Voor ambt J. Messing en B. Thijssen aanbevolen Staatslening van 400 min. gulden terug INLOSSING VAN EEN BELOFTE Agenda voor Haarlei en omgeving TRESLONG FILMJOURNAAL De duivel en de tien geboden HAAGSMAN «s Wethouder Happé naar Zuid Schalkwijk KAPELAAN G. WILMINK NAM AFSCHEID Wandbekleding! Prijshoudende markt Vacature gemeentesecretaris A. DE HOOP HAARLEM N.V. Jongen uit boom gevallen Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. 0. J. VAN LIEMT Aantal scholen maandag gesloten Episodenfilm van Julien Duüiüier Mariniers onder stormvuur De wraak der Apachen Overige films De beurs vandaag: Gekken trekken de kaart Fatale verhouding PETRI-INTERIEUR Oeel 's Gravensandeweg voor verkeer afgesloten SANITAIR Burgerlijke Stand Haarlem 30-50% KORTING Veertig jaar bij Hin Rentepercentage 4| looptijd dertig jaar uitgiftekoers 100% Onderwijsdag Haarlem Bromfietser geslipt Uitvoering van „Die Jahreszeiten" Films Muziek Toneel Diversen Cabaret Tentoonstellingen Studio Roocy Lido Frans Hals Cinema Palace VRIJDAG 11 OKTOBER 1963 PAGINA 3 J. N. MEIJSING. B. J. THIJSSEN. Betere kleding bij Nederland Kattenburg sinds 1856 OVERLEDEN: 7 okt.: M. Seubring, 64 jr., Merovingenstraat; 9 okt.: H. Spaansen, 12 mnd., Gijsbr. v. Am- stelstraat, M. van Beelen, 76 jr., Korte Heerenstraat, A. E. van Westerhoven- Kruijp, 67 jr., Busken Huetstraat. „DE BRILLENSPECIALIST" op de NORMALE prijzen envoor iedereen JANSSTRAAT 56 100% WOL Joseph Haydn (17321809) van wie deze week „Die Schöpfung" en „Die Jahreszeiten" te beluiste ren zullen zijn in uitvoeringen van de H.O.V. en „Door Zang Vriendschap HILLEGOM^gr^ GALA_KER^DJNERJ)ANSANT| reservering De Zuid Schalkwijken T. Hulse bosch wijst wethouder W. Happé en de heer R. Martens, chef van de afdeling straten en wegen van de Dienst Openbare Werken, op een verzakking in de Zuid Schalk- wijkerweg. in vele soorten Q per meter v.af O.ZO Zijlweg 36-38, Haarlem Telefoon 18014—02500 Beurs van New Vork Haarlem, 11 okt. In verband met het Vertrek van mr. H. E. Phaff als gemeen tesecretaris van Haarlem hebben B. en W. de raad een aanbeveling van twee personen gedaan om in de vacature te voorzien. Hun aanbeveling luidt in alfa- betische volgorde: mr. J. N. Meijsïng en de heer B. J. Thijssen, beiden werk zaam als ambtenaar in dienst van de gemeente Haarlem. De heer Mejjsing is sinds enige jaren eerste loco-secretaris, de heer Thijssen onder meer gemeente ontvanger. De heer Meijsing werd op 7 juli 1920 In Tilburg geboren. Hp studeerde aan de Universiteit vian Utrecht en deed op 16 oktober 1942 doctoraal examen rechten. Zijn ambtelijke loopbaan begon hij in Eindhoven, waar hij van mei 1945 tot augustus 1951 werkzaam was op de se cretarie. In sept. 1951 kwam hij naar Haarlem als referendaris. In jan. 1956 werd hij bevorderd tot referendaris A en in oktober 1960 tot hoofdadministra teur. In die functie werd hij belast met de leiding van de afdeling Algemene Za ken op de secretarie als opvolger van de heer J. W. A. Stalpers. Sinds novem ber 1961 is de heer Meijsing eerste loco- secretaris. De heer Meijsing is rooms- katholiek. later werd hij tevens hoofd van de af deling Findnciën en Belastingen. Sinds september 1956 is hü hoofdadministra teur. In 1960 was de heer Thijssen veerti jaar ambtenaar en ter gelegenheid daar van werd hij benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Hij is Neder lands Hervormd. Omdat de