Fabriek voor geprefabriceerde woningen in aanbouw Nieuw tracé voor weg van Randweg naar Z.-Holland .voor Mode en religie hand in hand W Agenda voor Haarlem en omgeving TRESLONG f-;v:-XY. Belangrijk aandeel Haarlems bedrijf Meer ruimte voor recreatie verzekerd Botsing op kruispunt Klaverjassen in Heemstede voor de missie SPAREN VOOR DE UITZET Amsterdam heft parkeergeld Prins Bernhard voor Britse T.V. ^:^s£VY.V^N~'v-..vf',- -''v -/ /a-:rvi- Eerste kolom gesteld in Beringe (L.) Schoolarts B. Bakker met pensioen Bij ij schoorsteen vegen doodgebleven SINT JORISBAND NAAR OSNABRÜCK Burgerlijke Stand Haarlem ONTWERP - HERZIENING STREEKPLAN Natuurgebieden Naaldenveld J. Hoffman jubileert Verkeerslichten defect Vragen over aardgas aansluitingen in nieuwe woningen JUBILARISSEN BIJ DROSTE Films Muziek Cabaret T entoonstellin gen Hoger als het nodig is om langparkeerders te verdrijven Dame door openslaand portier gewond Judo-evenement in Haarlem Noord IJslandse haringvisserij wordt stevig uitgebreid Faillissement De beurs vandaag: DINSDAG 24 SEPTEMBER 1963 PAGINA 3 :v ;.-A «i KÖHIER en NAUMANN NAAIMACHINES - - Beurs van New Vork -'ïï' ;v'f#Vs1ïP:V; ''■i. 'Y-' jjfêL -4' N V '..fl v ft v .1 V /r Q i ,#'S: „Sr.- r VT; t' A. f4' (v" f'L '•.■■•'■-' '-V - .'?Y ,4 V (1 „Y Y'yY'Y* vy. Y -s -v,Y-y'v- >-yY'/V-'Y'ïY'y!, -V' - BERINGE, 25 sept. In aanwezig heid van verschillende andere autori teiten heeft de burgemeester van Hel den, de heer P. M. J. S. Cremers, de eerste kolom gesteld voor de bouw van een nieuwe fabriek voor geprefabri ceerde woningen. De fabriek wordt op gericht door de „Neduco N.V.", een combinatie van J. P. A. Nelissen Aan nemingsmaatschappij te Haarlem-Ven- ray, Dura's Aannemings-Maatschappij N,V. te Rotterdam, S. A. Constructions Edmoiwl Coignet te Parijs en Amstel- land Belegging Maatschappij N.V. te Amsterdam. Men hoopt binnen een jaar met de bouw gereed te zijn van de fa briek in Beringe (L)waarna meteen met de productie van woningen kan worden begonnen. De productie van woningen zal ge schieden volgens de industriële metho de „Coignet". Ze is in Frankrijk ont wikkeld door het bouwbedrijf „Edmond Coignet S.A.". Deze onderneming had reeds een grote en veeljarige erva ring met het fabriekmatig vervaardigen van beton-elementen voor uiteenlopen de gebouwentypen en na 1945 werd de ze ervaring 'aangewend voor de in dustriële vervaardiging van woningen. Er bestaan nu in Frankrijk vijf fabrie ken waarin reeds duizenden woningen vervaardigd zijn, terwijl er verder fa brieken zijn gesticht in Argentinië, Ita lië, Duitsland en Nederland. De eerste Nederlandse fabriek is Dura-Coignet te Rotterdam, welke in 1960 werd geopend en waarin sindsdien 3000 woningen zijn (Advertentie) Alleenverkoop voor Haarlem en Omstreken van: Sterna service bedrijf HEEMSTEDE, 25 sept. De school arts D. J. Bakker van de schoolartsen- dienst voor Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort gaat op 1 januari 1964 de dienst verlaten, wegens het bereik heb ben van de pensioengerechtigde leef tijd. Tot zjjn opvolger is benoemd de heer N. W. H. M. Gies, schoolarts te Beverwijk. HAARLEM, 25 sept. Een 59-jari- ge losarbeider uit Haarlem klom gis termiddag op het dak van een der wo ningen in een hofje aan de Raveling- steeg om de schoorsteen te vegen. Hal verwege de klimpartij werd hij echter onwel. Do,or de bewoners van het huis werd hij daarop het raam weer inge trokken. Eenmaal in de kamer bleek de losarbeider aan een hartaanval te zijn overleden. HAARLEM, 