Koele bejegening voor De Gaulle in de Vaucluse Manilla wil erkennen Gangster Joseph Valachi vertelt wat hij weet over georganiseerde misdaad Or?** Driemansbewind in Santo Domingo Over twee jaar mogen Dominicanen stemmen 7 Voorbeelddorp DAGPUZZLE Geen stroom nodig voor „was-kogel" Katten blijven leven 20 liter per hoofd Congres Veilig Verkeer Molen moet wijken Geboorte-grond Pi In de Drome iets minder gebrek aan toehoorders Gesloten blinden in uitgestorven dorpsstraten Immi gezond Ga er eens uit Vluchtelingen uit China beschoten Naar compromis Zuid-Afrika's VN-lidmaatschap? Erhard wordt op 16 okt. gekozen n Glas Wijn an Tafel Thuis ZWAAR BEWAAKT DOOR POLITIE Japan steunt roepiah VS willen uitvoer naar Rode Blok uitbreiden Opvolger Adenauer VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1963 PAGINA 9 PARIJS, 27 sept. In het departement van de Dröme heeft generaal De Gaulle op de tweede dag van het twintigste van zijn bezoeken aan de provincie, die in totaal een volledige Tour de France moeten vormen, van de zijde der bevolking een minder koele bejegening ontvangen dan k de dagelijkse maaltijd ti ff" u r~ ir hij op de eerste dag te verwerken kreeg in het departement van de Vaucluse. VW DE SIGARET MET HET NIEUWE MICRONITE FILTER gooid" - 11 Aluminium kogel op nylon lagers. Niet naar slachthuis! (Van onze Parijse correspondent) (Advertentie) /•V/ V/' -8} eens extra gezellig met een glas wijn: de door de vrouw dés huizes met zorg bereide maaltijd komt des te meer tot u» zijn recht Copyright Stichting Wijnpropagand* MAGISCHE VIERKANTEN" 2 •it 18 18 1 11 12 7 8 11 is IC U tf- 1. zeevis; 2. kleur; 3. bewaarplaats van een vloeistof; 4. het bevoelen; 5. niet verwelkt; 6. oevergewas; 7. honingbij; 8. Saar; 9. vogel; 10. koraaleiland; 11. re- ening; 12. weekdier; 13. snaarinstru ment; 14. nakomeling; 15. toespraak; 16. groente. Oplossing van 26 september. HORIZONTAAL: 1. referendum; 2. on enig, eka; 3. D.D.R., none; 4. magie, es; 5. ex, absent; 6. flatteus; 7. S.A., orde; 8. onvermogen; 9. meerdere; 10. rug, nee; 11. -trop, Asen. VERTICAAL: 1. roddel, om; 2. end, snert; 8. ferm, faveur; 4. en, aal, ergo; 8. ringbaard; 6. egoïst, mep; 7. neetoor; 8. Dee, nergens; 9. uk, etude, Eet 10. Maas, aennen. In hun relazen over de tocht door de Vaucluse herhaalden de verslag gevers van zeer weinig toehoorders waarvoor de generaal zijn speeches veelal moest afsteken, van notabelen, die in groten getale rstek hadden laten gaan, en zelfs van uitgestorven dorpsstraten met gesloten blinden voor de huizen, die de officiële stoet deden besluiten om in afwijking van het program maar geen halt te houden. Eerst 's avonds, binnen de muren van het oude Avignon, de hoofdstad van het departement, viel de generaal een begroeting ten deel. die het eerder op de dag meegemaakte enigszins kon uit wissen, ook al vertegenwoordigde ook hier het aantal mensen dat op de been was, maar een klein deel van de totale bevolking. Globaal genomen konden derhalve de organisaties, die in dit departe ment het consigne hadden uitgegeven om het presidentieel bezoek te ne geren, bogen op een aanzienlijk suc ces. dat generaal De Gaulle onge twijfeld de onaangenaamste tot dus verre op zijn Tour de France opge dane ervaring heeft opgeleverd. Vérgaande conclusies vallen er ech ter niet uit te trekken. De Vaucluse behoort tot de Zuidfranse departe menten die vanouds sterk links en uiterst links georiënteerd zijn en by het jongstleden referendum over de grondwetswijziging bedroeg het aan tal neen-stemmers in dit departement rond zestig procent. Het herbergt thans bovendien een groot aantal uit Algerije uitgeweken ,,pieds-noirs („zwartvoeten", scheldnaam voor kolonisten zonder sokken en op san dalen) en het is een departement met overwegend agrarische bevol king; de agrariërs zijn er zoals