Geslaagde modernisering bondsbureau H.V.B. PETRI- HENSEN Automatische verkeers- lichteninstallatie in Hoofddorp in gebruik Agenda voor Haarle: Lgevieg en Opperman drukt brandende sigaret uit op arm van ex-verloofde /ermaat K.A.J. start met „Drie kleine kleutertjes Morgen beraad over loon- kwestie Kalm en iets lager Goede outillage in belang van verenigingen en cursuswerk Prov. subsidie van f15.000 voor Academie '63 Huldiging van Ad. C. Stevens Verkeerslum vrijdag open Uit STAD en STREEK Afd. Haarlem „justitia" wint twee bekers Benoeming hoofd ingeland van Rijnland Radio- en televisiezaak G. Kos heropend Pieter Starreveld in Bloemenheuvel Burgerlijke Stand Haarlem Bridgebond II HAARLEMSE POLITIERECHTER Sporttoernooi Rijkssubsidie voor afdeling H.B.S.-B van „Sancta Maria R.k. Openbare Leeszaal in Bibliotheek ATAX-TAX: TEN BEHOEVE SCHOOLKINDEREN m i Films Muziek Diversen Cabaret Tentoonstellingen Eerste concert N.Ph.O. op 1 oktober Daar heeft U op gewacht Schaken bij „Rolland" BILJARTEN Jaarvergadering van EHBO-vereniging J. Overbeek 40 jaar bij wasserij Haak De beurs vandaag: DINSDAG 24 SEPTEMBER 1963 PAGINA 3 INTERIEUR bedrijfs- en huishouddusters no-lron nylon voor- of achtersluiting, kort of lang, met of zonder kraag. Kortom een grootse collectie in diverse tinten en modellen vanaf 12.90 Voor een goede keus. natuurlijk PAARLA ARSTEEG S morgen zijn er 5 lekkere KRENTENBOLLEN van 65 voor... 5 5 et. Geheugensteuntje deze week zilverzak ROOMBOTER-AMANDEL SPECULAAS v. 95 voor 09 Vanmorgen heeft de burgemeester van Haarlemmermeer, mr. G. C. v. d. Willigen, in Hoofddorp, op de kruising KruiswegJulianalaan de eerste volautomatische verkeerslichteninstaUatie officieel in gébruik- gesteld. De installatie is speciaal bedoeld voor overstekende school kinderen. KAPSAL0N MOLENDIJK Beurs van mt m Vork HAARLEM, 24 sept. Dezer dagen is de laatste hand gelegd aan de in terne verbouwing en uitbreiding van het bondsbureau van de afdeling Haar lem van de KNVB, beter bekend als de Haarlemse Voetbal Bond. De moder nisering van de bovenverdieping van het bondsbureau, waarin de kan toorruimten zijn ondergebracht, had twee jaar geleden reeds haar beslag gekregen. De tweede en laatste ver bouwingsfase betrof het parterrege deelte. Deze is, evenals de bovenver dieping, grondig onderhanden genomen. Het resultaat van de verbouwing mag gezien worden. De HVB beschikt thans over een ruim en modern geoutilleerd bondsbureau, waar bestuur en vereni gingen waarljjk trots op mogen zijn. De verbouwing van het bondsbureau aan de Jansweg 38 is van zulk een in grijpende aard geweest, dat van het in terieur van deze destijds door de familie Stammeijer bewoonde patri ciërswoning niet veel meer is terug te vinden. Toen de HVB in 1956 van de Duven voordestraat naar de Jansweg verhuisde, stond het voor het afdelings bestuur vast, dat het bondsbureau niet in zijn huidige toestand kon blijven. Vandaar dat een reorganisatieplan op stapel werd gezet, dat in twee fasen ten uitvoer werd gebracht. Met de thans gereed gekomen verbouwing voldoet het bondsbureau aan alle eisen, welke aan een dergelijk gebouw mogen worden ge steld. De twee grote benedenzalen zijn geheel vernieuwd en van een fraaie aankleding voorzien. In deze zalen zul len de verschillende cursussen worden gegeven voor de opleiding van trainers, jeugdleiders en scheidsrechters. Ook zullen hier instructiefilms worden ver toond. Voor dit doel heeft het HVB- bestuur een nieuwe filmapparatuur aan gekocht. De plafonds van beide zalen zijn voorzien van akoestische platen, waardoor men in de andere ver trekken rustig kan vergaderen zonder door geluiden uit de zalen te worden HAARLEM, 24 sept. