RODE KRUIS MET FRUIT OP PAD In derde zitting: Cohen- De Vries aan de leiding IS MEER MANNEN ROKEN HALF ZWAAR - HEEL LEKKER! Hans van Piere de beste tijdrijder in rit van Katwijk naar Zandvoort Aöemda voor Haarlem en omgeving Voortreffelijke voorstelling van Anouillis Reiziger zonder bagage I geef mij maar Concert Haarlems Operakoor Haarlems Bloei verzorgt dit jaar niet de intocht van Sinterklaas Haarlemse W.M. naar Egmond Quadrille Urenlange brand in vuilnisbelt Ongvallen in Haarlem Ko Oele wint 3e rit om de „Metz"-beker KDO verrast het ongeslagen SMC GEEN TOEGANG Museale auto's in „Groenendaal" BRIDGE-COMPETITIE Geen medewerking li vruchtenyoghurt vraag uw melkhandelaar Films ToneeJ Muziek Diversen Cabaret T entoonstellingen TWEEMAAL HAAGSCHE COMEDIE IN HAARLEM I II:. KERKE VEILIN G IN DE ZILK Geen bekers voor TOV-spelers Subsidie medische sportkeuring Bewoners stellen geen prijs op douche Jaarvergadering K.V.P. De Zilk MAANDAG 14 OKTOBER 1963 PAGINA 3 Het -plezier om de jaarlijkse verrassingstocht van het Rode Kruis lag dit jaar beslist niet alleen bij de vele bejaarden, bedlegerigen en alleenstaanden in Haarlem, die het traditionele pakket fruit rechtsstreeks van de Betuwe ontvingen. Rode Kuishelpers troffen zaterdagmiddag prachtig herfstweer wat vooral de bezoeken aan de hofjes tot een genoegen op zich maakte. Op de foto neemt een be woonster van het Gasthuishofje haar pakket met een brede glimlach in ontvangst. DINER.en IILLE^OM^/ 1 GAL A.KERSTDI NER.DANSANTl reservering prijs 36 cent Scène uit Reiziger zonder bagage", waarvan de Haagsche Comedie gisteravond een voorstelling gaf in de Haarlemse schouwburg. Van links naar rechts: Frans v. d. Lingen, Pim Dikkers en Ida Wasserman. HAARLEM, 14 okt. Een featëidos- coop van operaf ragm enten kon men zondagavond beluisteren tijdens een concert, dat hét Haarlems Operakoor onder leiding van Bep Ogterop gaf. Ondanks de uitspraak van Oscar Bie „dat de opera een onmogelijk kunst werk zou zijn", heeft deze kunstvorm zich al drie en een halve eeuw staan de gehouden. Aan een concert van louter fragmenten, waarhij men ook nog de orkestrale begeleiding door twee piano's laat vervangen, kleeft een artistiek gevaar, dat zich vooral uit in het ontbreken van het fundamen tele element n.l. het toneel. Ook gisteravond bleek maar al te dui delijk, hoe slecht de klassieke opera zich op deze wijze van uitvoeren laat behandelen. Dit in tegenstelling tot de selectie uit „Pongy and Bess" van Gershwin. Het Haarlems Opera Koor, dat door Bep Ogterop voortreffelijk is getraind, was niet altijd even goed op dreef. Het klonk nog al eens ongecul tiveerd en weinig genuanceerd. In de blues en spirituals uit de negeropera „Porgy and Bess" bereikte het koor een sonore, nobele klankverhouding. Van het solistenkwartet waren het de bas Cornells SChell die met een ver rukkelijk komisch geacteerd en gezon gen aria „Funftausend Thaler" uit der Wïldsohutz van Lortzing; het enthou siaste auditorium wist te boeien en de bariton Karei van der Velden, die de populaire song ,,I got plenty o'nuttin' van Gershwin met de nodige dosis swing serveerde. De Amerikaanse sopraan Dolores Ravich bleek geen vondst met name in de hoge ligging miste haar stem door geringe ademsteun klaarheid. De pia nisten Lou Ter ort, Jöhan Kat en An ton van Dalen toonden zich volgzame begeleiders, die hun lang niet eenvoudi ge taak op vlotte wijze vervulden. Wanneer het Haarlems Opera Koor, dat beslist mogelijkheden heeft, eens een daad van betekenis wil stellen, waarom dan niet de aandacht gericht op een avondvullende opera in concert- vorm. A. Krt. PROV. STATEN. De begroting van de provincie voor het komende jaar