mnmm'j Mea culpa van Jevtoesjenko Algerije komt Evian niet na ccioppaett Haagse geloofsbrief over Sinterklazerij „La Belle Hollandaise 1963" Ferry Offerman: Alles is mode wat mooi PULLOVERS D DAGPUZZEL ORANJEKALENDER NU GEHEEL IN KLEUR Entente buiten Europa om? Peper en rubber sterk in prijs gestegen Monsterfestijn Weg verdrijft museum f 150 voor Pieter Hidde Nijland-penning Vogelkabaal op basis Geluid-,,steun" CHEFAROX dus. Westduitse BVD-er aangeklaagd wegens telefoon-afluisteren DOUWE EGBERTS Zachte geurige pijptabak n Jongmsmarkt Geen ontmoetingen Maagklachten? DINSDAG 24 SEPTEMBER 1963 PAGINA 7 PINDAKAAS Jpp 1MB r. I elke woensdag Winterparken uit de collectie van Ferry Offerman, met bijpassende laarzen, respectievelijk slobkou sen. Hoeden van Hany Scheltens. Deze zomerse foto, hier in zwart-wit-afdruk, van het koninklijk gezin in zijn Italiaanse vakantieverblijf, siert in kleuren het voorblad van de ,fro Juventute"-kalender 196If. Ditmaal zijn van deze kalender, die wordt verkocht ten bate van kinderen die extra zorg behoeven, alle twaalf foto's in kleur. Er zijn nog niet eerder gepubliceerde af beeldingen bij. Treffend is een allerliefste foto van prinses Christina en er is een opmerkelijke portret foto van de koningin. Het interieur van Drakesteyn vindt men nu in kleur, en enkele fraaie opnamen van de grote reis van prinses Beatrix. Een zeer ge slaagde kalender, die men met plezier een plaatsje zal geven. (Advertentie) rijk aan eiwitten en vitaminen BUITENLANDSE KRONIEK De Joegoslavische president Tito heeft zijn Braziliaanse collega Gou- lart toevertrouwd, dat de Russische leiders naar zijn mening verlangend zijn naar een entente met Amerika en dat zij de kwestie-Berlijn thans van secundair belang achten. President Kennedy heeft er vorige week vrijdag in zijn toespraak tot de V.N.-Assem- blée gèen twijfel over laten bestaan, dat hij van de gunstige atmosfeer, die merkbaar is geworden na de onder tekening van het beperkte kernstop- verdrag, gebruik wil maken ook op andere punten met de Sovjet-Unie tot overeenstemming te komen. Westduitse waarnemers hebben ter stond opgemerkt, dat de Amerikaanse president de Duitse kwestie niet heeft genoemd bij zijn opsomming :van internationale problemen, die thans x aan de orde be horen te komen. Een wepk eerder heeft ministe" Rusk eenzelfde omissie S begaan in «en televisie-interview; en de conclusie, die men daaruit in Bonn trekt, is, dat de Verenigde Staten thans niet het risico willen lopen, dat hun hoop op een betere verstandhouding met de Russen- wegzinkt in het moeras van de politieke problemen van Centraal- Europa. Met andere woorden: Rus land en Amerika gaan koortsachtig na op welke punten zij het thans met elkaar eens kunnen worden, en daar bij schijnt de communis opinio te ont staan, dat' aan een akkoord over Duitsland en Berlijn te veel haken en ogen vastzitten. Een eventuele af- ipraak om geen kernwapens in de ruimte te brengen een van de nachtmerries van de Amerikaanse luchtverdediging neemt na de uit spraken van Gromyko en Kennedy wat vastere vormen aan. Het aanbod van de Amerikaanse president tot samenwerking met Rusland om de eerste mens te doen landen op de maan, ligt in dezelfde orde. Wat de haken en ogen in Centraal- Europa zijn, wordt nog gedeeltelijk aan het oog onttrokken door de diplo matieke discretie op dit punt. De Westduitse regering is tamelijk fel in haar afwijzing van de beschuldiging, dat zij zich, midden in een periode van politieke dooi, schuldig zou maken aan obstructie. Maar het is heel duidelijk, dat bondskanselier Adenauer en zijn minister van buiten landse zaken, dr. Schroder, over het thans te volgen beleid niet volstrekt eender denken. Op het laatst van zijn vakantie in Cadenabbia heeft dr. Adenauer een vergadering belegd, waaraan zijn persoonlijke vriend en medestander, dr. Heinrich Krone, deel nam en verder dr. Heinrich