heer Phaff op 1 november zijn nieuwe functie in het directo rium van de Vereniging van Nederland se Gemeenten aanvaardt, is te ver wachten, dat zijn opvolger in Haar lem in de raadsvergadering van woens dag 23 oktober zal worden benoemd. HAARLEM, 11 okt. In verband met het leggen van een watertransportleiding zal met ingang van aanstaande maandag de 's Gravensandeweg tussen Leidse- vaart en Van Leeuwenhoekstraat veer tien dagen voor het verkeer zijn afge sloten. Het flatgebouw „Haarlem-Hoog" is bereikbaar via de Pijlslaan. In de Duinoordstraat is gedurende veertien da gen voor de noordoostelijke weghelft een wachtverbod ingesteld, omdat er een persgasleiding wordt gelegd. Zijlstraat 56 Telefoon 11828 (Advertentie) De heer Thijssen werd in Hoofddorp geboren op 14 augustus 1902. Hij is dus 61 'jaar oud. Toen hij achttien wias be gon hij aan zijn ambtelijke carrière in Den Helder, waar hij elf jaar werkzaam was. Hü ging er op 30 september 1931 als adjunct-commises weg en begon een dag later als ontvanger m Bodegraven. In dezelfde functie was hij daarna ach tereenvolgens werkzaam in Katwijk en Eenschede. Op 16 augustus werd hp benoemd tot ontvanger en directeur van de Incassodienst in Haarlem. Vier jaar BLOEMENDAAL, 10 okt. Gister middag om half vier is een 11-jarige jongen uit Haarlem, die met enkele vriendjes op het duinterrein achter Kraantje Lek aan het spelen was, uit een boom gevallen. De jongen brak zijn rechterpols. Hij is in het Marinehospi taal opgenomen. (Advertentie) BEVALLEN van een zoon: 8 okt.: M. Dabroek-Pimentel; 9 okt.: A. M. Wildeboer-Hoek, W. Hessels-Froeling, M. A. Hoogendoorn-van Batenburg, W. Veldhuisen-Enthoven, A. G. Kok-van der Veldt, H. Appelboom-Haan, H. Bak- ker-Booij10 okt.: E. Ran-Moll erna, C. A. de Koter-van der Pol. ONDERTROUWD: 10 okt.: F. Roose en G. A. Wesselius, W. Halsema en O. M. B. Fles, H. G. Selhorst en J. Croes, H. C. Zürlohe en A. M. Cobe- lens. BEVALLEN van een dochter: 9 okt.: J. E. Visser-Dobbelaar, M. H. Punt-de Boer, G. van de Reep-Knol, C. Smit- Stienstra, W. H. Bédier de Prairie-Ku- perus. f GEHUWD: 10 okt.: L. A. S. Bitter en M. H. Put, J. J. Feije en T. G. M. J. C Koene en M. Kodjjn, D. Post en Tuijp, F. J. B. Heijmel en F. v. Weert, J. J. Weitz, A. Andreae en J. de Jonge, L. F. Franssen en P. M. Heijne, T. W. M. van Amerongetl en J. E. Schave- maker 2 jaar garantie Leden CO-OP HAARLEM dividend-zegels Let u vooral op het juiste nummer 56 HAARLEM, 11 okt. Gisteren her dacht de heer H. Prent het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad van de Kousenfabrieken Hin N.V. Hiervoor werd hem hulde gebracht tijdens een feestelijke bijeenkomst in de recreatie zaal van het bedrijf. De directeur van het bedrijf, drs. R. P. M. Hin, schetste de jubilaris als een toegewijd medewerker. Elk bedrijf kan volgens hem trots zijn op zulke werk nemers, die over een grote mate van verantwoordelijkheidsgevoel beschikken. Na een geestige speech overhandigde hij de jubilaris de penning en oorkonde van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid en een enveloppe met in houd. De algemeen bedrijfsleider, de heer G. Schrijver, sprak waarderende woor den over de vakkennis van betrokkene als zeilmaker en overhandigde hem een gouden horloge. Ook van zijn collegae mocht hij zowel waarderende woorden als cadeaux ontvangen. De jubilaris, die ouderling is van de Sionskerk en een werkzaam