zal worden behandeld op 7, 8, 14 en 15 januari. De vergaderingen in het pro vinciehuis aan die Dreef beginnen elke dag om tien uur. HEEMSTEDE, 14 okt. In het wanr delbos „Groenendaal" te Heemstede wa ren zondagmiddag honderden mensen op de been, wier belangstelling uitging naar de aankomst van een stoet eer biedwekkend oude automobielen die in de morgenuren uit Utrecht waren ver trokken om de jaarlijkse „Traddtierit" naar Zandvoort te ondernemen. De organisatie van dit evenement was in handen van de Pionier Automobielen Club en deze had in Groenendaal de nodige voorzorgsmaatregelen getroffen om liet publiek op veilige afstand van de museale voertuigen te houden. Daar kan niemand natuurlijk bezwaar tegen maken. Het mag echter vanzelfsprekend wor den geacht dat een ter uitoefening van zijn beroep aanwezige journalist en pers fotograaf de normale faciliteiten genie ten, zonder welke zij hun taak nu een maal niet kunnen volbrengen. Het is ons zondag nochtans niet gelukt binnen de omheining van het afgezette terrein door te dringen en zo verging het ook onze collega-fotograaf. Toen laatsge- noemide een plaatje wilde gaan maken werd hij bij het Verversdngshuis door een politiefunctionaris afgesnauwd. Toen wij daarop elders toegang tot het terrein trachtten te verkrijgen en ons vervoegden bij een official van de organiserende autoclub, werd ons te verstaan gegeven dat wij er zonder een „speciale kaart" niet in kwamen. Aangezien wij nog onze collega-foto graaf in het bezit waren van een «spe ciale kaart" is het ons zeer we'l tot onze spijt niet mogelijk de lezers van onze courant nader over het ge beuren in „Groenendaal" te informe ren. (Advertentie) uitgebreide I SPIJSKAART (onb. KIP ETEN I ƒ6.50 bed. dagelijks SO!REE_ DANSANTE 02520.5347 (Advertentie) te f <?I30 HAARLEM, 14 okt. Dit jaar zal de Stichting Haarlemse Bloei geen in tocht van Sinterklaas verzorgen. Het bestuur heeft een brief gezonden aan het Haarlemse gemeentebestuur, waarin het verklaart dit jaar geen vergunning te zullen aanvragen voor die intocht. Ofschoon het vorig jaar de intocht va Sinterklaas in zoverre een succes was, dat de ontvangst in het provinciehuis ee voortreffelijk sluitstuk werd waarvan duizenden kinderen hebben genoten, hee Haarlems Bloei van buitenaf, en zeker van de direct betrokkenen, de winke liers, zo weinig medewerking gekregen, dat het moeilijk nog langer de finan ciële lasten kan dragen. De laatste op roep heeft geen enkele reactie opge leverd. Of nu de intocht door „een ware huis in de binnenstad' verzorgd zal wor den. is nog niet bekend. HAARLEM 14 okt. Niet minder dan zeventig leden van de Katholieke Werk- nemende Middenstand, afdeling Haarlem, zijn gisterenmiddag naar Egmond getrok ken, waar in de St. Adelbertsabdij de plechtige conventsmis werd bijgewoond. Na afloop werd in Alkmaar de koffietafel gebruikt. De heer Zwerver uit Amsterdam hield een causerie over de geschiedenis van de abdij en haar patroon St. Adel- bert, die de grote steun als diaken van St. Willibrord ii van het öhristi den. [eweest bh' de verbreiding geloof fel de Lage Lan- (Van onze wielermedewerker) ZANDVOORT, 13 okt. De succes volle straatkoerser Hans van Piere heeft zich in een persoonlijke tijdrit van Katwijk door het duinterrein naar Zand voort, die zaterdag werd gehouden en waarvan de organisatie in handen was van de Lisser Ren en Toervereniging „De Bollenstreek", de sterkste rijder getoond. Alleen de broers Wim en Jan Aarts konden hem in deze wedren met de tijd partij geven en wasten de scha de tót een halve minuut te beperken. Alle overige renners volgden met een achterstand van meer dan één minuut. Aan deze tijdrit werd