien. Zij krijgen een prachtige toneelavond, welke weliswaar in het eerste deel reeds aan haar hoogtepunt toe is, maar welke als geheel een stuk brandende actualiteit ontleedt. W. H. HAARLEM, 23 sept. Zaterdag nacht zijn op de Schoterweg een 41-ja- rige vrouw en een 13-jarig meisje uit een bestelwagen gevallen. Beiden wer den naar het Grote Gasthuis gebracht en zijn daar opgenomen. Het meisje kreeg een beenwond, terwijl de vrouw klaagde over pijn in haar schouder. De vrouw heeft waarschijnlijk op de kruk van het portier geleund. Toen de auto linksaf de Kennemerstraat wilde inrij den schoot de deur open. Het meisje zat op de schoot van de vrouw. De wa gen werd bestuurd door een koopman uit Haarlem, wiens koperen bruiloft des avonds was gevierd. (Advertentie) vn O'fdGP] C HEEMSTEDE, 23 sept. De plan nen van de gramofoonplatenfabriek Bo vema om in het industrieterrein Cloos- terweg te Heemstede een nieuwe far briek te bouwen, zijn van de baan. De directie van het bedrijf is er in ge slaagd een stuk grond aan te kopen achter de fabriek aan de Bleekersvaart, waar de plannen kunnen worden gerea liseerd, die men koesterde voor het ter rein aan de Haven. De fabriek aan de Bleekersvaart zal al naar gelang de be hoefte geleidelijk aan worden uitgebreid. In februari 1962 kocht Bovema van de gemeente Heemstede een stuk grond ter grootte van 4.700 vierkante meter in het industrieterrein. In de koopakte was evenwel de bepaling opgenomen, dat de gemeente de grond tegen de zelfde prijs als waarvoor het bedrijf het had gekocht, zou kunnen terugko pen, wanneer vóór 1 juli 1964 niet met de bouw van de nieuwe fabriek zou zijn begonnen. De directie heeft laten weten, dat zij afziet van haar bouw plannen aan de Haven. Zij heeft het gemeentebestuur van Heemstede ver zocht de gronden nu al terug te kopen. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor daartoe over te gaan. De prijs per vierkante meter bedroeg in 1962 zeven en twintig gulden. De overdrachts kosten, die met de terugverkoping zijn gemoeid, komen voor rekening van Bo vema. HAARLEM, 23 sept. Zondagmid dag hebben de politie-agent W. Koops en de houtbewerker W. Windt de vier jarige Hendrik van Deventer uit het water van het Spaarne gehaald. Het jongetje had met een emmertje aan de waterkant gespeeld. Hij is voor een dag ter observatie in het Grote Gast huis opgenomen. FILMAVOND - De buurtvereniging „Overveen" organiseert op dinsdag 24 september een filmavond, waarop de heer D.M. Huizinga een inleiding zal houden over „De hedendaagse film". Films uit verschillende landen zuilen worden vertoond. De avond, die in „Bloemenheuvel" aan de Bloemendaal- seweg gegeven zal worden, begint om 8 uur. HAARLEM, 23 sept. De goede starts, welke de Haarlemse hockey clubs hebben gehad vonden dit week einde een nog beter vervolg. Waar vo rige keer nog een gelijkspel uit de bus kwam, daar boekte men de eerste over winningsroes nog vast waar voor de grondslag op de eerste competitiedag al was gelegd. Was het vorige week een kwestie van puntendelen voor de heren van Allian ce geweest, gisteren werd er een royale overwinning behaald op SCHC 2. De jongeren in dit elftal blijken het tempo en de vereiste techniek voor de promo tieklasse goed te kunnen volgen. En voeg (laarbij het voorbeeld van de rou tine's welke in dit eerste elftal nog aan wezig zijn, dan komt men al tot de conclusie, dat er een goede basis voor het vertegenwoordigende elftal van Al- liance-heren voor deze competitie moet zijn. Vooral in de eerste helft