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland stellen Pro vinciale Staten voor aan de stichting Academie '63 een subsidie van 15.000,- te geven. De academie «s haar werk zaamheden begonnen met een twee maanden durende zomercursus, waar aan zestig leerlingen hebben deelgeno men. De begroting vertoont op een to taal aan uitgaven van 40.000,- een tekort van 30.000. Het rijk en het Prins Bemhardfonds hebben ieder een subsidie van 10.000,— verleend. Voor de jaaracademie hebben zich inmiddels vijfenzeventig leerlingen op gegeven. De kosten voor het komende cursusjaar worden geraamd op 50.000 In hun toelichting op het voorstel, schrij ven Gedeputeerde Staten, dat naar hun oordeel het belangrijke initiatief van de academie dient te worden gesteund. Verder wordt aan Provinciale Staten voorgesteld aan de stichting Nauwluis- terendheid een subsidie van 1.500, te verlenen. LEIDEN, 24 sept. Dijkgraaf en hoogheemraden van het hoogheemraad schap van Rijnland maken bekend, dat door burgemeester en wethouders van Leiden tot hoofdingeland van Rijnland wegens het gebouwd eigendom is be noemd de heer jhr. mr. F. H. van Kin schot te Leiden en tot hoofdingeland- plaatsvervanger de heer C. J. Piena te Leiden. HAARLEM, 24 sept. In de Kruis straat werd dezer dagen de radio- en televisiezaak G. Kos heropend. Enige jaren geleden vestigde de ..heer Kos zich in de Kruisstraat, terwijl hjj kort geleden in de gelegenheid gesteld werd een tweede pand hoek Nassaustraat aan te kopen. Beide panden werden tot één winkelruimte verbouwd. Inrich ting en verlichting zijn royaal van op zet. De vele bloemstukken en de rui me belangstelling gaven een feestelijk tintje aan de grote dag voor de heer Kos, die als doelverdediger van RCH voor voetballend Haarlem geen onbe kende is. OVERVEEN, 24 sept. Beelden, brons en tekeningen van Pieter Starre veld zullen van 29 september tot 20 oktober worden tentoongesteld in Huize Bloemenheuvel. De expositie zal zater dagmiddag 28 september om drie uur worden geopend door de secretaris van het comité tentoonstellingen Bloemen heuvel. de heer H. Voge-lesang. Vandaag is met de inrichting van de tentoonstel- lihg een begin gemaakt. Ook op het gazon voor en het bordes van Bloemen heuvel zullen beelden worden geplaatst. BEVALLEN van een zoon: 18 sept.: M. E. P. Goossens-Janssen; 19 sept.: J. Carton-van Dijk; 20 sept.: M. C. Nijssen-Kortekaas; 21 sept.: C. J. Hou- weling-van Elswijk, H. Wagner-Veld- man; 22 sept.: O. J. H. Casteren van Cattenburch Dinger-Schrijver, G. J. van den Berg-Steenbergen, E. Leeftink- Dörr, M. C. M. van der Meer-Koster- mans. Van een dochter: 18 sept.: M. E. P. Goossens-Janssen; 19 sept.: A. Hahlen- Ofeigssen; 20 sept.: J. M. Weijers-War- merdam, M. B. Terpstra-Ouwerkerk; 21 sept.: E. J. Keur-N-uijten, L. van Eg- mond-Schmidt, E. van der Mejj-van der Beek, H. A. Klaver-Schouten, Y. Loder- Duin, M. B. Specht Grijp-van den Belt, M. Mooij-Leunk; 22 sept.: P. H. Hut- de Keijzer, D. R. A. Doorson-Webeiing; 23 sept.: M. Minderhoud-Hinfelaar, W. P. Bottelier-van der Werff, J. L. Otten- bros-de Haas, C. M. H. Stuut-van der Sluis. ONDERTROUWD: 23 sept.: J. Veen- I H. Burke, J. C. Bakker en G. M. de Jonge, J. A. van Wijngaarden en N. Winkelman, C. S. F. van Vliet en T. Bruinenberg. GEHUWD: 21 sept.: C. G. R. van Marselis Hartsinck en J. H. v.d. Wal. OVERLEDEN: 21 Sept.: M. Huis in 't Veld, 3 mnd, Amsterdamse vaart; A. A. J. Leguit-Belkenende, 79 jr., Kle- verlaan, A. Schuijt, 60 jr.. Mrt. v. Heemskerkstraat; 22 sept.: H. Minholts 21 jr., Rijnstraat, H. M. Diermanse, 7# jr., Dr. Lejjdsstraat. gestoord. Geheel nieuw is de bestuurs kamer, grenzende aan de tuin van het gebouw. In deze fraai ingerichte kamer moet het voor het bestuur wel heel prettig vergaderen zijn. De verbouwing omvat verder een modernisering van de garderobe, wachtkamer en commis siekamer; een uitbreiding en vernieu wing van de toiletten