bekend zeer ontevreden. Als aardige bijzonderheid terzake van het presi dentieel bezoek aan de Vaucluse zij nog vermeld, dat het op die dag veiligheidshalve de jagers verboden was op jacht te gaan. Zoals gezegd: de stemming gisteren in het departement van de Dröme hoofdstad Valence aan de Rhóne was over het geheel genomen beter voor De Gaulle. Van de weeromstuit was, mag men de verslaggevers geloven, ook de stemming van de generaal in aanzienlijke mate ontdooid: hij noodde hier en daar weer tot het zingen van de Marseillaise, niet de armen in V-teken ten hemel en begaf zich zonder bril onder de verzamelde menigten om handen te schudden. Niettemin moeten ook in het departe ment van de Dröme duidelijk merkbaar op grote schaal de uitgegeven onthou dingsconsignes opgevolgd zijn en was de stemming, hoewel warmer of minder koud, niet uitbundig. Het meest geslaagde deel van de dag van gisteren is waarschijnlijk het bezoek geweest aan de Vercors, waar de generaal als „eerste verzetsman van Frankrijk" met de bevolking de nagedachtenis heeft geëerd van de honderden verzets lieden, die er in juli 1944, alvorens jammerlijk te worden afgeslacht, ge durende weken het hoofd boden aan twee Duitse divisies. In zijn diverse toespraken heeft gene raal De Gaulle ook gisteren weer een aantal van zijn vertrouwde thema's behandeld. Op binnenlands gebied o.m. het „niet bijzijn" van degenen die niet begrijpen dat Frankrijk een nieuw, op politieke stabiliteit gevestigd regiem nodig heeft. Internationaal: Frankrtjks bondgenootschappen, vriendschappen en internationale samenwerking mogen niet verhinderen dat Frankrijk Frank rijk blijft, ook tegenover de grootste landen. Een Frankrijk, zich vergenoe gend met een rol van satelliet, zou tot niet veel dienen. In een enkele uitlating heeft men weer een zinspeling beluisterd op zjjn voornemen naar een tweede presi dentiële ambtsperiode te dingen, zij het minder beslist dan eergisteren te Orange het geval was. Te Die ver klaarde hij: „Een bewijs van sympa thie zoals het uwe weegt zwaar voor het heden en misschien voor de toe komst, hoe beperkt die op mijn leef tijd ook mag zijn". MANILLA, 27 sept. (UPÏ) gering der Filippijnen is bereid Ma- leisië te erkennen, vooropgesteld dat de nieuwe natie aan haar verplichting vol doet de aanspraken der Filippijnen op Noord-Borneo te regelen, zo is te Ma nilla uit diplomatieke bron vernomen. Volgens de zegslieden, proberen de Filippijnen deze waarborg te krijgen in informele contacten met functionarissen van Maleisië bh de Verenigde Naties. lippijnen 2 in handen te 1 De Filip 'ij c-- zijn oereid de beslissing leggen van het internatio nale Hof van Justitie in Den Haag, of de zaak te regelen in bilaterale onder- hemd elingen of via arbitrage door een derde partij. (Advertentie) CENT CIGARETTES K I N G-S IZ E P. LORILLARD COMPANY, U.S.A. - FIRST WITH THE FINEST CIGARETTES THROUGH LORILLARD RESEARCH WASHINGTON, 27 sept. (UPI) De Amerikaanse gangster Joseph Valachi is gisteren verschenen voor een sub commissie van de Amerikaanse Senaat om inlichtingen te verstrekken over de organisatie van misdadigers „Casa Nos tra", die vertakkingen heeft over de (Advertentie) MOSKOU, 27 sept. (Rtr) Volgens het Centraalaziatische Sowjet-blad Ka- zachstanskaja Prawda hebben Chinese grenswachten geschoten op mensen, die naar de Sow jet-Unie vluchtten. Dit is voorzover bekend, het eerste Russische bericht waarin melding wordt gemaakt van schieten aan de grens. In het bericht wordt niet gezegd waar en waneer er werd geschoten. De cor respondent van het blad schrijft, dat in het bewuste grensgebied in het afgelo- en jaar alleen al tientallen gezinnen, die deel uitmaakten van nationale min derheden, maar de Sovjet-Unie waren gevlucht, uitgehongerd en in lompen ge huld. Zij werden door Chinese grens wachten