Kassiopeia in Overveen na een jaar onderdak Jong m. Deuren gesloten van Oud St. Jan Speelplaats school aan Muiderslotweg te klein erengroep neemt morgen sociëteit in gebruik Gemeente kan voor f 100.000 garage verkopen Charlotte Kohier met Tsjechow-vertelling SOLEX Een leven lang onder spanning h Hotel met vijfenzeventig jarige geschiedenis SCHETSPLAN POLITIE BUREAU KLAAR Expositie van paramenten ONDERWIJSVOORSTELLEN TAXI 13000 V" - ;*v> *i Schaken bij „Het Witte Paard" R.k. Openbare Leeszaal Technische School voorlopig huurster Volksunivcrsiteit HARDEBELT jB. en W. vragen op nieuw krediet van f 80.000 Radio Moors J. Schouten veertig jaar organist in kathedraal fATERDAO 18 SEPTEMBER 198» PAGINA 3 •- ■L De laatste hand wordt gelegd aan de inrichting van het clublokaal, dat Kassiopeia te Overveen mor gen in gebruik neemt. ZAADHANDEL JAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN en Bibliotheek Prijsvraag uitgeschreven voor affiche O T O f 375.—- Monteur G. S. van Bakel heeft in zijn veeljarige loopbaan bij het Heemsteedse G.E.B.-bedrijf met allerlei problemen op het terrein van de electriciteit te maken gehad. Uit een wirwar van kabels en draden heeft hij menige storing moeten opsporen, teneinde weer licht in de duisternis te kunnen brengen. Het koperwerk, dat een laatste schoonmaakbeurt voor de veiling krijgt, geeft het afscheid van hotel „Oud Sint Jan" nog enige glans. De dames van de Sacramentsvereniging zijn nog druk in de weer om de werkstukken voor de pannanententenoonsteïling tijdig af te krijgen. maand, omdat de jongerengroep dan precies één jaar bestaat. OTBRVBEX, $8 sept. Een jaar sedert de oprichting, hebben de van „Kassiopeia" De Oveiv .s afdeling van de K.J.M. (Katho- Jongeren uit de Middengroepen) het bisdom Haarlem het zonder clublokaal moeten stellen. Men kwam weliswaar at en toe bijeen, vooral bij eikaar thuis, er werd wel eens een ge- selUg avondje georganiseerd in een ol andere huurzaal, maar een vaste plaats van samenkomst, een sociëteitsruimte dos. waar men eigen baas kan zijn, ont brak, En zo'n eigen clublokaal is huist voor een jongerengroep, waarvan het jaarprogramma voor het grootste deel door „gespreksavonden" in beslaggeno men wordt, heel belangrijk. Maar van- at morgen hebben de leden van „Kas siopeia" geen reden tot klagen meer. Dat ongerustmakende gevoel van een beetje onbehuisd te zijn is dan verdwe nen. Op de zolderruimte van de Aloy- ■iuoschool aan het Zandvoorterpad in Overveen namelijk hebben zjj een ju weel van een clublokaal kunnen inrich ten. Vandaag werd er de laatste hand aan gelegd. Onder hoogspanning, want morgenmiddag zullen belangstellenden er een kijkje mogen nemen. En de leden van „Kassiopeia" trekken het op hun fatsoen, dat alles piekfijn in orde moet zijn. Da laatste maanden is er hoog in de Aloysiussc-hool getimmerd dat de stuk ken ervan afvlogen. Ook de verfkwast werd druk gehanteerd. Eigenlijk al van af de oprichting heeft het bestuur van de jongerenclub, die 24 leden telt, een deel van de zolderruimte, waarin eer tijds het handenarbeidlokaal van de •obool en later een parochieel boetseer- olubje waren ondergebracht, op het oog gehad. Die ruimte kreeg men na verloop van tijd inderdaad van het schoolbestuur ter beschikking. Maar tot een daadwerkelijke verbouwing tot so- ciëteitsruimte kom je niet zo vlug, wan neer het geld ontbreekt. Met behulp van het parochieel jeugdcomité werden tenslotte de financiële moeilijkheden tot •en oplossing gebracht. Bovendien had den de leden zelf er best een deel van hun spaarcenten voor over om zo snel