aandeel heeft in het jeugdwerk van deze ge meente werd ook nog toegesproken door ds. Kroon. (Advertentie) Grote Houtstraat 62 en 67 Tel. 10657 12839 DEN HAAG, 11 okt. De minister van Financiën is voornemens over te gaan tot de uitgifte van een 4>/j pro cent staatslening groot 400 miljoen gul den tegen een koers van 100 procent. Aflossing van de lening zal, te begin nen op 15 november 1964, geschieden in dertig jaarlijkse termijnen en wel af- wsselend drie procent, vier procent en drie procent per jaar, zodat telkens in drie opeenvolgende jaren tien procent van de lening wordt gedelgd. Versterk te of algehele delging is de eerste tien jaren niet toegestaan. De rente gaat in op 15 november 1963, de coupons verschijnen jaarlijks op 15 november. De storting op de toegewezen schuld bewijzen zal moeten geschieden op 15 november 1963. Schuldbewijzen in de nieuwe lening zullen worden afgegeven in stukken van 1000 en 100, terwijl deelneming in de lening in de vorm van schuldregis terinschrijvingen zal kunnen geschieden tot bedragen van tenminste 100.000. Het ligt in de bedoeling de inschrij ving open te stellen op dinsdag 29 okto ber 1963 van 9 tot 16 uur bij het agent schap van het ministerie van Financiën te Amsterdam. Opneming van deze lening in de no tering ter beurze van Amsterdam en Rotterdam zal worden bevorderd. Het prospectus zal binnenkort; vermoe delijk op 18 oktober, verschijnen. HAARLEM, 11 okt. Maandag 14 ok tober is gekozen als de Haarlemse on derwijsdag 1963. Leerkrachten zullen op die dag een excursie maken naar de Del ta-werken. In verband daarmee zullen de gemeentelijke scholen de gehele dag gesloten zijn, voor zover de betrokken leerkrachten aan de excursie deelnemen. Het betreft de gemeentelijke scholen voor kleuteronderwijs, lager onderwijs, voortgezet lager onderwijs, uitgebreid la ger onderwijs, buitengewoon lager onder wijs, de Lieven de Keysehool en de Kre- lageschool. SANTPOORT, 11 okt. Door het te kort nemen van de bocht naiar het rij wielpad op de Hoofdstraat is een 61- jarige bromfietser uit Alkmaar ge slipt en gevallen. Hij kreeg een snij- wond boven zijn rechter wenkbrou, alsmede schaafwonden aan gezicht en handen. Zijn 14-jarige dochter, die op de duo zat, kreeg schaafwonden aan rechter hand en rechter elleboog. Bei den werden ter plaatse door de onge- vallendienst verbonden, waarna zij hun reis konden voortzetten. HAARLEM, 11 okt. Dinsdag 15 oktober geeft de Chr. Oratoriumvereni ging „Door Zang Vriendschap" het jaarlijkse najaarsconcert. De uitvoering vindt plaats in het Concertgebouw, 's avonds om 8 uur. Op het programma staat het Oratorium van Joseph Haydn: „Die Jahreszeiten". Medewerking verlenen Annette de la Bije sopraan; Arjan Blanken te nor en Herman Schey bas. Voor de begeleiding zongen Simon C. Jansen Clavecimbel en het Noordhollands Phdl- harmonisch Orkest. Het geheel staat onder leiding van de dirigent van „Door Zang Vriendschap", de heer Jan Pasveer. (Advertentie) voor uw oude radio of platenspeler, bij aankoop van een der nieuwste radio grammofooncom binaties. Stap eens bin nen, bewonder de veie fraaie modellen en vraag demonstratie. Geniet van de fantastische Hi-Fi- en stereoweergave Gemakkelijke betalings voorwaarden en een vol ledige garantieservice die uniek is! Dat geeft alléén TELE- RAMA Nieuwe Groenmarkt 2-tel. 15220 Gen. Cronjéstraat 18 - tel. 57900 CLUB VAN HONDERD. Dinsdag 15 oktober komt de bekende „Club van Honderd" vissen in het duinmeertje van het wethouder Van Gelukpark. Het gezelschap wordt na afloop, 's middags om half vijf, ontvangen in het Bloe- mendaalse raadhuis. CINEMA PALACE: Fatale verhouding, strikt vo'w 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De wraak der Apachen 14 innr 7 en. 