Nights of ballads and blues A' Willy Alberti Is Dave Brubeck weer op de goede weg? CHARLIE MINGUSs „THIS TIME BY BASIE" persoonlijke boodschap in opwindend album Edith Piaf: verslaafde Koptisch protest tegen „te Latijns" Kerk-schema aan theater straatmus EEN BOM IN DE KAMER Live concert in Carnegie Hall Eerste bewoners Biddinghuizen in 0.-F!evoland 55ste Ornitophïlia -McCOY TYNER: - alle successen - - een „must SENSATIONELE PRIJSVERL Broer en zus op overweg door trein gedood Dirigent valt in orkestbak Schadeclaim op Indonesië thans al f 1,15 miljard Adenauer Berlijns ereburger Multipel* Rliv'ü. r-PER N V Actie voor Italiaans rampgebied door „Mensen in nood" VRIJDAG 11 OKTOBER 1963 PAGINA 11 McCOY TYNER. DAVE BRUBECK. Het kan mij allemaal niets schelen wat ze zeggen, de critici de ellendelingen zeggen zoveel. Ze weten toch immers niets van muziek, laat staan van jazz, om van mijn mu ziek maar niet te spreken. Wat men er ook van mag denken, dit is mijn beste plaat. En ik hoop in de toekomst alleen maar op de zelfde manier door te kunnen gaan". Deze woorden zijn afkom stig van bassist Charlie Mingus. Jeugdige belangstelling bij een bak vol met kleine eendjes. Kaarslicht nobel vlammenspel! GOUDA KAARSEN Uitsluitend verkrijgbaar bij de kapper! forse tube f 1.75 tfhl te v. d. Kunstraat 275-285 Dén Haag v tel: 11 64 60 het oudste en meest verkochte merk voor electrische treinen! geheel compleet Ik wil zoveel schoonhed uit het In strument halen, als ik maar kan", zegt de 24-jarige McCoy Tyner in zijn nieuwste album dat op het stralende jazz-label „Impulse" is ver schenen. McCoy Tyner Is een terughou dende, stille figuur, een begenadigd pi anist die door zijn samenwerking met John Coltrane grote bekendheid kreeg bij alle jazz-liefhebbers in de wereld. McCoy Tyner werd al vroeg ontdekt. Zowel Coltrane als Benny Golson had den belangstelling voor hem. In de zo mer van 1959 speelde hij in het combo van Golson en trombonist Curtis Fuller. Enkele maanden later verliet McCoy Tyner San Francisco om zich in New York te vestigen. Hij werd pianist In het befaamde Jazztet van Golson en trompettist Art Farmer. Tien maanden werkte McCoy bij het Jazztet. Daarna koos John Coltrane hem uit als pianist in zijn kwartet. Het bleek een gelukki ge greep. McCoy Tyner paste zich helemaal aan bij het magistrale tenor- en sopraan- saxspel van „Trane" en kreeg met zijn grote baas wereldvermaardheid. Wie zijn spel beluistert in ,.My Favorite Things" op een eerder verschenen At- lantic-LP begrijpt ook waarom Coltrane hem tot zijn sterrencombo heeft toe gelaten. De jonge, in Philadelphia ge boren musicus, gaf precies dat wat lyrische, welhaast klassieke tegenspel dat een man als Coltrane zocht. Intus sen ontwikkelde McCoy Tyner zich tot een der allergrootsten op zijn instru ment. Er verschenen tot dusver twee eigen trio LP's van hem op „Impulse"; ..Inception" en „Reaching Fourth". Vooral in dit laatste tot op heden zijn beste album maakte het spel van Tyner een overweldigende indruk. Terecht kreeg hij de eerste plaats voor piano in Down Beats International Cri tics Poll, afdeling nieuw talent. Dezer dagen kwam zijn derde trio album uit; Nights of Ballads and Blues udio Fidelity brengt u op een zes tal EP-tjes in kennis met de meest ongewone muziek die er maar be staat: het geluid van dynamiet- ontploffingen, brullende herten, schreeu wende zuigelingen, startende straalja gers, brekend glaswerk, smakkende marmotjes, huilende sirenes, ratelende teletypemachines, exercerende soldaten en brullende leeuwen. Een vreemd soort muziek. Inderdaad. Maar op feest jes en tijdens cabaret-voorstellingen zjjn deze AF-plaatjes (FBE 145 211—145 2] 6) bijna onmisbaar. Hartpatiënten en neurotische figuren mogen zich deze .Sound Effects" eerst aanschaffen na óverleg met de behandelende genees heer. Als men alle zes plaatjes