mogelijk in het bezit van een eigen „home" te komen. Eind vorig jaar begon men. Maar de winter kwam ertussen, zodat het werk tot het voorjaar stil lag. Toen is men r'euw aan de slag gegaan. Vooral laatste maanden is er hard ge werkt. Praktisch elke avond. De leden wisselden elkaar af. Elk vr^j uurtje «noest worden benut: de officiële ope ning van het clublokaal had men na mely k gepland op het eind van deze HAARLEM, 27 sept. Na enige on fortuinlijk gespeelde wedstrijden, zag Brohet ditmaal kans een verdiende ze ge te behalen. Mogelijk zal deze le overwinning hem zijn zelfvertrouwen terug geven. De strijd tussen Lips •n Pancras was zeer spannend en eindigde tenslotte in een verdeling van de punten. Reeuwijk bood tegen v. Em merik goed partij. Een verkeerde af ruil gaf echter tenslotte de doorslag ten gunste van v. Emmerik. Ook v. d. Stoop jr. maakte het clubkampioen Huy- boom bijzonder lastig. Eerst tegen het einde van de strijd, toen tijdnood bij v. d. Stoop ook nog een woordje ging meespreken, kwam Huyboom positio neel beter te staan en zal naar aller waarschijnlijkheid de afgebroken partij wel tot winst kunnen herleiden. In groep 2 besliste Haverkort Sr. op •en zeer bijzonder snelle wijze de strijd tegen Holtfkamp in zijn voordeel. Bot telier haalde zyn eerste winstpunt bin nen door Cornelissen naar een neder laag te spelen, v. d. Velde moest in v. d. Berg zijn meerdere erkennen, ter wijl Oobelens toen hij een „schaaltje" over het hoofd zag, door Banken werd verslagen. In groep 3 zal leider v. d. Stoop Sr. zijn le nederlaag gaan krijgen. Raap bood hem tenminste op een dusdani ge wijze partij dat er in de afgebro ken stand hoegenaamd geen perspectie ven voor het ontlopen van een neder laag nog aanwezig zyn. Lunenburg zag een oorspronkelijk glad gewonnen party door nonchalance in de laatste fase van de stryd toch nog in remise ein digen. Ook Sanders had aanvankelijk de beste papieren. Toen afruil echter achterwege bleef, kwam Scholte in het offensief en heeft nu na het afbreken de beste papieren, v. d. Erf deed goed werk door Baas de baas te blijven. Ook Buts noteerde weer een zege. Van de nieuwelingen bleef Holt meester van het terrein. De uitslagen waren: Pancras—Lips It-'lt, BrohetHoogland 1-0, v. Emme rikReeuwyk 1-0, Huyboomv. d. Stoop Jr. afgebr.; v. d. Bergv. d. Velde 1-0, BankenCobelens 1-0, Haverkort Sr.Holtkamp 1-0, CornelissenBotte lier 0-1, Baasv. d. Erf 0-1, Brasser Buts 0-1, v. SohieLunenburg Holt —Hoek 1-0, v. d. Stoop Sr.Raap afge broken; Scholte—Sanders, afgebr.; Mos- sinkoffHaverkort Jr. 1-0, v. Keulen Limenburg 0-1. De zolderruimte is opnieuw betim merd, gewit en geschilderd. De vroe gere gereedschapskastjes zyn behangen met bamboegordijn en op de vloer ligt een kleurig ratjetoe van vierkant uitge sneden stukjes oud zeil. Er is een nieu we verwarmingsinstallatie 'gemonteerd en voor de vensters hangen gloednieu we gordijnen. In een van de hoeken staat een zelf in elkaar gezette bar, waaraan na een lange avond bomen, de dorstige kelen ongetwijfeld gelest zullen kunnen worden. Het ïydt geen twijfel, dat de „Kassio- peia-nen" in hun schik zyn met hun eigen sociëteitsruimte. Maar zy blazen beslist niet hoog van de toren, nu zij in die gelukkige omstandigheid verke ren. Er moet nog veel gebeuren In hun vereniging. Het is het eerste jaar door afwezigheid van een clublokaal nogal gebrekkig gegaan. Een en ander zal nu in het vervolg beter georganiseerd kunnen worden. „Een eigen accommodatie was hard nodig. Vooral om een club-geest te kweken", zegt voorzitter Kees Stal ker. En secretaresse, Yvonne van Emmerik, die de laatste weken niet van verfkwasten was weg ta,nslae beaamt dit. „Nu kunnen we een beet je onszelf worden". Morgenochtend wordt het gloednieuwe clublokaal na een gezamenlijke H. Mis, die om half elf in de kapel van het Trinitedtgly- ceum zal worden opgedragen, met een feestelijk ontbijt ingewyd. Des Middags van drie tot vier uur zyn belangstellenden welkom en 's avonds houden de 24 leden er een knal-fuif. (Advertentie) SPEKSTRAAT 5 TELEF. 