m GOK TE HAARLEM A. J. Rotteveel's Automobielbedrijven Oude gevel in Grote Houtstraat Dank aan onbekende in oude stijl herbouwd Marinierskapel concerteert weer in Haarlem KREMER PROEFRIJDEN !N HAARLEMSE VERKEERSTUIN Oecumenisch spel in de oude Sint Bavo-kerk enda voor Haarlem en omgeving R.C.H.—Veendam (le divisieclub) E.D.O. treft het slecht met bekerduel tegen Heracles Voor RCH en Haarlem zijn de papieren gunstiger GROTE AUTOMOBIELSHOW IN ONS NIEUWE BEDRIJF Hasrlem, 1e Emmastraat 16 (showroom) Tel. 13350 (service-afdeling) Haarlemmer Openingstijden Dikke rookwolken Al weer brand in plasticfabriek Gietersstraat Studentensoos ontruimd Solistenparade bijzondere attractie Bouw paviljoens kost f 14 miljoen MET HAND IN CEMENTMOLEN (kleuren en modellen 1964) Zaterdag 28 sept. 10-22 uur Zondag 29 sept. 10-18 uur BLOEMENDAAL Dr. D. BAKKERLAAN 12-16, TELEFOON 57501 EMMAKADE 29 Buren konden niet slapen WOENSDAG 9 OKTOBER Prov. Ziekenhuis Beperkte stormschade in Haarlem „JOZEF EN DE BROEDERS" Films Muziek 1 oneel Cabaret Tentoonstellingen Apotheken en dokters- diensten ATAX-TAXI H.H. Missen in Dekenaat Haarlem E.T.O.—Hoofddorp Boys ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1963 PAGINA 2 OFF. DEALER II V Direct na de officiële opening door burgemeester Cremers werd er door een aantal jongens en meisjes „proef" gereden in de splinternieuwe verkeerstuin op de binnenplaats van de voormalige Koudenhornkazerne. Ruim 2800 lagere school-leerlingen kunnen per jaar gebruik maken van het verkeerspark, dat van accommo datie werd voorzien door de Shell Nederland Maatschappij N.V. en door de diëtist openbare werken werd aangelegd. De binnenplaats is bij uitstek geschikt voor een verkeerstuin. Haarlem is na As sen de tweede stad in ons land, die in hetbezit van een dergelijke tuin is. Het verkeerspark draagt een tijdelijk karakter, omdat in de Koudenhornkazerne mettertijd het Haarlemse politiebureau zal worden gevestigd. De tuin moet dan elders worden ondergebracht. P I A N O 'S VLEUGEtS HUURPIANO'S geschikt voor beginnende leerlingen voorradig. Haarlem Bloemendaal Overveen 1.2.3.4.5 (Adverter.tie) Op een zondagavond in het begin van deze maand heeft zich het vol gende voorval afgespeeld: Een Duitse vrouw (Anneliese Meyer, procuratiehoudster van een Osnabrückse onderneming) kreeg, toen zü met een familielid (dr. Kot- he, directeur van het academisch ziekenhuis van de Vrije Universi teit te Amsterdam) terugkeerde van de Taptoe Delft, ongeveer 25 kilo meter buiten Amsterdam ernstige autopech. Men had hulp nodig en zwaaide daarom met een zaklan taarn. Maar alle automobilisten re den voorbij. Totdat er één stopte, die uiterst beminnelijk hulp verleen de. Hij wilde zijn naam niet noe men en was, nadat hij zijn diensten had verleend, weg vóór men het wist. Er was maar één ding van hem bekend: hjj was een Haarlem mer. Om achteraf van dankbaarheid te kunnen doen blijken heeft mevrouw Meyer onlangs een brief aan de bur gemeester van Haarlem gezonden, gogend via hem de hulpvaardige [aarlemmer te danken. Haarlem en Osnabrück hebben een familieband gesloten en juist daarom achtte de Osnabrückse de door de Haarlem mer bewezen hulp zo treffend. Zij vroeg in de brief of de bur- femeester ,,in zijn krant" haar dank ekend zou willen maken. Maar zo als men weet hééft de burgemees ter geen krant, tenzij in de bete kenis dat hij de krant léést. In die zin zal hij, naar