SPANNING IN DEN HAAG Nieuw loon overleg in de Stichting van den Arbeid Aanbod werkgevers op zes tot zeven procent geschat W ervelstorm in Pakistan: 142 doden Dode en drie gewonden in Vlissingen Giftig gas op Tilburgse weg Drie opinies over de collegialiteit der bisschoppen Schandaal om ramp Italië? DODENZEGENING IN PIAVE DAL Washington neemt incidenten op de Autobahn hoog op Russen in FS weten van niets ,1Verkmee aan bouwbeleid Afwijzing van de uitkering ineens? Stedelijk Museum Dr. L. Gans neemt ontslag Ongelukken Leiders opstand Kabvlië vluchten de bergen in Prijs sigaret en benzine hoger Communisten sc nalatigheid Oproep gemeenten Ds. Niemöller bij de Paus Herfstzon IN AMSTERDAM Staking bij dag blad duurt voort Drie brandwachten naar ziekenhuis PEUGEOT SKODA GARAGE VERBEEK N.v. ZATERDAG 12 OKTOBER 1963 87ste JAARCANC No. 31563 DEN HAAG, 12 okt. Met spanning worden vandaag de re sultaten afgewacht van het nieuwe gesprek in de Stichting van den Arbeid over de loonsituatie. De gezamenlijke werkgeversorgani saties in industrie, landbouw en middenstand hebben gisteren overleg gepleegd over het stand punt dat zij in de stichting zullen gaan innemen tegenover de eisen die de vakbeweging op tafel heeft gelegd. Aangeboden. Het Amerikaanse konvooidat door de Russen vastgehouden werd, omdat het weigerde uit de wagens te komen voor een telling bij zijn vertrek uit V/est-Duits- land. ROME, 12 okt. (Rtr.) Het ziet er naar uit dat de ramp met het stuwmeer van Vaiont wel eens een schandaal kan veroor zaken. Er zijn berichten geweest dat reeds lang bekend was dat er i teile hellingen van de berg Toe gevaar bestond voor aard verschuivingen. Een Italiaanse geestelijke zegent het stoffelijk overschot van een der slachtoffers van de tragische natuurramp bij het meer van Vaiont. WASHINGTON, 12 okt. (UPI) President Kennedy heeft gis teren gedurende vijfenveei minuten overleg gepleegd met zijn top-adviseurs naar aanleiding va:i de incidenten op de snelweg tus sen West-Berlijn en West-DuPs- land. slW MORRIS 'êeforeifou êuiff Suède dames- en herenjasjes WJREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk. Zeestraat 50: telet. 4790 Bijkantoor en Red. Dmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr W A. M van der Kallen, hoofdredactie. Drs. H. v. RUN enW. Sevorin. UWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer millimeter hoogte. Omroepers 16 cents oer m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave ven redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRITS 61 cents oer week f 2.65 per maano, t 7.90 Dei kwartaal. Voor klachten over de bezorging 's avond* tussen 5.30 en 7 uur. tel. 20800. (Van onze soc.-econ. redactie) DACCA, (Oost-Pakistan), 12 okt. (Reuter) Het aantal doden als ge volg van de wervelstorm die Oost-Pa kistan maandag teisterde, is tot 142 gestegen. In officiële kringen zei men dat er uit afgelegen gebieden nog steeds berichten over schade binnenko men. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 12 okt. Als gevolg van een staking van vrijwel het gehele technisch personeel van het Algemeen Handelsblad zijn vandaag dit blad en een deel van de edities van Trouw niet verschenen. Het personeel heeft aange kondigd zondagavond weer aan het werk te zullen gaan. Vanmorgen was het nog niet zeker of tengevolge van de staking bij het Han delsblad het Parool zou verschijnen. Men zou in ieder geval niet op de nor male wijze uitkomen. Het streven was drie nieuws-pagina's te brengen en de wekelijkse extra-bij lage die reeds van te voren was ge drukt. De werkgevers realiseren zich, dat zjj vandaag met wat concreters uit de bus moeten komen dan met een alge mene verklaring over het begrip voor de moeilijke situatie van de vakbe weging. 