16061 HAARLEM, 28 sept. De R.K. Open bare Leeszaal en Bibliotheek heeft een prijsvraag uitgeschreven voor het ont werp van een affiche, dat de aandacht moet vestigen op het werk van de Lees zaal. Aan die prijsvraag kunnen jonge ren vanaf veertien jaar meedoen. Het ontwerp moet natuurlijk eigen werk zyn eu dient in een formaat van 40 bij 50 cm. te worden uitgevoerd in ten hoogste twee kleuren, de kleur van het papier buiten beschouwing gelaten. Er zijn drie hoofdpryzen, t.w. ge schenkbonnen van 50,—, 35,- en 26, voorts zeven gratis abonnementen voor het ledenjaar 1963/1964. De ontwerpen moeten vóór 1 november onder eigen naam worden ingezonden aan de direc trice van de RK Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Graciht 70, Haar lem. Voorts moeten vermeld worden: adres, jongen en meisje, leeftijd, school en klas. De inzendingen zullen beoor deeld worden door een jury, bestaande uit drs. H. L. Prenen, de heer D. Sdhwagermann, adj. dir. van het Frans Halsmuseum, en mej. Ol. Vinkenburg, directrice van de Leeszaal. Indien mó- geiyk zal van de ingezonden ontwerpen een expositie worden gehouden. HAARLEM, 27 sept. De voormali ge garage van de afdeling ziekenver- voer van de GGD aan het Lorentzplein kan de gemeente voor ƒ100.000 ver kopen. Tien jaar geleden heeft de gemeente voor dit complex 43.500 etaald. B. en W. stellen de raad voor akkoord te gaan met de ver koop. De adspirant-koper is de heer 5. B. Roemers, die eigenaar is van de parage ernaast, waarin tot voor kort het bedrijf van de fa. Houtkoper was gevestigd. Aan de verkoop hebben B. en W. de voorwaarde verbonden, dat er geen ga ragebedrijf in mag worden gevestigd en dat de koper ook niet hoeft te reke nen op een vergunning voor het plaat sen van enige benzinepompen voor het complex. B. en W. vinden de huidige verkeerssituatie op 't Lorentzplein door de aanwezigheid van twee garagebedrij- ven verre van gunstig. Het vestigen van nog een garagebedrijf met enkele benzinepompen zou deze bedenkelijke verkeerssituatie volkomen onhoud baar maken. Het is de bedoeling, dat voorlopig in dit complex de afdeling autoher- stellen van de katholieke Technische School wordt gehuisvest. De nieuwe eigenaar heeft laten weten, dat hy tegen verhuur geen bezwaar heeft. De bouw van de nieuwe school in Park- wyk is vertraagd tengevolge van de strenge winter. Bovendien is de school de huur opgezegd van het pand, dat tot nu toe werd gebruikt door de af deling autoherstellen. Zowel de koper als de huurder zijn akkoord met een huur van vierduizend gulden per jaar HAARLEM, 28 sept. De Haarlem se Volksuniversiteit is nu met haar win- terprogramma begonnen. Honderden leden de stadsschouwburg was vrij- wel tot op de laatste plaats bezet hebben gisteravond genoten van de vertelling die Charlotte Köhler voor droeg. Zo kwam met „In het ravijn" van Anton Tsjeohow, waarbij zy ge bruik maakte van de voortreffelijke vertaling van Charles Timmer. Des tijds hebben wjj reeds uitvoerig over dit optreden geschreven en wij herha len nog eens dat mevrouw Köhler de kunst verstaat om met woorden, slechts af en toe ondersteund door een ijl, vaag gebaar, met een levendige mi miek en een ver rukke lijk ogenspel de wereld die in zo'n Tsjechow-vertelling wordt op geroepen, weer te geven. Aldus kregen Ue toehoorders een rag- fljne vertelling voorgezet over een af gesloten dorpsgemeenschap, in het bij- zonder over de lotgevallen van een dorpskruideniersfamilie. Charlotte Köh ler mocht na afloop een langdurige ovatie en fraaie bloemen in ontvangst nemen. Advertentie „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 .v.