deelgenomen door renners van „De Bollenstreek" (Lisse) Ui'thoamse Wieier Training Club (Uithoorn) en „Avanti" (Alphen aan de Rijn). Van de 22 deelnemers viel de Alphenaar Ravensbergen de eer te beurt om als eerste in Katwijk te mogen vertrekken. Overigens een wei nig benijdenswaardige eer, want zonder enige stimulans om rich aan eerder vertrokken renners op te kunnen trek ken, moest Ravensbergen aan d'e race naar Zandvoort beginnen. Met tussen pozen van twee minuten volgden de andere renners. Wim Aarts sloot de rij. Aanvankelijk was Aarts als dertien de gestart, maar hij kreeg al meteen na het vertrek met pech te kampen en mocht dus overnieuw starten. De strijd om de overwinning en de ereplaatsen is hoofdzakelijk gegaan tus sen Hans van Fiere Wim Aarts en Jan Aarts. Zij legden het ongeveer 22 kilo meter lange traject binnen het half uur af. Alle overige renners deden er lan ger over en daarbij bleef vooral de HAARLEM, 14 okt. In de 3e zitting van de parencompetitie hebben Cohen- Dc Vries de leiding van de hoofdklasse in de parencompetitie van Hellingman Strengers overgenomen. Met nog drie zittingen voor de boeg maken de Boe- kenroodie-spelers een mooie kans het kampioenschap te veroveren. Löben Sels-Streuger blijven met een score van 1361/! op de derde plaats. Onderaan staan Van Buuren-Frank. Het Iaat zich aan zien, dat dit koppel, na een tweejarig verblijf in de hoofdklasse, naar de eer ste klasse zal terugkeren. In de eerste klasse zijn de heer en mevr. Pesdh naar de top van de rang lijst geklommen. Mevr. De Vries-hr. Den Hartog zijn door een slechte sco re van 48(4 naar de tweede plaats terug gevallen. Nummer drie zijn Poots-Ten Hagen. Het onderlinge verschil tussen de koplopers is echter zo gering, dat er nog niet te voorspellen valt welk koppel tenslotte in deze klasse kam pioen zal worden. De dames Van Item-Lusken hebben zich in de derde zitting naar de bovenste plaats in de tweeide klasse gewerkt, op de voet gevolgd door Pollack-Honkoop, die slechts een achterstand hebben van 1 punt. Op geruime afstand volgen de heer en mevr. Huizing met 178 punten. De standen luiden (eerste tien) Hoofdklasse: 1. Cohen-De Vries 143, 2. Hellingman-Strengers 137. 3. Löben Sels-Streuger 136'/., 4. Bakker-Spruit 135. 5. Hr. en mevr. Hafkenscheit 134V*, 6. Cats-Veihmeijer 132, 7. Germeraad- Patist 132, 8. mej. Bijleveid-G. Kamoen 129l/j, 9. Denekamp-Meijer 129Vs, 10. Ha- verman-Zonjee 129V2. Eerste klasse: 1. hr. en mevr. Pesch 182; 2. ds. De Vries-hr. Den Hartog 178; 3. Poots-Ten Hagen 177'/2, 4. Van Laar-Nottrot 174, 5. Van MMiden-Ste- kelenburg li3.®- "r. en mevr. De Leeuw 173, 1- Bode-Holm 170 8. gebr. Pork 1691/:, 9. d's- Oöhen-Vos 163i/s, 10. hr. en mevr. Moltzer 161. Tweede klasse: 1. ds. Van Item-Lus ken 188%, 2. Pollack-Honkoop 187 3 Hr en mevr. Huizing 178, 4. ds. Van Dijck-Schouten 176, 5. Essmk-Gras 174(4 6. ds. Endlich-Steenwnkel 172 9. Boernigter-Honkoop 171 3-4, 8. hr. en mevr. De Loop er 168V., 9. hr en mevr. Hielkemeijier 163 3-4. 10. ds. Damels- Witmond 163. (Advertentie) CINEMA PALACE: Fatale verhouding, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De wraak der Apachen 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur, wo. tevens 2 uur. LIDODe gekken trekken de kaart, a. 1. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De vogels, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De vergeten medeminnaar, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m zondag: Mariniers onder storm- vuur, 14 jaar. Maandag t/m do.: De leeuwendoders, a.l. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De duivel en de tien geboden, str. volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Maandag 8.15 uur, Wo. 2.30 uur: Sjors en Sjimmie op het pirateneiland, a. 1. Donderdag 8.15 uur: Verleden jaar in Marienbad, 18 jaar. Maandag 14 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Kennemer Kunst kring met „Kapitein Fabian". Dinsdag 15 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „Luitenant Tenant" van Pierre Gripari. Regie: Ton Lensink. In de hoofd rollen: Loudi Nijhoff, Nienke Sikkema en Else Valk. Dinsdag 15 oktober. Concertgebouw. 8 uur: Chr. Oratorium Vereniging „Door Zang Vriendschap" met „Die Jahreszeiten" van J. Haydn. Maandag 14 oktober. Rest. Brinkmann, kroonzaal. 8 uur: N.I.R.I.A., ir. F. B. Carbasius Weber over „Hongergordel van smaragd". Dinsdag 15 oktober. Minerva Theater. 8.15 uur: Voordracht Albert Vogel „Van en over Couperus". „Adam en Eva", Raamvest 5. Iedere avond vanaf 8 uur. 9 tot 11 uur cabaret met Fiet en Frans Koster, Annelies Bouma en Cees van Oyen en pianist Enrico Neckheim. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse Schooi van de 16e t/ro 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 18—5 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1—5 uur Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur, (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur. Museum „Het Huis van Looy", KI. Hout weg 103. Cultuur-historische diorama's. Geopend donderdags van 1012.30 en van 1.30—5 uur. Zon.- en feestdagen van 25 uur. Vishal; Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit Geopend dag. 10—5 uur Zondag 15 uur. „In t Goede Uur", Korte Houtstraat 1, Maand oktober: tekeningen van Henk Pan der. Geopend 106 uur, 's avonds van 810 uur Huize „Bloemenheuvel", Bloemendaaise- weg 158. Tentoonstelling van beeldhouwwer ken van Pieter Starreveld. Geopend 105 uur, zondag 25 uur, t/m 20 oktober. HAARLEM, 14 okt. De Haagsche Comedie heeft het afgelopen weekeinde het toneel van de stadsschouwburg be zet. Zaterdagavond kwamen de Hage naars met „Quadrille", een blijspel van Noel Coward, gisteravond werden de toeschouwers met een dramatischer ge schiedenis geconfronteerd, een spel van Jean Anouih, dat tot titel meegekregen had „Reiziger zonder bagage". Twee toneelavonden van verschillende gehal te en meer nog van verschillende for maat. Misschien ligt het voor de hand, dat wij de voorkeur hebben gegeven aan de voorstelling van gisteravond. De Ha genaars hebben ons van prachtig to neel laten genieten in een stuk, dat nu eens het jonge talent van Anouih in den brede etaleert. Aoulh was nog geen dertig jaar, toen hij „Le voyageur sans bagage" schreef. Dat was in 1937. Hij schreef daarnede voorgoed zijn naam op het toneelrepertoire. In dit stuk is hij nog niet de volmaakte cynicus, die de ama teur van zijn latere werk zou worden. Er leeft in hem nog iets van de jon geman, die ergens een lichte streep aan de hozizon ontdekt. Zijn toon is wel hard, maar wordt soms met een milde, vooral menselijke glans omslui erd. De reiziger zonder bagage is hier een oud-soldaat uit de eerste wereldoorlog, die zijn geheugen heeft verloren. Acht tien jaar heeft hij in een inrichting ver toefd en nu komen, danl zij de bemid deling van een charitatief-geëzlteerde ba rones, talloze familUes opduiken, die menen op de man aanspraak te mogen maken. Een ervan is een typisch bur gerlijk gezin, waarvan de leden de ver loren gewaande soldaat onmiddellijk als ee?., ,®r hmnen herkennen. De moeder twijfelt geen ogenblik, de oudere broer kan veel herkenningsmateriaal aanvoe ren, diens vrouw kan een vroegere amou rette als bewgs aanvoeren, het personeel is aan de hand van verschillende er varingen aansluidend in zijn oordeel. De ex-soldaat gaat ongeïnteresseerd