2*j zullen dan ook zeker een aanduiding geven, welke opvattingen zij koesteren over de voor 1964 aan vaardbare toonbeweging en wat daar mee samenhangt. Vrijwel zeker is, dat zij een van de eisen van de vakbeweging, een uit kering ineens over 1963, van de hand zullen wijzen. Ook staat wel vast dat zij zich bereid zullen verklaren tot een loonsverhoging die uitgaat boven de vier procent, die het Centraal Plan bureau heeft genoemd. De heer H. J. de Koster, voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, heeft dit donderdag op de ledenvergadering van het verbond in Groningen nog eens duidelijk gezegd. Tenslotte zullen de werkgevers er van uit gaan, dat er in de loop van 1964 in ieder geval een huurverhoging moet komen, waarvoor een looncompensatie beschikbaar moet zijn. Optellend en aftrekkend, en reke ning houdend met het feit, dat er voor beide partijen nog een onder handelingsmarge moet blijven, komt men dan al gauw tot een aanbod van de werkgevers voor een loons verhoging van zes tot zeven pet. Dit cijfer staat tegenover de eis van de vakcentrales, die acht tot tien pet hebben gevraagd, met een mogelijke uitloop naar boven in de meer dan normaal renderende bedrijven. Waarschijnlijk zullen de werkgevers die uitloop in ieder geval aan een maximum willen binden, ook al loopt men daarbij het risico dat de maximumgrens als een magneet gaat werken. Het overleg tussen werkgevers en werknemers in de stichting is een van de vele beraadslagingen die reeds heb- AMSTERDAM, 12 okt. De con servator van het Stedelijk Museum te Amsterdam dr. L. Gans heeft zijn ont slag ingediend. Tevens beeft hij zijn sollicitatie naar de post als directeur van het Stedelijk van Abbe-museum te Eindhoven ingetrokken. Naar wij vernemen was hij een der ernstigste candidaten voor de opvol ging van mr. E. de Wilde. Als reden voor het ontslag noemde dr. Gans een ongenoegen met de functie van het museum-bestel voor hedendaagse kunst in ons land. Zijn besluit heeft hij na rijp beraad genomen. (Zie ook elders in dit blad) VLISSINGEN Op de Westsouburg- se Weg is gisteravond een personen auto met de familie Belzen uit Arne- muiden tegen de aanhanger van een stilstaande vrachtauto gereden. De 36- jarige mevrouw Belzen was op slag dood. Haar man, die de wageu be stuurde, en hun drie achterin zittende kinderen werden ernstig gewond. Voor het leven van een vierjarig zoontje GELEEN. In de Julianatunnel is gistermiddag het veertienjarige meis je G. de Vries uit Geleen bij het in halen van twee wielrijders met haar fiets in botsing gekomen met een pas serende Duitse vrachtauto. Het kind verloor de macht over het stuur en viel met haar hoofd onder de achter wielen van de aanhangwagen. Het meisje was op slag dood. DEN HAAG. Op de Lijnbaan is gisteren de 67-jarige J. A. van Es uit 'en Haag, na de voetgangersover- steekplaats te zijn overgestoken, on der de tram gekomen. Hij is overle den in het ziekenhuis. ROOSENDAAL Het elfjarige meisje E. van Loon van hier is gis termiddag in haar woonplaats door een passerende vrachtauto met aan hangwagen gegrepen en op slag ge dood. Een bij haar achterop de fiets gezeten vriendinnetje werd zwaar ge- Wond. UTRECHT. Een 89-jarige Inwo ner van Utrecht, de heer H. F. Oos- tervink, is gisteravond door een vrachtauto aangereden toen hij bij de kruising Royaards van der Hamkade- Thorbeckelaan de weg overstak. Hij is later aan zijn verwondingen bezweken. LEEUWARDEN. In het zieken huis is gisterochtend de 86-jarige heer 4. Meijer uit Leeuwarden overleden, nadat hij op een rijwieloversteekplaats hij Jelsum (Fr.) was aangereden door- ®en personenauto. BONN, 11 okt. (UPI) Bondskanse- her Konrad Adenauer, die 14 jaar aan het hoofd van de Westduitse regering heeft gestaan, heeft president Heinrich Liibke vandaag officieel zijn ontslag TILBURG, 12 okt. Bijna vier uur zijn politie, brandweer en werklieden van publieke werken gistermiddag op de Ringbaan Zuid bij bet kruispunt met de Ringbaan Oost bezig geweest met een omgeslagen tankwagen. Daar uit stroomde een zeer giftig en brand baar vloeibaar gas (desmodur) over de weg. Drie brandweerlieden werden door het gas, dat inwerkt op het lichaam, aangetast. Zij moesten voor een bad naar het ziekenhuis. Ver moedelijk zullen zij korte tijd in obser vatie worden gehouden. De tankwagen van een Engels che misch bedrijf, met een lading uit Duits land op weg naar Rotterdam, slipte toen de chauffeur voor een verwarde situatie op het kruispunt remde. De lading deed de auto het evenwicht verliezen. De zware wagen sloeg in de middenberm om. Daarbij werd een lichtmast meegenomen, die aan de overzijde van de weg op een stilstaan de auto terechtkwam. De bestuurder was uit de totaal vernielde cabine van de tankwagen geslingerd. Omzichtig werd door de brandweer, terwijl een grote politiemacht het sa mengestroomde publiek op een afstand hield, getracht de kranen van de tank dicht te draaien. Hierbij werd gebruik gemaakt van zuurstofmaskers. De tankwagen kon later door een hef kraan van de aan- en afvoertroepen overeind worden gezet. ALGIERS, 12 okt. (UPI) Leiders van de contra-revolutionaire beweging tegen het bewind van de Algerijnse president Ben Bella hebben hun toe vlucht in de bergen gezocht, nadat zij drie steden aan de regeringstroepen hadden moeten prijsgeven en waren gedwongen een andere stad te ontrui men, aldus is uit betrouwbare in Al giers binnenkomende berichten verno men. ben plaatsgevonden en voor de komen de weken nog op de agenda staan. Werknemers en werkgevers ontmoeten elkaar ook weer in de SER, waar eind van deze maand het halfjaarlijkse rapport moet worden opgesteld. De werkgroep van de commissie Ontwik keling Nationale Economie is reeds met haar voorbereidende arbeid voor dit rapport klaargekomen. In de vakraad voor de metaalindus trie is men intussen gisteren nog niet ver gekomen. De vakbonden hebben er hur eisen geformuleerd en nader toe gelicht. Aan werkelijke onderhandelin gen is men echter nog niet toe, zolang niet op centraal niveau is vastgesteld wat wél en wat niet kan. In de afgelopen weken heeft een commissie uit de vakraad een groot aantal verzoeken in behandeling ge nomen voor ontheffing van het evrbod tot het inschakelen van koppelbazen. Dit onderzoek verloopt regelmatig, maar niet bijzonder vlot omdat er tussen de notoir ontoelaatbare en ken nelijk bonafide gevallen nog vele min der duidelijke schakeringen liggen. Naar schatting heeft men het aantal via koppelbazen in de metaalindustrie werkzame arbeidskrachten met rond 20 pet kunnen verminderen. (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 12 okt. Het communiqué der Conciliezittingen begint altijd met de vermelding, wie de Heilige Mis op droeg, waarmee elke bijeenkomst geo pend wordt, en wie na de Mis het Evangelieboek plechtig neerlegt op het altaar in het midden der Vaders. Voor de lezers lijkt het mij weinig boeiend om elke dag onbekende namen te zien. Maar vandaag noem ik die: de celebrant was Alejandro Fernan dez Feo-Tinoco, bisschop van San Cristobal in Venezuela. Het Evange lieboek werd uitgestald door Vincent Cennaley SJ,apostolisch vicaris van de Carolinen en de Marshall-eilauden. Her kerkelijk bestuursgebied van deze laatste is ruim vijf miljoen vierkante kilometer groot (69.000 inwoners waar van eenderden katholiek) en bestaat uit duizenden atollen, waaronder Eniwe- tok, en eilandjes in de Stille Oceaan. Het trof mij als een teken van de al gemeenheid der ker'-vergadering. Een aantal leken-waarnemers ging gedurende de Mis ter Heilige Tafel. De secretaris-generaal heeft in de gebeden der Vaders de slacht offers aanbevolen van de verschil lende natuurrampen, die zich dezer dagen afspeelden, als in de Caribi sche zee en in Noord-Italdë. De mo deratoren deden weten, dat zij de besprekingen over het tweede hoofd stuk van het schema „De Ecclesia" van diermate belang achten, dat deze doorgaan tot zich geen sprekers meer melden. Zij vroegen de Vaders overigens zich zoveel mogelijk van verdere