% Het lijkt een bovenmenselijke op gave om je leven lang „onder span ning" te moeten werken. Wie zal dat kunnen uithouden, zonder voor een totale geestelijke ineenstorting te worden geplaatst? En toch zyn er mensen aie het met behoud van al hun krachten kunnen opbrengen. Wij kregen daaromtrent de volledige ze kerheid na een praatje te hebben gemaakt met de heer G.S. van Bakel uit Heemstede, wiens werkzaam heden 44 jaar lang met zich brachten dat hy zyn arbeid steeds „onder spanning" heeft moeten verrichten. Ter verduidelijking diene dat de heer Van Bakel zonder „spanning" helemaal niets had kunnen beginnen. Werkzaam by het Heemsteedse ge meentelijke eleetriciteitsbedryf moest hy het geheel en al hebben van de spanning, waarmee hij dan ook op zeer vertrouwde voet i« geraakt. De heer Van Bakel beeft deze week zoals dat heet zyn „spul len" ingeleverd. Zijn laatste met spanning geladen karwei zat er op en na 44 jaar trouwe dienst by de gemeente kan hy alle dagelijkse spanningen des levens nu van zich aï gaan zetten. Van Bakel, een rasechte Heem- stedenaar, die in zyn dorp een be kende en geziene figuur is, heeft naar hy zegt aïtyd veel liefhebberij gehad in zyn werk. Toen hij in 1919 als handlanger by het G.E.B. in Heem stede in dienst trad, moest hy het - ■ij- LiiVw"" Het mooie gaat weg", constateert de heer H. Dahmen, tot voor een week directeur van het hotel „Oud St. Jan" aan de Jansweg, telkens wee moedig. „Eerst was het Royal, Funkier, De Leeuwerik, nu mijn hotel, 't Mooie, het werk van de man die het zelf doet, gaat weg. En er is niemand die het mist, of zelfs maar opmerkt. De grootbedrijven nemen ook hier alles geruis loos over". Het hotel maakt een troosteloze indruk, het is gereed te vallen onder de bijl van de slopers ten behoeve van de uitbreiding van het nabijgelegen Stationsplein. „Vijf jaar wisten we dat we de zaak binnen niet al te lange tijd zouden moeten overgeven. Ik voel me erdoor opgelucht dat ik deze week de knoop heb doorgehakt en ons hotel voorgoed gesloten heb", zegt de heer Dahmen. Hy zette daarmede een punt achter ruim vijf-en- kwistig behangen met win gerdbladeren, bestofte flessen zeventig jaar hotelgeschiede nis, waarin het hotel onder de vrome naam „Oud St. Jan" rossige en lelieblanke jaren beleefde. Door zijn ligging vlak by het station trok het vele ver tegenwoordigers en reizigers, vooral voor de oorlog, toen een eigen auto voor ver der vervoer naar de binnen stad nog een uitzonder lijke luxe was. Het hotel was tische prent uit die tijd ge tuigt ervan. Zestien jaar geleden werd de heer Dahmen de nieuwe eigenaar. Hij begreep dat „Oud St. Jan" geen gelegenheid was bijzonder in trek bij de inter nationale reisvereniging voor treinpersoneel. Uit alle lan den van Europa kwamen con ducteurs en stationschefs het hotel bevolken. Ook deze be zoeken werden na de oorlog schaarser, omdat de mensen bij de spoorwegen meer gin gen zien in individuele rei zen. Deze zomer waren nog maar zeven van dergelijke groepen in Haarlem te gast. In 1913 verwoestte een gro te binnenbrand een