en de bouw van een nieuwe woonkeuken voor de con cierge. Ook de entree van het gebouw werd grondig vernieuwd. De verbouwing werd uitgevoerd door de aannemersfir ma C. J. van Heijst uit Velsen. Zij stond onder supervisie van de heer C. J. Berrevoets, penningmeester van de HVB. Het bestuur van de Haarlemse Voet bal Bond is bij de opzet van het ver bouwingsplan terecht van de gedachte uitgegaan dat met een goed geoutil- leer bondsbureau in de eerste plaats de belangen zouden worden gediend van de verenigingen en het cursuswerk. Dank zij de inkomsten uit de toto kon een en ander worden gefinancierd. „Wij zouden vain het totogeld geen nuttiger gebruik hebben kunnen maken", zei de HVB-voorzitter H. W. van Turnhout. De HVB-praeses kon ons tot zijn genoe gen mededelen dat zich voor de nieuwe scheddsrechterscursus 52 kandidaten hebben aangemeld, terwijl zich voor de cursus jeugdleidster een tiental da mes hebben opgegeven. In het ver nieuwde bondsbureau zal de opleiding aanzienlijk beter tot haar recht kun nen komen dan voorheen. Donderdagavond zal de officiële ope ning plaats hebben van het verbouwde HVB-bondsbureau. Dit zal geschieden in het bijzijn van de verenigingsbestu ren en officials. Tussen half acht en half tien bestaat er gelegenheid het nieuwe interieur te bezichtigen. HAARLEM, 24 sept. In de jaarlijkse algemene vergadering van het district Kennemerland van de Nederlandse Bridge Bond is de 2e secretaris, de heer Ad. C. Stevens, gehuldigd wegens het feit dat hij van de oprichting af nu 25 jaar geleden lid is van het districts- bestuur. Talrijke sprekers hebben de heer Stevens woorden van lof toege zwaaid. De heer Zwager, voorzitter van het district, opende de rij. Hij overhan digde de jubilaris een paar fraaie ge schenken en speldde hem het insigne van de Bond voor het 25-jarig lidmaatschap op de borst. Namens de aangesloten verenigingen werd het woord gevoerd door de heer Rietdijk, die de heer Stevens een enve loppe met inhoud aanbood, opdat de jubilaris zich naar eigen inzicht een blijvende herinnering kan aanschaffen. Het Bondsbestuur was vertegenwoor digd door de heer mr. M. L. Kuyt. Deze bracht naar voren dat de Bond veel respect en bewondering heeft voor de wijze waarop de heer Stevens zijn be stuursfunctie tot nu toe vervuld heeft. Het Bondsbestuur heeft gemeend dit het beste te kunnen waarderen door de jubilaris een erepenning te overhan digen. Het is de eerste keer, dat de Bond een dergelijk huldeblijk uitreikt. (Advertentie) Zijlweg 56-58 Haarlem Tel. 18014 De twee benedenzalen van het HVB- bondsbureau hebben evenals de amdere gedeelten van het gebouw een ingrij pende verandering ondergaan. In deze zalen zullen de verschillende cursussen worden gegeven. Ook zullen er instruc tiefilms worden vertoond. Rechts ad ministrateur Wim Roozen. HAARLEM, 24 sept. Zes maanden gevangenisstraf eiste mr. J. Bredius, officier van justitie bij de Haarlemse politierechter, gisteren tegen een 21-,ja- rige opperman uit Haarlem, omdat de ze op beestachtige wijze zijn ex-verloof de, een meisje van 18 jaar uit Haar lem, had mishandeld. De jongeman had onder andere brandende sigaretten (Advertentie) HAARLEM, 23 sept, De verkeers- tuin in de voormalige Koudenhornka- zerne zal vrijdag 27 september, 's mor gens om elf uur, officieel worden ge opend. Voordien zal de verkeersonder- wijscommissie, waaraan het beheer van de tuin is opgedragen, en waarin ver tegenwoordigers uit onderwijskringen, verenigingen op het gebied van de ver keersveiligheid en van de politie zitting hebben, worden geïnstalleerd. Na de overdracht krijgen enkele sehool- brigadiertjes een korte proefles. RONDGANG Vrijdag 27 september houdt Kunstkring Apollo een muzikale rondgang door Spaarndam. Om kwart voor acht wordt gestart van de grote Sluis. Op