m J-tin bezit heeft, kan men ongetwijfeld enkele komische uurtjes doorbrengen. Een ad vies: zet het geluid wat zacht. Uw oren én uw buurman zijn u er dankbaar waarin hij een grote melodische inven tiviteit en opvallende helderheid aan ideeën ten toon spreidt. Het merkwaar dige bij dit alles is, dat het spel van McCoy Tyner evenals dat bij Gar ner en Brubeck het geval is een brede laag van het jazz-publiek bereikt. Toch kan men hem allerminst met de ze twee grote musici vergelijken. Johr Coltrane zegt: Tyner hoort thuis in de wereld van de avant-garde jazz om dat hü een eigen geluid laat horen. „Tyner", zegt Coltrane, laat de ge bruikelijke accoorden anders klinken, hun klank draagt verder, zijn spel blijft nooit aan de oppervlakte". McCoy is evenals Bill Evans verliefd op de klank van zijn instrument. In zijn nieuwe album hoort men dat vooral in de ongebruikelijke intro van het beken de Star Eves, in de vertolking van We'll be together again, in Round Midnight en niet in de laatste plaats in het mees terlijke Groove Waltz. Het is niet Tyners beste album geworden, maar alleen al de manier waarop hij een thema als „Groove Waltz" uitwerkt, de wijze waarop hij een simpele melodie als Satin Doll interpreteert en de muzikale rijkdom die hij demonstreert in Round Midnight maken deze plaat tot een kost baar bezit in de verzameling an iedere rechtgeaarde Jazz liefhebber. McCoy Ty ner wordt begeleid door Steve Davis, bas en Lex Humphries, slagwerk. illy Albert!, 25 jaar zanger. Dat moet gevierd worden, dacht Phi lips en bracht ter gelegenheid van dit jubileum een fraai uit gevoerd album op de markt (LP 600 700) waarop de populaire „Tenore Na- politano" ai zijn grote successen nog eens ten gehore brengt. Willy Alberti is eigenlijk een heel bijzondere zanger. Met evenveel gemak zingt hij Venetiaan- se gondelliedjes als tere. weemoedige Max Tak- of Dirk Witte-melodletjea. Zijn vertolking van typische Jordaange- voelens stelt soms de geachte heer Johnny Jordaan in de schaduw. Willy Alberti kan bijna alles: zingen, moppen vertellen, zaken doen, zijn dochter Wil- leke coachen en als ploegleider in een wielerwedstrijd fungeren. Was het niet Rocco (Daaialaiala) Gra- nata die Willy eens een compliment maakte over zjjn voortreffelijke uit spraak van het Italiaans? En dan te weten dat Willy slechts een zeer opper vlakkige kennis van deze taal bezit. In het Philips album schrijven Alex de Haas en Max Tak zeer waarderende voorwoordjes. Alex de Haas spreekt over de opkomst en de carrière van Willy, terwijl Max Tak ingaat op de grote pla- tensuccessen van de jubilerende zanger in de Verenigde Staten. Vijf en twintig jaar Willy Alberti successen U hoort ze allemaal; Una marcia in fa, Mamma, Ci-ciu-ci, O mooie Westertoren. Caro lina, Marina, Onder de bomen van het plein, Mooi is Amsterdam bij nacht, enfin noemt u maar op. Een orkest en koor onder leiding van duizendpoot Jack Buiterman begeleidt Willy (en in twee nummers ook Willeke) tijdens deze voortreffelijke opname. iiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiinuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiriiiiiiiiiimiiüimiiiim:: BS heeft onlangs twee LP'» uitge bracht van het Dave Brubeck Quartet, zoals het optrad in de legendarische Carnegie Ha.i in New York. Het spel van Brubeck en de zijnen wordt de laatste rijd nogal aan hevige kritiek blootgesteld. Ed dat is niet helemaal ten onrechte, inder daad begeeft de ex-leerling van Da rius Milhaud zich vaak op commerciële paden. Zijn eigen manier van interpre teren wordt wel eens eenzijdig. Toege geven. Maar aan de andere kant bewijst deze zelfde Brubeck ook nu nog tot de grootsten op zijn instrument de pia no te horen, Wie deze Carnegie Hall- opnamen beluistert zal tot de conclusie komen dat Brubeck nog wel iets an ders kan dan „toppers" aan de markt te brengen