Premier Marijnen lanceert maatregelen ter ontspanning economische situatie: Socialisten broeien op motie na uitstel van politiek debat Schous Koninklijk gezelschap op Rhodos PSV-Esbjerg geheel op TV Twee mannen dood vrouwen gewond In Rotterdams havengebied Hilariteit in de St. Pieter VROUWEN op Twee piloten bij botsing in lucht gedood Burgeroorlog in Algerije dreigt Parijs protesteert tegen naasting landbouwgronden Spanning Ambtenaar die diensttijd vulde met puzzelen in beroep tegen ontslag Regeringsplan maatregelen ter ontspanning Het weer- Auto onder vrachtwagen gebotst het Concilie? BEN BELLA MOET HEENGAAN geef mij maar vruchtenyoghurt echte bakker MIDDENSTANDSFONDS - AFDELING D van het A.Z. „ZIEKENZORG" s&è'MORRIS "(ieforei/ou êuyf I Suède dames- en herenjasjes Tijdelijk regen haarden en kachels compleet met uitleg Belastingen IN DUITSLAND DONDERDAG 3 OKTOBER 1963 87ste JAARGANG No. 31555 DEN HAAG, 3 okt. Op ver zoek van de socialistische fractie voorzitter dr. Vondeling is het algemene politieke debat in de Tweede Kamer voor een dag onderbroken. Dit verzoek was ge grond op de noodzaak die de socialisten zagen, om de maat regelen, door minister-president Marijnen aangekondigd ter be strijding van de huidige econo mische moeilijkheden, ernstig te bestuderen. Dr. Vondeling zag er een „complete bestedingsbeper king" in, waarmee hij de zaak Le- slist heeft overtrokken. De rege ring wil de bestedingen eerder zodanig leiden, dat een beperking kan worden voorkomen. Overbesteding Overwerk Minister-president Marijnen in de Kamer aan het woord temidden van zijn ministers. Op de achter grond luisterende Kamerleden. Koppelbazen Speculaasjes met amandelen en Brokkenspeculaas ,rl IUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 'Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telet. 4790 Bijkantoor en Red Hmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drt. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 18 cents oer m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave ven redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week 2.85 per maant, f 7.9C oei kwartaal. Voor klachten over de bezorging 's avond» tussen 5.30 en 7 uur. tel. 20800. „Bestedingsbeperking voorkomen (Van onze parlementaire redacteur) (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 3 okt. - Samengevat ■ien de plannen der regering ter ontspanning van de arbeidsmarkt, er als volgs uit: O Investeringen van de overheid, met uitzondering van de woning bouw, tijdelijk opschorten. O De kredietverlening beperken. O Verruiming van de mogelijkheden tot overwerk. O Meer getrouwde vrouwen inscha kelen in het arbeidsproces. Gelijke betaling van loon voor mannen en vrouwen. O Vijfenzestigjarigen de gelegenheid geven te blijven werken tegen een later te betalen hogere ouder- domsuitkering. ©Enkele belastingen verhogen, die de kosten van levensonderhoud niet zullen beïnvloeden. Reeds in 1964 een huurverhoging. Datum en percentage worden nog vastgesteld. Prijzen voor Iandbouwprodukten op meer verantwoord peil bren gen. Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiimiimiiiiii (Advertentie) BARTELJORISSTR HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwaohting tot vrijdagavond (Opgemaakt te 11.15 uur). Aanvankelijk zwaarbewolkt met tij delijk regen, later plaatselijke opkla ringen en hier en daar een regenbul. Vannacht minder koud, morgen over dag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Tijdelijk krachtige en langs de kust harde tot stormachtige Wind tussen zuid en zuidwest, later uit westelijke richting. VRIJDAG! Zon: 6.44-18.13; maant 19.18-8.01. 