von Bfentano. de fractieleider van de C.D.U., die zich onlangs samen met oud-minister Strauss heeft verzet tegen de onmiddellijke ondertekening van het kernstopverdrag door Bonn, en minister Schroder. De minister van buitenlandse zaken kreeg daar opdracht naar Amerika te vliegen en zijn collega Rusk mee te delen, dat de bondsrepubliek ieder akkoord met de Russen afwijst, dat geen verbete ring van de Duitse situatie en geen versteviging van de positie van Berlijn Inhoudt. Minister Schroder is een uitermate zelfstandige geest en vóór zijn tocht naar Amerika heeft hij eerst een be zoek gebracht aan Parijs, waar hij minister Couve de Murville in grote verwarring bracht door te pleiten voor een „politiek van beweging". Hij prees juist niet de starre obstructie aan. want die zou op de duur kunnen leiden tot een „uitholling" van de Berlijnse situatie en van het ideaal van de Duitse hereniging. Voor Couve kwam dit als een verrassing, want hij heeft van zijn opperste chef. president de Gaulle, toestemming overal ter wereld het neutralisme en het „gesprek met dé overkant" aan te moedigen, maar niet in Europa en zeker niet met betrekking tot het West-Duitsland van zijn grote vriend Adenauer. Wanneer straks prof. Erhard het aanvoerderschap van het Duitse regeringsteam overneemt, is hij er niet dadelijk de man naar het Duits-Franse vriendschapsverdrag te doen prevaleren boven de scherp zinnige vertogen van minister Schro der. Maar bondskanselier Adenauer heeft de Gaulle op Rambouillet toe gezegd, dat hij op de achtergrond een oogje in het Mil zal houden. Dat moet MOSKOU, 23 sept. (UPI) In de eerste gedichten, die Ruslands literaire „boze jongeman" Eugene Jevtoesjenko sinds december van het vorig jaar het licht heeft doen zien, toont hij berouw over de literaire zonden die hij heeft bedreven. De 31-jarige voorman van de Russische avant-garde belooft daarin dat hij zichzelf zal verbeteren, door arbeid en contact met de werkende massa. Jevtoesjenko, die behoorde tot de kun stenaars die verleden jaar door premier Khroesjtsjev persoonlijk werden gelaakt, beloofde in maart al beterschap, maar de Russische overheid had daar toen weinig vertrouwen in. In een van zijn zes nieuwe gedichten die in „Yunost" (jeugd) staan afgedrukt, zegt Jevtoejienko: „Ik keer, niet erg hoog aangeschreven in de achting van het volk, terug. De ernstige kritiek is, achteraf bezien, van nut geweest." Jevtoesjenko had destijds zijn on omwonden autobiografie in Frankrijk in druk laten verschijnen tijdens reizen naar West-Europa. Hij werd daarvoor krachtig op de vingers getikt. Thans schrijft de dichter: „Ik kom van mijn reizen terug be dekt met het stof van Engeland en Frankrijk en met het stof van de ge ruchten over mij." Hij erkent dat zelfs een dichter zijn handen moet hebben gestaald aan noeste arbeid. „Wij hebben een heel goede wet," zo schrijft hij in een gedicht onder de titel „Zima" (zijn geboorteplaats): „Wie niet werkt zal niet eten." De dichter vertelt dan dat hij tot tra nen werd bewogen toen hij in zijn ge boorteplaats sprak met werkende jeugd. „Ik kende geen vrees in Parijs, dat brulde en bruiste. Maar hier, voor het front van de werkende meisjes en jon gens, was ik verlegen als een kind." BONN, 24 sept. (DPA) Het West duitse ministerie van binnenlandse za ken heeft de federale openbare aan klager te Karlsruhe gevraagd te onder zoeken of een ambtenaar van het bureau tot bescherming van de grond wet zich schuldig heeft gemaakt aan het afluisteren van telefoongesprekken. De ambtenaar, die op dit bureau een ondergeschikte functie vervult, dook vorige week donderdag onder. Hjj meldde zich maandag weer, nadat hij een advocaat had geraadpleegd. Deze heeft het ministerie van binnenlandse zaken ingelicht. Het bureau in Keulen heeft de laat ste tijd aan kritiek blootgestaan. Het zou telefoongesprekken hebben afge luisterd en brieven hebben