als „Take Five" en „Bossa Nova U.S.A.". Beide nummers zijn opgenomen tij dens dit concert. Bossa Nova U.S.A. staat op CBS 62155 Vol I en Take Five op CBS 62156 Vol H. Van de oorspron kelijke hitversie is weinig overgebleven. Brubeck, Desmond, Wright en Morello maken er nu zeer acceptabele jazz nummers van, nummers weliswaar die niet uitstijgen boven de goede middel maat, maar die toch in ieder geval de toets der kritiek kunnen doorstaan. Maar er staan andere zeer goede the ma's op deze LP's. Brubeck's vertolking van de St. Louis Blues kennen wij al van eerdere opnamen. Het quartet speelt dit overbekende thema echter zo geïn spireerd, zo volkomen nieuw oo;. dat men niet aan de indruk ontkomt dat Brubeck en zijn mensen bezig zijn aan een grootse come back. In het tweede chorus van St. Louis Blues vooral is Desmond weergaloos op dreef. Jammer is het vaak irriterende slaan van drum mer Joe Morello in diverse nummers. Als begeleider ontbreekt het Morello aan variatie-mogelijkheden, aan ideeën vooraL Slechts als solist kan men enige waardering opbrengen voor zijn techni sche capaciteiten. In „Castilian Drums" met name steelt hij even de show met enkele inderdaad sublieme breaks. Voor het overige willen wij wijzen op buiten gewoon goede kwartet-interpretaties als „For all we know". Southern Scene en Eleven-Four. Is Brubeck op de goede weg terug? De beide CBS-opnamen zou den er op kunnen duiden. Hij heeft ze neergeschreven in het zoals gebruikelijk fraai verzorgde Impulse-album (A-35) dat de literaire titel „The Black Saint and the sinner Lady" draagt. Het is een opwindend album voi veroverende, grandioze mu ziek, die de luisteraar ademloos maakt. Charlie Mingus is altUd een man ge weest die een rechte koers heeft geva ren; deze begenadigde musicus een der grootsten in de geschiedenis van de jazz heeft met deze laatste LP zijn definitief bewijs van meesterschap ge leverd. Het is jazz die men te horen krijgt die zich nauwelijks beschrijven laat. Uitgaand van een zeer origineel, in- weemoedig thema bouwt Mingus zen muzikale figuren op: grillig, lyrisch, rit misch en controversieel. De jazz van Mingus is aangrijpend op ieder moment. Samen met de trompettisten Rolf Enc- son, en Richard Williams, trombonist Quentin Jackson, tuba-speler Don But- terfield de saxofonisten Jerome Ri chardson, Dick Hafer en de weergaloze Charlie Mariano, pianist Jackie Byard, gitarist Jay Berliner en drummer Dan nie Richmond heeft Mingus (die in het derde deel van de eerste kant een su blieme piano-improvisatie weggeeft) naar ons gevoel voor een historische opname gezorgd, die in betekenis de vroegere opnamen van het Miles Davis nonet overtreft. In het naschrift op het geladen verhaal van Mingus vertelt dr Edmund Pollock, psychiater en vriend van Mingus iets van zijn per soonlijke indrukken tijdens het luisteren naar deze opname. Doctor Pollock meent in de muziek van Mingus een mateloze eenzaamheid aan te treffen. „Het is als of in het eerste deel van de tweede kant van de plaat de alt-saxofoon een stem is die tegen anderen roept: „Ik ben alleen, kom toch bij me" schrijft hij. Dit nieuwe album van Mingus is niets meer of minder dan een persoon lijke boodschap van de grote musicus aan allen die van zijn kunst genieten Het is een verbitterde, soms schokkende maar vooral ontroerende opname die Mingus en zijn musici hebben vastge legd. Een document om in bezit te heb ben. Op Reprise (MR 523) verscheen een luisterrijke Basie-lang speler onder de titel „This time by Basie". Het orkest van William „Count" 3asi« klinkt op deze opname fraaier dan ooit. Louter „highlights" uit het omvangrijke big band-repertoire worden ten gehore gebracht in verrukkelijke arrangement ten van niemand minder dan Guinoj Jones. De samenwerking Quincy Jones- Count Basie is er één waarvan de moderne big-band jazz nog veel kan