aan hun belangstelling voorbij. Maar zijn apathie gaat in hevig verzet over, wan neer zijn romantische, visie op zjjn jeugd jaren door een harde werkelijkheid ach terhaald dreigt te worden. Hij moet een wilde jongen zijn geweest, hard voor zijn omgeving, onbetrouwbaar, en ge- makkelek in de liefde. En hier tekent Anouih meesterlijk de ex-soldaat, als deze op zoek is naar zijn verleden ver leden en zich tevens daartegen verzet. Dat verleden past namelijk helemaal niet in het heden. Het mag er ook niet in passen, maar de feiten, hoe ontstel lend ook, liegen er niet om. De oplossing, die Anouih gevonden heeft, is wel verrassend, maar even zeer kinderlijk, daarom niet helemaal bevredigend. Hij laat een jongetje ten toneel verschijnen, dat geen familiie meer heeft. Met hem speelt de ex-sol daat een verleden te scheppen naar ei gen idee, een verleden althans, dat in het raam van het heden past. Los van deze slot-scène, die feitelijk een anti-climax is, is het stuk bijzonder knap gecomponeerd. De taal is hard en verbeten, de sfeer soms sinister. Maar Anoutlh heeft altijd nog een barones bij de hand hij zou haar in 1963 dood gezwegen hebben om enerzijds dat Tweemaal Haagsche Comedie in Haarl cinisme reliëf te geven, anderzijds wat lucht te brengen in die beklemmende sfeer. De Haagsche Comedie heeft er een boeiende en voortreffelijke voorstelling van gemaakt. Frans van der tangen gaf naarmate het drama zich ontwikkel de de ex-soldaat steeds krachtiger ge stalte. Vooral tegenover de moeder, uit eerst beheerst en scherp gespeeld door fna Wasserman, en tegenover zijn (vroe gere) schoonzuster, een felle niet al te gepassioneerde creatie van Anny de Lan ge, groeide hij naar een geladen speel drift. Zijn tragiek wist hij ongemeen tref fend te verbeelden. De barones met haar krankzinnige ethiek was een kolfje naar de hand van Georgette Hagedoorn, Pim Dikkers speelde rustig en zonder veel prestatie de oudere broer. De overigen pasten zich uitstekend (laarbij aan bin nen burgelijke decor van Hep van Delft. Een minutenlange ovatie viel de Hage naars ten deel. Joris Diels, die vaardig en met groot gevoel voor sfeer de regie had gevoerd, mocht daarin ruimschoots delen. Hoe anders was het zaterdagavond. Een stevig bezette schouwburgzaal heeft weliswaar genoten van Noel Coward's „Quadrille", maar heeft intussen moe ten vaststellen, dat het niet zijn sterk ste stuk is. Men gaar zich misschien nu afvragen, of Coward niet eerder een handig dan een knap auteur is. Op de keeper beschouwd is zjjn „Quadrille" nogal traditioneel van intrige. Coward toont zich allerminst inventief. Met al lerlei trucjes weet hij zjjn gegeven, al thans in dit spel, de schijn te geven van een geweldig verhaal. Maar ontdaan van alle franje blijft er toch niet zo heel veel van over. In het kort komt dat verhaal hierop neer, dat een Engelse markies er van door gaat met de vrouw van een Ameri kaan. Deze laatste weet de markiezin zo snel en gedecodeerd te overrompelen, dat zij tegen de waardigheid van haar stand in met hem meegaat om het voortvluchtige tweetal te achterhalen. Het resultaat is, dat weliswaar de juis te man bij de juiste vrouw terecht komt, maar Coward wil in het verdere ver loop van zjjn stuk waarmaken, dat de Amerikaan en de markiezin op hun beurt op elkaar verliefd worden. Dat schijnt ook te gebeuren en het slot van het liedje is, dat die twee er samen tussenuit trekken. Onderwijl heeft de toeschouwer wel plezier gehad, maar hij gelooft niets van de intrige, die Co ward heeft in- en uitgesponnen. Daar voor heeft de auteur zijn mensen te wei nig karakter meegegeven. Het zit alle maal aan de buitenkant, van enige inner lijkheid