men mag aanne men, zelfs meerdere kranten heb ben. De burgemeester koos de weg ons een afschrift te zenden van me vrouw Meyers brief. Met het gevolg dat wij gewag kunnen maken van haar dank aan de onbekende bur ger van Osnabrük's tweelingstad. HAARLEM, 28 sept. Op twee ach tereenvolgende dagen vond de viering van twee jubilea plaats bij de Kousen- fabriek Hin N.V. Op 26 september her dacht de heer F. J. Mondriaan het feit, dat hij 40 jaar als chef van het maga zijn aan het bedrijf was verbonden. Voor de heer A. Schutte vond op 27 septem ber de viering van zijn 25-jarig jubi leum als cottonbreier plaats. Daar de ruimte, waar het vuur woedde, aan alle zijden in open ver binding stond met de omgeving, bestond er gevaar voor uitbreiding. De brandweer wist dit te voorkomen. Door de ontzaglijke rookontwikke ling waren de brandweerlieden ge noodzaakt van hun persluchtapparaten gebruik te maken om tot de vuur haard te kunnen doordringen. Ongeveer een jaar geleden is het toen in Duivendrecht gevestigde be drijf door brand verloren gegaan. De firma verhuisde daarna naar Amster dam. De brandweer, die met tien voer tuigen was uitgerukt, bleef met twee autospuiten nog uren lang bezig aan de nablussing. Het brandpiket van de politie stelt een onderzoek in. AMSTERDAM, 27 sept. Nadat bu ren verscheidene keren geklaagd hadden over oorverdovend lawaai in een stu dentensociëteit in de Vondelstraat en de studenten al eerder door de politie waren gemaand het rumoer te staken, is vannacht om drie uur deze sociëteit door de politie ontruimd. Daar velen op de stoep bleven staan en niet wil den weggaan heeft de politie van ce gummistok gebruik gemaakt, waarna de rust weerkeerde en de buren kon den gaan slapen. AMSTERDAM, 27 sept. Gister avond is in de Buiten Brouwerstr jat een 48-jarige monteur door een onbe kende met een scherp voorwerp in het hoofd gestoken. Hij is behandeld in het Binnengasthuis. De monteur, die onder invloed van drank verkeerde, kon zelf niet zeggen wie hem gestoken had cn waarom. De vrouw met wie hfl samen woont en met wie hij kort tevoren was tthuisgekomen, was na de steekpartij niet meer in de woning aanwezig en bleek onvindbaar. HAARLEM, 28 sept. Traditiegetrouw dium, naast de kapel een plaatsje toe komt de marinierskapei onder leiding I gewezen worden om niet al te veel be- van de kapitein-directeur H. C. van Lijnschooten in oktober weer naar Haar lem om ten bate van het Marine Sana torium Fonds een concert te geven in de grote zaal van het gemeentelijk con certgebouw. Ieder jaar trekt dit exclu sieve optreden honderden bezoekers, ooi- buiten de stad, naar Haarlem. Tot nn toe moest tientallen op het po- Advertentie) HAARLEM, 28 sept. Het pand Grote Houtstraat 151 is in een nieuw antiek kleed gestoken. De oude bouwvallige gevel is gesloopt en naar ontwerp van de Haarlemse architect J. van Brugge heeft de eigenaresse met financiële «teun van Rijk en gemeente een nieuwe gevel laten optrekken in oude stijl, zo dat het vroegere beeld behouden bleef. De herbouw geschiedde in overleg met de gemeente-pke en rijksdienst van mo numentenzorg. De gebogen verhoogde kroonlijst, een voor Haarlem karakte ristiek type, is in ere hersteld', evenals de zeven buitengevel-kozijnen. Bij de herbouw is gebruik gemaakt van de oude handvorm-stenen, die gevoegd zijn op de wijze zoals dat destijds geschied de. De oude gevel dateerde uit de acht tiende eeuw. Ket