verwachten. De achttien-mans formatie speelt buitengewoon geïnspireerd. Stan dards, classics en ballads als 1 can't stop loving you, Moon River, Fly me to the Moon, en This could be the start of something big krijgen een geheel aparte behandeling. Ster-solist in de huidige Basie-band is, dunkt ons, de jonge, fabuleuze tenor-klarinettist Frank Foster. Met name in het openingsnum mer hoort men enkele opwindende solo maten van hem. De hele opname wordt gekenmerkt door een enorme drive, een dynamische swing van het orkest, tDaar in naast Foster en de leider zelf, Henry Coker, Benny Powell en Frank Wess excelleren. De arrangementen van Jones ver rassen telkens weer door hun eenvoud en directheid, hun intense muzikaliteit en technisch meesterschap. Een „must" deze nieuwe, fraai uitgegeven Basie- Jones LP. In ongewijzigde uitvóèring dus oersterk (lange levensduur) extra solide (meer veiligheid) compleet comfort (incl. verwarming, rolhoes, binnen- en buitenspiegel, lichtsignaalschakelaar, parkeerlichten, k'leerhaakjes, asbakjes,; slaapbanken, etc.) DE NIEUWE PRIJZEN Skoda Octavia (43 pk) Octavia Super (47 pk) Octavia TS (53 pk) Octavia Combi 1202 Combi i zi.u oerienlie) 4990,— 5250,— 5555,— 6395,— 6795,— DEALERS:Fa. H. BROUWER, 2e Jan Steenstraat 46, Amsterdam, tel. 726842 v. d. GUN's Autobedr. N.V., B. Ruloffstraat 5, Amsterdam, tel. 738022 Garage VERBEEK, Bloemendaalseweg 5-7. Bloemendaal, tel. 52301 Rayon Hilversum-Baarn: Garage J. H. IESBERTS, Loosdrechtseweg 24, Hilversum, tel. 45100 Rayon Naarden-Bussum: KOUDIJS' Autobedrijf, Cattenhagestraat 45, Noorden, tel. 13486 H ENGLEBERT N V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. 01717-2010 (Advertentie) (Advertentie) IAdvertentie UTRECHT, 11 okt. Twee kinde ren zijn gistermiddag om het leven gekomen bij een ongeluk op een zo genaamd particulier overpad tussen Helvoirt en Udenhout. De kinderen, een bijna negenjarig dochtertje van de familie Melissen uit Udenhout en haar vijfjarig broertje, werden door een trein, die van Nijmegen op weg was naar Roosendaal gegrepen en ge dood. De kinderen wilden het pad op de fiets oversteken. Het meisje be stuurde de fiets. DEN BOSCH, 11 okt. De dirigent van de Woi'fsburger Chor Gemeinschaft, Heinz Meyer-Kundt, zal met gemengde gevoelens terugdenken aan hot concert dat h(j donderdagavond met zijn koor en met de Nordwestdeutsche Philhar- monie in het Bossche Casino heeft ge geven. Direct na de uitvoering van Mo- zarts Krönugsmesse stapte hij mis en viel pardoes in de orkestbak, die daar slechts met een licht gordijn is afge schermd. Hij bracht het er heelhuid» af. DEN BOSCH, 11 okt. (KNP) De katholieke stichting „Mensen in nood" begaan met het lot van de getroffenen van de aardverschuivingsramp in Italië, heeft in overleg met Caritas Internatio- nalis in Rome besloten tot hulpverle ning. Aangezien de omvang van de schade nog niet bekend is, evenmin als de wijze waarop en de mate waarin de hulpver lening zal dienen te geschieden, zal in eerste instantie de financiële steun wor den aangeboden, welke zo mogelijk na verkregen inzicht in de rampsituatie meer effectief zal kunnen zijn en ge richt op de meest dringende hulp, die voor de slachtoffers gewenst is. Caritas Internationalis, de internatio nale katholieke hulpverleningsorganisa tie in Rome, zal ten spoedigste ter plaat se een onderzoek doen instellen naar de directe noden. Zodra hieromtrent meer bekend is, zal de hulpverlening: door de katholieke stichting „Mensen in nood" daaraan worden aangepast. Giften worden ingewacht op het spe ciaal voor de aardverschuivingsramp in Italië bestemde giro: 1111222 t.n.v. „Mensen in nood" in Dem Bosch. VATICAANSTAD, 11 okt. (KNP) Onder voorzitterschap van kardinaal Agagianian is gistermorgen de 45ste algemene vergadering van het Con cilie gehouden. De laatste amendemen ten over het tweede hoofdstuk