25 sept. Van 25 tot 27 oktober zal de Haarlemse St. Joris- band van de Katholieke Jeugdbeweging naar Osnabrück gaan. Het officiële bezoek geschiedt op uitnodiging in het kader van het uitwisselingsprogramma tussen Haarlem en de Duitse stad. De St. Jorisband treedt op als afgevaar digde van de Haarlemse drumbands. BEVALLEN van een zoon: 19 sept.: A. van der Worp-van den Berge; 22 sept.: J. Kennis-van Steijn; 23 sept.: J. U. Christoffels-Jansen, A. G. Heijne- kamp-Janssen; 24 sept.: C. G. A. Heinz-Landmeier. BEVALLEN van een dochter: 24 Sept.: J. van Capelle-Amama. ONDERTROUWD: 24 sept.: -P. van der Wilden en A. J. C. Bakker, N. J. Tromp en C. P. A. M. van Roode, A. van de Wint en A. E. J. Winnubst, M. C. J. Heilig en A. C. Kok, J, A. M. Hageman en C. M. Zeeman, S. C. Aar- dema en I. J. W. van de Kraats, C. Mondeel en I. A. E. Gomes, T. W. M. van Amerongen en J. E. Schavema- kor. GEHUWD: 24 sept.: F. Conzen en A. M. Loerakker, R. V. Beetz en A. C. Kamsma, J. K. M. Vasen en E. H. T. Winthorst, P. W. Meijer en E. A. L Rijbroek, G. J. H. Duyvestijn en M. Molenbroek, H. v. d. Kemp en E. R. Harenberg. OVERLEDEN: 20 sept.: P. J. M. Mul, 25 jr., Zijlweg; 21 Sept.: F. B. Lanfermeyer, 57 jr., Floresstraat; 22 Sept.: E. W. P. Troll-van Schaik, 69 jr., Tuinwijklaan, J. M. C. C. van Eg- mond, 75 jr., Hagestraat; 23 Sept.: M. van Halst, 78 jr., Zijlweg, M. Langeler, 74 jr., Gasthuisvest. vervaardigd. Verder zijn in Nederland nog twee nieuwe fabrieken in aanbouw, namelijk in Zaandam en nu in Beringe. Al deze fabrieken hebben een capaci teit tot 1000 woningen per jaar, inclu sief de montage en afwerking. De nieuwe fabriek in Beringe zal ge bouwd worden op een bouwterrein van 3,5 HA. Daarop is 13000 m2 gebouw geprojecteerd, dat bestaat uit 3 hallen voor productie en opslag en vrijstaande kantoorruimte en kantine. Iedere hal is De maquette van de te bouwen fabriek van de „Neduco" N.V. te Beringe. 18 meter breed en 207 meter lang met een vrije hoogte van 12 meter. Bij het ontwerp van de fabriek is uitge gaan van zoveel mogelijk geprefabri ceerde onderdelen. In totaal wordt 1300 m3 geprefabriceerde beton verwerkt. De gebouwen worden zo sober mogelijk uitgevoerd. Alleen aan de kantine wordt veel aandacht besteed. De plan nen zijn uitgereikt door het architec tenbureau De Bever uit Eindhoven. In totaal wordt in de bouw een bedrag van 8,5 miljoen geïnvesteerd. Wanneer de nieuwe fabriek op volle toeren draait komt het totaal aantal arbeidsuren per woning op 950 uur (fa briek en bouwplaats). In 8 a 9 maan den kunnen 100 woningen gerealiseerd worden. De winter zal de productie in de fabriek geheel niet en de productie op de bouwplaats in geringe mate stag neren. HAARLEM, 25 sept. Gedeputeer de Staten van Noord-Holland hebben Provinciale Staten een ontwerp doen toekomen van een gedeeltelijke herzie ning en gedeeltelijke intrekking van het streekplan Zuid-Kennemerland. De Kroon heeft een destijds door het Pro vinciale vastgesteld streekplan goedge keurd, maar op die goedkeuring na drukkelijk uitzonderingen gemaakt. G. S. schrijven thans dat in de toekomst een algehele herziening van het streek plan zal moeten geschieden. Daarbij zou het plan opnieuw moeten worden getoetst, en voor zover nodig, gewij zigd, in verband met de ontwikkelin gen. die inmiddels zuilen hebben plaats gevonden of nog te verwachten zijn. Het karakter van het plan kan dan worden afgestemd op de nieuwe wet inzake de ruimtelijke ordening. Verwacht mag worden, dat de inzichten