werk is uitgevoerd deer het aannemersbedrijf Kroon van Diest, die ook het exterieur verzorgde voor tie parfumeriezaak, die op de par terre van het pand gevestigd is. De bo venverdiepingen blijven voor bewoning bestemd. Gisteren werd de parfumeriezaak ,,Apo!io" officieel geopend. Het interi eur is ontworpen door architect Van Rijn, de binnenbouw werd uitgevoerd door het aannemersbedrijf Roha uit Apeldoorn. Men heeft er naar gestreefd de etalages van de parfumerie welis waar aan te passen aan de eisen van deze tijd, maar toch een zekere harmo nie te bereiken met de bovenpui. Er was veel belangstelling bij de opening van de zaak, de eerste vestiging in Haarlem van de Parfumerie Apollo. Nederland N.V., de zevenentwintigste in Nederland. De bezoekers werden ver rast met een kleine attentie, morgen worden er buiten enige attenties uitge reikt. HAARLEM, 28 sept. De bouw van drie paviljoens bij het provinciaal zie kenhuis „Duinenbosch" in Bakkum zal ruim 14 miljoen gaan kosten. In 1959 werd reeds door provinciale staten een krediet van 8 miljoen daarvoor gevo teerd. GS vragen nu een aanvullend krediet van ruim 6 miljoen. BLOEMENDAAL, 28 sept. Op de bouwplaats van De Rijp in Bloemen- daal is gistermiddag een ernstig onge luk gebeurd. Een 29-jarige bouwvakar beider uit Haarlem stak zijn hand in een draaiende cementmolen. De wijs vinger werd helemaal, de duim gedeel telijk afgekneld. De andere vingers werden ernstig gekneusd. De bouwvak ker is in het marinehospitaal in Over- veen opgenomen. HAARLEM, 28 sept. De storm heeft in Haarlem geen ernstige schade aan gericht. Hier en daar werden wat tak ken van bomen gerukt terwijl op som mige plaatsen daken van woningen het moesten ontgelden. Op de hoek van de Kleverlaan en Mamixstraat is een lichtmast omgewaaid met schijnwer pers die waren aangebrach' ter ver lichting van de opengebroken Klever laan. LISSE, 27 sept. Door de pluim vee en konijnensportvereniging „Lisse en Omstreken" werd een tafelkeuring fehouden Hiervoor bestond zeer grote elangstelling, want er werden meer dan 100 konijnen aangevoerd, voorts een groot aantal hoenders. •Hv' HAARLEM, 28 sept. De oude Sint Bavo-kerk kon gisteravond bijna niet de toeloop verwerken van belangstellenden, die kwamen kijken en luisteren naar het spel „Jozef en de Broeders". De samenkomst was belegd onder auspi ciën van de Oecumenische Raad van Haarlem en omgeving. Blijkens het ope ningswoord waren de organisatoren ver rast door die massale opkomst, maar zij hebben ervaren, hoe al die honder den mensen met de grootste aandacht toekeken en toeluisterden. „Jozef en de Broeders" is een spel, dat ds. J. J. van Hille, remonstrants predikant te Amster dam, geschreven heeft ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Oe cumenische Raad. Onder het majesteitelijke orgel was een podium opgeslagen, van waaraf de tekst de grote gothische ruimte werd ingezegd, Die grote kerk was ondanks de microfoon moeilijk te bespreken, nog moeilijker te bespelen. Maar ook al heeft niet iedereen alles precies gehoord en fezien, allen zijn toch gegrepen gewor- en door de gedachten, die ds. Van Hilie in zijn spel verwerkt had. Hij heeft in zijn spel de oecumene minder in beeld willen brengen dan wel in discussie brengen. Hij heeft de men- sei in ieder geval aan het denken ge zet. Het oud-testamentische verhaal van de dromer Jozef heeft hjj letterlijk in een eigentijdse kleed gestoken, dat