geopend. BEAULIEU - SUR - MER, 23 sept. (Reuter) De Franse staatssecretaris voor Algerijnse zaken, Jean de Broglie, heeft zondag op het congres van de Gaullistische partij in Beaulieu-sur- Mer gezegd, dat Algerije zich in steeds mindere mate houdt aan zijn verplich tingen, die voortvloeien uit het vredes verdrag van Evian. De Franse re gering zal ernstige besprekingen met de Algerijnse regering moeten voeren over de samenwerking tussen beide landen. Volgens waarnemers is dit de eerste maal, dat een Franse bewindsman zijn verontrusting uitspreekt over de na leving van het verdrag van Evian. De Franse regering zou de mogelijkheid overwegen van een vermindering van de kredieten voor Algerije. De directe aanleiding hiertoe zou zijn de inbeslag neming van drie Franse kranten in Algerije zonder dat over compensatie wordt gesproken. Zondag werd in Al giers bekendgemaakt, dat een van de drie kranten door een Algerijns re- geringsorgaan zal worden vervangen. (Advertentie) Coopuaert ÖOUWE EGBERTS.; ÖHJOI753 P5I mni i...:?.",:"'"- ~r ON IAdvertentie) Noorse dessins In vele prachtige kleurencombinaties. Zware zuiver wollen kwaliteit. Dubbele boord en manchetten. Speciaal verlaagde J.M.prljs leeftijd S jaar met kleine stijging per maat b.v. 10 jaar 19.1* voor Erhard geen aangename ge dachte zijn: en het is ook niet een voudig te voorspellen voor welke oog merken Adenauer zijn invloed wil aanwenden. Maar het ziet er naar uit dat Amerika en Rusland alvast andere wegen zoeken om tot elkaar te komen, indien de route door Midden-Europa wordt versperd. Nieuw-Zeeland In Auckland zjjn enkele artsen er voor de eerste maai in geslaagd een kind nog voor de ge boorte bloedtransfusie toe te dienen. Door deze ingreep, die een grote stap vooruit betekent in de medische weten schap is het mogelijk het leven te red den van een kind, dat een bloedgroep heeft die onverenigbaar is met die van de moeder. (Rtr.) LONDEN, 24 sept. (UPI) De peper en rubberprijzen zjjn gisteren op de Lon- dense markt sterk gestegen als gevolg van de moeilijkheden m Indonesië Malesië. De rubberprfls steeg met bijna een penny per pund, de grootste stijging in ongeveer twee jaar. No. 1 RSS spot steeg tot 21 pence per pund. De prijs van witte Serawakpeper liep op met 5 pence per pound tot 3 shil ling 2 pence, en die van zwarte Sera wakpeper met 2 pence tot 2 shilling 6 pence. VINKEVEEN,. 24 sept. „Alles Is mode wat mooi is zegt de Amster damse ontwerper Ferry Offerman in het voorwoord van de programma's die op de gouden stoeltjes van zijn huls op hun eigenaars lagen te wachten. „Er is geen allesoverheersende lijn die koste wat kost moet worden nageleefd". In derdaad is dat een in het oog sprin gende verdienste van de wintercollec tie van Ferry Offerman, die zoals ge bruikelijk werd gepresenteerd onder de naam ,,La Belle Hollandaise". „La Belle Hollandaise" is nu gekleed in een avondrobe van gele wollen crêpe met een beschilderde baan op de rug die even sleept. Dat is een van de ncruveauté's in deze collectie: met de hand beschilderde garnering op avond kleding. En voor zover daar niet mee wordt gewerkt, zijn het kralen en pail letten die de cocktailkleding doen stra len. Ze zijn er zo rijk op oezaaid dat er van de oorspronkelijke stof nauwe lijks iets te zien blijft. De bewerking kan heel grappig zijn: zo worden er ve ren mee geïmiteerd of de zwart-wit tekening van hermelijn. De mannequin kan er een klein baretje bij dragen dat net zo is bewerkt. Ook in de wintercollectie van Offer man bloeien de lange huisjaponnen. Ze zijn er van lavendelkleurige bou clé met voor „gewoon" een stola en voor een feestelijke bijeenkomst een bolero van zilverlamé. Ze zijn er met een rok van gele natté waarop een blouse van goudleer wordt aangetrok ken en men kan ze zien van een zwart-witte ruit met een zwarte blou se waarvan de mouwen stroken heb ben. Van stroken naar slobkousen