beschoten maar lieten zich desondanks niet weerhouden de grens over te gaan. DJAKARTA, 27 sept (Rtr.) Het vooruitzicht op een overeenkomst over Japanse leningen aan Indonesië tijdens het bezoek van de Japanse premier Ikeda aan Indonesië, voorkomt een da ling van de vrije wisselkoers van de roe- pia, zo is in handelskringen in Djakar ta vernomen. Verwacht was dat de In donesische valuta sterk zou dalen na het verbreken van de handelsbetrekkin gen met Maleisië. Volgens de zegslie den is het bezoek van de Japanse pre mier van grote invloed op de Indonesi sche geldmarkt. De roepia noteert op de vrije markt op het ogenblik 310 per Straits dollar tegen 350 een week gele den. Op sommige plaatsen bedroeg de koers verleden week 400 roepia per Straits dollar. iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiii'i""'i"i"'i"""'i'i'i"i"""'i""i'i"ii'i" m t=lv^ gehele Verenigde Staten. Deze organi satie, die reeds zeer lang bestaat maar door de recherche alsmaar niet kan worden opgerold, zet elk jaar miljar den om die door misdaad zijn verkre gen. Het syndicaat geeft bijvoorbeeld „concessies" uit op het gebied van'on tucht, woeker, gokspelen en soortgelij ke zaken. Wie zo'n „concessief krijgt moet daarvoor aan de organisatie enor me bedragen betalen, die soms oplo pen tot tachtig procent van zijn tota le winst. Wie het „contract" overtreedt of op een andere manier dingen doet, die de organisatie niet goedkeurt, loopt een goede kans dat hij wordt vermoord. De recherche weet zo ongeveer wel wie de leiders van „Casa Nostra" zijn (voor het merendeel Amerikanen met uit Italië stammende voorouders), maar kan hen óf niet te pakken krijgen of niets tegen hen bewijzen. Groot was daarom de sensatie toen enige tijd geleden Joseph Valachi plotseling overliep naar de politie. Valachi, die zo ongeveer alles van het syndicaat afweet omdat hij er een leidende po sitie in bekleedde, vertelde de poli tie alles wat hij maar wist. De leiding van „Casa Nostra", hier over in grote woede ontstoken, reageer de snel en zette een prijs van 100.000 dollar op het hoofd van Valachi. De politie bergt hem echter goed op, steeds in een andere gevangenis om zijn tegenstanders op een dwaalspoor te brengen, en bewaakt hem alsof hij de president van de Verenigde Staten is. De ministervan justitie, Robert Kennedy, heeft zich met de zaak be moeid en gezegd dat hij zich persoon lijk verantwoordelijk stelt voor de vei ligheid van Joseph Valachi. Wat de gangster inmiddels allemaal aan de politie heeft verteld en in hoe verre zijn Informaties zullen leiden tot de oprolling van de bende is nog niet bekend. Gistermiddag, toen Valachi voor de subcommissie van de Senaat werd ge leid die zich bezig houdt met de be strijding van de misdaad in de V.S., werd hij wederom zeer zwaar bewaakt door vele rechercheurs, die waren ge wapend met machinegeweren en revol vers. Men was bang dat „Casa Nostra" van Valachi's verschijning in het open baar gebruik zou maken om hem te overvallen en te vermoorden. Het ver hoor zelf had plaats achter gesloten deuren. Na afloop vertelde een van de leden van de commissie, Senator Emund S. Muskie van Maine, dat de gangster „volmaakt coöperatief was geweest bij het beschrijven van de werkmetho des van „Casa Nostra Een gedeelte van het verhoor zal later bekend wor den gemaakt, maar een ander deel van Valachi's verklaringen zal om vei ligheidsredenen geheim worden ge houden. NEW YORK, 27 sept. (Reuter) Naar verluidt werken de V.N.