omtrent de ontwikkeling van het Noordzeekanaal inmiddels dankzij het overleg in de „Werkgroep Ontwikkeling Noordzeeka naal" dan zover gevorderd zullen zijn dat deze in de toekomstige algehele herziening van het streekplan hun neer slag zullen krijgen. De Kroon heeft onder meer zijn goed keuring onthouden aan het zuidelijk ge deelte van de Noord-Zuidweg ten wes ten van Haarlem vanaf het viaduct ten noorden van het station Heemstede- Aerdenhout. Het geldt hier het langs de spoorbaan geprojecteerde tracé, dat in de omgeving van de provinciegrens met een s-bocht zou aansluiten op de provinciale weg no I van Zuid-Hollan. De Kroon heeft verschillende overwe gingen aangevoerd bij die afkeuring en daarbij gesteld, dat de keuze van het tracé een zeer nauwkeurige afweging nodig maakt tussen de verschillende, deels tegenstrijdige, belangen, waar bij het natuurschoon een belangrijke rol speelt. G.S. hebben nu een nieuw tracé vast gesteld. rekening houdend met de op merkingen van de Kroon. Daarbij heb ben zij gesteld, dat voor kruising- vrije aansluitingen van een Oost-West- weg met de Noord-Zuidweg enige ruim te nodig is tussen de laatstgenoemde weg en de spoorlijn. Voor de verbinding van de westelijke randweg in Haarlem met de provinciale weg no. I van Zuid- Holland komt wil men zeer kostba re en niettemin gewrongen oplossingen vermijden slechts een trace in aan merking ten westen van de spoorlijn. Ter hoogte van de Amsterdamse Wa terleiding moet de spoorlijn iets in oos telijke richting worden verschoven. Deze oplossing brengt natuurlijk kosten met zich mee, maar de blijvende schade aan natuurschoon en recreatieruimte, die bp een andere oplossing stellig veel groter zou zijn, blijft beperkt. Zeker als men bedenkt, dat het hier een dubbelbanige autoweg geldt, waardoor bij doorsnijding van de daar gelegen landgoederen een strook van ongeveer 30 meter zou die nen te worden ontbost. G. S. merken voorts op, dat verbete ring van de Vogelenzangseweg als on derdeel van deze verbinding niet in aan merking kan komen. Er zou teveel scha de aangericht worden en te veel rust verstoord. Daarom verdient het tracé langs de spoorlijn de voorkeur. Verder zuidelijk buigt het herziene tracé in westelijke richting af naar de west zijde van de kern Vogelenzang, waarbij de aansluiting op de weg in Zuid-Holland met een ruime s-bocht kan worden ge vonden. Op die wijze wordt de lengte, waar over de weg over bij de bollencul- tuur in gebruik zijnde gronden is gepro jecteerd, anderhalve kilometer korter. Het herziene tracé met zijn steeds va riërende landschapsbeeld zal voor het toerisme zeer aantrekkelijk zijn. Ten aanzien van enkele andere pun ten in het streekplan heeft de Kroon evenzeer bezwaren gemaakt. Zo mag een duinterrein van ongeveer 5 ha. aan de Zand voorts elaan nabij Zandvoort niet bestemd worden voor recreatie. Door de sterke geaccidenteerdheid van het terrein kan de duinbegroeiing het huidige bezoek niet verdragen. Met de bouw van enkele woningen op grote percelen kan een behoorlijke staat van dit terrein worden verzekerd. Oorspronkelijk waren gedeelten van de buitenplaatsen Belvédère en Vaart en Duin in Overveen voor ruime bebou wing bestemd. Ze zullen nu worden be stemd tot natuur- en recreatieruimte. Dat geldt ook voor het terrein in de hoek tussen de Van Haemstedelaan en de Zijweg te Aerdenhout. Aldus kan het karakter van dit bosgebied, waar dus geen bebouwing mag geschieden, be houden blijven, hetgeen, v'ooral gezien de samenhang met