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur D?nsdag 8 uur, wo. tevens 2 uur. LIDODe gekken trekken de kaart, a. 1. Zondag ;92,5445, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De vogels, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Znndac- 2 4 15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De vergeten medeminnaar, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m zondag: Mariniers onder storm- Maandag t/m do.: De leeuwendoders, a. 1. IfndlglViW en 9.15 uur. STUDIO: De duivel en de tien geboden, str. volw. 2.15, 7 en 9.15 uur Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrijdag en ma. zo. 7 en 9.15 uur: De laatste der Vikingen, 18 jaar. Zo. 2 en 4.15 uur en wo. 2.30 uur. Sjors en Sjimmie op het oirateneiland, a. 1. Donderdag 8.15 uur: Verleden jaar in Marienbad, 18 jaar. AALSMEER, 11 okt. De kruising Van Oleeffkade-Marktstraat is een voor rangskruising geworden. Men is hiertoe overgegaan in verband met het grote aantal ongelukken en het slechte uit- zicht komende uit de Marktstraat. Al het verkeer uit de Marktstraat moet nu stoppen en het verkeer op de Van Cle-effkade voorrang geven. Om het pu bliek nog even aan de nieuwe situatie te laten wennen, houdt de politie de eerste dagen alleen een toeziend oog, maar volgende week gaat dat anders warden. Vrijdag 11 Oktober. Concertgebouw. 8.15 uur: Concert door N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends, m.m.v. Ida Handel, viool. Stadsschouwburg. 8 uur: Operettevereni- ging „Diogé" met „Polenbloed Treslong, Hlllegom. 8 uur: H. O. V. met „Die Schöpfung" van J. Haydn. Zondag 13 oktober. Concertgebouw. 8 uur: Concert door het Haarlems Opera Koor o.l.v. Bep Ogterop. Dinsdag 15 oktober. Concertgebouw. 8 uur: Chr. Oratorium Vereniging „Door Zang Vriendschap met „Die Jahreszeiten" van J. Haydn. Zaterdag 12 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Come- die met „Quadrille" van Noel Coward. Regie: Paul Steenbergen. In de hoofdrollen: Myra Ward, Anne Marie Heyligers en Do van Stek. Zondag 13 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Come- die met „Reizigers zonder bagage" van Jean Anouilh. Regie: Joris Diels. In de hoofd rollen: Ida Wasserman, Georgette Hage- doom, Anny de Lange. Maandag 14 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Kennemer Kunst kring met „Kapitein Fabian". Dinsdag 15 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „Luitenant Tenant" van Pierre Gripari. Regie: Ton Lensink. In de hoofd rollen: Loudi Nijhoff, Nienke Sikkema en Else Valk. Woensdag 16 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Gezelschap Johan Kaart 'met „Kom doe eens wat". Donderdag 17 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelvereniging „Cremer" met „Blijf zitten waar je zit", van August van Zuylen. Vrijdag 11 oktober. A. H. Gerhardlyceum. 8 uur: Genootschap NederlandEngeland, de heer Tony Smithe over „De grote weg naar Alaska". Rest. Brinkmann, kroonzaal. 4.30 uur: Kath. Vrouwengilde met merkartikelenshow „Tot Uw dienst mevrouw". Zaterdag 12 oktober. Minerva Theater. 