li m§ Heijnen wil met rechtervoet de Imker wegschoppen FEIJENOORD rekent af met zijn opvolger Europese schoten van Piet Kruiver DEKUYPI Ondank is 's werelds loon Volendams voorzitter „op de bon", samen met Zwarthoed en Tol komt Trainer Dubbelman er ook al bekaaid af AJAX: kanonnade NAC met 4-0 niet voldaan MRl ADO blinkt uit in het missen van kansen SPARTA krijgt punt cadeau Groningers krijgen geen waar voor hun geld ■Ni ill. wÊÊÊBm DE RESTERENDE VIJF DE ERE'DIVISIE wÈmm «Si®! Lauwe stemming bij DWS-Blauw Wit MAANDAG 14 OKTOBER 1963 O i 811: Ptilir' ROTTERDAM, 14 okt. Prin ses Margriet, in het Feijenoord- stadion bij de competitiestrijd FeijenoordPSV omdat de toe gangsprijzen waren verhoogd en de meerdere inkomsten (35.000 gulden) waren bestemd voor de actie-Dousadj, was enthousiast opgeveerd uit haar stoel en wend de zich tot de gastheer. „Wat spannend, mijnheer Kieboom; wie weet wordt het nu ook nog 33!" Feijenoords voorzitter vond het toch wel moeilijk enthousiast te zijn voor het laatste. Natuurlijk, het zou spannend zijn en, eerlijk gezegd, er zat ook wel een derde doelpunt in voor PSV, toen het na ruim een half uur in de tweede 1 ïft de achterstand van 31 ver kleinde en weer uitzicht kreeg op een aangenaam resultaat. Feijen oord had echter bijzonder veel belang bij een overwinning. Een zege, die PSV zou beletten een voorsprong te nemen, die Feijen oord in de loop van de competitie beslist niet gemakkelijk zou kun nen overbruggen. Tot twee minu ten voor het einde leefde de heer Kieboom en met hem zo'n vijfen vijftigduizend toeschouwers tus sen hoop en vrees. Toen werd PSV's eerste nederlaag in dit toch al weer enige tijd durende voetbalseizoen een feit. Guus Haak, voor de tweede achtereen volgende week Feijenoords niet onverdienstelijke gelegenheids rechtsbuiten, knalde van ruim twintig meter afstand de bal hoog In het doel: 42. Op deze pagina ziet u drie spel momenten uit de wedstrijd tussen Feijenoord en PSV, waarbij het doel van de Eindhovenaren het mikpunt is. Op de foto geheel boven heeft Henk Groot de bal voor het inleggen, nadat hij van Coen Moulijn, links zichtbaar achter Brusselers, de bal op een presenteerblaadje heeft gekregen. Dit eerste doelpunt van Feijenoord werd door F ons van Wissen mid den) met gemengde gevoelens gadegeslagen. Op de foto daar onder zit doelman Bals klem tus sen Groot en de al appellerende Wiersma, die zijn rivaal schijnt te verzoeken van verdere actie af te zien. Links tenslotte al weer een hachelijk moment voor PSV met Kruiver rechtsals de ge vaarlijkste figuur, die vooral Wiersma (op de grond) de stuipen op het lijf heeft gejaagd. Brusse lers (links) en Bals kijken ook al angstig genoeg. Beklagenswaardig Zondebokken Bewaker Nemes Enschede de baas Strafschop voor NAC. Linksbuiten Van Gastel wordt gehaakt en dat betekent het tweede doelpunt voor de Bredanaars. Visschers belastte zich met de strafschop. v'y yj:y.':-y v.iï: UiNiJy (Van onze speciale verslaggever) ADO—ENSCHEDE 1—1. Bosveld 0—1. Maassen 11, rust en einde. 19.000. DEN HAAG, 14 okt. Het was een minuut vóór het einde van de wed strijd ADO-Enschede. ADO's rechtsbui ten nam op de rand van het straf schopgebied zijn aanloop voor een vrije schop. De laatste kans voor ADO om, bij de stand 1-1, het offensief van het afgelopen kwartier met het winnende doelpunt te bekronen. Heijnen maak te vier passen, de Enschedese muur (Van onze sportredacteur) FEIJENOORD—PSV 42. Groot 1—0, Giessen 1—1, rust. Kruiver 2—1 en 3—1, Kerkhoffs 3—2, Haak 4—2 60.000. Feijenoord - PSV, zo zei men in de laatste dagen, zou een heel bijzondere wedstrijd worden. De Feijenoorders hadden alle reden om er zo over te denken, de PSV-ers echter ook. Bij Feijenoord was men na de 8-0 tegen Volendam verrast uit