van deze wedstrijd tegen SCHC is daarvan over tuigend blijk gegeven. Er werd vlot ge- combineerd, er was groot enthousias- me en dat gaf al direct een overwicht op de tegenpartij. Het eerste resultaat liet niet lang op zich wachten, want na 5 minuten kreeg P. Verburg een hard schot vanuit de achterhoede en daar ny toch een plaats had ingenomen in de cirkel, nam hij de bal maar meteen op zijn stick en transporteerde hy hem di rect met een krachtige tik in de goal. Een kwartier later greep N. Groen zyn kans door uit een strafcorner te doel punten, waarmede de eerste helft reeds een goede voorsprong had gegeven. Na de hervatting zakte het tempo wei enigszins. Alliance leunde ietwat op de veilige voorsprong en kon dat ook doen, want SCHC was makkelijk in bedwang te houden. Zelfs was het nog mogelijk om een kwartier voor het einde de voorsprong tot 30 te brengen. De heren van Ever Swift toonden in de uitwedstrijd tegen HHYC 4 dat ze iets meer op elkaar ingespeeld raken. De aanvallen werden gedegen en snel opgebouwd en daartegen had HHYC niet zo'n krachtig wapen. Bij de Ha genaars ontbrak nog de nodige tech niek. Het was duidelijk merkbaar dat de thuisclub met dit tweede klasse- elf tal een compleet juniorenteam van vo rig jaar liet aanrukken. Niettemin kwa men zij ook tot aardige aanvallen, maar Ever Swift toonde iets meer techniek en ook meer snelheid in stiokhantering om die aanvallen als gevaarlijk te ken merken. Een duidelijk overwicht van Ever Swift dus, waarbij het echter toch maar tot een eindstand van 0—3 in het voordeel der Haarlemmers kwam. On danks de goede combinaties der bruin- hemden ging het nog wel eens mank in de afwerking daarvan. Niettemin werd een duidelijke toename in de een heid van dit elftal getoond. De overwinning welke de dames van Ever Swift vorige week wisten te be halen, vond dit keer een even gunstig vervolg. In Rotterdam bleek Victoria 2 niet van die sterkte te zyn zoals aan vankelijk werd vermoed. Ook bier werd de forse uitslag (0-7) met alleen ver- kregen door do zwakte der tegenpartij, doch mede door het opnieuw tot uiting komen van het hechte teamverband dat met de technische hockey-verdiensten bruinwitte dames tot een veelbelovend elftal in deze competitie maakt Het zit Seheybeeck nog niet mee. Deze keer waren er voor de heren zo wel als voor de dames de ontmoetin gen met Strawberries en beide wed strijden leverden geen enkel winstpunt voor de Beverwykers op. De dames verloren met 01 een spannende wed strijd, de heren gingen ook op eigen terrein met 63 ten onder. Gisteren is ook weer het vervolg ge geven aan de wedstryden om de Par- nassia-prys. Daarbij kwamen de dames van Alliance thans tot winst. Een ver diende winst dankzij een vlot gespeelde eerste helft, waarin Alliance het initia tief geheel in handen had. In die eerste helft werd een twee-nul voorsprong be reikt door een prima reactie van linksbinnen M. V. Bueren en een lis tige solo van midvoor J. Pielage. Te genpartij Kieviten had het beste deel van de tweede helft, doch stuitte steeds op de hechte verdediging van Alliance Alleen een misverstand in die achterhoede werd prompt afgestraft met een tegengoal en met de toen be reikte stand van 21 kwam ook het einde van deze tweede ronde om de Parnassiaprys, een halve competitie HAARLEM, krachtmeting 23 sept. De eerste tussen de Haarlemse wielerclubs „Ge Kampioen" en „Excel sior", die zondag ra het „Van der Aartsportpark" werd gehouden, heeft bij de A- en B-klassers een overwinning opgeleverd voor Gerrit Krabbenbos (Excelsior). Samen met Bert van der Pol (Kampioen), van wie hy zich in de laatste ronde ontdeed, was Krabbenbos uit het peloton ontsnapt. Aan de finish bedroeg de voorsprong van de twee vluchtelingen een halve ronde. De veertig deelnemende A- en B- klassers waren nog maar nauwelijks vertrokken om hun 35 rondjes in het sportpark af te leggen, of Krabbenbos ging al tot de aanval over. Toen ook CINEMA PALACE: Wederzijds, alle leeft. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: The King and I, alle leeft. Dinsdag15 8UUuür: Tarzan, alle leeftijden. Woensdag 2 uur. LIDO: De schat ln het zilvermeer, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De laatste aanval, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Kanonnen van Navarone, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. ROXY, t/m donderdag: Skitroepen vallen aan. 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Er moet maar eens getrouwd worden, a. 1. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: West Side Story. 14 jaar. Maandag, dinsdag en do. 8 uur. Woensdag 2 en 8 uur. Dinsdag 24 september. ,,'t Trefpunt", Hoofddorp, 8 uur: Jazz concert door Harry Sevënstern, trompet en Melle Weersma, piano. Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: concert door Albert de Klerk. orgei- Waagtareerne, Damstraat; Iedere avond 8l uur internationaal programma door Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 105 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur Zondag van 15 uur Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten Ge- opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur, (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur „In 't Goede Uur", Korte Houtstraat 1. Geopend van 106 uur, 's avonds van 810 uur. Museum Het Huis van Looy, KI. Hout weg 103: Cultuur-historische diarama's. Vlshal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dag. 105 uur. Zondag 1—5 uur. zijn favoriete clubmakker Piet Steen- voorden zich met die aanval ging be moeien, werd door de renners van „De Kampioen" met kracht de tegenaanval doorgezet. Voor deze jagende over macht moesten de twee vluchtelingen capituleren. Het bleef nadien onrustig op het voorplan, maar de demarrages van Van der Pol, Aad en Bert Bogaard, Piers Baars en De Jong sorteerden geen 'effect. Ook Steenvoorden en Rut- te kregen geen kans om een beslis sende voorsprong te nemen. Zij brach ten het tot een winst van honderd me ter en werden toen weer tot de orde geroepen. Meer succes hadden Krab benbos en Van der Pol met een ont snapping en temeer omdat men in het peloton de eer van de achtervolging aan Steenvoorden overliet. Deze maak te zich helemaal geen zorgen over de vlucht van Krabbenbos en Van der Pol én daardoor konden de twee aanvoer ders een beslissende voorsprong ne men. Vooral Krabbenbos reed een ster ke race en snelde onbedreigd op de overwinning af. Van der Pol had hij in de slotronde uit het wiel gereden. De uitslag luidt: 1. G. Krabbenbos (Excelsior)2. B. v.d. Pol, 3. M. Bou- ma, 4. A. Bogaard, 5. A. van Leuffen, 6. C. Baars, 7. C. Plus (allen Kam pioen); 8. P. Steenvoorden (Excelsior); 9. R. Sweers, 10. M. Rutte (beiden Kam pioen). De C-klassers reden een rit over twin tig ronden en die droeg door de vele ontsnappingen een levendig karakter. De uitslag luidt: 1. Van der Pijl, 2. van Krimpen (beiden Kampioen); 3. R. Philips (Excelsior); 4. Bakker (Kam pioen); 5. Kreuger (Excelsior); 6. Lis- senburg, 7. Hoogveld, 8. Verdonschot, 9. Riethoff, 10. Blom (allen Kampioen). Uitslag jeugdklasse: 1. Piet Neeskens (Excelsior); 2. Van Berkel (Kam pioen) 3. Kiekens (Excelsior)4. Bak ker, 5. De Jong (beide Kampioen); 6. Snoeks (Excelsior); 7. Handgraaf (Kampioen); 8. Muinck, 9. Molekamp (beiden Excelsior); 10. De Ridder (Kam pioen) Clubklassering: 1. De Kampioen met 110 punten; 2. Excelsior met 55 punten. Door de Lisser Ren- en Toerverem- ging „De Bollenstreek" werd op het Boenderparcours een rit voor jeugd- klassers gehouden en die leverde liet navolgende resultaat op: 1. Rob Bis- schops, de 24 km. in 37 min. 45 sec.; 2 B Beern, 3. Herman van Lierop, 4. J. Boll, 5. B. Molm an, 6. G. Sanders, 7. Smit, 8. J. Lamboo. waarin de dames van Alliance thans drie punten behaald hebben. Overige uitslagen. Heren. Overgangsklasse: AllianceSCHC 3- 0, BMHC 2HIC 1-2. Promotieklasse: RandwijokBMHC 3 1-0. AlkmaarEechtrop 2-1. Amsterd. 4—HBS 0-1, Seheybeeck—Strawberries 3-6. 2e klasse: HHYC 4Ever Swift 0-3, Eechtrop 2Alkmaar 2 0-4, HBS 2— Zandvoort 1-3, Strawberries 2BMHC 6 4-0, Alliance 2Pinoké 2 2-1, BMHC 4—Gooi 3 6-1. 3e klasse: Rood Wit-Togo 5 3-1, HBS 4—Sisco 1-4, Alliance 4—Adelborsten 0- 5, SaxenburgersHBS 3 1-0, Hoorn— Strawberries 3 2-1, HGC 4Alliance 3 3-5. 4e klasse: Sisco 2HBS 5 0-2, Kraai en 3Seheybeeck 2 2-2, Hurley 4— Eechtrop 3 3-0, Zandvoort 2HIC 5 2-1, Hoorn 2Strawberries 4 1-2, Hermes 2 —Alliance 5 2-0, Myra 2—Zandvoort 3 10-1. Strawberries 5BMHC 7 3-2, Ever Swift 2Leiden 7 3-2, HTCCBEKER Zuidwijck—Rood Wit 2 1-2. BMHC—La ren 2-2. Onderbond: le klasse: Alkmaar 5Alliance 6 4- 0. Alliance 7—AMVS 4 2-2, BMHC 8— Eechtrop 4 2-3, Ever Swift 4Sehey beeck 3 1-4, Terriers 2Strawberries 6 0-2, HBS 6Ever Swift 3 2-3. Dames. Promotieklasse: BDHC 2Victoria 1 -2. Ring PassRood Wit 3-0. 2e klasse: Victoria 2Ever Swift 0-7, BDHC 3Rood Wit 2 1-0, Eechtrop Alkmaar 2-1, StrawberriesRandwijck 4-2. 8e klasse: Siseo—Alliance 2 3-0, HBS 4Zandvoort 0-10, Strawberries 3Zuid wijck 0-0, Terriers 2HBS 3 1-1, Sehey beeckStrawberries 2 0-1, HBS 2Am sterdam 3 10-0. 4e klasse: Ever Swift 3Alliance 8 1-8, HBS 5-r-Siseo 2 1-3, Rood Wit 3— BDHC 6 8-0, Pinoké 5Alliance 4 1-1, Eechtrop 2Alkmaar 4 6-1, Rood Wit 4iBDHC 5 0-7, Alliance 5—Ever Swift 2 1-4 Parnassia-Prijs: Amsterdam—BDHC 3-1 Alliance—Kieviten 2-1, Gooi—HBS 2-1. Onderbond le klasse: AMVJ 3—Eechtrop 3 3-2, Saxenburg—Strawberries 4 3-1, Ever Swift 4—Amsterdam 5 0-4, Sarto—Rood Wit 5 4-0, Strawberries 5—Seheybeeck 2 2-0. DEN HAAG, 23 sept. Het Neder lands B-elftal, overwegend bestaande uit spelers van Jong Oranje, zal 2 oktober te Lens tegen de Franse B-ploeg alf volgt spelen: Doel: Van der Merwe (NAC)achter: De Groot (Sparta) en Tijm (Ajax); mid den: Zoetendal (GVAV, De Vries (En schede) en Vriens (Willem II); voor: Coenen (MW), Hoenen (PSV), Nuninga (GVAV), Keizer (Ajax) en Petersen (Ajax). ROTTERDAM, 23 sept. Het tech nisch personeel van de Nieuwe Rot terdamse Courant heeft vanmorgen om 10 uur het werk op zetterij en drukkerij neergelegd en is na een korte vergade ring naar huis gegaan. Als gevolg hier van zijn vanmiddag de NRC, het dag blad De Rotterdammer, De Dordtenaar, het Dorts Dagblad en de Zuidhollandse editie van Trouw niet verschenen. Vanavond om 8 uur zullen de wilde stakers opnieuw vergaderen. Als niet besloten wordt het werk te hervatten zullen morgen ook het Algemeen Dag blad en zyn kopbladen niet kunnen uit komen. Een vertegenwoordiger van het NRC- concem heeft ons meegedeeld dat d» directie de indruk heeft dat de staker! zelf niet goed weten wat zy willen. Zaterdag