is vrijwel geen sprake, speeld en kreeg het van de Haagsche In die sfeer werd het stuk ook ge- Comedie een gladde vertoning, welke bovendien heel routineus op de planken werd gezet. Zo zelfs, dat de tekst in het begin niet of nauwelijks te verstaan was. Nu kan men nog zo weinig enthousiast zijn over een stuk, een amusante avond hoeft niet uitgesloten te zijn, als daar een stel beproefde krachten tegenaan gaat staan. Dan kan er een heleboel gered worden, vooral als het geheel in 'fleurige costuums gestoken wordt en de suggestieve entourage gevormd wordt door een décor van Hep van Delft. Het draaiend toneel aan het slot was een verrukkelijke verrassing. Die beproefde krachten speelden on der regie van Paul van Steenbergen. Hij zelf had de burgelijke, overdonde rende Amerikaan voor zijn rekening genomen. Het werd het werk van een vakman. Anne-Marie Heyligers speel de het amerikaanse vrouwtje heel lief talig, de markies kwam dank zij Gijw- bert Tersteeg zonder moeite uit de grondverf en Myra Ward wist vanzelf sprekend goed raad met de onaandoen lijke markiezin. Van de overigen noe- me wij nog John Koch, die een kol derieke dominee te voirschijn toverde. Lisser temporijder Ko Oele met een zevende plaats enigszins onder de ver wachtingen. De jeugdige Jan Geilings uit Beinsdorp deed het met zijn vijfde plaats heel wat beter. Er kan uit deze buurtmakker van secretaris Piet de Ko ning een aardig coureurtje groeien. Hij kwam voor de vierde plaats slechts 1,2 sec. op Gerard Oudshoorn te kort. Ook de cyolecrosser Jan van Dijk, die van de zomer vrijwel niet heeft gefietst, was in deze tijdrit weer van de partij en bracht het tot de zesde plaats. In de komende wintermaanden gaat Van Dijk weer volop aan de verschillende veldritten deelnemen. Uitslag tijdrit: 1 H. van Piere, Uit hoorn (UWTC), de circa 22 kim in 28 min. 59,8 sec.; 2. Wim Aarts, Hillegom (Bollenstreek) in 29.27; 3. Jan Aarts, Hillegom (Bollenstreek) in 29.31,1; 4. G. Oudsihoorn, Vinkeveen (UWTC) in 30.27,5 5. J. Geilings, Beinsdorp (Bol lenstreek) in 30.28,7 6. J. van Dijk, Lisse (Bollenstreek) in 30.31,1; 7. C. Oele, Lisse (Bollenstreek) in 30.38,7; 8. C. Jansen, Alphen a. d. Rijn (Avanti) in 30.40.6; 9. M. Tjoelker, Hillegom (Bol lenstreek) in 30.43,6; 10. Th. Oudshoorn, Waverveen (UWTC) in 30.52,4. Cok Stroombergen (Hillegom) en Bla- kenburg (Alphen a. d. Rijn) werden onderweg door pech tot opgeven ge dwongen, terwijl Leo v. d. Berg (Noord- wijk) ondanks de handicap van een lek ke band toch door bleef rijden en nog op de zeventiende plaats beslag legde. OVERVEEN, 14 okt. Urenlang heeft zondag de vuilnisbelt aan de Zee weg gebrand en slechts na hard zwoe gen kon men het vuur doven door er ander vuil, aarde en stenen overheen te gooien. Er wordt de laatste tijd weer herhaal delijk vuil verbrand op de belt aan de Zeeweg. De verbranding wordt 's avonds steeds beëindigd, maar het is niet uit gesloten, dat het vuur dan niet hele maal gedoofd is. Met een buldozer van de fa. Bam- hoorn en enig personeel van de dienst van Publieke Werken heeft het tot ver na middernacht geduurd voor alle brandbare zaken waren weggewerkt. Voor de arbeiders was dat tussen de ho ge duintoppen, waar de wind strak door heen blies, beslist geenpretje. Van de Zeeweg af leverde de brandhaard 's avonds een fraai schouwspel op, dat door slechts weinigen werd opgemerkt. HAARLEM, 14 okt. Op de hoek van de Thompsonlaan en Pijlslaan is gistermiddag de 11-jarig Leo Kol met een zeepkist onder een bus gekomen. Het ongeluk is voor de jongen bijzon der goed afgelopen: hij kreeg slechts lichte verwondingen, die in de Ma- riastidhting zijn behandeld. Toen de bus de Thompsonlaan inreed