Elswout en Ko ningshof, van veel waarde is. Voorts moeten de bestemmingen van het Naaldenveld en omgeving anders ingedeeld worden. GS sluiten zich nu aan bij het uitbreidingsplan van Bloe- mendaal, waarbij voor dit gebied, in vergelijking met het streekplan, een groter gedeelte voor recreatie werd bestemd en de bestemming voor zeer ruime bebouwing iets werd ingekrom pen. De behoefte aan voorzieningen voor actieve en passieve recreatie heeft het nodig gemaakt de bestemming voor agrarisch bedrijf van het gebied tussen Haarlem-Noord en Spaarndam te ver anderen in een bestemming voor na tuur- en recreatieruimte. Mocht in dit gebied nog een gedeelte voor andere doeleinden gebruikt kunnen worden, dan zou een royalere woningbouw mo gelijk zijn ter aanvulling van Haarlem- Noord. Tenslotte blijkt het gewenst, de grens van het streekplan zodanig te verleg gen, dat de gemeente Haarlemmer meer er buiten valt. Het ligt meer voor de hand dit gebied op te nemen in het in voorbereiding zijnde streekplan van de Meerlanden. HAARLEM, 25 sept. Op vrijdag 28 september zaïl het veertig jaar ge leden zijn, dat de heer J. Hoffman, wonende aan de Lijsterstraat 58 te Haarlem, als timmerman in dienst trad bij het aannemersbedrijf Kroon van Diest, te Haarlem. Zaterdagmiddag re- eipieert de jubilaris in een der zalen van restaurant „Het Bolwerk". HAARLEM, 25 sept. Doordat de verkeerslichten op de kruising Zaanen- straat-Rijksstraatweg tengevolge van een technische storing gistermiddag niet werkten, zijn daar een bestelauto en een personenauto op elkaar ingereden. De bestuurder van de bestelauto een 45-jarige wasverzender uit Haarlem, liep bij de botsing een hoofdwond en een anderhalfjarige kleuter in de per sonenauto liep een schaafwond op. Bei de auto's werden aanzienlijk bescha digd. HAARLEM, 25 sept. De heer D. Rookhuiszen, lid van de gemeenteraad voor de Partij van de Arbeid heeft aan het college van B. en W. de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is het juist, dat de Minister van Volkshuisvesting een circulaire heeft doen uitgaan naar de gemeentebestu ren waarin wordt aanbevolen, dat in de toekomst alle nieuwbouw wordt voorzien van een aansluiting voor aard gas. In verband hiermede zal bij aspirant bouwers (b.v. de woningbouwcorpora ties) de vraag rijzen, welke brandstof zij zullen gebruiken bij toepassing van centrale verwarming. Het is voor deze aspirant-bouwers van belang te weten welk verwar mingssysteem zij in deze omstandighe den het beste kunnen toepassen. Voor de gemeenten zal het kostenbesparend zun, als niet tot ombouw van verwar mingsapparaten moet worden overge gaan, wanneer het aardgas binnen het bereik ligt. Acht uw college het mogelijk in deze situatie aan de aspirant-bouwers voor lichting en advies te geven over be staande mogelijkheden en de beste keu ze daarvan. Acht uw college het opportuun om, gelijk reeds enkele andere steden over wegen speciale gastarieven vast te stel len, om deze gebruikers, die dan op grond van de ministeriële aanbeveling gedane keuze van het door de gemeen te te leveren gas hogere kosten moe ten maken dan bij keuze van andere brandstoffen het géval zou zijn. HAARLEM, 25 sept. Binnenkort zullen drie personeelsleden van Dros te s Cacao- en chocoladefabrieken n.v. te Haarlem jubileren. Het zijn de heer V Luyten, medewerker in de cacao fabriek, die op zondag 29 september 25 jaar in dienst van het bedrijf zal zon; de heer C. Vooges, die op 1 okto ber veertig jaar als brander werkzaam zal zijn