2.30 uur: N.J.G., film „De spoorzoekers". Maandag 14 oktober. Rest. Brinkmann, kroonzaal. 8 uur: N.I.R.I.A., ir. F. B. Carbasius Weber over „Hongergordel van smaragd". Woensdag 16 oktober. Minerva Theater. 7.30 uur: N.J.G., film „De man met een miljoen". Dinsdag 15 oktober. Minerva Theater. 8.15 uur: Voordracht Albert Vogel „Van en over Couperus". Woensdag 16 oktober. Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversi teit, begin cursus „Italiaanse schilderkunst" door mevrouw dr. M. Révèsz-Alexander. Rest. Brinkman. 2 uur: Vrouwen Electri- citeits Vereniging met „Welke vloerbedek king?" Donderdag 17 oktober. Huize „Bloemenheuvel", Bloemendaalse- weg 158, 8 uur: Buurtvereniging „Over- veen", mejuffrouw dr. Ch. Andreas spreekt over Perzië. „Adam en Eva", Raamvest 5. Iedere avond vanaf 8 uur. 9 tot 11 uur cabaret met Fiet en Frans Koster, Annelies Bouma en Cees van Oyen. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse Schooi van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 15 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige Instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. VaD 10—12.30 en van 1.305 uur, (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2—5 uur. Museum „Het Huis van Looy", KI. Hout weg 103. Cultuur-historische diorama's. Geopend donderdags van 10—12.30 en van 1.30—5 uur. Zon.- en feestdagen van 25 uur. Vlshal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dag. 10—5 uur Zondag 1—6 uur „In 't Goede Uur", Korte Houtstraat 1, Maand oktober: tekeningen van Henk Pan der. Geopend 106 uur, 's avonds van 8—10 uur. Huize „Bloemenheuvel", Bloemendaalse- weg 158. Tentoonstelling van beeldhouwwer ken van Pieter Starreveld Geopend 105 uur, zondag 25 uur, t/m 20 oktober. (Adverrentte J uitgebreide SPUSKAART onb. KIP ETEN 6.SO bcd.inb.Y_ dagelijks DINER_en SOIREE. DANSANTE 02520-5347 HAARLEM, 11 okt. Haarlems wet houder van openbare werken, de heer W. F. Happé, heeft woord gehouden. Bij de officiële overdracht van Zuid-Schalk wijk aan de gemeente Haarlem op 1 oktober zegde hij, desgevraagd, de Zuid- Sehalkwijker tuinder Th. Hulsebosch, die o.a. voorzitter is van de „plaatselij ke" Oranjevereniging toe, snel eens een onofficieel kijkje te komen nemen naar de enige verbindingsweg tussen Haarlem en het pas geannexeerde ge bied. Een onofficieel kijkje dus. De weg verkeert namelijk al jaren lang in een erbarmelijke situatie en behoeft nodig verbetering. „Wanneer wij de Zuid- Schalkwijkerweg verbeterd krijgen, zal het Haarlemse gemeentebestuur weinig klachten van ons horen", deelde de heer Hulsebosch het Haarlemse gemeentebe stuur bij de overdracht mee. De wethouder van openbare werken heeft er geen gras over laten groeien. Van morgen heeft hij, vergezeld van de chef van de afdeling straten en wegen van de dienst openbare werken, de heer R. Martens, zich onder leiding van de heer Hulsebosch uitvoerig van de slech te toestand van de weg op de hoogte gesteld. Dat gebeurde tijdens een wan deling van de woning van de heer Hul sebosch, halverwege de weg, naar de Ringvaart. Nadat de wethouder met eigen ogen gezien had hoe slecht de weg er bij ligt, heeft hij toegezegd, dat de slechtste weggedeelten op korte ter mijn van gemeentewege opnieuw geas falteerd zullen worden. Ook zullen de kanten van de weg op sommige plaatsen van een zwaar trottoirband worden voorzien. HILLEGOM, 