gedeelte van het hotel. Een drama- om 's middags of 's avonds eens even „aan te gaan". „Oud St. Jan" moest het heb ben van zijn vaste klanten. De heer Dahmen bedacht voor hen vele speciale attrac ties. Een Indisch restaurant had veel aftrek. „Ik kon al leen niet rekenen op de In dische jongens in de keuken. Wanneer ze geld kregen ble ven ze weg tot het uitge geven was. Daarna waren ze weer bereid hun aandacht te bepalen tot de nasi en de bami". Verzending van di ners strandde eveneens door gebrek aan personeel. De „Auberge Bon Verre" bleek een voltreffer. Een binnen plaatsje werd daartoe ver bouwd. De wanden werden staken op lange rekken hun halzen door het hek, dat de Auberge van de rest van het hotel afsloot. Nu lijken de bladeren te verdorren, het stof op de flessen is niet langer genoeg lijk en zelfs feestelijk, maar gewoon grauw. De lampen branden niet meer, de mees te fauteuils zijn aan de kant geschoven, de rood-bonte kleedjes op de tafels doen ten onrechte vrolijk aan. De heer Dahmen en zijn vrouw zijn druk bezig de inboedel een laatste glans te geven voor het naar de veiling zal verhuizen. Het zal nog wel een paar jaar duren voor het gebouw definitief zal worden omvergehaald, de heer Dahmen besloot echter het einde niet af te wachten. „Gewoon een kwestie van geen „goesting" hebben, zoals mijn Belgische klanten zeg gen, meent hy. De mensen moeten tenslotte niet aan het diner kunnen proeven dat de Chef in de keuken zijn wee moed niet de baas kan". HAARLEM, 97 sept. Blijkens een mededeling van B. en W. van Haarlem aan de raad zit er schot in de plannen Koudenhomkazeme tot hoofdbureau van verbouwing en Inrichting van de van politie. Er is thans een schetsplan gereed, dat evenwel herzien moet wor den. Daarna zal dat plan verder moe ten worden uitgewerkt. In de afgelopen jaren werd voor de voorbereidende werkzaamheden een bedrag van 159.000 beschikbaar gesteld, waarvan op 1 januari van dit jaar reeds 152.000 was besteed. Om tot een verantwoord plan te ko men moet rekening worden gehouden met allerlei factoren, zoals de behoef ten op basis van een omlijnd program ma van eisen, de mogelijkheden, die het gebouw biedt, waarbij bepaalde ge deelten wegens hun monumentaal ka rakter ongeschonden dienen te blijven en tal van andere bijzondere facetten, welke nu eenmaal een rol spelen by de verbouwing van een dergelijk object. Daarby moet natuurlijk ook aandacht worden besteed aan de financiële mo gelykheden. Alles by elkaar zullen deze werkzaamheden nog veel tyd en moei te vergen. Naar het oordeel van B. en W. dienen deze werkzaamheden zonder onderbreking te worden voortgezet. Vandaar dat zy aan de raad een kre diet van 80.000 vragen ter aanvulling op het nog beschikbare budget van ruim 7000. vak nog helemaal leren. Hij gaf zijn ogen goed de kost en zo wist hij na verloop van tyd alle geheimen van het monteursvak te doorgronden. Be vorderingen bleven niet uit. Van handlanger klom Van Bakel op naar hulpmonteur. Daarna volgde de aan stelling als monteur en de laatste promotie leverde hem de functie op van eerste monteur. Bij gelegenheid van zijn 46-jarig jubileum werd d« heer Van Bakel wegens zyn verdien sten voor de gemeente met een ko ninklijke onderscheiding geëerd. De groei en uitbreiding van Heem stede heeft Van Bakel van wel zeer nabij meegemaakt. In de loop der jaren heeft hy duizenden nieuwe wo ningen op het kabelnet aangesloten en ook wanneer er storingen waren moest hy handelend optreden. „Je moet", zegt Van Bakel, „by dit werk niet bang zyn. Het is bijna niet te voorkomen dat je van tijd