-afge vaardigden van Denemarken, Finland, Noorwegen, IJsland en Zweden aan een compromis-formule waardoor Zuid- Af rika zijn lidmaatschap van de V.N. behoudt ondanks de pogingen van Afrikaanse landen om gedaan te krü- gen, dat de commissie voor de geloofs brieven de papieren van Zuid-Afrika niet erkent. Er zjjn geen bijzonderheden over het compromis bekend maar Zuid-Afrika zou „voorzichtige belangstelling'heb- WASHINGTON, 25 sept. De Ame rikaanse minister van handel heeft ver klaard, dat de regering een wijziging in het Amerikaanse beleid ten aanzien van de verkoop van niet-straitegische goederen naar het Sowjetblok zeer ern stig overweegt. Hy zei op een perscon ferentie voorstander te zjjn van verko pen naar het oostelijk blok, maar dat er nog heel wat punten zjjn die eerst met de afzonderlijke communistische landen moeten worden opgehelderd. SANTO DOMINGO, 27 sept. (Rtr) Een driemanschap is aangewezen om de Dominicaanse Republiek gedu rende twee jaar te regeren na de val van president Bosch op woensdag. De triumvires zjjn dr. Ramon, minister van buitenlandse zaken van de voorlopige regering die voorafging aan de rege ring van president Bosch, dr. Emilio de los Santos, voormalig president van de commissie voor controle bij de laatste verkiezingen en ingenieur dr. Manuel Tavarez, ex-directeur van de industriële ontwikkelingsmaatschap pij. In 1965 willen "ze verkiezingen hou den. Dr. Milagros Ortix Bosch, een neef van de afgezette president, heeft in middels een boodschap gepubliceerd, die naar hij zegt afkomstig is van ex- president Bosch. Deze doet daarin een beroep op het volk „de democratie niet de rug toe te keren" en verklaart zich bereid „zich bij de wensen van het volk neer te leggen". De Amerikaanse plaatsvervangende minister van buitenlandse zaken voor Latijnsamerikaanse zaken, Carrion, heeft in San Juan de Puerto Rico ge ruchten als zouden de V.S. ex-presi dent Bosch een visum onthemden „on gegrond" genoemd. (UPI) Op het ogenblik dat de nieuwe regering werd gevormd heeft het afgezette staatshoofd vanuit het presidentiële paleis waar hij gevangen wordt gehouden gezegd, dat hjj zal weigeren het land vrijwillig te verla ten. Eerdere berichten wilden, dat hij reeds op Puerto Rico zou vertoeven. Pamfletten, die heimelijk onder de bevolking werden verspreid en die door Bosch waren getekend, riepen de men sen op de democratie te verdedigen. ,Wij kunnen ten val worden ge bracht, maar het volk mag niet toe staan dat dit met de democratie ge beurt... wij zullen hier blijven om ter beschikking vein het volk te blijven", zo stond op de pamfletten. SAN JUAN DE PUERTO RICO De echtgenote van de afgezette presi dent, mevrouw Carmen Bosch, is uit San Juan de Puerto Rico naar Santo Domingo vertrokken om zich op de hoogte te stellen van de gezondheids toestand van haar man. BONN, 27 sept. (DPA) De Weet- duit.se Bondsdag heeft besloten de ver kiezing van een nieuwe bondskanselier op 16 oktober te houden. De kandidaat van de regeringscoalitie is de minister van Economische Zaken, Ludwig Er- hard, die daarmee zeker is van zijn ver kiezing. De nieuwe bondskanselier zal nog op de dag van zijn verkiezing voor het parlement worden beëdigd. Daags daar na, op 17 oktober, zal zijn kabinet wor den beëdigd, waarna op 18 oktober zijn regeringsverklaring volgt. Bondskanselier dr. Konrad Adenauer zal op 15 oktober in een bijzondere zit ting afscheid nemen van het parlement. Engeland Het noorden van Schot land is vannacht geteisterd door stor men met windsnelheden van ruim hon derdzestig km. per uur. Volgens de eer ste berichten is een kind omgekomen en is veel schade aangericht. (UPI) s Lands De wasmachine van het plaatje is een hand-wasmachine. Het ding werkt met een slinger, zoals het vroegere draai-orgel. Maar ook de straatmuziek komt er tegenwoordig uit zonder enige moei te, zoals de elektrische wasmachine de was doet zonder dat er hand kracht aan te pas komt (wel overleg en bezig-zijn). Handkracht vervangt bij de nieuwe „waskogel" de motor. Het is een heel eenvoudig apparaat dat momenteel op de Damesbeurs in Den Haag gedemonstreerd wordt. De waskogel bestaat uit een ge golfde aluminium kogel, die