11 okt. Onder grote belangstelling nam j' teravond kape laan G. W. M. Wilmink afscheid van de St. Martinus parochie, omdat hij bin nenkort naar een nieuwe standplaats zal vertrekken. Onder degenen die de kapelaan voor het laatst de hand kwa men drukken waren de leden van het kerkbestuur, pastoor M. van Rijn,_ be stuursleden van de A.S.A.F., meisjes van de jeugdbeweging, van wie de ka pelaan aalmoezenier geweest was, ter wijl ook de leden van de volleybalver eniging van de party waren. Met „Carnet de bal", naar onze smaak nog altijd de beste film, die hü in dit genre heeft gemaakt, introdu ceerde Julien Duvivier indertijd een nieuwigheid: de episodenfilm, waaraan werd meegewerkt door alle sterren, die toen schitterden aan het Franse film firmament: Franpoise Rosay, Pierre Blanchar, Marie Bell, Raimu en Louis Jouvet, welke beide laatsten inmiddels zijn overleden. Van al deze groten zien we alleen de onverwoestbare Fernan- del terug in Duviviers film „Le diable et les dix commendements", waarmee hij, zoals de titel al doet veronder stellen, naar zijn oude liefde is terug gekeerd. In deze film illustreert Duvivier met luchtige ironie, maar zonder de nood zakelijke reserve al tezeer uit het oog te verliezen, de tien geboden. Zijn methode is zeer eenvoudig: Gij zult niet doden dus een schets over een novice, die het klooster verlaat om zich op de moordenaar van zijn zuster te wreken; Gij zult geen onkuisheid doen dus een schets van een nachtclub met stripteasers; enz. Tijdens het transport van Frankrijk naar Neder land schijnen echter enkele episoden verloren te zijn geraakt, want hoe nauwkeurig we ook telden en hertel den, we brachten het niet verder dan een half dozijn. Aanleiding tot dit resterende zestal is Michel Simon die, als manusje van alles in een nonnenklooster, van de bisschop opdracht krijgt om als peni tentie voor zijn ongekuiste taal de tien geboden uit het hoofd te leren, hetgeen voor de duivel aanleiding is om zich in de gedaante van een slang met de gang van zaken te gaan bemoeien. Met uitzondering van de inleidende beelden, die in Brugge zijn opgenomen, heeft Duvivier het niet zozeer gezocht, in een meeslepende filmvorm als wel in het geraffineerde spel van zijn vele beroemde acteurs (Franpoise Amoul), Claude Dauphin, Micheline Presle, Mei Ferrer, Charles Aznavour, Fernandel, mini in min hi minimi iiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiriuiiiii De krijgshaftige verrichtingen van de Amerikaanse bataljons in de strijd te gen de Japanners op de kleine eilan den in de Stille Oceaan vormen een schier onuitputtelijke bron van inspira tie voor de Amerikaanse filmproducen ten. „Mariniers onder stormvuur" is er een variant op. Een aannemer van constructiewerken in opdracht van de marine vecht voor de bewapening van zijn werklieden, voor het geval Japan se soldaten hun werk willen vernieti gen. De commandant van de hen be schermende marine-eenheid ziet echter de oplossing in het recruteren van de werklui in een constructie-bataljon. De energieke aannemer, weigert daarvoor echter zijn medewerking. Wanneer er weer een vliegveld moet worden aan gelegd, voorziet hij zijn mensen heime lijk van vuurwapens, maakt echter bij een vijandelijke aanval een grove tac tische blunder. Bij een volgende op dracht zijn het de met grootste spoed opgeleide „mariniers" die op een eiland je een oliebasis aanleggen. De