de Kolk wordt daarna een show gegeven. op de arm van het meisje uitgedrukt en haar in de neus gebeten. Dat was gebeurd op 4 augustus, 's avonds, in de trein van Velsen naar Haarlem. De politierechter veroordeelde de opper man tot een gevangenisstraf van vier maanden onvoorwaardelijk en twee maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Een maand voor de „ontmoeting" in de trein had het meijse de verkering uitgemaakt. „Omdat hij mij dikwijls sloeg", zei het meisje. In de trein was de jongeman op haar afgekomen en had geprobeerd de connectie weer aan te knopen. Het meisje was niet ge diend van zijn avances. Op de opper man had dat een averechtse uitwer king: hij greep haar vast, drukte haar op de grond, doofde brandende siga retten op haar arm uit, sloeg haar waar hij haar maar raken kon en beet tenslotte in haar neus. Met moeite kon het gillende meisje door medepassa giers worden ontzet. Ook bij nhouding op het station in Haarlem door twee gealarmeerde poli tieagenten gedroeg de jongeman zich beestachtig. Een van de twee agenten liep een aantal fikse klappen in zijn gezicht op. Bovendien werden de ven sters van de auto, waarmee de opper man naar het bureau in de Smedestraat gebracht werd, ingetrapt. Het enige excuus van de jongeman was, dat hij zich niets meer van het gebeurde wist te herinneren: hp zou te veel gedronken hebben. Volgens de of ficier sprak het strafregister, waarop verscheidene veroordelingen wegens mishandeling voorkwamen, boekde len. „Ik heb nog nooit zo'n sadist mee gemaakt", was het commentaar van de politierechter. (Advertentie) HAARLEM, 24 sept. De afdeling Haarlem van de personeelsvereniging „Justitia" heeft afgelopen weekeinde in een landelijk sporttoernooi in Breda twee wisselbekers gewonnen: in de serie klaverjassen en tafeltennis. De bekers zijn beschikbaar gesteld door de Nederlandse advocatenvereniging en een bierbrouwerij. De afdeling Haar lem bestaat pas één jaar. 79 HAARLEM, 24 sept. Blijkens de memorie van Toelichting op de be groting van Onderwijs zal nu ook de H.B.S.-B-af-deling van het r.-k. meis jes-lyceum „Sancta Maria" van rijks wege worden gesubsidieerd. Vorig jaar startte de H.B.S.-B officieus in die zin, dat de leerlingen de algemene onder bouw van het lyceum volgden. Dit jaar, toen de tweede klas geformeerd werd, werd met de feitelijke H.B.S.-op leiding begonnen. Laatste aanwinsten: Studieboeken: Conijn, Praktische lessen in reclame; Conjjn, Reclame is Winst, (uit de prak tijk van de middenstand): Drost. De personeelsvoorzieningen: Eijkeren. Als wij een huis mochten kiezen; Folkerts- sma van der Wol, Kostenverlaging op het kleine kantoor; Foppe, Onderne mer en accountant; Ganzevoort, De Goudvis heden in de handel; Cross, Verkopen vandaag (Vervolg op Nieuwe wegen) Haspels, Huizen kijken, huizen kopen; Kreukniet, Practisch boekhouden (laat ste nieuwe uitgaven 3 dim); Kruys, U, Uw geld en Uw bankier; De Langen, Inleiding tot het balanslezen; Van het Oever, Documentatie... een voorpost van uw bedrijf; Osse waarde, Perso neelsbeoordeling. (Serie Mens en Me demens) Rossem, Opmars der tech niek; grepen uit de ontwikkeling der techniek. f Advertentie) HOOFDDORP, 24 sept. Vanmorgen heeft de burgemeester van Haarlem mermeer, mr. G. C. v.d. Willigen, op de kruising- Kruisweg-Julianala-an in Hoofddorp de eerste „zelfdenkende" verkeerslichteninstaUatie in Neder land in gebruik gesteld. De verkeers lichteninstallatie, die met de hand kan worden bediend, is speciaal bedoeld voor overstekende schoolkinderen. Ter hoogte van de kruising staan namelijk tien scholen: kleuterscholen, lage re scholen, ULO-scholen, een nijver heidsschool voor meisjes en een B.L.O.- school* De installatie is in staat de verkeers- CINEMA PALACE: Wederzijds, alle leeft. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: The King and L alle leeft. 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur: Tarzan, alle leeftijden. Woensdag 2 uur. LIDO: De schat in het zilvermeer, 14 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De laatste aanval, 14 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Kanonnen van Navarone, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. ROXY, t/m donderdag: Skitroepen vallen aan. 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Er moet maar eens getrouwd worden, a. 1. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: West Side Story, 14 Jaar. Dinsdag en donderdag 8 uur. Woensdag 2 en 8 uur. Dinsdag 24 september. 't Trefpunt", Nieuw Vennep. 8 uur: Jazz concert door Harry Sevenstern, trompet en Melle Weersma, piano. Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Dinsdag 24 september. Remonstrantse Kerk, Wilhelminastraat. 8 uur: Kennemer Foto-Kring, eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen. Waagtareerne, Damstraat: Iedere avond 81 uur internationaal programma door Cobi Schrejjer en Ronnie Potsdammer. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse Schooi van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 19—5 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 15 uur. In het Prentenkabinet: Rembrandt-etsen. Tot en met 30 september. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur, (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur. „In 't Goede Uur", Korte Houtstraat 1. Geopend van 106 uur, 's avonds van 810 uur. Museum Het Huls van Looy, KI. Hout weg 103: Cultuur-historische diarama's. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dag. 105 uur. Zondag 1—S uur. De K.A.J. in de parochie van Sint Jan in Haarlem-oost heeft in samenwerking met de Maria-Congregatie het nieuwe seizoen geopend. Na een H. Mis in de parochiekerk was er een ontbijt in het parochiehuis aan het Teijlerplem. Daar werd 's avonds ook een feestelijke bij eenkomst gehouden, tijdens welke de leden een opvoering gaven van „Drie kleine kleutertjes" van Agatha Christie. Het werd uiteraard geen volmaakte ver toning, maar iedereen heeft er zijn plei- zier aan beleefd. De Blue Toppers had den na de voorstelling er geen moeite mee de jongelui in de juiste stemming te brengen. De foto geeft een scène van de voorstelling, waarop van links naar rechts: Gonnie Hubbers, Henk Eigman, Wim Luiten en Jan van Galen. HAARLEM, 23 sept. Dinsdag 1 oktober wordt het nieuwe seizoen van het Noordhollands Philharmonisch Or kest, dat dit jaar zijn honderdvijftig- jarig bestaan viert, geopend met het eerste concert van de dinsdagserie. Het concert, dat een enigszins feestelijk ka rakter zal dragen, wordt geleid door Henri Arends. Soliste is de sopraan Erna Spoorenberg, die aria's zal zin gen uit opera's van Mozart, Meyerbeer en Gounod. Verder zullen worden uitge voerd The trumpet voluntary van Clar ke, het concerto-grosso van Pieter Hel- lendaal, delen uit Delibes' Coppelia-bal- let en de ouverture La belle Helène van Offenbach. intensiteit door drempels, die ter hoogte van de lichten in de rijbanen zijn ge legd, te meten èn te „beoordelen". Tel kens wanneer een voertuig een van de drempels passeert, gaat er een signaal naar de installatie. Wanneer de instal latie door middel van het indrukken van een knop op een der lantaarnpalen in werking gesteld is, gaat zij automa tisch op het moment, dat het ver keerstechnisch het meest verantwoord is de voetgangerslantaarns op groen schakelen. De installatie maakt dus ge bruik van een voertuigen-hiaat. De au tomatische werking is mogelijk dankzij de transistortechniek. De schoolkinderen zullen nu niet op eigen initiatief de weg zo-maar kunnen oversteken. Zij zullen daarbij steeds worden geassisteerd door een aantal