wil zeggen, zijn personages gaan gekleed volgens onze tijd. De bonte, veelkleu rige rok van Jozef is hier een bonte trui. Ds. Van Hille heeft echter niet de flinkerd willen uithangen, de zielzor ger, die de oude waarheden met mo dern klinkende leuzen heeft vertaald. Zijn tekst is degelijk vroom, maar boeiend; zijn woorden ademen ouder wetse kracht, maar leven tot in iede- re letter. Het oorspronkelijk verhaal blijft op het eerste gehoor in zijn oude versie gehandhaafd, maar de goede luisteraar ontdekt al gauw dat hij met de symbo liek verschillende kanten uit kan. De en? ,5er *s ^oze' voor hem het zin nebeeld van de oecumene, de andere keer lijkt hi] de personificatie van Chris tus. Die interpretatie staat vrij. Het gaat er maar om, dat iedereen gecon fronteerd wordt met de tragiek van de scheiding, die in onze dagen bijzonder navrant is. Als ds. Van Hille zich van een slagzin bedient, dan doet hij dat met recht, wanneer hij steeds weer de broeders met hun verschillende karak ters laat uitroepen, dat wjj allen kinde ren zijn van één vader. Het kan hier niet de bedoeling zijn een toneelcritische beschouwing te ge ven van spel en spelers. Daarvoor droeg hr'* spel te zeer net karakter van een getuigenis. Geen loze getuigenis met knap gevonden frasen. Hier was na melijk een man aan het woord, die uit een eerlijke bewogenheid had geschre ven. Die bewogenheid heeft hij op de spelers weten over te brengen en hope lijk ook op degenen, die ernaar geluis terd hebben. De spelers waren acht predikanten van verschillende kerkgenootschappen. W. H. (Advertentie) HAMN.FM zi)I.WEG V. - TKJ.. (02500) 1103b langstellenden teleur te stellen. Het concert wordt dit keer gegeven op woensdag 9 oktober en begint om acht uur. De organisatie is nog steeds in handen van de correspondente van het M.S.F. in Haarlem, mevrouw L. v.d. Jagt-Bakker. De Marinierskapei, die alleen in Haar lem voor dit doel jaarlijks concerteert, heeft nu reeds vijftien van dergelijke concerten gegeven. Dirigent en muzikan ten vinden het reeds op zichzelf een attractie in Haarlem te mogen spelen, omdat zij ieder jaar weer zo'n enthou siast onthaal krijgen. De vijftien vorige concerten levenden bij elkaar een ba tig saldo op van 40.346,06.-, welk bedrag geheel aan het Marine Sanato rium Fonds is ten goede gekomen. Het Fonds bestaat nu vijf en veertig jaar en ter gelegenheid daarvan heeft diri gent Van Lijnschooten een bijzonder pro gramma opgesteld, dat na de pauze het karakter zal krijgen van een solis tenparade. Het programma dat vóór de pauze wordt uitgevoerd vermeldt originele werken voor Harmonie-orkest van Bel gische en Nederlandse Componisten on der meer de Suite voor Harmonie-or kest, een compositie, in opdracht van de minister van O.K. en W. geschre ven door de onlangs overleden Bob Vos. Voorts is er een werk van Van Lijn schooten zelf, een „Nederlandse Suite", welke gebaseerd is op een aantal oud- Nederlandse volksliedjes. De solisten-parade is bijzonder specta culair van opzet. Solisten met veler lei instrumenten zullen optreden. Trom petten, trombones, piccolo's, xylophoons en ander slagwerk zullen letterlijk de boventoon voeren. Wij noemen slechts twee nummers: de George Washington- mars van Sousa en de High Society, uitgevoerd door een dixieland-combo met orkest. CINEMA PALACE: (vr. t.m. zo.) Slaven schip, 14 jaar. Ma. t.m. do.: Wederzijds, a.l., 2, 7, 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: (vr. t.m. zo.) De markie- met de ijzeren vuist, 14 j. Ma. en di. Het eiland der liefde, 14 j. Wo. en do.: On stuimige driften, volw. 