vroege re directeur is nu htm luitenant. Toch loopt het bij een krachtmeting met de Japanners nog bijna mis; de luitenant zet dan zelf zijn leven op het spel en de olietanks worden gered. De film is tot en met zondag in Roxy te zien (14 jr.). Daarna draait de film „De Leeuwendoders", die laat zien, hoe de leeuwen op vreselijke wijze wraak nemen op de blanke jagers. (Al le leeftijden). Lino Ventura, Alain Delon, Danielle Darrieux, Madeleine Robinson)in de sp else dialogen en in de pointes van de schetsjes, waarvan er enkele echt geestig zijn. „De duivel en de tien geboden" is geen grootse film geworden, maar zo goed en amusant als we van de tegen woordige Duvivier slechts mogen ver wachten. (In Studio strikt volwassenen) Een rasechte western is deze week te zien in het Frans Halstheater, waar onder de titel „De wraak van de Apachen" het zoveelste verhaal verteld wordt van de strijd in het Verre Westen. Het gaat hier om een brigade, die op weg is naar de Apachen om vrede met hen te sluiten. Tijdens deze expeditie worden drie Apachen door enkele Ver kenners gedood, die overigens niets af weten van de plannen van de brigade. Dat geeft natuurlijk vele complicaties, te meer daar de Verkenners ervan over tuigd zjjn. dat de Apachen nooit wede hadden willen sluiten en de brigade ze ker in een hinderlaag gelokt zou zijn. Achteraf blijken de Verkenners het ge lijk aan hun zijde te hebben. Er ontstaat een felle strijd, waarbij tenslotte de leider van de Apachen sneuvelt. Dat be tekent tevens het einde van de oorlog. De liefhebbers van dit genre komen volledig aan hun trekken (14 jaar). Cinema Palace „De vergeten medeminnaar" draait ook de komende week nog in Rem brandt. Een in sommige opzichten ge slaagd filmverhaal, dat in ieder geval boeit, omdat het in Haarlem en om geving is opgenomen. (18 jaar). In Luxor blijft de film „De vogels", een Hitchcoek-produkt. waarin de regisseur zich niet van zijn beste zijde laat zien. De liefhebbers zullen er niettemin voldoende (ont)spanning aan beleven (18 jaar). Tot en met maandag is in Minerva „De laatste der Vikingen" te zien, een historische spektakelfilm, waar in de gruwelijke martelscènes het ver haal ongeschikt maken voor jeugdige kijkers. (18 jaar). Donderdagavond i3 in dit theater de imponerende film „Verleden jaar in Marienbad" te zien. De film mist weliswaar de spontane be zieling en een echt menselijke ontroe ring, maar is razend knap gemaakt met verbluffend technische middelen 18 jaar) Het dwaze verhaal van de film „Gek ken trekken de kaart", is in het kort onmogelijk na te vertellen. Het is ook eigenlijk de moeite niet waard. Hoofd zaak is, dat de komiek Danny Kaye in allerlei conflictsituaties met een gangster verzeild raakt en spitsroe den moet lopen, vóór hij eindelijk op huwelijksreis kan gaan. Er komen natuurlijk enkele de lach lust opwekkende stunts in de film voor als het „gevecht" met een compu- ter, de achtervolgingsscène in een mas sage-instituut en de aardige vondst om met vijftien boodschappenjongens met vijftien boeketten en vijftien auto's de politie om de tuin te leiden maar de film drijft vooral op de grapjasserij van Kaye en dat gaat hem bepaald met al te best af. De humor is verre van subtiel. Dat heeft men van Danny Kaye wel eens beter gezien. In Lddo, alle leeftijden. Moordpartijen, schaars geklede meis jes, wilde fuifjes en een beetje span ning vormen de