de malaise van de laatste weken opgeveerd, was een heel stuik prestige hersteld. Het had weer zin om over reputaties te praten, om bijvoorbeeld te zinspelen op wat Feijenoord het vorige seizoen in het toernooi om de Europese Voetbal beker had klaar gespeeld en, ver wijzend naar PSV's recente indrukwek kende triomf, in dit competitieduel een krachtmeting tussen de vroegere kampioen en zijn opvolger te zien. Trouwens, vooral voor dat laatste voelde men bij PSV ook wel. Na de glorieuze 7-1 tegen Esbjerg wilde PSV best eens de mouwen extra op stropen voor het duel met zijn „Euro pese voorganger". Dat de inzet meer was dan de overi gens bijzonder waardevolle twee pun ten voor de competitie bleek trouwens vijfenveertig minuten lang; de hele eerste helft. Want Feijenoord mocht dan na dertien minuten met een schit terend doelpunt schitterend vooral door de manier waarop het door Mou- lijn werd voorbereid de leiding hebben genomen, daarmee had het het „extra-gewicht" van de wedstrijd be paald niet van zich afgeschud en was evenmin bij PSV enige vorm van ont reddering te bespeuren. Feijenoord èn PSV bleven elkaar behoedzaam aftas- 'en, znohten voortdurend naar de zwak ke plekken en veroorloofden zich slechts zelden om de fantasie de vrije loop te laten. Zij deden dat zelfs al heel gauw weer op voet van gelijkheid, namelijk toen Giesen, de scherpschut ter in het duel met Tsbjerg, eerst een sprintdue met Rennaars g*ansryk won en vervolgens met rote 'olfbeheersing de uitlopende Pieters Graafland kans loos versloeg'. In dat aftasten van eikaars krach ten leek PSV zelfs gaandeweg als de sterkste ploeg uit het strijdperk te komen. Zonder veel omhaal kwam het tot gevaarlijke aanvallen, zette het Feijenoord soms onder zware druk en dwong het Pieters Graat- land tot een aantal spectaculaire sprongen. Het zou dan ook onrecht vaardig zijn geweest als Feyenoora voor de 'rust door een strafschop op 2-1 was gekomen. Een rafschog die Moulijn wilde claimen, toen hij na een duel met Brusselers met bal en al over de achterlijn rolde. Scheids rechter Martens wilde er, terecht dachten wij, niets van weten. Maar toen kwam de ommekeer. Kruiver, fel doorzettend op een verre pass van Kreijermaat, speelde zich dertien minuten na de rust in een kopduel met Pijs moeizaam vrij, lokte doelman Bals naar zich toe en maakte een bijzonder fraai doelpunt. Eindelijk zag Feijenoord mogelijkheden. Einde lijk schudde het de schroom van zich af en trok ten aanval. PSV kreeg het bijzonder moeilijk. Bals kon met de voet nog juist redden na een schot van Henk Groot uit een pass van Libregts. PSV's doelman werd een halve minuut later gedwongen tot een hachelijk avontuur in de vorm van een voorwaartse zweefduik na een voorzet van Moulijn en even latei haalde Bals opgelucht adem, toen bij de rand van het strafschopgebied Kreij ermaat opdook en gereed was voor een van zijn befaamde afstandsschoten maar in de grasmat trapte. PSV kwam toen slechts moeizaam tot tegen stoten en het bracht het daarbij met verder dan een langdurige scrimmage voor het doel van Pieters Graafland. Was het zo verwonderlijk, dat iedereen Feijenoords zege veilig waande, toen Kruiver met een bepaald sensationele omhaal de stand op 8-1 bracht? Het was of het Europese voetbaltoernooi Feijenoord weer bezielde. Kruivers doelpunten waren onvervalste herinne ringen geweest aan de knallende scho ten, waarmee Servette, Vasas en Reims waren bedwongen. Onderschat echter nimmer PSV, vooral niet de mentale veerkracht van de landskampioen. Nauwelijks vier mi nuten na Feijenoords derde doelpunt kwam PSV terug. Pieters Graafland kreeg de bal na een schudver van Allemann niet onder controle, waarna Kerkhoffs attent reageerde. En toen ging PSV zo onstuimig in het offen