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.30, 7, 9.15 uur; di. 8 uur. LIDO: De schat in het Zilvermeer, 14 jaar, 2, 7, 9.15; zo. 2, 4.15, 7, 9.1-5 uur. LUXOR: Le lit, ontraden. REMBRANDT: Le chevalier Pardaillan, 14 jaar, 2, 7, 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: (vr. t.m. zo.) Nefertite, koningin van de Nijl, 14 jaar. Ma. t.m. do.: De onder wereld van Amerika, 18 jaar, 2.30, 7, 9.15; zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. STUDIO: Er moet maar eens getrouwd worden, a.l. 2.15, 7, 9.15; zo. 2, 4.15, 7, 9.15. MINERVA: West Side Story, 14 jaar, za. t.m. zo. 8 uur; tevens zo. en wo. 2 uur. Dinsdag 1 oktober. Concertgebouw, 8.IS uur: Concert door N.Ph.O. m.m.v. Erna Spoorenberg, sopraan. Programma.' Clark, Hellendaal, Mozart, Gounod, Meyerbeer, Delibes en Offenbach. Zaterdag 28 september. Stadsschouwburg, 8 uur: Nw Rotterdams Toneel met „Ratel van een simpel man" van Charles Dyer. Regie: Elise Hoomans. In de hoofdrollen: Robert de Vries, Enny Meunier en Louis Borèl. Zondag 29 september. Stadsschouwburg, 8 uur: Nw Rotterdams Toneel met „Ratel van een simpel man" van Charles Dyer. Regie: Elise Hoomans, In de hoofdrollen: Robert de Vries, Enny Meunier en Louis Borèl. Maandag 80 september. Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Co- medie met „De Physici" van Friedrich Dür- renmatt. Regie: Han Bentz van den Berg. In de hoofdrollen: Elly van Stekelenburg, Peronne Hosang en Mimi Boesnach. Waagtaveerne. Damstraat: Iedere avond 81 uur internationaal programma door Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 105 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 15 uur. In het Prentenkabinet: Rembrandt-etsen. Tot en met 30 september, Teylers Museum: Schilderijen 19e en 2üe eeuw Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 18e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur, (behalve maandagl Zon- en feestdagen van 25 uur. Wo. 2 en do. 3 okt.: Paramentententoonstelling. Ge opend 10-12, 2-6 en 8-10 uur. Museum Het Huis van Looy, KI. Hout weg 103' Cultuur-historische diarama's Geopend: do. 10-12.30 en 1.30-5 uur. Zondag en feestdagen 2-5 uur. Vishal: Ten toonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dag 10—5 uur Zondag 15 uur Werf Conrad-Stork, Waarderpolaer. Za terdag 28 sept. tentoonstelling van prijs werkstukken van leerlingen. Tevens gele genheid tot bezichtiging van de fabriek en de werkplaatsen. Geopend 10-1 en 2-5 uur. „In 't Goede Uur", Korte Houtstraat 1, maand september: tekeningen van Cor Hak. Maand oktober: tekeningen van Henk Pan- Advertentie! ZONDAG 2 uur R.C.H.-terrein om de K.N.V.B.-beker: De vroegere fantastische doelman van het Nederlands elftal Fr ans de Munck bijgenaamd le Zwarte Panter zal het doel van Veendam verdedigen, terwijl het donkerkleurige talent, de Algerijn Paul Amara, a. aanvalsleider zal fungeren. der. Geopend 106 uur, 's avonds van 810 uur. Huize „Bloemenheuvel", Bloemendaalse- weg 158. Tentoonstelling van beeldhouwwer ken van Pieter Starreveld. Geopend 105 uur, zondag 25 uur. 28 sept. t.m. 20 okt. Apotheken: Park-apotheek, Kleverpark* weg 13, tel. 50444, Centraal-apotheek, Groti Houtstr. 78, telef. 