herhalingen te onthouden. Intussen is de lijst voor interventies over het derde hoofdstuk geopend. De presentielijst werd voor de 46ste zit ting getekend door 2210 Conoilieleden. Kardinaal Lercaro bekleedde het voor zitterschap. Zestien Vaders brachten hun denkbeelden naar voren. De spre ker die in de eerste plaats om zijn persoon de meeste aandacht trok, was de Oekraïense metropoliet aartsbis schop Joseph Slipyi, die dit jaar na een gevangenschap van bijna twintig jaren werd vrijgelat - Mgr. Slipyi gaf zijn visie op het collegialiteitsbeginsel van het wereldepiscopaat, dat hij niet aanvaardde, tenminste niet als een in stelling door Christus bedoeld. Hij was voor het diakonaatsambt. Tenslotte vroeg hij om een Oekraiëns patriar chaat, wat een oude wens van deze Kerk is. Het is duidelijk, dat thaps in het Concilie min of meer drie groepen te onderscheiden zijn inzake de bis- schopscollegialiteit. De eerste groep huldigt de mening, dat de Heer het college der apostelen en hun opvol gers, de bisschoppen, heeft gewild en ingesteld om onder leiding van de Paus te leraren en de Kerk te besturen. De middengroep betwijfelt het, dat de collegia'iteit van Godde lijk recht is, maar wenst dit college op grond van praktisch organisato rische bestuurseisen en als een te ken van de eenheid der Kerk. De derde groep wijst de eollegialiteits- gedachte af, omdat zij daarin een aantasting van de rechten ziet van het primaat van de Paus. Ofschoon de som der meningen van alleindividuele Concilievaders niet te overzien is, lijkt het erop dat de colle- gialiteitsgedaohte de meeste aanhan gers heeft. Voor het praktisch bestuur der Kerk zal de nauwere band tussen de Paus en het wereldepiscopaat, het terugwijzen van de Curie naar een zuiver ondergeschikt en ambtelijk or gaan van de Paus een adviesraad uit het wereldepiscopaat te vormen, hoogst waarschijnlijk de vereiste twee derde meerderheid van het Concilie krijgen. De meningen over het diaco naat als zelfstandig ambt in de Kerk blijven verdeeld, maar ook de senten ties die heden naar voren gebracht werden, versterken de opinie, door ons gisteren gemeld, dat de tegenstan ders met hun louter praktische bezwa ren zeer zwak staan tegenover de voorstanders. De overtuiging dat de bisschopsconsecratie en het bisschops ambt een sacramenteel karakter dra gen lijkt sterk in het Concilie te leven. Het zou best kunnen zijn, dat het twee de Vaticanum tot de zo gewenste uit spraak hierover komt. Terwijl de veronderstelling bestaat, dat een groot deel der Italiaanse Va ders neigt naar de opvattingen dei- oude school, was de interventie, de laatste van heden, van een der jong ste bisschoppen, mgr. Giuseppe Betaz- zi, wijbisschop van Bologna, des te opzienbarender. Mgr. Betazzi betoog de met veel levendigheid, dat de leer van de volheid der bisschoppelijke macht jure divino en die van de col legialiteit van het wereldepiscopaat hecht geworteld is in de klassieke tra ditie der Romeinse kerkjuristen en the ologen. De bisschop wenste zich ex pres tot hen te beperken en haalde geen meningen aan, naar zijn zeggen, van „over de Alpen"! Deze gedachten zijn geen produkt van het gallicanis- me of uitingen van een zekere anti- Romeinse tendentie. Hij somde dan een rij van gezaghebbende canonisten op, waaronder twee Pausen, die de ze leer aanhingen. Het eerste Vatica num heeft zich nooit tegen deze leer verzet en onder de aangehaalde vak geleerden zijn er die de grootste ver diensten hebben voor het leerstuk over het Pauselijk primaatschap. De is- schop, aldus mgr. Betazzi, heeft een dubbele binding met de Kerk, die met de Universele Kerk welke onontbindbaar en die met een bepaald diocees, welke ontbindbaar is. Tot in de negentiende eeuw hebben de beste verdedigers van het primaat ook beslist de stelling ge huldigd, dat het college der bisschop pen, verenigd met de bisschop van Rome, krachtens Goddelijk recht op grond der