op de afdeling branderij en de heer M. Gerritsen, sous-chef in de afdeling suikerwerkerij. De heer Gerrit sen viert op vrijdat 4 oktober zijn 25- jarig dienstverband. IvXv 4 - Mejuffrouw Philomena Jansen is vijf en zeventig jaar geworden. Op maandag 23 september. We vertellen dat nu pas, omdat bij voortijdige pu blicatie de verkeerspolitie op volle sterkte in de Grote Houtstraat had moeten aantreden op haar verjaar dag. Op de hoek van de Spekstraat zou het een chaos geworden zijn, om- da_t_ dan een paar honderd mensen méér naar haar huis gekomen zou den zijn om haar te feliciteren. Dege nen, die ons zouden vragen: maar wie is dan mejuffrouw Philomena 'tiiuiHiiiiimiiiuumiiiHiiiiimiiiiiimimimiimm-itiiimiii De klaverjasafdeling van de Heem- steedse sportvereniging HBC heeft zich al menigmaal verdienstelijk ge maakt door het organiseren van lief- da diigheidstoernooien. De HBC-ers zijn verwoede klaverjassers en wanneer het er om gaat iets te doen voor de medemens, dan worden de sterkste troeven op tafel gelegd. Zo wordt bij HBC het „nuttige met het aangena me" verenigd op een wijze die niet alleen alle waardering, maar ook na volging verdient. De klaverjassers van HBC zijn nu weer een stapje verder gegaan. Zij hebben namelijk de missiepater G. van Rooyen geadopteerd, een adop tie die gestalte zal krijgen in een groots opgezet toernooi dat vrijdag a.s., 's avonds om kwart over acht, in de sportzaal van HBC aan de Heemsteedse Cruquiusweg wordt ge houden. Pater Van Rooyen, afkomstig uit Heemstede, is werkzaam in de missie van Zemio (Centraal Afrika), een ge bied zo groot als Nederland dat door twee missionarissen moet worden be diend. Voor een dergelijk uitgestrekt gebied moet je als missionaris wel over een auto kunnen beschikken, maar de wagen van pater Van Rooyen heeft heel wat gebreken en om die te kunnen verhelpen zullen er nieuwe onderdelen moeten komen. De pater heeft hiervoor echter geen geld, een ongemak dat op de komende klaver- jaswedstrijd uit deweg zou kunnen worden geruimd. HBC heeft voor het „Pater Van Rooyen-toernooi" een aantal prachti ge prijzen beschikbaar gesteld en van zelfsprekend hoopt het bestuur dat het vrijdag storm zal lopen aan de sportzaal. Iedere klaverjasser is van harte welkom voor een gulden in schrijfgeld. Ook dames-klaverjassers die aan het toernooi willen deelne men, worden met open armen ont vangen. Men kan zich laten inschrij ven bij de heer J. Mense, Iepenlaan 17, Heemstede, of 's avonds aan de zaal. Jansen?, zouden we moeten antwoor den: nou gewoon juffrouw Jansen. Zo kent half Haarlem haar, zo kent heel de St.. Joseph-parochie haar. Ze is een begrip geworden, een levend mo nument, gestoken in de plooien van de negentiende eeuw, geharnast met de principes van de twintiger jaren en gekroond met het llevenslustig aureool van onze dagen. Ze heeft nu al jaren lang een mode academie. Officieel heet die „Eerste Rooms katholieke mode-academie", maar deze langademige naam is nu samengetrokken tot „Erkama". Juf frouw Jansen is dus een vrouw van de mode en in de loop der jaren heeft zij reeds honderden meisjes ge leerd zelf haar kleding te maken. Ze vertelt nu uitvoerig van haar beleve nissen, waarin mode en religie hand in hand gaan. In haar ruime woning, boven de cleaning op de hoek van Grote Houtstraat en Spekstraat, heeft ze een eigen sfeer geschapen, waarin enkele decennia zjjn blijven leven. Ze is geen Haarlemse van geboorte. Zij werd 23 september 1888 te Silvolde in Gelderland geboren. „Onder