verkeersbrigadiertjes. Telkens zes seconden heeft men de tijd om over te steken. De installatie zal de komende tijd alleen nog op speciale uren in wer king gesteld worden: 's morgens vroeg van kwart over acht tot half negen, tussen de middag van half twaalf tot half twee en in de namiddag van drie tot vier uur; bij het begin en uitgaan van de scholen dus. Volwassenen kun nen natuurlijk op deze uren ook van de oversteekplaatsen gebruik maken. De automatische verkeerslichtenin stallatie, waarvoor de raad in decem ber vorig jaar een krediet van achtdui zend gulden verleende, betekent niet alleen voor de schoolkinderen in Hoofd dorp, maar ook voor de talloze auto mobilisten op de drukke Kruisweg een aanzienlijke verbetering. Tot nu toe had elke school zijn eigen verkeersbrigadier tjes, die op verschillende punten de schoolkinderen naar de overkant van de weg loodsten. Dat had tot gevolg, dat het snelverkeer binnen een afstand van enkele honderden meters drie, vier maal gedwongen was te stoppen. Met de in •gebruikneming van de nieuwe in stallatie is daar thans een einde een gekomen. De heer C. Barentsen, commissaris van gemeentepolitie in Haarlemmer meer, zei tijdens een korte bijeenkomst in de openbare school aan de Juliana laan, waarbij onder meer alle hoofden van de betrokken scholen aanwezig wa ren, dat met de in gebruikneming van de installatie niet aan alle oversteek- moeilijkheden op dit punt een einde ge komen is. Ongetwijfeld zullen van de zijde van de automobilisten en de voet gangers klachten binnenkomen. Wellicht zuilen ook de oversteektijden van zes seconden tot op bijvoorbeeld tien se conden moeten worden gebracht. De heer Barentsen benadrukte, dat, wil men op veilige wijze gebruik van de oversteekplaats maken, er samenwer king dient te bestaan tussen het snel verkeer en de voetgangers. De komende dagen zal er op het oversteken van de kinderen nauwlettend door het school- personeel worden toegezien. (Advertentie) grof en stevig. PERMANENT De 19.50. .SOUPLING"- SANTPOORTERPLEIN 1 - TEL. 60643 HAARLEM - Buslijn 2. HAARLEM, 24 sept. Op de zater dagen 5, 12 en 19 oktober organiseert de schaakclub „Rolland" haar jaarliikse jeugdtoemooi. Het is reeds de 17e maal dat men de jeugd in de gelegenheid stelt aan deze wedstrijden deel te nemen. De winnaar van het toernooi kan deel nemen aan de wedstrijden om de pro vinciale titel terwijl het Gemeentebe stuur van Haarlem een verzilverde wis selbeker voor de winnaar heeft beschikbaar gesteld. Om aan het toernooi te kunnen deelne men moet men op of na 1 september 1944 zijn geboren. Het speellokaal is het gebouw „Kadervormcentrum" aan het Houtmanpad in Haarlem. DEN HAAG, 24 sept. Van de zijde van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid deelt men ons mee dat morgen, woensdag 25 september, om vier uur 's middags op uitnodiging van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp, in zijn ministerie een oriënterend gesprek zal worden gehouden over de loonkwestie. Hierbij zullen o.a. tegenwoordig zijn de voorzitters van de centrale organisa ties van werknemers, de voorzitters van de centrale organisaties van industriële werkgevers en twee vertegenwoordi gers van de werkgevers in de midden stand en de landbouw. Waarschijnlijk zullen ook enkele ande re ministers bij het overleg aanwezig zijn. Het eerste gesprek met het bestuur van de Stichting van den Arbeid is be paald op maandag 30 september des middags in het gebouw van de sociaal- economische raad. HAARLEM, 24 sept. - Het nieuwe biljartseizoen wordt deze week in Haarlem ingezet met het bekende ka- dertoernooi 57-2 om de „Zilveren Hout poort plafuette". De organisatie van het toernooi berust bij de biljartclub ,,De Houtpoort". De wedstrijden wor den gehouden donderdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 