wijding dezelfde volheid van zeggenschap toekomt, als de Paus. Aan de tafel der moderatoren glim lachte de vergaderingsvoorzitter, kar dinaal Lercaro, aartsbisschop van Bo logna. De Paus heeft gistermiddag in de tot de laatste plaats gevulde basiliek van Santa Maria Maggiore te Rome in tegenwoordigheid van vele kardina len en andere Concilievaders in een korte dankdienst het eenjarig bestaan van het Concilie herdacht. De Paus herdacht tevens de slacht offers der jongste natuurrampen onder wie de 2200 doden door de berginstor- ting nabij het Belluno in Noord-Italië. (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG, 12 okt. Volgens be richten, welke hedenmorgen door het ministerie van financiën zijn bevestigd is de regering van plan de belastingen op sigaretten en benzine te verhogen. Dit is de concrete uitwerking van een maatregel, die reeds in de Tweede Kamer is aangekondigd. Minister Marijnen zei daar tijdens de algemene politieke beschouwingen, dat enkele indirecte belastingen zullen worden verhoogd, die geen grote in vloed hebben op de index van de koe ten van levensonderhoud. Sigaretten en benzine zjjn voor de hand liggende artikelen, die door een dergelijke maat regel kunnen worden getroffen. Vooral voor de sigarettenverkoop zou de klap wel eens hard kunnen aankomen, al zullen medici de maat regel ongetwijfeld toejuichen Een aantal rokers zal „uitwijken" naar de shag, pijptabak of sigaren. De praktijk is echter, dat daarvan min der wordt gerookt dan van sigaret ten. Ook de sigarettenverkoop via automaten zal dalen. De meeste van deze automaten zijn op guldens afge steld. Zjj zullen óf moeten worden omgebouwd óf worden gevuld met sigaretten uit de goedkopere Prijs klassen. Men verwacht vooralsnog niet, dat de stijging van de benzineprijs via de algemene vervoerskosten een merk bare invloed zal hebben op de prijzen van andere produkten. Dit zou ook in strijd zijn met het reeds genoemde uit gangspunt van de regering, dat de maatregelen slechts een zeer geringe invloed mogen hebben op de kosten van levensonderhoud. Het communistische dagblad „Uni- ta" herhaalde gisteren de kop van een bericht uit 1961: „Zal de grondver schuiving die wordt veroorzaakt door het stuwmeer van Vaiont zich lang zaam voordoen of met een verschrik kelijke slag?" Er zijn geruchten dat er met een snelheid van 40 centime ter per dag grondmassa's van de berg verschoven en dat de burgemeester van het dorp Erto-en-Casso al ge waarschuwd had voor aardverschui vingen, en had aangeboden de bewo ners te evacueren, ook zouden her ders reeds het gebied hebben verlaten omdat de schapen het gevaar hadden gevoeld. Ook in uiterst rechtse bladen wordt gesuggereerd dat de ramp had kunnen worden voorkomen. De regering heeft een onderzoek aangekondigd. Als de communisten hun beschuldigingen dat er sprake zou zijn geweest van de misdadige onacht zaamheid waar kunnen maken, zal dat hun politieke kracht versterken. A nclnm i4!n-n rnn Vlot Sfofd FBaTIÏ» TtTTl ATlt De perssecretaris van het Witte Huis. Pierre Salinger, deelde mede dat Kennedy had gesproken met Dean Rusk Robert McNamara en Llewe llyn Thompson, de minsters van bui tenlandse zaken en defensie en de (Advertentie) Bloemendaalseweg 1-9 Bloemendaal Telefoon 52301 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 12 okt. De voorzit ter van de Vereniging van Nederland se Gemeenten, mr. H. A. M. T. Kolf schoten, vraagt alle gemeentebesturen medewerking te verlenen aan maat regelen die minister Bogaers heeft voorgesteld in zijn bouwnota. M. Kolf schoten doet dit in het jongste nummer van „De Nederlandse Gemeente", het weekblad van de vereniging. De vereniging is teleurgesteld dat de gemeentelijke invloed bij het uitvoeren van het bouwbeleid minder duidelijk tot uitdrukking komt. Daardoor kan het ge vaar blijven bestaan, dat overschatting van mogelijkheden die de beoordeling door de centrale overheid