van het liturgie-schema z(jn aangenomen. Zij handelen alle over de concelebratie. In tegenstelling met de vorige dagen ech ter was het aantal tegenstemmers r 'Iet maximum bedroeg 315 tegenover 1839 voorstemmen. Verder is de discussie over het tweede hoofd stuk over de kerk, handelend over de hiërarchie, voortgezet. De Duitse bisschoppen hebben ge zamenlijk een indrukwekkende verhan deling gegeven over de P'aa kerk, de parochie. Zij hebben uiteen gezet, dat de naam kerk schnftuurujk is en geen administratieve sectie van het bisdom. De parochie manifesteert de universele kerk. Mgr. I. Ghattas van Thebe, van de koptische ritus uit Egypte, heeft ge protesteerd tegen het ontbreken van iedere vermelding der patriarchen: het schema is geheel geredigeerd volgens Latijnse denkwijze, zo verklaarde hij. De bedwelming van het theater, van voetlicht en applaus, heeft zelden iemand sterker in haar ban gehad dan Edith Piaf. Ze snakte naar bewondering. Haar ziekte sloopte haar al vrij lang. Herhaaldelijk moest zij, zéér ernstig ziek, worden opgeno men in een ziekenhuis. Toch zocht zij telkens weer de planken op, zonder zich iets aan te trekken van waarschuwin gen van artsen en vrienden. Ze was de dochter van de kleine acro baat Jean Gassion en groeide op in de straten van een Parijse achterbuurt. Ze zong, heel primitief en heftig, in het wilde weg voor wie haar maar wilde horen. Daar was eens een impressario bij die dit volksmeisje op de planken van een klein theatertje zette. Op de affiches liet hij haar vermelden als „Edith Piaf" (in het Parijse plat bete kent „piaf" straatmus). Als de zingen de straatmus is de tengere, onverzet telijke Edith in de verblindende shows van de grote music-halls en theaters gekomen. Terwijl Maurice Chevalier en Mistinguet met frivool raffinement triomfen behaalden, deed in dezelfde tijd Edith Piaf niet anders dan heftig en volks haar hart uitzingen. Hoe pri mitief en rauw het soms was, het greep vele mensen aan zoals „la möme Piaf" zong van „Mon legionnaire", „Le vopa- ge du pauvre nègre" en „La vie en rose". Haar poëzie was die van bloe men in de modder. Zij heeft na de oor log Yves Montand als chansonnier ge ïntroduceerd. Tussen al die nieuwe ver tolkers van het Franse chanson als Trenet, Montand, Patachou, Gréco, Sal vador, Louvier, Brassens, etc. is zij de oprechte straatmus gebleven. Maar ze kon niet aan ophouden denken, hoezeer haar zwakke lichaam daar ook om vroeg, ze durfde niet zonder succes. Want het leven zonder theater zag ze als een leven in de goot, waarvan ze in haar jeugd de verschrikkingen had le ren kennen. PARIJS, 11 okt. (Rtr.) Het dage lijks bestuur van de Unesco heeft met zeventien tegen elf stemmen besloten de uitgaven met twintig procent te ver hogen. Men aanvaardde een voorstel om voor de periode van 1965 tot 1966 een bedrag van 46.800.000 dollar uit te trekken. DEN HAAG, 10 okt. Driehonderd tachtig van de ruim negenhonderd in Indonesië genationaliseerde Nederland se bedrijven hebben tot dusver een schadeclaim ingediend bij het bureau schadeclaims Indonesië van het minis terie van Buitenlandse Zaken alhier. Vijftig andere hebben aangekondigd bin nenkort met een claim te zullen ko men. De claims van de bedrijve i belopen na aftrek van de Indonesische latente fiscale claim ongeveer 1,15 miljard gul den. Die Indonesische tegenclaim be draagt 35 procent van het totale be drag. Het van Indonesië te vorderen bedrag wordt echter weer vermeerderd met moratoire interest, die sedert 1957 tot 25 procent van het totale bedrag is opgelopen, exclusief rente over 1963. Tot dusver zijn van particulieren 2.500 claims binnengekomen, waarvan er achthonderd zjjn behandeld. Op grond van de behandelende claims neemt men in Den Haag aan, dat het totale be drag van de particuliere claims nog honderd miljoen gulden zal gaan be dragen. Het bureau