door middel van nylon kogellagers draai baar gemonteerd is op een stalen onderstuk. Met behulp van een slin ger wordt de kogel met de hand gedraaid, nadat die is gevuld met twintig liter water en waspoeder. Door het slingeren ontstaat er over druk in de kogel en is, naar men zegt, twee kilo was in één minuut schoon. Het is dan wel geen echte was machine maar het apparaat kan toch zijn dienst bewijzen overal waar geen elektrische aansluiting by de hand is. De consumptie van frisdranken, die in 1950 per hoofd van de bevolking 6 liter bedroeg, was in 1959 gestegen tot 12 Uter en wordt voor dit jaar geschat op onge veer 20 liter. De invoering van de z.g. tamiliefles is daarop van invloed geweest, maar ook natuurlijk de stij ging van de koopkracht. Men heeft zich daardoor kunnen permitteren inplaats van de goed kopere limonades duurdere frisdran ken te gebruiken. Het seizoen speelt daarbij veel minder een rol dan vroe ger, dank zij de koelkast, die vele gezinnen in huis hebben èn het televisie-kijken, dat tot drinken schijnt te inspireren. Als de koopkracht blijft stijgen wordt een verdere stijging in 1970 van zeker 5 tot 10 liter verwacht. In Amerika is het gebruik van fris ken- dranken al 50 liter per hoofd. Dit is Opschorting van het hdmaatschap althans de mening van mr. C. J. G. van Zuid-Afrika of uitstoting zou een Bechti directeur van VRUMONA in aanbeveling van de_ veihgheiasraad ver- Bunnik. De in 1951 te Bunnik geves tigde fabriek heeft er een ruim modern kantoor bijgekregen en er is nomen. zou een sraad ver eisen Daar deze zeer onwaarschijnlijk is willen Afrikaanse landen de strata- „aJluJur UUBOTltrBC„ gie van de geloofsbrieven volgen. De een njeuwe machine in gebruik ge- V.S. verzetten zich daarom tegen de druk der Afrikaanse landen, die een spoedige bijeenkomst van de commis sie voor de geloofsbrieven wensen. De bedoeling der Scandinavische lan- den is tot een soort kleine rondetafel- j conferentie te komen, waaraan ook Zuid-Afrika in een later stadium zou moeten deelnemen, en waarin positieve suggesties zouden moeten besproken voor een alternatief voor de huidige apartheidspolitiek. Men hoopt hierdoor nieuwe perspec tieven te kunnen vinden voor de blanke bevolking van Zuid-Afrika en deze te kunnen aantonen, dat er manieren zijn waarop zij de macht aan de Afrikaanse meerderheid zal kunnen overdragen, zonder gevaar te lopen „te worden ver- „,V3G__ moord of alt het land te worden ge- werking van een forum. Het jaarcongres van het verbond voor veilig verkeer zal 16 okto ber in de Twentse Schouwburg te Enschede worden gehouden! Prof. dr. U. Undeutsch, directeur van het psychologisch instituut aan de universiteit te Keulen, zal dan een inleiding houden over „mogelijkheden tot beïnvloeding van de verkeersmen- taliteit met behulp van moderne voorlichtings- en propagandatechnie- ken". Deze inleiding zal worden ge volgd door een discussie met mede bestaande ■iiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiii uit de heren drs. J. Dubbelboer, so ciaal wetenschappelijk medewerker van de AVRO (televisie)G. Hoek, adjunct-directeur van de NCRV; mr J. C. Hooftman, adjunct-directeur van het verbond voor Veilig Verkeer; J. F. Moens, sociaal pedagoog bij het Nederlands paedagogisch instituut voor het bedrijfsleven; mr. A. Stem- Ïiels, voorzitter federatie van Neder- andse journalisten en prof. Un deutsch. Vóór de inleiding van prof. Un deutsch zal aandacht worden besteed aan de nationale bezinning op de verkeerson veiligheid. De uit de tweede helft van de 18e eeuw daterende restanten van de korenmolen in Poortu- gaal zullen worden gesloopt. De gemeente heeft de molen, waar van de kap en wieken reeds zjjn verdwenen, inclusief de grond voor 4250 gekocht. De sloop van de molen geschiedt in verband met de verkeersveiligheid. Ter plaatse