de vespers", vult haar nichtje Maria aan „daarom is ze zo liturgisch". We la- ten> die opmerking even voor wat ze is. Ze is op kostschool geweest in Reuven. Daar leerde zq nuttige hand werken. En dat is feiteiyk het begin geweest. In Amsterdam begon zjj haar academie. Dat was in 1919. Ze had niet te klagen over gebrek aan leerlingen. Den Haag volgde in 1920 en een paar jaar later, toen ze goed ingedraaid was. nam ze Haarlem ze kwam er toch voorbij op de reis van Amsterdam naar Den Haag en passant mee. Haarlem zou echter haar blijvend domein worden. Ze ves tigde zich hier in 1926, in de Grote Houtstraat, schuin tegenover het hui dige pand van Erkama, en kwam vjjf jaar later definitief op het bekende adres. Haarlem liep zo goed, dat Amsterdam en Den Haag vaarwel gezegd konden worden. Niet altijd zonder assistentie bouwde zij een uit gebreid werkterrein op en zq schafte zich destqds een auto aan, die zy zonder blikken of blozen zelf bestuur de. Zo kon ze ook Hoofddorp. Vijf huizen. Lqnden en Sloten bedienen. Later kwamen daar nog Vogelenzang, De Ziik en Wassenaar bij. Zelfs in Berkel-Rodenrjis werd zy gesigna leerd. Juffrouw Jansen heeft dus niet stil gezeten. De tientallen foto's waarbij zij -uitvoerig tekst en uitleg geeft, kunnen dat tenminste bewijzen. De reden van haar succes, waardoor zq nu nog handen vol werk heeft? Zij schuift dat op het systeem, dat zq zelf ontworpen heeft. En met pretoog jes weet ze te vertellen, dat haar systeem nooit gefaald heeft. Grote confectionnairs hebben deemoedig by haar aangebeld om juist van haar een coupeuse los te krqgen. Maar los van Erkama is zij een notabele figuur in de St. Joseph-pa rochie. Een vaste klant in de kerk. op de punt van de eerste bank. Wil zq nu per se vooraan zitten en aldus opvallen? Wq geloven van niet. Bid dend ziet zy namelqk kans een oogje te houden op het liturgisch linnen en de paramenten. Zq heeft daar de zorg voor en er hoeft maar iets van siy- tage merkbaar zijn, of zij stopt het in haar tas. Dat is misschien wat t« simpel uitgedrukt. Ingewijden weten, hoe juffrouw Jansen de paramenten en het altaarlinnen verzorgt. Het Is met verzorgen begonnen, in de loop der tqd heeft zij ook vele stukken vervaardigd, stqlvol en modieus, zo dat het niet uit kon blqven, of ook uit andere parochies kwamen op drachten binnen. Daarom is zq afgelopen maandag van vele zijden gefêteerd en rijkelijk in de bloemetjes gezet. Het is een komen en gaan geworden van vele vrienden en relaties. En zq is zoals altqd de royale gastvrouw geweest, die eet, wat iemand ook op zo'n dag toekomst. En dat is bij haar altyd heel veel. Advertentie) de spaarbank met volledige bankservice CINEMA PALACE: Wederzijds, alle leeft 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: The King and I, alle leeft. 7 en 9.15 uur. LIDO: De schat in het zilvermeer, 14 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De laatste aanval, 14 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Kanonnen van Navarone, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. ROXY, t/m donderdag: Skitroepen vallen aan. 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Er moet maar eens getrouwd worden, a. 1. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: West Side Story, 14 jaar. 8 uur. Donderdag 26 september. Grote of St. Bavo Kerk, 3 uur: Orgel concert door Piet Kee. Waagtaveerne, Damstraat: Iedere avond 81 uur internationaal programma door Cobl SchreiJer en Ronnie Potsdammer. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10—5 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1—5 uur. In het Prentenkabinet: Rembrandt-etsen. Tot en met 30 september. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige Instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12.30 en van 1.30—5 uur, (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur. „In 't Goede Uur", Korte Houtstraat 1. Geopend van 106 uur, 's avonds van 810 uur. Museum Het Huls van Looy, KI. Hout weg 103: Cultuur-historische diarama's. Vlshal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dag. 105 uur. Zondag 1—5 uur. uitgebreide SP'JSKAART on b.KI PETEN 6.5° bed. i rib. Advertentie dagelijks DINER-en SOIREE- DANSANTE IHILLEGOMV JO /res:02520-5347 I AMSTERDAM, 24 sept. B. en W. van Amsterdam hebben thans de raad een nota over de distributie van par keerruimte in de binnenstad toegezon den. Zij willen 500 parkeermeters in de binnenstad plaatsen tegen 25 cent per uur, met beperkte maximum par- keerduur (een, soms twee uur) en op de bestaande parkeerterreinen in de bin nenstad (1100 plaatsen) een parkeer geld van 25 cent per uur heffen van maandag tot en met vrqdag tussen 8 en 18 uur. Zo nodig zal het parkeergeld verhoogd worden als de langparkeer ders met verdwijnen. B. en W. willen een billijker verde ling van de parkeerruimte bereiken. Laten zullen zq met verdergaande voor stellen komen. Zy willen het langparke- ren niet abrupt geheel onmogelijk ma ken. De burgerij moet de gelegenheid hebben zich aan te passen. Als de raad de nota goedkeurt, zal op korte termyn worden voorgesteld tot heffing van parkeergelden over te gaan. ZANDVOORT, 25 sept. De wethou der van publieke werken, J. L. C. Lin deman, zal op maandag 30 september geen spreekuur houden. LONDEN, 25 sept. De Britse tele- visiekqkers hebben dinsdagavond prins Bernhard kunnen zien in het program ma „dinner party" van de commerciële televisie, waarin de prins een gesprek had met de sohrqver Alan Moorhead en het parlementslid Sir Fitzroy Mac lean. In dit programma, dat een half uur duurt, worden steeds gemoedelqke gesprekken gevoerd met beroemde per sonen onder het genot van een sigaar en een glas wqn. Tal van onderwerpen kwamen dinsdagavond ter sprake: van het behoud van de wildstand in Afrika tot culturele uitwisselingen met de communistische landen. HAARLEM, 25 sept. In de Kleine Houtstraat kwam gistermorgen om streeks elf uur een wielrqdster, een 60- jariige bewoonster van Haarlem, te val len toen zq in aanraking kwam met het portier van een geparkeerd staande auto, dat plotseling geopend werd. De vrouw raakte gewond aan beide benen, terwijl zq bovendien een hersenschud ding opliep. Zq moest naar de Maria- s tien ting worden overgebracht. HAARLEM, 25 sept. Op zaterdag 28 september organiseert de eerste Haarlemse judo-vereniging „EE-KA- JU" het Spaarne-Judo-Tournooi voor senioren, in gebouw de Linge, aan de Lingestraat, Haarlem Noord. Door deelname van de sterkste judo-vereni gingen uit N. Holland, belooft dit een bijzonder spannend evenement te wor den. De wedströden vangen aan om 13.30 uur. IJMUIDEN, 25 sept. IJsland gaat op voortvarende wqze zijn visserijbe drijf uitbreiden. Dat was na het invoe ren van de 12-mijlszone ook wel te ver wachten. Hierdoor immers konden de IJslandse vissers veel meer vangen. Sinds 1960 is de produktie van de ha- ringverwerkende bedrijven aan de zuid westkust met 130 percent gestegen. In 1962 werd 100 miljoen kroon in de uitbreiding van de haringfabrieken in