is wel een ferme stap die misschien het best genomen kan worden In een tweed laars die past bij eenzelfde mantelpak. De slobkousen zijn rood en horen bij een pied de coq ensemble met dito pet. Er zijn veel ruime, losgeweven tweed mantels. De stoffen lijken haast ge breid. Ze hebben onder meer de Meu ren van de herfst en de manier waar op bij de omkeerbare modellen de rugplooien zijn verwerkt zodat ze aan twee kanten dienst doen, wekt alge meen bewondering op. De japonnen die er bij horen, hebben vaak geen mouw. Dat heeft wellicht zijn bezwaren in on ze koude winters: ook al zullen de ka mers waarin deze japonnen gedragen worden, goed verwarmd zijn. Het sta ét zo kil die blote dan natuurlijk hele maal witte armen. De japonnen van grijze flannel zijn meestal streng getailleerd en hebben een bontgarne ring. De rand witte nertz als brede zoom aan een zwarte bouclé, enigszins In een officieel stuk, namelijk in een pre-advies aan de gemeente raad, hebben B. en W. van Den Haag hun gedachten ontvouwd over wat zq noemen ,,De openbare viering van het Sint-Nicolaasfeest". Deze „geloofsbrief" is een reactie op de adressen die de Maatschappij tot nut van het Algemeen en de Neder landse Jeugd Gemeenschap de ge meenten verleden jaar hebben ge stuurd. In deze adressen werd door de organisatie geklaagd over de gro te vlucht die de „winkel-sinterklaze- rij" heeft genomen, waardoor grote verwarring zou ontstaan bij de jeugd. Kinderartsen en kleuterleidsters, zo werd gesteld, zouden zelfs hebben geconstateerd, dat kinderen die nog in Sint Nicolaas geloven, in novem ber ai nerveus en gespannen wor den. De adressanten vroegen dan ook slechts één officiële intocht van Sint Nicolaas toe te staan, welke intocht niet eerder dan twee weken voor 5 december zou mogen plaats vinden. Voorts werd verzocht geen „winkel sinterklazen" meer toe te laten. Ter informatie van de situatie delen B. en W. de raad nu mee dat er altqd al de nodige voorzorgsmaatregelen worden genomen om een goed ver loop van het feest te bewerkstelli gen. Zo wordt niet op rijm ge wezen op een artikel van de algemene politieverordening dat zegt dat het zonder vergunning verboden is „zich gedurende het tijdvak van 15 novem ber tot en met 7 december op of aan de openbare straat voor recla me-doeleinden of uit winstbejag ge heel of gedeeltelijk als Sint Nico laas of zwarte knecht vermomd of verkleed op te houden". Waaruit de conclusie getrokken kan worden dat een Sint Nicolaas die gearresteerd wordt, lang geen denkbeeldige gebeur tenis hoeft te zijn in Den Haag. Bij het uitgeven van vergunningen, zo zeggen B. en W„ wordt er ook op gelet dat de route zo is opgesteld dat de Sinterklazen elkaar met kun nen ontmoeten. Voor het laten optre den van Sinterklazen in winkels is geen vergunning nodig en voor invoe- iiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiimiiiiiiiiiiiNNiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiii De Brabanthal van de Bossche veemarkt heeft in de loop van de jaren al heel wat bijzondere evenementen onder de wijdse overkapping zien gebeuren maar nog nooit een monsterfestijn, zoals dat zich daar zaterdagavond in top- stemming heeft afgespeeld. De direc- tie van een chemische industrie uit Venlo wilde voor haar personeel en hun dames, samen meer dan duizend personen, een daverende feestavond beleggen en heeft daarvoor meteen maar beslag gelegd op deze grootste „zaal" van Nederland. Nu had de Brabanthal tot nu toe de naam, dat ze wel enorm groot maar nooit gezellig was. Aan de Bossche decoratiekunstenaar Jan Sonne born komt de eer toe, dat probleem volle dig overwonnen te hebben. Hij heeft in de hal allerlei gezellige hoekjes in gericht, zoals een Brabants markt plein, een romantisch Duits straatje, een Frans terrasje, een Italiaans wijnhuisje en nog veel meer; er was een grootsaheeose cafetaria gecre- eerd die in de eethoek geruime