55 (Advertentie) V weifelt? II weet nog niet welk merk, welke capaciteit, welk model, welke kleur? Kolen, olie, gas, elektra? B(| Schous staan 55 uitvoeringen van 14 merken, compleet met de brood nodige vakman die er alles van vertelt wat n weten wilt. Kies mét de vakman, die raad geeft en jarenlange service nageeft. Kóm. Schous service is (voor en tra) een vakman huisboudaidelfns Haar»em - Tel 11268 (02500) Oude Groenmarkt 14-16 inlichtingen na 6 uur tel. 645: vUftftWV Een termijn van twee uur om de voor stellen met zijn fractie te bezien vond dr. Vondeling onvoldoende. Dr. De Kort (KVP) en mr. Geertsema (WD) had den het debat liever 's avonds voortge zet. Zij legden zich eehter by het so cialistische voorstel neer, dat door de A.R. werd ondersteund. Ook mr. Beer- nink (CH) vond het niet onredelijk. De CPN zag weer kans de socialistische eisen aan te scherpen en beschuldigde de regering van „verrassingspolitiek". Mr. Marijnen heeft uiteengezet, dat de regering, zolang het bedrijfsleven zelf daarmede bezig is, geen beslis singen kan nemen over de hoogte van de loonstijging. Dat de lonen omhoog moeten was ook voor het kabinet wel duidelijk. Het heeft er zelfs begrip voor, dat een stijging boven de ma cro-economische ramingen voor 1964 gewenst wordt. De minister-president beriep zich ech ter op wat de meerderheid in het par lement had gezegd: De verantwoorde lijkheid ligt in dit stadium wat de lonen betreft by de organisaties van werkge vers en werknemers, die aan het onder handelen zijn. Ook moet eerst het half jaarlijkse S.E.R.-rapport worden afge wacht, alvorens de regering over de hoogte van de loonstijging zou kunnen praten. De maatregelen zyn er dan ook vooral op gericht de economie tijdig in de goede richting om te buigen. De Partfl van de Arbeid zou by her vatting van het debat vandaag, naar verwacht werd, met een motie komen, waarin afkeuring van het beleid wordt uitgesproken. Het gevraagde uitstel van de beraadslagingen wyst er wei op, dat men een doeltreffende formulering van de motie niet zo'n eenvoudige zaak acht. Dat ia begrijpelijk: ook de formule- rinte* van de mamster-president was zeer goed afgewogen, H« wees op de voor naamste oorzaak van de huidige moei lijkheden: het euvel van de zwarte lo nen. „Uit ae grote verschillen die zijn ontstaan tussen het werkelijk ontvangen loon en dat wat rechtens kan worden uitgekeerd, is een gezagscrisis voortge- komen", aldus mr. Marijnen. „Het ge zag van de vakverenigingen wordt on_ denmtjnd en de betekenis van de C.A.O. "hls rechtsinstituut gaat verloren". De vakverenigingen, die in deze benarde positie verkeren, kunnen in deze offi ciële uitspraak slechts steun vinden. De regering stelt voorop, dat overbe steding, zoals in 1956, die voor de werk nemer!' vooral hard aannam, moet worden voorkomen* Zij acht voortzet- tine van het prijsbeleid onmisbaar, voor al ter bescherming van de sociaal zwakkere groepen en zegt dat de werk nemers alleen zijn gebaat bij een Joon- die reëel is. Voorts gaat zy er van uit dat onze ooncurrentae-ppsitie met het buitenland waarvan het ex porterende Nederland het nu eenmaal moet hebben, niet verzwakt mag wor den. De regering wil de volgende maatre gelen nemen: De investeringen waar mede het werk bemoeienis heeft, on- middeliyk temporiseren. Zij kunnen dan weer worden opgevat, als het eifect bewerkt wordt dat de spanning op de arbeidsmarkt wat gaat afnemen. Ook de lagere overheid kan hierby worden ROHODOS, 8 okt. Koningin Julia na, Prins Bemhard en prinses Bea trix zyn gistermiddag met het overige gezelschap per vliegtuig op Rhodos. op doorreis naar Teheran aangekomen. Op het vliegveld waren plaatselijke auto riteiten ter begroeting aanwezig. De prefect van Rhodos en andere Griekse functionarissen boden het ge zelschap hun auto's aan voor de rit van het vliegveld naar het hotel waar 32 kamers gereserveerd zijn. De hoge bezoekers wezen het aanbod echter vrien delijk af. Het gezelschap stapte in een speciale gehuurde bu3. Vanochtend vroeg is het Nederland se