sief, dat alle Feijenoorders hun_ hart vasthielden. Van Wissen, lange tijd ge dwongen tot uitsluitend defensieve ac ties, kwam herhaaldelijk ver over de middenlijn. Giesen maakte het Veld hoen bijzonder moeilijk. Kerkhoffs moest voortdurend in de gaten worden gehouden en Kerkum kon geen ogen blik Allemann zijn gang laten gaan. In PSV's aanvalsmotor ontbrak achter één radertje. Op het middenveld was de bezetting onvoldoende, omdat het voor Hoenen kennelijk een te zware belasting was voor de tweede keer in vier dagen tijds te pendelen tussen ver dediging en aanval. Vooral daardoor kon PSV niet voldoende pressie achter zijn aanvallen zetten. iiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiii"H||miiiii|1 (Van onze speciale verslaggever) HERACLES—VOLENDAM 3—1. Tol 0—1, Greving 1—1, rust, Finken (straf schop) 2—1, Reekers 31. 5.000. ALMELO, 14 okt. De Haagse scheidsrechter C. J. van den Berg had wel wat dankbaarder mogen zyn voor de interventie van Volendams voorzit ter Arnold Mühren na afloop van de verbitterde slag tussen de slecht spe lende ploeg van Heracles en de nog iets slechter spelende wijdbroeken. Het gebeurde in dit duel der dieptepunten, dat de heer Van den Berg de Volen- damse rechtshalf Dick Zwarthoed we gens natrappen uit het veld stuurde en Heracles een strafschop presenteerde om niet geheel duidelijke redenen, een elf metertrap, die de nederlaag van Volendam inleidde (3-1). Het voor de zevende achtereenvolgende maal ver liezende elftal van Dick Tol was hels, maar voorzitter Mühren, die na afloop moeilijkheden voorzag, zorgde er met strenge hand en sussende woorden voor, dat de heer Van den Berg een verhitte discussie of wellicht zelfs een handgemeen bespaard werd. Als dank schreef de Haagse scheidsrechter met trillende vingers de naam van Volen dams taktvolle voorzitter bij op het wedstrijdformulier. Dat was een vreemde geste aan het adres van de man, die het de laatste tijd toch al zo moeilijk heeft om zijn vereniging van 1000 leden, die zich wrokkend afvragen, wanneer er nu eindelijk een keer wordt gewonnen, in de goede banen te houden. Waarom vond de scheidsrechter het nodig de naam Mühren op het formulier te noteren? Omdat Volendams praeses, toen hij om een „rel" te voorkomen zijn pupillen met zachte drang in de kleedkamer dreef, de woorden sprak: „Ach jongens, maak je niet druk, de volgende keer is hij mèt ons." Met „hij" werd de heer Van den Berg bedoeld, die toevalligerwijs deze „be ledigende" taal opving en niet aarzelde daaruit een wraaklustige conclusie te trekken. „In plaats dat de man blij is, dat ik hem een tik op zijn neus bespaar, die misschien verdiend zou zijn, maar nooit de beste oplossing, geeft hij mij een „kat" op het formulier. Die man begrijpt niet wat er in de spelers omgaat, als ze zo'n be langrijke wedstrijd mede door zijn ontaktische, rommelige leiding ver loren zien gaan. 200 gulden strop, dat prikt, en dan weer een kille, minachtende ontvangst in dat dorp van ons, waar voetbal alles is en onderaan staan een complete ramp; begrijpelijk, dat onze spelers zich nauwelijks konden beheersen" ver zucht Arnold Mühren. Volendams trainer Dubbelman wist daar van mee te praten. Hij kwam met bloed aan het voorhoofd de be stuurskamer van Heracles binnen, ook al opgelopen in de rol van bemidde laar. Midvoor Van Nee van de Alme- loërs en de Volendamse reus Jannie Schilder zouden na afloop enkele meirngs verschillen met fysieke mid delen oplossen. Trainer Dubbelman, een van de meest beklagenswaardige figuren in het drama, dat het vissers dorp de laatste weken doormaakt, wist met vereende krachten de vete in de Idem te smoren ten koste van een „schampschot", En dan Dick Zwarthoed. Hij staat er slecht op. Uit het veld gezonden wegens opzettelijk