kwam de jon gen met zijn zeepkist het trottoir van de Pijlslaan afgereden. Zondagmiddag is op de Kruisweg ter hoogte van de Roazenstra&t de 11-jari- ge F. Marijnen door een achteropko mende bromfietser aangereden. Het jongetje werd met een lachte hersen schudding naar het ziekenhuis St. Joan nes de Deo gebracht. De bromfietser is na het ongeluk doorgereden. Getui gen wordt verzocht zidh met de ver keerspolitie in verbinding te stellen. LISSE, 14 okt. In de derde rit van de najaarcompetitie om de „Melk beker, die zondag door de Lisser Ren en Toervereniging „De Bollenstreek" als een korte tijdrit over één ronde (3,2 k.m.) op het Boenderpareours werd ver reden, heeft Ko Oele zich duidelijk de sterkste getoond. Hij bleef zijn naaste Rivaal Wim Aarts met 4,6 sec. ver schil de baas. De uitslag luidt: 1. K. Oele, de 3,2 km. in 4 min. 44,7 sec.; 2. Wim Aarts in 4.49.3; 3. L. v.d. Berg in 4.51.8; 4. Jan Aarts in 4.52.0; 5. C. Stroomber gen in 4.55.2; 6. M. "joelker in 4.57.8; 7. J. Geilings in 5.01.7; 8. B. van Leeu wen in 5.05.4; 9. Hans van Lieróp in 5.07.0, 10. C. Boot in 5.08.0. De stand in het algemeen klasse ment is nu: 1 en 2 Ko Oele en Wim Aarts 12 punten; 3. C. Boot 9 punten; 4. en 5 C. Stroombergen en J. Geilings 7 punten. In de sluitingswedstrijd, die zondag 20 oktober op het Boenderpar eours wordt verreden over een afstand van 50 km., vertrekken Oele en Aarts dus als de grote favorieten voor de beker. Zij zullen echter ook sprintkam pioen Cor Boot nog in de gaten dienen te houden. De jeugdklassers reden eveneens een tijdrit over één ronde en daarvan was het resultaat: 1. R. Bisschops, de 8,2 km. in 5 min. 46,7 sec.; 2. H. Ber- bee in 5.55.1; 3. N. Teeuw in 6.10.1; 4. P. Bemelman in 6.10,2; 5. Herman van Lierop in 6.107; 6. G. Sanders in 6.39,5; 7. H. Smit in 7.11.6. DE ZILK, 14 okt. De jaarlijkse kerkeveiling in De Ziik wordt morgen avond niet gehouden in het parochie huis, zoals abusievelijk werd vermeld, maar in de pakplaats van het bloem- bollenbedrijf van de heer C. J. van Haaster, Zilkerduinweg 238. De veiling begint om acht uur. DE KWAKEL, 14 okt. KDO lever de een goede prestatie door het onge slagen SMC met 21 de eerste neder laag toe te brengen. KDO startte nogal onzeker en kon voorlopig zijn draai nog niet vinden. Door te weifelend optreden van de achterhoede kreeg SMC dan ook de gelegenheid de score te openen. Pas toen W. Verlaan na 25 minuten voor de gelijkmaker had gezorgd, draaide de KDO-machine soepeler. Wel werden op gelegde kansen om zeep gebracht, maar vooral na de rust had KDO het beste van het spel. Een strafschop moest er aan te pas komen om KDO tenslotte aan de zege te helpen. Spil Rijkers eiste deze eer voor zich op. SMC kon niet meer onder de druk vandaan komen, waardoor KDO zij het op het nipper tje de punten in eigen huis hield. NOORDWIJK, 14 okt. Vier spelers van de Noordwijkse tafeltennisvereni ging T.O.V. namen deel aan het door de vereniging N.K.F. georganiseerde toernooi. In een kamp tegen de vier beste spelers van tier andere vereni gingen stonden een verenigingsprijs en een individuele onderscheiding op hei spel. Voor de verenaginigsprjjs kwam TOV dire punten te kort. R. Alkemade wist tot de finale van het individuele strijd perk door te dringen, doch moest in Maillens van SETT zijn meerdere erken nen. Al gingen er geen bekers mee naar Noordwijk deze keer, een goede training voor de inmiddels begonnen competitie is het zeker geweest. NOORDWIJK, 14 okt. Zoals be kend heeft de Stichting Bureau Me dische Sportkeuring te Noordwijk, een keuringsbureau in het leven geroepen, waar sportbeoefenaars aan een medisch onderzoek worden onderworpen. Zonder een dergelijke