is namelijk een scherpe bocht. De mo len wordt thans nog bewoond. De hoofdvertegenwoordiger van de KLM in Djakarta, de heer A. Mörzer Bruijn zal mevrouw Mary Bruckel-Beiter, organi satrice van de Pasar Malam (Indi sche avondmarkt) „Uit en Thuis", die 4, 5 en 6 oktober in de dierentuin in Den Haag wordt gehouden, op vrijdagmiddag 4 oktober om 12 uur geboortegrond uit Indonesië overhan digen. Op de Pasar Malam is daar voor een soort zandbak ingericht, zodat iedere Indische Nederlander op zijn geboortegrond zal kunnen staan. Mevrouw Bruckel heeft voor de verwezenlijking van dit plan veel medewerking ondervonden van de Indonesische ambassade. De heer Wijarto van de ambassaderaad voor de voorlichting, zal bij de opening aan wezig zijn. Het bouwfonds van Nederlandse Gemeenten gaat in Doorwerth aan de Veluwezoom een groot voorbeelddorp stichten, dat de naam „Plan Internationaal" heeft ge- kregen. Zowel de door het Bouwfonds van Nederlandse Gemeenten ontwikkelde woningtypen als door soortgelij ke bouwfondsen in het buitenland ont worpen bouwtypen zullen er verrijzen. In totaal komen er ongeveer zeventig woningen: huizen en bungalows en een blokje flats. De huizen zullen worden bewoond, maar zullen voor belang stellenden te bezichtigen zijn. Een klein menselijk drama heeft zich afgespeeld in Geleen, waar een alleenwonende mindervali- de juffrouw er tot voor kort acht katten op na hield. Op last vail B en W zijn deze acht katten met de sterke arm uit de woning gehaald, omdat ze volgens het ge meentebestuur „de lucht nabij de woning op hinderlijke wijze verontrei nigden". Via een raam verschafte de politie zich toegang tot de woning, waarna gemeentearbeiders in aan wezigheid van de burgemeester de katten vingen, ze in zakken deden en overbrachten naar het slachthuis. Op 23 juli van dit jaar ontving de juffrouw een lastgeving van B en W om binnen veertien dagen haar katten op te ruimen. Ze wilde daar aan geen gevolg geven, omdat de katten voor deze alleenwonende, on gehuwde dame alles betekenden. De voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren verzocht B en W om uitstel om alsnog te trachten een andere oplossing te vin den. Dit verzoek werd door B en W afgewezen. Op 19 september jl. stuur den B en W opnieuw een schriftelijke lastgeving. Als vóór 25 september de katten niet zouden zjjn opgeruimd, zouden de beesten op kosten van de eigenaresse worden weggehaald en afgemaakt. Aan de vooravond van 25 septem ber kreeg de ka tten-liefhebster een zenuwtoeval en de ontboden arte achtte overbrenging naar een zieken huis wenselijk. De juffrouw wilde daarvan echter niets weten, omdat dan de alleen achterblijvende katten gemakkelijk door de gemeente zou den kunnen worden weggehaald. Die renbescherming verzocht opnieuw bij B en W om uitstel, gezien de toe stand van de juffrouw. Volgens de voorzitter van de plaat selijke Dierenbescherming werden de katten goed verzorgd en was het verwijt van B en W: „overlast door hinderlijke reide", beslist overdreven. Ook dit laatste verzoek om uitstel werd echter door B en W van de hand gewezen. De katteh werden weggehaald. De Dierenbescherming kreeg van de directeur van het slachthuis de mededeling, dat de kat ten tot gistermiddag één uur opge borgen zouden blijven. Zouden ze dan niet behoorlijk elders kunnen worden ondergebracht, dan zouden ze worden afgemaakt. Uit vele delen van Lim burg meldden zich echter gisteren „pleeggezinnen", die bereid waren de katten zo lang op te nemen, totdat voor de juffrouw een geschikte plaats zou worden gevonden, waar ze haar katten ongestoordkan houden. Nadat de voorzitter yan de Dierenbe scherming zich in een schriftelijke verklaring persoonlijk verantwoorde lijk had moeten stellen, werden de katten tenslotte vrijgegeven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 9