hoofdschotel van de film „Fatale verhouding". Jean Da- net neemt met veel moed en flair als privé detective een hoofdrol voor zijn rekening. Zijn tegenspeelster is een nachtolubdanseres, die naast haar nach telijke arbeid, overdag nog tijd vindt om zich ernstig zorgen te maken over haar zusje, dat zich voor chantage praktijken op oudere rijkaards leent. Tussen de bedrijven door worden drie lijken gevonden. Aan het slot zorgt de waakzame politie na een hevige schiet partij voor een happy-ending. (In Oiinema Palace strikt volwas senen) (Advertentie) AMSTERDAM, 11 okt. De nieuwe staatslening, welke vandaag door het ministerie van Financiën in het voor uitzicht is gesteld, is ter beurze met in stemming ontvangen. Het rentepercen tage van 4(4 acht men populair en met het bedrag van 400 min. zullen de institutionele beleggers, naar men aanneemt, geen moeite heb.(ben. Niet temin werden de koersen van de 4%%- leningen door de in uitzicht gestelde nieuwe lening vandaag wel gedrukt. De notering van deze leningen zakte tot 98%, dat is lager dan gisteren. Op de aandelenmarkt was de stem ming ten goede gekeerd. Het feit dat Wall Street gisteren vast is gesloten heeft de beurzen weer moed gegeven. Aan de flauw estemming die de inter nationale fondsen gisteren kenmerkte, kwam dan ook een einde. Overigens moet als gevolg van de daling die Royal Dutch gisteren op de New York- se beurs heeft ondergaan, op onze beurs vandaag voor dit fonds nog een verlies van 0,50 worden geïncasseerd. Daarentegen is Unilever bijna 0.50 opgelopen, terwijl Philips onveranderd noteerde. AKU was een paar punten in herstel, maar Hoogovens zijn nog een vijftal punten afgebrokkeld. De vaste stemming voor de scheep vaartwaarden, die de beurs gisteren kenmerkte, zette zich vandaag niet voort, maar anderzijds bleven de re acties gering. Alleen Kon. Boot 3%) moest wat meer terrein prijsgeven. 4(4 Ned. 1960 4)4 Ned, 1961 4)4 Ned 1963 X 4)4 Ned 1963 U 4 Ned 1961 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bonwL 6 Ned. Handel Mt). Cert Amsterdam Rubber H V. A. A K U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert Deli-Mtt Fokker Ford van Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bex. Unilever Wilton-Ft) en oord BUlton 2e Dordtscbe Petr gew Kon Petroleum 50 Holl Amerika L1)d Java Ch P L K. L M Kon Ned Stoomb Ml) K. P M. Stoomv MU Nederland van Nlevelt van Ommeren Rott Lloyd Ned.Scheepv Unie Interunle Robeco Unites Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentes pa arbrleven 58 "j Amsterdam '56 1 j Amsterdam '56 n 2)4 Amsterdam '56 m -72 Amsterdam '59 2% Rotterdam 57 b Heyn K1 obi Vorig Slot 100% 96% 96% 91(4 106% 366 113% 153 492 254 950% 126.30 339% 905 230% 562% 339 475 149.30 141.30 272)4 438 772 164.50 136 162 48.70 168)4 170)4 148 135% 286 147 147% 198.50 230 539.50 132 145 84% 91)4 91% 91% opening 11/10 98% 98% 98% 91% 113% 151% 494 557 149.20 141.40 163.80 135% 165% 134% 146% 124% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. Genera] Electric General Motors Kennecott Copper K.LAI Montgomery Ward Radio corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand OH Ny Tidewater Unilever U.S Steel 9/10 49% 32% 93 78 78)4 78% 13)4 37% 75% 42% 46 '4 43% 33)4 62)4 70% 25 52% 54)4 10/10 49% 33 94% 77% 78)4 78% 13% 37)4 78% 41% 45)4 43 34 62 69% 25% 52% 55 Stemming: goed prtjan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3