keuring is sportbeoefe ning in competitieverband niet meer mogelijk. De begroting voor de inrichting en exploitatie van dit bureau vertoont een nadelig saldo van 1250, hetgeen in hoofdzaak moet worden geweten aan de lage keuringsgelden. Per keuring wordt namelijk slechts 2,50 in reke ning gebracht. Het is niet mogelijk een hoger tarief toe te passen, aangezien 70 pet der kandidaten. B. en W. zijn overtuigd, dat het keu ringsbureau in het belang van de sport beoefening door de jeugd tot stand ia gekomen en in stand moet blijven. Daar om stellen zij de raad voor voor één maal een subsidie toe te kennen van f 1250. Voor de toekomst zal te zijner tijd worden bezien in hoeverre subsidie noodzakelijk is. NOORDWIJK, 14 okt. Enkele be woners van de voormalige huurkoopwo- ningen aan de Katwjjksestraat, De Eg- monderstraat en de IJuiderstraat heb ben aan het gemeentebestuur van Noordwijk verzocht de mogelijkheid te overwegen tot het aanbrengen van een douche of wasgelegenheid in de door hen bewoonde panden. Technisch blijkt dit goed uitvoerbaar te zijn, maar het vergt betrekkelijk ho ge kosten. Deze worden geraamd op ongeveer 1500 per woning. Daarin is begrepen de douche-installatie, doch niet de aanschaffing van een geiser. Hiervoor moeten de bewoners zelf zor gen. Eventueel kunnen zij deze huren van de gemeentebedrijven. Ter bestrij ding van de kosten zal de huur met ongeveer 2,75 4 /3 per week moeten worden verhoogd. Bij een gehouden enquête gingen slechts drie van de zestien bewoners met deze voorwaarde akkoord, van wie twee onder voorbehoud. Deze beide laatste bewoners trokken hun verzoek later in. B. en W. stellen de raad voor een krediet van 1500 te verstrekken voor het aanbrengen van een douche gelegenheid in het pand IJmuiderstraat 18 en als het werk is voltooid de huur van deze woning, behoudens goedkeu ring van de huuradviescommissie, te verhogen met maximaal 3 per week. DE ZILK, 14 okt. Met algemene stemmen is de heer S. J. Ruigrok geko zen tot voorzitter van de KVP in De Zilk. H(j volgt de heer Van der Ploeg op, die meer dan dertig jaar deel heeft uitgemaakt van het bestuur. De verkie zing van de heer Ruigrok vond plaats tüdens de onlangs gehouden jaarver gadering. Het eerste deel van de avond stond onder leiding van de heer Van der Ploeg, het tweede onder die van de heer Ruigrok. Het aantal leden is het laatste jaar iets teruggelopen: vorig jaar stonden nog 375 inwoners uit De Zilk ingeschre ven in de ledenlijst van de KVP, thans bedraagt dit aantal 329. Tot bestuurs leden werden gekozen mej. Remmers waal en de heren L. M. J. Meurs, J. Stokman en J. Warmerdam. Tot afge vaardigden naar de kring- en staten- kringvergaderingen werden aangewezen de heren Van Saase en Warmerdam. De jongeren zullen worden vertegen woordigd door de heer J. Stokman. NOORDWIJK, 14 okt. De Vereni ging van Nederlandse maag- en darm- artsen viert 26 oktober haar vijftigja rig bestaan met een jubileum vergade ring in hotel „De Baak" te Noordwijk, waar ook een receptie en een kleine tentoonstelling wordt gehouden. 's Morgens zal prof. dr. J. Mulder een rede houden over „Deelspecialis- men en interne geneeskunde. Verder zullen prof. dr. H. A. Weijers en dr. J. H. van de Kamer referaten op vak gebied houden. Na een gemeenschappe lijke lunch en een receptie door het bestuur, zal er 's middags gediscussi eerd worden onder leiding van dr. E. A. van Slooten en dr. H. O. Nieweg. GESLAAGD Mej. A. G. Duyster uit Noordwijk slaagde voor het candi- daatsexamen geneeskunden. Voor de hoofdakte van het onderwijzersexamen slaagde de heer P. C. Augustinus, even eens uit Noordwijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3