schadeclaims Indonesië heeft dezer dagen in de dagbladen een advertentie doen plaatsen, waarin wordt bekendgemaakt dat uiterlijk tot 1 ja nuari 1964 bedrijven en particulieren een schadeclaim kunnen indienen. Als er maatschappijen met gespreid effectenbezit zijn, die op 31 decem ber nog geen schadeclaim zullen heb ben ingediend, zal de Vereendging voor den Effectenhandel wat de indiening van een eventuele claim betreft, als zaakwaarneemster voor deze maat schappijen kunnen optreden, indien de ze verweesd zijn, d.w.z. geen directie meer hebben, die voor de indiening van de claim kan zorgen. BERLIJN, 11 okt. (DPA) Bonds kanselier Adenauer, die thans een af scheidsbezoek aan West-Berlijn brengt is door het stads-parlement benoemd tot ere-burger. Burgemeester Willy Brandt overhandigde de aftredende kanselier de bij deze onderscheiding behorende oorkonde. (Advertentie) Donderdagmiddag is het tweede dorp in Oostelijk Flevoland m gebruik genomen. Het is Bid dinghuizen, waar zich een rijksjachtopziener met zijn vrouw en vier kinderen als eerste heeft geves tigd. Biddinghuizen wordt een landarbea- dersdorp, waar over enkele jaren omstreeks duizend mensen zullen wo nen. Deze week zijn de eerste zes woningen gereed gekomen. Binnen kort zullen er andere vestigingen volgen. Biddinghuizen ligt ruim tien kilometer ten westen van Elburg 'n de nieuwe polder. Er zijn 97 woningen in aanbouw, die tegen het voorjaar van 1964 bewoond moeten zon. Dan zal er met de bouw van nog eens 170 woningen worden begonnen. In in het dorp staat een geheel afgewerk te zesklassige openbare school op de leerlingen te wachten. Voor zes mid denstanders zijn winkels in aanbouw. In afwachting van de oplevering van deze zes panden gaan de midden standers zelf een grote, houten nood- winkel op het toekomstige dorpsplein bouwen, waarin ze alle zes een eigen afdeling krijgen. In de buurt van Biddinghuizen zijn gronden verpacht aan boeren. De pacht gaat per 1 no vember in. Er wordt koortsachtig gebouwd aan de boerderijen, die tegen mei van het volgend jaar moe ten worden betrokken. Het eerste dorp in Oostelijk Flevo land, Dronten, telt thans tweeduizend inwoners. Dronten kreeg zijn eerste bewoners in mei 1962 Intussen ver rust in het noorden van de polder het dorp Swifterbant, waar over enkele weken de eerste woningen kunnen worden opgeleverd. De voor bereidingen voor de bouw van Lely stad zullen volgend jaar beginnen. Onder grote belangstelling uit de kringen van de pluimveehoude rij, de daarmee verwante in dustrie en de pluimveehandel nationaal zowel als internationaal is donderdagochtend de 55ste tentoon stelling van Ornitophüia in de Bern- hardhal te Utrecht geopend. Verschillende landen van Europa waaronder België, Frankrijk en En geland en ook Zuid-Atrika hadden officiële vertegenwoordigers naar Utrecht gezonden. Vooi het eerst was ook Amerika hier met een aantal inzendingen vertegenwoordigd, zodat men kan spreken van een expositie met een mondiaal karakter. In alle geval behoren de tentoonstellingen van Ornitophilia tot de voornaamste op dit gebied welke in ons land worden gehouden en waar jaarlijks de grootste collectie jonge dieren bijeengebracht wordt. Dat zijn er dit jaar ruim 4000 stuks: hoenders, ko nijnen, duiven, kleine peisdieren, enz. In zijn welkomstwoord bij de aan vang van de plechtigheid heeft dr. R. K. W. Kutjpers, voorzitter van Ornitophilia, medegedeeld, dat de vereniging 250 leghennen als schen king aan Dousadj gereed heeft staan. Zij zouden vanmiddag symbolisch aan de burgemeester van Utrecht worden overgedragen ter aanbieding aan de Perzische autoriteiten. De hoenders worden na aankomst in Perzië door de zustervereniging van Ornitophilia opgefokt totdat ze over gedragen kunnen worder aan de bé woners van het geteisterde dorp.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 11