biedt, leidt tot een grillig beleid. Er moet, volgens mr. Kolfschoten, een veel intensiever contact komen tussen plaatselijke be stuurders en het rijk. Ook meent hjj dat de regering in stedebouwkundige vraag stukken minder bemoeizucht met de tails aan de dag zal moeten leggen. VATICAANSTAD, 12 okt. (KNP) - De Paus heeft ds. Martin Niemöller, president van de evangelische Kerk in Hessen, West-Duitsland, en een van de zes presidenten van de Wereldraad van Kerken, in particuliere audiëntie ontvangen. Ds. Niemöller woonde des morgens als gast van het secretariaat voor de Eenheid de algemene verga dering van het Concilie bij. deskundige van het State Department voor Russische aangelegenheden.^ De Rnssische ambassadeur Dobrynin is door de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Dean Rnsk op diens ministerie ontboden. Dobrynin was ze ven minuten in Rusks werkkamer. Dat president Kennedy zelf en Dean Rusk zich met deze zaak bemoeien, bewijst dat Washington deze kwestie ernstig neemt. Recente moeilijkheden op Ber lijn betrekking hebbend, zijn afgedaan via Amerikaanse militaire autoriteiten in Berlijn. (DPA.Rtr)De situatie werd gis teren enigszins gespannen toen Russi sche pantserwagens de wacht bij de controlepost Babelsberg, op een van de autowegen die West-Duitsland over Oostduits gebied met West-Berlijn ver binden, kwamen versterken. Daar werd al geruime tijd een Amerikaans konvooi, bestemd voor West-Berlijn, tegengehouden onjdat de commandant van het transport weigerde te voldoen aan een eis van de Russen, die ver langden dat alle manschappen uit de legerauto's zouden stappen om geteld te worden. Terwijl Amerikaanse hef- schroefvliegtuigen en Russische straal jagers boven de controlepost vlogen bleven de Amerikanen onbewogen in hun voertuigen zitten. Een tweede kon vooi werd gisterochtend drie kwartier bij Babelsberg vastgehouden, doch kreeg later verlof door te rijden. De transportcommandant verkoos echter te wachten tot het andere konvooi zou worden vrijgegeven, zodat zich gis teravond ruim tweehonderd Ameri kaanse militairen in hun drieënveertig voertuigen gereed maakten om de nacht in Babelsberg door te brengen. Volgens onbevestigde berichten zou het gebruikelijk zijn dat de Amerika nen bij Russische controleposten hun voertuigen verlaten wanneer het kon vooi meer dan zeventig, andere be richten spreken van honderd, militai ren omvat. Waarnemers vestigen de aandacht op een Amerikaans transport van 143 man, die gisteren bij de grens post even uit de trucks stapten en vervolges ongehinderd de grens kon den passeren. Ook donderdag werden enkele Ame rikaanse transporten enige tijd vast gehouden. Het particuliere verkeer on dervindt geen belemmering. De Russische minister van buiten landse zaken, Gromyko. die op het ogenblik in de Verenigde Staten ver blijft, is onkundig van de Russische acties. Hij verklaarde dit donderdag tijdens een conferentie met president Kennedy en minister Rusk, zo deelde de Amerikaanse onder-minister van buitenlandse zaken. Ball. mee. Volgens het State Department scheen ook am bassadeur Dobrynin niet met de nieu we Russische houding op de hoogte. (Advertentie) BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (8U KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 12 okt Het hogedrukge- bied, dat wel langzaam naar de Alpen trekt, zal ons toch nog een mooi herfst- weekeinde brengen. Het weer kreeg vanmorgen een zonniger karakter en de temperatuur zal iets hoger worden. Een volgend Oceaanfront kan tegen morgen avond iets meer bewolking brengen, maar regen van enige betekenis wordt niet vóór maandag verwacht De zuid westenwind zal morgen wel iets toene men. Opvallend warm blijft het in Span je en Portugal, waar Lissabon gisteren 29 graden noteerde. Zondag: Zon: 06.59—17.53 Maan: 02.02—16.59 Maandag: Zon: 07.01—17.51 Maan: 03.13—17.18

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1