tot tyd een opdonder krijgt van de stroom, maar dat is wennen. Een keer heb ik eens flink vast gezeten. Het zat toen goed „kriek", zoals wy dat in ons vaktaaltje noemen. Ik was bezig met een karwei, waarbij myn knie in aan raking kwam met de grond. En dat was nou net fout, zo iets moet je niet doen. De stroom kreeg my stevig te pakken. Ik zat zo vast als een huis. Gelukkig wist ik myn knie los te rukken en het liep allemaal best voor my af. Ik had het toch wel even benauwd gekregen. Myn sterke ge heugen is mij dikwijls goed van pas gekomen by het werk. Het laagspan ningsnet van Heemstede ken ik zo goed als uit myn hoofd. Wanneer er storingen optraden kon je het euvel zodoende vry gemakkelijk opsporen." „Mijn leven lang heb ik met plezier gewerkt", zegt de heer Van Bakel. Het zal my de eerste tyd geloof ik niet meevallen om niet meer tussen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii de kabels te zitten. Maar ik hou van fietsen, wandelen en vissen en dat zyn toch wel liefhebberijen waarmee je je bezig kan houden." Maandag 30 september, 's morgens om elf uur in het Verversingshuis „Groenendaal", zal de heer Van Ba kel officieel afscheid nemen van het personeel en van de gemeentelijke bedrijven. Voor vrienden en bekenden houdt hy 's middags van half drie tot half vyf receptie in Hotel „Het Wapen van Heemstede". iiiiiiiniiimiiiimiiiiiiiiiiiinimmiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiii De Haarlemse Sacramentsvereni ging organiseert weer een tentoon stelling van paramenten in het bis schoppelijk museum aan de Jans straat. Maandenlang is wekelijks een aantal dames bijeen geweest om een uitgebreid programma af te werken. Zoals bekend vervaardigen de leden van de vereniging paramenten voor nieuwe, meestal pas opgerichte pa rochies en voor missionarissen. Zij hebben voor dit jaar wel bijzonder veel werk verzet, want het aantal werkstukken is nu groter dan ooit. In totaal hebben daaraan achttien dames gewerkt, verdeeld over drie groepen. De groepen vinden „weke lyks" onderdak in Schalkwijk, in een pand aan het Kenaupark en by de Zusters aan de Zylsingel. De vereni ging heeft dit ja^r geen vakantie gehouden om tenminste het voorge nomen programma af te werken. Daarin is men nu geslaagd. Op het ogenblik wordt aan sommige para menten de laatste hand gelegd. De komende dagen kan de tentoonstel ling worden ingericht. De expositie wordt gehouden woensdag 2 en don derdag 3 oktober, op beide dagen te bezichtigen van 10 tot 12, van 14 tot 17 en van 20 tot 22 uur. Woensdag ochtend is er eerst om negen uur een H.Mis in de Mariakapel aan de Jans straat, daarna wordt de tentoonstel ling geopend. Het bestuur van de vereniging hoopt, dat velen een kykje op de expositie zuilen komen nemen, vooral de parochianen uit de jonge parochies, waarvoor paramenten ver vaardigd zyn. De daadwerkelijke steun van andere belangstellenden is namelijk onmisbaar. Voor de parochie van „De Goede Herder" in Schalkwijk zyn een wit vyfstel, een zwart vierstel en albes vervaardigd. Voor de Paulus-paro- chie in het Duinroosplantsoen zyn gemaakt een wit, groen en paars kazuifel, een wit vyfstel, een zwart vierstel, albes, superplies, altaar- dwalen, communiedwalen, korpora- les, vingerdoekjes, amikten, kelk doekjes en handdoeken. De nieuwe parochie in Zandvoort krijgt een goud-brokaat kazuifel, de parochie van pastoor De Lange uit Volendam ontvangt een groen kazuifel. Ten gerieve van het Grote Gasthuis zyn gemaakt vijftien communiekleedjes, verder amikten, kelkkleedjes, korpo- rales en superplies. De missionarissen