september en wel in het clublokaal van de organiserende ver eniging aan de Grote Houtstraat 183. De deelnemers zijn: Ph. Beekman, Amsterdam; P. Buts, Den Haag, B. v. Leeuwen, Amsterdam, J. Lamers, Be verwijk: J. Rodenburg, Den Haag en P. Zondervan, Leeuwarden. HEEMSTEDE, 24 sept. De EHBO- vereniging „De Barmhartige Samari taan" houdt vrijdag 27 september in de St. Henricus ULO-school aan de Heren weg haar algemene jaarvergadering. De 17 punten tellende agenda vermeldt onder meer een bestuursverkiezing. Af tredend zijn de eerste secretaris A. Warmerdam en de tweede penning- meesteresse mejuffrouw J. de Winter. Van hen stelt mejuffrouw De Winter zich niet meer herkiesbaar. HAARLEM, 24 sept. Vandaag herdacht de heer J. Overbeek. Brouwersplein, te Haarlem het feit dat hij veertig jaar gele den in dienst kwam bij de Wasserij Haak N.V. De jubilaris werkte vooral in de buitendienst. Zijn wijk was het Kleverpark, waar hij de wassen en het stoomgoed^ van cliënten haalde en weg bracht. Hij maakte zich in de loop der jaren bij zijn klanten vele vrienden. Eni ge tijd geleden trok de heer Overbeek zich terug uit de buitendienst en vond hij zijn plaats in een andere afdeling van het bedrijf. LEDENVERGADERING De on derlinge tuinliedenvereniging „Aerden- hout en omstreken" houdt woensdag avond in hotel „Het Wapen van Heem stede" een ledenvergadering. Tijdens deze bijeenkomst zal onder de titel: „Afscheid van de zomer" een aantal kleurendia's worden vertoond. AMSTERDAM, 24 sept. Als reactie op de koersdaling welke gisteren in Wall Street is opgetreden heeft zich vandaag ook aan het Damrak enige terugslag voorgedaan. De nadelige verschillen wa ren echter niet groot en Unilever vormde een gunstige uitzondering want dit fonds opende ruim een halve gulden hoger. Daarentegen waren Philips en Koninklijke 80 ct. lager, terwijl AKU en Hoogovens 1 a 2 pnt. verloren. In het verder verloop trokken de koersen ech ter iets aan. In de cultuursector werd enige activiteit ontwikkeld in de hoek van de HVA. De scheepvaartfondsen openden fractioneel lager tot onveran derd. Billiton werd weer in open hoek verhandeld waarbij de koersen van 443 tot 445 liepen. De slotprijs van giseren was 440. De staatsfondsenmarkt is vrij wel onveranderd gebleven. 4% Ned. I960 4% Ned. 1961 4% Ned 1963 1 4% Ned 1963 n 1 Ned 1961 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel MIJ. Cert Amsterdam Rubber H V A. A. K. U Berkel Patent Calvé-Delft Cert Deli-Mij Fokker Ford van Gelder Hoogovens Mtiller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bet Unilever Wllton-Fljenoord Bill ton 2e Dordtsche Petr gew Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch P L. K. L M Kon Ned Stoomb. Mij K. P. M. Stoomv Mij Nederland van Nlevelt van Ommeren Rott Lloyd Ned.Seheepv Unie In terunie Robeco Unltas Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven 58 2 Amsterdam '56 1 Amsterdam '56 II Amsterdam '56 III Amsterdam '59 Rotterdam '67 Heyn KI obl. Vorig opening SLOT 24/9 101% 99% 99% 99% 99% 99% 92{| 106% 373% 113% 114^4 149% I5OI4 516 514 272% 957 126.10 354 910 255 600% 598 324 480% 153.51 152,70 147.8r 143,30 287 441 799 168.70e .67,90 134% 13414 1581: 165 165 159 146 129 129 280 144' 145 144% 201 233 502 139.50 145% 125% Oct,; ÖO "8 92% 91% 93% 95% 127% 23/9 Anaconda Copper Bethlehem Stee) Chrysler Corp. Genera) Electrlo Genera) Motors Kennccott Copper K.LJd Montgomery Ward Radio corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil South era Pacific Southern Railway Stand OU Ny Tidewater Unilever U.S Steel 20/9 50% 49 32 V* 31% 81% 82% 82% 81 79% 78% 77% 78 14% 13% 37% 37% 74 73% 41% 41% 47% 47% 44% 44% 34% 34% 64% 64 72% 72% 26 26 52% 52% -55% 54 Stemming: gedrukt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3