dit deel van het land geïnvesteerd. Voor hetzelfde doel zal in dit jaar nog eens 100 miljoen kroon worden gestoken in de modernisering van de bedrijven aan de noord en aan de oostkust. Ook de industriën die zich bezighouden met het diepvriezen en zouten van haring zul len een hogere produktiecapaciteit kry- gen. Hoewel de roodbaars nog een be- langrqke bron van inkomsten blqft gaat IJsland steeds meer het accent op de haring leggen. In Patreksfjordur aan de westkust zal een roodbaarsbedrijf zelfs worden omgebouwd tot haringfabriek. Van de destijds in Engeland opgeno men lening van twee miljoen pond zal 50 miljoen kroon worden gebruikt om de haringindustrie stevig op poten te zetten. Uit het verzekenngsfonds voor de IJslandse visserij komt daar nog vijf miljoen kroon bq. Italië In een tijdspanne van vijf uur, zyn in Catania op Sicilië gisteren veertien lichte aardschokken gevoeld. Niemand raakte gewond en er was geen materiële schade. (UPI) HAARLEM, 25 sept De arrondisse mentsrechtbank te Haarlem heeft op dins dag 24 sept. '63 in staat van faillissement verlkaard: de nalatenschap van Comeli» Pieter Nonnekes, laatst gewoond heb bende te Overveen, gem. Bloemendaal, Julianalaan 172 en overleden te Haarlem op 13 maart 1963. Rechter-commissaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller, Curator mr. W. Boers, Overveen. AMSTERDAM, 25 sept. De beurs is vandaag, mede onder invloed van de vaste stemming in Wall Street, gunstig gedisponeerd geweest. De belangstelling van beleggers ging wederom uit naar de scheepvaartwaarden, maar ook AKU en Unilever trokken goede kooplust. Het rayonfonds noteerde ongeveer 5 pnt. bo ven het vorig niveau terwijl voor Uni lever een winst van bijna anderhalve gld. kon worden opgetekend. Philips en Kon. Petroleum deden het met stijgin gen an 60 a 70 ct. rustiger aan .In de scheepv. afdeling zijn Kon. Boot en Paketvaart nog 1% pnt. vooruit gegaan. De andere soorten waren fractioneel ho ger. De staatsfondsenmarkt is onveran derd gebleven. 4K, Ned. I960 4)i Ned. 1961 41/4 Ned. 1963 1 414 Ned 1963 H 4 Ned 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 BJ4.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H V A. A. K U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij. Fokker Ford van Gelder Hoogovens MUller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez. Unilever Wilton-Fljenoord Blliton 2e Dordtsche Petr. gew Kon. Petroleum '50 Holl. Amerika Lfln Java Ch P. L. K. L. M Kon. Ned Stoomb. Mi) K. P. M. Stoomv. Mij Nederland van Nlevelt van Ommeren Rott. Lloyd Ned.Scheepv. Unle Interunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven 58 2V, Amsterdam '56 X Amsterdam '56 II Amsterdam '56 HI Amsterdam '59 Rotterdam '57 Heyn K1 obL Vorig opening Slot 29/9 101A 99 R 99H 99% 99H 98 A 98A 92)i 106% 373 114% 114 150% 516 519H 275 955 126.60 912 256 599 329 485 1 153.20 153.70 143.60 144.90 287(4 444% a— 785(4ex 168.20 168.70 135% 1361/4 159 48' 167 168 161 162^ 150 130% 131% 284 145 147 147% 201 232 508 139.50 14544 125% Rfi 00 92(4 91% 93(4 94(4 127(4 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper Montgomery Ward Radio corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union OU Southern Pacific Southern Railway Stand. OU Ny Tidewater UnUever U.S Steal 23/9 49 31 82(4 81% 78(4 78 13% 37% 73% 41% 47(4 44% 34% 64 72% 26 52(4 54 24/9 50(4 32(4 86 82 78(4 77% 14 38 72(4 34% 63(4 72(4 26 53 55 Stemming: goed prijsn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3