10500-10502; Bosch er Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, telefoon 13290. Dokters dienst: Indien geen huip van huis arts belle men fa. Mathót, telefoon 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis. tel. 13863. Dierenarts: G. Verhagen, Ant. Fokker laan 31. tel. 63070. Ziekenvervoer: G. G. D. Telefoon 14141. Margriet: Turfmarkt, telefoon 21400 Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823. b. g. g. 008 boodschappendienst. Heemstede en Aerdenhout Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: K. Kout, J. de Wittlaan 23. tel. 38411. Wijkverpleging: zr. Moolenaar, Camphuy- senlaan 18, tel. 43207. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Egberts, Zuider Station»- weg 12, telefoon 57458. Wijkverpleging: Zr. J. Odinot, Rusten- burgherweg 16, Bloemendaal, tel. 52129. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: D. Heeringa, Militairen weg 18, telefoon 56409, b.g.g. 19990. Wijkverpleging: Zr. J. Odinot, Rusten- burgherweg 16, Bloemendaal, tel. 52129. Zandvoort Apotheek: Zandvoortse Apotheek, Haltestraat 8, telefoon 3185. Doktersdienst: P. Flieringa, Brederoda- straat I, telefoon 2181. (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht Kathedraal: 7, 8.15, 8.30 H.. U.18 en 12.30 uur. Sint Antonius Nieuwe Groenmarkt 6.30 7.30 8.30 H. 10, 11 en 12 tiur. H. Jozef, Jansstraat6.30 7.30. 8.30. 9.30 H„ 11, 12 en 18 uur. O. L. Vr. Rozenkrans: Spaarne: 8, 7.30, 9 uur, 10.30 uur H. en 12 uur. De Goede Herder: Italiëplein: 7.30, 9.15 H., en 11 uur. Sint Jan A'damstraat: 7. 8.15. 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8 45 H„ 10.30, 11.45 en 18 u Avondmis. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 H„ en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kru- gerstraat: 6.30, 7.45, 9 H„ 10.45 en 12 u. H. Liduina, Rijksstraatweg: 6.30, 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van VII Smarten, Rijks straatweg; 7, 8, 9.15 H„ 10.45, 12 en 18 uur. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H. en 11.45 uur. H. Apostel Paulus: Duinroosplant soen 7, 8.30 H., 10.30 en 11.45 uur: BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenheid 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H., en 12 u. ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30, 9.30 H. en 11.30. AERDENHOUT: 7.30. 9 H en 11 uux. 9.30 H. 11.30. ZANDVOORT-NOORD: Beatrixschool 8.30 en 11.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H., 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE: H. Bavo: 6.30. 7.30 8.30, 9.40 H., 11 en 12.15 uur. O. L. Vrouw Hemelvaart: 6.45. 7.45 8.40 H., 10 11 en 12 uur SPAARNDAM7.30 en 10 H. BENNEBROEK: (St. Joseph): 6.46, 8.30 H„ 10.30 en 12 uur. HAARLEM, 28 sept. Een enkele inhaalwedstrijd uitgezonderd ligt het competitieprogramma voor de komende zondag stil. In plaats daarvan zullen de voetballers aantreden voor de eerste ronde van het bekertoernooi, een toernooi waarin de semi-profs ten strijde zullen trekken voor de „grote" KNVB-beker, terwjjl de amateurs kamp gaan leveren om de districts bekers. Wjj zijn benieuwd of het bekervoetbal nu eindeiyk eens belang stelling gaat trekken. De KNVB meent het ernstig met deze wedstrijden en het zou jammer zyn, wanneer deze zoveelste poging wegens gebrek aan belangstelling opnieuw schipbreuk zou ïyden. Het antwoord is hier aan de voetballiefhebbers. legenheden biedt om weer eens knnis te maken met een ploeg uit de Eredi- visi. De EDO-ers zullen van heel