zyn evenmin vergeten. Voor pater Bonarius een koorkap met velum, eenzelfde ge schenk voor father De Graaf, voor pater Polman misdienaartoogjes, voor pater Van Zonneveld een groen en een wit kazuifel, altaardwaien, superplies en toogrokken, voor pater Van Doeswyk korporales, amikten, kelkdoekjes en altaardwalen. HAARLEM, 27 sept. B. en W. van Haarlem stellen de gen. enteraad die woensdagmiddag om twee uur in openbare zitting bijeenkomt, voor aan het bestuur van de Gereformeerde Lagere School aan de Muiderslotweg een stuk grond om niet over te dragen. Met deze grond wil het sohoolbestuur de speelplaats, die veel te klein is, uit breiden. Het is uiteindelijk de bedoe ling, dat op het onderhavige stuk grond een gymnastieklokaal wordt ge bouwd. Voorlopig is op verwezenlij king van dit plan geen zicht. Met de voorgestelde beslissing is de commissie voo- onderwijszaken het niet eens. Zij heeft B. en W. geadviseerd de grond voorlopig te gebruiken als openbaar speelterrein. Het schoolbestuur is met dit voorstel niet akkoord gegaan, ter wijl ook het college van B. en W. vindt, dat het verzoek van het bestuur aan de wettelijke onderwijs- normen voldoet. Verder wordt aan de raad voorge steld het krediet voor de bouw van een school van lichamelyk gebrek kige kinderen aan de Frederik Hen driklaan met 10.000 te verhogen. In juni voteerde de raad 491.300 waarvan 50.000 is bestemd voor de aanleg van een centrale verwarming. Met het oog op de latere uitbreiding van de school is het naar het oordeel van B. en W. gewenst nu al over te gaan tot de aankoop van een tweede ketel met brander, welke ongeveer 10.000 zal kosten. Een bedrag van ruim 32.700 is nodig voor nieuw meubilair, nieuwe vloerbedekking en het maken van aanrechtjes in de Centrale School aan het Weltevredenplein. De vervanging van urinoirs door closets en de aan koop van drie tafels en vierentwintig stoelen voor de lagere school aan het Florapark vergt een bedrag van 4.300. Een krediet van ten hoogste 6.052 wordt gevraagd voor het ma ken en inrichten van een kamer voor speltherapie en het maken van een bergruimte boven de spreekkamer in de katholieke LOM-School aan de Tugelastraat. De aankoop van zogenaamd buitenspel-materiaal ten behoeve van de leerlingen van dr Albert Schweitzer- school aan de Rijksstraatweg zal 2400 kosten. B. en W. vragen de raad dit krediet beschikbaar te stellen. Een bedrag van 953 vragen zij voor de aankoop van ontwikkelingsmateriaal, meubilair en buitenspel-materiaal voor de kleuterschool van de stichting Noorderkerk en -school aan de Vel- serstraat. Verder vragen B. en W. de raad aan het bestuur van de katho lieke BLO-school aan dr Nicolaas van der Laanstraat een bydrage van 1675 te verlenen voor de aankoop van (Advertentie) TELEVISIE - RADIO erkend gediplomeerd KRUISSTRAAT 38, HAARLEM Tel. 14609 HAARLEM, 28 sept. Dinsdag 1 ok tober is het veertig jaar geleden, dat de heer J. Schouten als organist ven- bonden werd aan de St. Bavokathedraal. Officieel zal het jubileum zondag 20 ok tober worden gevierd. Adverten. meubilair en voor de verbetering van de vloer in een van de klassen. Ten slotte wordt aan de raad gevraagd akkcord te gaan met een verhoging van een reeds toegestaan krediet aan het schoolbestuur van de katholieke la gere school aan de Gen. de la Reystraat. In augustus vorig jaar voteerde de raad 23.248 voor enige veranderingen aan et gymlokaal van deze school. Deze wijzigingen moeten bij nader in zien andere worden uitgevoerd en dat zal ruim f 4401 meer gaan kosten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3