gezelschap naar Teheran vertrok ken. De sjah van Perzië en keizerin Fa- rah wachtten hun Nederlandse gasten vanmiddag op het vliegveld van Tehe ran op. ingeschakeld. De temporisering zou niet de bouw van woningwetwoningen be treffen. Wel denkt de regering aan voorlopig uitstel van investeringen en credieten, waarby het Rijk garanties verstrekt. Voorts moet het crediet aan het be drijfsleven in de hand worden gehou den. De Nederlandse Bank werkt in overleg met de banken reeds in die richting. Tenslotte wordt ook aan een huurverhoging gedacht. Zoals minister Boogaers onlangs heeft meegedeeld zou deze waarschijnlijk op medio 1964 zijn gepland. Met de stijging van de land bouwprijzen, die noodzakelijk zal zijn, worden hier twee punten aangegeven, die in het gehele complex van maat regelen niet verzwegen kunnen worden. Een zekere invloed die de inflatie kan tegengaan, wordt ook gezocht in enige verhogingen van directe belastingen. Mr. Marijnen voegde eraan toe, dat zfl de kosten van levensonderhoud slechts in geringe mate zullen beïnvloe den. Er wordt dus waarschijnlijk ge zocht naar enkele specifieke artikelen, die niet primair voor het levensonder houd nodig zijn. mwwm Een andere serie maatregelen heeft ten doel het aanbod op de arbeids markt te stimuleren en ook langs deze weg tot ontspanning te komen. Over werk kan gestimuleerd worden. Een versnelde invoering van belasting maatregelen, die de verhouding tus sen loon- en inkomstenbelasting be treffen. noemde de minister-president. Hij gaf in dit verband ook aan het inschakelen van de gehuwde vrouw in het arbeidsproces. Dit kan worden aan gemoedigd door een gunstiger belas tingregeling. Ook denkt de regering aan het invoeren van een uitgesteld hoger ouderdomspensioen. Nagegaan zal worden hoe aangepaste arbeid kan worden gegeven voor oudere arbeids krachten. De regering meent dat de uitwer king van een loonsverhoging op de ar beidsreserve niet groot zal zyn. Wel is van groot belang in hoeverre een loons verhoging dienstbaar kan worden ge maakt aan de bestrijding van de zwar te lonen. Dit wordt thans bestudeerd. De regering wil wel een loonstyging een reëel karakter geven en dus niet alleen het nominale bedrag bezien. Mi nister Veldkamp is bezig een wetteiy- ke regeling voor te bereiden ter be- stryding van het euvel „koppelbazen". iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiii' (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 8 okt. De voetbal wedstrijd PSV-Esbjerg zal volgende week woensdag geheel op de tv worden uitgezonden. De directe reportage uit Eindhoven begint om acht uur. Jan Cottaar zorgt voor het commentaar. In verband hier mee zal de uitzending van het eerste deel van het detectivespel „Het huis" door de KRO naar een. andere avond worden verschoven, iiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiimiiiiiiiiiiiimmiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiii ROTTERDAM, 8 okt. Twee man nen zyn om het leven gekomen en twee vrouwen zyn ernstig gewond, toen gisternacht in het Rotterdamse haven gebied een personenwagen met een uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiunnninimiiiiiiiniiiimmiiiiiiiaiiiiiiiiiiii VATICAANSTAD, 3 okt. (ANP) - Kardinaal Döpfner, die gisteren de algemene vergadering van het Con cilie leidde, maakte op een gegeven moment een vergissing, die enige hilariteit veroorzaakte onder de Con cilievaders. De kardinaal moest een spreekbeurt aankondigen van mgr. Ernest Primeau, de bisschop van Manchester in de Verenigde Staten. Kardinaal Döpfner kondigde hem echter aan als bisschop- van Man chester in Engeland. Mgr. Primeau maakte de voorzitter er beleefd op attent dat de Engelse stad Manchester wel een bisschop heeft, „maar die kan hier niet aanwezig zijn, want hy behoort nog tot de afgescheiden broeders," waarbij het woordje „nog" in teder geval getuigt van een groot optimisme ten aanzien van het wel slagen van de oecumene. „En bis schop is hij toch," zo voegde mgr. Primeau niet minder oecumenisch aan zijn eerste opmerking toe. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiitiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiii WASHINGTON, 8 okt. (AFP) Vol gens de „Washington Post and Times Herald" zoekt de chef van de generale staf van de Hondureense luchtmacht de steun van de machtige Amerikaanse maatschappy „United Fruit" om de constitutionele regering omver te wer pen. Hoewel deze maatschappy steun heeft geweigerd, kan volgens het blao binnen 48 uur een staatsgreep in Hon duras worden verwacht. - klap tegen en gedeelteiyk onder een stilstaande vrachtauto reed. Het ongeluk gebeurde in de Marconistraat, waar de weg een flauwe bocht maakt. De chauffeur van de wagen, een 52- jarige Rotterdammer, is daar waar schijnlijk de macht over het stuur kwijt geraakt. De auto, raakte het trottoir en vloog dwars over de weg tegen de vrachtwagen. De gevolgen waren verschrikkelijk. Van de personenauto bleef slechts een wrak over. De bestuurder was de heer C. Ber- noski (51) van de Karei Doormanstraat. Hy is beklemd geraakt en in de auto overleden. Zijn vrouw (45) is onder het dashboard geraakt, zy werd door de brandweer bevrijd en ernstig gewond aan hoofd en gelaat naar het ziekenhuis getransporteerd. Op de achterbank zat de heer P. L. L. J. van Koll (55) van de Spaarbank straat. Hij is uit de auto geslingerd en op slag gedood. Naast hem zat zyn vrouw (40) die met ernstige verwon dingen aan hoofd en gezicht naar het ziekenhuis is gebracht. VROOMSHOOP, Het vierjarig zoon tje van de heer S. Harmsen in Geer dijk is gistermiddag omgekomen op de on bewaakte overweg aldaar. Hy zat in de meLkauto van zijn vader, die in botsing kwam met de trein naar Almelo. De heer Harmsen werd licht gewond.. Het jongetje overleed op weg naar het zie kenhuis in Almelo. VUGHT, De 73-jarige J. van Hou- tum uit Vught is gisteren bij een ver keersongeluk omgekomen. De bejaarde fietser werd bij het oversteken op de Boxtelseweg in zijn woonplaats door een bestelauto gegrepen. Hij overleed ter plaatse aan de opgelopen verwondingen. VATICAANSTAD, 8 okt. (AFP) In kringen van het Concilie wordt verno men dat zeer waarschyniyk ook vrou wen toestemming zullen krygen het werk van het Concilie als toehoorders te vol gen, zoals dit reeds aan een aantal man nelijke leken is toegestaan. Men ver wacht echter dat dit pas in de derde fase van het Concilie, volgend voorjaar, zal ingaan. DEN HAAG, 8 okt. Gistermiddag zyn twee leden van de koninklijke lucht macht omgekomen bp een vliegtuigon geluk, dat zich heeft voorgedaan boven Wesfr-Dnitsland. Er zijn daar twee „Thunderstreaks f 84 f" van het op Eindhoven gestationeerde squadron 814 tijdens een navigatieoefening met el kaar in botsing gekomen. De stoffe- lqke overschotten van de piloten zyn gevonden temidden van verspreide vliegtuigwrakstukken op een afgelegen plek in het Teutoburgerwond. De slachtoffers zijn: de eerste luite nant B. Meyer uit Eindhoven, die 27 jaar was, en de dertigjarige sergeant W. van den Boogaart uit Leeuwarden. Een commissie van onderzoek heeft zich vandaag naar de plaats van het ongeluk begeven om ztoh op de hoogte te stellen van de omstandigheden waar onder het ongeluk gebeurde. Houthakkers, die hebben gehoord dat de vliegtuigen neerstortten, vertelden dat de regen bij stromen viel en dat het zicht nihil was. Een van de twee piloten heeft ken- nelpk nog geprobeerd af te springen. De politie zei dat er een parachute in een boom hing. Mogelijk is de man op de brandende wrakstukken gevallen. Spanje. Ruim honderd Spaanse in tellectuelen hebben bij de regering in Madrid geprotesteerd tegen de mis handeling van Asturische mijnwerkers door de