tijd het beeld van een Breugheliaanse maaltijd opleverde: een parochiële Jeugdcentrale zorgde voor kermis attracties, er was een echte kegel baan en natuurlijk muziek in velerlei vormen. Den Bosch heeft op die avond bo vendien laten zien wat het op' amuse- men tsgebied presteren kan: de har monie Glorieux verwelkomde de gas ten met een welverzorgde muzikale show: het Confetti-kwartet gaf in het restaurant van de Brabanthal non-stop voorstellingen en als klap op de vuur pijl kwam de Hofkapel De Kikv fsen later op de avond de stemming naar een hoogtepunt brengen, Het is een Brabants-Limburgs festijn geworden waarover we niet anders dan opgeto gen commentaren konden verne men. ring daarvan voelt het college ook niets. Er zijn er al zoveel dat be perking van het aantal winkelsinter klazen nauwelijks verschil zou maken, zo zeggen zij in andere woorden. B. en W. hebben zich bepaald niet gemakkelijk afgemaakt van de pro blemen rondom het vroeger zo onge compliceerde, echt-gezellige oud-Hol landse feest. De Gemeentelijke Ge neeskundige en Gezondheids Dienst is ingeschakeld en heeft zijn gegevens onthuld: Weliswaar zijn enkele indi- vuele gevallen bekend, waarin de spanning rond de Sint-Nicolaasvie- ring minder gunstig inwerkte op een kleuter, maar de in Den Haag gebrui kelijke wijze van sinterklaasviering oefent naar zijn mening geen nade lige invloed uit op de kleuters. Er bestaat dan ook geen aanleiding, zo zeggen B. en W., aan het openbaar optreden van Sinterklazen grotere be perkingen te stellen. Wel zal er op advies van de Ge meentelijke inspectie van het onder wijs in schoolvergaderingen en op ouderavonden op worden gewezen dat het wenselijk is er in de scholen en In de gezinnen voor te zorgen, dat met het oog op overgevoelige kinde ren de spanningen rond Sint Nicolaas niet te groot worden. Al liggen de zoete Sinterklaasleb- kernqen reeds nu in de Haagse eta lages, het heerlijk avondje lijkt nog niet gekomen. Binnenkort zal het gebouw, waarin sedert 1935 het enige Natuurhis torisch Museum van Noord-Bra bant is gevestigd, worden ge sloopt voor de aanleg van een binnen ring in het centrum van Tilburg. Hierdoor verliest de stad een van de weinigt historische gebouwen die het bezit. Het vierkante gebouw met de kan telen gelegen aan de rechterzijde van het Paleis-Raadhuis werd in 1849 gebouwd in opdracht van Koning Willem II en was bestemd als woon huis voor de toenmalige rentmeester van de koning. Na de dood van de koning werd het gebouw tot 1932 door verscheidene particulieren be woond. In dat jaar werd het oude in tendantshuis door de gemeente ge kocht, die het bestemde voor de huis vesting van een op te richten museum. Als stichteres van het natuurhisto risch museum trad op de Nederland se Heidemaatschappij te Arnhem. Zo kon in 1935 het nieuwe museumhuis worden geopend door de toenmalige burgemeester van Tilburg mr. dr. F. Vonk de Both. Van het begin af heeft het museum zich ontwikkeld als een zeer dynamisch instituut. Drie tot vier tentoonstellingen per jaar over vaak zeer actuele onderwerpen op natuur historisch gebied brachten tienduizen den bezoekers naar het museum dat op het ogenblik het drukst bezochte in zijn soort van geheel Nederland is. Alleen al na de oorlog vonden zestig tentoonstellingen plaats. Het museum beschikt over grote eigen collecties op natuur-historisch gebied die steeds worden uitgebreid en aangevuld. Door de beperkte expo sitieruimte kon steeds slechts een ge deelte van de eigen verzamelingen ten toon worden gesteld. Het huidige museumgebouw moet nu echter gaan verdwijnen om plaats te maken voor een brede weg. Het museum zal nu worden gevestigd voor de eerstkomende jaren in een leeg staande verbouwde fabriekshal gele gen achter de Tilburgse Stadsschouw burg. In de gemeente Hendrik Ido Am bacht is de tienduizendste inwo ner ingeschreven. Het is Pieter Anton August Klusener, het