trappen van Van Nee. Daar viel niet aan te tornen, hoewel de arbiter een van zijn ooste lijke grensrechters moest raadplegen om het overtuigende bewijs van de wandaad te krijgen. Vlak daarvóór, drie minuten na de rust, had Heracles 2-1 gemaakt, dankzij een strafschop, die ook al door Zwarthoed zou zijn veroorzaakt. Men kreeg de indruk, dat Volendam met dit doelpunt moest boe ten voor een fikse overtreding van de uitermate zwak opererende spil Jannie Schilder. Onmachtig om de snelle Van Nee een tiental meters buiten het straf schopgebied te stuiten, voerde Jannie een tackle uit, die niet door de beugel kon. De scheidsrechter liet doorspelen, de aanval van Heracles liep dood, maar dan kwam plotseling, onver wacht en verbijsterend de fluitstoot voor een vage foutieve handeling van Zwarthoed. Strafschop. Finken dankte daarvoor met een zwierig schot: 2-1. Het werd nog 3-1 door Reekers en iedereen, ook de Volendammers, moest erxennen, dat daarmee Je krachtsver houdingen geen geweld werd aange daan. Maar de Oranje-hemden waren in het vervolg van de wedstrijd de grote zondebokken in de ogen van de heer Van den Berg. Dick Tol kon lopen wat hij wilde op passes, links, rechts, of waar ook, hij stond buiten spel. En waagde hü het, balsturig, met een soio-rush, die in enkele geval len grof werd gestuit, een overtreding zat ei nooit in, zelfs niet, toen doelman Hentenaar in paniek zich vastklemde aan Tols shirtje. Blonde Dick kon het niet heipen, dat de verontwaardiging naar zijn lippen welde. Dat kostte ook hem een ,bon", een officiële waarschu wing wegens herhaaldelijk gepraat. „Ga d'r maar aanstaan", zei het Volendamse bestuurslid Schilder. „Het ergste, wat je in zo'n belang rijke wedstrijd kan overkomen, is een scheidsrechter, die een enorme off-day heeft en niet de moed heeft dat zelf te erkennen." Waarmee niet gezegd is, dat Volen dam met een betere fluitist had gelijk gespeeld of gewonnen. Het bracht deze middag een miserabel elftal binnen de lijnen, dat in de verdediging rammelde als kettingen in een storm, en in de aanval niet verder kwam dan stunte lige spelpatronen. van spelers trilde nerveus, maar. -*be- bul- poging om het mooi te doen had Heijnen op een beslissend moment jammerlijk ge faald. Na afloop gekscheerde een bestuurs lid van ADO: „Hij wilde met zijn rechtervoet het linker wegschoppen. Als het was gelukt had hij zelf nog om een tweede vrije schop geappel leerd. Overigens gaf hij onbewust een rake typering van de wedstrijd". Het is waar, zoals Heijnen die kans in de laatste minuut, verknoeide heel ADO negentig minuten lang talloze kansen. Het is er de oorzaak van ge worden dat ADO het ook niet zo groot se Enschede een gelijk spel moest toe staan en het niet geheel profiteerde van de eerste nederlaag van PSV. Het was, volgens trainer Ernst Hap- pel, ADO's slechtste wedstrijd van de ze competitie, waarin het zich zo ver rassend" tot een van de kanshebbers ontpopt heeft. Al voor de wedstrijd echter had voorzitter Den Doelder ons tussen neus en Hppen door laten mer ken er voor deze wedstrijd niet ge heel gerust op te zijn. Dat was toen hij ons had gewezen op de heistellage achter de lange staaratribune. „We bouwen een lichtinstallatie, vier mas ten van vijftig lampen ieder. Vijfhon derd kilowatt in totaal." „We willen ons publiek meer bieden. Het heeft ons in de drie seizoenen dat wij in de competitie een ondergeschikte rol speelden, niet in de steek gelaten. Daarvoor waren wij het iets ver plicht. Daarom hebben we dit seizoen ook het mes gezet in het eerste elf tal. Wij konden toch niet verwachten dat de mensen zouden blijven komen. We hadden al zoveel geprobeerd, maar het was allemaal mislukt. Nu schijnen we met de „uitverkoop waarna ieder een ons voor gek