goe- i jUlze m°eten komen om niet meteen "bekerdood" te zullen sterven. Meer kans op succes heeft RCH, dat in ■Heemstede Veendam te gast krijgt. De Veendammers Sipelen weliswaar in de eerste divisie, maar het ene puntje dat ZU uit vijf partijen hebben behaald, duidt toch wel op een zwakke rol van de Groningers. Minder goed Hjken de kansen te staan voor Haarlem, dat het in Rot terdam met Excelsior moet opnemen. Excelsior staat ophet ogenblik als vijfde in de eerste divisie geklas seerd, hetgeen doet verwachten dat de Rotterdammers sterker spel dan hun gasten zullen leveren. Telstar heeft het op papier het gemakke lijkste. De Velsenaren gaan op visi te bij SVV en het zou een verrassing betekenen indien Telstar in Schiedam ten onder zou gaan. Bij de amateurs komen In de eerste -nde om de districtsbeker alleen de derde en vierde klassers in het veld. Een van de aardigste wedstrijden uit het programma lijkt ons de ontmoeting in Halfweg tussen NAS en de befaam de „Zwarte Schapen". De Amsterdam mers, die in hun korte bestaan alleen maar kampioenschappen hebben ge kend en ook nu weer in de derde klas Wat de „gewone" competitie betreft is er voor een Haarlemse vereniging slechts één wedstrijd vastgesteld en wel de inhaalmatoh tussen AFC en HFC. Deze twee aloude tegenstanders gaan in de hoofdstad des lands de hand schoen weer opnemen en verwacht mag worden dat de ploegen elkaar weer als vanouds op felle wijze zullen bestrij den. Omtrent het resultaat valt heel wei nig te zeggen. HFC heeft zondag jl. bi) Watergraafsmeer een uitstekende in druk achtergelaten, zodat de kans op een Haarlemse zege geenszins denkbeeldig is. In het bekertoernooi treedt EDO als gastheer op van het Almelose Heracles, een wedstrijd welke het Haarlemse voetbalpubliek een van de zeldzame ge- ongeslagen aan de kop gaan, zullen tegen NAS het bewijs willen leveren, dat zij inderdaad heel wat mans zijn. Wij zijn erg benieuwd of NAS de storm loop der „Schapen" zal weten te door staan. Renova speelt voor eigen publiek tegen de Amsterdamse vierde klasser De Eland, een wedstrijd, die de Reno- vanen niet hoeve» te verliezen. Bloe mendaal gaat het thuis probere, tegen de derde klasser Beverwijk, terwijl THB in Aerdenhout de vierde klasser WZ (Zaandam) op bezoek krijgt. Voor Onze Gezellen is een wedstrijd vastgesteld bh de Amsterdamse vierde klasser ZSGO. In Hoofddorp zullen veel mensen gaan kijken naar het duel tussen de beide dorpsclubs ETO en Hoofddorp Boys. ETO heeft als derde klasser uiteraard zijn „stand" op te houden, maar daar tegenover staat, da de Boys hun lang zamerhand gevreesde reputatie als „killers" hoog willen houden. Dat heeft ook Stormvogels j.l. aan den lijve on dervonden! Ht zal aan spanning niet ontbreken. In district II wordt ook druk gebe kerd. SJC speelt voor eigen volk tegen Alphia, terwijl Lisse naar Roelofarends- veen trekt om de kennismaking met zijn oude rivaal DOSR te hernieuwen. Zo wel SJC als Lisse krijgen te maken met derde klassers en dat wordt dus voor beide ploegen vermoedelijk hard werken geblazen, VVSB speelt thuis tegen het Leidse LDWS (4e klas) en Foreholte reist naar het Haagje om strijd te le veren tegen de 4e klasser HMSH. Voor de Voorhouters biedt deze match een goede kans om de volgende bekerrond» te bereiken. Van Nispen heeft, evenal» Warmunda, niet voor de bekerwed strijden ingeschreven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2