eerste kind van de heer Jacobus Ma- rinus Klusener, een vertegenwoordi ger, en zijn vrouw, Cornelia Wilhelmi- na van der Steen. Gistermorgen om elf uur heeft burgemeester G. A. Bax aan de vader namens het gemeente bestuur een spaarbankboekje met f 150 overhandigd. i "sü - i - msmm 1 Vorig jaar werd, dank zfl een gift van de echtgenote van de overleden ere-doctor der Tech nische Hogeschool te Delft, dr. ir. H. A. Hidde Nqland, een stichting opgericht, die zijn naam draagt en die ten doel heeft de bevordering van de ontwikkeling van de wetenschap en het onderwijs op het gebied van de elektrotechniek aan de Delftse hoge school. Tot dit doel zal de stichting o.m. rijsvragen uitschrijven en lezingen oen houden door vooraanstaande fi guren op het gebied der elektrotech niek. Het stichtingsbestuur heeft thans een penning doen slaan, dragende de beeltenis van dr. Hidde Njjland. De penning is ontworpen door de beeld houwer Dannenburg en zal bjj de eerdergenoemde evenementen worden uitgereikt. De foto toont de voorzijde van de penning. De achterzijde draagt als tekst „Veiligheid waarborg voor le ven en goed". Vrijdag is de eerste penning uitgereikt aan mevrouw Hid de Njjland. De koninklijke luchtmacht ls op de vliegbasis Leeuwarden weer af gestapt van de methode opge zette vogels langs de startbanen te plaatsen die hun die levende soort genoten moesten afschrikken, omdat deze ernstige ongelukken kunnen ver oorzaken bij botsingen met vliegtuigen. Er. is teruggegrepen op het systeem van uitzending van op de band vast gelegde angstkreten van meeuwen en kieviten. Langs de baan zijn thans vijf enzeventig luidsprekers aangebracht die tezamen een tumultueus gekrijs voortbrengen. e indrukwekkende troon waarop koningin Juliana is gezeten bij het uitspreken van haar rede bij de opening van de Staten- Generaal bevatte dit keer twee in de armleuningen weggemoffelde micro foons, om de verstaanbaarheid te ver groten. De jongste „Philips Koerier" maakt melding van dit technische snuf je. Tevens wordt gezegd, dat de Eer ste en Tweede Kamer van een nieu we geluidsinstallatie zijn voorzien. In de Tweede Kamer is een ringleiding aangelegd zodat ook slechthorenden de debatten kunnen volgen. In tech nische termen heet het dat de beide Kamers zijn „gesonoriseerd", wat wel zal inhouden dat al het gesprokene er sonoor zal gaan klinken. Voor Ka merleden die hier vanwege de kwa liteit van hun stemgeluid zelf niet aan toe kwamen moet dit een aangenaam bericht zjjn. Advertentie) voor blijvende verbetering Vormt een beschermende laag op de maagwand klokkende mantel, doet wat Russisch aan. De mannequins droegen grappige coiffures: een soort paardestaart die aan de punt nog eens naar buiten wip te. Hun juwelen waren echt: ditmaal dus eens alles goud wat er blonk. G. S.-de W. West-Duitsland In Velden is zon dag een arbeider overleden aan de ge volgen van een wespensteek. De wesp haa hem in de lip gestoken. (DPA) 128456780 10 Horizontaal: 1. dikke splinter, koor hemd; 2. grote roofvogel; 3. bewoners van Azië en Afrika; 4. patriarch; 5. ma chinaal fijn plooien; 6. insekteneter, Ier land; 7. eskimohut, symbool van sele nium, uitroep; 8. radiobuis met twee elektroden, vreemd; 9. lidwoord, bouw land, nachtroofvogel; 10. babyartikel, ter overname; 11. begerig om te leren. Verticaal: 1. medicijn; 2. dwaling; 3. lichte sigaar, Frans lidwoord; 4. keten, reukwater; 5. Oder-?-lijn, leuk; 6. omslag van kraag (meervoud), steen; 7. land bouwer, noot; 8. personen, uitroep; 9. vlug lopen, Amerikaanse republiek; 10. daar, gewapende strijd. OPLOSSING VAN 23 SEPTEMBER Horizontaal: 1. bad; 4. geluk; 6. pro loog; 8. oa; 9. ra; 10. ons; 11. nep; 12. ra; 14. ae; 15. tartaar; 18. tiran; 19. bos. Verticaal: 1. beo; 2. alle; 3. duo; 4. granaat; 5. koreaan; 6. poort; 7. gaper; 13. stro; 16. rib; 17. aas. MpgJ •Vv"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 7