verklaarde" kenne lijk toch goed te hebben geprikt. We hebben nu een vechtlustige ploeg, die vrij regelmatig voetbalt, zonder uit schieters naar boven of beneden, maar waarvan het gemiddelde niveau nog niet bekend is. We moeten afwachten.' Onzekerheid heerste er ook bij En schede. Voor de oosterlingen is het altijd een moeilijke wedstrijd in het Zuiderpark. „Dat komt door het pu bliek", zei ons rechtsachter Vonde ling, invaller voor Van der Wel, die thuis de derde baby afwachtte. „Hier bij ADO leeft het publiek al tijd mee met zijn favorieten, de hele wedstrijd of het nu goed of slecht gaat. Dat kennen wij in Enschede niet. Daar komen de mensen alleen wanneer we ze ons uit". winnen, anders fluiten Naast deze vrees was er ook het tot nog toe onbegrijpelijke falen van de voorhoede dat Enschede's leiders deed besluiten de verdediging tegen ADO te versterken. De halfspelers Hoomans, vooral Plageman voerden dit bevel voortreffelijk uit. Bovendien wees men de Hongaarse binnenspeler Nemes als constante bewaker aan van de Haagse „architect" Hassie van Wijk. En, dit had succes, meer dan trainer Donenfeldt verwachtte. „Bij Sparta had ik de vorige week voor het eerst ervaren hoe moeilijk dat spelen is", zei na afloop Van Wijk. „Nemes liet direct in het begin blij ken dat hij het op mij begrepen had. Dat belemmert je dan voluit te Ier. Elk moment dat je de bal b verwacht je hem naast of achter je te zien opduiken". Het was duidelijk te merken aan het spel van ADO dat Van Wijk vrij wel uitgeschakeld was. Men miste de leider in de aanval. Heijnen pro beerde het, maar hij had weinig suc ces. Hoe enthousiast het ook ging, men hield het spel veel te kort en daardoor was ook van het begin af aan het tempo veel te laag. De ver sterkte verdediging van Enschede kon ADO's aanval zeer goed baas blijven. In de tweede helft kwam zij er helemaal niet meer aan te pas. In de rust was de eindstand van 1-1 al bereikt. Door een heel gelukkig doel punt, toevallig schampte een schot van Kohn het hoofd van Bosveld, waardoor Van Vianen reddeloos verloren was, had Enschede de leiding genomen. Voorai gestuwd door de hard zwoe gende Verlangen was ADO teruggeko men. De gelijkmaker kwam uit een door „specialist" Aarts verraderlijk genomen hoekschop, door Lagarde on voldoende weggestompt en daarna door Maassen ingekopt. Zowel Enschede als ADO hebben daarna nog unieke kansen gehad. ADO vooral in de tweede helft toen Ensche de practisch met tien man speelde, omdat Kohn zo aan zijn lies werd ge blesseerd dat hij nauwelijks het ene been voor het andere kon zetten. Het was zowel nutteloos als onverantwoor delijk om hem toch in het veld te la ten staan. (Van onze verslaggever) AJAX—DOS 6—1. Keizer 1—0. Rust. Swart 20, Keizer 30, Vesters 40, Swart 50, V. d. Bogert 51, Groot 6—1. 19.000. AMSTERDAM Ook DOS is voor Ajax een speelbal geweest. Na het schuttersfeest van de vorige week te gen Heracles 7-0), schoten de Aja- cieden opnieuw met scherp. Met 6-1 verloor de Utrechtse ploeg. Het feit dat zij op maar liefst acht plaatsen gewijzigd was, kan daarvoor wellicht als excuus gelden. DOS miste zijn rechtsbuiten Kruin en back Ockhuysen en had stopper M(jnals vervangen door Readers. Dit leidde tot allerlei omzet tingen in het Utrechtse elftal, dat Ajax alleen in de eerste minuten even heeft kunnen bedreigen. En dat was overigens beslist geen eigen verdienste. Ajax maakte het zich toen alleen maar zelf _rg moeilijk, door grote missers in de achterhoede. Een attent DOS had die moeten en NAC—GO AHEAD 4—0. Luyten 1—0, Visschers (uit strafschop) 20, Groe- newegen 30. Rust. Visschers 40. 