politie. De regering ontkent dat een Asturische mijnwerker als gevolg van mishandelingen door de politie is bezweken. (AFP) 99 99 egelen te nemen, die zy noodzakelijk cht, en wijst de Algerijnse regering op aar verantwoordelijkheid, aldus wordt MICHELET, 3 okt. (AFP, Rtr) De leider van het Algerijnse ondergrondse „Front van Socialistische Krachten", Ait Ahmed, heeft gisteren zyn volge lingen opgeroepen tot een guerillastryd tegen de troepen van Ben Bella. Hp deed dit tydens een byeenkomst in een dorp nabü de stad Michelet in Kabylië. Aanwezig daarbij was kolonel Moha- med Oe El Hadj, de door Ben Bella afgezette commandant van het zevende militaire gewest (Groot-Kabylië). La ter zei Ait Ahmed tegen journalisten, dat geen compromis mogeiyk is. Ben Bella moet volgens hem heengaan. „Als er een burgeroorlog komt, is de regering daarvoor vera.ntwoordelqfe". Ahmed waarschuwde, dat zyn troe pen „terug zullen slaan" ais Ben Bei- la's militairen zouden proberen de ber gen van Kabylië in te trekken. De leiders van het Nationale Be- vrij dingsfront (FLN) van Ben Bella keurden intussen gisteren de vor ming van een gewapende burger wacht goed „ter verdediging van de Algerijnse revolutie" tegen de op standelingen in Kabylië. Op een bij eenkomst in Aimers, die onder leiding stond van Ben Bella zelf, werd voorts een beroep gedaan op de Nationale Vergadering, die vandaag bijeen komt, om de regering „speciale vol machten" te verlenen, die haar in staat moeten stellen een eind te ma ken aan de „misdadige activiteiten van contra-revolutionairen". PARIJS De Franse regering heeft gisteren geprotesteerd tegen de natio nalisatie van gronden in Algerije, die in Franse handen zijn. In een verkla ring zegt de regering, dat zy er nauw gezet op zal toezien dat alle bij herha ling gegeven garanties zullen worden uitgevoerd, in het bijzonder wat betreft de vrije beschikking over de oogsten of schadevergoeding op basis van de wer kelijke waarde. De regering behoudt zich overigens het recht voor alle maat- Advertentie) ybat regelen te nemen, die zy noodzakelijk haar in het communiqué gezegd.. Aan de Franse ambassadeur in Al giers is opgedragen tegen de nationa- lisatiebesiuiten te protesteren en de Al- ferijnse regering te waarschuwen voor e nadelige invloed, die haar handel wijze op de betrekkingen tussen beide landen kan hebben. De algemene politieke beschou wingen in de Tweede Kamer worden beheerst door de Ioonproblematiek, dus juist door de ontwikkelingen waarvan de neerslag nog niet in d» Troonrede te vinden was. De proble men vormen zich vóór de regerings tafel sneller dan dat zij er opgelost en wel achter vandaan komen. De loonvorming is op de eerste plaats een zaak van het bedrijfsleven. Het optieden van de overheid dient repressief te zijn. Maar soms zoal» nu werpen loonontwikkelingen een schaduw vooruit, zetten zelfs de voet tussen de deur, en dwingen de over heid tot het aankondigen van maat regelen die zij wellicht liever nog wat achter de tanden had gehouden. Maar het economisch leven is geen labora torium waarin de processen zich in het gewenste isolement en in de meest voordelige volgorde kunnen vol trekken. Gisteren heeft de Ioonhe- weging, waarover in de praktijk nog geen overeenstemming bestaat, de minister-president gedwongen tot het aankondigen van maatregelen die een reactie zijn op wat aan het loonfront nog geen voldongen feit is. Deze aankondiging heeft rumoer veroorzaakt waarvan het einde nog niet in zicht is. Sommige van de maatregelen zoals nu de huurver hoging en de verhoging van enige indirecte belastingen hebben het psychologische nadeel dat zij beslag leggen op de huid van een beer die de vakbeweging nog niet geschoten heeft. Andere doen denken aan een bestedingsbeperking, ook al is van een operatie als die van 1956 geen sprake. Het ligt allemaal wat