reeds heeft het personeel t« kennen gegeven een loonsverhoging van 8 pet. per 1 oktober te willen. Vanmor gen echter bleek dat men gelijkgesteld wil worden met de Amsterdamse typo grafen. De directie van de NRC heeft de toezegging gedaan te onderzoeken op welke wyze aan deze eis tegemoet kan worden gekomen. Het betreft hier een kwestie van enkele centen per uur. De eis „8 pet. meer" heeft de directie van de NRC naast zich neergelegd. Op de drukkerijen van de overige dagbladen in Rotterdam is men normaal aan het werk gebleven. BESCHOEIINGEN B. en W. van Heemstede vragen de raad een krediet van 70.000 beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van betonbeschoeiingen langs verschillende vaarten. HAARLEM, 23 sept. De junioren van de HAV Haarlem tweede bij de Nederlandse clubkampioenschappen, de strijd om de Wouter Groenestijnbeker Een tot het uiterste geladen ploeg, pas twee weken geleden toegelaten tot deze wedstrijden, heeft de stoutste verwach tingen overtroffen. De ploeg groeide boven zichzelf uit, waardoor naast de zo eervolle klassering achter het nog steeds oppermachtige AAC nog drie prachtige clubrecords konden worden genoteerd. Lamie vloog bijna over de 80 m naar een fantastische tijd van 8,9 sec. Op de 600 m versloeg Zwart op verrassende wijze de sterker geach te Aay, maar 1 min. 25,0 voor Zwart en 1 min. 25,4 voor Aay ligt beide on der het oude clubrecord. Tenslotte maakte Bosch een belofte waar. Met groot machtsvertoon won hy de 3000 m van kop af en maakte, zonder te genstand, een tijd van 9 min. 7,6 sec- en een record uit 1953 van kant. Meegesleept in deze recordjacht kwa men verschillende andere HAV-ers even eens tot onverhoopt goede prestaties. Tom van de Voort evenaarde in de series 100 m zijn beste prestatie met 11,4 sec., en in een andere serie liep Rob Banning met 11,5 sneller dan ooit. Maar* dat hun mogelijkheden daarmee niet uitgeput waren bleek in de finale. V. d. Voort 11,0 en Banning 11,3, waar mee zij resp. 3e en 4e werden! Fred van de Lippe liep zyn snelste 300 m, met 36,8 sec. werd hij vierde. De tech nische nummers, die in vorige jaren, het meeste verlies opleverden hebben dit keer een groot aandeel in de over winning gehad. Een grote verrassing was een 3e en een 4e plaats bjj het verspringen van Beun met 6,05 m en Schnerr 6,03 m. Pim van Beek zorgde met een vierde plaats bij het hoog springen ook voor punten. Hij sprong 1,60 m hoog. Rob van Nimwegen werd derde by polsstokhoog met 3,00 m en HAARLEM, 23 sept. De Haarlem se tennisjeugd heeft in het inter-dis- trictstreffen met de districten Amster dam en Noordholland-Noord, dat zon dag op de banen van „Brederode" in Santpoort plaats vond. voor beide te genstanders moeten buigen. Van Am sterdam werd met 7-2 en van Noord- holland-Noord met 6-3 verloren. Am sterdam werd eerste, want de hoofd stedelingen bleven ook Noordholland- Noord met 6-3 de baas. Haarlem verscheen niet op z'n sterkst en moest het zonder Han van Splunter en Hein Vogelzang stellen. Gedetailleerde uitslagen; Haarlem Amsterdam: H.E.: Nan- ninga Samson 3-6, 5-7; Broekers Ehrlich 0-6, 1-6; Wijnberg v. Gelder 5-7, 4-6. D.E.: Van Rappard Baas 3-6, 5-7; Borgerding Bontekoe 4-6, 8-10. G.D.: Blom-Graaff Salome-Roelvink 12-14, 4-6; Eric en Elsbeth Schmeink Westhof-v.d. Werf 6-2, 6-4. H.D.: Möller-Verkade Overtoom-Lau- tersiager 3-6, 6-4, 6-3. D.D.: L. en M. ter Metz Salomé- Hlousek 4-6, 2-6. Haarlem Noordh.