8500 BREDA. Jan Roetert, in een gro tesk clownspak van rode en gele kleu ren, een enorme piek ook rood-geel op het hoofd, van Deventer geko men, was de stilste van alle Deventer supporters. Onder de rust reeds. NAC stond toen met 3-0 voor tegen Go Ahead. Het merkwaardige was echter, dat men toch ook geen lachende Bre dase gezichten zag. Even teleur stellend als het spel waren de doel punten geweest. Een botsing tussen Groenewegen en Butter bestrafde ar biter Schalks tot veler verrassing, zelfs voor de supporters der Braban ders met een vrije trap tegen But ter. Luyten nam die vrije trap, een meter buiten het strafschopgebied, on berispelijk: 1-0. Na 28 minuten kon Van Gaste) doorbreken na een finale mistrap van back Kraus. Hij kwam, met doelman Van Pelt op z'n schoen en Kraus op z'n hielen, te vallen. Straf schop, besliste de heer Schalks, die overigens in een goede positie stond. Visschers nam de strafschop onzuiver: Van Pelt dook naar de goede hoek, kon de bal echter niet klemvast krij gen en voor de toen snel toestormen de Visschers bestonden er in tweede instantie geen moeilijkheden: 2-0. Voor een zwoegend Go Ahead betekende dit de genadeslag. kunnen afstraffen. Maar de geel-zwar- ten lieten deze kansen liggen. En toen is Ajax weer voluit gaan spelen. Hel vrijwel onafgebroken offensief werd in geluid door een meesterlijk schot van Keizer, die uit een zeer moeilijke hoek hard en hoog inschoot. Hierna werd de Utrechtse defensie volkomen murw gespeeld door de snelle acties van de beweeglijke Ajacieden, die er voor rust echter niet meer van wilden ma ken. De trainer Rowley heeft hun dat in de kleedkamer kennelijk „ingepe perd", want na de thee begon al spoe dig het „klits-klats-klandere", waar bij DOS eenvoudig verbleekte. FORTUNA '54—SPARTA 0—0. 5.000. GELEEN. Met Bodnar op het reservebankje heeft Sparta op for tuinlijke wijze het eerste competi tiepuntje veroverd. Men eindigde zo als men was begonnen, daarmede van beide zijden blijk gevend van grote onmacht in de aanval. Bij For- tuna lieten op dat punt vooral ver stek gaan: Gerards en Van Rhijn, terwijl presteerde de volle winst te laten glippen door een (omstreden) strafschop naast te schieten. GVAVMW 10. Bosschieter Rust- en eindstand. 12.000. 1—0. GRONINGEN Toen Bosschieter GVAV al na vier minuten een 1-0 voor sprong gaf, gingen de 12.000 toeschou wers er even goed recht voor zitten. Het leek er op, dat ze een plezierige middag zouden beleven. Het pakte echter anders uit, want zowel de Gro ningers als MW zouden bitter teleur stellen. GVAV kon aanvallend niet veel klaar maken, omdat stopper Haenen met niet altijd fraaie middelen Nunin- ga het spelen belette en de Limbur- gers hadden alleen in rechtsbuiten oenen een gevaarlijke aanvaller. Veel bijzonders kregen de doel verdediger» dan ook niet te doen. Er werd boven dien traag gespeeld en eerst toen het te laat was verhoogde MW het tempo. DWS—BLAÜW WIT S—2. Sparendam 01, Geurtsen 11, Temming 21. Rust Wery 3—1, Verhagen 3—2. 14.000. AMSTERDAM. Vrijwel geen ogenblik zijn DWS en Blauw Wit er in geslaagd in het Olympisch Stadion een derby-sfeer op te roepen. Beide ploe gen voerden hardnekkig het 4-2-4 sys teem door, wat tot gevolg had dat de doorzichtig combinerende voorhoedes weinig kansen kregen enerverende si tuaties te scheppen. Dat DWS uitein delijk met 3-2 won dankte het in hoofd zaak aan een iets betere techniek, al had een gelijk spel de krachtsverhou ding beter weergegeven. Blauw Wit met Sparendam (vóór rust midvoor en na de hervatting tweede stopper) als uitblinker moest vlak vóór het ver strijken van de eerste helft de tegen valler incasseren van een achterstand van 2-1 juist op het moment dat de geblesseerd geraakte Koers op weg was naar de kleedkamer. Bij DWS miste midvoor Geurtsen verscheidene opgelegde kansen door gebrek aan vo' doende snelheid.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 9