slecht. Als er een verontschuldiging nodig is moet het deze zijn, dat voor de timing niet de overheid verantwoordelijk U. Zij moet wel reageren omdat de actie van de vakbeweging haar er toe dwingt. Maar natuurlijk is dat in politicis geen excuus. Als het be smette woord „bestedingsbeperking" eenmaal gevallen is wordt het moei lijk die term uit de Kamerdiscussies te werej j a at staan uit de gesprekken buiten de Tweede Kamer. Wij wachten met spanning af hoe en of de regering zich vandaag uit de moeilijkheden zal kunnen redden. (Advertentie) zyn het lekkerst van een omdat ze ao heerlijk gekruid zyn. (Advertentie) Frans Halsplein 4 - Haarlem - Telefoon 02500 - 60324 Zijn U de zeer voordelige voorwaarden bekend waarvoor U zich bij ons Middenstandsfonds Afd. B volledig kunt verzekeren? Volledige verzekering voor 2e en 3e klas ziekenhuisverpleging, alsmede aanvullende 2e klas ziekenhuisverpleging voor ziekenfondsverzekerden, staat voor U open tegen een zeer lage premie. De premie kan zo laag worden gesteld, omdat ons fonds geen winst beoogt Eventuele overschotten komen weer ten goede aan de leden van deze afdeling. Ook kunt U een verzekering sluiten tegen de kosten van dokters-, apothekers- en specialistenhulp, alsmede physisehe therapie, tegen een eveneens gunstige premie. Inlichtingen worden gaarne verstrekt aan ons kantoor, terwijl op aanvrage prospectus wordt toegezonden. HET BESTUUR VV 638 DEN HAAG, 3 okt. By K.B. is aan A. G. J. M. F. VAN DER KROON, luitenant-generaal van de generale staf, op zijn verzoek met ingang van 1 januari 1964, eervol ontslag ver leend uit zijn ambt van lid van het hoog militair gerechtshof, onder dank betuiging voor de gewichtige dooir hem als zodanig bewezen diensten. UTRECHT, 8 okt. De centrale raad van beroep alhier heeft zioh giste ren langdurig beziggehouden met de structeur by de dienst gemeentewerken in Dordrecht, die in verzet was gekomen tegen zyn ontslag. De ambtenaar was ontslagen, omdat hy ongeschikt was voor zyn werk. Hif leverde slordig werk af, hetgeen volgens zyn superieuren een gevolg was van het feit dat hy veel te weinig tyd en aandacht besteedde aan zyn werk. De man hield zich het grootste deel van de dag bezig met privé-werkzaamheden; hy handelde tn huizen, studeerde in diensttijd en hield zich veelvuldig bezig met het oplossen van puzzels. Bovendien maakte hy er een gewoonte van te laat te komen. De directeur van gemeentewerken in Dordrecht, ir. G. Byleveld, kwam dit gisteren als getuige bevestigen. Volgens hem had de ambtenaar bij de constructietekeningen voor enige gebouwen - hy noemde een paar kantoren, het politiebureau en een school - ernstige fouten gemaakt. De constructeur was daar herhaalde malen over onderhouden, waarbH hy loofde 1611 erkende en beterschap be- Dit ontkende de ambtenaar vandaag voor de centrale raad, zoals hij alle* ontkende wat hem werd verweten. Hj) had geen privéwerk in diensttijd ver richt, had geen puzzels opgelost en reeksen privé-telefoongesprekken ge voerd. Slechts het feit dat hy regel matig te laat op kantoor verscheen, gaf hy toe. Dit was een uiting van protest tegen de behandeling die hy moest ondergaan. „Er werd my werk toegeschoven dat toch niet werd gerea liseerd", zo zei hy. De gemachtigde van de constructeur, mr. N. J. Geleijnse uit Amsterdam, vertelde dat de amtenaar zijn werk had gedaan met de gedachte, dat het beste nog niet goed genoeg was voor „zijn Dordrecht Hy was de mening toege daan dat men het erop heeft toegelegd, zoveel mogeiyk bezwarend materiaal tegen zqn cliënt te verzamelen, omhein daarmee „uit te kunnen werken". Mr. Gelijnse vertelde dat de constructeur in een geïsoleerd vertrek was onder gebracht, waar hij zat met het gevoel volkomen overbodig te zyn. De raad aal zich er nader over beraden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1