-Noord: H.E. Nanninga De Vos 2-6, 0-6; Broekers Mac Donald 0-6, 0-6; Wiiman La- man Trip 5-7, 0-6. D.E.: v. Rappard Suurbeek 3-6, 1-6; Borgerding v. Tergouw 6-0, 6-3. G.D.: Blom-Graaf Zwaan-Zylstra 8- 6, 3-6, 4-6; Elsbeth en Eric Schmeink Suurbeek-Rooij 7-5, 6-2. H.D.: Möller-Verkade Dirks-Fris 6- 2, 6-2. D.D.: L. en M. ter Metz Suurbeek- Korting 4-6, 6-4, 5-7. SCHOP TEGEN HOOFD Tijdens de wedstrijd DSS-WRA op het ge meentelijk sportterrein aan de Schalk- wjjkerweg heeft de 32-jarige voetbal ler W. H. Hol uit Haarlem een schop tegen zijn hoofd gekregen. Hij is naar de Mariastichting gebracht. zesde bij discuswerpen met 37,42 m. Het speerwerpen was een verrassing voor Gerard Moolenaars. Een kleine wijziging in zijn techniek leverde hem een winst van 4 m t.o.v. zijn beste prestatie. Hij kwam nu met 42,64 ook nog in de punten. Voor de 4 x 100 m estafette stond de tweede plaats van de HAV al vast. De vreugde hierover bedekte het verlies van een Neder, lands record, dat 5 jaar in Haarlemse handen geweest is. De winnende ploeg van AAC noteerde 43,3 sec., en verb*, terde daarmee het bestaande record met 0,4 sec. De Haarlem-ploeg, be staande uit Lamie-van Beek-Kuyl-v. d. Voort, was met een tweede plaats in de overigens toch prachtige tijd van 44,2 sec. nog best tevreden. Als bijnummers by de wedstrijden om het clubkampioenschap van Neder land bij de junioren, die in Amsterdam verwerkt werden, waren er de 4 x 800 m estafette en de 200 m horden om het Nederlands kampioenschap. Op de 4 x 800 m eindigde een ploeg van Haar lem op de vierde plaats. Faas-Labeur- Folmer-Schaper noteerden 8 min. 6,0 sec. en dat betekende dat het clubre cord op dit nummer met ruim 5 secon den omlaag gehaald werd. Op de 200 m horden verbeterde Wim Krijnen tweemaal het clubrecord, dat met 25,4 sec. op naam van hemzelf en Joop Vissers stond. In de serie noteerde hy eerst 25,1 sec. en in de finale ging daar nog meer vanaf. Met 24,7 sec. kreeg hij achter gerenommeerde keien als Marius Bos, die een nieuw Neder lands record liep in 23,6 sec., en Eef Kamerbeek, met 23,8 ook best tevre den, een welverdiende bronzen plak. HAARLEM, 23 sept. Voor de eind examens derde leerkring aan de Rijks kweekschool te Haarlem zijn geslaagd de heren: W. Ausum, te Uithoorn, H. Muller te Zandvoort en F. Boelé te Nieuw-Vennep. Ui Ned 1980 iVt Ned 1961 41/4 Ned 1963 1 Ned 1963 n i Ned 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H V. A. A. K U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert Dell-MJJ. Fokker Ford van Gelder Hoogovens Mtiller Co. Ned Kabel Philips Gem Ben Unilever Wilton-Ftjenoord Billton 2e Dordtsche Petr. gew Kon, Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch P L K L M Kon Ned Stoomb Ml) K P M. Stoomv Mij Nederlano van Nlevelt van Ommeren Rott. Lloyd Ned.Scheepv Unie In terunie Robeco Unitas Ver Bezit Kentespaarbrleven '5? Rentespaarbrleven 58 21/, Amsterdam '56 1 iVt Amsterdam '56 U Amsterdam '56 III Amsterdam '5S 21/ Rotterdam '57 Alt) Heyo KI obl Vorig opening Slot 23/» 101A 99R 99% 99% 99H 99G 98V< 98ft 92% 106% 373(4 114i,i 114 149 148% 515 515% 270 951 126.50 35514 900 253% 601% 601 324 484 153.30 153.50 142.80 143.10 287 431 794 170.90 169.-d 132% 133% 157 48 164 164 158 143% 126% 128 277 143 143% 144 200 233 502 139.50 145% 125% 86% 91% 91% 93'/, 93% 127% PRESENTIEGELD Als de raad met een daartoe strekkend voorstel akkoord gaat zal aan Gedeputeerde Staten van Noordholland worden verzocht de pre sentiegelden van de raadsleden vast te stellen op f21. Het presentiegeld be draagt thans f 17.50.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3